Resultat Vinterspelen 2 dec 2006

  Glanshammars IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1  
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.49Final
2Andreas Andersson -88Wedevågs IF7.58Final
3Jim Asprou -82Wedevågs IF7.89Final
4Andreas Asprou -90Wedevågs IF8.12
5Joakim Andersson -90Wedevågs IF8.35
6Emil Johansson -84Istrum SK8.70

    MÄN 60 M  HEAT 2  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.35Final
2Christoffer Frandsen -90Tibro AIK7.54Final
3Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF7.71Final
4Patrick Ahonen -90KFUM Örebro7.86Final
5Linus Hansson -91IFK Nora8.07Final
6Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.27
7Leif Johansson -50Kils AIK8.73

    MÄN 60 M  FINAL  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.27
2Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.41
3Andreas Andersson -88Wedevågs IF7.51
4Christoffer Frandsen -90Tibro AIK7.62
5Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF7.77
6Patrick Ahonen -90KFUM Örebro7.86
7Jim Asprou -82Wedevågs IF7.87
8Linus Hansson -91IFK Nora8.02

    MÄN 200 M  HEAT 1  
1Linus Hansson -91IFK Nora27.53
2Emil Johansson -84Istrum SK28.32
3Leif Johansson -50Kils AIK28.83

    MÄN 200 M  HEAT 2  
1Andreas Asprou -90Wedevågs IF26.22
2Jim Asprou -82Wedevågs IF26.45
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF26.65

    MÄN 200 M  HEAT 3  
1Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF24.54
-Fredrik Bergström -90KFUM ÖrebroDiskv F4.2.9
-Christoffer Frandsen -90Tibro AIKEj start

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF24.54
2Andreas Asprou -90Wedevågs IF26.22
3Jim Asprou -82Wedevågs IF26.45
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF26.65
5Linus Hansson -91IFK Nora27.53
6Emil Johansson -84Istrum SK28.32
7Leif Johansson -50Kils AIK28.83

    MÄN 600 M    
1Sören Forsberg -63IF Start1.43,05
2Bengt Jansson -61IF Start1.44,99
3Emil Johansson -84Istrum SK1.46,74
4Sivert Lignell -53IF Start1.48,58
5Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.48,99

    MÄN 2000 M    
1Mathias Lidson -78KFUM Örebro5.39,50
2Arturs Steinbergs -74KFUM Örebro5.55,42
3Lukas Melander -90KFUM Örebro6.38,86
4Daniel Andersson -90Glanshammars IF6.43,32
5Simon Bergqvist -89KFUM Örebro7.11,83
6Jesper Nilsson -88IF Spartacus7.17,51

    MÄN LÄNGD    
1Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF5.60
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF5.10
3Andreas Asprou -90Wedevågs IF4.76

    MÄN KULA    
1Peter Hagström -63Istrum SK9.46
2Andreas Asprou -90Wedevågs IF8.91

    P15 60 M  HEAT 1  
1Anton Gustavsson -92IFK Arboga7.54Final
2Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.10Final
3André Nilsson -92Åsbro GoIF8.50Final
4Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.67Final

    P15 60 M  HEAT 2  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.65Final
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF7.95Final
3Joakim Truong -93Karlskoga FIF8.63Final
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.69Final
5Robin Perez-Hanberger -92Åsbro GoIF9.57

    P15 60 M  FINAL  
1Anton Gustavsson -92IFK Arboga7.48
2Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.49
3Albin Olausson -92Åsbro GoIF7.96
4Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn8.34
5André Nilsson -92Åsbro GoIF8.52
6Joakim Truong -93Karlskoga FIF8.69
7Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.75
8Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.87

    P15 200 M  HEAT 1  
1Adam Nyberg -92Glanshammars IF30.33
-Robin Perez-Hanberger -92Åsbro GoIFDiskv F4.2.9

    P15 200 M  HEAT 2  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF28.54
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro29.45
3Kristian Hjertén -93Istrum SK30.04

    P15 200 M  HEAT 3  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF24.58
2Anton Gustavsson -92IFK Arboga24.70
3Albin Olausson -92Åsbro GoIF26.65

    P15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF24.58
2Anton Gustavsson -92IFK Arboga24.70
3Albin Olausson -92Åsbro GoIF26.65
4Oskar Norström -93Stocksäters IF28.54
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro29.45
6Kristian Hjertén -93Istrum SK30.04
7Adam Nyberg -92Glanshammars IF30.33

    P15 800 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.27,61
2Alfred Wreeby -93Mosjö SK2.41,75
3Axel Frisén -93Stocksäters IF2.44,46

    P15 60 M HÄCK    
1Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn9.18
2Oskar Norström -93Stocksäters IF10.32

    P15 LÄNGD    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6.11
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF5.11
3Pontus Fridberg -93IFK Kristinehamn5.00
4Kristian Hjertén -93Istrum SK4.29
5André Nilsson -92Åsbro GoIF4.25

    P15 KULA 4,0    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF9.20
2André Nilsson -92Åsbro GoIF8.67
3Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.50
4Kristian Hjertén -93Istrum SK7.78
5Axel Frisén -93Stocksäters IF7.62

    P13 60 M  HEAT 1  
1Jesper Svensson -94Tibro AIK8.78Final
2Erik Gustavsson -94Garphyttans IF9.07Final
3Felix Andersson -95Stocksäters IF9.26Final
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.66
5Anton Dahl -94KFUM Örebro9.84

    P13 60 M  HEAT 2  
1Arvid Engdahl -95KFUM Örebro8.89Final
2Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.35
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF9.47
4Ante Jälevik -95KFUM Örebro9.65
5Samuel Spjut -95Frövi IK9.68
6Emanuel Marberg -94Fjugesta IF10.47

    P13 60 M  HEAT 3  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.88Final
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.91Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF8.96Final
4Petter Kroon -94KFUM Örebro9.20Final
5Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.72
6Adam Nilsson -95KFUM Örebro10.54

    P13 60 M  FINAL  
1Arvid Engdahl -95KFUM Örebro8.71
2Jesper Svensson -94Tibro AIK8.76
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.97
4Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.98
5Erik Gustavsson -94Garphyttans IF8.99
6Adam Filmby -95Glanshammars IF9.04
7Petter Kroon -94KFUM Örebro9.26
8Felix Andersson -95Stocksäters IF9.30

    P13 600 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro1.52,83
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.58,47
3Samuel Spjut -95Frövi IK1.59,28
4Jonatan Wiberg -95KFUM Örebro2.06,75
5Jesper Millertsson -95KFUM Örebro2.08,03
6Adam Billock -95KFUM Örebro2.14,06
7Adam Nilsson -95KFUM Örebro2.14,63

    P13 60 M HÄCK    
1Emanuel Marberg -94Fjugesta IF13.77

    P13 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.55
2Gustav Karlsson -94KFUM Örebro1.43
3Jesper Svensson -94Tibro AIK1.40
4Petter Kroon -94KFUM Örebro1.30
5Andreas Larsson -94Istrum SK1.10

    P13 LÄNGD ZON    
1Gustav Karlsson -94KFUM Örebro4.67
2Jesper Gravé -95IFK Arboga4.58
3Adam Filmby -95Glanshammars IF4.33
4Erik Gustavsson -94Garphyttans IF4.31
5Arvid Engdahl -95KFUM Örebro4.12
6Petter Kroon -94KFUM Örebro4.08
7Jacob Rhan -94Glanshammars IF4.06
8Jesper Millertsson -95KFUM Örebro3.85
9Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro3.78
10Olof Högberg -94Åsbro GoIF3.75
11Samuel Spjut -95Frövi IK3.69
12Robin Gustavsson -94Fjugesta IF3.64
13Anton Dahl -94KFUM Örebro3.64
14Felix Andersson -95Stocksäters IF3.58
15Adam Nilsson -95KFUM Örebro3.32
16Adam Billock -95KFUM Örebro3.29

    P13 KULA 3,0    
1Jesper Gravé -95IFK Arboga8.52
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF8.36
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF7.55
4Felix Andersson -95Stocksäters IF6.57

    P11 60 M  HEAT 1  
1Jim Ljungqvist -96Tibro AIK9.13Final
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.31Final
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.38Final
4Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.39Final
5Adrian Källmén -96KFUM Örebro9.79
6Jens Roslund -96Mosjö SK9.86
7Olof Englund -96Mosjö SK10.15
8Malkolm Godlund -96Fjugesta IF10.43

    P11 60 M  HEAT 2  
1Martin Gustavsson -97IFK Arboga9.29Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.36Final
3Karl Wallén -96Istrum SK9.64
4Tobias Hagström -96Istrum SK9.82
5Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.48
6Philip Pettersson -97Glanshammars IF10.85
7Johan Lundin -97Tibro AIK10.85
8Erik Frandsen -96Tibro AIK10.94

    P11 60 M  HEAT 3  
1Philip Granath -96Mosjö SK9.36Final
2Anton Johansson -96KFUM Örebro9.56Final
3Anton Östebo -96Glanshammars IF9.64
4Kristoffer Andersson -97Frövi IK9.85
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF10.06
6Hannes Wreeby -96Mosjö SK10.19
7Joakim Karlsson -97Finspångs AIK10.38

    P11 60 M  FINAL  
1Philip Granath -96Mosjö SK9.13
2Jim Ljungqvist -96Tibro AIK9.16
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.19
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.29
5Martin Gustavsson -97IFK Arboga9.30
6Anton Johansson -96KFUM Örebro9.32
7Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.36
8Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.38

    P11 600 M  HEAT 1  
1Simon de Reuver -96Mosjö SK2.12,48
2Hampus Gustafsson -97Frövi IK2.14,47
3Jonathan Karlsson -97Frövi IK2.17,88
4Philip Pettersson -97Glanshammars IF2.18,20
5Johan Lundin -97Tibro AIK2.20,54
6Jacob Jansson -97Glanshammars IF2.49,52

    P11 600 M  HEAT 2  
1Karl Wallén -96Istrum SK1.52,82
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.52,86
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF1.57,95
4Patrik Johansson -96IFK Arboga2.03,15
5Jim Ljungqvist -96Tibro AIK2.08,39
6Kristoffer Andersson -97Frövi IK2.10,94

    P11 600 M  SAMLAD LISTA  
1Karl Wallén -96Istrum SK1.52,82
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.52,86
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF1.57,95
4Patrik Johansson -96IFK Arboga2.03,15
5Jim Ljungqvist -96Tibro AIK2.08,39
6Kristoffer Andersson -97Frövi IK2.10,94
7Simon de Reuver -96Mosjö SK2.12,48
8Hampus Gustafsson -97Frövi IK2.14,47
9Jonathan Karlsson -97Frövi IK2.17,88
10Philip Pettersson -97Glanshammars IF2.18,20
11Johan Lundin -97Tibro AIK2.20,54
12Jacob Jansson -97Glanshammars IF2.49,52

    P11 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö SK1.35
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.32
3Karl Wallén -96Istrum SK1.23
4Jim Ljungqvist -96Tibro AIK1.20
5Albin Lager -96KFUM Örebro1.20
6Philip Granath -96Mosjö SK1.15
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.15
8Simon de Reuver -96Mosjö SK1.10
8Anton Östebo -96Glanshammars IF1.10
10Kristoffer Andersson -97Frövi IK1.10
10Hampus Gustafsson -97Frövi IK1.10
12Rasmus Eriksson -98Kils AIK1.05
13Emil Gustavsson -97Fjugesta IF1.00
13Jens Roslund -96Mosjö SK1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK4.30
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.19
3Hampus Edqvist -96Mosjö SK4.11
4Philip Granath -96Mosjö SK4.09
5Martin Gustavsson -97IFK Arboga3.97
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro3.95
7Daniel Nordberg -96Wedevågs IF3.90
8Jim Ljungqvist -96Tibro AIK3.85
9Patrik Johansson -96IFK Arboga3.82
10Anton Johansson -96KFUM Örebro3.82
11Jens Roslund -96Mosjö SK3.79
12William Bergenarp -96Glanshammars IF3.66
13Tobias Hagström -96Istrum SK3.60
14Anton Östebo -96Glanshammars IF3.49
15Kristoffer Andersson -97Frövi IK3.47
16Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.44
17Hampus Gustafsson -97Frövi IK3.32
18Hannes Wreeby -96Mosjö SK3.32
19Joakim Karlsson -97Finspångs AIK3.25
20Adrian Källmén -96KFUM Örebro3.19
21Malkolm Godlund -96Fjugesta IF3.17
22Johan Lundin -97Tibro AIK3.10
23Emil Gustavsson -97Fjugesta IF3.07
24Philip Pettersson -97Glanshammars IF2.73
25Jacob Jansson -97Glanshammars IF2.68

    P11 KULA 2,0    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.34
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK8.85
3Hampus Edqvist -96Mosjö SK8.21
4Emil Svantesson -96KFUM Örebro7.88
5William Bergenarp -96Glanshammars IF7.52
6Tobias Hagström -96Istrum SK7.46
7Patrik Johansson -96IFK Arboga7.34
8Albin Lager -96KFUM Örebro7.25
9Daniel Nordberg -96Wedevågs IF7.03
10Erik Frandsen -96Tibro AIK6.97
11Malkolm Godlund -96Fjugesta IF6.03
12Johan Lundin -97Tibro AIK5.99
13Oscar Östebo -96Glanshammars IF5.89
14Emil Gustavsson -97Fjugesta IF5.86
15Philip Pettersson -97Glanshammars IF5.29

    P9 60 M    
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK10.49
2Elias Åsberg -99IFK Kristinehamn10.63
3Robin Edqvist -99Mosjö SK10.75
4Oliver Lindgren -99IFK Kristinehamn10.89
5David Djursvik -99Glanshammars IF11.13
6Jack Saari -99Frövi IK11.26
7Pelle Mälman -98Glanshammars IF11.51
8Oskar Carlsson -99Glanshammars IF11.75

    P9 400 M    
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK1.23,54
2Elias Åsberg -99IFK Kristinehamn1.34,57
3Oliver Lindgren -99IFK Kristinehamn1.35,60
4Erik Wirén -99KFUM Örebro1.36,88
5Jack Saari -99Frövi IK1.38,14

    P9 LÄNGD ZON    
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK3.38
2Robin Edqvist -99Mosjö SK3.12
3Oliver Lindgren -99IFK Kristinehamn2.91
4Elias Åsberg -99IFK Kristinehamn2.83
5Pelle Mälman -98Glanshammars IF2.62
6Jack Saari -99Frövi IK2.59
7Oskar Carlsson -99Glanshammars IF2.43
8David Djursvik -99Glanshammars IF2.33
9Richard Atterling -99Glanshammars IF2.19

    P9 KULA 2,0    
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK7.21
2Pelle Mälman -98Glanshammars IF5.99
3Robin Edqvist -99Mosjö SK5.06
4Oliver Lindgren -99IFK Kristinehamn4.46
5Elias Åsberg -99IFK Kristinehamn3.98
6David Djursvik -99Glanshammars IF3.84
7Jack Saari -99Frövi IK3.84
8Richard Atterling -99Glanshammars IF3.19
9Oskar Carlsson -99Glanshammars IF3.00

    KVINNOR 60 M    
1Hanna Andersson -90KFUM Örebro8.23
2Anna Wettler -89KFUM Örebro8.44
3Johanna Johansson -89Wedevågs IF8.90
4Linda Nilsson -91Tibro AIK10.77

    KVINNOR 200 M    
1Hanna Andersson -90KFUM Örebro26.70
2Anna Wettler -89KFUM Örebro28.02
3Sandra Karlsson -89Karlskoga FIF28.81

    KVINNOR 600 M    
1Elin Andersson -89Karlskoga FIF1.51,82
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK1.56,83

    KVINNOR 2000 M    
1Pernilla Eriksson -90Hällefors LK7.11,75
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK8.09,80
3Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK8.20,64

    KVINNOR LÄNGD    
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF4.65
2Johanna Johansson -89Wedevågs IF4.56
3Elin Andersson -89Karlskoga FIF4.34
4Sandra Karlsson -89Karlskoga FIF4.31
5Nathalie Magnusson -90Tibro AIK4.29
6Linda Nilsson -91Tibro AIK3.14

    KVINNOR KULA    
1Elin Sundlöf -89Glanshammars IF10.49
2Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.16
3Nathalie Magnusson -90Tibro AIK9.15
4Linda Nilsson -91Tibro AIK4.97

    F15 60 M  HEAT 1  
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8.21Final
2Josefine Löf -92KFUM Örebro8.40Final
3Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF8.65Final
4Emma Classon -93Stocksäters IF8.66
5Rebecca Andersson -93IFK Nora9.15
6Johanna Frandsen -93Tibro AIK10.23

    F15 60 M  HEAT 2  
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.50Final
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.52Final
3Helena Karlsson -92IFK Nora8.57Final
4Josefin Ekberg -93IFK Kristinehamn8.69
5Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro8.79
6Amanda Olsson -93Karlskoga FIF9.12

    F15 60 M  HEAT 3  
1Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.25Final
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.42Final
3Matilda Olsson -93Karlskoga FIF8.77
4Therese Karlsson -92Karlskoga FIF9.07
5Sara Andersson -93Wedevågs IF9.07
6Elin Ahl -93Stocksäters IF9.82

    F15 60 M  FINAL  
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8.16
2Josefine Löf -92KFUM Örebro8.29
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.35
4Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.46
5Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.48
6Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.57
7Helena Karlsson -92IFK Nora8.57
8Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF8.72

    F15 200 M  HEAT 1  
1Rebecca Andersson -93IFK Nora30.27
2Malin Strand -93Istrum SK33.04

    F15 200 M  HEAT 2  
1Helena Karlsson -92IFK Nora28.63
2Josefine Hagström -93Istrum SK31.14

    F15 200 M  HEAT 3  
1Emma Andersson -92Garphyttans IF28.24
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro28.47
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.98

    F15 200 M  HEAT 4  
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro28.09
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF28.39
3Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro28.65

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro28.09
2Emma Andersson -92Garphyttans IF28.24
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF28.39
4Sara Jernfält -93KFUM Örebro28.47
5Helena Karlsson -92IFK Nora28.63
6Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro28.65
7Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.98
8Rebecca Andersson -93IFK Nora30.27
9Josefine Hagström -93Istrum SK31.14
10Malin Strand -93Istrum SK33.04

    F15 800 M    
1Helena Karlsson -92IFK Nora2.30,33
2Malin Strand -93Istrum SK2.32,90

    F15 60 M HÄCK    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora10.89
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro11.09
3Amanda Notstam -93Glanshammars IF11.99

    F15 LÄNGD    
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.74
2Josefin Ekberg -93IFK Kristinehamn4.69
3Emma Andersson -92Garphyttans IF4.51
4Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF4.50
5Emma Classon -93Stocksäters IF4.46
6Matilda Olsson -93Karlskoga FIF4.29
7Josefine Hagström -93Istrum SK4.05
8Sara Andersson -93Wedevågs IF3.88
9Malin Strand -93Istrum SK3.47

    F15 KULA 3,0    
1Isabella Andersson -92KFUM Örebro9.87
2Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.72
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF8.53
4Josefine Hagström -93Istrum SK8.13
5Emma Classon -93Stocksäters IF7.50
6Anna Wreding -92Åsbro GoIF6.58
7Johanna Frandsen -93Tibro AIK4.55

    F13 60 M  HEAT 1  
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.81Final
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.11Final
3Louise Harker -94Mosjö SK9.34
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.37
5Amanda Schrenckh -94Stocksäters IF9.47
6Mathilda Wahl -94KFUM Örebro10.33
7Emma Ljunggren -95KFUM Örebro10.52

    F13 60 M  HEAT 2  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.69Final
2Clara Bideby -95Glanshammars IF8.83Final
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF8.98Final
4Elin Johansson -95Wedevågs IF9.25
5Julia Gustafsson -94Frövi IK9.36
6Nicole Asprou -94Wedevågs IF9.72
7Julia Lundstedt -94Stocksäters IF10.14

    F13 60 M  HEAT 3  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.96Final
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.12Final
3Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.20Final
4Py Liljeberg -94IFK Arboga9.90
5Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF10.19
6Emma Björkman 95IFK Nora10.51
7Louise Andrén -95Tibro AIK11.10

    F13 60 M  FINAL  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.68
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.73
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.82
4Clara Bideby -95Glanshammars IF8.88
5Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF8.93
6Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.08
7Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.09
8Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.18

    F13 600 M    
1Julia Blomberg -94Mosjö SK1.52,09
2Julia Gustafsson -94Frövi IK1.52,38
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.52,40
4Emma Schagerström -95KFUM Örebro1.53,48
5Filippa Afzelius -94Mosjö SK1.59,37
6Julia Lundstedt -94Stocksäters IF2.10,69
7Emma Ronqvist -95Glanshammars IF2.15,27
8Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF2.22,02
9Louise Andrén -95Tibro AIK2.23,19
10Nicole Asprou -94Wedevågs IF2.23,35

    F13 60 M HÄCK    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.68
2Ellen Franzén -94Mosjö SK10.73
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF12.39
4Emma Ronqvist -95Glanshammars IF14.22
-Malin Linder -94IFK Kristinehamnbröt
-Clara Bideby -95Glanshammars IFej start

    F13 HÖJD    
1Petra Levtchuk -94Mosjö SK1.46
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.40
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.40
4Julia Gustafsson -94Frövi IK1.35
5Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.35
5Emma Karlsson -95Frövi IK1.35
7Malin Gillman -94Stocksäters IF1.25
8Julia Lundstedt -94Stocksäters IF1.20
9Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF1.15
10Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro1.15
11Mathilda Wahl -94KFUM Örebro1.15
12Nicole Asprou -94Wedevågs IF1.10
12Josefin Saari -95Frövi IK1.10
14Amanda Fridman -95Frövi IK1.05

    F13 LÄNGD ZON    
1Ellen Franzén -94Mosjö SK4.83
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.36
3Elin Johansson -95Wedevågs IF4.35
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn4.27
5Emma Schagerström -95KFUM Örebro4.25
6Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.24
7Anna Birgersson -94Karlskoga FIF4.21
8Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.10
9Malin Gillman -94Stocksäters IF4.09
10Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF4.09
11Emma Karlsson -95Frövi IK4.04
12Sofia Sandgren -94KFUM Örebro3.93
13Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF3.82
14Nicole Asprou -94Wedevågs IF3.62
15Amanda Öhlander -94KFUM Örebro3.53
16Linn Nordkvist -94Fjugesta IF3.44
17Py Liljeberg -94IFK Arboga3.40
18Emma Ronqvist -95Glanshammars IF3.30
19Amanda Fridman -95Frövi IK3.27
20Josefine Saari -95Frövi IK3.22
21Mathilda Wahl -94KFUM Örebro3.21
22Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF3.19
23Louise Andrén -95Tibro AIK2.98
-Amanda Schrenckh -94Stocksäters IF0.00

    F13 KULA 2,0    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.12
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF10.04
3Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.80
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.79
5Malin Gillman -94Stocksäters IF9.16
6Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora8.49
7Sara Johansson -95IFK Arboga8.00
8Nicole Asprou -94Wedevågs IF7.63
9Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro7.49
10Py Liljeberg -94IFK Arboga7.21
11Jessica Nilsson -94Fjugesta IF6.90
12Amanda Fridman -95Frövi IK6.30
13Emma Ljunggren -95KFUM Örebro5.93
14Josefine Saari -95Frövi IK5.29

    F11 60 M  HEAT 1  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.33Final
2Lovisa Stenberg -96Istrum SK9.72Final
3Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro10.00
4Astrid Arle -96KFUM Örebro10.13
5Emma Skålberg -96Stocksäters IF10.56
6Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.79
7Johanna Saari -97Frövi IK11.29
8Sofia Melman -96Glanshammars IF12.46

    F11 60 M  HEAT 2  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.98Final
2Julia Nygård -96IFK Nora9.47Final
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga9.76Final
4Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro9.77
5Linnéa Andersson -97Glanshammars IF10.42
6Elvira Lindén -96IFK Nora11.09
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF11.29
8Tova Hedström Nilsson -97Glanshammars IF12.18

    F11 60 M  HEAT 3  
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.17Final
2Emely Zakariasen -96IFK Kristinehamn9.19Final
3Jennifer Larsson -96Istrum SK10.13
4Fanny Fransson-Bergetoft -96KFUM Örebro10.16
5Fanny Danielsson -96Fjugesta IF10.70
6Rebecka Thörn -96KFUM Örebro10.95
7Mikaela Riklund -97Glanshammars IF11.91

    F11 60 M  HEAT 4  
1Elin Pettersson -96KFUM Örebro9.51Final
2Wilma Franssila -96KFUM Örebro10.01
3Anna Westher -97KFUM Örebro10.03
4Anna Hildingsson -96Mosjö SK10.14
5Emma Krantz -96KFUM Örebro10.20
6Lisa Piscator -97Karlskoga FIF10.49
7Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.54
8Sophie Jonsson -97KFUM Örebro10.98

    F11 60 M  FINAL  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.87
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.14
3Emely Zakariasen -96IFK Kristinehamn9.28
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.39
5Elin Pettersson -96KFUM Örebro9.39
6Vera Sivertsson -96IFK Arboga9.61
7Lovisa Stenberg -96Istrum SK9.63
8Julia Nygård -96IFK Nora9.63

    F11 600 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora2.04,89
2Emma Krantz -96KFUM Örebro2.12,83
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.14,26
4Anna Hildingsson -96Mosjö SK2.17,39
5Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.17,71
6Lovisa Stenberg -96Istrum SK2.23,10
7Johanna Saari -97Frövi IK2.25,77
8Sanna Mickelsson -97KFUM Örebro2.29,00
9Tova Hedström Nilsson -97Glanshammars IF2.49,99
-Wilma Franssila -96KFUM ÖrebroEj start

    F11 HÖJD    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn1.37
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF1.35
3Fanny Fransson-Bergetoft -96KFUM Örebro1.23
4Julia Nygård -96IFK Nora1.20
5Elin Pettersson -96KFUM Örebro1.20
6Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro1.20
7Wilma Franssila -96KFUM Örebro1.20
8Vera Sivertsson -96IFK Arboga1.15
9Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.15
10Emely Zakariasen -96IFK Kristinehamn1.10
11Amanda Öberg -96Fjugesta IF1.10
12Maja Lönn -96Frövi IK1.05
13Paulina Rasch -96Fjugesta IF1.05
13Emma Krantz -96KFUM Örebro1.05
15Elenor Erdinc -96KFUM Örebro1.05
16Lovisa Berglund -97KFUM Örebro0.95
17Sofia Melman -96Glanshammars IF0.95
18Fredrik Palmqvist -96Istrum SK0.95
18Jennifer Larsson -96Istrum SK0.95
20Mikaela Riklund -97Glanshammars IF0.95
21Sophie Jonsson -97KFUM Örebro0.95
22Sanna Mickelsson -97KFUM Örebro0.95
23Tova Hedström Nilsson -97Glanshammars IF0.90

    F11 LÄNGD ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn4.14
2Julia Nygård -96IFK Nora4.02
3Emely Zakariasen -96IFK Kristinehamn3.833,80
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.833,63
5Vera Sivertsson -96IFK Arboga3.51
6Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro3.47
7Astrid Arle -96KFUM Örebro3.44
8Wilma Franssila -96KFUM Örebro3.353,30
9Lovisa Stenberg -96Istrum SK3.353,28
10Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.353,04
11Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro3.33
12Jennifer Larsson -96Istrum SK3.26
13Fanny Danielsson -96Fjugesta IF3.25
14Paulina Rasch -96Fjugesta IF3.18
15Emma Krantz -96KFUM Örebro3.18
16Anna Westher -97KFUM Örebro3.15
17Sandra Englund -97KFUM Örebro3.09
18Emma Skålberg -96Stocksäters IF3.09
19Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.03
20Fredrik Palmqvist -96Istrum SK3.02
21Maja Lönn -96Frövi IK3.00
22Sanna Mickelsson -97KFUM Örebro2.93
23Lovisa Berglund -97KFUM Örebro2.91
24Sophie Jonsson -97KFUM Örebro2.90
25Elvira Lindén -96IFK Nora2.86
26Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.85
27Lina Gustavsson -97Fjugesta IF2.78
28Tova Hedström Nilsson -97Glanshammars IF2.58
29Mikaela Riklund -97Glanshammars IF2.56
30Sofia Melman -96Glanshammars IF2.52
31Johanna Saari -97Frövi IK2.20

    F11 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF8.36
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn7.93
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.12
4Linnéa Hård -96Karlskoga FIF6.86
5Vera Sivertsson -96IFK Arboga6.79
6Amanda Öberg -96Fjugesta IF6.52
7Astrid Arle -96KFUM Örebro6.25
8Emely Zakariasen -96IFK Kristinehamn6.23
9Wilma Franssila -96KFUM Örebro5.98
10Elvira Lindén -96IFK Nora5.49
11Sofia Melman -96Glanshammars IF5.47
12Lina Gustavsson -97Fjugesta IF5.09
13Linnéa Andersson -97Glanshammars IF4.51
14Fredrik Palmqvist -96Istrum SK4.47
15Johanna Saari -97Frövi IK4.24
16Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro4.18
17Tova Hedström Nilsson -97Glanshammars IF3.94

    F9 60 M  HEAT 1  
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.37Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro10.43Final
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.55Final
4Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF11.32Final
5Hanna Lundkvist -98Glanshammars IF11.87Final
6Izabelle Asprou -98Wedevågs IF11.88
7Emma Almhed -99IFK Kristinehamn12.08

    F9 60 M  HEAT 2  
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.24Final
2Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.02Final
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF11.03Final
4Cornelia Winther -98IFK Arboga12.01
5Sofia Hydén -98Glanshammars IF12.31
6Klara Eriksson -99Glanshammars IF12.50

    F9 60 M  FINAL  
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.17
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.43
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro10.51
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.58
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF11.17
6Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.32
7Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF11.41
8Hanna Lundkvist -98Glanshammars IF11.83

    F9 400 M    
1Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF1.33,47
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF1.34,90
3Hanna Lundkvist -98Glanshammars IF1.45,00
4Emma Almhed -99IFK Kristinehamn1.47,88
-Klara Eriksson -99Glanshammars IFBröt
-Sabina Forsberg -98Glanshammars IFBröt

    F9 LÄNGD ZON    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.30
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF3.19
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF2.98
4Linnea Skålberg -98Stocksäters IF2.86
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF2.80
6Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF2.73
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.72
8Cornelia Winther -98IFK Arboga2.49
9Hanna Lundkvist -98Glanshammars IF2.42
10Emma Almhed -99IFK Kristinehamn2.40
11Izabelle Asprou -98Wedevågs IF2.37
12Sofia Hydén -98Glanshammars IF2.32
13Klara Eriksson -99Glanshammars IF2.21

    F9 KULA 2,0    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4.94
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF4.82
3Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF4.11
4Izabelle Asprou -98Wedevågs IF4.01
5Hanna Lundkvist -98Glanshammars IF3.94
6Klara Eriksson -99Glanshammars IF3.85
7Emma Almhed -99IFK Kristinehamn3.58
8Sofia Hydén -98Glanshammars IF3.44

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram