RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Triumfglass-spelen 27/11 2011

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    MÄN 60 M      
1Judel Kibondo -86Sundbybergs IK7,29
2Mladjen Dzadovic -87Sundbybergs IK8,19
3Rebwar Ali Khalid -93Eskilstuna FI8,35

    MÄN 200 M      
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF22,93
2Judel Kibondo -86Sundbybergs IK23,32
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF23,43
4Axel Frisén -93Stocksäters IF26,64

    MÄN 400 M      
1Martin Björnsson -96Sköldinge IF55,63
2Anton Wijk -96Upsala IF57,95

    MÄN 1000 M      
1Johan Ingjald -87IF Start3.01,11
2Martin Larsson -71Huddinge AIS3.37,88

    MÄN STAV      
1Oskar Norström -93Stocksäters IF4,27
2Jens Roslund -96Stocksäters IF3,17

    MÄN TRESTEG      
1Mladjen Dzadovic -87Sundbybergs IK12,44


Mladjen Dzadovic


 x   1244   x    -   1215  1195

    MÄN KULA      
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10,23

    P17 60 M      
1Markus Holmström -96Istrums SK7,70
2Hugo Windisch -96IK Norrköping FI7,79
3Anton Östebo -96Glanshammars IF8,09
4Isak Lindve -96Eskilstuna FI8,13

    P17 200 M      
1Martin Björnsson -96Sköldinge IF23,36
2Anton Johansson -96KFUM Örebro24,74
3Hugo Windisch -96IK Norrköping FI25,05
4Markus Holmström -96Istrums SK25,85

    P17 TRESTEG      
1Isak Lindve -96Eskilstuna FI9,90


Isak Lindve


990  967  831  911   x    x 

    P17 KULA 5,0      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro12,12

    P15 60 M  HEAT 1    
1Kevin Duvert -98IFK Märsta7,99Final
2Oscar Jacobsson -97Västerås FK8,07Final
3Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF8,70Final
4David Svensson -97Stocksäters IF8,96Final

    P15 60 M  HEAT 2    
1Erik Andersson -97Wedevågs IF8,29Final
2Andreas Führ -98KFUM Örebro8,76Final
3Pelle Mälman -98Glanshammars IF8,78Final
4Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF9,05Final
5Andreas Holm -98KFUM Örebro9,63

    P15 60 M  FINAL    
1Kevin Duvert -98IFK Märsta7,93
2Oscar Jacobsson -97Västerås FK8,15
3Erik Andersson -97Wedevågs IF8,24
4Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF8,66
5Pelle Mälman -98Glanshammars IF8,72
6David Svensson -97Stocksäters IF8,94
7Andreas Führ -98KFUM Örebro9,20
8Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF9,34

    P15 200 M  HEAT 1    
1Pelle Mälman -98Glanshammars IF29,33
2David Svensson -97Stocksäters IF31,61

    P15 200 M  HEAT 2    
1Kevin Duvert -98IFK Märsta25,82
2Erik Andersson -97Wedevågs IF27,80
3Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF28,43

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Kevin Duvert -98IFK Märsta25,82
2Erik Andersson -97Wedevågs IF27,80
3Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF28,43
4Pelle Mälman -98Glanshammars IF29,33
5David Svensson -97Stocksäters IF31,61

    P15 800 M      
1Kevin Duvert -98IFK Märsta2.15,75
2Aleks Warma -98IK Norrköping FI2.50,71

    P15 TRESTEG      
1Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF11,37
2Joakim Karlsson -97Västerås FK10,49


Adrian Kamlin

Joakim Karlsson


1126  1137   x    x    x    x 

1049   984   x    x    x    x 

    P15 KULA 4,0      
1Edvin Larsson -98Eskilstuna FI10,72
2Pelle Mälman -98Glanshammars IF9,50
3Linus Lindkvist -97Wedevågs IF9,33
4Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF8,35

    P13 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,86Final
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,01Final
3Noa Fridell -99Eskilstuna FI9,05Final
4Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn9,80
5Johan Palmquist -00IFK Kristinehamn10,01
6William Rågstad -00Stocksäters IF10,16
7Albin Hagberg -00Katrineholms SK10,82

    P13 60 M  HEAT 2    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,14Final
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,20Final
3Hugo Järlström -00Åsbro GoIF9,30
4Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn10,03
5Simon Lövgren -00Stocksäters IF10,39
-Edvin Sand -00Karlskoga FIFej start
-Samuel Karlsson -00Eskilstuna FIej start

    P13 60 M  HEAT 3    
1John Liljegren -99IF Hagen8,50Final
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro8,87Final
3Benjamin Hunter -00Karlskoga FIF9,06Final
4Patrik Lindskog -99KFUM Örebro9,51
5Gustav Calles -00Wedevågs IF9,79
6Vilson Lleshi -99IFK Nora9,86
7Oskar Palmén -00Karlskoga FIF10,58

    P13 60 M  FINAL    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,13
2John Liljegren -99IF Hagen8,49
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro8,77
4Benjamin Hunter -00Karlskoga FIF9,08
5Noa Fridell -99Eskilstuna FI9,16
6Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,27
7Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,29
-Jonathan Granath -00KFUM Örebrodiskv

    P13 200 M  HEAT 1    
1Isak Johansson -00Stocksäters IF32,53
2Simon Jonsson -00Lidköpings IS33,98
3Sebastian Valbrand -99KFUM Örebro36,26

    P13 200 M  HEAT 2    
1Felix Bergström -00KFUM Örebro33,90
2Jack Tranderyd -00KFUM Örebro34,44
3Jakob Lindberg -00IF Hagen35,55

    P13 200 M  HEAT 3    
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF31,14
2Gustav Calles -00Wedevågs IF34,00
3Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro34,98
4Albin Hagberg -00Katrineholms SK36,92

    P13 200 M  HEAT 4    
1Aron Karlsson -00KFUM Örebro32,32
2Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn33,45
3Johan Palmquist -00IFK Kristinehamn34,38
4Vilson Lleshi -99IFK Nora35,39

    P13 200 M  HEAT 5    
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF30,29
2Noa Fridell -99Eskilstuna FI30,89
3Hugo Järlström -00Åsbro GoIF31,48
-Patrik Lindskog -99KFUM Örebrodiskv linje

    P13 200 M  HEAT 6    
1Henrik Larsson -99IF Göta27,16
2John Liljegren -99IF Hagen27,59
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro29,38
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro29,39

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta27,16
2John Liljegren -99IF Hagen27,59
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro29,38
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro29,39
5Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF30,29
6Noa Fridell -99Eskilstuna FI30,89
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF31,14
8Hugo Järlström -00Åsbro GoIF31,48
9Aron Karlsson -00KFUM Örebro32,32
10Isak Johansson -00Stocksäters IF32,53
11Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn33,45
12Felix Bergström -00KFUM Örebro33,90
13Simon Jonsson -00Lidköpings IS33,98
14Gustav Calles -00Wedevågs IF34,00
15Johan Palmquist -00IFK Kristinehamn34,38
16Jack Tranderyd -00KFUM Örebro34,44
17Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro34,98
18Vilson Lleshi -99IFK Nora35,39
19Jakob Lindberg -00IF Hagen35,55
20Sebastian Valbrand -99KFUM Örebro36,26
21Albin Hagberg -00Katrineholms SK36,92

    P13 600 M  HEAT 1    
1Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn1.55,64
2Hugo Järlström -00Åsbro GoIF2.02,40
3Isak Johansson -00Stocksäters IF2.07,50
4Johan Palmquist -00IFK Kristinehamn2.13,28
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF2.14,65
6Jakob Lindberg -00IF Hagen2.22,31

    P13 600 M  HEAT 2    
1August Mollén -99IK Norrköping FI1.38,80
2Aron Borg -99Götlunda IF1.41,38
3Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro1.41,91
4Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro1.46,87
5Jonathan Edemalm -99Katrineholms SK1.51,93
6Simon Wiklund -99IK Wilske1.57,30
7Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.57,82
8Anton Hansson -00Karlskoga FIF2.11,50

    P13 600 M  SAMLAD LISTA    
1August Mollén -99IK Norrköping FI1.38,80
2Aron Borg -99Götlunda IF1.41,38
3Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro1.41,91
4Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro1.46,87
5Jonathan Edemalm -99Katrineholms SK1.51,93
6Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn1.55,64
7Simon Wiklund -99IK Wilske1.57,30
8Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.57,82
9Hugo Järlström -00Åsbro GoIF2.02,40
10Isak Johansson -00Stocksäters IF2.07,50
11Anton Hansson -00Karlskoga FIF2.11,50
12Johan Palmquist -00IFK Kristinehamn2.13,28
13Viktor Karlsson -00Wedevågs IF2.14,65
14Jakob Lindberg -00IF Hagen2.22,31

    P13 HÖJD      
1Jonas Renz -99IK Norrköping FI1,54
2Simon Wiklund -99IK Wilske1,51
3Henrik Larsson -99IF Göta1,44
4Tom Johansson -99KFUM Örebro1,44
5Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,40
6Aron Borg -99Götlunda IF1,36
7Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro1,36
8Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI1,32
9Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn1,28
9Benjamin Hunter -00Karlskoga FIF1,28
11Simon Jonsson -00Lidköpings IS1,28
12Hugo Järlström -00Åsbro GoIF1,20
13Noa Fridell -99Eskilstuna FI1,15
13Viktor Karlsson -00Wedevågs IF1,15
15Johan Palmquist -00IFK Kristinehamn1,10
16Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro1,10
16Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn1,10
18Anton Hansson -00Karlskoga FIF1,10
-Jakob Lindberg -00IF Hagen0,00




Jakob Lindberg

Johan Palmquist

Noa Fridell

Anton Hansson

Henrik Larsson

Johan Wahlgren

Gustav Ivarsson

Jonas Renz

Hilding Anger Axelsson

Samuel Karlsson

Robin Edqvist

Benjamin Hunter

Simon Jonsson

Simon Wiklund

Tom Johansson

Hugo Järlström

Aron Borg

Hannes Hollstedt

Viktor Karlsson


110 115 120 124 128 132 136 140 144 148 151 154 160

xxx

o   xxx

o   o   -   xxx

xxo xxx

-   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   o   xo  o   xo  xxx

-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xo  xxo xxx

xo  xxx

-   o   xxo o   xxo xxo xxx

-   -   -   o   o   o   o   xxo xxx

-   o       o   o   xxx

o   o   o   xxo o   xxx

o   o   -   -   -   o   o   o   xo  xxo o   xxx

-   -   -   -   -   -   o   xo  xo  xxx

o   xxo xo  xxx

-   -   o   o   o   o   xo  xxx

xo  xxx

o   o   -   xxx

    P13 STAV      
1Jonas Renz -99IK Norrköping FI2,27
2Jonathan Edemalm -99Katrineholms SK2,27
3Tom Johansson -99KFUM Örebro2,17
4Aron Karlsson -00KFUM Örebro1,87

    P13 TRESTEG ZON      
1Jonas Renz -99IK Norrköping FI9,61
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,61
3Noa Fridell -99Eskilstuna FI9,35
4Jonathan Edemalm -99Katrineholms SK8,80
5Tom Johansson -99KFUM Örebro8,50
6Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI8,49
7Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn8,24
8Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn8,17
9Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro8,05
10Aron Karlsson -00KFUM Örebro8,04
11Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro7,84
12Oskar Palmén -00Karlskoga FIF7,76
13Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn7,55
14Hilding Anger Axelsson -00KFUM Örebro7,34


Jonas Renz

Noa Fridell

Sebastian Erlandh

Samuel Karlsson

Jonathan Edemalm

Hannes Hollstedt

Oskar Palmén

Gustav Karlsson

Aron Karlsson

Gustav Ivarsson

Johan Wahlgren

Hilding Anger Axelsson

Samuel Brunnsgård

Tom Johansson


961   -    -    -    -   956

892  887  910  906  901  935

783  774  784

828  810  793  849  842  849

834  822   -    -    -   880

748  658  755

769  776  731

940  945  955  961  924  942

787  804  800

805  766  664

770  789  824  823  783  821

733  674  734

 x   804  812  817  816  812

840  850  835  837   -    - 

    P13 KULA 3,0      
1Henrik Larsson -99IF Göta9,78
2Robin Edqvist -99KFUM Örebro9,42
3Jonas Renz -99IK Norrköping FI8,45
4Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro8,37
5Noa Fridell -99Eskilstuna FI8,16
6Isak Johansson -00Stocksäters IF8,14
7Vilson Lleshi -99IFK Nora7,45
8Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro6,61
9Jonathan Hallberg -99KFUM Örebro6,19
10Simon Jonsson -00Lidköpings IS5,89
11Sebastian Valbrand -99KFUM Örebro5,75
12Jakob Lindberg -00IF Hagen5,70
13Jack Tranderyd -00KFUM Örebro5,29
14Simon Lövgren -00Stocksäters IF4,55
15Albin Hagberg -00Katrineholms SK4,26

    P11 60 M  HEAT 1    
1Amir Musa -01KFUM Örebro9,27Final
2Theodor Duvert -01IFK Märsta9,70Final
3Louis Göransson -01KFUM Örebro9,82Final
4Linus Strand -01KFUM Örebro9,88Final
5Oscar Persson -01Frövi IK10,15

    P11 60 M  HEAT 2    
1Carl af Forselles -01Hellas FK9,61Final
2Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,65Final
3William Lindblom -01Götlunda IF9,95Final
4Leo Johansson -01IFK Kristinehamn9,97Final
5Benjamin Kadic -01KFUM Örebro10,35
6Clas Vikestad Bäckström -01Stocksäters IF10,99

    P11 60 M  FINAL    
1Amir Musa -01KFUM Örebro9,26
2Carl af Forselles -01Hellas FK9,47
3Theodor Duvert -01IFK Märsta9,64
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,65
5Louis Göransson -01KFUM Örebro9,79
6Leo Johansson -01IFK Kristinehamn10,06
7William Lindblom -01Götlunda IF10,08
8Linus Strand -01KFUM Örebro10,13

    P11 200 M  HEAT 1    
1Ivan Gunnarsson -01Frövi IK32,95
2Oscar Hultman -01Frövi IK36,00
3Marcus Klasenius -01KFUM Örebro37,17
4Clas Vikestad Bäckström -01Stocksäters IF38,66

    P11 200 M  HEAT 2    
1Louis Göransson -01KFUM Örebro34,01
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF34,88
3Oscar Persson -01Frövi IK34,89

    P11 200 M  HEAT 3    
1Henrik Renz -01IK Norrköping FI31,54
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro33,76
3Leo Johansson -01IFK Kristinehamn37,11

