Närkes distriktsserie omgång 2, 12 febr 2005

    MÄN 1000 M    
1Johan Forslund -87Stocksäters IF2.49,86
2Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF2.51,39
3Torbjörn Eriksson -71Glanshammars IF2.52,18
4Robin Åhlgren -90Wedevågs IF3.10,34

    MÄN 60 M HÄCK    
1Pontus Eliason -87Wedevågs IF9.31P19-häckar
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF9.89P15-häckar

    MÄN LÄNGD    
1Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF5.81
2Vesa Rontti -72Stocksäters IF5.62
3Mattias Lundin -87KFUM Örebro5.33
4Johan Pirsech -91Åsbro GoIF5.02
5Rebar Ali Aziz -86Glanshammars IF4.68

    MÄN KULA    
1Erik Henrysson -79KFUM Örebro12.49
2Anders Terning -87Wedevågs IF11.486kg
3Jonathan Waern -86Stocksäters IF11.356kg
4André Larsson -88Glanshammars IF10.455kg

    MÄN 4x100 M  HEAT 1  
1Robin Åhlgren - Anders Terning - Stefan Lindkvist - Pontus EliasonWedevågs IF48.14
2Torbjörn Eriksson - Erik Sundlöf - Rebar Ali Aziz - André LarssonGlanshammars IF50.68

    MÄN 4x100 M  HEAT 2  
1Daniel Magnusson - Mattias Lundin - Patrik Lado - Patrik TellgrenKFUM Örebro47.96
2Vesa Rontti - Jonathan Waern - Johan Forslund - Jakob HolmStocksäters IF48.84

    P15-17 1000 M    
1Erik Falkenström -89Åsbro GoIF3.10,87
2Simon Bergqvist -89KFUM Örebro Grabs3.14,45

    P15-17 60 M HÄCK    
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro Grabs9.14P15-häckar
2Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF10.51P17-häckar
3Robin Olsson -91Stocksäters IF11.74P15-häckar

    P15-17 LÄNGD    
1Johan Stjernqvist -89KFUM Örebro Grabs5.83
2William Pirsech -89Åsbro GoIF5.13
-Sanna Jansson -89KFUM Örebro5.22F17 utom tävl

    P15-17 KULA    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF10.024kg
2Isac Nordin -90Åsbro GoIF8.844kg
3Shad Askari -90KFUM Örebro Grabs7.004kg

    P15-17 4x100 M    
1Johan Stjernqvist - Shad Askari - Simon Bergqvist - Pontus LundinKFUM Örebro Grabs51.94
2Erik Falkenström - Mattias Karlsson - Johan Pirsech - William PirsechÅsbro GoIF52.47

    P13 800 M    
1Olle Torstensson -92KFUM Örebro2.35,43
2Joel Tolsheden -92Glanshammars IF Ö2.47,75
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF2.56,83
-Alexander Fagerström -94Glanshammars IF Gbröt

    P13 60 M HÄCK    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF11.66
2Johannes Särnblad -92KFUM Örebro11.89
3Adam Lenell -92Glanshammars IF Ö12.74
4Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF G12.90

    P13 LÄNGD ZON    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF Ö5.11
2Johannes Pettersson -93KFUM Örebro4.30
3Adam Nyberg -92Glanshammars IF G4.14
4Jonatan Alméen -93Garph/Fjugesta/Mosjö4.11
5Axel Frisén -93Stocksäters IF3.40

    P13 KULA 3,0    
1Ted Ellbén -92Stocksäters IF8.90
2Robin Forsell -94KFUM Örebro8.20
3Fredrik Sundberg -92Glanshammars IF Ö6.82
4Linus Sjögren -92Glanshammars IF G6.46

    P13 4x100 M  HEAT 1  
1Ted Ellbén - Oskar Norström - Axel Frisén - Geir ThyressonStocksäters IF1.01,68
2Alexander Fagerström - Linus Sjögren - Sebastian Nyberg - Adam NybergGlanshammars IF G1.05,63

    P13 4x100 M  HEAT 2  
1Johannes Särnblad - Robin Forsell - Johannes Pettersson - Olle TorstenssonKFUM Örebro59.09
2Hugo Jansson - Adam Lenell - Fredrik Sundberg - Joel TolshagenGlanshammars IF Ö1.02,54

    P11 60 M    
1Daniel Nordberg -96Wedevåg/Frövi9.92
2Johan Åberg -94Fjugesta IF10.03
3Jonas Classon -97Stocksäters IF10.99

    P11 600 M    
1Anton Wirén -94KFUM Örebro1.59,72
2Samuel Spjut -95Wedevåg/Frövi2.03,90
3Emanuel Marberg -94Fjugesta IF2.19,42
4Adam Axelsson -96Stocksäters IF2.25,45

    P11 LÄNGD ZON    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro4.16
2Mathias Astemo -94Stocksäters IF3.74
3Sebastian Eklund -95Fjugesta IF3.15
4Victor Müller -96Wedevåg/Frövi3.06

    P11 KULA 2,0    
1Simon Skoglund -95Wedevåg/Frövi7.96
2Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF6.81
3Rammi Hawash -94Stocksäters IF6.43
4Daniel Karlsson -??KFUM Örebro6.29

    P11 4x100 M  HEAT 1  
1Edvin Heggemann - Daniel Karlsson - Benjamin Edberger - Anton WirénKFUM Örebro1.03,67
2Samuel Spjut - Victor Müller - Simon Skoglund - Daniel NordbergWedevåg/Frövi1.08,61

    P11 4x100 M  HEAT 2  
1Jonas Classon - Rammi Hawash - Joar Thyresson - Mathias AstemoStocksäters IF1.09,28
2Johan Åberg - Kalle Lindh - Oskar Mellqvist - Emanuel MarbergFjugesta IF1.10,01

    KVINNOR 1000 M    
1Emma Mellgren -88Wedevågs IF3.18,23

    KVINNOR 60 M HÄCK    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.08F17-häckar

    KVINNOR HÖJD    
1Johanna Johansson -89Wedevågs IF1.46

    KVINNOR KULA    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF10.673kg

    KVINNOR 4x100 M    
1Joanna Nydén - Emma Mellgren - Johanna Johansson - Kristin SörmanWedevågs IF54.60

    F15-17 1000 M    
1Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro Bumbi3.09,95
2Elin Kindberg -90KFUM Örebro PoP3.21,31
3Zara Nilsson -90KFUM Örebro Müsli3.26,95
4Linn Olofsson-Halme -89Stocksäters IF gul3.29,80
5Gabriella Bager -91KFUM Örebro Power3.35,87
6Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF grön3.48,79
7Sofia Adolfsson -91Garphyttan/Fjugesta3.49,16
8Mia Nilsson -89Glanshammars IF3.59,25
9Natalie Berger -91Mosjö SK3.59,70

    F15-17 60 M HÄCK  F17-HEAT  
1Sarah Vickman -89KFUM Örebro Müsli10.20
2Pernilla Sörman -89Glanshammars IF10.53

    F15-17 60 M HÄCK  F15-HEAT  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF grön9.21
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro Bumbi9.39
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF gul9.49
4Elin Östlund -91KFUM Örebro Power9.59
5Emma Johansson -90Mosjö SK9.73
6Hanna Andersson -90Garphyttan/Fjugesta10.05
7Elin Erixon -90Åsbro GoIF orange11.15
8Emelie Forsell -91KFUM Örebro PoP11.78

    F15-17 HÖJD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF grön1.56
2Ellinore Segerlind -88Glanshammars IF1.51
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK1.51
4Emma Göthlin -91Stocksäters IF gul1.46
5Sara Cavretti -90KFUM Örebro Power1.46
6Sara Ljunggren -91KFUM Örebro Bumbi1.46
7Malvina Edqvist -90KFUM Örebro Müsli1.46
8Karin Johansson -88KFUM Örebro Höjdarna1.41
9Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro PoP1.36
10Elin Nordsten -90Garphyttan/Fjugesta1.31

    F15-17 KULA 3,0    
1Elin Sundlöf -89Glanshammars IF10.60
2Katarina Stensson -88KFUM Örebro Höjdarna9.54
3Olivia Arle -91KFUM Örebro Bumbi8.38
4Ida Johansson -91Åsbro GoIF orange8.14
5Louise Bergwall -91Mosjö SK7.67
6Victoria Brånsgård -91Garphyttan/Fjugesta7.42
7Amanda Sundström -91KFUM Örebro PoP6.19
8Caroline Stjernqvist -91KFUM Örebro Power6.17
9Sofia Lilja -91Stocksäters IF gul5.89
10Linn Andersson -90Stocksäters IF grön5.46

    F15-17 4x100 M  HEAT 1  
1Elin Erixon - Ida Johansson - Sofia Calais - Malin WahlströmÅsbro GoIF orange57.99
2Elin Nordsten - Sofia Adolfsson - Victoria Brånsgård - Hanna AnderssonGarphyttan/Fjugesta58.36
-Emelie Forsell - Amanda Sundström - Jessica Hjelmhagen - Elin KindbergKFUM Örebro PoPdiskv

    F15-17 4x100 M  HEAT 2  
1Ida Edrell - Emma Göthlin - Sofia Lilja - Johanna AnderssonStocksäters IF gul55.81
2Linn Andersson - Anna Karlsson - Anna Svensson - Ellen SääwStocksäters IF grön56.70
3Emma Johansson - Natalie Berger - Louise Bergwall - Beatrice ÖrtenbergMosjö SK56.72

    F15-17 4x100 M  HEAT 3  
1Sara Cavretti - Caroline Stjernqvist - Elin Östlund - Gabriella BagerKFUM Örebro Power53.09
2Sara Ljunggren - Olivia Arle - Malin Eriksson - Sanna JanssonKFUM Örebro Bumbi53.19
3Mia Nilsson - Ellinore Segerlind - Pernilla Sörman - Elin SundlöfGlanshammars IF55.74

    F13 800 M    
1Josefine Löf -92KFUM Örebro PoP2.45,26
2Helena Karlsson -92IFK Nora2.45,40
3Malin Lignell -92Stocksäters IF gul2.57,26
4Matilda Waern -93Stocksäters IF grön3.04,51
5Ronja Sjögren -93Glanshammars IF3.07,88
6Jessica Blomstrand -93Mosjö SK3.44,82
7Emelie Gylling -92Åsbro GoIF4.20,01

    F13 60 M HÄCK    
1Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF10.81
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro PoP10.89
3Rebecca Andersson -93IFK Nora12.10
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF gul12.80
5Emmy Georgsson -92Glanshammars IF12.98
6Malin Köpberg -93Stocksäters IF grön13.74
7Emma Andersson -92Fjugesta/Garphyttan14.13
8Julia Berger -92Mosjö SK14.18

    F13 HÖJD    
1Emma Norström -92Stocksäters IF grön1.50
2Sandra Wagner -92KFUM Örebro PoP1.41
3Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF1.38
4Caroline Sjöberg -92Fjugesta/Garphyttan1.35
5Lisa Bergström -92IFK Nora1.23
6Emelie Levtshuk - 92Mosjö SK1.14
7Amanda Notstam -93Glanshammars IF1.08
8Emma Classon -93Stocksäters IF gul1.02

    F13 KULA 2,0    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta/Garphyttan11.97
2Isabella Andersson -92KFUM Örebro PoP9.48
3Sara Berger -93Mosjö SK8.13
4Jenny Boberg -92Åsbro GoIF8.07
5Elin Eng -92Stocksäters IF grön7.84
6Siri Anderson -93IFK Nora6.81
7Malin Ivansson -93Stocksäters IF gul6.51
8Rebecca Dahlsbro -93Glanshammars IF6.00

    F13 4x100 M  HEAT 1  
1Veronica Örtenberg - Jessica Blomstrand - Jessica Lindholm - Julia BergerMosjö SK1.05,49
2Emma Classon - Elin Ahl - Malin Ivansson - Camilla BjörkgrenStocksäters IF gul1.05,83

    F13 4x100 M  HEAT 2  
1Malin Köpberg - Elin Eng - Evelina Norin - Emma NorströmStocksäters IF grön1.04,32
2Emmy Georgsson - Rebecca Dahlsbro - Amanda Notstam - Ronja SjögrenGlanshammars IF1.06,47

    F13 4x100 M  HEAT 3  
1Sandra Wagner - Josefine Löf - Isabella Andersson - Sandra BarkestamKFUM Örebro PoP56.65
2Linda Albrektsson - Emelie Gylling - Jenny Boberg - Jennifer RosengrenÅsbro GoIF59.03
3Rebecca Andersson - Helena Karlsson - Lisa Bergström - Siri AnderssonIFK Nora1.00,69

    F11 60 M    
1Elin Johansson -95Wedevåg/Frövi9.60
2Amanda Olsson -94Fjugesta IF9.74
3Louise Harker -94Mosjö SK9.76
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.80
5Amanda Fagerström -96Glanshammars IF10.00
6Jennie Hedman -95KFUM Örebro10.02
7Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.40
8Alma Rikuer -95IFK Nora10.76

    F11 600 M    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.04,27
2Julia Gustafsson -94Wedevåg/Frövi2.05,41
3Louise Sundström -94KFUM Örebro2.07,64
4Malin Gillman -94Stocksäters IF2.07,80
5Anna Skoogh -95IFK Nora2.15,38
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.15,44
7Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.21,78
8Emma Ronqvist -95Glanshammars IF2.26,16

    F11 HÖJD    
1Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.26
2Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF1.26
3Petra Levtshuk -94Mosjö SK1.17
4Isabelle Wange -94Glanshammars IF1.14
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.14
6Emma Karlsson -95Wedevåg/Frövi1.14
7Julia Nygård -96IFK Nora1.05
8Linda Jacobsson -95Fjugesta IF0.96

    F11 KULA 2,0    
1Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF8.08
2Hanna Hellsing -94Wedevåg/Frövi6.95
3Anna Olsson -94Mosjö SK6.48
4Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora6.16
5Erica Lignell -94Stocksäters IF6.11
6Frida Lundberg -95KFUM Örebro6.03
7Mikaela Lenell -94Glanshammars IF5.28
8Karolina Edberger -94Fjugesta IF4.74

    F11 4x100 M  HEAT 1  
1Alma Rikuer - Anna Skoogh - Julia Nygård - Emma IsosaloIFK Nora1.09,70
-Mikaela Lenell - Amanda Fagerström - Emma Ronqvist - Isabelle WangeGlanshammars IFdiskv

    F11 4x100 M  HEAT 2  
1Jennie Hedman - Louise Sundström - Sara Martinsson - Johanna PetterssonKFUM Örebro1.08,22
2Kajsa Eckerwall - Julia Höök - Ida Augustsson - Malin GillmanStocksäters IF1.08,23
3Amanda Olsson - Linn Nordqvist - Karolina Edberger - Jessica NilssonFjugesta IF1.13,10

    F11 4x100 M  HEAT 3  
1Sofia Jonsson-Röök - Alexandra Johansson - Cecilia Erlandsson - Rebecca FredrikssonKvismaredalens IF1.04,34
2Elin Johansson - Emma Karlsson - Hanna Hellsing - Julia GustafssonWedevåg/Frövi1.05,86
3Louise Harker - Angelica Öhrn - Johanna Lindholm - Isabelle Carlsson-PallinMosjö SK1.09,33

Poängställningen:
 
P 15-17 Match 1 60 häck 1000 m Längd Kula Stafett Summa
Åsbro GoIF 17 3 4 3 3 3 33
KFUM Örebro Grabs 16 4 3 4 2 4 33
Stocksäters IF 12 2 4 18
 
P 13 Match 1 60 häck 800 m Längd Kula Stafett Summa
KFUM Örebro 28 5 6 5 5 6 55
Glanshammars IF Ö 21 4 5 6 4 4 44
Glanshammars IF G 19 3 4 3 3 32
Stocksäters IF 8 6 4 2 6 5 31
GarphyttanFjugesta/Mosjö 13 3 16
 
P 11 Match 1 60 m 600 m Längd Kula Stafett Summa
KFUM Örebro 18 4 4 1 4 31
Wedevåg/Frövi 13 4 3 1 4 3 28
Stocksäters IF 12 2 1 3 2 2 22
Fjugesta IF 6 3 2 2 3 1 17
 
F 15 Match 1 60 häck 1000 m Höjd Kula Stafett Summa
KFUM Örebro Bumbibjörnarna 51 11 12 7 10 11 102
Glanshammars IF 50 5 5 10,5 12 10 92,5
KFUM Örebro Power 44 9 8 8 5 12 86
Mosjö SK 34 8 4 10,5 8 7 71,5
KFUM Örebro Höjdarna 49 5 11 65
Stocksäters IF grön 23 12 7 12 3 8 65
Stocksäters IF gul 23 10 9 9 4 9 64
KFUM Örebro Müsli 35 6 10 6 57
Garphyttan/Fjugesta 21 7 6 3 7 5 49
Åsbro GoIF orange 24 4 9 6 43
KFUM Örebro PoP 17 3 11 4 6 41
Åsbro GoIF grön 12 12
 
F 13 Match 1 60 häck 800 m Höjd Kula Stafett Summa
KFUM Örebro PoP 39 9 10 9 9 10 86
Åsbro GoIF 43 10 4 8 7 9 81
IFK Nora 32 8 9 6 5 8 68
Stocksäters IF grön 29 5 7 10 6 7 64
Stocksäters IF gul 32 7 8 3 4 5 59
Glanshammars IF 23 6 6 4 3 4 46
Fjugesta/Garphyttan 24 4 7 10 45
Mosjö SK 7 3 5 5 8 6 34
Wedevågs IF 33 33
 
F 11 Match 1 60 m 600 m Höjd Kula Stafett Summa
Wedevåg/Frövi 36 8 7 3 7 7 68
Kvismaredalens IF 22 5 3 7 8 8 53
Mosjö SK 24 6 2 6 6 4 48
Stocksäters IF 23 2 5 8 4 5 47
KFUM Örebro 23 3 6 4 3 6 45
Fjugesta IF 19 7 8 1 1 2 38
IFK Nora 19 1 4 2 5 3 34
Glanshammars IF 14 4 1 5 2 26

MÄN 60 häck 1000m Längd Kula Stafett Summa
Wedevågs IF 7 3 7 5 5 27
Stocksäters IF 7 5 4 4 20
KFUM Örebro 4 7 7 18
Glanshammars IF 5 4 2 3 3 17
Kvismaredalens IF 5 5
Åsbro GoIF 3 3
 
KVINNOR 60 häck 1000m Längd Kula Stafett Summa
Wedevågs IF 7 7 7 7 7 35

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram