Resultat Vinterspelen 15 nov 2014

   Glanshammars IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    MÄN 60 M      
1Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,81
2Anton Östebo -96Glanshammars IF7,84
3David Svensson -97Stocksäters IF7,85
4Arvid Larsson -99Stocksäters IF8,53
5Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,30

    MÄN 200 M      
1David Svensson -97Stocksäters IF25,91
2Anthony Treacher -39IFK Lidingö31,43

    MÄN 3000 M      
1Anders Prytz -85Rånäs 4H9.32,10
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9.36,64
3Jonathan Edemalm -99Eskilstuna FI9.56,01
4Abdi Farah -98Stocksäters IF10.51,44

    MÄN HÖJD      
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,88
2Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,82
3Gustav Ivarsson -99KFUM Örebro1,69




Gustav Ivarsson

Robin Edqvist

Mikael Jansson


144 149 154 159 164 169 174 179 182 185 188 190

o   o   xo  xxo xo  xxo xxx

        o   o   o   o   o   xxo xxo xxx

                        o   o   o   o   o   xxx

    MÄN LÄNGD      
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro5,70
2David Svensson -97Stocksäters IF5,65
3Noa Fridell -99Eskilstuna FI5,53
4Anthony Treacher -39IFK Lidingö3,89


David Svensson

Anthony Treacher

Noa Fridell

Mikael Jansson


   x    565      x      x    556    533

 389    361      x    364    388    378

 423    533    543    551    538    553

 565    567    551    538    554    570

    P15 60 M      
1Elias Sahlin -01IFK Lidingö8,07
2Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF8,08
3Albin Andersson -00IFK Lidingö8,14
4Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,24
5Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IK8,59
6Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,95
7Linus Strand -01KFUM Örebro9,00
8Albin Hagberg -00Katrineholms SK9,09

    P15 200 M  HEAT 1    
1Simon Lövgren -00KFUM Örebro28,89
2Linus Strand -01KFUM Örebro29,53
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF32,62

    P15 200 M  HEAT 2    
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro25,31
2Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IK28,21
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF28,67
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro29,65

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro25,31
2Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IK28,21
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF28,67
4Simon Lövgren -00KFUM Örebro28,89
5Linus Strand -01KFUM Örebro29,53
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro29,65
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF32,62

    P15 800 M      
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.20,28
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro2.27,64
3Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.28,96
4Jack Tranderyd -00KFUM Örebro2.29,95

    P15 60 M HÄCK      
1Albin Andersson -00IFK Lidingö9,39
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro9,41
3Elias Sahlin -01IFK Lidingö9,58
4Jack Tranderyd -00KFUM Örebro10,18
5Simon Lövgren -00KFUM Örebro11,56

    P15 HÖJD      
1Elias Sahlin -01IFK Lidingö1,69
2Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,59
3Tomas Johansson -00KFUM Örebro1,54
4Albin Andersson -00IFK Lidingö1,49




Elias Sahlin

Tomas Johansson

Jack Tranderyd

Albin Andersson


134 139 144 149 154 159 164 169 174

                    o   o   xo  xxx

        o   o   o   xxx

    o   o   o   xo  xo  xxx

o   o   o   xxo xxx

    P15 LÄNGD      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro5,34
2Elias Sahlin -01IFK Lidingö5,27
3Jack Tranderyd -00KFUM Örebro4,65
4Albin Hagberg -00Katrineholms SK4,41
5Linus Strand -01KFUM Örebro4,33
6Simon Lövgren -00KFUM Örebro4,02
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF3,86
8Albin Andersson -00IFK Lidingö3,62
9Erik Hanell -01Stocksäters IF3,51


Albin Andersson

Erik Hanell

Linus Strand

Jack Tranderyd

Viktor Karlsson

Elias Sahlin

Tomas Johansson

Albin Hagberg

Simon Lövgren


   x    362      x      x      x      x

 351      x      x

   x      x    433    347      x      x

   x      x    452    465    441    433

 377    373      x    386      x    365

 503    527    509    510    512    520

 436    444    534    519    236    470

 432    441    421    417    428      x

 389    397    398    402    362    354

    P15 KULA 4,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro12,38
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro10,37
3Albin Hagberg -00Katrineholms SK7,54
4Jack Tranderyd -00KFUM Örebro7,06
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF6,76


Albin Hagberg

Tomas Johansson

Sebastian Erlandh

Jack Tranderyd

Viktor Karlsson


 729   740   738   720   752   754

   x  1002     x   916   993  1037

1164  1171  1207  1178  1143  1238

 647   706   685   576   595   680

 676     x   508   514   661   653

    P13 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,69Final
2Veljko Paripovic -03KFUM Örebro8,92Final
3André Särnholm -02KFUM Örebro8,98Final
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,04Final
5Alfred von Hofsten -03KFUM Örebro9,94
6Benjamin Berge -03Motala AIF10,21

    P13 60 M  HEAT 2    
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,85Final
2Hugo Zander -03Hjo FK9,16Final
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,26Final
4Oliver Unosson -02Fjugesta IF9,27Final
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,37
6Philip Zetterman -03KFUM Örebro9,70
7Gustav Andersson -02IFK Lidingö10,01

    P13 60 M  FINAL    
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,71
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,74
3Veljko Paripovic -03KFUM Örebro8,82
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,93
5Oliver Unosson -02Fjugesta IF9,00
6André Särnholm -02KFUM Örebro9,10
7Hugo Zander -03Hjo FK9,24
8Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,37

    P13 200 M  HEAT 1    
1Benjamin Berge -03Motala AIF35,88
2Lukas Zander -03Hjo FK36,82

    P13 200 M  HEAT 2    
1Veljko Paripovic -03KFUM Örebro30,64
2Hugo Zander -03Hjo FK32,20
-Philip Zetterman -03KFUM ÖrebroDQ F4.2.9

    P13 200 M  HEAT 3    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingöej tid
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebroej tid
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IFej tid
2André Särnholm -02KFUM Örebroej tid

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingöej tid
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebroej tid
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IFej tid
2André Särnholm -02KFUM Örebroej tid
2Veljko Paripovic -03KFUM Örebro30,64
6Hugo Zander -03Hjo FK32,20
7Benjamin Berge -03Motala AIF35,88
8Lukas Zander -03Hjo FK36,82
9Philip Zetterman -03KFUM ÖrebroDQ F4.2.9

    P13 600 M      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.46,33
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.50,56
3Noha Olsson -02KFUM Örebro1.52,94
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.56,00
5Benjamin Berge -03Motala AIF2.15,71

    P13 60 M HÄCK      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro11,78
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö11,98
3Hugo Zander -03Hjo FK12,82
4Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro12,86
5Lukas Zander -03Hjo FK13,17
6Gustav Andersson -02IFK Lidingö13,85
7Noha Olsson -02KFUM Örebro14,02

    P13 HÖJD      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö1,29
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF1,24
3Lukas Zander -03Hjo FK1,24
4Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro1,14
4Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,14
6Hugo Zander -03Hjo FK1,14




Lukas Bjuremar

Hugo Zander

Erik Lindkvist

Lukas Zander

Karl-William Einarsson

Robin Isaksson


99  104 109 114 119 124 129 131

    o   o   o   xxx

    o   xo  xo  xxx

    o   o   o   xxx

    o   o   o   xo  xo  xxx

    o   o   o   o   xo  xxx

            o   o   o   o   xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,67
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,66
3André Särnholm -02KFUM Örebro4,57
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö4,44
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro4,43
6Henrik Franzén -03KFUM Örebro4,00
7Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,95
8William Nilsson -03KFUM Örebro3,76
9Philip Zetterman -03KFUM Örebro3,61
10Erik Lindkvist -02Wedevågs IF3,56
11Gustav Andersson -02IFK Lidingö3,50
12Vilmer Göthlin -03KFUM Örebro3,43
13Benjamin Berge -03Motala AIF3,33


Henrik Franzén

Ludvig Molinder

Philip Zetterman

William Nilsson

Gustav Andersson

Tobias Erlandh

Vilmer Göthlin

Robin Isaksson

Benjamin Berge

André Särnholm

Erik Lindkvist

Jonathan Johnsson

Karl-William Einarsson


   x    386      x    397    400      x

 428    443    436    426    418    425

 361    355    360

 365    358    372    376    365    368

 350    342    348

 358    383    386    386    395    383

 336    343    328

 426    434    444    439    431    440

 310    328    333

 441    436    447    446    431    457

 356    334    317

 451    448    446    408    440    466

 445    467    430    455      x    465

    P13 KULA 3,0      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,04
2Lukas Zander -03Hjo FK7,23
3Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro7,18
4Gustav Andersson -02IFK Lidingö6,80
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro6,43
6Erik Lindkvist -02Wedevågs IF6,35
7Benjamin Berge -03Motala AIF3,52


Lukas Zander

Benjamin Berge

Erik Lindkvist

Lukas Bjuremar

Robin Isaksson

Tobias Erlandh

Gustav Andersson


 668     x     x   698   671   723

 317   334   310   352   341   342

 598   615   604   623   635   630

 642   656   583   658   718   708

 864   880   838   853   904   857

 622   620   574   605   614   643

 651   619   680   651   605   639

    P11 60 M  HEAT 1    
1Alexander Boström -04Frövi IK9,60Final
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,71Final
3Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,93Final
4Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,25
5Marcus Vognild -04KFUM Örebro10,51
6Martin Wrobel -05Fjugesta IF10,63
7Johan Runesson -05Fjugesta IF10,65

    P11 60 M  HEAT 2    
1Damjan Paripovic -05KFUM Örebro9,91Final
2David Källström -04KFUM Örebro9,99Final
3Sebastian Brodin -05Glanshammars IF10,08
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,13
5Edvin Najetovic -05KFUM Örebro10,68
6Fredrik Enes -05KFUM Örebro10,70
7Martin Lövgren -04KFUM Örebro10,86

    P11 60 M  HEAT 3    
1Milton Gullberg -04Hjo FK9,18Final
2Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,77Final
3Ludvig Höök -04Glanshammars IF10,00Final
4Ed Permstäde -05Glanshammars IF10,16
5Simon Björkegren -04Stocksäters IF10,35
6Alfons Wedin -04Garphyttans IF10,40
7Alexander Söderback -04KFUM Örebro10,64

    P11 60 M  FINAL    
1Milton Gullberg -04Hjo FK9,15
2Alexander Boström -04Frövi IK9,52
3Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,68
4Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,86
5Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,87
6Damjan Paripovic -05KFUM Örebro10,00
7Ludvig Höök -04Glanshammars IF10,07
8David Källström -04KFUM Örebro10,33

    P11 200 M  HEAT 1    
1Gustav Yttermalm -04KFUM Örebro36,55
2Martin Wrobel -05Fjugesta IF38,41
3Linnar Rosebrink -04Hjo FK39,15

    P11 200 M  HEAT 2    
1Arvid Johansson -04KFUM Örebro36,35
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF40,11

    P11 200 M  HEAT 3    
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro33,98
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF35,04
3Alfons Wedin -04Garphyttans IF35,19
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro35,42

    P11 200 M  HEAT 4    
1Emil Larsson -04OK Tisaren33,92
2Anton Högkvist -04Åsbro GoIF34,42
3Ludvig Höök -04Glanshammars IF34,44
4Sebastian Brodin -05Glanshammars IF36,34

    P11 200 M  HEAT 5    
1Max Titus -05Frövi IK32,98
2David Källström -04KFUM Örebro34,43
-Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebrobröt
-Milton Gullberg -04Hjo FKDQ F4.2.9

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Max Titus -05Frövi IK32,98
2Emil Larsson -04OK Tisaren33,92
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro33,98
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF34,42
5David Källström -04KFUM Örebro34,43
6Ludvig Höök -04Glanshammars IF34,44
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF35,04
8Alfons Wedin -04Garphyttans IF35,19
9Noah Simonsson -05KFUM Örebro35,42
10Sebastian Brodin -05Glanshammars IF36,34
11Arvid Johansson -04KFUM Örebro36,35
12Gustav Yttermalm -04KFUM Örebro36,55
13Martin Wrobel -05Fjugesta IF38,41
14Linnar Rosebrink -04Hjo FK39,15
15Daniel Kindvall -05Fjugesta IF40,11

    P11 600 M      
1Max Titus -05Frövi IK2.03,96
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2.04,66
3Emil Larsson -04OK Tisaren2.09,24
4Alfons Wedin -04Garphyttans IF2.09,33
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF2.25,84
-Anton Högkvist -04Åsbro GoIFbröt
-Linnar Rosebrink -04Hjo FKbröt

    P11 60 M HÄCK (60cm)  HEAT 1    
1Robin Ringström -05KFUM Örebro13,50
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF13,66
3Linnar Rosebrink -04Hjo FK14,83

    P11 60 M HÄCK (60cm)  HEAT 2    
1Milton Gullberg -04Hjo FK11,31
2Max Titus -05Frövi IK12,02
3Douglas Goldén -04Katrineholms SK13,10
4Markus Karlsson -04Wedevågs IF13,97

    P11 60 M HÄCK (60cm)  SAMLAD LISTA    
1Milton Gullberg -04Hjo FK11,31
2Max Titus -05Frövi IK12,02
3Douglas Goldén -04Katrineholms SK13,10
4Robin Ringström -05KFUM Örebro13,50
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF13,66
6Markus Karlsson -04Wedevågs IF13,97
7Linnar Rosebrink -04Hjo FK14,83

    P11 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,21
2Alexander Boström -04Frövi IK1,21
3Milton Gullberg -04Hjo FK1,09
4Leo Eriksson -04KFUM Örebro1,09
5Fredrik Enes -05KFUM Örebro1,05
6Max Titus -05Frövi IK1,01
7Robin Ringström -05KFUM Örebro1,01
-Axel Hedman -05Hjo FK0,00




Leo Eriksson

Axel Hedman

Robin Ringström

Max Titus

Milton Gullberg

Fredrik Enes

Alexander Boström

Albin Gyhlenius


89  93  97  101 105 109 113 117 121 125

            o   xo  o   xxx

            x--

o   o   o   xo  xxx

        o   o   xxx

            o   o   o   xxx

o   o   o   xxo xo  xxx

            o   o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Alexander Boström -04Frövi IK3,95
2Victor Welander -04KFUM Örebro3,87
3Max Titus -05Frövi IK3,86
4Edward Anshelm -05KFUM Örebro3,69
5Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,68
6Ludvig Höök -04Glanshammars IF3,63
7Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,63
8Arvid Johansson -04KFUM Örebro3,45
9Alfons Wedin -04Garphyttans IF3,41
10Simon Björkegren -04Stocksäters IF3,39
11Douglas Goldén -04Katrineholms SK3,37
12Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,31
13Johan Runesson -05Fjugesta IF3,29
14Martin Wrobel -05Fjugesta IF3,27
15David Källström -04KFUM Örebro3,24
16Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,24
17Hugo Wirén -05Glanshammars IF3,10
18Marcus Vognild -04KFUM Örebro3,08
19Linnar Rosebrink -04Hjo FK3,06
20Axel Hedman -05Hjo FK2,98
21Edvin Najetovic -05KFUM Örebro2,90
22Martin Lövgren -04KFUM Örebro2,83


Alexander Boström

Ludvig Höök

Linnar Rosebrink

Simon Björkegren

Hugo Wirén

Douglas Goldén

Victor Welander

Martin Lövgren

Emil Fredensborg

Johan Runesson

Arvid Johansson

Martin Wrobel

Edward Anshelm

Edvin Najetovic

Daniel Kindvall

Alfons Wedin

Max Titus

Marcus Vognild

Albin Gyhlenius

Axel Hedman

Anton Högkvist

David Källström


 379   383   378   395

 352   342   360   363

 293   306   269   302

 339     x   324   312

 310   291   298     -

 337   324   317   327

 377   382   386   387

 272   283   277   253

 363   368   364   332

 310   305   313   329

 345   337   345   324

 307   287   301   327

   x   368   369   365

   x   290   275   288

 319   313   301   324

 341   327   333     -

 366   374   358   386

 306   308   308   304

 331   296   301   300

 292   276   279   298

 343   356   363   359

 320   324   322   304

    P11 KULA 2,0      
1Victor Welander -04KFUM Örebro8,61
2Alexander Boström -04Frövi IK7,71
3Leo Eriksson -04KFUM Örebro6,93
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,73
5Robin Ringström -05KFUM Örebro6,26
6Arvid Johansson -04KFUM Örebro6,19
7Johan Runesson -05Fjugesta IF6,19
8Martin Lövgren -04KFUM Örebro5,86
9Ebbe Lidén -04Glanshammars IF5,54
10Linnar Rosebrink -04Hjo FK4,50
11Axel Hedman -05Hjo FK4,14


Emil Fredensborg

Victor Welander

Ebbe Lidén

Alexander Boström

Leo Eriksson

Linnar Rosebrink

Robin Ringström

Axel Hedman

Arvid Johansson

Martin Lövgren

Johan Runesson


 610   673   634   562

 836   849   861   779

 554   521   493   513

 771   680   698   765

   x   693   688   691

 450     x   421   443

 585   626   625   618

 402   414   377   389

 619   602   535   602

 582   586   567   571

 508   539   587   619

    P9 60 M  HEAT 1    
1Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,58Final
2Alvin Norberg -06KFUM Örebro10,66Final
3Philip Sjödin -07OK Tisaren10,91Final
4Jesper Norlander -06Glanshammars IF11,22Final
5Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,51
6Kalle Svensén -06KFUM Örebro12,06

    P9 60 M  HEAT 2    
1Oli Melander -06KFUM Örebro10,22Final
2August Hedberg -06Kvarnsvedens FIK10,68Final
3Adam Rudin -06KFUM Örebro11,94
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,98
5Olle Persson -06Stocksäters IF12,08
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,22

    P9 60 M  HEAT 3    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,27Final
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,67Final
3Rasmus Andersson -07Fjugesta IF11,41
4Linus Wedin -07Garphyttans IF11,77
5Victor Andersson -06KFUM Örebro11,95
6Isak Jönsson -08KFUM Örebro12,47

    P9 60 M  FINAL    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro10,13
2Oli Melander -06KFUM Örebro10,21
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,33
4Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,45
5Alvin Norberg -06KFUM Örebro10,57
6August Hedberg -06Kvarnsvedens FIK10,75
7Philip Sjödin -07OK Tisaren10,89
8Jesper Norlander -06Glanshammars IF10,92

    P9 400 M  HEAT 1    
1Svante Widlund -07KFUM Örebro1.26,37
2Jasper Norlander -06Glanshammars IF1.27,53
3Hugo Fransson -06KFUM Örebro1.28,72
4Linus Wedin -07Garphyttans IF1.30,50
5Adam Rudin -06KFUM Örebro1.33,71
6Petter Juliusson -07KFUM Örebro1.35,11
7Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.38,91

    P9 400 M  HEAT 2    
1Buster Runheim -06KFUM Örebro1.22,37
2August Hedberg -06Kvarnsvedens FIK1.22,53
3Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF1.24,79
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.26,13
5Rasmus Andersson -07Fjugesta IF1.27,97
6Ville Bjuremar -06KFUM Örebro1.32,03
7Philip Sjödin -07OK Tisaren1.35,07

    P9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Buster Runheim -06KFUM Örebro1.22,37
2August Hedberg -06Kvarnsvedens FIK1.22,53
3Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF1.24,79
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.26,13
5Svante Widlund -07KFUM Örebro1.26,37
6Jasper Norlander -06Glanshammars IF1.27,53
7Rasmus Andersson -07Fjugesta IF1.27,97
8Hugo Fransson -06KFUM Örebro1.28,72
9Linus Wedin -07Garphyttans IF1.30,50
10Ville Bjuremar -06KFUM Örebro1.32,03
11Adam Rudin -06KFUM Örebro1.33,71
12Philip Sjödin -07OK Tisaren1.35,07
13Petter Juliusson -07KFUM Örebro1.35,11
14Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.38,91

    P9 60 M HÄCK (50cm)  HEAT 1    
1Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,72
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF13,24
3Jesper Lundgren -06Stocksäters IF14,82

    P9 60 M HÄCK (50cm)  HEAT 2    
1Liam Haili -06Wedevågs IF12,59
2Buster Runheim -06KFUM Örebro12,68
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF12,75
4Alfred Andersson-Lindberg -07KFUM Örebro15,79

    P9 60 M HÄCK (50cm)  SAMLAD LISTA    
1Liam Haili -06Wedevågs IF12,59
2Buster Runheim -06KFUM Örebro12,68
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,72
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF12,75
5Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF13,24
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF14,82
7Alfred Andersson-Lindberg -07KFUM Örebro15,79

    P9 HÖJD      
1Hugo Carlring -06KFUM Örebro1,09
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,05
3Wilmer Larsson -07IK Wilske0,93
-Olle Eriksson -06KFUM Örebro0,00




Johan Lindkvist

Olle Eriksson

Wilmer Larsson

Hugo Carlring


81  85  89  93  97  101 105 109 113

    o   o   o   xo  o   xo  xxx

xxx

o   o   o   xo  xxx

o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1August Hedberg -06Kvarnsvedens FIK3,36
2Hugo Carlring -06KFUM Örebro3,24
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,15
4Hugo Fransson -06KFUM Örebro3,14
5Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,04
6Philip Sjödin -07OK Tisaren3,03
7Nils Wallin -06Glanshammars IF3,00
8Svante Widlund -07KFUM Örebro2,97
9Liam Haili -06Wedevågs IF2,96
10Oli Melander -06KFUM Örebro2,89
11Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,87
12Linus Wedin -07Garphyttans IF2,71
13Adam Rudin -06KFUM Örebro2,70
14Jasper Norlander -06Glanshammars IF2,68
15Alvin Norberg -06KFUM Örebro2,62
16Kalle Svensén -06KFUM Örebro2,61
17Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,59
18Victor Andersson -06KFUM Örebro2,49
19Wilmer Larsson -07IK Wilske2,44
20Olle Eriksson -06KFUM Örebro2,43
21Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,41
22Olle Persson -06Stocksäters IF2,24


Alvin Norberg

Svante Widlund

Kalle Svensén

August Hedberg

Hannes Kindvall

Linus Wedin

Philip Sjödin

Nils Wallin

Hampus Hillding

Jesper Lundgren

Sigvard Einarsson

Oli Melander

Hugo Carlring

Hugo Fransson

Liam Haili

Olle Eriksson

Olle Persson

Victor Andersson

Adam Rudin

Wilmer Larsson

Johan Lindkvist

Jasper Norlander


 262   175   251   262

 297   273     x     x

 244   250   252   261

 283   277   336   330

 259   239   236   246

 271   251   237   256

 303   284   245   282

 252   277   300   276

 304   287   297   284

 236   241   197   237

 248   276   276   287

 274   277   289   270

 319   315   324     x

 295   294   301   314

 288   287   296   283

 196   243   221     x

 212   196   224   216

 247   237   227   249

 263   252   257   270

 237   221   237   244

 315   305   299   304

 247   250   246   268

    P9 KULA 2,0      
1Jesper Norlander -06Glanshammars IF6,12
2Liam Haili -06Wedevågs IF5,78
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro5,78
4Hugo Carlring -06KFUM Örebro5,73
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF5,45
6Hampus Hillding -06KFUM Örebro4,98
7Hannes Kindvall -07Fjugesta IF4,86
8Olle Eriksson -06KFUM Örebro4,48
9Victor Andersson -06KFUM Örebro4,35
10Wilmer Larsson -07IK Wilske4,27
11Kalle Svensén -06KFUM Örebro4,04


Victor Andersson

Johan Lindkvist

Jesper Norlander

Wilmer Larsson

Ville Bjuremar

Hampus Hillding

Kalle Svensén

Olle Eriksson

Liam Haili

Hannes Kindvall

Hugo Carlring


 435     x   411   389

 492   501   545   422

 612   572   597   586

 416     x   405   427

 543   536   522   578

 493   469   484   498

   x     x   404     x

 404   403   448   407

 501   578   422   544

 330   408   432   486

 573   486   504     x

    KVINNOR 60 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,10
2Johanna Saari -97Wedevågs IF8,77
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF8,91
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF9,03

    KVINNOR 200 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF26,70
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF27,84
3Lisa Brorson -99KFUM Örebro30,90

    KVINNOR 3000 M      
1Elina Andersson -97KFUM Örebro11.21,77

    KVINNOR 60 M HÄCK      
1Emelie Johansson -98Stocksäters IF11,76

    KVINNOR LÄNGD      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4,89
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,45


Sabina Forsberg

Josefine Larsson


 483   489   474     x   471   481

 431     x   436   445   429   430

    F15 60 M      
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,22
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro8,56
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,59
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,70
5Hanna Strandahl -00KFUM Örebro8,80

    F15 200 M      
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,67
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,31
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro29,37
4Linnea Johansson -00KFUM Örebro29,56

    F15 800 M      
1Minna Seger -01Glanshammars IF2.30,98
2Ellinor Nyman -00IK Heros FIK2.50,34

    F15 60 M HÄCK      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,54
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,05
3Hanna Strandahl -00KFUM Örebro10,42
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,76

    F15 HÖJD      
1Angelina Rydensjö -01Ärla IF1,47
2Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,37
3Felicia Tägtström -00IK Heros FIK1,19




Ebba Löfholm

Felicia Tägtström

Angelina Rydensjö


99  104 109 114 119 124 129 134 137 140 143 145 147 149

                        o   xxo o   xxx

    o   o   xo  o   xxx

                o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxo xxx

    F15 LÄNGD      
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,98
2Hanna Strandahl -00KFUM Örebro4,60
3Angelina Rydensjö -01Ärla IF4,40
4Linnea Johansson -00KFUM Örebro4,20
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,16


Hanna Strandahl

Therese Knutsson

Linnéa Bodin

Linnea Johansson

Angelina Rydensjö


 455   460     x   428   438   418

   x     x   498   469     x     x

 413   407   416   411   385     x

 377   394   420     x   390   388

   x   268   236   428   424   440

    F15 KULA 3,0      
1Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,14
2Elsa Karlsson -00KFUM Örebro8,40
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,01
4Moa Jansson -01KFUM Örebro7,87
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro7,66
6Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro7,22
7Hanna Säfström -00KFUM Örebro6,93


Linnéa Bodin

Linnea Johansson

Hanna Säfström

Ingrid Holmquist

Elsa Karlsson

Moa Jansson

Sara Bergenbrant


 914     x   853   892   868     x

 688   761   700   721   761   766

 611   643   655   633   617   693

 583   634   642   708   701   722

 821     x   830   823   840   836

 628   729   667   787   722   762

 734   714   768   801   710   743

    F13 60 M  HEAT 1    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,77Final
2Elin Wallin -03Glanshammars IF8,97Final
3Selma Söderholm -02Frövi IK9,05Final
4Emma Thunberg -03KFUM Örebro9,49
5Hanna Knutsson -02Glanshammars IF9,83
6Miranda Bergman -03Glanshammars IF10,63
7Maja Sandberg -03KFUM Örebro11,08

    F13 60 M  HEAT 2    
1Cecilia Eriksson -02Eds SK8,74Final
2Ebba Melin -02Katrineholms SK9,21
3Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,24
4Ebba Brunvall -02Upsala IF9,40
5Lisa Ljung -02Glanshammars IF10,19
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF10,34
7Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF10,36

    F13 60 M  HEAT 3    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,20Final
2Alice Widegren -03KFUM Örebro9,23
3Wera Molin -02Glanshammars IF9,58
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,60
5Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK9,80
6Nora Eriksson -03Motala AIF10,06

    F13 60 M  HEAT 4    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,91Final
2Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK9,07Final
3Alice Öhman -02Hjo FK9,12Final
4Nora Axelsson -02Upsala IF9,56
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,71
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,81

    F13 60 M  FINAL    
1Cecilia Eriksson -02Eds SK8,71
2Klara Frih -02Åsbro GoIF8,72
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,93
4Elin Wallin -03Glanshammars IF9,00
5Selma Söderholm -02Frövi IK9,05
6Alice Öhman -02Hjo FK9,22
7Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,34
8Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK9,36

    F13 200 M  HEAT 1    
1Julia Widén -02Glanshammars IF31,46
2Julia Runesson -03KFUM Örebro33,38
3Maja Persson -02Stocksäters IF34,28

    F13 200 M  HEAT 2    
1Nevena Tomic -03Finspångs AIK34,43
2Hannah Eriksson -02KFUM Örebro34,70
3Nora Eriksson -03Motala AIF35,89

    F13 200 M  HEAT 3    
1Emelie Lindgren -02Glanshammars IF32,54
2Gabriela Andersson -03Fjugesta IF34,74
3Tuva Alton -03Fjugesta IF34,77
4Maja Nilsson -02KFUM Örebro36,90

    F13 200 M  HEAT 4    
1Matilda Eklind -02KFUM Örebro30,92
2Ebba Melin -02Katrineholms SK31,93
3Elin Wallin -03Glanshammars IF32,00
4Nora Axelsson -02Upsala IF32,14

    F13 200 M  HEAT 5    
1Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK30,73
2Alice Öhman -02Hjo FK31,06
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF31,38
4Ebba Brunvall -02Upsala IF31,57

    F13 200 M  HEAT 6    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF28,33
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro29,15
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK29,49
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF30,71

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF28,33
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro29,15
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK29,49
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF30,71
5Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK30,73
6Matilda Eklind -02KFUM Örebro30,92
7Alice Öhman -02Hjo FK31,06
8Klara Frykholm -03Glanshammars IF31,38
9Julia Widén -02Glanshammars IF31,46
10Ebba Brunvall -02Upsala IF31,57
11Ebba Melin -02Katrineholms SK31,93
12Elin Wallin -03Glanshammars IF32,00
13Nora Axelsson -02Upsala IF32,14
14Emelie Lindgren -02Glanshammars IF32,54
15Julia Runesson -03KFUM Örebro33,38
16Maja Persson -02Stocksäters IF34,28
17Nevena Tomic -03Finspångs AIK34,43
18Hannah Eriksson -02KFUM Örebro34,70
19Gabriela Andersson -03Fjugesta IF34,74
20Tuva Alton -03Fjugesta IF34,77
21Nora Eriksson -03Motala AIF35,89
22Maja Nilsson -02KFUM Örebro36,90

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.50,41
2Emilia Rydensjö -02Ärla IF1.51,11
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro1.56,89
4Nora Axelsson -02Upsala IF2.02,18
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.05,77
6Ebba Brunvall -02Upsala IF2.06,20
7Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.11,35
8Gabriela Andersson -03Fjugesta IF2.13,71
9Tuva Alton -03Fjugesta IF2.16,13

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF11,14Final
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro11,51Final
3Elin Persson -02Stocksäters IF12,31Final
4Maddelene Gustafsson -03Wedevågs IF13,72
5Nora Eriksson -03Motala AIF13,85
-Maja Sandberg -03KFUM Örebrobröt

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK10,34Final
2Emilia Rydensjö -02Ärla IF10,75Final
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF12,10Final
4Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK12,54Final
5Ebba Brunvall -02Upsala IF12,60Final
6Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro12,68
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,31
8Maja Persson -02Stocksäters IF13,67

    F13 60 M HÄCK  FINAL    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK10,41
2Emilia Rydensjö -02Ärla IF10,79
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro10,97
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF11,06
5Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,97
6Ebba Brunvall -02Upsala IF12,67
-Elin Persson -02Stocksäters IFbröt
-Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIKej start

    F13 HÖJD      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,34
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,34
3Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK1,34
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,34
5Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK1,29
6Ebba Melin -02Katrineholms SK1,29
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,24
8Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF1,24
9Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,24
10Julia Widén -02Glanshammars IF1,24
11Nora Eriksson -03Motala AIF1,09
11Ida Broström -02Frövi IK1,09




Nora Eriksson

Elvira Forsberg

Myra Eriksson

Julia Widén

Ebba Melin

Ida Broström

Tindra Frykholm

Ebba Hedberg

Emilia Neuhaus

Klara Frykholm

Ida Pettersson

Vendela Högkvist


99  104 109 114 119 124 129 134 137

o   o   o   xxx

        xo  xxo xxo xo  xxx

        o   xo  o   o   xxx

        o   o   o   xxo xxx

                o   o   xo  xxx

o   o   o   xxx

                o   o   o   o   xxx

    o   o   xxo o   xxo o   xxx

                o   o   o   xo  xxx

                    o   o   o   xxx

            o   o   o   o   xo  xxx

    o   o   o   xxo xo  xxx

    F13 LÄNGD ZON      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,75
2Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK4,58
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK4,56
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,53
5Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,51
6Emilia Rydensjö -02Ärla IF4,39
7Clara Bernhult -02KFUM Örebro4,33
8Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK4,31
9Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,30
10Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,26
11Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,23
12Cecilia Eriksson -02Eds SK4,20
13Matilda Eklind -02KFUM Örebro4,17
14Ebba Brunvall -02Upsala IF4,12
15Ebba Melin -02Katrineholms SK4,12
16Elvira Forsberg -02Glanshammars IF3,93
17Alice Öhman -02Hjo FK3,93
18Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,88
19Elin Wallin -03Glanshammars IF3,84
20Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,75
21Tove Zander -02Hjo FK3,73
22Selma Söderholm -02Frövi IK3,73
23Nora Eriksson -03Motala AIF3,58
24Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,53
25Emelie Lindgren -02Glanshammars IF3,52
26Nevena Tomic -03Finspångs AIK3,51
27Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,46
28Emma Thunberg -03KFUM Örebro3,34
29Maja Nilsson -02KFUM Örebro3,33
30Miranda Bergman -03Glanshammars IF3,31
31Tamina Lindgren -03Glanshammars IF3,21
32Maddelene Gustafsson -03Wedevågs IF3,10


Nevena Tomic

Elvira Forsberg

Johanna Sedström

Sofie Fransson

Ebba Hedberg

Ebba Brunvall

Jennifer Axelsson

Maddelene Gustafsson

Miranda Bergman

Lisa Ljung

Clara Bernhult

Nora Eriksson

Selma Söderholm

Emelie Lindgren

Hanna Zakrisson

Tove Zander

Klara Frykholm

Maja Nilsson

Tindra Frykholm

Elin Wallin

Emilia Rydensjö

Lisa Kareliussén

Cecilia Eriksson

Klara Frih

Matilda Eklind

Tamina Lindgren

Emilia Neuhaus

Ida Pettersson

Ebba Melin

Alice Öhman

Emma Thunberg

Myra Eriksson


 351     x   330

 393   369   383

 423   410   412

 372   375   348

 407   421   431   328   419   414

 402   411   412

 420   422   426

 303   310   306

 298   300   331

 353   346   333

 433   424   403     -     -     -

 358   344   351

 361   349   373

 351   352   346

 409   428   443   416   456   431

 370   373   362

 430   444   441   434   443   451

 326   333   319

 415   430   428

 374   384   381

 428   423   435   416   439   421

 346   334   326

 379   420   420

   x   460   475   468   458   466

 417   390   389

 312   308   321

 449   449   426   434   446   458

 453   451   450   440   438   443

 407   405   412

 393   383   337

 326   334   294

 334   353   388

    F13 KULA 2,0      
1Emilia Neuhaus -03Eksjö Södra IK9,79
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,02
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF8,37
4Ebba Melin -02Katrineholms SK7,78
5Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,75
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro7,11
7Ida Broström -02Frövi IK7,07
8Tindra Frykholm -03Glanshammars IF6,93
9Julia Runesson -03KFUM Örebro6,61
10Nora Axelsson -02Upsala IF6,27
11Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens FIK6,24
12Klara Frykholm -03Glanshammars IF6,16
13Nora Eriksson -03Motala AIF6,06
14Nevena Tomic -03Finspångs AIK5,93
15Elin Wallin -03Glanshammars IF5,67
16Hanna Knutsson -02Glanshammars IF5,55
17Myra Eriksson -03Stocksäters IF5,47
18Tamina Lindgren -03Glanshammars IF5,37
19Wera Molin -02Glanshammars IF5,22
20Miranda Bergman -03Glanshammars IF4,80


Miranda Bergman

Klara Frykholm

Nora Axelsson

Julia Runesson

Emilia Neuhaus

Wera Molin

Maja Nilsson

Elin Wallin

Nora Eriksson

Tamina Lindgren

Hanna Knutsson

Johanna Sedström

Myra Eriksson

Emelie Lindgren

Nevena Tomic

Ida Broström

Ebba Hedberg

Ebba Melin

Tindra Frykholm

Elvira Forsberg


 390   421   480

 593   616   539

 627     -     -

 661   618     x

 979   954   908   934   948   900

 442   453   522

 649   629   703   682   656   711

 544   567   550

 597   590   606

 523   537     x

 555   532   535

 868   884   847   873   902   798

 530   483   547

 740   766   724   754   756   775

 593   581   593

 697   685   707   680   687   703

 618     x   624

 711   737   762   724   778   758

 622   651   669     x   639   693

 803   837   813   750   721   835

    F11 60 M  HEAT 1    
1Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,63Final
2Tilda Borgström -04Glanshammars IF9,82Final
3Esther Järliden -05KFUM Örebro9,89
4Ida Karlkvist -05Wedevågs IF9,91
5Elsa Söder -05Glanshammars IF9,99
6Ida Kindbom -05Skeninge IK10,28
7Maja Hendeberg -05Fjugesta IF11,74

    F11 60 M  HEAT 2    
1Sara Persson -05KFUM Örebro9,67Final
2Stina Sandberg -04KFUM Örebro9,75Final
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,77Final
4Alice Hagberg -05Glanshammars IF10,07
5Alma Waller -05KFUM Örebro10,47
6Louise Åhlund -05KFUM Örebro10,52
7Julia Söderholm -05Frövi IK10,52
8Filippa Gawelin -05Örebro AIK11,44

    F11 60 M  HEAT 3    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,18Final
2Amanda Sjödin -04Stocksäters IF9,76Final
3Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,49
4Lina Lundvall -04Glanshammars IF10,66
5Julia Eriksson -05Glanshammars IF10,70
6Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,93
7Jonna Gadd -05KFUM Örebro10,95
8Hedda Lindberg -05KFUM Örebro12,02

    F11 60 M  HEAT 4    
1Vilma Hjertberg -04Gefle IF9,70Final
2Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,88
3Nora Eriksson -05Frövi IK10,10
4Maja Granqvist -04KFUM Örebro10,34
5Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro10,65
6Elin Jakobsson -05KFUM Örebro11,30
7Lovisa Åström -05KFUM Örebro12,73

    F11 60 M  FINAL    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,29
2Vilma Hjertberg -04Gefle IF9,57
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,66
4Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,72
5Tilda Borgström -04Glanshammars IF9,75
6Stina Sandberg -04KFUM Örebro9,81
7Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,87
8Amanda Sjödin -04Stocksäters IF9,91

    F11 200 M  HEAT 1    
1Isabell Lundholm -04KFUM Örebro35,91
2Julia Eriksson -05Glanshammars IF37,76
3Alva Hultgren -05KFUM Örebro40,13

    F11 200 M  HEAT 2    
1Ida Karlkvist -05Wedevågs IF34,81
2Maja Granqvist -04KFUM Örebro37,76
3Molly Eriksson -05KFUM Örebro37,84

    F11 200 M  HEAT 3    
1Ida Kindbom -05Skeninge IK36,01
2Nora Eriksson -05Frövi IK37,10
-Esther Järliden -05KFUM ÖrebroDQ F4.2.9

    F11 200 M  HEAT 4    
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF31,90
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF32,95
3Sara Persson -05KFUM Örebro33,06
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF33,56

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF31,90
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF32,95
3Sara Persson -05KFUM Örebro33,06
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF33,56
5Ida Karlkvist -05Wedevågs IF34,81
6Isabell Lundholm -04KFUM Örebro35,91
7Ida Kindbom -05Skeninge IK36,01
8Nora Eriksson -05Frövi IK37,10
9Julia Eriksson -05Glanshammars IF37,76
10Maja Granqvist -04KFUM Örebro37,76
11Molly Eriksson -05KFUM Örebro37,84
12Alva Hultgren -05KFUM Örebro40,13

    F11 600 M      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF2.00,94
2Vilma Hjertberg -04Gefle IF2.11,95
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.13,40
4Ida Kindbom -05Skeninge IK2.14,40
5Agnes Lindby -05Fjugesta IF2.17,22
6Louise Åhlund -05KFUM Örebro2.24,22

    F11 60 M HÄCK (60cm)  HEAT 1    
1Elsa Johansson -05KFUM Örebro12,07
2Stella Stenman -04KFUM Örebro12,62
3Julia Söderholm -05Frövi IK13,77
4Jonna Gadd -05KFUM Örebro14,50
5Elin Jakobsson -05KFUM Örebro14,72

    F11 60 M HÄCK (60cm)  HEAT 2    
1Nora Eriksson -05Frövi IK13,15
2Lovisa Issakainen -04KFUM Örebro14,80
3Hedda Lindberg -05KFUM Örebro15,64
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro16,68
5Lovisa Åström -05KFUM Örebro18,12

    F11 60 M HÄCK (60cm)  HEAT 3    
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF10,86
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,09
3Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF11,70
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF11,98
5Stina Larsson -04IK Wilske12,65
6Alva Nilsson -04KFUM Örebro13,27

    F11 60 M HÄCK (60cm)  SAMLAD LISTA    
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF10,86
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,09
3Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF11,70
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF11,98
5Elsa Johansson -05KFUM Örebro12,07
6Stella Stenman -04KFUM Örebro12,62
7Stina Larsson -04IK Wilske12,65
8Nora Eriksson -05Frövi IK13,15
9Alva Nilsson -04KFUM Örebro13,27
10Julia Söderholm -05Frövi IK13,77
11Jonna Gadd -05KFUM Örebro14,50
12Elin Jakobsson -05KFUM Örebro14,72
13Lovisa Issakainen -04KFUM Örebro14,80
14Hedda Lindberg -05KFUM Örebro15,64
15Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro16,68
16Lovisa Åström -05KFUM Örebro18,12

    F11 HÖJD      
1Stina Larsson -04IK Wilske1,25
2Tilda Borgström -04Glanshammars IF1,21
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,21
4Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,17
5Ida Kindbom -05Skeninge IK1,17
6Stella Stenman -04KFUM Örebro1,09
7Maja Granqvist -04KFUM Örebro1,05
8Sara Persson -05KFUM Örebro1,05
9Louise Åhlund -05KFUM Örebro1,01




Agnes Bjerke

Maja Granqvist

Louise Åhlund

Tilda Borgström

Isabell Lundholm

Sara Persson

Stella Stenman

Ida Kindbom

Stina Larsson


89  93  97  101 105 109 113 117 121 125 129

    o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   o   xxx

    o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   o   xo  xxx

o   o   o   o   o   xxo xxx

    o   o   o   o   o   xxo o   xxx

        o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF4,15
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF3,87
3Vilma Hjertberg -04Gefle IF3,71
4Stina Sandberg -04KFUM Örebro3,63
5Tilda Borgström -04Glanshammars IF3,60
6Elsa Söder -05Glanshammars IF3,55
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,54
8Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF3,54
9Agnes Bjerke -04Glanshammars IF3,49
10Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,48
11Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,40
12Ida Kindbom -05Skeninge IK3,34
13Nora Eriksson -05Frövi IK3,32
14Stina Larsson -04IK Wilske3,30
15Ida Karlkvist -05Wedevågs IF3,27
16Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,24
17Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,20
18Alice Hagberg -05Glanshammars IF3,11
19Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,07
20Julia Söderholm -05Frövi IK3,05
21Alma Waller -05KFUM Örebro3,03
22Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,02
23Isabell Lundholm -04KFUM Örebro3,01
24Iris Norlander -04Glanshammars IF2,98
25Esther Järliden -05KFUM Örebro2,93
26Lovisa Issakainen -04KFUM Örebro2,74
27Lina Lundvall -04Glanshammars IF2,73
28Runa Eriksson -05Stocksäters IF2,65
29Maja Hendeberg -05Fjugesta IF2,61
30Jonna Gadd -05KFUM Örebro2,59
31Ida Lilja -04Glanshammars IF2,47
32Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,47
33Filippa Gawelin -05Örebro AIK2,26
34Lovisa Åström -05KFUM Örebro2,20


Jonna Gadd

Nanna Frih

Tilda Borgström

Julia Söderholm

Vilma Hjertberg

Filippa Gawelin

Meja Törnqvist

Elsa Johansson

Esther Järliden

Filippa Rydensjö

Runa Eriksson

Agnes Lindby

Moa Törnqvist

Lovisa Issakainen

Ida Karlkvist

Lovisa Åström

Elsa Söder

Nora Eriksson

Stina Sandberg

Alma Waller

Ida Kindbom

Ida Lilja

Isabell Lundholm

Cajsa Hermansson

Stina Larsson

Amanda Sjödin

Molly Eriksson

Alice Hagberg

Maja Hendeberg

Agnes Bjerke

Iris Norlander

Klara Pettersson

Lina Lundvall

Alva Nilsson


   -    246    200    259

 354    344    292    349

 342    324    360    357

 281    305    296    279

 344    371    355    341

 216    201    206    226

 378    368    387    352

 334    338    340    333

 264    289    277    293

 409    415    399    412

 265    242    239

 247    219    222    204

 354    316    343    348

 274    263    252    260

 297    290    319    327

 213    220    194    201

 323    334    349    355

 332    293      x    305

 337    363    348    346

 303    281    293    292

 329    327    334    320

 247    230    233    241

 293    301      x

 303    320    316    311

 330    320    327    318

 347    347    342    348

 293    302    256    299

 299    291    311    308

 215      x    247    261

 333    325    338    349

 289    298    286    289

 313    324    321    320

 273    257    264    267

 303    298    307    298

    F11 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro6,80
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF6,58
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro6,50
4Elsa Söder -05Glanshammars IF5,92
5Ida Kindbom -05Skeninge IK5,82
6Iris Norlander -04Glanshammars IF5,78
7Vilma Hjertberg -04Gefle IF5,77
8Alma Waller -05KFUM Örebro5,14
9Klara Pettersson -05KFUM Örebro5,08
10Lina Lundvall -04Glanshammars IF4,69
11Ida Karlkvist -05Wedevågs IF4,61
12Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,47
13Elin Jakobsson -05KFUM Örebro4,32


Lina Lundvall

Ida Karlkvist

Meja Törnqvist

Alva Nilsson

Vilma Hjertberg

Iris Norlander

Klara Pettersson

Ida Kindbom

Elin Jakobsson

Tilda Bernhult

Runa Eriksson

Elsa Söder

Alma Waller


 433   433   447   469

 447   461   426   370

 628   658   609   553

 573   520   586   650

 554   555   577   561

 562   538   578   543

 459   485   508   409

   x   582   565   582

 299   376   430   432

 595   660   680   664

 446   418   447   406

 592   537   505   506

 511   473   471   514

    F9 60 M  HEAT 1    
1Ida Björnberg -06KFUM Örebro10,50Final
2Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF11,14
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,37
4Tilda Granqvist -06KFUM Örebro11,77
5Maja Sjödin -07OK Tisaren11,92
6Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro12,74

    F9 60 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK10,79Final
2Ida Larsson -06KFUM Örebro11,06
3Nova Andersson -07IF Hagen11,08
4Siri Lönnström -06KFUM Örebro12,22
5Vera Alton -07Fjugesta IF12,27
6Midea Allard -08Eskilstuna FI12,35

    F9 60 M  HEAT 3    
1Tilde Lager -06KFUM Örebro10,26Final
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,61Final
3Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro10,83
4Vera Lech -06KFUM Örebro11,77
5Elvira Hellsten -07Fjugesta IF12,84

    F9 60 M  HEAT 4    
1Linnea Weiland -06Eds SK9,93Final
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF10,57Final
3Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,62Final
4Elin Freed -06Glanshammars IF10,79Final
5Levina Åkerberg -07Storådalens SK10,98
6Lisa Graff -07KFUM Örebro11,74
7Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF12,23
8Ellie Blom -07KFUM Örebro12,76

    F9 60 M  FINAL    
1Linnea Weiland -06Eds SK9,94
2Tilde Lager -06KFUM Örebro10,19
3Ida Björnberg -06KFUM Örebro10,40
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF10,57
5Elin Freed -06Glanshammars IF10,63
6Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,66
7Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,91
8Moa Kindbom -07Skeninge IK10,95

    F9 400 M  HEAT 1    
1Vera Lech -06KFUM Örebro1.32,56
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF1.36,65
3Tilda Granqvist -06KFUM Örebro1.40,10
4Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF1.41,48
5Wera Falk -06KFUM Örebro1.42,31
6Siri Lönnström -06KFUM Örebro1.42,45

    F9 400 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.24,04
2Ida Björnberg -06KFUM Örebro1.28,18
3Nova Andersson -07IF Hagen1.28,52
4Elin Freed -06Glanshammars IF1.30,40
5Thea Aversjö -06KFUM Örebro1.32,60
6Levina Åkerberg -07Storådalens SK1.34,61

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.24,04
2Ida Björnberg -06KFUM Örebro1.28,18
3Nova Andersson -07IF Hagen1.28,52
4Elin Freed -06Glanshammars IF1.30,40
5Vera Lech -06KFUM Örebro1.32,56
6Thea Aversjö -06KFUM Örebro1.32,60
7Levina Åkerberg -07Storådalens SK1.34,61
8Julia Karlsson -07Fjugesta IF1.36,65
9Tilda Granqvist -06KFUM Örebro1.40,10
10Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF1.41,48
11Wera Falk -06KFUM Örebro1.42,31
12Siri Lönnström -06KFUM Örebro1.42,45

    F9 60 M HÄCK (50cm)  HEAT 1    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF13,70
2Ida Larsson -06KFUM Örebro14,16
3Lisa Graff -07KFUM Örebro14,24
4Alva Florén -06KFUM Örebro15,42

    F9 60 M HÄCK (50cm)  HEAT 2    
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro13,43
2Stella Holmquist -06KFUM Örebro15,26
3Wera Falk -06KFUM Örebro15,79
4Lova Knutsson -06Glanshammars IF15,80

    F9 60 M HÄCK (50cm)  HEAT 3    
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF12,82
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro13,13
3Moa Kindbom -07Skeninge IK13,94

    F9 60 M HÄCK (50cm)  HEAT 4    
1Midea Allard -08Eskilstuna FI16,82
2Ellie Blom -07KFUM Örebro17,31

    F9 60 M HÄCK (50cm)  SAMLAD LISTA    
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF12,82
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro13,13
3Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro13,43
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF13,70
5Moa Kindbom -07Skeninge IK13,94
6Ida Larsson -06KFUM Örebro14,16
7Lisa Graff -07KFUM Örebro14,24
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro15,26
9Alva Florén -06KFUM Örebro15,42
10Wera Falk -06KFUM Örebro15,79
11Lova Knutsson -06Glanshammars IF15,80
12Midea Allard -08Eskilstuna FI16,82
13Ellie Blom -07KFUM Örebro17,31

    F9 HÖJD      
1Linnea Weiland -06Eds SK1,05
2Nova Andersson -07IF Hagen0,97
2Moa Kindbom -07Skeninge IK0,97
4Thea Aversjö -06KFUM Örebro0,93
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro0,89
6Midea Allard -08Eskilstuna FI0,85
7Tove Bergman -07Glanshammars IF0,81
Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro0,00




Stella Holmquist

Midea Allard

Thea Aversjö

Tove Bergman

Agnes Edfeldt

Linnea Weiland

Nova Andersson

Moa Kindbom


81  85  89  93  97  101 105 109

o   o   xxo xxx

o   o   xxx

o   o   o   o   xxx

o   xxx

xxx

o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   xxo xxx

    F9 LÄNGD ZON      
1Linnea Weiland -06Eds SK3,32
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,20
3Moa Kindbom -07Skeninge IK3,08
4Levina Åkerberg -07Storådalens SK2,94
5Elin Freed -06Glanshammars IF2,88
6Ida Björnberg -06KFUM Örebro2,81
7Nova Andersson -07IF Hagen2,66
8Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF2,65
9Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro2,61
10Midea Allard -08Eskilstuna FI2,56
11Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,50
12Wera Falk -06KFUM Örebro2,47
13Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2,44
14Tove Bergman -07Glanshammars IF2,36
15Siri Lönnström -06KFUM Örebro2,26
16Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF2,13
17Ella Stenberg -07Fjugesta IF2,09
18Maja Sjödin -07OK Tisaren2,03
19Karolina Andersson -07Fjugesta IF2,03


Tilda Granqvist

Kajsa Karlkvist

Lova Knutsson

Elin Freed

Nova Andersson

Ella Stenberg

Karolina Andersson

Tove Bergman

Levina Åkerberg

Ida Björnberg

Midea Allard

Elise Emmoth

Jennifer Eldholm

Moa Kindbom

Wera Falk

Maja Sjödin

Linnea Weiland

Amanda Sjöberg

Siri Lönnström


 244   231   221   185

 213   210   212   212

 244   250   239   240

 274   261   277   288

 266   238   221   264

 195   196   209   188

 196   197   203   180

 223   236   232   215

 282   258   265   294

 281   279   250   278

 228   248   250   256

 309   320   314   304

 261     -     -     -

 295   308   302   290

 247   226   236   224

 195   203   203   203

 270   306   312   332

 248   249   237   265

 207   211   222   226

    F9 KULA 2,0      
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro5,41
2Elin Freed -06Glanshammars IF4,95
3Midea Allard -08Eskilstuna FI3,79
4Ida Larsson -06KFUM Örebro3,73
5Moa Kindbom -07Skeninge IK3,35
6Alva Florén -06KFUM Örebro3,33
7Lova Knutsson -06Glanshammars IF3,15
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro3,08
9Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,63

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram