WIF-spelen 7 juni  (Wedevågs IF)

Stybbanor, eltidtagning, ej vindmätning
Motvind uppskattat till 2-3 m/s i sprint, sidvind i längdhopp
    P 17 100 M  HEAT 1  
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF12.57Final
2Pontus Eliason -87Wedevågs IF12.73Final
3Fredrik Terning -86Wedevågs IF13.83
4Tobias Larsson -86Wedevågs IF17.31

    P 17 100 M  HEAT 2  
1Johan Andersson -86Wedevågs IF12.58Final
2Lars Ressem -86Hällefors LK12.62Final
3Anders Terning -87Wedevågs IF13.39

    P 17 100 M  FINAL  
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF12.28
2Johan Andersson -86Wedevågs IF12.55
3Lars Ressem -86Hällefors LK12.61
4Pontus Eliason -87Wedevågs IF12.93

    P 17 200 M  HEAT 1  
1Johan Andersson -86Wedevågs IF26.59
2Fredrik Terning -86Wedevågs IF28.40

    P 17 200 M  HEAT 2  
1Pontus Eliason -87Wedevågs IF26.46
2Anders Terning -87Wedevågs IF27.71

    P 17 200 M  SAMLAD LISTA  
1Pontus Eliason -87Wedevågs IF26.46
2Johan Andersson -86Wedevågs IF26.59
3Anders Terning -87Wedevågs IF27.71
4Fredrik Terning -86Wedevågs IF28.40

    P 17 600 M    
1Anders Terning -87Wedevågs IF1.39,72
2Pontus Eliason -87Wedevågs IF1.42,40
3Nicklas Andersson -86Wedevågs IF1.43,99
4Fredrik Terning -86Wedevågs IF1.49,49

    P 17 HÖJD    
1Johan Andersson -86Wedevågs IF1.74
2Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF1.66
3Anders Terning -87Wedevågs IF1.63
4Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF1.39
5Fredrik Terning -86Wedevågs IF1.39
6Tobias Larsson -86Wedevågs IF0.73

    P 17 LÄNGD    
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF5.76
2Pontus Eliason -87Wedevågs IF5.15
3Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF4.82
4Anders Terning -87Wedevågs IF4.78
5Fredrik Terning -86Wedevågs IF4.26
6Tobias Larsson -86Wedevågs IF2.06

    P 17 KULA 5,0    
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF13.82
2Fredrik Terning -86Wedevågs IF11.46
3Johan Andersson -86Wedevågs IF10.53
4Anders Terning -87Wedevågs IF10.26
5Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF8.68
6Tobias Larsson -86Wedevågs IF5.74

    P 17 SPJUT 700    
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF52.31
2Anders Terning -87Wedevågs IF38.12
3Johan Andersson -86Wedevågs IF34.58
4Fredrik Terning -86Wedevågs IF30.02
5Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF23.61
6Tobias Larsson -86Wedevågs IF12.07

    P 15 100 M    
1Thomas Nydén -88Wedevågs IF13.70

    P 15 200 M    
1Thomas Nydén -88Wedevågs IF28.03

    P 15 HÖJD    
1Lars Mankit -88Wedevågs IF1.45

    P 15 LÄNGD    
1Thomas Nydén -88Wedevågs IF4.48

    P 15 SPJUT 600    
1Lars Mankit -88Wedevågs IF37.94

    P 14 100 M    
1Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF13.80

    P 14 200 M    
1Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF28.12

    P 14 600 M    
1Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF1.45,37

    P 14 HÖJD    
1Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF1.21

    P 14 LÄNGD    
1Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF3.22

    P 14 KULA 4,0    
1Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF7.08

    P 14 SPJUT 600    
1Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF23.15

    P 13 80 M    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF11.54
2Niclas Zettergren -90Frövi IK12.70
3Joakim Andersson -90Frövi IK13.46

    P 13 200 M  HEAT 1  
1Robin Åhlgren -90Wedevågs IF31.79
2Joakim Andersson -90Frövi IK34.73

    P 13 200 M  HEAT 2  
1Eric Andersson -90Wedevågs IF30.21
2Niclas Zettergren -90Frövi IK32.21

    P 13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Eric Andersson -90Wedevågs IF30.21
2Robin Åhlgren -90Wedevågs IF31.79
3Niclas Zettergren -90Frövi IK32.21
4Joakim Andersson -90Frövi IK34.73

    P 13 600 M    
1Timmy Thor -90IFK Lindesberg1.51,21
2Robin Åhlgren -90Wedevågs IF1.58,34
3Niclas Zettergren -90Frövi IK2.05,64
4Joakim Andersson -90Frövi IK2.19,13

    P 13 HÖJD    
1Robin Åhlgren -90Wedevågs IF1.25

    P 13 LÄNGD ZON    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF4.75
2Robin Åhlgren -90Wedevågs IF4.07
3Niclas Zettergren -90Frövi IK3.93
4Joakim Andersson -90Frövi IK3.32

    P 13 KULA 3,0    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF11.24
2Robin Åhlgren -90Wedevågs IF8.26

    P 13 SPJUT 400    
1Robin Åhlgren -90Wedevågs IF31.24

    P 12 80 M    
1Niklas Resare -91Wedevågs IF13.16
2Fredrik Kallis -91Frövi IK14.12

    P 12 600 M    
1Robin Olsson -91Stocksäters IF2.21,27

    P 12 HÖJD    
1Robin Olsson -91Stocksäters IF1.30
2Niklas Resare -91Wedevågs IF1.23

    P 12 LÄNGD ZON    
1Niklas Resare -91Wedevågs IF3.90
2Robin Olsson -91Stocksäters IF3.67
3Fredrik Kallis -91Frövi IK3.09

    P 12 KULA 3,0    
1Niklas Resare -91Wedevågs IF7.15

    P 12 SPJUT 400    
1Niklas Resare -91Wedevågs IF22.93

    P 11 60 M    
1David Göthlin -93Stocksäters IF9.71
2Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF10.55
3Jens Persson -93Wedevågs IF10.70
4Niklas Moqvist -93Wedevågs IF10.82

    P 11 200 M  HEAT 1  
1Axel Detlofsson -92IFK Lindesberg35.43
2Jens Persson -93Wedevågs IF36.65
3Niklas Moqvist -93Wedevågs IF36.97

    P 11 200 M  HEAT 2  
1Erik Jacobsson -92Fjugesta IF31.64
2David Göthlin -93Stocksäters IF32.22

    P 11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Erik Jacobsson -92Fjugesta IF31.64
2David Göthlin -93Stocksäters IF32.22
3Axel Detlofsson -92IFK Lindesberg35.43
4Jens Persson -93Wedevågs IF36.65
5Niklas Moqvist -93Wedevågs IF36.97

    P 11 600 M    
1David Göthlin -93Stocksäters IF2.03,29
2Axel Detlofsson -92IFK Lindesberg2.08,62
3Jens Persson -93Wedevågs IF2.12,38
4Sebastian Nilsen -92Kopparbergs IF2.27,32

    P 11 HÖJD    
1Sebastian Nilsen -92Kopparbergs IF1.05
2Niklas Moqvist -93Wedevågs IF1.05

    P 11 LÄNGD ZON    
1Erik Jacobsson -92Fjugesta IF4.25
2David Göthlin -93Stocksäters IF4.13
3Jens Persson -93Wedevågs IF3.29
4Niklas Moqvist -93Wedevågs IF3.18
5Sebastian Nilsen -92Kopparbergs IF3.08

    P 11 KULA 2,0    
1Erik Jacobsson -92Fjugesta IF7.94
2David Göthlin -93Stocksäters IF7.82
3Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF7.25
4Niklas Moqvist -93Wedevågs IF5.95
5Jens Persson -93Wedevågs IF5.36

    P 11 SPJUT 400    
1Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF20.55
2Niklas Moqvist -93Wedevågs IF17.89
3Theo Wilkås -93KFUM Örebro14.17
4Ahmed Mezergui -93Frövi IK11.00

    P 9 60 M  HEAT 1  
1Mattias Nyman -94Stocksäters IF10.98Final
2Philip Börgel -94Frövi IK11.19
3Jonathan Fredriksson -95Kopparbergs IF12.93
4Oscar Andersson -95Kopparbergs IF13.57

    P 9 60 M  HEAT 2  
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF10.45Final
2Simon Skoglund -94Frövi IK11.10
3Samuel Spjut -95Frövi IK11.59
4Emil Nilsen -95Kopparbergs IF11.97

    P 9 60 M  HEAT 3  
1Markus Müller -94Wedevågs IF10.72Final
2Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF10.88Final
3Erik Lind -95Kopparbergs IF11.37
4Marcus Oscarsson -95Frövi IK11.84

    P 9 60 M  FINAL  
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF10.64
2Markus Müller -94Wedevågs IF10.82
3Mattias Nyman -94Stocksäters IF10.88
4Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF10.89

    P 9 200 M  HEAT 1  
1Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF38.87
2Samuel Spjut -95Frövi IK41.06

    P 9 200 M  HEAT 2  
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF36.41
2Markus Müller -94Wedevågs IF36.96
3Marcus Oscarsson -95Frövi IK42.45

    P 9 200 M  SAMLAD LISTA  
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF36.41
2Markus Müller -94Wedevågs IF36.96
3Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF38.87
4Samuel Spjut -95Frövi IK41.06
5Marcus Oscarsson -95Frövi IK42.45

    P 9 600 M    
1Philip Börgel -94Frövi IK2.19,46
2Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF2.22,38
3Samuel Spjut -95Frövi IK2.28,75
-Marcus Oscarsson -95Frövi IKbröt

    P 9 HÖJD    
1Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF1.15
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF1.09
3Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF1.06
4Mattias Nyman -94Stocksäters IF1.06
5Markus Müller -94Wedevågs IF1.03
6Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF1.03
6Arvid Björk -95Frövi IK0.79
8Erik Lind -95Kopparbergs IF0.76
8Emil Nilsen -95Kopparbergs IF0.76
10Samuel Spjut -95Frövi IK0.70

    P 9 LÄNGD ZON    
1Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF3.55
2Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF3.32
3Mattias Nyman -94Stocksäters IF3.23
4Markus Müller -94Wedevågs IF3.14
5Philip Börgel -94Frövi IK3.11
6Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF2.85
7Arvid Björk -95Frövi IK2.73
8Erik Lind -95Kopparbergs IF2.64
9Emil Nilsen -95Kopparbergs IF2.40
10Jonathan Fredriksson -95Kopparbergs IF2.12
11Oscar Andersson -95Kopparbergs IF1.93

    P 9 KULA 2,0    
1Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF6.88
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF6.43
3Simon Skoglund -94Frövi IK6.30
4Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF6.02
5Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF5.77
6Mattias Nyman -94Stocksäters IF5.17
7Arvid Björk -95Frövi IK4.18
8Jonathan Fredriksson -95Kopparbergs IF3.82
9Oscar Andersson -95Kopparbergs IF3.70

    P 9 SPJUT 400    
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF21.79
2Simon Skoglund -94Frövi IK16.68
3Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF15.94
4Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF14.06
5Philip Börgel -94Frövi IK13.17
6Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF10.74

    P 7 60 M    
1Viktor Müller -96Wedevågs IF11.51
2Filip Danielsson -96Wedevågs IF12.00
3Henrik Johansson -96Wedevågs IF12.47
4Rickard Johansson -97Wedevågs IF15.90

    P 7 200 M    
1Viktor Müller -96Wedevågs IF41.55
2Filip Danielsson -96Wedevågs IF41.73
3Henrik Johansson -96Wedevågs IF44.66

    P 7 HÖJD    
1Viktor Müller -96Wedevågs IF0.97

    P 7 LÄNGD ZON    
1Viktor Müller -96Wedevågs IF3.02
2Filip Danielsson -96Wedevågs IF2.50
3Henrik Johansson -96Wedevågs IF2.12

    P 7 KULA    
1Filip Danielsson -96Wedevågs IF3.89

    P 7 SPJUT 400    
1Carl Mellgren -95Runtuna IK10.87

    F 17 LÄNGD    
1Lina Pohl -87KFUM Örebro5.22

    F 17 KULA 3,0    
1Sabina Börjesson -87Fjugesta IF10.18
2Lina Pohl -87KFUM Örebro10.12

    F 17 SPJUT 600    
1Lina Pohl -87KFUM Örebro28.35
2Sabina Börjesson -87Fjugesta IF26.68

    F 15 100 M    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF13.85
2Emma Mellgren -88Wedevågs IF14.65

    F 15 200 M    
1Emma Mellgren -88Wedevågs IF30.30

    F 15 600 M    
1Emma Mellgren -88Wedevågs IF1.45,61

    F 15 LÄNGD    
1Emma Mellgren -88Wedevågs IF4.39

    F 15 KULA 3,0    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF10.88

    F 15 SPJUT 400    
1Lisa Boholm -88Fjugesta IF35.08
2Emma Mellgren -88Wedevågs IF32.63
3Kristin Sörman -88Wedevågs IF25.03

    F 14 100 M    
1Johanna Johansson -89Wedevågs IF15.04
2Joanna Nydén -89Wedevågs IF15.13

    F 14 200 M    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF31.54

    F 14 600 M    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF2.00,16

    F 14 HÖJD    
1Johanna Johansson -89Wedevågs IF1.34
2Joanna Nydén -89Wedevågs IF1.34

    F 14 LÄNGD    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF4.61
2Johanna Johansson -89Wedevågs IF4.55

    F 14 KULA 3,0    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF11.39
2Elin Sundlöf -89Glanshammars IF9.15
3Joanna Nydén -89Wedevågs IF8.78
4Johanna Johansson -89Wedevågs IF8.56

    F 14 SPJUT 400    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF31.11
2Johanna Johansson -89Wedevågs IF28.83
3Elin Sundlöf -89Glanshammars IF23.96

    F 13 80 M    
1Viktoria Björnemalm -90Kopparbergs IF11.97
2Karin Detlofsson -90IFK Lindesberg12.63
3Caroline Björnemalm -90Kopparbergs IF12.99
4Jenny Trlicik -90Wedevågs IF13.30

    F 13 200 M    
1Karin Detlofsson -90IFK Lindesberg33.45
2Jenny Trlicik -90Wedevågs IF35.37

    F 13 600 M    
1Karin Detlofsson -90IFK Lindesberg2.02,19
2Jenny Trlicik -90Wedevågs IF2.18,29

    F 13 HÖJD    
1Jenny Trlicik -90Wedevågs IF1.11

    F 13 LÄNGD ZON    
1Viktoria Björnemalm -90Kopparbergs IF4.02
2Erika Tallfors -90Kopparbergs IF3.59
3Jenny Trlicik -90Wedevågs IF3.36

    F 13 KULA 2,0    
1Linnea Börjesson -90Fjugesta IF10.85
2Jenny Trlicik -90Wedevågs IF6.30

    F 13 SPJUT 400    
1Linnea Börjesson -90Fjugesta IF25.67

    F 12 80 M  HEAT 1  
1Emelie Tsupukka -91Kopparbergs IF13.01
2Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF13.90
3Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF13.95
4Josefine Johansson -91Wedevågs IF14.02

    F 12 80 M  HEAT 2  
1Emma Lind -91Kopparbergs IF12.12Final
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK12.14Final
3Erica Algotsson -91Frövi IK13.23
4Elin Müller -91Wedevågs IF13.40

    F 12 80 M  HEAT 3  
1Sofia Lilja -91Stocksäters IF11.77Final
2Olivia Arle -91KFUM Örebro12.55Final
3Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF13.10
4Mikaela Strömvall -91Kopparbergs IF15.44

    F 12 80 M  FINAL  
1Sofia Lilja -91Stocksäters IF11.78
2Emma Lind -91Kopparbergs IF12.02
3Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK12.21
4Olivia Arle -91KFUM Örebro12.69

    F 12 200 M  HEAT 1  
1Josefine Johansson -91Wedevågs IF35.07
2Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF35.74

    F 12 200 M  HEAT 2  
1Ebba Detlofsson -91IFK Lindesberg34.12
2Erica Algotsson -91Frövi IK37.05

    F 12 200 M  HEAT 3  
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK32.86
2Emma Göthlin -91Stocksäters IF33.73
3Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro34.93

    F 12 200 M  SAMLAD LISTA  
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK32.86
2Emma Göthlin -91Stocksäters IF33.73
3Ebba Detlofsson -91IFK Lindesberg34.12
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro34.93
5Josefine Johansson -91Wedevågs IF35.07
6Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF35.74
7Erica Algotsson -91Frövi IK37.05

    F 12 600 M    
1Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.07,87
2Ebba Detlofsson -91IFK Lindesberg2.07,94
3Josefine Johansson -91Wedevågs IF2.24,02
4Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF2.33,43

    F 12 HÖJD    
1Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF1.36
2Emma Göthlin -91Stocksäters IF1.26
2Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro1.26
4Elin Müller -91Wedevågs IF1.23
5Joanna Wilkås -91KFUM Örebro1.23
6Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF1.20
7Emelie Tsupukka -91Kopparbergs IF1.20
8Mikaela Strömvall -91Kopparbergs IF0.99

    F 12 LÄNGD ZON    
1Sofia Lilja -91Stocksäters IF4.46
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.28
3Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.22
4Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.02
5Emma Lind -91Kopparbergs IF3.97
6Olivia Arle -91KFUM Örebro3.77
7Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF3.73
8Emelie Tsupukka -91Kopparbergs IF3.47
9Elin Müller -91Wedevågs IF3.36
10Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro3.35
11Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF3.15
12Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF3.11
13Josefine Johansson -91Wedevågs IF3.10

    F 12 KULA 2,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF9.79
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK7.73
3Elin Müller -91Wedevågs IF6.48
4Mikaela Strömvall -91Kopparbergs IF5.10

    F 12 SPJUT 400    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF17.51
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK14.94
3Josefine Johansson -91Wedevågs IF12.65
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro9.71

    F 11 60 M  HEAT 1  
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF9.64Final
2Melinda Hedström -93Wedevågs IF10.24Final
3Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF10.61
4Linnea Kallis -93Frövi IK10.63

    F 11 60 M  HEAT 2  
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK10.11Final
2Amanda Bjurström -92Frövi IK10.57
3Anna Engström -92IFK Lindesberg11.25

    F 11 60 M  HEAT 3  
1Siri Andersson -93IFK Nora10.47
2Katarina Lövström Larsson -93Fjugesta IF10.86
3Frida Wernborg -92IFK Lindesberg10.96

    F 11 60 M  HEAT 4  
1Rebecca Andersson -93IFK Nora10.26Final
2Emelie Oscarsson -92Frövi IK10.76
3Sara Johansson -92IFK Lindesberg10.95

    F 11 60 M  FINAL  
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF9.75
2Rebecca Andersson -93IFK Nora9.95
3Veronica Örtenberg -93Mosjö SK10.05
4Melinda Hedström -93Wedevågs IF10.64

    F 11 200 M  HEAT 1  
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK34.90
2Melinda Hedström -93Wedevågs IF37.42

    F 11 200 M  HEAT 2  
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF34.12
2Malin Lignell -92Stocksäters IF37.08

    F 11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF34.12
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK34.90
3Malin Lignell -92Stocksäters IF37.08
4Melinda Hedström -93Wedevågs IF37.42

    F 11 600 M    
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF2.18,57
2Malin Lignell -92Stocksäters IF2.27,27
3Melinda Hedström -93Wedevågs IF2.41,76

    F 11 HÖJD    
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF1.32
2Rebecca Andersson -93IFK Nora1.15
3Linda Resare -92Wedevågs IF1.15
4Amanda Bjurström -92Frövi IK1.15
5Melinda Hedström -93Wedevågs IF1.12
6Emelie Oscarsson -92Frövi IK1.09
7Katarina Lövström Larsson -93Fjugesta IF1.00

    F 11 LÄNGD ZON    
1Patricia Hedström -92Wedevågs IF3.85
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK3.76
3Siri Andersson -93IFK Nora3.66
4Melinda Hedström -93Wedevågs IF3.46
5Linda Resare -92Wedevågs IF3.41
6Malin Lignell -92Stocksäters IF3.16
7Linnea Kallis -93Frövi IK3.15

    F 11 KULA 2,0    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF8.65
2Linda Resare -92Wedevågs IF7.13
3Patricia Hedström -92Wedevågs IF6.30
4Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF6.02
5Melinda Hedström -93Wedevågs IF5.10
6Linnea Kallis -93Frövi IK4.01

    F 11 SPJUT 400    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF21.70
2Patricia Hedström -92Wedevågs IF17.22
3Linda Resare -92Wedevågs IF13.49
4Veronica Örtenberg -93Mosjö SK12.55
5Melinda Hedström -93Wedevågs IF10.07
6Katarina Lövström Larsson -93Fjugesta IF9.83

    F 9 60 M  HEAT 1  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.28Final
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF11.00Final
3Jennifer Strömvall -94Kopparbergs IF12.90

    F 9 60 M  HEAT 2  
1Elin Johansson -95Wedevågs IF10.75Final
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF11.52
3Märta-Sofie Geijer -94Kvismaredalens IF11.86
4Sanna Jansson -95Frövi IK13.23

    F 9 60 M  HEAT 3  
1Julia Gustafsson -94Frövi IK10.95Final
2Erica Lignell -94Stocksäters IF11.62
3Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.80
4Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF12.22

    F 9 60 M  HEAT 4  
1Anna Skoogh -95IFK Nora11.30
2Hanna Hellsing -94Wedevågs IF11.59
3Ida Augustsson -94Stocksäters IF11.82
4Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.86

    F 9 60 M  FINAL  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.41
2Elin Johansson -95Wedevågs IF10.92
3Julia Gustafsson -94Frövi IK11.00
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF11.11

    F 9 200 M  HEAT 1  
1Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF43.93
2Jennifer Strömvall -94Kopparbergs IF50.17

    F 9 200 M  HEAT 2  
1Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF43.01
2Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF43.57
3Sanna Jansson -95Frövi IK52.89

    F 9 200 M  HEAT 3  
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF38.73
2Anna Skoogh -95IFK Nora40.24
3Hanna Hellsing -94Wedevågs IF41.96

    F 9 200 M  HEAT 4  
1Elin Johansson -95Wedevågs IF38.77
2Julia Gustafsson -94Frövi IK40.58
-Denise Sandell -94Wedevågs IFbröt

    F 9 200 M  SAMLAD LISTA  
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF38.73
2Elin Johansson -95Wedevågs IF38.77
3Anna Skoogh -95IFK Nora40.24
4Julia Gustafsson -94Frövi IK40.58
5Hanna Hellsing -94Wedevågs IF41.96
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF43.01
7Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF43.57
8Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF43.93
9Jennifer Strömvall -94Kopparbergs IF50.17
10Sanna Jansson -95Frövi IK52.89
-Denise Sandell -94Wedevågs IFbröt

    F 9 600 M    
1Erica Lignell -94Stocksäters IF2.31,48
2Julia Gustafsson -94Frövi IK2.33,91
3Hanna Rylander -95Frövi IK2.37,38
4Hanna Hellsing -94Wedevågs IF2.39,95

    F 9 HÖJD    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF1.11
2Hanna Hellsing -94Wedevågs IF1.00
3Elin Johansson -95Wedevågs IF0.97
4Märta-Sofie Geijer -94Kvismaredalens IF0.73

    F 9 LÄNGD ZON    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF3.34
2Julia Gustafsson -94Frövi IK3.14
3Elin Johansson -95Wedevågs IF3.05
4Hanna Rylander -95Frövi IK2.87
5Anna Skoogh -95IFK Nora2.85
6Linda Jakobsson -94Fjugesta IF2.79
7Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF2.70
8Hanna Hellsing -94Wedevågs IF2.62
9Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.53
10Ida Augustsson -94Stocksäters IF2.53
11Erica Lignell -94Stocksäters IF2.52
12Märta-Sofie Geijer -94Kvismaredalens IF2.17
13Sanna Jansson -95Frövi IK2.02
14Jennifer Strömvall -94Kopparbergs IF1.78

    F 9 KULA 2,0    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF5.19
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.40
3Märta-Sofie Geijer -94Kvismaredalens IF4.18
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF3.94
5Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF3.81
6Erica Lignell -94Stocksäters IF3.79
7Elin Johansson -95Wedevågs IF3.29

    F 9 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF15.43
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.06
3Märta-Sofie Geijer -94Kvismaredalens IF7.78
4Elin Johansson -95Wedevågs IF6.21

    F 7 60 M    
1Angelica Segelström -97Kvismaredalens IF15.33
-Ida Danielsson -98Wedevågs IFbröt

    F 7 200 M    
1Ida Danielsson -98Wedevågs IF55.44
2Angelica Segelström -97Kvismaredalens IF57.61

    F 7 LÄNGD ZON    
1Angelica Segelström -97Kvismaredalens IF1.94

    F 7 KULA    
1Angelica Segelström -97Kvismaredalens IF2.98
2Ida Danielsson -98Wedevågs IF2.23

    F 7 SPJUT 400    
1Angelica Segelström -97Kvismaredalens IF4.82