    P11 200 M  HEAT 4    
1Amir Musa -01KFUM Örebro31,52
2Carl af Forselles -01Hellas FK32,40
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro33,57
4Theodor Duvert -01IFK Märsta34,24

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Amir Musa -01KFUM Örebro31,52
2Henrik Renz -01IK Norrköping FI31,54
3Carl af Forselles -01Hellas FK32,40
4Ivan Gunnarsson -01Frövi IK32,95
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro33,57
6Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro33,76
7Louis Göransson -01KFUM Örebro34,01
8Theodor Duvert -01IFK Märsta34,24
9Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF34,88
10Oscar Persson -01Frövi IK34,89
11Oscar Hultman -01Frövi IK36,00
12Leo Johansson -01IFK Kristinehamn37,11
13Marcus Klasenius -01KFUM Örebro37,17
14Clas Vikestad Bäckström -01Stocksäters IF38,66

    P11 600 M      
1Carl af Forselles -01Hellas FK2.02,41
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.04,30
3Johan Alpberg -01Almby IK2.04,45
4Louis Göransson -01KFUM Örebro2.05,36
5Theodor Duvert -01IFK Märsta2.08,88
6Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.09,36
7Erik Löfstedt -01KFUM Örebro2.14,75
8Oscar Hultman -01Frövi IK2.14,92
9Marcus Klasenius -01KFUM Örebro2.15,61

    P11 HÖJD      
1Henrik Renz -01IK Norrköping FI1,34
2Carl af Forselles -01Hellas FK1,34
3Marcus Führ -01KFUM Örebro1,31
4Hugo Karlsson -01Götlunda IF1,20
5Theodor Duvert -01IFK Märsta1,20
6Clas Vikestad Bäckström -01Stocksäters IF1,12
7William Lindblom -01Götlunda IF1,08
8Leo Johansson -01IFK Kristinehamn1,08
9Erik Löfstedt -01KFUM Örebro1,08




Henrik Renz

Leo Johansson

Theodor Duvert

Marcus Führ

Carl af Forselles

Hugo Karlsson

Clas Vikestad Bäckström

Erik Löfstedt

William Lindblom


90  95  100 104 108 112 116 120 124 128 131 134 137

-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   xo  o   o   xxx

o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

-   -   -   o   o   xo  o   o   xo  o   xo  xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xo  o   xo  xxx

o   xo  o   o   xxo xxx

-   o   o   o   o   xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Henrik Renz -01IK Norrköping FI4,21
2Amir Musa -01KFUM Örebro4,06
3Carl af Forselles -01Hellas FK3,91
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,83
5Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,74
6Theodor Duvert -01IFK Märsta3,68
7Louis Göransson -01KFUM Örebro3,64
8Olle Melberg -01KFUM Örebro3,58
9Ivan Gunnarsson -01Frövi IK3,53
10Malte Sjöman -01Katrineholms SK3,42
11Clas Vikestad Bäckström -01Stocksäters IF3,39
12Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,36
13Oscar Persson -01Frövi IK3,29
14Benjamin Kadic -01KFUM Örebro3,29
15Erik Löfstedt -01KFUM Örebro3,26
16Wilmer Helland -01KFUM Örebro3,26
17Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,24
18Leo Johansson -01IFK Kristinehamn3,22
19Linus Strand -01KFUM Örebro3,12


Amir Musa

Linus Strand

Leo Johansson

Wilmer Helland

Benjamin Kadic

Ruben Sandén Alin

Hugo Karlsson

Oscar Persson

Henrik Renz

Clas Vikestad Bäckström

Gustaf Otterhed

Carl af Forselles

Louis Göransson

Ivan Gunnarsson

Theodor Duvert

Melker Forsberg

Olle Melberg

Malte Sjöman

Erik Löfstedt


395   x   379  390   x   406

 x   312   x 

 x   318  322

 x   326  310

321  300  329

324  301  316

 x   363  369   x   367  374

324  329  329

386  405  395  403  388  421

331  339  334

336  324  332

391  342  387  362  375  370

344  360  364  359  357  358

351  337  353

357  350  362  360   x   368

355  348  383  374  364  382

358  336  308  318  324  312

340  310  342

326  318  299

    P11 KULA 2,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF9,04
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro7,85
3Ivan Gunnarsson -01Frövi IK7,84
4Olle Melberg -01KFUM Örebro7,72
5Theodor Duvert -01IFK Märsta7,48
6Melker Forsberg -01Glanshammars IF7,48
7Henrik Renz -01IK Norrköping FI7,35
8William Lindblom -01Götlunda IF6,73
9Malte Sjöman -01Katrineholms SK6,38
10Carl af Forselles -01Hellas FK6,19
11Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro5,94
12Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF5,85
13Oscar Persson -01Frövi IK5,43

    P10 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,43Final
2Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn9,95Final
3Max Bergström -02KFUM Örebro10,26Final
4Albin Engqvist -02IF Hagen10,31Final
5Alex Åberg -02KFUM Örebro10,34Final
6Markus Jonasson -02KFUM Örebro10,86
7Viktor Palmén -02Karlskoga FIF10,87
8Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,87

    P10 60 M  HEAT 2    
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,84Final
2Zef Lleshi -02IFK Nora9,84Final
3André Särnholm -02KFUM Örebro10,13Final
4Edvin Egbäck -02Stocksäters IF10,62
5Elis Forsberg -02KFUM Örebro10,94
6Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF11,37
7Sebastian Eriksen -02KFUM Örebro11,90

    P10 60 M  FINAL    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,46
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,74
3Zef Lleshi -02IFK Nora9,85
4Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn9,89
5André Särnholm -02KFUM Örebro10,12
6Alex Åberg -02KFUM Örebro10,21
7Max Bergström -02KFUM Örebro10,46
-Albin Engqvist -02IF Hagenej start

    P10 200 M  HEAT 1    
1Noah Olsson -02KFUM Örebro34,39
2William Penell -02KFUM Örebro37,92
3Elias Skoglund -02Frövi IK39,82

    P10 200 M  HEAT 2    
1Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn33,70
2André Särnholm -02KFUM Örebro36,53
3Viktor Palmén -02Karlskoga FIF40,19
4Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF42,75

    P10 200 M  HEAT 3    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro32,17
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF33,78
3Zef Lleshi -02IFK Nora33,95
-Carl Hermansson -03Tingbergs AISej start

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro32,17
2Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn33,70
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF33,78
4Zef Lleshi -02IFK Nora33,95
5Noah Olsson -02KFUM Örebro34,39
6André Särnholm -02KFUM Örebro36,53
7William Penell -02KFUM Örebro37,92
8Elias Skoglund -02Frövi IK39,82
9Viktor Palmén -02Karlskoga FIF40,19
10Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF42,75

    P10 600 M      
1August Kallin -02Västerås FK2.00,68
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro2.07,29
3Manne Frih -02KFUM Örebro2.10,40
4Zef Lleshi -02IFK Nora2.18,98
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF2.20,78

    P10 HÖJD      
1Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn1,11
2Albin Engqvist -02IF Hagen1,11
3Filip Höijer -02Frövi IK1,03
4Noah Olsson -02KFUM Örebro1,03
5Elis Forsberg -02KFUM Örebro1,03




Elis Forsberg

Filip Höijer

Ludwig Lill

Albin Engqvist

Noah Olsson


80  85  90  95  99  103 107 111 115

o   o   o   o   o   xo  xxx

-   o   o   xo  o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx

o   o   o   xo  o   xo  o   xo  xxx

o   o   o   o   xxo o   xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro3,68
2Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn3,47
3Filip Höijer -02Frövi IK3,45
4Manne Frih -02KFUM Örebro3,42
5Zef Lleshi -02IFK Nora3,38
6Noah Olsson -02KFUM Örebro3,32
7André Särnholm -02KFUM Örebro3,32
8Max Bergström -02KFUM Örebro3,15
9Edvin Egbäck -02Stocksäters IF3,00
10Elias Skoglund -02Frövi IK2,98
11Albin Engqvist -02IF Hagen2,89
12Markus Jonasson -02KFUM Örebro2,83
13Alex Åberg -02KFUM Örebro2,62
14Viktor Palmén -02Karlskoga FIF2,58
15Sebastian Eriksen -02KFUM Örebro2,35


Zef Lleshi

Manne Frih

Alex Åberg

Edvin Egbäck

Jonathan Johnsson

Ludwig Lill

André Särnholm

Viktor Palmén

Elias Skoglund

Filip Höijer

Sebastian Eriksen

Noah Olsson

Albin Engqvist

Markus Jonasson

Max Bergström


294  322  330  329  311  338

316  313  318  342  337  314

262  209   x 

300  285  293

367  348  332  359  346  368

303  314  322  340  327  347

219  301   x   217   x   332

258  248   x 

298  292  286

336  292  331  332  326  345

217  235  225

332  308   x   318  310  323

289  259   x 

270  283  272

315  312   x   307  305  289

    P10 KULA 2,0      
1Filip Höijer -02Frövi IK6,96
2Elias Skoglund -02Frövi IK6,53
3Zef Lleshi -02IFK Nora6,46
4Elis Forsberg -02KFUM Örebro5,84
5August Kallin -02Västerås FK5,63
6Albin Engqvist -02IF Hagen5,08
7William Penell -02KFUM Örebro4,41

    P9 60 M  HEAT 1    
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF10,22Final
2Alfie Göransson -03KFUM Örebro10,53Final
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro10,90Final
4Gabriel Pettersson-Askling -03KFUM Örebro11,16
5Vilmer Lindén -03KFUM Örebro11,36
6Markus Karlsson -04Wedevågs IF13,05
7Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF14,29

    P9 60 M  HEAT 2    
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro10,48Final
2Fredrik af Forselles -04Hellas FK10,87Final
3Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro11,01
4Isak Lindberg -03IF Hagen11,08
5Alfred Olander -03KFUM Örebro11,43
6Noah Tranderyd -04KFUM Örebro12,12
7Johan Thuresson -03KFUM Örebro12,73

    P9 60 M  HEAT 3    
1Carl Hermansson -03Tingbergs AIS10,14Final
2Noa Hammarberg -03KFUM Örebro10,68Final
3Elliot Duvert -03IFK Märsta10,81Final
4Atle Sund -04Katrineholms SK11,46
5David Kjellström -04KFUM Örebro11,97
6William Bratt -03IFK Nora12,02
7Ludvig Andersson-Gustavsson -03KFUM Örebro12,55

    P9 60 M  FINAL    
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,84
2Carl Hermansson -03Tingbergs AIS10,15
3Alfie Göransson -03KFUM Örebro10,41
4Oliver Lundström -03KFUM Örebro10,64
5Elliot Duvert -03IFK Märsta10,69
6Noa Hammarberg -03KFUM Örebro10,74
7Henrik Franzén -03KFUM Örebro10,81
8Fredrik af Forselles -04Hellas FK10,82

    P9 600 M      
1Hugo Svantesson -03Istrums SK2.10,52
2Gabriel Pettersson-Askling -03KFUM Örebro2.13,42
3Emrik Fröding -03Götlunda IF2.14,66
4Izak Warma -04IK Norrköping FI2.16,03
5Henrik Franzén -03KFUM Örebro2.17,49
6Elliot Duvert -03IFK Märsta2.19,18
7Alfred Olander -03KFUM Örebro2.21,56
8Isak Lindberg -03IF Hagen2.24,88
9David Kjellström -04KFUM Örebro2.34,67
10Noah Tranderyd -04KFUM Örebro2.37,28
11Fredrik af Forselles -04Hellas FK2.37,29

    P9 HÖJD      
1Elliot Duvert -03IFK Märsta1,08
2Izak Warma -04IK Norrköping FI0,98
3Gabriel Pettersson-Askling -03KFUM Örebro0,98
4Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro0,94
4Noa Hammarberg -03KFUM Örebro0,94
6Alfred Olander -03KFUM Örebro0,94
7Oliver Lundström -03KFUM Örebro0,94
8Markus Karlsson -04Wedevågs IF0,80
9Ludvig Andersson-Gustavsson -03KFUM Örebro0,75
10David Kjellström -04KFUM Örebro0,70
-Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF0,00




Oliver Lundström

Gabriel Pettersson-Askling

Elliot Duvert

Sigvard Einarsson

Alfred Olander

Ludvig Andersson-Gustavsson

Izak Warma

David Kjellström

Lukas Bjuremar

Noa Hammarberg

Markus Karlsson


70  75  80  85  90  94  98  102 105 108 110

-   o   o   o   xo  xxo xxx

-   o   o   xo  xo  o   xxo xxx

-   o   o   o   xo  o   xxo o   xo  o   xxx

xxx

-   o   o   o   o   xxo xxx

o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   xo  xxx

o   xxx

-   o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Elliot Duvert -03IFK Märsta3,37
2Noa Hammarberg -03KFUM Örebro3,29
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF3,22
4Hugo Svantesson -03Istrums SK3,14
5Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,02
6Gabriel Pettersson-Askling -03KFUM Örebro3,00
7Fredrik af Forselles -04Hellas FK2,84
8Oliver Lundström -03KFUM Örebro2,83
9Emrik Fröding -03Götlunda IF2,81
10Izak Warma -04IK Norrköping FI2,70
11Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro2,62
12Noah Tranderyd -04KFUM Örebro2,51
13Ludvig Andersson-Gustavsson -03KFUM Örebro2,35
14Markus Karlsson -04Wedevågs IF2,30
15Johan Thuresson -03KFUM Örebro2,22
16Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1,71


Gabriel Pettersson-Askling

Hugo Svantesson

Oliver Lundström

Pelle Karlsson

Noa Hammarberg

Lukas Bjuremar

Emrik Fröding

Johan Thuresson

Sigvard Einarsson

Ludvig Andersson-Gustavsson

Fredrik af Forselles

Henrik Franzén

Izak Warma

Markus Karlsson

Noah Tranderyd

Elliot Duvert


 x   265  294  300  284  298

314  294  291  268  302  309

280  283  252  260  239  276

303  322  306  304  301  313

329  321  310   x   297  284

262  260  221

280  275  281

 x   214  222

168  171  162

211  221  235

284  280  281   x   271  282

302  285  252  282  268   x 

270  249   x 

211  224  230

234  218  251

334  327  329  328  337  326

    P9 KULA 2,0      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF5,70
2Elliot Duvert -03IFK Märsta5,69
3Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro5,15
4Ludvig Andersson-Gustavsson -03KFUM Örebro4,51
5Emrik Fröding -03Götlunda IF4,39
6Carl Hermansson -03Tingbergs AIS4,36
7Fredrik af Forselles -04Hellas FK4,13

    KVINNOR 60 M      
1Tamara Middelburg -88Rotterdam Atletiek, NED8,35
2Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK8,41

    KVINNOR 200 M      
1Tamara Middelburg -88Rotterdam Atletiek, NED27,70
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro27,76
3Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK28,50

    KVINNOR STAV      
1Emma Häggström -96Kvarnsvedens GoIF3,07
2Elin Olsson -93Kvarnsvedens GoIF2,47

    KVINNOR TRESTEG      
1Sara Angelmyr -94KFUM Örebro10,08


Sara Angelmyr


1008  1000  992  1002  1002  976

    F17 60 M      
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,46
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8,48
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF8,99

    F17 200 M      
1Sanna Jansson -95Wedevågs IF32,96

    F17 800 M      
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.29,94

    F17 TRESTEG      
1Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn9,63


Sofie Karlsson


 x   963  951  908  947  955

    F17 KULA 3,0      
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF10,87
2Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn7,54

    F15 60 M  HEAT 1    
1Ella Frödin -97Västerås FK8,37Final
2Mikaela Waernulf -97Västerås FK8,52Final
3Fredrika Sjölander -98IF Hagen8,76
4Elin Palmér -98KFUM Örebro8,84
5Victoria Sandsjoe -98IF Göta9,09
6Josefine Larsson -98Glanshammars IF9,10
7Sabine Steen -97IFK Kristinehamn9,19

    F15 60 M  HEAT 2    
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro8,36Final
2Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,63Final
3Maja Hård -98Karlskoga FIF8,84
4Klara Flygare -98Glanshammars IF9,13
5Ida Tryggvesson -97Bålsta IK9,25
6Sara Svensson -98IF Hagen9,43
7Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,76

    F15 60 M  HEAT 3    
1Linnea Rosman -97Istrums SK8,20Final
2Ebba Svantesson -97Istrums SK8,43Final
3Emma Forsen -97Västerås FK8,65Final
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,71Final
5Felicia Lindberg -97Hammarby IF8,87
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,98
7Kerstin Lindsmyr -97KFUM Örebro9,38

    F15 60 M  FINAL    
1Linnea Rosman -97Istrums SK8,12
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro8,35
3Mikaela Waernulf -97Västerås FK8,39
4Ella Frödin -97Västerås FK8,40
5Ebba Svantesson -97Istrums SK8,52
6Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,60
7Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,76
-Emma Forsen -97Västerås FKej start

    F15 200 M  HEAT 1    
1Ida Tryggvesson -97Bålsta IK30,76
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro31,34
3Kerstin Lindsmyr -97KFUM Örebro31,62
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn32,15

    F15 200 M  HEAT 2    
1Hanna Karlsson -97IFK Nora28,29
2Felicia Lindberg -97Hammarby IF29,04
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF29,13
4Elin Palmér -98KFUM Örebro29,78

    F15 200 M  HEAT 3    
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro27,48
2Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn29,24
3Victoria Sandsjoe -98IF Göta29,93
4Fredrika Sjölander -98IF Hagen30,14

    F15 200 M  HEAT 4    
1Linnea Rosman -97Istrums SK25,90
2Ebba Svantesson -97Istrums SK27,15
3Ella Frödin -97Västerås FK28,09
4Maja Hård -98Karlskoga FIF28,28

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Linnea Rosman -97Istrums SK25,90
2Ebba Svantesson -97Istrums SK27,15
3Fanny Ernestam -98KFUM Örebro27,48
4Ella Frödin -97Västerås FK28,09
5Maja Hård -98Karlskoga FIF28,28
6Hanna Karlsson -97IFK Nora28,29
7Felicia Lindberg -97Hammarby IF29,04
8Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF29,13
9Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn29,24
10Elin Palmér -98KFUM Örebro29,78
11Victoria Sandsjoe -98IF Göta29,93
12Fredrika Sjölander -98IF Hagen30,14
13Ida Tryggvesson -97Bålsta IK30,76
14Eunice Nilsson -98KFUM Örebro31,34
15Kerstin Lindsmyr -97KFUM Örebro31,62
16Sabine Steen -97IFK Kristinehamn32,15

    F15 600 M      
1Ebba Svantesson -97Istrums SK1.46,54
2Hanna Karlsson -97IFK Nora1.50,82
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.50,91
4Ida Tryggvesson -97Bålsta IK2.03,07

    F15 STAV      
1Elin Domberg -98KFUM Örebro2,37
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF2,27
3Sandra Östby -97IFK Tumba1,97

    F15 TRESTEG      
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro10,62
2Mikaela Waernulf -97Västerås FK10,43
3Klara Pallin -98Karlskoga FIF10,23
4Sandra Östby -97IFK Tumba9,97
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9,86
6Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn9,66
7Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,32
8Elin Domberg -98KFUM Örebro8,99
9Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,93
10Josefine Larsson -98Glanshammars IF8,71
11Matilda Smedman -98IF Hagen8,00
12Sara Svensson -98IF Hagen7,44
Lovisa Berglund -97KFUM Örebro0,00
Lovisa Larsson -98KFUM Örebro0,00


Sara Svensson

Alva Lindsmyr

Lovisa Berglund

Hanne Karlsson

Mikaela Waernulf

Eunice Nilsson

Fanny Ernestam

Elin Domberg

Sabina Forsberg

Matilda Smedman

Sandra Östby

Josefine Larsson

Lovisa Larsson

Klara Pallin


687  744  653

893  880  867

 -    -    - 

966  930  955  915  954  944

1033  1017  1022  1017  1027  1043

932  924  926  895  897  923

1019  1001  1015  1033  1048  1062

894  899  883  881  864   x 

934  952  941  977  986  929

693  800  773

952  997  948  943  959  967

801  855  871

 -    -    - 

 x   950  978  985  1023  977

    F15 KULA 3,0      
1Ida Olsson -99IF Hagen9,32
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF8,97
3Rebecca Edberg -98IK Westmannia8,88
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn8,14
5Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn7,78
6Victoria Sandsjoe -98IF Göta7,54
7Josefine Larsson -98Glanshammars IF7,31
8Linnéa Johansson -98Stocksäters IF7,03

    F13 60 M  HEAT 1    
1Emma Skotte -99IK Norrköping FI8,66Final
2Ella Moberg -99Västerås FK8,99Final
3Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn9,04Final
4Nathalia Aspensten -99IF Hagen9,20Final
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,49
6Tilda Tryggvesson -00Bålsta IK9,61
7Moa Persson -00Stocksäters IF10,37

    F13 60 M  HEAT 2    
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,62Final
2Ida Callenvik -99Karlskoga FIF8,77Final
3Lisa Klasenius -00KFUM Örebro9,25
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,67
5Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9,78
6Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,21

    F13 60 M  HEAT 3    
1Stina Erlandsson -99Huddinge AIS8,87Final
2Amanda Aasa -99Habo FIF-049,43
3Rebecka Reuter -00Karlskoga FIF9,55
4Ellen Eriksson -00Stocksäters IF9,79
5Linnea Johansson -00Wedevågs IF10,06
6Cajsa Lindberg -00IF Hagen10,32
7Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,93

    F13 60 M  HEAT 4    
1Linnea Nordlund -99IFK Nora8,64Final
2Alice Evebring -99IF Hagen9,46
3Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn10,05
4Rebecka Danielsson -00KFUM Örebro10,05
5Julia Avonds -00KFUM Örebro10,12
6Amanda Bollman -00KFUM Örebro11,50

    F13 60 M  FINAL    
1Emma Skotte -99IK Norrköping FI8,44
2Moa Seger -99Glanshammars IF8,65
3Linnea Nordlund -99IFK Nora8,67
4Ida Callenvik -99Karlskoga FIF8,82
5Nathalia Aspensten -99IF Hagen9,09
6Stina Erlandsson -99Huddinge AIS9,14
7Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn9,15
8Ella Moberg -99Västerås FK9,19

    F13 200 M  HEAT 1    
1Linnea Johansson -00Wedevågs IF34,87
2Cajsa Lindberg -00IF Hagen37,13
-Moa Persson -00Stocksäters IFej start

    F13 200 M  HEAT 2    
1Julia Avonds -00KFUM Örebro33,23
2Tilda Tryggvesson -00Bålsta IK33,95
3Malin Wijk -99Upsala IF34,14
-Ellen Eriksson -00Stocksäters IFej start

    F13 200 M  HEAT 3    
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF31,16
2Amanda Aasa -99Habo FIF-0431,75
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro32,32
4Rebecka Reuter -00Karlskoga FIF32,34

    F13 200 M  HEAT 4    
1Ida Callenvik -99Karlskoga FIF29,17
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro30,41
3Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn31,31
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF31,43

    F13 200 M  HEAT 5    
1Emma Skotte -99IK Norrköping FI28,08
2Linnea Nordlund -99IFK Nora28,61
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro28,76
4Moa Seger -99Glanshammars IF29,43

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Emma Skotte -99IK Norrköping FI28,08
2Linnea Nordlund -99IFK Nora28,61
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro28,76
4Ida Callenvik -99Karlskoga FIF29,17
5Moa Seger -99Glanshammars IF29,43
6Irma Comstedt -99KFUM Örebro30,41
7Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF31,16
8Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn31,31
9Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF31,43
10Amanda Aasa -99Habo FIF-0431,75
11Hanna Otterhed -99KFUM Örebro32,32
12Rebecka Reuter -00Karlskoga FIF32,34
13Julia Avonds -00KFUM Örebro33,23
14Tilda Tryggvesson -00Bålsta IK33,95
15Malin Wijk -99Upsala IF34,14
16Linnea Johansson -00Wedevågs IF34,87
17Cajsa Lindberg -00IF Hagen37,13

    F13 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.00,35
2Alice Evebring -99IF Hagen2.04,24
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF2.09,34
4Tilda Tryggvesson -00Bålsta IK2.15,96
5Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro2.15,98
6Linnea Johansson -00Wedevågs IF2.21,26
-Jessica Persson -00KFUM Örebroej start

    F13 HÖJD      
1Hanna Rynler -99Västerås FK1,53
2Ella Moberg -99Västerås FK1,44
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,44
4Olivia Samuelsson -99Tranås AIF1,40
5Judith Sjöman -99Katrineholms SK1,40
6Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,36
7Ida Callenvik -99Karlskoga FIF1,36
8Nathalia Aspensten -99IF Hagen1,36
9Maxine Olsson -99Katrineholms SK1,36
10Alice Evebring -99IF Hagen1,32
11Jessica Persson -00KFUM Örebro1,28
12Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,20
13Julia Avonds -00KFUM Örebro1,15
14Amanda Bollman -00KFUM Örebro1,10
15Tilda Tryggvesson -00Bålsta IK1,05
-Maria Husby -99KFUM Örebro0,00
-Ebba Medin -00IF Hagen0,00
-Stina Erlandsson -99Huddinge AIS0,00




Ingrid Holmquist

Nathalia Aspensten

Maria Husby

Ella Moberg

Jessica Persson

Amanda Bollman

Ebba Medin

Tilda Tryggvesson

Stina Erlandsson

Ebba Löfholm

Ida Callenvik

Olivia Samuelsson

Alice Evebring

Judith Sjöman

Hanna Rynler

Ebba Blomstrand

Julia Avonds

Maxine Olsson


105 110 115 120 124 128 132 136 140 144 148 150 153 161

-   -   -   o   -   o   xo  o   o   xxo xxx

-   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx

xxx

-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx

-   o   o   o   o   xo  xxx

o   o   xxx

xxx

o   xxx

xxx

-   o   o   xxo xxx

-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx

-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx

-   -   -   o   o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xxo o   xo  xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   xxo o   xxo xxx

    F13 STAV      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2,27
2=Maxine Olsson -99Katrineholms SK1,77
2=Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,77

    F13 TRESTEG ZON      
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,98
2Ella Moberg -99Västerås FK9,91
3Judith Sjöman -99Katrineholms SK9,54
4Ida Callenvik -99Karlskoga FIF9,51
5Olivia Samuelsson -99Tranås AIF8,95
6Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn8,73
7Stina Erlandsson -99Huddinge AIS8,65
8Moa Seger -99Glanshammars IF8,42
9Maxine Olsson -99Katrineholms SK8,09
10Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn7,73
11Malin Wijk -99Upsala IF7,62
12Amanda Aasa -99Habo FIF-047,34
13Alice Nilsson -00KFUM Örebro7,11


Olivia Samuelsson

Stina Erlandsson

Maxine Olsson

Alexandra Lill

Fanny Runheim

Julia Thorstensson

Moa Seger

Ida Callenvik

Amanda Aasa

Ella Moberg

Malin Wijk

Judith Sjöman

Alice Nilsson


885  880  885  882  888  895

865  851   x   836  852  844

809  798  782

851  873  842  858  844  842

916  908  928  937  897  998

773   x   734

842  809   -    -    -    - 

913  893  902  935  916  951

 x   734  702

962  931  946  932  968  991

 x   753  762

954  929  943  950  949  951

711  710  680

    F13 KULA 2,0      
1Ida Olsson -99IF Hagen11,10
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,79
3Hanna Rynler -99Västerås FK9,64
4Amanda Aasa -99Habo FIF-048,75
5Olivia Samuelsson -99Tranås AIF8,63
6Wilma Hallqvist-Cederfeldt -99KFUM Örebro7,83
7Lisa Klasenius -00KFUM Örebro7,41
8Amanda Bollman -00KFUM Örebro7,16
9Judith Sjöman -99Katrineholms SK6,88
10Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF6,67
11Linnéa Bodin -00KFUM Örebro6,42
12Alice Nilsson -00KFUM Örebro6,12
13Ebba Löfholm -00KFUM Örebro5,98
14Malin Wijk -99Upsala IF5,81
15Felicia Sandberg -00KFUM Örebro5,61
16Cajsa Lindberg -00IF Hagen4,73

    F11 60 M  HEAT 1    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,07Final
2Elin Antonsson -01Västerås FK9,19Final
3Elsa Berglund -01KFUM Örebro10,15Final
4Louise Fröding -01Götlunda IF10,44
5Tova Stiberg -01KFUM Örebro10,45
6Matilda Nilsson -01Frövi IK10,50
7Elin Karlsson -01Karlskoga FIF10,84

    F11 60 M  HEAT 2    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK9,39Final
2Minna Seger -01Glanshammars IF9,79Final
3Tuva Sandberg -01IF Hagen9,92Final
4Vera Hertzman -01Glanshammars IF10,05Final
5Frida Erlandsson -01Mälarhöjdens IK10,08Final
6Amira Musa -01KFUM Örebro10,35
7Linnea Holm -01KFUM Örebro10,77
8Ellen Rolf -01KFUM Örebro10,90

    F11 60 M  FINAL    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,07
2Elin Antonsson -01Västerås FK9,09
3Hilda Lindberg -01Västerås FK9,42
4Tuva Sandberg -01IF Hagen9,83
5Minna Seger -01Glanshammars IF9,87
6Vera Hertzman -01Glanshammars IF10,17
7Frida Erlandsson -01Mälarhöjdens IK10,19
8Elsa Berglund -01KFUM Örebro10,21

    F11 200 M  HEAT 1    
1Minna Seger -01Glanshammars IF34,46
2Vera Hertzman -01Glanshammars IF35,93
3Tova Stiberg -01KFUM Örebro36,64

    F11 200 M  HEAT 2    
1Louise Fröding -01Götlunda IF34,68
2Amira Musa -01KFUM Örebro35,49
3Elsa Berglund -01KFUM Örebro36,20

    F11 200 M  HEAT 3    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro30,55
2Elin Antonsson -01Västerås FK30,73
3Hilda Lindberg -01Västerås FK32,00
4Isabella Pallin -01Karlskoga FIF35,89

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro30,55
2Elin Antonsson -01Västerås FK30,73
3Hilda Lindberg -01Västerås FK32,00
4Minna Seger -01Glanshammars IF34,46
5Louise Fröding -01Götlunda IF34,68
6Amira Musa -01KFUM Örebro35,49
7Isabella Pallin -01Karlskoga FIF35,89
8Vera Hertzman -01Glanshammars IF35,93
9Elsa Berglund -01KFUM Örebro36,20
10Tova Stiberg -01KFUM Örebro36,64

    F11 600 M      
1Wilma Larsson -01Vilsta IK2.04,57
2Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.10,12
3Celine Allard -01Vilsta IK2.12,63

    F11 HÖJD      
1Isabella Pallin -01Karlskoga FIF1,20
2Matilda Nilsson -01Frövi IK1,12




Isabella Pallin

Matilda Nilsson


90  95  100 104 108 112 116 120 124

o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx

o   o   xo  o   xxo xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Elin Antonsson -01Västerås FK4,42
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,29
3Isabella Pallin -01Karlskoga FIF3,90
4Hilda Lindberg -01Västerås FK3,88
5Karin Palmér -01KFUM Örebro3,81
6Amira Musa -01KFUM Örebro3,45
7Tova Stiberg -01KFUM Örebro3,43
8Louise Fröding -01Götlunda IF3,28
9Matilda Nilsson -01Frövi IK3,22
10Minna Seger -01Glanshammars IF3,18
11Vera Hertzman -01Glanshammars IF2,98
12Ida Granath -01Stocksäters IF2,91
13Ellen Rolf -01KFUM Örebro2,86
14Isabella Lindner -01Frövi IK2,84
15Elin Karlsson -01Karlskoga FIF2,73
Frida Erlandsson -01Mälarhöjdens IK0,00


Elin Karlsson

Matilda Nilsson

Hilda Lindberg

Vera Hertzman

Karin Palmér

Ellen Rolf

Amira Musa

Frida Erlandsson

Minna Seger

Isabella Lindner

Isabella Pallin

Elin Antonsson

Tova Stiberg

Ida Granath

Louise Fröding

Emily Capobianco


273  271  265

322  303  239

386  378  388  387   x   372

281  298   x 

379  365  376  372  381  366

286  263  273

345  343  333  332  324  318

 -    -    - 

316  305  318

269  284  252

386  347  364  380  387  390

442  423  421  386  410  390

343  327   x   309  305  306

291  287  272

309  322  325  328  323  300

426  419  419  429  423  411

    F11 KULA 2,0      
1Karin Palmér -01KFUM Örebro6,80
2Elin Antonsson -01Västerås FK6,62
3Moa Jansson -01KFUM Örebro6,01
4Elin Karlsson -01Karlskoga FIF5,98
5Isabella Lindner -01Frövi IK5,55
6Lisa Hallmén -01KFUM Örebro5,25
7Ida Granath -01Stocksäters IF5,11
8Matilda Nilsson -01Frövi IK4,67
9Linnea Holm -01KFUM Örebro4,02
10Sanna Lindberg -01IF Hagen3,35

    F10 60 M  HEAT 1    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,65Final
2Klara Frih -02Åsbro GoIF9,66Final
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,99Final
4Lova Sund -02Katrineholms SK10,20
5Zandra Lindén -02IFK Nora10,67
6Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF10,77
7Jonna Sjölin -02KFUM Örebro12,54

    F10 60 M  HEAT 2    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn10,15Final
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn10,45
3Elin Persson -02Stocksäters IF10,90
4Josefin Stenman -02Stocksäters IF10,97
5Elvira Lindqvist -02KFUM Örebro11,74
6Elin Eneflod -02KFUM Örebro12,58

    F10 60 M  HEAT 3    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,82Final
2Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,98Final
3Sofie Franzén -02KFUM Örebro10,05Final
4Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn10,94
5Maja Persson -02Stocksäters IF11,03
6Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro11,98

    F10 60 M  HEAT 4    
1Clara Bernhult -02KFUM Örebro10,02Final
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF10,41
3Hanna Knutsson -02Glanshammars IF10,49
4Hannah Eriksson -02KFUM Örebro11,42
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro11,62
6Johanna Engvall -02IFK Nora12,07

    F10 60 M  FINAL    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,63
2Klara Frih -02Åsbro GoIF9,72
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,85
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,90
5Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,98
6Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,99
7Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn10,01
8Clara Bernhult -02KFUM Örebro10,05

    F10 200 M  HEAT 1    
1Olivia Malm -02KFUM Örebro35,37
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro36,52
3Jenny Jonsson -02Lidköpings IS37,24

    F10 200 M  HEAT 2    
1Elin Ståhl -02KFUM Örebro36,07
2Fanny André -02KFUM Örebro38,91
3Miranda Björk -02KFUM Örebro39,24

    F10 200 M  HEAT 3    
1Ebba Hagberg -02Katrineholms SK36,25
2Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn39,93
3Anna Pallin -02KFUM Örebro42,65
4Johanna Engvall -02IFK Nora44,27

    F10 200 M  HEAT 4    
1Elvira Forsberg -02Glanshammars IF36,88
2Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn37,11
3Josefin Stenman -02Stocksäters IF37,59
4Zandra Lindén -02IFK Nora38,05

    F10 200 M  HEAT 5    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK34,53
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn36,30
3Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn37,40
4Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF38,86

    F10 200 M  HEAT 6    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro33,35
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro33,37
3Klara Frih -02Åsbro GoIF34,38
4Sofie Franzén -02KFUM Örebro35,60

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro33,35
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro33,37
3Klara Frih -02Åsbro GoIF34,38
4Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK34,53
5Olivia Malm -02KFUM Örebro35,37
6Sofie Franzén -02KFUM Örebro35,60
7Elin Ståhl -02KFUM Örebro36,07
8Ebba Hagberg -02Katrineholms SK36,25
9Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn36,30
10Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro36,52
11Elvira Forsberg -02Glanshammars IF36,88
12Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn37,11
13Jenny Jonsson -02Lidköpings IS37,24
14Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn37,40
15Josefin Stenman -02Stocksäters IF37,59
16Zandra Lindén -02IFK Nora38,05
17Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF38,86
18Fanny André -02KFUM Örebro38,91
19Miranda Björk -02KFUM Örebro39,24
20Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn39,93
21Anna Pallin -02KFUM Örebro42,65
22Johanna Engvall -02IFK Nora44,27

    F10 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.17,32
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2.18,06
3Ebba Hagberg -02Katrineholms SK2.19,11
4Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn2.22,42
5Olivia Malm -02KFUM Örebro2.23,25
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2.23,36
7Sofie Bengtsson -02IF Hagen2.24,69
8Jenny Jonsson -02Lidköpings IS2.27,21
9Miranda Björk -02KFUM Örebro2.27,95
10Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.28,34
11Fanny André -02KFUM Örebro2.28,37

    F10 HÖJD      
1Jenny Jonsson -02Lidköpings IS1,19
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,19
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,15
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,11
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,11
6Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK1,07
7Klara Frih -02Åsbro GoIF1,07
8Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn1,03
9Olivia Malm -02KFUM Örebro1,03
10Johanna Sedström -02Åsbro GoIF0,99
11Elin Eneflod -02KFUM Örebro0,95
12Jonna Sjölin -02KFUM Örebro0,90
13Anna Pallin -02KFUM Örebro0,90
14Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro0,90




Felicia Carenbäck

Johanna Sedström

Elin Eneflod

Hanna Zakrisson

Jenny Jonsson

Ida Pettersson

Moa Karlsson-Wallin

Elvira Forsberg

Filippa Dedorsson

Jonna Sjölin

Agnes Brunnsgård

Olivia Malm

Klara Frih

Anna Pallin


80  85  90  95  99  103 107 111 115 119 122

o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   xxx

o   o   xxo xxo xxx

o   o   o   o   o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   o   o   xo  xxx

-   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx

o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

o   xxo o   xxx

-   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   o   xo  xxx

o   o   xo  xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK3,81
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn3,57
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro3,53
4Ebba Hagberg -02Katrineholms SK3,39
5Sofie Bengtsson -02IF Hagen3,36
6Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,36
7Jenny Jonsson -02Lidköpings IS3,35
8Sofie Franzén -02KFUM Örebro3,31
9Johanna Sedström -02Åsbro GoIF3,28
10Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn3,23
11Klara Frih -02Åsbro GoIF3,23
12Elin Ståhl -02KFUM Örebro3,22
13Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,15
14Miranda Björk -02KFUM Örebro3,10
15Elin Persson -02Stocksäters IF3,08
16Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn3,00
17Olivia Malm -02KFUM Örebro2,99
18Hanna Knutsson -02Glanshammars IF2,89
19Stina Hagberg -02Glanshammars IF2,81
20Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2,78
21Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn2,68
22Hannah Eriksson -02KFUM Örebro2,65
23Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,57
24Anna Pallin -02KFUM Örebro2,46
25Jonna Sjölin -02KFUM Örebro2,37
26Elvira Lindqvist -02KFUM Örebro2,35
27Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro2,28


Miranda Björk

Julia Sjömark

Felicia Carenbäck

Ebba Hagberg

Anna Pallin

Jenny Jonsson

Filippa Dedorsson

Stina Hagberg

Hanna Zakrisson

Olivia Malm

Clara Bernhult

Maja Nilsson

Klara Frih

Sofie Franzén

Vendela Högkvist

Jonna Sjölin

Agnes Brunnsgård

Sofie Bengtsson

Ida Pettersson

Elin Wahlgren

Hanna Knutsson

Elin Ståhl

Elin Persson

Hannah Eriksson

Moa Karlsson-Wallin

Elvira Lindqvist

Johanna Sedström


310  286  298

315   -    - 

215  228  213

 x   337  335  338  339  327

239  232  246

329  331  317  335  331  323

297  323  318

281  264  281

381  374  347   x   364  368

289  299  291

321  336  311  277  290  302

257  239  249

323  302  310

305  331   x   257  281  315

264  271  278

226  229  237

319  343  335  344  351  357

293  329  318  329  335  336

333  302  304  296  314  353

268   x    x 

267  289  271

311  309  322

 x   257  308

258  248  265

291  295  300

235  214   x 

326  328  321

    F10 KULA 2,0      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn6,85
2Sofie Bengtsson -02IF Hagen5,425,42
3Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn5,425,24
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF5,09
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro4,91
6Elvira Lindqvist -02KFUM Örebro4,67
7Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,50
8Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn4,43
9Ebba Hagberg -02Katrineholms SK4,07
10Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF3,91
11Anna Pallin -02KFUM Örebro3,51

    F9 60 M  HEAT 1    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI10,01Final
2Maja Johansson -03Stocksäters IF10,95Final
3Milma Eriksson -03Wedevågs IF11,43
4Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF11,66
5Thea Calles -03Wedevågs IF11,67
6Elin Krona -03Karlskoga FIF11,67
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF11,73

    F9 60 M  HEAT 2    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,33Final
2Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS10,36Final
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,48Final
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,79Final
5Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,21Final
6Saga Sandberg -03IF Hagen11,23Final
7Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,37
8Siri Johansson -04IFK Kristinehamn13,12

    F9 60 M  FINAL    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,92
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,22
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,25
4Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS10,44
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,53
6Maja Johansson -03Stocksäters IF10,90
7Saga Sandberg -03IF Hagen11,07
8Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,12

    F9 600 M      
1Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS2.19,05
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF2.20,58
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF2.21,96
4Milma Eriksson -03Wedevågs IF2.44,69

    F9 HÖJD      
1Maja Johansson -03Stocksäters IF0,98
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF0,98
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro0,75




Maja Johansson

Alva Nilsson

Myra Eriksson


70  75  80  85  90  94  98  102

-   o   o   o   o   o   o   xxx

o   o   xxx

o   o   o   o   xo  o   xxo xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF3,54
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI3,29
3Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS3,28
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF3,24
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,13
6Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro2,98
7Tilda Bernhult -04KFUM Örebro2,95
8Thea Calles -03Wedevågs IF2,92
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF2,86
10Maja Johansson -03Stocksäters IF2,76
11Milma Eriksson -03Wedevågs IF2,70
12Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2,69
13Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF2,53
14Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,33
15Elin Krona -03Karlskoga FIF2,33
16Siri Johansson -04IFK Kristinehamn2,18


Tuva Tranderyd

Klara Frykholm

Siri Johansson

Myra Eriksson

Thea Calles

Milda Gullbrand

Elin Krona

Maja Johansson

Milma Eriksson

Jennifer Axelsson

Alva Nilsson

Tindra Frykholm

Tilda Bernhult

Lovisa Pettersson

Sanna Pernerdal

Felicia Karlsson


253  260  269

331  341  344  354  344  351

175  218  210

286  252  263

292  268  254  263   x   270

253  251   x 

213  218  233

253  263  276

270  262  263

280  289  286  324  285  314

227  226  233

305  290  292  299  296  313

295  272  289  276  256  282

 x   311  294  303  309  328

288   x   298  287  252  273

318  315  324  324  325  329

    F9 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro5,39
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI5,05
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,27
4Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS4,17
5Milda Gullbrand -03Karlskoga FIF3,91
6Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,55
7Elin Krona -03Karlskoga FIF3,42
8Siri Johansson -04IFK Kristinehamn2,13

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram