RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Tybblelundsspelen 1/3 2014

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
    P17 60 M      
1Thobias Nilsson -97Kvarnsvedens GoIF7,42
2Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF7,78
3David Svensson -97Stocksäters IF8,05
4Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF8,19
-Thamer Amara -96IF Göta8,02ut tävl
-Mattias Windhede -96IF Göta8,26ut tävl

    P17 400 M      
1Andreas Führ -98KFUM Örebro54,15
2Thobias Nilsson -97Kvarnsvedens GoIF55,74

    P17 1000 M      
1Vasco de Paiva Vilaca -99Västerås FK2.48,01
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.50,33
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.51,87
4Jonathan Gustafsson -99KFUM Örebro2.55,05
5Simon Wiklund -99IK Wilske2.55,48
-Thamer Amara -96IF Göta3.19,31ut tävl
-Mattias Windhede -96IF Göta3.29,02ut tävl
-Martin Larsson -71Huddinge AIS3.47,81ut tävl

    P17 HÖJD      
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,81
2Simon Andersson -97SOK Träff1,75
3Simon Eriksson -98Örbyhus IF1,50
-Philip Andersson -95SOK Träff1,95ut tävl




Simon Andersson

Simon Eriksson

Mikael Jansson

Philip Andersson


135 140 145 150 155 160 163 166 169 172 175 178 181 184 188 195 200

-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx

-   -   xo  xo  x-

-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   -   -   xo  xxx

    P17 TRESTEG      
1Eric Axtelius -97Enköpings AI11,68
2Simon Eriksson -98Örbyhus IF10,87


Simon Eriksson

Eric Axtelius


1041  1058     x  1087  1065  1043

   x     x  1168     x     x     x

    P15 60 M      
1Daniel Grenegård -00IF Göta8,07
2Simon Jonsson -00Lidköpings IS8,51
3Daniel Zubicky -00KFUM Örebro8,87
4Adam Arnvig -99KFUM Örebro8,88
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,04
6Oskar Palmén -00Karlskoga FIF9,08
7Oscar Larsson -99KFUM Örebro9,69
8Emil Alpberg -99KFUM Örebro10,24

    P15 400 M      
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro58,06
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF75,78

    P15 800 M      
1Dominic Lightowler -99Upsala IF2.20,67
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.31,46
3Jack Tranderyd -00KFUM Örebro2.40,03

    P15 HÖJD      
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,84
2Tom Johansson -99KFUM Örebro1,72
3Philip Anbakk -99Upsala IF1,63
4Nils Havsmon -99SOK Träff1,60
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,55




Simon Wiklund

Jack Tranderyd

Philip Anbakk

Tom Johansson

Nils Havsmon


135 140 145 150 155 160 163 166 169 172 175 178 181 184 188

-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   -   o   xxx

o   o   xo  o   xxo xxx

-   -   o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   -   o   o   xo  xo  o   xxx

o   o   o   o   xo  xxo xxx

    P15 STAV      
1Tom Johansson -99KFUM Örebro3,40

    P15 TRESTEG      
1Daniel Grenegård -00IF Göta10,86
2Simon Jonsson -00Lidköpings IS10,22
3Oskar Palmén -00Karlskoga FIF9,66
4Daniel Zubicky -00KFUM Örebro9,14


Oskar Palmén

Simon Jonsson

Daniel Zubicky

Daniel Grenegård


   x    921    943    943    934    966

1011   1013      x      x      x   1022

 825      x      x    914    903    882

1059   1063      x   1038   1086   1029

    P15 KULA 4,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro10,99
2Vilson Lleshi -99IFK Nora10,55
3Simon Jonsson -00Lidköpings IS9,25
4Philip Anbakk -99Upsala IF8,65

    P13 60 M  HEAT 1    
1Fredrik Nilsson -01IF Göta8,58Final
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,89Final
3Amir Musa -01KFUM Örebro8,93Final
4Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,94Final
5Elias Gustafsson -02KFUM Örebro9,00
6Noha Olsson -02KFUM Örebro11,16

    P13 60 M  HEAT 2    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,60Final
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,83Final
3Leo Johansson -01IFK Kristinehamn9,50
4Viktor Palmén -02Karlskoga FIF9,81
5Oliver Åström -02Västerås FK10,04
6Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,14

    P13 60 M  HEAT 3    
1Daniel Malmgren -01KFUM Örebro8,08Final
2Kalle Hällgren -01IF Spartacus8,86Final
3Linus Strand -01KFUM Örebro9,11
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,23
5Oscar Persson -01Frövi IK9,35
6Wille Ihse -01KFUM Örebro10,00

    P13 60 M  FINAL    
1Daniel Malmgren -01KFUM Örebro8,10
2Fredrik Nilsson -01IF Göta8,57
3Kalle Hällgren -01IF Spartacus8,66
4Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,71
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,80
6Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,89
7Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,90
8Amir Musa -01KFUM Örebro8,93

    P13 800 M      
1Dennis Holmstedt -02IK Westmannia2.27,76
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.34,41
3Noha Olsson -02KFUM Örebro2.40,73
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.49,73
5Robin Isaksson -02IFK Lidingö2.53,57
6Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF2.57,96
7Joar Tunander Cedrenius -01IFK Lidingö3.03,68
8Edvin Fredne -??KFUM Örebro3.07,83

    P13 HÖJD      
1Daniel Malmgren -01KFUM Örebro1,74
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,46
3Fredrik Nilsson -01IF Göta1,37
4Linus Strand -01KFUM Örebro1,26
5Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,21
-Elias Åström -02KFUM Örebro0,00




Evald Håkansson

Elias Åström

Rasmus Hugosson

Fredrik Nilsson

Linus Strand

Daniel Malmgren


106 111 116 121 126 131 134 137 140 143 146 149 155 160 166 170 174

o   xxo o   o   xxx

xxx

-   -   o   o   -   xo  o   xo  o   o   xxo xxx

-   -   -   o   o   o   xo  xo  xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo

    P13 TRESTEG ZON      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,87
2Daniel Malmgren -01KFUM Örebro10,71
3Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,52
4Amir Musa -01KFUM Örebro9,26
5Elias Gustafsson -02KFUM Örebro9,10
6Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,89
7Oscar Persson -01Frövi IK8,86
8Melker Forsberg -01Glanshammars IF8,62
9Leo Johansson -01IFK Kristinehamn7,87


Jonathan Johnsson

Amir Musa

Karl-William Einarsson

Elias Gustafsson

Daniel Malmgren

Oscar Persson

Melker Forsberg

Rasmus Hugosson

Leo Johansson


 952   900   882   897   834   897

 926   912   906   908   859     x

   x     x   870   838   866   889

 910   868   874   871   859   849

1052  1046  1071  1025     -  1064

 872   871     x   886   880   857

 860   859   845   862   797   844

1087  1004     -  1060     -     -

 785   787   726

    P13 KULA 3,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF10,24
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro8,83
3Evald Håkansson -02Karlskoga FIF8,25
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö7,49
5Tor Stolpe -01Götlunda IF7,30
6Zef Lleshi -02IFK Nora7,16
7Gabriel Axelsson -02Upsala IF6,67
8Oscar Persson -01Frövi IK6,32
9Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF5,71
10Erik Lindkvist -02Wedevågs IF4,66

    P11 60 M  HEAT 1    
1Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,33Final
2Elias Holmström -03Hjo FK9,43Final
3Philip Zetterman -03KFUM Örebro9,71Final
4Emil Sandberg -03KFUM Örebro10,05Final
5Filip Åström -03KFUM Örebro11,23

    P11 60 M  HEAT 2    
1Theo Lindqvist -03IF Göta9,36Final
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,60Final
3Simon Öberg -03Västerås FK9,93Final
4Jonatan Törner -03Hjo FK10,00Final
5Lukas Zander -03Hjo FK10,50

    P11 60 M  FINAL    
1Theo Lindqvist -03IF Göta9,29
2Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,29
3Elias Holmström -03Hjo FK9,45
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,63
5Philip Zetterman -03KFUM Örebro9,77
6Emil Sandberg -03KFUM Örebro9,78
7Jonatan Törner -03Hjo FK9,87
8Simon Öberg -03Västerås FK10,09

    P11 400 M      
1Emil Sandberg -03KFUM Örebro1.18,71
2Simon Öberg -03Västerås FK1.19,53
3Elias Holmström -03Hjo FK1.20,90
4Theo Lindqvist -03IF Göta1.20,90
5Lukas Zander -03Hjo FK1.32,17

    P11 HÖJD      
1Elias Holmström -03Hjo FK1,29
2Jonatan Törner -03Hjo FK1,29
3Theo Lindqvist -03IF Göta1,23
4Gustav Carlring -03KFUM Örebro1,23
5Pelle Karlsson -03Götlunda IF1,20
6Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro1,15
7Lukas Zander -03Hjo FK1,10
8Anton Englund -03KFUM Örebro1,10




Gustav Carlring

Theo Lindqvist

Anton Englund

Jonatan Törner

Elias Holmström

Pelle Karlsson

Lukas Bjuremar

Lukas Zander


95  100 105 110 115 120 123 126 129 132

o   o   o   o   xo  o   xxo xxx

-   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   xo  xxx

-   o   o   o   o   o   xo  xxo xo  xxx

-   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   xo  o   o   xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   xo  xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Theo Lindqvist -03IF Göta4,10
2Elias Holmström -03Hjo FK3,95
3Gustav Carlring -03KFUM Örebro3,80
4Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro3,80
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,71
6Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro3,60
7Ryan Malmgren -03Stocksäters IF3,60
8Veljko Paripovic -03KFUM Örebro3,59
9Lukas Zander -03Hjo FK3,56
10Emil Gustafsson -03IF Göta3,56
11Jonatan Törner -03Hjo FK3,50
12Philip Zetterman -03KFUM Örebro3,40
13Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro3,31
14Simon Öberg -03Västerås FK3,27
15Filip Åström -03KFUM Örebro2,82


Gustav Carlring

Elias Holmström

Theo Lindqvist

Lukas Bjuremar

Emil Gustafsson

Vilmer Göthlin

Veljko Paripovic

Simon Öberg

Filip Åström

Lukas Zander

Philip Zetterman

Ryan Malmgren

Tobias Erlandh

Olof Halfvarsson

Jonatan Törner


 350     x   380   380     x   380

 367   366   373   386   388   395

 402   410   398   385   387   233

 380   377     x   374   378     x

 356   332   321

 340   360   358   345   360   339

 333   348   359     x   347   351

 307   304   327

 279   278   282

 332   329   356

 332   340   334

 360     x   359     x     x   350

 371   368   364   344   257   362

 331   311   310

 350   349   350

    P11 KULA 2,0      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro8,42
2Hannes Eriksson -03Frövi IK7,98
3Elias Holmström -03Hjo FK7,84
4Lukas Zander -03Hjo FK7,83
5Pelle Karlsson -03Götlunda IF7,48
6Tobias Erlandh -03KFUM Örebro6,91
7Theo Lindqvist -03IF Göta6,78
8Philip Zetterman -03KFUM Örebro6,71
9Jonatan Törner -03Hjo FK6,44
10Emil Gustafsson -03IF Göta6,42
11Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro6,33
12Anton Englund -03KFUM Örebro5,99
13Simon Öberg -03Västerås FK5,84
14Veljko Paripovic -03KFUM Örebro4,87

    P10 60 M  HEAT 1    
1Markus Brodin -04Danderyds SK9,70Final
2David Källström -04KFUM Örebro10,33Final
3Emil Fredensborg -04KFUM Örebro10,51
4David Axelsson -04Upsala IF10,60

    P10 60 M  HEAT 2    
1Albin Klingsmo -04IK Stål10,10Final
2Oscar Johnsson -04KFUM Örebro10,41Final
3Oscar Svensson -04KFUM Örebro10,62
4Erik Viberg -04IK Stål11,28
5Casper Baunsgaard -04Västerås FK11,97

    P10 60 M  HEAT 3    
1Milton Gullberg -04Hjo FK9,67Final
2Oskar Sandberg -04KFUM Örebro9,77Final
3Isak Olausson -04IK Wilske10,04Final
4Marcus Karlsson -04Wedevågs IF10,26Final
5Leo Eriksson -04KFUM Örebro10,58
6Edvin Öjebrandt -04KFUM Örebro10,77

    P10 60 M  FINAL    
1Markus Brodin -04Danderyds SK9,61
2Milton Gullberg -04Hjo FK9,65
3Oskar Sandberg -04KFUM Örebro9,77
4Albin Klingsmo -04IK Stål9,98
5Isak Olausson -04IK Wilske10,01
6Marcus Karlsson -04Wedevågs IF10,35
7David Källström -04KFUM Örebro10,41
8Oscar Johnsson -04KFUM Örebro10,52

    P10 400 M  HEAT 1    
1Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1.18,79
2Marcus Karlsson -04Wedevågs IF1.24,43
3Oscar Svensson -04KFUM Örebro1.26,59
4Albert Willen -04KFUM Örebro1.32,83
5Edvin Öjebrandt -04KFUM Örebro1.33,97

    P10 400 M  HEAT 2    
1Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.14,28
2Markus Brodin -04Danderyds SK1.15,57
3Milton Gullberg -04Hjo FK1.17,94
4Isak Olausson -04IK Wilske1.18,40
5Albin Klingsmo -04IK Stål1.20,52
6David Källström -04KFUM Örebro1.22,41

    P10 400 M  SAMLAD LISTA    
1Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.14,28
2Markus Brodin -04Danderyds SK1.15,57
3Milton Gullberg -04Hjo FK1.17,94
4Isak Olausson -04IK Wilske1.18,40
5Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1.18,79
6Albin Klingsmo -04IK Stål1.20,52
7David Källström -04KFUM Örebro1.22,41
8Marcus Karlsson -04Wedevågs IF1.24,43
9Oscar Svensson -04KFUM Örebro1.26,59
10Albert Willen -04KFUM Örebro1.32,83
11Edvin Öjebrandt -04KFUM Örebro1.33,97

    P10 HÖJD      
1Victor Welander -04KFUM Örebro1,11
2Ludvig Höök -04Glanshammars IF1,08
3Albin Klingsmo -04IK Stål1,05
4Isak Olausson -04IK Wilske1,00
5Casper Baunsgaard -04Västerås FK0,95




Ludvig Höök

Casper Baunsgaard

Albin Klingsmo

Isak Olausson

Victor Welander


80  85  90  95  100 105 108 111 114

o   o   xo  o   xo  xo  o   xxx

o   o   o   xxo xxx

-   -   o   o   xxo xo  xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   o   xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Oskar Sandberg -04KFUM Örebro3,81
2Victor Welander -04KFUM Örebro3,54
3Albin Klingsmo -04IK Stål3,54
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,34
5Isak Olausson -04IK Wilske3,33
6Milton Gullberg -04Hjo FK3,31
7Ludvig Höök -04Glanshammars IF3,30
8Markus Brodin -04Danderyds SK3,20
9David Källström -04KFUM Örebro3,17
10Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,15
11Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,14
12Leo Eriksson -04KFUM Örebro3,11
13Oscar Svensson -04KFUM Örebro3,10
14Albert Willen -04KFUM Örebro2,73
15Marcus Karlsson -04Wedevågs IF2,66
16Hector Asplund -04KFUM Örebro2,22


Albin Klingsmo

Oskar Sandberg

Oscar Svensson

Victor Welander

Oscar Johnsson

Ludvig Höök

Anton Högkvist

Marcus Karlsson

Leo Eriksson

Hector Asplund

David Källström

Markus Brodin

Isak Olausson

Emil Fredensborg

Albert Willen

Milton Gullberg


 345   349   337   354

 369   381   370   367

   x   310   269   291

 353   350   337   354

 314   294   279   300

 324   330   328   328

 310   334   330   328

 248   266   252   229

 305   304   311   303

 178   206   186   222

 306   317   307   311

 300   299   292   320

 333   269   321     x 

 308   315   311   268

 271   266   273   265

 329   319   329   331

    P10 KULA 2,0      
1Victor Welander -04KFUM Örebro7,94
2Erik Viberg -04IK Stål7,24
3Markus Brodin -04Danderyds SK6,89
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,29
5David Axelsson -04Upsala IF5,60
6Oscar Johnsson -04KFUM Örebro5,58
7Casper Baunsgaard -04Västerås FK5,51

    P9 60 M  HEAT 1    
1Maximilian Holm -05Ärla IF10,03Final
2Oscar Hjortsberg -05Glanshammars IF10,65
3Sebastian Brodin -05Glanshammars IF10,79
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,96
5Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro11,04
6Isak Ekström -05KFUM Örebro11,53

    P9 60 M  HEAT 2    
1William Lindh -05KFUM Örebro10,24Final
2Max Titus -05Frövi IK10,25Final
3Marcus Särén -05Åsbro GoIF10,33Final
4Isak Arvidsson -05KFUM Örebro11,09
5Axel Hedman -05Hjo FK11,16

    P9 60 M  HEAT 3    
1Felix Gustafsson Blomqvist -05Råby-Rekarne FIF10,39Final
2William Åström -05Västerås FK10,42Final
3Vilhelm af Ekenstam -05KFUM Örebro11,20
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,35
5Herman Maxe -05KFUM Örebro12,07
6Axel Hokkinen -05Hjo FK12,84
7Linus Söderberg -05KFUM Örebro13,07

    P9 60 M  HEAT 4    
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF10,11Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,63Final
3Theo Samuelsson -05Västerås FK10,68
4Otto Halfvarsson -05KFUM Örebro11,15
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro11,38
6Arwid Engberg -05Fjugesta IF11,55
7Ludvig Nilsson -05KFUM Örebro14,14

    P9 60 M  FINAL    
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,97
2Maximilian Holm -05Ärla IF10,00
3Marcus Särén -05Åsbro GoIF10,02
4William Lindh -05KFUM Örebro10,10
5Felix Gustafsson Blomqvist -05Råby-Rekarne FIF10,20
6Max Titus -05Frövi IK10,29
7William Åström -05Västerås FK10,45
8Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,55

    P9 200 M  HEAT 1    
1Sebastian Brodin -05Glanshammars IF38,45
2Dennis Larsson -05Fjugesta IF39,33
3Otto Halfvarsson -05KFUM Örebro40,23
4Matheus Ekblom Olsson -05KFUM Örebro40,46
5Albin Mälman -05Götlunda IF44,05

    P9 200 M  HEAT 2    
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro37,93
2Rasmus Särén -05Åsbro GoIF38,03
3Kaspar Lindberg Frykman -05KFUM Örebro39,00
4Hugo Wirén -05Glanshammars IF39,80
5Arwid Engberg -05Fjugesta IF42,40

    P9 200 M  HEAT 3    
1Felix Gustafsson Blomqvist -05Råby-Rekarne FIF35,37
2Max Titus -05Frövi IK35,77
3William Åström -05Västerås FK36,18
4William Lindh -05KFUM Örebro36,44
5Maximilian Holm -05Ärla IF37,06
6Axel Hedman -05Hjo FK40,98

    P9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Felix Gustafsson Blomqvist -05Råby-Rekarne FIF35,37
2Max Titus -05Frövi IK35,77
3William Åström -05Västerås FK36,18
4William Lindh -05KFUM Örebro36,44
5Maximilian Holm -05Ärla IF37,06
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro37,93
7Rasmus Särén -05Åsbro GoIF38,03
8Sebastian Brodin -05Glanshammars IF38,45
9Kaspar Lindberg Frykman -05KFUM Örebro39,00
10Dennis Larsson -05Fjugesta IF39,33
11Hugo Wirén -05Glanshammars IF39,80
12Otto Halfvarsson -05KFUM Örebro40,23
13Matheus Ekblom Olsson -05KFUM Örebro40,46
14Axel Hedman -05Hjo FK40,98
15Arwid Engberg -05Fjugesta IF42,40
16Albin Mälman -05Götlunda IF44,05

    P9 HÖJD      
1Maximilian Holm -05Ärla IF1,19
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,16
3Max Titus -05Frövi IK1,10
4Julius Wiklund -06IK Wilske1,01
5Theo Samuelsson -05Västerås FK0,98
6William Åström -05Västerås FK0,98
7Robin Ringström -05KFUM Örebro0,90
8Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro0,85
9Alan Lee Graadhal -06Sk Vidar, NOR0,85
10Axel Hedman -05Hjo FK0,85
11Axel Hokkinen -05Hjo FK0,80




Alan Lee Graadhal

Maximilian Holm

Daniel Kindvall

William Åström

Theo Samuelsson

Alfons Elmgren Hallinger

Axel Hedman

Julius Wiklund

Max Titus

Axel Hokkinen

Robin Ringström


70  75  80  85  90  95  98  101 104 107 110 113 116 119 122

xo  o   xo  xo  xxx

o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   xo  xxo xo  o   xxo o   xxx

-   -   o   o   o   o   xxo xxx

-   -   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   o   xxx

xo  o   xxo xxo xxx

o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   xxx

o   xo  o   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF3,43
2William Lindh -05KFUM Örebro3,32
3Maximilian Holm -05Ärla IF3,27
4Rasmus Särén -05Åsbro GoIF3,23
5Felix Gustafsson Blomqvist -05Råby-Rekarne FIF3,19
6Max Titus -05Frövi IK3,16
7Marcus Särén -05Åsbro GoIF3,10
8Oscar Hjortsberg -05Glanshammars IF2,97
9Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro2,88
10Dennis Larsson -05Fjugesta IF2,87
11Daniel Kindvall -05Fjugesta IF2,82
12William Åström -05Västerås FK2,81
13Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro2,69
14Kaspar Lindberg Frykman -05KFUM Örebro2,66
15Hugo Wirén -05Glanshammars IF2,61
16Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro2,58
17Isak Ekström -05KFUM Örebro2,56
18Arwid Engberg -05Fjugesta IF2,55
19Johan Runesson -05Fjugesta IF2,52
20Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2,51
21Robin Ringström -05KFUM Örebro2,47
22Axel Hedman -05Hjo FK2,39
23Teodor Wallen -05Götlunda IF2,32
24Albin Mälman -05Götlunda IF1,91

    P9 KULA 2,0      
1Teodor Wallen -05Götlunda IF6,34
2Robin Ringström -05KFUM Örebro6,18
3Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF6,11
4Johan Runesson -05Fjugesta IF5,31
5William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF5,18
6Oscar Hjortsberg -05Glanshammars IF5,18
7Maximilian Holm -05Ärla IF5,10
8Dennis Larsson -05Fjugesta IF4,34
9Axel Hedman -05Hjo FK4,30
10Isak Ekström -05KFUM Örebro4,14
11Axel Hokkinen -05Hjo FK4,06
12Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,64
13Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro3,51

    P8 60 M  HEAT 1    
1Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,80
2Hugo Medin -06KFUM Örebro11,51
3Wilmer Svensson -06KFUM Örebro11,62
4Victor Andersson -06KFUM Örebro11,77
5Kalle Svensén -06KFUM Örebro11,90
6Ivar Hokkinen -06Hjo FK12,36
7Adam Rudin -06KFUM Örebro12,47

    P8 60 M  HEAT 2    
1Alvin Norberg -06KFUM Örebro11,19
2Mathias Kördel -06KFUM Örebro11,20
3Joel Fredlund -06KFUM Örebro11,43
4Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro11,63
5Viggo Olsson -06KFUM Örebro11,68
6Hampus Hilding -06KFUM Örebro11,84
7Olle Eriksson -06KFUM Örebro12,28
-Liam Haili -06Wedevågs IFbröt

    P8 60 M  HEAT 3    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,13
2Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF10,58
3August Hedberg -06Kvarnsvedens GoIF10,80
4Alan Lee Graadhal -06Sk Vidar, NOR10,87
5Julius Wiklund -06IK Wilske10,89
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF11,28
7Theo Lindholm -06IK Westmannia12,07
8Assar Sundblad -06Hjo FK12,18

    P8 60 M  SAMLAD LISTA    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,13
2Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF10,58
3August Hedberg -06Kvarnsvedens GoIF10,8010,794
4Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,8010,798
5Alan Lee Graadhal -06Sk Vidar, NOR10,87
6Julius Wiklund -06IK Wilske10,89
7Alvin Norberg -06KFUM Örebro11,19
8Mathias Kördel -06KFUM Örebro11,20
9Johan Lindkvist -06Wedevågs IF11,28
10Joel Fredlund -06KFUM Örebro11,43
11Hugo Medin -06KFUM Örebro11,51
12Wilmer Svensson -06KFUM Örebro11,62
13Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro11,63
14Viggo Olsson -06KFUM Örebro11,68
15Victor Andersson -06KFUM Örebro11,77
16Hampus Hilding -06KFUM Örebro11,84
17Kalle Svensén -06KFUM Örebro11,90
18Theo Lindholm -06IK Westmannia12,07
19Assar Sundblad -06Hjo FK12,18
20Olle Eriksson -06KFUM Örebro12,28
21Ivar Hokkinen -06Hjo FK12,36
22Adam Rudin -06KFUM Örebro12,47

    P8 200 M  HEAT 1    
1Emil Rastoder -06KFUM Örebro38,77
2Hugo Carlring -06KFUM Örebro40,39
3Gustav Lundin -06KFUM Örebro40,69
4Oscar Welander -06KFUM Örebro41,20
5Hugo Fransson -06KFUM Örebro41,38
6Ville Bjuremar -06KFUM Örebro42,78

    P8 200 M  HEAT 2    
1Wilmer Svensson -06KFUM Örebro41,25
2Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro42,29
3Hugo Medin -06KFUM Örebro42,44
4Olle Eriksson -06KFUM Örebro44,32
5Theo Lindholm -06IK Westmannia45,80
6Victor Andersson -06KFUM Örebro46,31
7Ivar Hokkinen -06Hjo FK46,32

    P8 200 M  HEAT 3    
1August Hedberg -06Kvarnsvedens GoIF37,96
2Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF38,37
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF39,76
4Julius Wiklund -06IK Wilske39,79
5Joel Fredlund -06KFUM Örebro43,05
6Mathias Kördel -06KFUM Örebro44,36

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1August Hedberg -06Kvarnsvedens GoIF37,96
2Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF38,37
3Emil Rastoder -06KFUM Örebro38,77
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF39,76
5Julius Wiklund -06IK Wilske39,79
6Hugo Carlring -06KFUM Örebro40,39
7Gustav Lundin -06KFUM Örebro40,69
8Oscar Welander -06KFUM Örebro41,20
9Wilmer Svensson -06KFUM Örebro41,25
10Hugo Fransson -06KFUM Örebro41,38
11Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro42,29
12Hugo Medin -06KFUM Örebro42,44
13Ville Bjuremar -06KFUM Örebro42,78
14Joel Fredlund -06KFUM Örebro43,05
15Olle Eriksson -06KFUM Örebro44,32
16Mathias Kördel -06KFUM Örebro44,36
17Theo Lindholm -06IK Westmannia45,80
18Victor Andersson -06KFUM Örebro46,31
19Ivar Hokkinen -06Hjo FK46,32

    P8 LÄNGD ZON      
1Julius Wiklund -06IK Wilske3,08
2August Hedberg -06Kvarnsvedens GoIF2,99
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF2,94
4Liam Haili -06Wedevågs IF2,92
5Alan Lee Graadhal -06Sk Vidar, NOR2,88
6Hampus Hilding -06KFUM Örebro2,87
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2,82
8Sigge Bergentz -06KFUM Örebro2,81
9Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2,70
10Hugo Fransson -06KFUM Örebro2,68
11Kalle Svensén -06KFUM Örebro2,52
12Joel Fredlund -06KFUM Örebro2,49
13Assar Sundblad -06Hjo FK2,45
14Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro2,44
15Wilmer Svensson -06KFUM Örebro2,43
16Theo Lindholm -06IK Westmannia2,41
17Victor Andersson -06KFUM Örebro2,36
18Adam Rudin -06KFUM Örebro2,30
19Olle Eriksson -06KFUM Örebro2,28
20Ivar Hokkinen -06Hjo FK2,09


Wilmer Svensson

Liam Haili

Victor Andersson

Julius Wiklund

Johan Lindkvist

Joel Fredlund

Hampus Hilding

Hugo Fransson

Ivar Hokkinen

Ville Bjuremar

Assar Sundblad

Kalle Svensén

Adam Rudin

Sigge Bergentz

August Hedberg

Neo Jansson

Alan Lee Graadhal

Sigge Zetterdahl

Theo Lindholm

Olle Eriksson


 217   241   243   233

 292   279   274   269

 221   209   194   236

 294   291   308   290

 271   282   275   276

 249   238   180   241

 287   281   287   268

 268   254   236   217

 201   209   209   205

 270   259     x   198

 245   216   201   231

 240   252   225     x 

 223   224   227   230

 276   281   273   267

 290   287   289   299

 283   294     x   282

 272   275   288   261

 244   203   230   227

 241   226   210   218

 228   219     x     x 

    P8 KULA 2,0      
1Liam Haili -06Wedevågs IF5,06
2Kalle Svensén -06KFUM Örebro4,80
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro4,68
4Hampus Hilding -06KFUM Örebro4,50
5Oscar Welander -06KFUM Örebro4,38
6Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF4,35
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,88
8Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF3,77
9Ivar Hokkinen -06Hjo FK3,63
10Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,44
11Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro3,34

    P7 60 M  HEAT 1    
1Rasmus Andersson -07Fjugesta IF11,99
2Svante Widlund -??KFUM Örebro12,06
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF12,38
4Alfred Frank -07KFUM Örebro12,82
5Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro12,85
6Kevin Ameti -07KFUM Örebro13,39
7Teo Wijk -07KFUM Örebro16,10

    P7 60 M  HEAT 2    
1Hugo Klingsmo -07IK Stål11,38
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,92
3Elias Karlsson -07Karlskoga FIF12,28
4Pelle Norgren -07KFUM Örebro12,42
5Melvin Baunsgaard -07Västerås FK12,42
6Wilmer Larsson -07IK Wilske12,59
7Hugo Karlsson -07KFUM Örebro12,67
8Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF12,85

    P7 60 M  SAMLAD LISTA    
1Hugo Klingsmo -07IK Stål11,38
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,92
3Rasmus Andersson -07Fjugesta IF11,99
4Svante Widlund -??KFUM Örebro12,06
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF12,28
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF12,38
7Pelle Norgren -07KFUM Örebro12,42
8Melvin Baunsgaard -07Västerås FK12,42
9Wilmer Larsson -07IK Wilske12,59
10Hugo Karlsson -07KFUM Örebro12,67
11Alfred Frank -07KFUM Örebro12,82
12Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro12,85
13Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF12,85
14Kevin Ameti -07KFUM Örebro13,39
15Teo Wijk -07KFUM Örebro16,10

    P7 200 M  HEAT 1    
1Rasmus Andersson -07Fjugesta IF42,75
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF42,82
3Svante Widlund -??KFUM Örebro42,98
4Wilmer Hjelte -07KFUM Örebro53,11
5Teo Wijk -07KFUM Örebro54,79

    P7 200 M  HEAT 2    
1Hugo Klingsmo -07IK Stål41,63
2Kevin Ameti -07KFUM Örebro46,91
3Pelle Norgren -07KFUM Örebro47,04
4Melvin Baunsgaard -07Västerås FK47,07
5Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro49,94

    P7 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hugo Klingsmo -07IK Stål41,63
2Rasmus Andersson -07Fjugesta IF42,75
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF42,82
4Svante Widlund -??KFUM Örebro42,98
5Kevin Ameti -07KFUM Örebro46,91
6Pelle Norgren -07KFUM Örebro47,04
7Melvin Baunsgaard -07Västerås FK47,07
8Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro49,94
9Wilmer Hjelte -07KFUM Örebro53,11
10Teo Wijk -07KFUM Örebro54,79

    P7 LÄNGD ZON      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,67
2Hugo Klingsmo -07IK Stål2,50
3Wilmer Larsson -07IK Wilske2,32
4Wilmer Hjelte -07KFUM Örebro2,31
5Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,21
6Hugo Karlsson -07KFUM Örebro2,19
7Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,05
8Carl Grindange -09Turebergs FK1,99
9Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro1,97
10Elias Karlsson -07Karlskoga FIF1,72

    P7 KULA 2,0      
1Oscar Viberg -07IK Stål4,44
2Wilmer Larsson -07IK Wilske3,38
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF3,29
4Hugo Karlsson -07KFUM Örebro3,12
5Melvin Baunsgaard -07Västerås FK2,73
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,69
7Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,38

    F17 60 M      
1Clara Josefsson -97KFUM Örebro8,14
2Victoria Sandsjoe -98IF Göta8,18
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,70
4Lovisa Larsson -98KFUM Örebro9,24

    F17 400 M      
1Alice Ljungblad -97KFUM Örebro62,34
-Ulla Littenheim -47Uddevalla IS77,00ut tävl

    F17 1000 M      
1Nelly Höglund -98Kvarnsvedens GoIF3.26,16

    F17 STAV      
1Elin Domberg -98KFUM Örebro3,30
-Fanny Fransson-Bergetoft -96KFUM Örebro2,90ut tävl

    F17 TRESTEG      
1Ida Sjödahl -98KFUM Örebro6,89


Ida Sjödahl


   x   678   654   689   657     x 

    F17 KULA 3,0      
1Amanda Malmehed -98Linköpings GIF13,66
2Sandra Vestlund -99Kils AIK11,87
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,70

    F15 60 M  HEAT 1    
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,22Final
2Mina Karlsson -99Upsala IF8,35Final
3Maria Husby -99KFUM Örebro8,86
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro8,89
5Jessica Persson -00KFUM Örebro8,94
6Amanda Bollmann -00KFUM Örebro9,92

    F15 60 M  HEAT 2    
1Linn Bäcklin -99IF Göta7,85Final
2Ebba Gustavsson -00IF Göta8,32Final
3Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,64Final
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF8,77
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,12
6Julia Sandblom -99KFUM Örebro9,20

    F15 60 M  HEAT 3    
1Hanna Axelsson -99Upsala IF7,91Final
2Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF8,44Final
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,55Final
4Hanna Säfström -00KFUM Örebro8,66
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro8,91
6Jonna Uttman -99IF Göta8,98

    F15 60 M  FINAL    
1Linn Bäcklin -99IF Göta7,76
2Hanna Axelsson -99Upsala IF7,87
3Moa Seger -99Glanshammars IF8,22
4Mina Karlsson -99Upsala IF8,35
5Ebba Gustavsson -00IF Göta8,36
6Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF8,45
7Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,56
8Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,56

    F15 400 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF62,75

    F15 800 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.29,65
2Tilda Lundström -99Eskilstuna FI2.32,81
3Linn Östling -99SOK Träff2.37,53
4Lisa Brorson -99KFUM Örebro2.38,37

    F15 HÖJD      
1Maya Persson -00Västerås FK1,61
2Julia Axtelius -00Enköpings AI1,55
3Clara Bergström -99IFK Sunne1,55
4Linn Östling -99SOK Träff1,49
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,41
6Maja Jernetz -00SOK Träff1,36
6Jonna Uttman -99IF Göta1,36




Maya Persson

Clara Bergström

Maja Jernetz

Julia Axtelius

Ebba Löfholm

Linn Östling

Jonna Uttman


131 136 141 146 149 152 155 158 161 166

-   -   -   -   -   o   o   -   o   xxx

-   o   o   o   xo  o   xxo xxx

o   o   xxx

-   o   o   o   xo  o   o   xxx

-   o   o   xxx

-   o   xo  o   o   xxx

o   o   xxx

    F15 STAV      
1Amanda Bollmann -00KFUM Örebro2,20

    F15 TRESTEG      
1Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF10,73
2Julia Axtelius -00Enköpings AI10,34
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,98
4Hanna Säfström -00KFUM Örebro9,41
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro9,03


Linnea Johansson

Lisa Weyhenmeyer

Hanna Säfström

Julia Axtelius

Therese Knutsson


 903   834   863   844   861   863

1013     x  1024  1025  1037  1073

 929   941   926     x   871     x

 974  1022  1021  1034  1012  1020

   x   947   936     x   998   968

    F15 KULA 3,0      
1Sandra Vestlund -99Kils AIK12,07
2Julia Axtelius -00Enköpings AI10,94
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF10,88
4Alice Nilsson -00KFUM Örebro9,50
5Amanda Bollmann -00KFUM Örebro8,28
6Linnéa Bodin -00KFUM Örebro8,22

    F13 60 M  HEAT 1    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,40Final
2Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,73Final
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,03Final
4Ella Raud -01KFUM Örebro9,27
5Amanda Fridberg -02IF Göta9,57
6Tova Stiberg -01KFUM Örebro9,61
7Alva Sandberg -02KFUM Örebro9,63
8Evelina Nilsson -02Fjugesta IF11,13

    F13 60 M  HEAT 2    
1Fanny Jansson -01IFK Sunne8,48Final
2Klara Frih -02Åsbro GoIF8,77Final
3Jenny Jonsson -02Lidköpings IS9,29
4Mathilda Ragnarsson -02IF Göta9,33
5Zandra Lindén -02IFK Nora9,36
6Elin Karlsson -01Karlskoga FIF9,66
7Emelina Fransson -01KFUM Örebro10,17

    F13 60 M  HEAT 3    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,38Final
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,10
3Fanny Östman -01Säters IF9,11
4Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF9,44
5Saga Blomqvist -02IF Göta9,70
6Linnea Holm -01KFUM Örebro10,09
7Maja Bjurman -02KFUM Örebro10,86

    F13 60 M  HEAT 4    
1Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,77Final
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK9,00Final
3Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,34
4Matilda Netz -01Hässelby SK9,80
5Amira Musa -01KFUM Örebro10,01
6Anna Pallin -02KFUM Örebro10,58
7Maja Nilsson -02KFUM Örebro10,89
8Lina Alexandersson -02Fjugesta IF11,59

    F13 60 M  FINAL    
1Fanny Jansson -01IFK Sunne8,22
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,39
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,56
4Klara Frih -02Åsbro GoIF8,75
5Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,81
6Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,88
7Hanna Bäckman -02Danderyds SK9,01
8Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,11

    F13 800 M      
1Wilma Larsson -01Eskilstuna FI2.35,10
2Minna Seger -01Glanshammars IF2.44,59
3Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.46,64
4Celine Allard -01Eskilstuna FI2.46,81
5Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro2.47,95
6Mathilda Ragnarsson -02IF Göta2.50,82
7Lisa Holmberg -02Lidköpings IS3.01,30
8Matilda Netz -01Hässelby SK3.04,33
9Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF3.05,31
10Alva Sandberg -02KFUM Örebro3.05,67

    F13 HÖJD      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne1,52
2Jenny Jonsson -02Lidköpings IS1,47
3Maja Hammarland -01KFUM Örebro1,38
4Malin Östling -01SOK Träff1,35
5Elin Nermark -01IFK Sunne1,35
6Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,35
7Emelie Jälmeneng -01IK Wilske1,32
8Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,32
9Matilda Netz -01Hässelby SK1,32
10Lisa Holmberg -02Lidköpings IS1,29
11Ella Raud -01KFUM Örebro1,21
12Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,21
13Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF1,21
14Klara Stenman -02KFUM Örebro1,16
15Amanda Fridberg -02IF Göta1,11
15Saga Blomqvist -02IF Göta1,11
17Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro1,11
18Mathilda Ragnarsson -02IF Göta1,11




Klara Stenman

Elin Nermark

Ebba Henriksson

Emelie Jälmeneng

Mathilda Ragnarsson

Fanny Jansson

Jenny Jonsson

Amanda Fridberg

Ella Raud

Saga Blomqvist

Ida Pettersson

Sara Bergenbrant

Elvira Forsberg

Lisa Holmberg

Agnes Brunnsgård

Matilda Netz

Malin Östling

Maja Hammarland


101 106 111 116 121 126 129 132 135 138 141 144 147 150 152 154

o   o   o   o   xxx

-   -   -   o   o   xxo xo  xxo xo  xxx

o   xo  xo  xxo xxo xxx

o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   xo  xo  xxx

-   -   -   o   -   -   o   o   o   o   o   o   xxo o   xo  xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx

o   o   o   xxx

o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxx

o   xxo o   xx-

-   o   o   o   o   xxo o   xo  xxx

-   -   o   o   xo  o   xo  xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   o   o   o   o   xxo xxx

-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx

-   -   o   o   o   xo  o   xxo o   o   xxx

    F13 STAV      
1Ella Raud -01KFUM Örebro2,30

    F13 TRESTEG ZON      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne10,53
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro10,21
3Jenny Jonsson -02Lidköpings IS9,48
4Fanny Östman -01Säters IF9,25
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,03
6Klara Frih -02Åsbro GoIF8,97
7Maja Hammarland -01KFUM Örebro8,95
8Elvira Forsberg -02Glanshammars IF8,79
9Minna Seger -01Glanshammars IF8,53
10Clara Bernhult -02KFUM Örebro8,53
11Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,21
12Lisa Holmberg -02Lidköpings IS8,10
13Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF8,05
14Matilda Netz -01Hässelby SK8,02
15Amanda Fridberg -02IF Göta7,83
16Tova Holmberg -01Lidköpings IS7,77
17Saga Blomqvist -02IF Göta7,37
18Clara Larsson -01KFUM Örebro7,36


Matilda Netz

Emily Capobianco

Vendela Högkvist

Fanny Jansson

Minna Seger

Fanny Östman

Saga Blomqvist

Jenny Jonsson

Agnes Brunnsgård

Amanda Fridberg

Moa Eklundh

Tova Holmberg

Maja Hammarland

Klara Frih

Lisa Holmberg

Clara Larsson

Elvira Forsberg

Clara Bernhult


 802   759     x 

   x  1002   992   986  1021  1012

 805   790   764

1053  1026     -   960  1022     -

 853   849   853

 911   908   909   915   880   925

 737     x     - 

   x   948   879   931   923     x

 870   886   875   874   903   902

 767   783   766

   x   771   821

 777     x     x 

 895   878   881   884   884   881

 874   875   897     x     x     -

 810   761   781

 662   706   736

   x   869   864   879   831     x

 853   853   830

    F13 KULA 2,0      
1Alma Gustafsson -01IF Göta12,67
2Emilia Malmehed -01Linköpings GIF10,79
3Fanny Jansson -01IFK Sunne10,69
4Fanny Östman -01Säters IF10,65
5Jenny Jonsson -02Lidköpings IS10,24
6Amanda Fridberg -02IF Göta10,23
7Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,90
8Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF8,65
9Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,47
10Elin Karlsson -01Karlskoga FIF8,15
11Moa Jansson -01KFUM Örebro8,14
12Malin Östling -01SOK Träff7,50
13Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,29
14Ida Pettersson -02KFUM Örebro7,17
15Emmy Ennefors -01KFUM Örebro7,14
16Tova Holmberg -01Lidköpings IS6,93
17Linnea Holm -01KFUM Örebro6,90
18Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,73
19Sofie Fransson -02KFUM Örebro6,68
20Emelina Fransson -01KFUM Örebro6,20
21Clara Larsson -01KFUM Örebro6,15
22Amira Musa -01KFUM Örebro5,88
23Matilda Netz -01Hässelby SK5,84
24Alva Sandberg -02KFUM Örebro5,78

    F11 60 M  HEAT 1    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,30Final
2Tova Gisslén -03IK Wilske9,58Final
3Linnea Åkesson -03Hjo FK9,63Final
4Emma Thunberg -03KFUM Örebro9,69
5Tuva Alton -03Fjugesta IF10,55
6Izabella Lukic -03Västerås FK11,09

    F11 60 M  HEAT 2    
1Frida Hjorth -03Säters IF8,70Final
2Elin Petersen -03IF Göta9,65
3Linn Thorsén -03Västerås FK9,94
4Elvira Jonsson -03Västerås FK9,97
5Nellie Henriksson -03KFUM Arvika10,08
6Marlena Ljungfeldt -03Åsbro GoIF11,40
7Hilda Samuelsson -03KFUM Örebro11,46

    F11 60 M  HEAT 3    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,21Final
2Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,26Final
3Elin Wallin -03Glanshammars IF9,32Final
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,36Final
5Emma Sondell -03Hjo FK11,68
-Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIFej start

    F11 60 M  FINAL    
1Frida Hjorth -03Säters IF8,64
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,06
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,11
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,17
5Selma Holtbäck -03KFUM Örebro9,36
6Elin Wallin -03Glanshammars IF9,41
7Linnea Åkesson -03Hjo FK9,52
8Tova Gisslén -03IK Wilske9,68

    F11 400 M      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1.13,93
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF1.14,86
3Linnea Åkesson -03Hjo FK1.16,28
4Tova Gisslén -03IK Wilske1.16,29
5Linn Thorsén -03Västerås FK1.22,18
6Izabella Lukic -03Västerås FK1.22,50
7Emma Thunberg -03KFUM Örebro1.23,91
8Delia Lukic -05Västerås FK1.24,65
9Nellie Henriksson -03KFUM Arvika1.29,89

    F11 HÖJD      
1Tova Gisslén -03IK Wilske1,33
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,30
3Elvira Jonsson -03Västerås FK1,21
4Selma Holtbäck -03KFUM Örebro1,21
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,18
6Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF1,18
7Elin Wallin -03Glanshammars IF1,15
8Elin Petersen -03IF Göta1,10
9Tuva Alton -03Fjugesta IF1,05
10Nellie Henriksson -03KFUM Arvika1,00
11Julia Runesson -03KFUM Örebro0,95




Myra Eriksson

Selma Holtbäck

Elin Wallin

Tova Gisslén

Elin Petersen

Elvira Jonsson

Tuva Alton

Ebba Hedberg

Julia Runesson

Klara Frykholm

Nellie Henriksson


90  95  100 105 110 115 118 121 124 127 130 133 135

o   o   o   o   xo  o   o   xxx

o   o   o   xo  o   xo  xxo xxo xxx

o   o   o   o   xxo xxo xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo o   xo  xxx

o   o   o   o   xxo xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   xxx

-   -   -   o   o   o   xxo xxx

o   xo  xxx

-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Frida Hjorth -03Säters IF4,59
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,36
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,35
4Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF4,18
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,11
6Tova Gisslén -03IK Wilske4,00
7Elin Petersen -03IF Göta3,99
8Elin Wallin -03Glanshammars IF3,94
9Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro3,89
10Linn Thorsén -03Västerås FK3,75
11Elvira Jonsson -03Västerås FK3,61
12Linnea Åkesson -03Hjo FK3,60
13Linnea Lundin -03KFUM Örebro3,54
14Selma Holtbäck -03KFUM Örebro3,51
15Alice Widegren -03KFUM Örebro3,47
16Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,32
17Nellie Henriksson -03KFUM Arvika3,22
18Emma Thunberg -03KFUM Örebro3,21
19Tuva Alton -03Fjugesta IF3,13
20Izabella Lukic -03Västerås FK2,84
21Emma Sondell -03Hjo FK2,61
22Marlena Ljungfeldt -03Åsbro GoIF2,55

    F11 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,16
2Frida Hjorth -03Säters IF8,51
3Tova Gisslén -03IK Wilske7,13
4Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF7,09
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF6,64
6Elin Wallin -03Glanshammars IF6,59
7Julia Runesson -03KFUM Örebro6,43
8Elin Petersen -03IF Göta6,17
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF5,31
10Alice Widegren -03KFUM Örebro5,30
11Linn Thorsén -03Västerås FK5,10
12Izabella Lukic -03Västerås FK4,95

    F10 60 M  HEAT 1    
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,71Final
2Stina Larsson -04IK Wilske10,10Final
3Johanna Hundermark -04IFK Nora10,10Final
4Irma Kroon -04Åsbro GoIF10,23
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,68
6Stina Jonsson -04IF Skade11,03

    F10 60 M  HEAT 2    
1Frida Bäckman -04Danderyds SK9,85Final
2Clara Jansson -04Säters IF10,22
3Maja Granquist -04KFUM Örebro10,46
4Alma Mikaelsson -04Götlunda IF10,53
5Hanneke Elisabeth Botman -04IFK Nora10,69
6Vilma Bjurman -04KFUM Örebro10,89

    F10 60 M  HEAT 3    
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,73Final
2Amanda Sjödin -04Stocksäters IF9,93Final
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,27
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,27
5Jenna Mogren -04Åsbro GoIF10,33
6Liv Norberg -04IK Stål10,44

    F10 60 M  HEAT 4    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,22Final
2Tilda Borgström -04Glanshammars IF9,73Final
3Alice Åsell -04Västerås FK10,35
4Olivia Kvelland -04KFUM Örebro10,67
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro10,90
6Muna Makdoumi -04KFUM Örebro11,08
7Stella Stenman -04KFUM Örebro11,09

    F10 60 M  FINAL    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,33
2Tilda Borgström -04Glanshammars IF9,61
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,68
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,90
5Johanna Hundermark -04IFK Nora10,03
6Frida Bäckman -04Danderyds SK10,05
7Amanda Sjödin -04Stocksäters IF10,06
8Stina Larsson -04IK Wilske10,23

    F10 400 M      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.12,51
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö1.20,22
3Stina Larsson -04IK Wilske1.22,27
4Alice Åsell -04Västerås FK1.24,04
5Muna Makdoumi -04KFUM Örebro1.25,50
6Liv Norberg -04IK Stål1.25,74
7Stina Jonsson -04IF Skade1.26,09
8Clara Jansson -04Säters IF1.27,87
9Olivia Kvelland -04KFUM Örebro1.32,25

    F10 HÖJD      
1Stina Larsson -04IK Wilske1,23
2Irma Kroon -04Åsbro GoIF1,20
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö1,17
4Amanda Sjödin -04Stocksäters IF1,11
5Galadriel Andersson -04SOK Träff1,08
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF1,05
7Stina Jonsson -04IF Skade1,05
8Liv Norberg -04IK Stål1,00
8Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,00
10Maja Granquist -04KFUM Örebro1,00
10Vilma Bjurman -04KFUM Örebro1,00
12Alice Åsell -04Västerås FK1,00
13Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF0,95




Stina Jonsson

Amanda Sjödin

Irma Kroon

Stina Larsson

Wilma Gäverth

Nanna Frih

Galadriel Andersson

Alice Åsell

Maja Granquist

Nike Isaksson

Vilma Bjurman

Liv Norberg

Isabell Lundholm


80  85  90  95  100 105 108 111 114 117 120 123 125

o   xo  o   o   xo  xxo x--

-   o   o   o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx

-   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   xxx

o   o   o   o   o   xxo xxx

-   -   o   o   o   o   o   xxx

-   -   o   xo  xxo xxx

o   o   xo  o   xo  xxx

-   -   -   xo  o   o   o   xo  xo  o   xxx

o   o   o   xo  xo  xxx

-   -   o   o   o   xxx

o   o   o   o   o   xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö3,82
2Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,71
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,66
4Alice Åsell -04Västerås FK3,56
5Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,47
6Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö3,37
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,34
8Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,28
9Clara Jansson -04Säters IF3,21
10Stina Larsson -04IK Wilske3,18
11Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,16
12Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,15
13Liv Norberg -04IK Stål3,15
14Isabell Lundholm -04KFUM Örebro3,13
15Maja Granquist -04KFUM Örebro3,10
16Tilda Borgström -04Glanshammars IF3,08
17Linnea Gustafsson -04KFUM Örebro3,08
18Stina Jonsson -04IF Skade3,02
19Stella Stenman -04KFUM Örebro2,98
20Vilma Bjurman -04KFUM Örebro2,96
21Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2,91
22Vilma Stolpe -04Götlunda IF2,71
23Moa Mattsson -04KFUM Örebro2,59
24Alva Persson -04Åsbro GoIF2,58
25Galadriel Andersson -04SOK Träff2,44


Tyra Tunander Cedrenius

Stina Jonsson

Galadriel Andersson

Linnea Gustafsson

Tilda Borgström

Clara Jansson

Alice Åsell

Klara Johnsson

Jenna Mogren

Moa Mattsson

Nike Isaksson

Vilma Stolpe

Stella Stenman

Amanda Sjödin

Liv Norberg

Alva Persson

Vilma Bjurman

Alma Mikaelsson

Wilma Gäverth

Nanna Frih

Tilda Bernhult

Stina Larsson

Maja Granquist

Isabell Lundholm

Alva Nilsson


 337   297   316   281   314   307

   x   302   223

   x   244   240

 303   298   308

 308   306   303

 303   295   321

 341   340   346   340   356   347

 314   328   312   312   322   324

 291   285   291

 259   255   243

 382   371   349   201   337   361

 270   271   222

 298   287   296

 336   353   362   331   334   371

 299   315   294

 258   258   254

 289   296     x 

 342   340     x   336   347   329

 313   314   334   326     x   329

 297   299   315

 249   362   366   360   366   366

 313   318   289

 296   302   310

 297   313     x 

 308   306   316

    F10 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF6,61
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro6,55
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro6,24
4Stina Jonsson -04IF Skade6,11
5Nike Isaksson -04IFK Lidingö6,10
6Vilma Stolpe -04Götlunda IF5,85
7Alma Mikaelsson -04Götlunda IF5,55
8Alice Åsell -04Västerås FK5,29
9Clara Jansson -04Säters IF4,51
10Alva Persson -04Åsbro GoIF4,46
11Liv Norberg -04IK Stål4,14

    F9 60 M  HEAT 1    
1Elsa Johansson -05KFUM Örebro10,01Final
2Astrid Nyquist -05Västerås FK10,23Final
3Lea Näsling -05Västerås FK10,61Final
4Alvah Lind -05Hammarby IF10,62Final
5Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,11
6Alexandra Forsberg -05Hammarby IF11,19
7Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro11,51
8Maja Sörling -05KFUM Örebro12,73

    F9 60 M  HEAT 2    
1Sara Persson -05KFUM Örebro10,17Final
2Norah Lind -05Hammarby IF10,24Final
3Esther Järliden -05KFUM Örebro10,80
4Angelina Mogren -05Åsbro GoIF10,86
5Alva Hultgren -05KFUM Örebro11,18
6Nora Molin -05Glanshammars IF11,20
7Lovisa Åström -05KFUM Örebro13,82

    F9 60 M  HEAT 3    
1Emeli Persson -05Fjugesta IF10,81
2Alma Waller -05KFUM Örebro10,91
3Tyra Kusing -05KFUM Örebro11,42
4Indra Palm -05KFUM Örebro11,58
5Filippa Henriksson -05KFUM Arvika11,73
6Filippa Gawelin -05Örebro AIK12,17
7Stella Roxberger -05Råby-Rekarne FIF12,71
8Hedda Lindberg -05KFUM Örebro12,76

    F9 60 M  HEAT 4    
1Hanna Andersson -05IK Stål10,39Final
2Nora Eriksson -05Frövi IK10,52Final
3Hanna Brunke -05KFUM Örebro10,70
4Alva Englund -05KFUM Örebro10,83
5Runa Eriksson -05Stocksäters IF11,21
6Klara Petterssson -05KFUM Örebro11,25
7Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro11,44

    F9 60 M  FINAL    
1Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,89
2Astrid Nyquist -05Västerås FK10,00
3Sara Persson -05KFUM Örebro10,24
4Norah Lind -05Hammarby IF10,37
5Hanna Andersson -05IK Stål10,47
6Nora Eriksson -05Frövi IK10,49
7Lea Näsling -05Västerås FK10,54
8Alvah Lind -05Hammarby IF10,62

    F9 200 M  HEAT 1    
1Esther Järliden -05KFUM Örebro38,97
2Nora Eriksson -05Frövi IK38,98
3Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro41,42
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro42,27

    F9 200 M  HEAT 2    
1Lea Näsling -05Västerås FK37,87
2Louise Åhlund -05KFUM Örebro38,72
3Hanna Brunke -05KFUM Örebro39,20
4Agnes Lindby -05Fjugesta IF39,65
5Molly Eriksson -05KFUM Örebro39,74

    F9 200 M  HEAT 3    
1Ida Blomberg -05KFUM Örebro37,35
2Hanna Andersson -05IK Stål37,61
3Isabella Stenström -05Råby-Rekarne FIF38,42
4Alva Englund -05KFUM Örebro39,31
5Alexandra Forsberg -05Hammarby IF41,40
6Filippa Henriksson -05KFUM Arvika43,19

    F9 200 M  HEAT 4    
1Astrid Nyquist -05Västerås FK35,69
2Elsa Johansson -05KFUM Örebro37,14
3Sara Persson -05KFUM Örebro37,26
4Delia Lukic -05Västerås FK37,94
-Norah Lind -05Hammarby IFej start
-Alvah Lind -05Hammarby IFej start

    F9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Astrid Nyquist -05Västerås FK35,69
2Elsa Johansson -05KFUM Örebro37,14
3Sara Persson -05KFUM Örebro37,26
4Ida Blomberg -05KFUM Örebro37,35
5Hanna Andersson -05IK Stål37,61
6Lea Näsling -05Västerås FK37,87
7Delia Lukic -05Västerås FK37,94
8Isabella Stenström -05Råby-Rekarne FIF38,42
9Louise Åhlund -05KFUM Örebro38,72
10Esther Järliden -05KFUM Örebro38,97
11Nora Eriksson -05Frövi IK38,98
12Hanna Brunke -05KFUM Örebro39,20
13Alva Englund -05KFUM Örebro39,31
14Agnes Lindby -05Fjugesta IF39,65
15Molly Eriksson -05KFUM Örebro39,74
16Alexandra Forsberg -05Hammarby IF41,40
17Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro41,42
18Elin Jakobsson -05KFUM Örebro42,27
19Filippa Henriksson -05KFUM Arvika43,19

    F9 HÖJD      
1Norah Lind -05Hammarby IF1,10
2Alvah Lind -05Hammarby IF1,07
3Hanna Andersson -05IK Stål1,07
4Astrid Nyquist -05Västerås FK1,01
5Lea Näsling -05Västerås FK0,95
6Louise Åhlund -05KFUM Örebro0,95
7Wilma Jansson -05Västerås FK0,90
8Alexandra Forsberg -05Hammarby IF0,90
9Runa Eriksson -05Stocksäters IF0,90
10Hanna Brunke -05KFUM Örebro0,85
11Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro0,80
12Midea Allard -08Eskilstuna FI0,80
13Annie Grindange -06Turebergs FK0,80




Annie Grindange

Norah Lind

Runa Eriksson

Astrid Nyquist

Hanna Brunke

Wilma Jansson

Tuwa Karlsson

Louise Åhlund

Alexandra Forsberg

Lea Näsling

Midea Allard

Alvah Lind

Hanna Andersson


70  75  80  85  90  95  98  101 104 107 110 112

xxo o   o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   x-

o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   xo  xxx

o   o   o   xxo o   xxx

o   o   o   xxx

o   o   o   o   xxo xxo xxx

o   o   xxo xo  o   xxx

o   o   o   o   o   xxo xxx

o   xo  o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Alvah Lind -05Hammarby IF3,38
2Astrid Nyquist -05Västerås FK3,29
3Elsa Söder -05Glanshammars IF3,25
4Norah Lind -05Hammarby IF3,21
5Nora Eriksson -05Frövi IK3,19
6Hanna Andersson -05IK Stål3,09
7Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,08
8Delia Lukic -05Västerås FK3,02
9Alexandra Forsberg -05Hammarby IF3,00
10Sara Persson -05KFUM Örebro2,98
11Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2,95
12Emma Norén -05Glanshammars IF2,95
13Wilma Jansson -05Västerås FK2,94
14Esther Järliden -05KFUM Örebro2,94
15Emeli Persson -05Fjugesta IF2,91
16Lea Näsling -05Västerås FK2,89
17Klara Petterssson -05KFUM Örebro2,88
18Alma Waller -05KFUM Örebro2,87
19Ida Blomberg -05KFUM Örebro2,77
20Isabella Stenström -05Råby-Rekarne FIF2,77
21Molly Eriksson -05KFUM Örebro2,75
22Moa Bonnevier -05Fjugesta IF2,70
23Filippa Henriksson -05KFUM Arvika2,55
24Stella Roxberger -05Råby-Rekarne FIF2,29
25Hedda Lindberg -05KFUM Örebro2,27
26Filippa Gawelin -05Örebro AIK2,07
27Indra Palm -05KFUM Örebro1,98
28Maja Sörling -05KFUM Örebro1,90
29Lovisa Åström -05KFUM Örebro1,61


Elsa Johansson

Alexandra Forsberg

Nora Eriksson

Astrid Nyquist

Moa Bonnevier

Stella Roxberger

Delia Lukic

Hedda Lindberg

Klara Petterssson

Filippa Gawelin

Elsa Söder

Esther Järliden

Alma Waller

Alvah Lind

Isabella Stenström

Maja Sörling

Filippa Henriksson

Indra Palm

Sara Persson

Hanna Andersson

Norah Lind

Molly Eriksson

Wilma Jansson

Emma Norén

Emeli Persson

Angelina Mogren

Ida Blomberg

Lovisa Åström

Lea Näsling


 308   287   284   283

   x   279   300   286

 289   299   289   319

 329   305   311   309

 270   223   236   230

 229   217   214   228

 254   246   302   297

 222     x   227   222

 288   271   255   286

 207   197   189   192

 325     x   307   321

 294   275   274   258

 251   283   270   287

 322   338   297   338

 259   273   235   277

 179   179     x   190

 239   241   255   235

 186   198   177   196

 298   296   285   278

 297   303   309   309

 320   321   313   316

 242   250     x   275

 288   262   285   294

 262   295   289   279

 238   229   244   291

 277   291   290   295

 277   275     x   272

 157   147   161   157

 260   255   268   289

    F9 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF6,18
2Alvah Lind -05Hammarby IF5,37
3Hanna Andersson -05IK Stål5,34
4Astrid Nyquist -05Västerås FK5,20
5Emma Norén -05Glanshammars IF5,12
6Elsa Söder -05Glanshammars IF5,06
7Wilma Jansson -05Västerås FK4,45
8Stella Roxberger -05Råby-Rekarne FIF4,36
9Klara Petterssson -05KFUM Örebro4,29
10Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,21
11Nora Eriksson -05Frövi IK4,03
12Alma Waller -05KFUM Örebro3,96
13Louise Åhlund -05KFUM Örebro3,96
14Alexandra Forsberg -05Hammarby IF3,37
15Isabella Stenström -05Råby-Rekarne FIF3,34
16Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro2,71
17Lovisa Åström -05KFUM Örebro2,14

    F8 60 M  HEAT 1    
1Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,93
2Olivia Crona -06KFUM Örebro11,08
3StinaLi Ekblom Olsson -06KFUM Örebro11,22
4Stella Jansson -06KFUM Örebro11,76
5Isabella Hedlund -06KFUM Örebro12,19
6Tilda Granqvist -06KFUM Örebro12,54
7Stella Holmquist -06KFUM Örebro12,63
8Lowa Gunnarsson -06KFUM Örebro13,41

    F8 60 M  HEAT 2    
1Filippa Rommerud -06KFUM Örebro10,92
2Janina Damström -06KFUM Örebro11,16
3Ida Björnberg -06KFUM Örebro11,28
4Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro11,41
5Saga Åkerling -06KFUM Örebro11,67
6Julie Zander -06Hjo FK12,25
7Vera Lech -06KFUM Örebro12,45
8Kajsa Bohlin -06Glanshammars IF12,55

    F8 60 M  HEAT 3    
1Elsa Petersen -06IF Göta10,78
2Joanna Fernberg -06IK Westmannia11,16
3Emmie Norgren -06KFUM Örebro11,36
4Alexandra Lehman -06KFUM Örebro12,12
5Agnes Åkesson -06Hjo FK12,21
6Ella Jönsson -06KFUM Örebro12,45
7Britta Bonerfält -06KFUM Örebro12,56
8Alice Larsson -06KFUM Örebro12,58

    F8 60 M  HEAT 4    
1Elsa Olausson -06IK Wilske10,02
2Annie Grindange -06Turebergs FK10,97
3Elise Emmoth -06Fjugesta IF11,10
4Lina Persson -06Åsbro GoIF11,32
5Tilde Lager -06KFUM Örebro11,54
6Alva Wilderman -06KFUM Örebro11,81
7Ella von Walden -06IK Westmannia12,05
8Lova Knutsson -06Glanshammars IF12,43

    F8 60 M  SAMLAD LISTA    
1Elsa Olausson -06IK Wilske10,02
2Elsa Petersen -06IF Göta10,78
3Filippa Rommerud -06KFUM Örebro10,92
4Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,93
5Annie Grindange -06Turebergs FK10,97
6Olivia Crona -06KFUM Örebro11,08
7Elise Emmoth -06Fjugesta IF11,10
8Janina Damström -06KFUM Örebro11,16
9Joanna Fernberg -06IK Westmannia11,16
10StinaLi Ekblom Olsson -06KFUM Örebro11,22
11Ida Björnberg -06KFUM Örebro11,28
12Lina Persson -06Åsbro GoIF11,32
13Emmie Norgren -06KFUM Örebro11,36
14Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro11,41
15Tilde Lager -06KFUM Örebro11,54
16Saga Åkerling -06KFUM Örebro11,67
17Stella Jansson -06KFUM Örebro11,76
18Alva Wilderman -06KFUM Örebro11,81
19Ella von Walden -06IK Westmannia12,05
20Alexandra Lehman -06KFUM Örebro12,12
21Isabella Hedlund -06KFUM Örebro12,19
22Agnes Åkesson -06Hjo FK12,21
23Julie Zander -06Hjo FK12,25
24Lova Knutsson -06Glanshammars IF12,43
25Vera Lech -06KFUM Örebro12,45
26Ella Jönsson -06KFUM Örebro12,45
27Tilda Granqvist -06KFUM Örebro12,54
28Kajsa Bohlin -06Glanshammars IF12,55
29Britta Bonerfält -06KFUM Örebro12,56
30Alice Larsson -06KFUM Örebro12,58
31Stella Holmquist -06KFUM Örebro12,63
32Lowa Gunnarsson -06KFUM Örebro13,41

    F8 200 M  HEAT 1    
1Thea Aversjö -06KFUM Örebro40,63
2Britta Bonerfält -06KFUM Örebro45,09
3Lova Knutsson -06Glanshammars IF46,12
4Tuva Runesson -06KFUM Örebro51,80

    F8 200 M  HEAT 2    
1Ella Söderek -06KFUM Örebro42,60
2Vera Lech -06KFUM Örebro44,36
3Alma Sundlöf -06IK Westmannia45,44
4Tilda Granqvist -06KFUM Örebro46,14

    F8 200 M  HEAT 3    
1Saga Åkerling -06KFUM Örebro41,35
2Stella Jansson -06KFUM Örebro42,48
3Alexandra Lehman -06KFUM Örebro44,61

    F8 200 M  HEAT 4    
1Lina Persson -06Åsbro GoIF39,34
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF40,04
3Janina Damström -06KFUM Örebro40,40
4Ida Björnberg -06KFUM Örebro40,74
5Joanna Fernberg -06IK Westmannia40,96
6Emmie Norgren -06KFUM Örebro42,98

    F8 200 M  HEAT 5    
1Elsa Olausson -06IK Wilske36,42
2Elsa Petersen -06IF Göta39,76
3Olivia Crona -06KFUM Örebro40,82
4Annie Grindange -06Turebergs FK44,37
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro45,71

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elsa Olausson -06IK Wilske36,42
2Lina Persson -06Åsbro GoIF39,34
3Elsa Petersen -06IF Göta39,76
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF40,04
5Janina Damström -06KFUM Örebro40,40
6Thea Aversjö -06KFUM Örebro40,63
7Ida Björnberg -06KFUM Örebro40,74
8Olivia Crona -06KFUM Örebro40,82
9Joanna Fernberg -06IK Westmannia40,96
10Saga Åkerling -06KFUM Örebro41,35
11Stella Jansson -06KFUM Örebro42,48
12Ella Söderek -06KFUM Örebro42,60
13Emmie Norgren -06KFUM Örebro42,98
14Vera Lech -06KFUM Örebro44,36
15Annie Grindange -06Turebergs FK44,37
16Alexandra Lehman -06KFUM Örebro44,61
17Britta Bonerfält -06KFUM Örebro45,09
18Alma Sundlöf -06IK Westmannia45,44
19Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro45,71
20Lova Knutsson -06Glanshammars IF46,12
21Tilda Granqvist -06KFUM Örebro46,14
22Tuva Runesson -06KFUM Örebro51,80

    F8 LÄNGD ZON      
1Elsa Olausson -06IK Wilske3,30
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF2,94
3Elsa Petersen -06IF Göta2,87
4Thea Aversjö -06KFUM Örebro2,83
5Lina Persson -06Åsbro GoIF2,73
6Olivia Crona -06KFUM Örebro2,67
7Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro2,66
8Joanna Fernberg -06IK Westmannia2,64
9Annie Grindange -06Turebergs FK2,62
10Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro2,62
11Agnes Åkesson -06Hjo FK2,60
12Saga Åkerling -06KFUM Örebro2,59
13Tilde Lager -06KFUM Örebro2,58
14Ella Söderek -06KFUM Örebro2,56
15Ida Björnberg -06KFUM Örebro2,50
16Alexandra Lehman -06KFUM Örebro2,45
17Alice Larsson -06KFUM Örebro2,44
18Ella von Walden -06IK Westmannia2,31
19Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,26
20Vera Lech -06KFUM Örebro2,24
21Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,23
22Alma Sundlöf -06IK Westmannia2,19
23Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2,19
24Julie Zander -06Hjo FK2,19
25Lowa Gunnarsson -06KFUM Örebro2,09
26Agnes Osterman -06KFUM Örebro1,99
27Kajsa Bohlin -06Glanshammars IF1,89
28Tuva Runesson -06KFUM Örebro1,86


Alice Larsson

Alma Sundlöf

Jennifer Eldholm

Thea Aversjö

Olivia Crona

Agnes Osterman

Agnes Åkesson

Tilda Granqvist

Saga Åkerling

Lova Knutsson

Joanna Fernberg

Stella Holmquist

Ella von Walden

Elise Emmoth

Ella Söderek

Elsa Petersen

Elsa Olausson

Annie Grindange

Vera Lech

Tuva Runesson

Ida Björnberg

Alexandra Lehman

Kajsa Bohlin

Tilde Lager

Lina Persson

Lowa Gunnarsson

Filippa Börjeskog

Julie Zander


 239   244   184   237

 202   188   219   203

 266   255   256   222

 220   243   252   283

 261   267   241   262

 184   199     x   178

 231   260   233   234

 191   183   180   219

 244   259   257   243

 226   223   209     x 

 264   249   235   248

 220   206   223   206

 225   206   199   231

 288   294   285   279

 238   256   254   243

 261   287   271   246

 326   330   324   311

 261   194   262   246

 216     x     x   224

   x     x     x   186

 242     x     x   250

 232   237   239   245

   x   169     x   189

 255   245   258   257

 248   207   242   273

 209   189   186   190

 223   239   231   262

   x     x   181   219

    F8 KULA 2,0      
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,80
2Alma Sundlöf -06IK Westmannia3,41
3Elsa Petersen -06IF Göta3,07
4Lowa Gunnarsson -06KFUM Örebro3,05
5Agnes Osterman -06KFUM Örebro2,75
6Isabella Hedlund -06KFUM Örebro2,60
7Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,45
8Annie Grindange -06Turebergs FK2,37

    F7 60 M      
1Maja Sandberg -07KFUM Örebro11,21
2Elvira Stenström -07Råby-Rekarne FIF11,67
3Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF12,08
4Midea Allard -08Eskilstuna FI12,35
5Lisen Söder -08Glanshammars IF12,58
6Filippa Löwdin -07IK Westmannia12,60
7Lillie Kroon -07Åsbro GoIF12,74

    F7 200 M      
1Maja Sandberg -07KFUM Örebro42,38
2Elvira Stenström -07Råby-Rekarne FIF43,05
3Midea Allard -08Eskilstuna FI45,88
4Lillie Kroon -07Åsbro GoIF46,90
5Ellie Blom -07KFUM Örebro47,72

    F7 LÄNGD ZON      
1Maja Sandberg -07KFUM Örebro2,53
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF2,42
3Elvira Stenström -07Råby-Rekarne FIF2,412,37 2,31
4Midea Allard -08Eskilstuna FI2,412,37 2,30
5Ellie Blom -07KFUM Örebro2,33
6Filippa Löwdin -07IK Westmannia2,12
7Lisen Söder -08Glanshammars IF1,94

    F7 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI2,95
2Lisen Söder -08Glanshammars IF2,32

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram