Närkes ungdomsserie 28 dec 2003

   Mässhallen, Örebro    Arrangör: NFIF

    P 15-17 60 M    
1Mattias Lundin -87KFUM Örebro Mattias7.70
2Pontus Eliasson -87Wedevågs IF7.73
3Johan Stjernqvist -89Fjugesta/Garphyttan8.32
4Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF8.49
5Jesper Gustavsson -90KFUM Örebro Adde8.88

    P 15-17 800 M    
1Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF2.12,63
2Andreas Karlsson -88KFUM Örebro Adde2.13,92
3Robin Åhlgren -89Wedevågs IF2.32,02
4Sebastian Holmén -90Fjugesta/Garphyttan2.55,75
5Lukas Lundin -91KFUM Örebro Mattias3.24,33

    P 15-17 HÖJD    
1Anders Terning -87Wedevågs IF1.56
2Tim Brodin -90KFUM Örebro Adde1.53
3Mattias Karlson -89Åsbro GoIF1.53
4Pontus Lundin -90KFUM Örebro Mattias1.45
5Jonathan Kämpe -89Fjugesta/Garphyttan1.40

    P 15-17 KULA    
1Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF9.405kg
2Fredrik Bergström -90KFUM Örebro Mattias8.984kg
3Niklas Lönnermo -89Fjugesta/Garphyttan7.464kg
4Lars Drageryd -89KFUM Örebro Adde7.224kg

    P 15-17 4x200 M  HEAT 1  
1KFUM Örebro Adde 1.55,34
Jesper Gustavsson - Andreas Karlsson - Tim Brodin - Lars Drageryd
2Fjugesta/Garphyttan1.56,82
Johan Stjernqvist - Sebastian Holmén - Jonathan Kämpe - Niklas Lönnermo

    P 15-17 4x200 M  HEAT 2  
1Wedevågs IF 1.42,71
Thomas Nydén - Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliasson
2KFUM Örebro Mattias 1.47,03
Mattias Lundin - Simon Suontausta - Pontus Lundin - Fredrik Bergström

    P 13 60 M    
1Pontus Jacobsson -91Fjugesta IF8.98
2Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF9.83
3Halil Nimani -92Garphyttans IF10.02
4Gabriel Paztor -91Stocksäters IF10.21
5Tobias Andersson -92IFK Nora11.17

    P 13 600 M    
1Erik Alex -92Fjugesta IF1.52,99
2Kalle Forslund -91Garphyttans IF2.02,28
3Oskar Andersson -91Stocksäters IF2.02,89
4Oskar Wange -92Glanshammars IF2.14,62
5Robin Gunnarsson -92IFK Nora2.28,66

    P 13 HÖJD    
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF1.44
2Andreas Tranquist -92Garphyttans IF1.26
3Erik Jacobsson -92Fjugesta IF1.23
4Adam Nyberg -92Glanshammars IF1.10
5William Westerberg -93IFK Nora1.10

    P 13 KULA 3,0    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF9.80
2Robert Sternoff -91Glanshammars IF9.68
3Robin Koivula -92IFK Nora7.53
4Isac Agnesson Frulla -92Garphyttans IF6.56
5Adrian Karlsson -91Fjugesta IF5.99

    P 13 4x200 M  HEAT 1  
1Glanshammars IF2.29,10
Sebastian Nyberg - Oskar Wange - Adam Nyberg - Robert Sternoff
2IFK Nora2.36,32
Tobias Andersson - Robin Gunnarsson - William Westerberg - Robin Koivula

    P 13 4x200 M  HEAT 2  
1Stocksäters IF2.07,81
Sebastian Waern - Oskar Andersson - Jakob Holm - Gabriel Paztor
2Fjugesta IF2.13,48
Erik Jacobsson - Pontus Jacobsson - Adrian Karlsson - Erik Alex
3Garphyttans IF2.18,61
Halil Nimani - Kalle Forslund - Isac Agnesson Frulla - Andreas Tranquist

    P 11 60 M    
1Jonatan Alméen -93MSK/KFUM/GIF9.41
2Kasper Andersson -94Stocksäters IF9.73
3Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.95

    P 11 400 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.17,43
2Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF1.28,35

    P 11 HÖJD    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.39
2Robin Forsell -94MSK/KFUM/GIF1.20
3Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF1.05
4Philip Granath -96Glanshammars IF0.95

    P 11 KULA 2,0    
1Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF7.43
2Mattias Nyman -94Stocksäters IF6.24
3Philip Eriksson -94MSK/KFUM/GIF5.66

    P 11 4x200 M    
1Stocksäters IF2.23,93
Joar Thyresson - Matias Nyman - Kasper Andersson - Geir Thyresson
2Mosjö/KFUM/Glanshammar2.26,31
Jonatan Alméen - Robin Forsell - Philip Eriksson - Philip Granath
3Kvismaredalens IF2.29,75
Mattias Segelström - Simon Åkerling - Johan Ekblad - Erik Gullberg

    F 15-17 60 M    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.90
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF8.02
3Kristin Sörman -88Wedevågs IF8.36
4Sarah Vickman -89KFUM Örebro 18.43
5Emma Johansson -90Mosjö SK8.58
6Sara Cavretti -90KFUM Örebro 28.61
7Josefin Samuelsson -89KFUM Örebro 39.02
8Martina Rensmo -90Fjugesta/Garphyttan9.84

    F 15-17 800 M    
1Emma Mellgren -88Wedevågs IF2.29,53
2Zara Nilsson -90KFUM Örebro 22.38,83
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro 12.42,72
4Ida Edrell -88Stocksäters IF2.58,92
5Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta/Garphyttan3.33,68

    F 15-17 LÄNGD    
1Johanna Johansson -89Wedevågs IF4.76
2Angelica Brus -89KFUM Örebro 14.70
3Hanna Andersson -87Fjugesta/Garphyttan4.63
4Anna Forslund -90Stocksäters IF4.57
5Susanne Eriksson -87Glanshammars IF4.45
6Malvina Edqvist -90KFUM Örebro 24.44
7Katarina Stensson -88KFUM Örebro 34.40

    F 15-17 KULA 3,0    
1Lina Pohl -87KFUM Örebro 311.00
2Erika Drageryd -89KFUM Örebro 110.50
3Elin Sundlöf -89Glanshammars IF9.89
4Linnea Börjesson -90Fjugesta/Garphyttan9.75
5Joanna Nydén -89Wedevågs IF9.74
6Anna Svensson -90Stocksäters IF7.72
7Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro 26.12

    F 15-17 4x200 M  HEAT 1  
1KFUM Örebro 21.59,07
Sara Cavretti - Zara Nilsson - Malvina Edqvist - Sofie Wahlstedt
2KFUM Örebro 31.59,72
Josefin Samuelsson - Lina Pohl - Katarina Stensson - Emma Johansson
3Fjugesta/Garphyttan2.01,73
Martina Rensmo - Hanna Andersson - Elin Andersson - Linnea Börjesson

    F 15-17 4x200 M  HEAT 2  
1Wedevågs IF1.53,75
Joanna Nydén - Kristin Sörman - Johanna Johansson - Emma Mellgren
2KFUM Örebro 11.54,04
Sarah Vickman - Elin Kindberg - Angelica Brus - Erika Drageryd
3Stocksäters IF1.59,41
Ida Edrell - Anna Svensson - Anna Forslund - Ellen Sääw

    F 13 60 M  HEAT 1  
1Helena Karlsson -92IFK Nora9.49
2Eva Jansson -92Glanshammars IF9.62
3Cecilia Elfving -92Stocksäters IF9.82
4Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro 19.90
5Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF10.44

    F 13 60 M  HEAT 2  
1Gabriella Bager -91KFUM Örebro lag588.36
2Josefine Löf -92KFUM Örebro 28.88
3Beatrice Örtenberg -91Mosjö/Spartacus9.08
4Josefin Johansson -91Wedevågs IF9.75
5Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF9.79

    F 13 600 M    
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro 11.47,88
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro 21.54,19
3Jennie Romedahl -92Mosjö/Spartacus1.58,31
4Maria Johansson -92Glanshammars IF2.08,52
5Malin Lignell -92Stocksäters IF2.09,10
6Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF2.09,14
7Erika Isosalo-Jansson -92IFK Nora2.09,22
8Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.15,0m
-Sandra Wagner -92KFUM Örebro lag58bröt

    F 13 LÄNGD ZON    
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro lag584.77
2Elin Östlund -91KFUM Örebro 14.71
3Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF4.40
4Erika Andersson -91IFK Nora4.09
5Patricia Hedström -92Wedevågs IF4.06
6Christine Andersson -91Stocksäters IF3.99
7Julia Berger -92Mosjö/Spartacus3.56
8Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro 23.53
9Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF3.33
10Rebecka Dalsbro -93Glanshammars IF3.25

    F 13 KULA 2,0    
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF11.65
2Emmy Fahlström -92Fjugesta IF10.67
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF10.30
4Louise Bergvall -91Mosjö/Spartacus9.66
5Isabella Andersson -92KFUM Örebro 29.47
6Emelie Isosalo-Jansson -91IFK Nora7.95
7Hanna Lindén -92KFUM Örebro 16.90
8Mira Norén -92Glanshammars IF6.85
9Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF6.77
10Sandra Barkenstam -??KFUM Örebro lag585.89

    F 13 4x200 M  HEAT 1  
1KFUM Örebro lag581.58,71
Gabriella Bager - Sandra Wagner - Cissi Vickman - Malin Eriksson
2Glanshammars IF2.19,56
Eva Jansson - Maria Johansson - Rebecka Dalsbro - Mira Norén
3Kvismaredalens IF2.23,01
Rebecka Fredriksson - Rebecka Johansson - Clara Lindroth - Kristina Erlandsson

    F 13 4x200 M  HEAT 2  
1Stocksäters IF2.08,43
Christine Andersson - Cecilia Elfving - Johanna Andersson - Sofia Lilja
2IFK Nora2.13,28
Helena Karlsson - Erika Isosalo-J - Erika Andersson - Emelie Isosalo-J
3Fjugesta IF2.14,85
Caroline Stjernqvist - Emmy Fahlström - Jessica Nilsson - Viktoria Brånsgård

    F 13 4x200 M  HEAT 3  
1KFUM Örebro 22.06,21
Jessica Hjelmhagen - Isabella Andersson - Sofie Hallström - Josefine Löf
2KFUM Örebro 12.08,45
Hanna Lindén - Paulinne Gustafsson - Emelie Forsell - Elin Östlund
3Mosjö/Spartacus2.10,74
Jennie Romedahl - Julia Berger - Louise Bergvall - Beatrice Örtenberg

    F 11 60 M    
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro9.39
2Jenny Karlsson -93Wedevågs IF9.63
3Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.77
4Rebecca Andersson -93IFK Nora9.79
5Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.48
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF10.95
7Amanda Notstam -93Glanshammars IF G11.17

    F 11 400 M    
1Erika Lignell -94Stocksäters IF1.24,4m
2Hanna Helsing -94Wedevågs IF1.24,6m
3Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF1.27,3m
4Linnea Deubler -95Glanshammars IF G1.28,2m
5Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora1.36,9m
6Isabell Karlsson -Pallin -94Mosjö SK1.39,9m

    F 11 LÄNGD ZON    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF3.88
2Siri Andersson -93IFK Nora3.86
3Rebecca Andersson -94Mosjö SK3.30
4Isabelle Wange -94Glanshammars IF G3.05
5Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF2.90
6Ida Augustsson -94Stocksäters IF2.69
7Mikaela Lennell -94Glanshammars IF T2.60
8Astrid Arle -96KFUM Örebro2.60

    F 11 KULA 2,0    
1Moa Kindberg -93KFUM Örebro6.20
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF6.13
3Sara Berger -93Mosjö SK5.83
4Malin Gillman -94Stocksäters IF5.69
5Amanda Ericsson -93Glanshammars IF G5.42
6Elin Johansson -95Wedevågs IF4.23
7Cornelia Tristen -95Glanshammars IF T3.99
8Hanna Karlsson -96IFK Nora2.64

    F 11 4x200 M  HEAT 1  
1Mosjö SK2.28,70
Isabell Karlsson-P - Rebecca Andersson - Veronica Örtenberg - Emelie Lundström
2IFK Nora2.34,69
Rebecca Andersson - Emma Isosalo-Jansson - Siri Andersson - Hanna Karlsson
3Glanshammars IF G2.41,01
Amanda Notstam - Linnea Deubler - Isabelle Wange - Amanda Ericsson

    F 11 4x200 M  HEAT 2  
1Wedevågs IF2.23,92
Elin Johansson - Hanna Helsing - Jenny Karlsson - Denise Sandell
2Stocksäters IF2.36,24
Erika Lignell - Ida Augustsson - Malin Gillman - Johanna Elfving
3Kvismaredalens IF2.38,23
Maja Lindroth - Cecilia Erlandsson - Malin Erlandsson - Alexandra Johansson

Poängställningen:

P 15-17
Wedevågs IF 27
KFUM Örebro Mattias 21
KFUM Örebro Adde 19
Fjugesta/Garphyttan 16
Kvismaredalens IF 9
Åsbro GoIF 4
 
P 13
Stocksäters IF 32
Fjugesta IF 30
Garphyttans IF 28
Glanshammars IF 26
IFK Nora 19
 
P 11
Stocksäters IF 38
Kvismaredalens IF 33
Mosjö/KFUM/GIF 28
Glanshammars IF 5
 
F 15-17
Wedevågs IF 34
KFUM Örebro 1 32
Stocksäters IF 25
KFUM Örebro 2 21
Fjugesta/Garphyttan 19
Glanshammars IF 18
KFUM Örebro 3 16
Mosjö SK 4
 
F 13
KFUM Örebro 2 41
Mosjö/Spartacus 38
KFUM Örebro 1 37
Stocksäters IF 37
KFUM Örebro lag58 35
Fjugesta IF 33
IFK Nora 33
Glanshammars IF 25
Wedevågs IF 22
Kvismaredalens IF 17
 
F 11
Wedevågs IF 33
Mosjö SK 28
Stocksäters IF 25
Kvismaredalens IF 24
IFK Nora 23
KFUM Örebro 19
Glanshammars IF G 19
Glanshammars IF T 4

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram