Resultatlistan som PDF

  Resultat WIF-spelen 13 juni 2010

   Wedevågs IF arrangerade på Smedvallen i Vedevåg
 
    MÄN KULA      
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10,65
2Tobias Larsson -86Wedevågs IF5,78

    MÄN DISKUS      
1Joakim Andersson -90KFUM Örebro29,32
2Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF26,29
3Tobias Larsson -86Wedevågs IF13,64

    MÄN SLÄGGA      
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF56,87
2Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF32,03
3Tobias Larsson -86Wedevågs IF13,31

    MÄN SPJUT      
1Tobias Larsson -86Wedevågs IF16,75

    P13 KULA 3,0      
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8,95

    P13 DISKUS 0,6      
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF30,91

    P12 60 M      
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,71
2Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF9,21

    P12 200 M      
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF30,10
2Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF30,46

    P12 LÄNGD ZON      
1Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF4,25

    P12 DISKUS 0,6      
1Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF16,95

    P12 SLÄGGA 3,0      
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF28,38

    P11 60 M      
1Sebastian Carone -99KFUM Örebro10,09

    P11 200 M      
1Sebastian Carone -99KFUM Örebro36,80

    P11 HÖJD      
1Sebastian Carone -99KFUM Örebro0,93

    P11 LÄNGD ZON      
1Sebastian Carone -99KFUM Örebro3,50

    P11 SPJUT 400      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro24,69
2Oskar Arensmeier -00Frövi IK12,18
3Alexander Larsson -02Ludvika FFI7,58

    P10 60 M      
1Simon Lundqvist -00KFUM Örebro10,49
2Oskar Arensmeier -00Frövi IK10,83
3Gustav Calles -00Wedevågs IF10,99

    P10 200 M      
1Simon Lundqvist -00KFUM Örebro36,73
2Gustav Calles -00Wedevågs IF39,09

    P10 600 M      
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.06,79
2Gustav Calles -00Wedevågs IF2.44,01

    P10 HÖJD      
1Oskar Arensmeier -00Frövi IK1,08
2Simon Lundqvist -00KFUM Örebro1,05
3Gustav Calles -00Wedevågs IF0,93

    P10 LÄNGD ZON      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro3,54
2Simon Lundqvist -00KFUM Örebro3,43
3Oskar Arensmeier -00Frövi IK3,04
4Gustav Calles -00Wedevågs IF2,56

    P10 KULA 2,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro8,35
2Axel Brandt -00KFUM Örebro6,05

    P9 60 M      
1Oscar Persson -01Frövi IK10,58
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF11,53

    P9 200 M      
1Oscar Persson -01Frövi IK37,46
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF39,02

    P9 600 M      
1Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2.11,10

    P9 HÖJD      
1Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF1,08
2Hugo Karlsson -01Götlunda IF1,02
3Oskar Persson -01Frövi IK0,90

    P9 LÄNGD ZON      
1Oscar Persson -01Frövi IK3,19
2Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,13
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,12

    P9 KULA 2,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF5,65
2Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF4,83

    P8 60 M      
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK10,55
2Arnes Kahvic -02Wedevågs IF11,92
3Philip Bromander -02Wedevågs IF13,28

    P8 200 M      
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK40,77

    P8 LÄNGD ZON      
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK3,10
2Alexander Larsson -02Ludvika FFI2,17
3Philip Bromander -02Wedevågs IF2,08

    P8 KULA 2,0      
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK5,43
2Alexander Larsson -02Ludvika FFI4,46
3Philip Bromander -02Wedevågs IF4,06
4Arnes Kahvic -02Wedevågs IF4,03

    P7 60 M      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF11,60
2Arvid Arensmeier -03Frövi IK12,07
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro12,17
4Alfred Olander -03KFUM Örebro12,61
5Emrik Fröding -03Götlunda IF12,65

    P7 200 M      
1Emrik Fröding -03Götlunda IF47,79
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF48,45

    P7 HÖJD      
1Alfred Olander -03KFUM Örebro0,72

    P7 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF2,70
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro2,41
3Emrik Fröding -03Götlunda IF2,22
4Alfred Olander -03KFUM Örebro2,01

    P7 KULA 2,0      
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,44

    KVINNOR KULA      
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF8,78

    KVINNOR SLÄGGA      
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF38,01
2Yuselin Greek -92Filipstads IF FIK23,10

    KVINNOR SPJUT      
1Yuselin Greek -92Filipstads IF FIK31,38

    F17 KULA 3,0      
1Julia Gustafsson -94Frövi IK10,92
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI9,58

    F17 DISKUS 1,0      
1Malin Linder -94Filipstads IF FIK25,37
2Julia Gustafsson -94Frövi IK24,27
3Sandra Larsson -94Ludvika FFI23,92

    F17 SLÄGGA 4,0      
1Julia Gustafsson -94Frövi IK31,63
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI29,92
3Malin Linder -94Filipstads IF FIK27,82

    F17 SPJUT 600      
1Sandra Larsson -94Ludvika FFI24,15
2Julia Gustafsson -94Frövi IK24,08
3Malin Linder -94Filipstads IF FIK23,79

    F15 HÖJD      
1Julia Nygård -96IFK Nora1,45
2Sanna Jansson -95Wedevågs IF1,23

    F15 LÄNGD      
1Emma Nordlund -95IFK Nora4,86
2Julia Nygård -96IFK Nora4,65
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF4,09

    F15 KULA 3,0      
1Julia Nygård -96IFK Nora8,89
2Sanna Jansson -95Wedevågs IF5,72

    F15 SPJUT 400      
1Sanna Jansson -95Wedevågs IF11,10

    F13 80 M      
1Ida Skoglund -97Frövi IK12,03
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF12,12
3Erika Pettersson -97Wedevågs IF12,76

    F13 200 M      
1Erika Pettersson -97Wedevågs IF33,55

    F13 600 M      
1Erika Pettersson -97Wedevågs IF2.16,74

    F13 HÖJD      
1Erika Pettersson -97Wedevågs IF1,20

    F13 LÄNGD ZON      
1Ida Skoglund -97Frövi IK4,28
2Erika Pettersson -97Wedevågs IF3,75

    F13 KULA 2,0      
1Ida Skoglund -97Frövi IK11,16
2Erika Pettersson -97Wedevågs IF8,05

    F13 DISKUS 0,6      
1Erika Pettersson -97Wedevågs IF20,08

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Erika Pettersson -97Wedevågs IF21,88

    F13 SPJUT 400      
1Ida Skoglund -97Frövi IK29,16
2Erika Pettersson -97Wedevågs IF15,63

    F12 200 M      
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF33,44
2Maja Gustavsson -98Västerås FK34,45

    F12 HÖJD      
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF1,26

    F12 LÄNGD ZON      
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF3,95
2Maja Gustavsson -98Västerås FK3,83

    F12 KULA 2,0      
1Maja Gustavsson -98Västerås FK8,46

    F12 SPJUT 400      
1Maja Gustavsson -98Västerås FK16,23

    F11 60 M      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,45
2Linnea Nordlund -99IFK Nora9,50
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10,03
4Nathalie Hacksell -99IFK Nora10,28
5Louise Kling Viewegg -99IFK Nora10,61

    F11 200 M  HEAT 1    
1Thea Detlofsson -99Lindesberg34,97
2Nathalie Hacksell -99IFK Nora37,50

    F11 200 M  HEAT 2    
1Linnea Nordlund -99IFK Nora32,21
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF33,67
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF34,43

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Linnea Nordlund -99IFK Nora32,21
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF33,67
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF34,43
4Thea Detlofsson -99Lindesberg34,97
5Nathalie Hacksell -99IFK Nora37,50

    F11 600 M      
1Thea Detlofsson -99Lindesberg2.18,98

    F11 HÖJD      
1Linnea Nordlund -99IFK Nora1,23
2Louise Kling Viewegg -99IFK Nora1,08
3Nathalie Hacksell -99IFK Nora0,99

    F11 LÄNGD ZON      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3,89
2Linnea Nordlund -99IFK Nora3,85
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF3,47
4Louise Kling Viewegg -99IFK Nora3,25
5Nathalie Hacksell -99IFK Nora2,74

    F11 KULA 2,0      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF7,63
2Linnea Nordlund -99IFK Nora5,71
3Nathalie Hacksell -99IFK Nora4,48

    F11 SPJUT 400      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF18,38

    F10 60 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF10,26
2Alma Björkman -00Västerås FK10,38
3Lisa Nordberg -00Wedevågs IF10,65
4Rebecka Danielsson -00KFUM Örebro10,75

    F10 200 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF34,80
2Alma Björkman -00Västerås FK35,29
3Lisa Nordberg -00Wedevågs IF36,76
4Rebecka Danielsson -00KFUM Örebro39,71

    F10 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.19,16
2Alma Björkman -00Västerås FK2.29,04

    F10 LÄNGD ZON      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3,40
2Alma Björkman -00Västerås FK3,36
3Rebecka Danielsson -00KFUM Örebro2,86

    F10 KULA 2,0      
1Alma Björkman -00Västerås FK5,31
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF5,26

    F9 60 M      
1Louise Fröding -01Götlunda IF10,83
2Emmie Kling Viewegg -01IFK Nora11,58

    F9 200 M      
1Louise Fröding -01Götlunda IF41,91

    F9 LÄNGD ZON      
1Louise Fröding -01Götlunda IF3,03
2Emmie Kling Viewegg -01IFK Nora2,89

    F7 60 M      
1Elsa Björkman -03Västerås FK11,57
2Sandra Lewung -03Wedevågs IF12,37
3Thea Calles -03Wedevågs IF13,41
4Alma Calles -03Wedevågs IF13,90

    F7 200 M      
1Elsa Björkman -03Västerås FK43,79
2Sandra Lewung -03Wedevågs IF49,84
3Thea Calles -03Wedevågs IF52,07
4Alma Calles -03Wedevågs IF54,26

    F7 600 M      
1Elsa Björkman -03Västerås FK2.49,95
2Sandra Lewung -03Wedevågs IF3.00,32
3Thea Calles -03Wedevågs IF3.03,75
4Alma Calles -03Wedevågs IF3.15,32

    F7 HÖJD      
1Elsa Björkman -03Västerås FK0,87
2Thea Calles -03Wedevågs IF0,81
3Sandra Lewung -03Wedevågs IF0,78

    F7 LÄNGD ZON      
1Elsa Björkman -03Västerås FK2,52
2Sandra Lewung -03Wedevågs IF2,23
3Alma Calles -03Wedevågs IF1,89
4Thea Calles -03Wedevågs IF1,85

    F7 KULA 2,0      
1Elsa Björkman -03Västerås FK3,38
2Sandra Lewung -03Wedevågs IF3,04

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram