Resultatlistan som PDF

  Vinterspelen 5 dec 2009

  Glanshammars IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M      
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7,29
2Patrik Ahonen-90KFUM Örebro7,50
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro7,64
4Daniel Sandberg -78Frövi IK7,65
5Robin Forsell -94KFUM Örebro7,85

    MÄN 200 M      
1Robin Forsell -94KFUM Örebro24,16
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro24,17
3Petter Kroon -94KFUM Örebro26,71

    MÄN 3000 M      
1Mohammed Abdullahi -90KFUM Örebro9.43,47
2Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.45,20
3Petter Kroon -94KFUM Örebro9.53,48
4Petter Åström -90KFUM Örebro10.07,90

    MÄN HÖJD      
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF1,70

    MÄN LÄNGD      
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6,68
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF6,19
3Anthony Treacher -39IFK Lidingö4,49


Joakim Andersson

Hugo Jansson

Anthony Treacher


594   x    x    x    x   619

665  637  668  656  666   x 

 x   384  429  445  420  449

    P15 60 M    
1Albin Lager -96KFUM Örebro8,17
2Anton Johansson -96KFUM Örebro8,28
3Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF8,60
4Oskar Öholm-95KFUM Örebro8,61
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro8,96
6Anton Östebo -96Glanshammars IF9,19

    P15 800 M      
1Oskar Öholm-95KFUM Örebro2.18,50
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.34,81
3Samuel Spjut -95Frövi IK2.35,13
4Carl Valjus -96Glanshammars IF2.37,22

    P15 HÖJD      
1Albin Lager -96KFUM Örebro1,64
2Hampus Edqvist -96KFUM Örebro1,61
3Anton Östebo -96Glanshammars IF1,38

    P15 LÄNGD      
1William Bergenarp -96Glanshammars IF4,80
2Anton Johansson -96KFUM Örebro4,79
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4,42
4Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF4,37


William Bergenarp

Jesper Frykholm

Emil Nordin-Jansson

Anton Johansson


480  472  459   -   431   x 

 x   442  441   -    x    x 

427  399  437   x   423   x 

 x    x   455   x    x   479

    P15 KULA 4,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro13,31
2Anton Johansson -96KFUM Örebro11,15


Albin Lager

Anton Johansson


936  1331  1238  1262  1271  1154

995  1076  1107  1115  1018  1039

    P13 60 M  HEAT 1  
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,75Final
2Gustaf Montin -98KFUM Örebro8,86Final
3Pontus Grandelius -98KFUM Örebro9,27Final
4David Svensson -97Stocksäters IF9,39Final
5Samuel Egberth -98Glanshammars IF9,70
6Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF11,05

    P13 60 M  HEAT 2    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro8,52Final
2Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF9,12Final
3Björn Lemte -98KFUM Örebro9,16Final
4Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9,63Final
5Andreas Holm -98KFUM Örebro10,01
6William Dernfält -98KFUM Örebro10,13
7Pelle Mälman -98Glanshammars IF10,83

    P13 60 M  FINAL    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro8,57
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,66
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro8,90
4Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF9,24
5Björn Lemte -98KFUM Örebro9,33
6Pontus Grandelius -98KFUM Örebro9,33
7David Svensson -97Stocksäters IF9,37
8Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9,81

    P13 600 M      
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro1.55,45
2Pontus Grandelius -98KFUM Örebro1.58,39

    P13 HÖJD      
1Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF1,28
2William Dernfält -98KFUM Örebro1,03

    P13 LÄNGD ZON      
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro5,09
2Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF4,40
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro4,24
4David Svensson -97Stocksäters IF4,05
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF4,03
6Pontus Grandelius -98KFUM Örebro3,71
7Andreas Holm -98KFUM Örebro3,45
8William Dernfält -98KFUM Örebro3,32
9Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF2,43


Daniel Karlsson

William Gunnarsson

David Svensson

Mateusz Ostrowski

Pontus Grandelius

Andreas Holm

Gustaf Montin

Filip Larsson

William Dernfält


243  230  235

 x   495  509  506  483  508

405  369  392  352  385  387

392  392   x   403  395  394

371  336  362  352  359  368

340  342  332  345  334  342

418  423   x   418  318  424

440  428  408  405  435  406

318  308  316  305  302  332

    P13 KULA 3,0    
1Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF8,34
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF7,73
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF7,42
4Pelle Mälman -98Glanshammars IF7,17
5William Lannhard -98Stocksäters IF6,32
6Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF5,70
7Samuel Egberth -98Glanshammars IF5,27


Pontus Jansson

Adrian Bergenarp

Samuel Egberth

William Lannhard

Mateusz Ostrowski

Daniel Karlsson

Pelle Mälman


604  705  682  742  575  703

824  811  787  834  798  808

527  508  424  517  500  510

588  632  606  587   x     x 

711  773  724  755  702  732

550  533  508  570  476  549

680  666  648  665  674  717

    P11 60 M  HEAT 1  
1Henrik Larsson -99IF Göta8,70Final
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,37Final
3Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF9,73Final
4Alexander Larsson -00KFUM Örebro10,23Final
5Sebastian Eriksson -00Råby-Rekarne FIF10,40
6Hilding Anger-A -00KFUM Örebro10,63
7Filip BlückertGlanshammars IF10,69

    P11 60 M  HEAT 2    
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,29Final
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,42Final
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,67Final
4Filip Skoog -99Västerås FK9,85Final
5Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10,28
6Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF10,44
7Pontus Gustafsson -99KFUM Örebro10,78

    P11 60 M  FINAL    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,80
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,27
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,36
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9,46
5Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,65
6Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF9,83
7Filip Skoog -99Västerås FK10,11
8Alexander Larsson -00KFUM Örebro10,71

    P11 600 M      
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.54,82
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.55,96
3Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro1.59,22
4Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro2.00,21
5Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.07,24
6Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.09,76
7Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.10,06
8Sebastian Eriksson -00Råby-Rekarne FIF2.10,66
9Eric Valjus -00Glanshammars IF2.11,80
10Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.12,05
11Jacob Bremer -00KFUM Örebro2.22,56
12Hilding Anger-A -00KFUM Örebro2.26,74

    P11 HÖJD      
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,38
2Henrik Larsson -99IF Göta1,35
3Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro1,32
4Tom Johansson -99KFUM Örebro1,29
5Anton Larsson -00KFUM Örebro1,26
6Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1,23
7Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1,15
8Sebastian Eriksson -00Råby-Rekarne FIF1,15
9Eric Valjus -00Glanshammars IF1,10
9John Enberg -00Stocksäters IF1,10
11Pontus Gustafsson -99KFUM Örebro1,05
12Filip Blückert -99Glanshammars IF1,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Henrik Larsson -99IF Göta4,37
2Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro4,24
3Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro4,05
4Robin Edqvist -99KFUM Örebro3,79
5Gustav Karlsson -00KFUM Örebro3,76
6Anton Larsson -00KFUM Örebro3,73
7Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro3,65
8Sebastian Eriksson -00Råby-Rekarne FIF3,60
9Filip Skoog -99Västerås FK3,53
10Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF3,50
11Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF3,45
12Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF3,44
13Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3,42
14Tom Johansson -99KFUM Örebro3,39
15Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3,28
16John Enberg -00Stocksäters IF3,04
17Hilding Anger-A -00KFUM Örebro2,82
18Alexander Larsson -00KFUM Örebro2,78


Ludvig Widarsson

Henrik Larsson

Hilding Anger-A

Rikard Bergenarp

Tobias Tranderyd

Anton Larsson

Robin Edqvist

Hampus Nordin-Jansson

Filip Skoog

Sebastian Eriksson

Tom Johansson

John Enberg

Gustav Karlsson

Jonatan Gustafsson

Olle Tyrsmo

Gustaf Ivarsson

Alexander Larsson

Patrik Lindskog


424  412  404  419

414  437  411  405

282  245  267  203

334  342  275  345

328  310  327  301

373  359   x   360

375  372  368  379

333  338  350   x 

353  341  320  318

354  360  340  342

315  322  339   - 

274  251  304  285

376  365  361  375

382  395  403  405

344  319  334   x 

365  364  340  357

278  259   x    x 

342  319  309   x 

    P11 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro9,98
2Henrik Larsson -99IF Göta9,27
3Tom Johansson -99KFUM Örebro8,28
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro8,22
5Filip Skoog -99Västerås FK8,19
6Malcolm Öholm -99KFUM Örebro7,74
7Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF7,40
8Patrik Lindskog -99KFUM Örebro6,83
9Jonas Berg -00Kvismaredalens IF6,13
10Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro5,47
11Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF5,00


Fredrik Lannhard

Rikard Bergenarp

Jonas Berg

Tobias Tranderyd

Malcolm Öholm

Ludvig Renberg

Filip Skoog

Henrik Larsson

Robin Edqvist

Patrik Lindskog

Tom Johansson


689  740  704  645

459  466  500  461

 x    477  613  497

536  425  490  547

686  774  699  707

814  822   x    750

784  774  819  806

871  895  916  927

934  967  998  939

640  646  625  683

765  760  800  828

    P9 60 M  HEAT 1  
1Melker Karlsson -01KFUM Örebro10,57Final
2Karl Johansson -01Stocksäters IF11,23Final
3Erik Löfstedt -01KFUM Örebro11,77Final
4Elias Skoglund -02Frövi IK11,90

    P9 60 M  HEAT 2    
1Hampus Andersson -02Glanshammars IF10,41Final
2Oscar Persson -01Frövi IK10,46Final
3Linus Callenvik -02Karlskoga FIF10,63Final
4Johan Ivarsson -01KFUM Örebro11,19Final
5Leo Enberg -02Stocksäters IF11,27Final

    P9 60 M  FINAL    
1Melker Karlsson -01KFUM Örebro10,33
2Oscar Persson -01Frövi IK10,40
3Hampus Andersson -02Glanshammars IF10,66
4Linus Callenvik -02Karlskoga FIF10,83
5Leo Enberg -02Stocksäters IF11,15
6Karl Johansson -01Stocksäters IF11,18
7Johan Ivarsson -01KFUM Örebro11,34
8Erik Löfstedt -01KFUM Örebro11,62

    P9 400 M      
1Melker Karlsson -01KFUM Örebro1.21,34
2Linus Callenvik -02Karlskoga FIF1.23,16
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF1.23,27
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF1.25,59
5Erik Löfstedt -01KFUM Örebro1.34,88
6Leo Enberg -02Stocksäters IF1.37,22
7Karl Johansson -01Stocksäters IF1.39,35

    P9 LÄNGD ZON      
1Oscar Persson -01Frövi IK3,09
2Hampus Andersson -02Glanshammars IF2,82
3Karl Johansson -01Stocksäters IF2,79
4Johan Ivarsson -01KFUM Örebro2,74
5Linus Callenvik -02Karlskoga FIF2,67
6Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2,58


Johan Ivarsson

Linus Callenvik

Karl Johansson

Ruben Sandén Alin

Hampus Andersson

Oscar Persson


258  274  270  273  262  225

267  227  235   x   264   - 

244  263  242  275  279   x 

228  250  257  258  256  204

277  282  273  267  260  264

288  286  287  300  300  309

    P9 KULA 2,0    
1Elias Skoglund -02Frövi IK5,55
2Karl Johansson -01Stocksäters IF5,22
3Måns Wahlstedt -01KFUM Örebro4,89
4Johan Ivarsson -01KFUM Örebro4,39
5Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,98
6Linus Callenvik -02Karlskoga FIF3,48
7Oscar Persson -01Frövi IK3,30


Oscar Persson

Linus Callenvik

Karl Johansson

Måns Wahlstedt

Ruben Sandén Alin

Johan Ivarsson

Elias Skoglund


 x     x     -    330

278  323  348  333

520  520  522   x 

489  473  437  480

353  300  332  398

408  421   -    439

514  555  510  478

    KVINNOR 60 M    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7,63
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8,09
3Sofie Lundberg -86Glanshammars IF8,11
4Ellen Hjort -93KFUM Örebro8,20
5Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8,52
-Charlotte Björkgren -91Stocksäters IFej start

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro27,15
2Malin Lignell -92Stocksäters IF29,19
3Louise Sundström -94KFUM Örebro31,15

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Susanne Schussler -95IF Göta26,55
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro27,26
3Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27,63

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Susanne Schussler -95IF Göta26,55
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro27,15
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro27,26
4Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27,63
5Malin Lignell -92Stocksäters IF29,19
6Louise Sundström -94KFUM Örebro31,15

    KVINNOR 3000 M      
1Rebecka Andersson -93Strömstad LK11.02,66
2Yvonne Persson -88KFUM Örebro11.30,38
3Julia Blomberg -94Mosjö FK12.07,54
4Filippa Afzelius -94Mosjö FK12.22,77

    KVINNOR LÄNGD      
1Anna Forslund -90Stocksäters IF4,75


Anna Forslund


475  443  462  459  456  461

    F15 60 M    
1Susanne Schussler -95IF Göta7,96
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,33
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8,51
4Emma Nordlund -95IFK Nora8,61
5Jennifer Björklund -95Enköpings AIF8,87
6Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF8,89
7Anna Hildingsson -96Glanshammars IF8,92
8Sanna Jansson -95Wedevågs IF9,08

    F15 800 M      
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.31,91

    F15 HÖJD      
1Linn Samuelsson -95Tranås AIF1,51
2Julia Nygård -96IFK Nora1,48
3Jennifer Björklund -95Enköpings AIF1,43
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro1,43

    F15 LÄNGD      
1Susanne Schussler -95IF Göta4,82
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4,77
3Julia Nygård -96IFK Nora4,72
4Emma Nordlund -95IFK Nora4,69
5Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4,64
6Anna Hildingsson -96Glanshammars IF4,47
7Jennifer Björklund -95Enköpings AIF4,25
8Sanna Jansson -95Wedevågs IF4,01


Jennifer Björklund

Julia Nygård

Emma Nordlund

Lovisa Frykholm

Lisa Bergdahl

Susanne Schussler

Anna Hildingsson

Sanna Jansson


420  421  417  418  418  425

472   x    x    -    x   452

457  469  450  453  461  468

 x    x    x   477  468   x 

460  445  436   x   454  464

 x    x   482  353   x    x 

447   x   430  422   x   419

401   x    x    x   342   x 

    F15 KULA 3,0    
1Jenny NilssonFjugesta IF10,08
2Jennifer Björklund -95Enköpings AIF9,90
3Julia Nygård -96IFK Nora9,39
4Linn Samuelsson -95Tranås AIF9,19
5Sanna Jansson -95Wedevågs IF5,98


Julia Nygård

Jennifer Björklund

Sanna Jansson

Linn Samuelsson

jenny nilsson


807  845  845  920  918  939

867  912  834  958  984  990

598  559  579   x    563   x 

892  810  910  855  919  880

980  1008  852  992  965   x 

    F13 60 M  HEAT 1  
1Agnes Larsson -97IF Göta8,97Final
2Ebba Gustafsson -98Motala AIF9,35
3Stina Hägerdal -97IF Göta9,49
4Ellinor Funk -97IF Göta9,52
5Wilma Toivola -98Glanshammars IF9,63
6Julia Kjell Kungsberger -97Stocksäters IF9,96
7Emma Treblanche -98KFUM Örebro10,33

    F13 60 M  HEAT 2    
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF8,59Final
2Isabelle Johansson -97IF Göta9,00Final
3Linnea Quist -97IF Göta9,27
4Julia Hagerius -98KFUM Örebro9,58
5Sabine Steen -97IFK Kristinehamn9,80
6Gabriella Kordia -98KFUM Örebro10,82

    F13 60 M  HEAT 3    
1Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro8,88Final
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,92Final
3Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9,03Final
4Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9,13Final
5Linnea Andersson -97Glanshammars IF9,31
6Matilda Eriksson -97IF Göta9,31
7Emma Sahlström -97IF Göta9,50
8Elin Skytt -97Stocksäters IF10,71

    F13 60 M  HEAT 4    
1Anna Westher -97KFUM Örebro8,46Final
2Hanna Johansson -97IF Göta9,17
3Filippa Stridh -98KFUM Örebro9,84
4Lovisa Anderskär -97IF Göta9,86
5Rebecka Edberg -98IK Westmannia10,28
6Amalia Danielsson -97Stocksäters IF10,76

    F13 60 M  FINAL    
1Anna Westher -97KFUM Örebro8,31
2Johanna Gustafsson -97Motala AIF8,48
3Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro8,86
4Isabelle Johansson -97IF Göta8,96
5Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9,09
6Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9,25
7Agnes Larsson -97IF Göta9,27
Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIFej start

    F13 600 M      
1Anna Westher -97KFUM Örebro1.50,70
2Elina Andersson -97Frövi IK1.52,48
3Linnea Quist -97IF Göta1.53,31
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.00,27
5Matilda Eriksson -97IF Göta2.00,38
6Sabine Steen -97IFK Kristinehamn2.19,04

    F13 HÖJD      
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF1,51
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro1,43
3Sabine Steen -97IFK Kristinehamn1,33
4Elin Domberg -98KFUM Örebro1,28
5Klara Flygare -98Glanshammars IF1,23
6Ellinor Funk -97IF Göta1,23
7Hanna Johansson -97IF Göta1,23
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,23
9Isabelle Johansson -97IF Göta1,23
10Emma Sahlström -97IF Göta1,23
11Stina Hägerdal -97IF Göta1,18
12Ida Sjödahl -98KFUM Örebro1,13
12Ebba Gustafsson -98Motala AIF1,13
14Eunice Nilsson -98KFUM Örebro1,08

    F13 LÄNGD ZON      
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF4,70
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4,58
3Ida Skoglund -97Frövi IK4,32
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,29
5Isabelle Johansson -97IF Göta4,28
6Hanna Johansson -97IF Göta4,26
7Emilia Bäckström -98KFUM Örebro4,24
8Linnea Andersson -97Glanshammars IF4,17
9Hanna Holmgren -97KFUM Örebro4,10
10Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro4,08
11Lovisa Berglund -97KFUM Örebro4,05
12Matilda Eriksson -97IF Göta4,05
13Wilma Toivola -98KFUM Örebro4,03
14Emma Sahlström -97IF Göta3,99
15Ebba Gustafsson -98Motala AIF3,94
16Linnea Quist -97IF Göta3,91
17Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3,86
18Stina Hägerdal -97IF Göta3,84
19Ellinor Funk -97IF Göta3,79
20Julia Hagerius -98KFUM Örebro3,78
21Sabine Steen -97IFK Kristinehamn3,63
22Elin Domberg -98KFUM Örebro3,62
23Filippa Stridh -98KFUM Örebro3,58
24Julia Kjell Kungsberger -97Stocksäters IF3,51
25Eunice Nilsson -98KFUM Örebro3,46
26Lovisa Anderskär -97IF Göta3,41
27Rebecka Edberg -98IK Westmannia3,30
28Emma Treblanche -98KFUM Örebro3,29
29Elin Skytt -97Stocksäters IF3,22
30Ida Sjödahl -98KFUM Örebro3,15
31Amalia Danielsson -97Stocksäters IF2,98
32Emma Heneryd -98KFUM Örebro2,56


Emma Sahlström

Fanny Ernestam

Lovisa Berglund

Linnea Andersson

Wilma Toivola

Alva Lindsmyr

Stina Hägerdal

Eunice Nilsson

Emilia Bäckström

Lovisa Anderskär

Julia Hagerius

Linnea Quist

Sabine Steen

Johanna Gustafsson

Julia Kjell Kungsberger

Rebecka Edberg

Ida Sjödahl

Sabina Forsberg

Elin Skytt

Amalia Danielsson

Elin Domberg

Hanna Johansson

Ida Skoglund

Filippa Stridh

Emma Treblanche

Matilda Eriksson

Isabelle Johansson

Emma Heneryd

Ebba Gustafsson

Wilma Nilsagård

Ellinor Funk

Hanna Holmgren


396  399  368

438  439  440   x   434  458

393  404  405

417   x   367  386  369  403

403  390  397

392  420  415  416  428  429

384  332  365

346  329  345

410  351  418  417  417  424

316  341  311

376  378  373

365  378  391

359  363  352

454  343  458  470  466  341

351  324  322

330  330  323

315  291  300

385  386  370

309  316  322

298  275  298

361  345  362

420  410  389  390  426  396

417  410  408  427  432  417

358  336  329

312  231  329

387  394  405

421  421  423  423  394  428

256  219  217

391  394  383

 x   408   x 

361  375  379

407  409  410

    F13 KULA 2,0    
1Agnes Larsson -97IF Göta11,79
2Ida Skoglund -97Frövi IK10,70
3Ebba Gustafsson -98Motala AIF9,38
4Klara Flygare -98Glanshammars IF8,37
5Rebecka Edberg -98IK Westmannia8,05
6Wilma Toivola -98Glanshammars IF7,85
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF7,62
8Sabine Steen -97IFK Kristinehamn7,46
9Ellen Sköld Harrestam -98KFUM Örebro7,30
11Elin Domberg -98KFUM Örebro6,88
12Emma Sahlström -97IF Göta6,86
13Eunice Nilsson -98KFUM Örebro6,44


Rebecka Edberg

Wilma Toivola

Emma Sahlström

Ellen Sköld Harrestam

Elin Domberg

Eunice Nilsson

Ebba Gustafsson

Ida Skoglund

Klara Flygare

Sabine Steen

Agnes Larsson

Sabina Forsberg


 x   691  756  744  757  805

705  769  767  785  752  716

686  621  632  

722  712  730  

685  620  688  

 x   644  644  

900  938  914  848  865  881

976  964  1070  1038  976  991

798  837  812  802  776  755

710  746  709  647  696  744

1125  1075  1135  1087  1147  1179

705  720  762  725  706  741

    F11 60 M  HEAT 1  
1Elvira Zetterberg -99Västerås FK9,34Final
2Ida Callenvik -99Karlskoga FIF9,39Final
3Martina Bergqvist -99IF Göta9,87
4Jessica Larsson -99Glanshammars IF9,91
5Hanna Otterhed -99KFUM Örebro10,07
6Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF10,57
7Isabelle Öhman -00Glanshammars IF10,92
8Felicia Sandberg -00KFUM Örebro11,56

    F11 60 M  HEAT 2    
1Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF9,35Final
2Alma Lindberg -99Västerås FK9,62Final
3Hanna Strandahl -00KFUM Örebro10,53
4Amanda Andersson -00KFUM Örebro10,53
5Ellen Hagerius -00KFUM Örebro10,83
6Madeleine Finnström -99IF Spartacus10,96
7Moa Persson -00Stocksäters IF11,22
8Linnea Löfstedt -00Glanshammars IF11,44

    F11 60 M  HEAT 3    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,17Final
2Moa Seger -99Glanshammars IF9,35Final
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,74
4Alma Stridh -99KFUM Örebro10,04
5Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF10,04
6Filippa Söderholm -99KFUM Örebro10,09
7Elin Nyqvist -99KFUM Örebro10,54

    F11 60 M  HEAT 4    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,24Final
2Linnea Nordlund -99IFK Nora9,57Final
3Arizona Eriksson -00KFUM Örebro9,85
4Emmy Andersson -99Åsbro GoIF9,91
5Julia Avonds -00KFUM Örebro10,45
6Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,69
7Sofia Nihlwing -99Frövi IK10,71
8Paulina Fröberg -00Glanshammars IF11,27

    F11 60 M  FINAL    
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,18
2Elvira Zetterberg -99Västerås FK9,25
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,26
4Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF9,27
5Moa Seger -99Glanshammars IF9,29
6Ida Callenvik -99Karlskoga FIF9,40
7Linnea Nordlund -99IFK Nora9,55
8Alma Lindberg -99Västerås FK9,60

    F11 600 M      
1Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.01,94
2Tove Lundmark -99Högbo GIF2.08,38
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.10,02
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro2.13,53
5Olivia Samuelsson -99Tranås AIF2.16,95
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro2.19,19
7Sofia Nihlwing -99Frövi IK2.19,41
8Linnea Nordlund -99IFK Nora2.20,66
9Agnes Linnér -99Glanshammars IF2.21,68

    F11 HÖJD      
1Hanna Ahopelto -99Västerås FK1,31
2Hanna Högberg -99KFUM Örebro1,31
3Martina Bergqvist -99IF Göta1,25
4Filippa Söderholm -99KFUM Örebro1,25
5Olivia Samuelsson -99Tranås AIF1,20
5Tove Lundmark -99Högbo GIF1,20
7Elvira Zetterberg -99Västerås FK1,15
7Irma Comstedt -99KFUM Örebro1,15
9Hanna Strandahl -00KFUM Örebro1,05
10Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF1,05
11Arizona Eriksson -00KFUM Örebro1,00
12Amanda Bollman -00KFUM Örebro0,95
13Julia Avonds -00KFUM Örebro0,90
14Felicia Sandberg -00KFUM Örebro0,85

    F11 LÄNGD ZON      
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,13
2Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF4,11
3Elvira Zetterberg -99Västerås FK3,75
4Hanna Ahopelto -99Västerås FK3,57
5Alma Lindberg -99Västerås FK3,54
6Ida Callenvik -99Karlskoga FIF3,53
7Linnea Nordlund -99IFK Nora3,52
8Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,50
9Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,38
10Olivia Samuelsson -99Tranås AIF3,37
11Martina Bergqvist -99IF Göta3,33
12Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF3,29
13Hanna Strandahl -00KFUM Örebro3,17
14Agnes Linnér -99Glanshammars IF3,03
15Hanna Otterhed -99KFUM Örebro3,01
16Ebba Löfholm -00KFUM Örebro2,90
17Julia Avonds -00KFUM Örebro2,90
18Amanda Andersson -00KFUM Örebro2,88
19Amanda Bollman -00KFUM Örebro2,64
20Alice Nilsson -00KFUM Örebro2,54
21Paulina Fröberg -00Glanshammars IF2,46


Hanna Strandahl

Hanna Ahopelto

Ebba Löfholm

Therese Knutsson

Agnes Linnér

Linnea Nordlund

Martina Bergqvist

Amanda Andersson

Alma Lindberg

Amanda Bollman

Matilda Eriksson

Paulina Fröberg

Victoria Almerén Hansson

Julia Avonds

Alice Nilsson

Frida Grandelius

Elvira Zetterberg

Ida Callenvik

Olivia Samuelsson

Fanny Runheim

Hanna Otterhed


317  260  286  291

351  353  346  357

290  247  276  280

338  335   x   325

303  303  294  292

337  352  346  317

324  297  298  333

276  288  268  246

354  354  325  328

264  241  230   x 

324  329  320  313

212  246   -    - 

 x   411  395  389

290  267   x   270

241  233  254  249

326  334  350  342

 x   375  344  369

340  343  353  343

315  329  327  337

413  397  376  408

280  286  301  292

    F11 KULA 2,0    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7,98
2Filippa Söderholm -99KFUM Örebro7,25
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF7,25
4Hanna Ahopelto -99Västerås FK7,17
5Alma Lindberg -99Västerås FK6,62
6Elvira Zetterberg -99Västerås FK6,61
7Linnea Nordlund -99IFK Nora6,50
8Irma Comstedt -99KFUM Örebro6,29
9Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF5,91
10Frida Grandelius -00KFUM Örebro5,63
11Ida Callenvik -99Karlskoga FIF5,55
12Therese Knutsson -00Glanshammars IF5,05
13Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF4,80
14Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,76
15Amanda Bollman -00KFUM Örebro4,62
16Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,60
17Alice Nilsson -00KFUM Örebro4,37
18Hanna Otterhed -99KFUM Örebro4,36
19Linnea Löfstedt -00Glanshammars IF4,34
20Felicia Sandberg -00KFUM Örebro4,16


Fanny Runheim

Hanna Ahopelto

Elvira Zetterberg

Alma Lindberg

Hanna Otterhed

Esther Sandén Alin

Therese Knutsson

Linnea Nordlund

Felicia Sandberg

Ebba Löfholm

Amanda Bollman

Frida Grandelius

Linnea Löfstedt

Filippa Söderholm

Ida Callenvik

Victoria Almerén Hansson

Irma Comstedt

Hanna Wahlström

Alice Nilsson

Matilda Eriksson


779  771  722  798

717  647  653  649

626  661  584  554

662  630  599  586

419  436   x    387

434  419  459  460

505  505  490  490

578  650  612  540

 x    416  392  414

370  448  476  470

 x    445  462  453

563  537  528  502

 x    349  434  419

685  704  716  725

520  504  508  555

553  591  503   - 

571  613  571  629

667  604  725   - 

437  405  422  433

446  449  480  469

    F9 60 M  HEAT 1  
1Karin Palmér -01KFUM Örebro10,57Final
2Clara Zetterberg -01Västerås FK10,98Final
3Minna Seger -01Glanshammars IF11,06Final
4Elin Persson -02Stocksäters IF11,49Final
5Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF11,56
6Daniella Fröberg -02Glanshammars IF12,64

    F9 60 M  HEAT 2    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK10,14Final
2Hanna Knutsson -02Glanshammars IF11,05Final
3Emma Johansson -02Stocksäters IF11,44Final
4Klara Larsson -01KFUM Örebro11,48Final
5Linnea Holm -01KFUM Örebro11,67
6Elvira Forsberg -02Glanshammars IF12,06

    F9 60 M  FINAL    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK10,17
2Karin Palmér -01KFUM Örebro10,50
3Clara Zetterberg -01Västerås FK10,83
4Hanna Knutsson -02Glanshammars IF11,04
5Emma Johansson -02Stocksäters IF11,45
6Klara Larsson -01KFUM Örebro11,62
7Elin Persson -02Stocksäters IF11,65
-Minna Seger -01Glanshammars IFej start

    F9 400 M      
1Hilda Lindberg -01Västerås FK1.26,93
2Karin Palmér -01KFUM Örebro1.29,04
3Minna Seger -01Glanshammars IF1.31,56
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1.33,84
5Klara Larsson -01KFUM Örebro1.37,23
6Emma Johansson -02Stocksäters IF1.41,06
7Lovisa Gustafsson -02KFUM Örebro1.41,12
-Clara Zetterberg -01Västerås FKej start

    F9 LÄNGD ZON      
1Hilda Lindberg -01Västerås FK3,48
2Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF2,74
3Elin Lager -02KFUM Örebro2,67
4Pauline Staberg -02Stocksäters IF2,59
5Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2,59
6Klara Frykholm -03Glanshammars IF2,58
7Clara Zetterberg -01Västerås FK2,55
8Tindra Frykholm -03Glanshammars IF2,52
9Daniella Fröberg -02Glanshammars IF2,48
10Hanna Knutsson -02Glanshammars IF2,42
11Emma Johansson -02Stocksäters IF2,36
12Linnea Holm -01KFUM Örebro2,15
13Elin Persson -02Stocksäters IF2,02


Tindra Frykholm

Clara Zetterberg

Linnea Holm

Hilda Lindberg

Hanna Knutsson

Elvira Forsberg

Elin Lager

Elin Persson

Emma Johansson

Klara Frykholm

Zara Strandgren

Pauline Staberg

Daniella Fröberg


239  252  245  234

235  242  238  255

215  190  190  186

337  336  348  340

239  225  242  232

218  259  228  196

267  259  266  251

184  184  202  194

236  229  176  229

258  255  237  217

266  264  246  274

244  244  258  259

243  245  248  206

    F9 KULA 2,0    
1Elin Lager -02KFUM Örebro4,18
2Emma Johansson -02Stocksäters IF4,11
3Hilda Lindberg -01Västerås FK3,69
4Pauline Staberg -02Stocksäters IF3,58
5Clara Zetterberg -01Västerås FK3,45
6Linnea Holm -01KFUM Örebro3,38
7Elin Persson -02Stocksäters IF2,98


Hilda Lindberg

Pauline Staberg

Elin Persson

Clara Zetterberg

Elin Lager

Emma Johansson

Linnea Holm


332  369  355  363

315  358  346  308

265  298  294  293

321  295  343  345

418  401  396  386

349  411  344  402

302  338  316  307


  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram