Resultat Närkes UDM 24-25 aug 2010

   NFIF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    P15 100 M    Vind 0,0  2010-08-24
1Anton Johansson -96KFUM Örebro12,68
2Jens Roslund -96Stocksäters IF12,95
-William Gunnarsson -97KFUM Örebro13,37ut.tävl

    P15 800 M      2010-08-24
1Oscar Öholm -95KFUM Örebro2.21,67
2Samuel Spjut -95Frövi IK2.23,51
3Oskar Östebo -96Glanshammars IF2.27,83
4Carl Valjus -96Glanshammars IF2.36,68

    P15 2000 M      2010-08-25
1Carl Valjus -96Glanshammars IF7.02,92
2Emil Franzén -95Glanshammars IF7.21,62

    P15 LÄNGD      2010-08-25
1Anton Johansson -96KFUM Örebro5,020,0
2Anton Östebo -96Glanshammars IF4,92+1,4
3Jens Roslund -96Stocksäters IF4,77+0,5
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4,720,0
5Emil Franzén -95Glanshammars IF4,710,0

    P15 TRESTEG      2010-08-24
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF10,48+0,8

    P15 KULA 4,0      2010-08-24
1Anton Johansson -96KFUM Örebro12,34

    P15 DISKUS 1,0      2010-08-25
1Jens Roslund -96Stocksäters IF28,47

    P15 SPJUT 600      2010-08-25
1Anton Johansson -96KFUM Örebro38,63
2Hampus Edqvist -96KFUM Örebro35,26

    P13 80 M    Vind +0,1  2010-08-24
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF10,88
2Erik Andersson -97Wedevågs IF11,26
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro11,71
4Pontus Grandelius -98KFUM Örebro12,19
5David Svensson -97Stocksäters IF12,22
6Andreas Führ -98KFUM Örebro12,33

    P13 200 M    Vind +0,9  2010-08-25
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro26,10
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF27,45
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro29,55
4Pontus Grandelius -98KFUM Örebro31,92
5David Svensson -97Stocksäters IF32,86
6Simon Persson -98KFUM Örebro34,59

    P13 600 M      2010-08-24
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.41,45
2Gustaf Montin -98KFUM Örebro1.51,19

    P13 1500 M      2010-08-25
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro5.55,22
2Pontus Grandelius -98KFUM Örebro5.59,05

    P13 LÄNGD ZON      2010-08-25
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro5,13+0,2
2Gustaf Montin -98KFUM Örebro4,230,0
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3,940,0
4David Svensson -97Stocksäters IF3,930,0
5Pontus Grandelius -98KFUM Örebro3,78+0,7

    P13 TRESTEG ZON      2010-08-24
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro10,880,0
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF8,910,0
3Andreas Führ -98KFUM Örebro8,450,0

    P13 KULA 3,0      2010-08-24
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF9,21
2Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF6,82

    P13 DISKUS 0,6      2010-08-25
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF29,33
2Linus Lindkvist -97Wedevågs IF28,97
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF24,91
4Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF16,53

    P13 SPJUT 400      2010-08-25
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF25,97
2Simon Persson -98KFUM Örebro23,39
3Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF21,89
4Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF14,43

    P11 60 M    Vind +0,2  2010-08-24
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,8m
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,1m
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,1m
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF9,2m
5Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro9,8m
6Aron Karlsson -00KFUM Örebro10,1m

    P11 200 M    Vind +0,8  2010-08-25
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro30,28
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF30,66
3Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro32,54
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF33,47
5Aron Karlsson -00KFUM Örebro34,45

    P11 600 M      2010-08-24
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.52,16
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro1.59,89
3Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.10,07
4Eric Valjus -00Glanshammars IF2.13,64
-Olle Tyrsmo -00Glanshammars IFbröt

    P11 HÖJD      2010-08-24
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,33
2Tom Johansson -99KFUM Örebro1,33
3Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro1,30
4Eric Valjus -00Glanshammars IF1,18
5Anton Larsson -00KFUM Örebro1,18
6Aron Karlsson -00KFUM Örebro1,14
7Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1,10

    P11 KULA 2,0      2010-08-24
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,33
2Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro8,49
3Tom Johansson -99KFUM Örebro8,14
4Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro7,85
5Anton Larsson -00KFUM Örebro7,48
6Aron Karlsson -00KFUM Örebro6,40
7Eric Valjus -00Glanshammars IF5,88

    P11 SPJUT 400      2010-08-25
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro30,10
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro24,39
3Tom Johansson -99KFUM Örebro22,84
4Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro22,68
5Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF17,26
6Melker Forsberg -01Glanshammars IF15,71

    F15 100 M    Vind 0,0  2010-08-24
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,28
2Emma Nordlund -95IFK Nora13,75
3Diana Andreasson -96Åsbro GoIF14,19
4Julia Nygård -96IFK Nora14,29
5Sanna Jansson -95Wedevågs IF14,60

    F15 300 M      2010-08-25
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF44,72
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro45,29

    F15 800 M      2010-08-24
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.32,86
2Diana Andreasson -96Åsbro GoIF3.13,32

    F15 80 M HÄCK    Vind 0,0  2010-08-25
1Julia Nygård -96IFK Nora14,82

    F15 300 M HÄCK      2010-08-24
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF50,97

    F15 HÖJD      2010-08-24
1Julia Nygård -96IFK Nora1,45
2Diana Andreasson -96Åsbro GoIF1,30
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF1,15

    F15 LÄNGD      2010-08-25
1Emma Nordlund -95IFK Nora4,77+0,7
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4,720,0
3Julia Nygård -96IFK Nora4,470,0
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro4,23+0,3

    F15 TRESTEG      2010-08-24
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF10,07+1,4
2Julia Nygård -96IFK Nora9,85+1,7

    F15 KULA 3,0      2010-08-24
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9,00

    F15 DISKUS 0,6      2010-08-25
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF21,60

    F15 SPJUT 400      2010-08-25
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF27,92
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF23,03

    F13 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  2010-08-24
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro11,50Final
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro11,55Final
3Linnea Andersson -97Glanshammars IF11,97Final
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF12,09Final

    F13 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF12,1012,098
2Elin Palmér -98KFUM Örebro12,40
3Lisa Pettersson -??IFK Nora12,94
4Elin Domberg -98KFUM Örebro13,05
5Felicia Fransson -97Fjugesta IF13,54

    F13 80 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Anna Westher -97KFUM Örebro10,95Final
2Ida Skoglund -97Frövi IK12,10Final12,095
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF12,13
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro12,90

    F13 80 M  FINAL  Vind 0,0  2010-08-24
1Anna Westher -97KFUM Örebro10,87
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro11,61
3Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro11,69
4Linnea Andersson -97Glanshammars IF12,16
5Ida Skoglund -97Frövi IK12,19
6Josefine Larsson -98Glanshammars IF12,23

    F13 200 M  HEAT 1  Vind 0,0  2010-08-25
1Josefine Larsson -98Glanshammars IF30,96
2Elin Palmér -98KFUM Örebro31,37
3Klara Flygare -98Glanshammars IF31,41
4Elin Domberg -98KFUM Örebro33,12

    F13 200 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Anna Westher -97KFUM Örebro27,61
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro29,49
3Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro29,96
4Linnea Andersson -97Glanshammars IF30,42
5Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF31,00

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anna Westher -97KFUM Örebro27,61
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro29,49
3Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro29,96
4Linnea Andersson -97Glanshammars IF30,42
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF30,96
6Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF31,00
7Elin Palmér -98KFUM Örebro31,37
8Klara Flygare -98Glanshammars IF31,41
9Elin Domberg -98KFUM Örebro33,12

    F13 600 M      2010-08-24
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.01,50

    F13 1500 M      2010-08-25
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF6.04,56

    F13 60 M HÄCK    Vind 0,0  2010-08-25
1Anna Westher -97KFUM Örebro9,61
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro11,20
3Elin Domberg -98KFUM Örebro12,66
4Elin Palmér -98KFUM Örebro12,68
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro13,24

    F13 HÖJD      2010-08-24
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,37
2Elin Domberg -98KFUM Örebro1,33
3Klara Flygare -98Glanshammars IF1,25
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF1,25

    F13 LÄNGD ZON      2010-08-25
1Anna Westher -97KFUM Örebro4,800,0
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4,53+0,3
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro4,32+0,2
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,130,0
5Erika Pettersson -97Wedevågs IF4,10+1,3
6Ida Skoglund -97Frövi IK4,090,0
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4,040,0
8Emilia Andersson -98Stocksäters IF3,920,0
9Elin Domberg -98KFUM Örebro3,86+0,8
10Klara Flygare -98Glanshammars IF3,850,0
11Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF3,83+0,9
12Eunice Nilsson -98KFUM Örebro3,700,0
13Elin Palmér -98KFUM Örebro3,670,0
14Linnea Andersson -97Glanshammars IF3,450,0
15Felicia Fransson -97Fjugesta IF3,280,0
16Kajsa Anjala-Ljungkvist -98Glanshammars IF2,86+1,6

    F13 TRESTEG ZON      2010-08-24
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9,510,0
2Linnea Andersson -97Glanshammars IF9,250,0
3Ida Skoglund -97Frövi IK9,05+0,2
4Elin Domberg -98KFUM Örebro8,68+0,6
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,530,0

    F13 KULA 2,0      2010-08-24
1Ida Skoglund -97Frövi IK11,01
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9,91
3Klara Flygare -98Glanshammars IF8,13
4Felicia Fransson -97Fjugesta IF8,10
5Emmy Andersson -97Wedevågs IF7,50
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro6,61

    F13 SPJUT 400      2010-08-25
1Ida Skoglund -97Frövi IK27,71
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF17,17
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro16,29
4Felicia Fransson -97Fjugesta IF15,49
5Lina Gustavsson -97Fjugesta IF14,08

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  2010-08-24
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,1mFinal
2Emilia Johansson -99Åsbro GoIF9,7m
3Maja Hagelvik -00KFUM Örebro9,7m
4Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9,9m
5Madeleine Finnström -99IF Spartacus10,6m
6Alice Nilsson -00KFUM Örebro11,7m

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,9mFinal
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro9,3mFinal
3Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,6m
4Celina Sahlqvist -99Åsbro GoIF10,0m
5Sandra Östberg -99IF Spartacus10,4m
6Felicia Sandberg -00KFUM Örebro12,0m

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,0  
1Linnea Nordlund -99IFK Nora9,2mFinal
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro9,3mFinal
3Julia Avonds -00KFUM Örebro10,0m
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,1m
5Clara Jönsson -99Åsbro GoIF10,4m

    F11 60 M  HEAT 4  Vind +1,1  
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,8mFinal
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,5m
3Nathalie Hacksell -99IFK Nora10,0m
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,0m
5Hanna Strandahl -00KFUM Örebro10,6m
6Elsa Karlsson -00KFUM Örebro11,7m

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0  2010-08-24
1Moa Seger -99Glanshammars IF9,05
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,09
3Linnea Nordlund -99IFK Nora9,35
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,43
5Irma Comstedt -99KFUM Örebro9,48
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro9,79

    F11 200 M  HEAT 1  Vind +0,9  2010-08-25
1Maja Hagelvik -00KFUM Örebro34,16
2Julia Avonds -00KFUM Örebro36,34
3Sandra Östberg -99IF Spartacus36,54
4Nathalie Hacksell -99IFK Nora37,14
5Madeleine Finnström -99IF Spartacus37,61
6Amanda Bollman -00KFUM Örebro42,75

    F11 200 M  HEAT 2  Vind +0,9  
1Moa Seger -99Glanshammars IF29,93
2Linnea Nordlund -99IFK Nora30,21
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro30,55
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro33,23
5Frida Grandelius -00KFUM Örebro33,46
6Jessica Persson -00KFUM Örebro33,89

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Seger -99Glanshammars IF29,93
2Linnea Nordlund -99IFK Nora30,21
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro30,55
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro33,23
5Frida Grandelius -00KFUM Örebro33,46
6Jessica Persson -00KFUM Örebro33,89
7Maja Hagelvik -00KFUM Örebro34,16
8Julia Avonds -00KFUM Örebro36,34
9Sandra Östberg -99IF Spartacus36,54
10Nathalie Hacksell -99IFK Nora37,14
11Madeleine Finnström -99IF Spartacus37,61
12Amanda Bollman -00KFUM Örebro42,75

    F11 600 M      2010-08-24
1Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.03,90
2Jessica Persson -00KFUM Örebro2.08,39
3Arizona Eriksson -00KFUM Örebro2.19,26

    F11 HÖJD      2010-08-24
1Filippa Söderholm -99KFUM Örebro1,22
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,18
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,18
4Linnea Nordlund -99IFK Nora1,18
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,14
6Jessica Persson -00KFUM Örebro1,10
7Frida Grandelius -00KFUM Örebro1,10
8Celina Sahlqvist -99Åsbro GoIF1,05
9Hanna Strandahl -00KFUM Örebro1,05
10Julia Avonds -00KFUM Örebro1,00
11Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,00
12Nathalie Hacksell -99IFK Nora0,95
13Elsa Karlsson -00KFUM Örebro0,95
14Alice Nilsson -00KFUM Örebro0,90
15Amanda Bollman -00KFUM Örebro0,90

    F11 LÄNGD ZON      2010-08-25
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,180,0
2Linnea Nordlund -99IFK Nora3,870,0
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,740,0
4Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3,710,0
5Moa Seger -99Glanshammars IF3,530,0
6Maja Hagelvik -00KFUM Örebro3,520,0
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro3,480,0
8Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro3,350,0
9Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,250,0
10Arizona Eriksson -00KFUM Örebro3,170,0
11Julia Avonds -00KFUM Örebro3,040,0
12Nathalie Hacksell -99IFK Nora3,000,0
13Alice Nilsson -00KFUM Örebro2,510,0
14Amanda Bollman -00KFUM Örebro2,500,0

    F11 KULA 2,0      2010-08-24
1Filippa Söderholm -99KFUM Örebro8,15
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro8,13
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF7,60
4Frida Grandelius -00KFUM Örebro7,32
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro6,19
6Linnea Nordlund -99IFK Nora5,98
7Emilia Johansson -99Åsbro GoIF5,95
8Celina Sahlqvist -99Åsbro GoIF5,57
9Amanda Bollman -00KFUM Örebro5,37
10Ebba Löfholm -00KFUM Örebro5,03
11Alice Nilsson -00KFUM Örebro4,76
12Nathalie Hacksell -99IFK Nora4,61
13Felicia Sandberg -00KFUM Örebro4,41

    F11 SPJUT 400      2010-08-25
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF24,05
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro20,50
3Sandra Östberg -99IF Spartacus15,00
4Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,92

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram