STAFETTER, MÄN OCH KVINNOR

Statistiken är årsuppdelad och följande resultatgränser har tillämpats:
4x80m kv 44,0; 4x100m män 47,0, kv 56,8; 4x200m män 1.39,5, kv 2.02,0;
Stafett 1000m män 2.15,8, kv 2.40,1; 4x400m män 3.39,5, kv 4.39,0;
3x800m kv 8.16,2; 4x800m män 8.47,4, kv 11.07,0; 4x1500m män 18.13,4.
 
Bästa resultat per förening och år har tagits med. I några undantagsfall har både bästa eltid
och bästa manuell tid för en förening noterats.
 
De främsta källorna till statistiken är resultatlistor från tävlingar och, i första hand för resultat
av äldre datum, dagstidningar som Nerikes Allehanda och Örebro-Kuriren. Vidare har uppgifter
hämtats ur Närkes Friidrottsförbunds årsberättelser och en del föreningars publikationer.
Det utopiska målet är att få fram laguppställningar för alla noteringar i statistiken. Det förekommer
dock alltför ofta att sådana uppgifter saknas i resultatlistor och har kanske inte ens noterats vid
tävlingen.
 


MÄN 4x100 M
46,2m Örebro SK Örebro 13 aug 16
x - x - x - x



MÄN STAFETT 1000 M
2.11,0m Örebro SK Örebro 7 okt 17
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
46,9m Örebro SK Västerås 4 aug 18
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,1m Örebro SK Örebro 25 aug 18
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
46,0m Örebro SK Örebro 14 sep 19
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.39,4m Örebro SK Örebro 14 sep 19
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,8m Örebro SK Örebro 13 jun 20
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,8m Örebro SK Örebro 1 jul 21
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,3m Örebro SK Örebro 18 sep 21
x - x - x - x
2.14,3m IF Start Karlskoga 21 aug 21
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,9m Örebro SK Örebro 19 jul 22
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.07,4m Örebro SK Örebro 10 sep 22
x - x - x - x
2.08,9m IF Start Örebro 10 sep 22
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
18.02,6m IF Start Örebro 23 aug 22
Y.Lätt - A.Hansson - S.Ström - U.Haase
18.07,4m Örebro SK Örebro 23 aug 22
O.Karlsson - F.Larsson - B.Hedström - B.Svensson



MÄN 4x100 M
46,9m Örebro SK Örebro 5 aug 23
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.07,1m Örebro SK Örebro 12 aug 23
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.38,9m IF Start Örebro 5 aug 23
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,0m Örebro SK Örebro 24 aug 24
x - x - x - x
46,8m IF Start Västerås 3 aug 24
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,1m Örebro SK Örebro 20 aug 24
x - x - x - x
2.10,1m IF Start Örebro 20 aug 24
x - x - x - x
2.12,6m IFK Kumla Örebro 20 aug 24
x - x - x - x
2.14,5m KFUM Örebro Örebro 9 aug 24
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.32,6m Örebro SK Örebro 24 aug 24
Gustav Ericsson - Einar Ågren - T Lindquist - O Edwards
3.39,2m IF Start Västerås 3 aug 24
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,5m IF Start Örebro 31 maj 25
x - x - x - x
45,5m Örebro SK Örebro 9 aug 25
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,8m Örebro SK Örebro 16 aug 25
x - x - x - x
2.08,2m IF Start Örebro 4 okt 25
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.35,6m IF Start Örebro 9 aug 25
x - x - x - x
3.37,1m Örebro SK Örebro 9 aug 25
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.50,0m IF Start Norrköping 2 aug 25
Helge Haglund - Algot Andersson - Sven Thuresson - Olle Almstedt



MÄN 4x100 M
46,2m Örebro SK Västerås 18 jul 26
x - x - x - x
46,6m IF Start Västerås 18 jul 26
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,9m Örebro SK Örebro 12 sep 26
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.34,7m IF Start Västerås 18 jul 26
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.36,0m IF Start Västerås 18 jul 26
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,6m Örebro SK Örebro 18 sep 27
John Andersson - Einar Ågren - Gustav Eriksson - Ragnar Rylander
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,6m Örebro SK Örebro 18 sep 27
John Andersson - Ragnar Rylander - Gustav Eriksson - Einar Ågren
2.08,0m IF Start Örebro 18 sep 27
x - x - x - x
2.15,0m KFUM Örebro Örebro 29 aug 27
Bror Häger - Lövgren - Erik Thor - Sivert
MÄN 4x1500 M
17.10,0m IF Start Örebro 19 jul 27
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
46,8m IF Start Örebro 15 jul 28
x - x - x - x
46,8m IFK Nora Nora 9 sep 28
x - x - x - x
46,9m IFK Kumla Nora 9 sep 28
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.15,2m IF Start Lindesberg 19 aug 28
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.35,5m IF Start Örebro 15 jul 28
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,7m IFK Nora Nora 11 aug 29
x - x - x - x
46,3m IF Start Örebro 14 jul 29
x - x - x - x
46,8m Örebro SK Örebro 14 jul 29
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,3m IF Start Finspång 15 sep 29
x - x - x - x
2.12,4m KFUM Örebro Örebro 9 sep 29
Lövgren - Folke Rudin - Sjöstam - G. Jansson
MÄN 4x400 M
3.37,4m IF Start Örebro 13 jul 29
Ragnar Norling - T.Gustafsson - Knut Kempe - Ragnar Ahlstrand
MÄN 4x1500 M
17.52,3m IF Start Örebro 14 jul 29
Kurt Sivert - Nils Bergvall - Olle Möller - G.Lätt



MÄN 4x100 M
45,7m IFK Nora Örebro 13 jul 30
Olle Nilsson - Åke Bergström - Nils Johansson - Bengt Nilsson
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,0m IFK Nora Nora 28 sep 30
Uno Schollin - Walter Friberg - Åke Bergström - Nils Johansson
2.09,4m IFK Kumla Kumla 31 aug 30
Harry Rosén - K.Sandin - G.Karlsson - Sven Zarelius
2.10,2m Örebro SK Karlskoga 21 sep 30
B.Fransson - Ragnar Rylander - Nils Melander - Helge Gustafsson
MÄN 4x400 M
3.38,0m IF Start Örebro 13 jul 30
T.Gustafsson - Björklund - Knut Källgren - Ragnar Ahlstrand
MÄN 4x1500 M
17.36,9m IF Start Örebro 30
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
46,6m IFK Nora Örebro 12 jul 31
Olle Nilsson - Uno Schollin - Nils Johansson - Bengt Nilsson
46,7m Örebro SK Örebro 20 sep 31
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.13,2m Örebro SK Karlskoga 19 jul 31
x - x - x - x
KVINNOR 4x80 M
44,0m Örebro SK Örebro 4 okt 31
Margareta Lagergren - Ingalill Lindgren - Mary Holmstedt - Alice Ottosson



MÄN 4x100 M
45,5m IFK Nora Örebro 16 jul 32
Olle Nilsson - Uno Schollin - Nils Johansson - Bengt Nilsson
46,3m IF Start Örebro 16 jul 32
x - x - x - x
46,8m Örebro SK Örebro 16 jul 32
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.38,3m Örebro SK Örebro 3 jun 32
x - x - x - x
1.39,0m IFK Nora Örebro 3 jun 32
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,7m IFK Nora Nora 31 jul 32
x - x - x - x
2.07,5m IF Start Örebro 24 jul 32
K.E.Rydén - V.Andersson - Ragnar Ahlstrand - Knut Kempe
2.07,8m Örebro SK Örebro 24 jul 32
A.Gustafsson - Ragnar Rylander - Nils Melander - Uno Lindsten
2.12,7m KFUM Örebro Örebro 24 jul 32
x - x - x - x
2.12,4m IFK Kumla Kumla 4 sep 32
x - x - x - x
2.13,9m IFK Lindesberg Lindesberg 2 okt 32
x - x - x - x
2.15,6m Odensbackens SK Odensbacken 25 sep 32
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.31,3m IF Start Örebro 16 jul 32
Emanuel Bergström - Folke Andersson - Sven Håkansson - Knut Källgren
17.50,2m Örebro SK Örebro 16 jul 32
E.Johansson - Almström - Helge Gustafsson - Uno Lindsten
18.07,2m IFK Nora Örebro 16 jul 32
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,8m IFK Nora Örebro 16 jul 33
Olle Nilsson - Åke Nilsson - Nils Johansson - Bengt Nilsson
46,8m IF Start Örebro 16 jul 33
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,1m IF Start Örebro 18 aug 33
Ragnar Norling - Åke Karlsson - Ragnar Ahlstrand - Allan Israelsson
2.04,9m Örebro SK Örebro 18 aug 33
x - x - x - x
2.11,0m KFUM Örebro Göteborg 29 jul 33
Henry Rigardt - Folke Rudin - Bo Bengtson - Bengt Lindeborg
2.12,2m IFK Kumla Askersund 3 sep 33
x - x - x - x
2.15,0m IFK Askersund Askersund 3 sep 33
x - x - x - x
2.15,7m Glanshammars IF Kumla 2 aug 33
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.34,2m IF Start Örebro 17 sep 33
x - x - x - x
3.35,0m Örebro SK Örebro 15 jul 33
x - x - x - x
3.36,8m IFK Lindesberg Örebro 15 jul 33
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.25,2m Örebro SK Örebro 16 jul 33
x - x - x - x
17.25,4m IF Start Örebro 16 jul 33
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,3m IFK Nora Örebro 15 jul 34
Olle Nilsson - Stig Bergström - Åke Nilsson - Bengt Nilsson
45,7m IF Start Örebro 15 jul 34
Norling - Åke Carlsson - G.Engström - Ragnar Ahlstrand
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,9m IFK Nora Örebro 23 jul 34
x - x - x - x
2.07,7m IF Start Örebro 17 jun 34
x - x - x - x
2.07,8m Örebro SK Örebro 23 jul 34
x - x - x - x
2.08,6m IFK Lindesberg Askersund 12 aug 34
x - x - x - x
2.12,8m IFK Kumla Kumla 23 sep 34
x - x - x - x
2.14,3m IOGT Hällefors Hällefors 19 aug 34
x - x - x - x
2.14,4m Kopparbergs IF Ställdalen 17 jun 34
x - x - x - x
2.14,6m KFUM Örebro Ställdalen 17 jun 34
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.34,3m IF Start Örebro 14 jul 34
R.Trybom - G.Engström - Allan Israelsson - Ragnar Ahlstrand
3.37,1m IFK Nora Örebro 14 jul 34
Åke Nilsson - Olle Nilsson - Bengt Nilsson - Harry Öberg
3.37,2m Örebro SK Örebro 14 jul 34
Lundh - Willén - Helge Gustafsson - Harry Rosén
MÄN 4x1500 M
17.05,0m IF Start Eskilstuna 29 jul 34
Sven Håkansson - Folke Edh - Gunnar Axelsson - Sven Edstam



MÄN 4x100 M
45,3m IFK Nora Lindesberg 21 jul 35
x - x - x - x
46,4m Örebro SK Karlskoga 4 aug 35
x - x - x - x
46,8m IF Start Örebro 12 jul 35
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,2m IFK Nora Göteborg 22 sep 35
Åke Nilsson - Bengt Nilsson - Olle Nilsson - Evert Elvén
2.05,3m IF Start Örebro 15 aug 35
x - x - x - x
2.06,4m Örebro SK Finspång 8 sep 35
x - x - x - x
2.09,6m KFUM Örebro Arvika 35
H. Arén - Henry Rigardt - Gösta Persson - Bo Bengtson
2.10,6m Fjugesta IF Hallsberg 15 sep 35
x - x - x - x
2.11,2m Kopparbergs IF Kopparberg 18 aug 35
x - x - x - x
2.11,6m IFK Hallsberg Hallsberg 15 sep 35
x - x - x - x
2.12,3m Hällefors AIF Kopparberg 18 aug 35
x - x - x - x
2.12,3m IOGT Hällefors Nora 18 aug 35
x - x - x - x
2.13,0m IFK Askersund Hallsberg 15 sep 35
x - x - x - x
2.13,4m IFK Kumla Kumla 7 jun 35
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.34,8m IF Start Örebro 11 jul 35
x - x - x - x
3.35,4m Örebro SK Örebro 11 jul 35
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.24,5m IF Start Örebro 12 jul 35
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,8m IFK Nora Örebro 4 jul 36
Olle Nilsson - Åke Nilsson - Nils Berg - Bengt Nilsson
45,2m Örebro SK Örebro 27 sep 36
Sandberg - Ulf Åkerberg - Björn Tornberg - Nils Melander
46,9m Bastedalens BK Askersund 20 sep 36
x - x - x - Anse Jonsson
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,5m IFK Nora Örebro 4 jul 36
Nils Berg - Åke Nilsson - Bengt Nilsson - Olle Nilsson
2.05,7m Örebro SK Örebro 4 jul 36
x - x - x - x
2.06,6m KFUM Örebro Örebro 29 jul 36
Ola Hellstrandh - Bengt Lindeborg - Bo Bengtson - Rune Lundberg
2.07,1m IF Start Örebro 17 jun 36
Norling - Sven Lindberg - F.Söderberg - Allan Israelsson
2.07,9m Kopparbergs IF Örebro 4 jul 36
x - x - x - x
2.08,2m Hällefors AIF Hällefors 20 sep 36
E.Keller - R.Rådström - Uno Lindsten - Gunnar Bratt
2.11,0m Axbergs IF Hallsberg 30 aug 36
x - x - x - x
2.12,4m IFK Hallsberg Hallsberg 30 aug 36
x - x - x - x
2.13,4m IFK Kumla Hallsberg 30 aug 36
x - x - x - x
2.14,0m IFK Lindesberg Kopparberg 15 jul 36
x - x - x - x
2.15,0m Glanshammars IF Glanshammar 16 aug 36
Sten Hultgren - B.Norström - S.Johansson - T.Carlström
2.15,2m Fjugesta IF Hallsberg 30 aug 36
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.20,0m IF Start Örebro 4 jul 36
Hans Ekholm - Roland Andersson - Bengt Pettersson - Sven Edstam
17.41,0m Fjugesta IF Örebro 4 jul 36
x - x - x - x
17.50,0m IFK Nora Örebro 4 jul 36
Henry Gustafsson - Sigvard Sandell - H Grönlund - H Nilsson
18.06,0m Hällefors AIF Örebro 4 jul 36
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,6m Karolinska Lärov. IF Stockholm 26 sep 37
x - x - x - x
44,8m IFK Nora Örebro 11 jul 37
Olle Nilsson - Bengt Hjulström - Åke Nilsson - Bengt Nilsson
45,7m KFUM Örebro Örebro 11 jul 37
Ola Hellstrandh - Aldor Waldeborg - Rune Lundberg - Bengt Lindeborg
46,5m Kopparbergs IF Örebro 11 jul 37
x - x - x - x
46,8m IFK Hallsberg Hallsberg 6 aug 37
x - x - x - x
47,0m Örebro SK Örebro 11 jul 37
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.35,7m KFUM Örebro Örebro 27 jul 37
Aldor Waldeborg - Herbert Almqvist - Bo Bengtson - Rune Lundberg
1.36,6m Örebro SK Örebro 27 jul 37
x - x - x - x
1.39,2m IF Start Örebro 27 jul 37
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,0m Örebro SK Örebro 22 aug 37
Nils Melander - Gunnar Nordstrand - Ulf Åkerberg - Sidney Malmros
2.03,4m KFUM Örebro Örebro 22 aug 37
Aldor Waldeborg - Ola Hellstrandh - Rune Lundberg - Bo Bengtson
2.06,2m IFK Lindesberg Nora 18 aug 37
x - x - x - x
2.07,1m IFK Nora Örebro 10 jul 37
x - x - x - x
2.07,1m IF Start Örebro 29 jul 37
x - x - x - x
2.09,7m IOGT Hällefors Hällefors 4 jul 37
x - x - x - x
2.11,2m IFK Hallsberg Hallsberg 3 aug 37
x - Nykvist - Gunnar Hamrå - S.Johansson
2.11,3m IFK Kumla Hallsberg 3 aug 37
Harry Helgstedt - x - L.Classon - Ek
2.12,7m Kopparbergs IF Kopparberg 6 jun 37
x - x - x - x
2.13,5m Glanshammars IF Glanshammar 22 aug 37
S.Johansson - B.Norström - O.Karlsson - T.Carlström
2.14,2m Fjugesta IF Hallsberg 25 jul 37
x - x - x - x
2.14,2m Laxå IF Laxå 25 jul 37
Henry Stenman - N.Fallberg - Sture Östlund - G.Augustsson
2.14,6m Hällefors AIF Kopparberg 25 jul 37
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.23,2m IF Start Örebro 11 jul 37
H.Österberg - Gunnar Axelsson - Roland Andersson - Bengt Pettersson
17.39,2m Fjugesta IF Örebro 11 jul 37
x - x - x - x
17.43,6m IFK Nora Örebro 11 jul 37
x - x - x - x
17.53,0m IFK Lindesberg Örebro 11 jul 37
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,8m Örebro SK Örebro 10 jul 38
V.Nenzén - L.E.Larsson - Ulf Åkerberg - Gunnar Nordstrand
45,5m KFUM Örebro Örebro 10 jul 38
Henry Rigardt - Herbert Almqvist - Rune Lundberg - Aldor Waldeborg
45,5m IFK Nora Örebro 10 jul 38
Olle Nilsson - Nils Berg - Åke Nilsson - Bengt Nilsson
46,8m IOGT Hällefors Hällefors 14 aug 38
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.34,5m Örebro SK Örebro 9 okt 38
V.Nenzén - Gösta Malmros - Ulf Åkerberg - Gunnar Nordstrand
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,8m Örebro SK Örebro 9 jul 38
Ulf Åkerberg - Gunnar Nordstrand - S.O.Rosén - Sidney Malmros
2.03,8m KFUM Örebro Örebro 26 jul 38
x - Ola Hellstrandh - Rune Lundberg - Bo Bengtsson
2.05,0m IF Start Örebro 26 jul 38
x - x - x - x
2.06,2m Kopparbergs IF Örebro 9 jul 38
E.Ahlström - Karl-Bertil Granath - G.Forsberg - Anders Bergström
2.06,5m IFK Nora Nora 3 jul 38
Olle Nilsson - Bengt Hjulström - Sven Friberg - Åke Nilsson
2.07,6m IOGT Hällefors Nora 3 jul 38
x - x - x - x
2.09,5m IFK Lindesberg Ramsberg 11 sep 38
x - x - x - x
2.09,9m Fjugesta IF Fjugesta 21 aug 38
x - x - x - x
2.11,8m IFK Kumla Kumla 13 jun 38
x - x - x - x
2.12,7m Karlslunds IF Fjugesta 21 aug 38
x - x - x - x
2.13,2m IFK Hallsberg Hallsberg 24 jul 38
x - x - x - x
2.13,8m Hällefors AIF Hällefors 21 maj 38
N.Wensell - Helge Gustafsson - U.Lindsten - Gunnar Bratt
MÄN 4x400 M
3.29,8m Örebro SK Örebro 14 jul 38
Gunnar Nordstrand - Ulf Åkerberg - sidney Malmros - S.O.Rosén
3.32,6m IF Start 38
x - x - x - x
3.32,8m KFUM Örebro Örebro 14 jul 38
Aldor Waldeborg - Herbert Almqvist - Rune Lundberg - Bo Bengtson
MÄN 4x1500 M
17.05,4m IF Start Örebro 10 jul 38
Åke Ehlin - Gunnar Axelsson - Roland Andersson - Bengt Pettersson
17.17,8m Hällefors AIF Örebro 10 jul 38
Jonas Bratt - Helge Gustafsson - Ström - Gunnar Bratt
17.26,6m Glanshammars IF Örebro 10 jul 38
K.Johansson - B.Karlsson - Erik Persson - Sven Håkansson



MÄN 4x100 M
46,0m IFK Nora Örebro 9 jul 39
Olle Nilsson - Bengt Hjulström - Nils Berg - Sten Lundberg
46,5m KFUM Örebro Fjugesta 4 jun 39
x - x - x - x
46,8m IF Start Fjugesta 4 jun 39
x - x - x - x
46,8m Hällefors AIF Örebro 9 jul 39
x - x - x - x
46,9m Fjugesta IF Örebro 9 jul 39
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,4m KFUM Örebro Arvika 11 jul 39
x - x - x - x
2.06,0m IFK Lindesberg Kopparberg 13 aug 39
x - x - x - x
2.06,8m IFK Nora Örebro 14 sep 39
x - x - x - x
2.06,9m Örebro SK Örebro 14 sep 39
x - x - x - x
2.08,2m Kopparbergs IF Kopparberg 19 jul 39
x - x - x - x
2.08,4m IF Start Örebro 39
Karlsson - Halvarsson - Persson - Landgren
2.08,5m Hällefors AIF Kopparberg 13 aug 39
x - x - x - x
2.08,8m Fjugesta IF Örebro 14 sep 39
x - x - x - x
2.09,3m IOGT Hällefors Kopparberg 13 aug 39
x - x - x - x
2.10,6m Ställdalens AIK Ställdalen 4 aug 39
x - x - x - x
2.12,6m IFK Kumla Kumla 30 jul 39
x - x - x - x
2.13,0m Glanshammars IF Lindesberg 13 aug 39
x - x - x - x
2.13,6m IFK Hallsberg Örebro 13 aug 39
x - x - x - x
2.14,0m Karlslunds IF Örebro 13 aug 39
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.32,1m Örebro SK Örebro 22 jul 39
x - x - x - x
3.35,0m IF Start Örebro 8 jul 39
Sten Sterning - Sven Pettersson - x - Bengt Balkstedt
3.36,2m IFK Nora Örebro 18 jul 39
x - x - x - x
3.39,5m Fjugesta IF Örebro 8 jul 39
x - x - x - x
3.39,6m Hällefors AIF Örebro 8 jul 39
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.54,2m IF Start Örebro 23 jul 39
Henry Gustafsson - Gunnar Axelsson - Åke Ehlin - Bengt Balkstedt
17.25,6m Örebro SK Örebro 9 jul 39
x - x - x - x
17.26,8m IFK Lindesberg Örebro 9 jul 39
x - x - x - x
17.43,2m Fjugesta IF Örebro 9 jul 39
x - x - x - x
17.53,0m IFK Hallsberg Örebro 9 jul 39
x - x - x - x
18.11,8m I3 IF Örebro 9 jul 39
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,5m Örebro SK Örebro 22 sep 40
x - x - x - x
46,0m IFK Nora Örebro 7 jul 40
Jens Erlandsson - Bengt Hjulström - Nils Berg - Sten Lundberg
46,2m Fjugesta IF Fjugesta 29 sep 40
x - x - x - x
46,9m Kopparbergs IF Örebro 7 jul 40
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,2m Kopparbergs IF Örebro 15 jul 40
x - x - x - x
2.07,3m IFK Nora Örebro 11 jul 40
x - x - x - x
2.08,4m KFUM Örebro Örebro 11 jul 40
x - x - x - x
2.09,8m Örebro SK Fjugesta 21 jul 40
x - x - x - x
2.09,8m Fjugesta IF Finspång 15 sep 40
x - x - x - x
2.12,2m IF Start Fjugesta 21 jul 40
x - x - x - x
2.14,1m IOGT Hällefors Hällefors 11 aug 40
x - x - x - x
2.14,3m SGU Sällinge Kopparberg 28 jul 40
x - x - x - x
2.14,6m Karlslunds IF Fjugesta 11 aug 40
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.33,2m IFK Nora Örebro 6 jul 40
Jens Erlandsson - Bengt Hjulström - Sven Friberg - Sten Lundberg
3.33,2m Kopparbergs IF Örebro 6 jul 40
Karl-Bertil Granath - Harry Larsson - Nils Carlsson - Anders Bergström
3.36,8m IF Start Örebro 6 jul 40
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.09,0m IF Start Örebro 7 jul 40
Knut Widén - Erik Persson - Henry Gustafsson - Erik Tolf
17.14,0m IFK Lindesberg Örebro 7 jul 40
Allan Svensson - Bror Hellsing - Ingvar Hellsing - Åke Durkfeldt



MÄN 4x100 M
44,4m KFUM Örebro Örebro 12 okt 41
Ola Hellstrandh - Aldor Waldeborg - Olle Österlund - Stig Åqvist
44,5m IF Start Örebro 5 okt 41
Hans Sjöberg - Tore Palmert - Frank Landgren - Erik Tolf
44,6m Örebro SK Örebro 5 okt 41
x - x - x - x
46,2m Fjugesta IF Kumla 19 jun 41
x - x - x - x
46,3m IFK Nora Lindesberg 13 jul 41
x - x - x - x
46,8m IOGT Hällefors Lindesberg 13 jul 41
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,8m IF Start Örebro 5 okt 41
Hans Sjöberg - Tore Palmert - Frank Landgren - Erik Tolf
MÄN STAFETT 1000 M
2.00,9m IF Start Fjugesta 21 sep 41
Hans Riste - Hans Sjöberg - Frank Landgren - Erik Tolf
2.07,8m Fjugesta IF Fjugesta 23 jul 41
x - x - x - x
2.09,1m KFUM Örebro Kristianstad 1 jul 41
x - x - x - x
2.09,8m IFK Nora Örebro 17 jul 41
x - x - x - x
2.10,0m Kopparbergs IF Kopparberg 6 jul 41
x - x - x - x
2.10,2m Örebro SK Örebro 17 jul 41
x - x - x - x
2.10,2m IFK Hallsberg 41
x - x - x - x
2.11,0m IFK Kumla Kumla 8 jun 41
x - x - x - x
2.12,8m I3 IF Örebro 20 jul 41
x - x - x - x
2.12,8m Karlslunds IF Örebro 14 sep 41
x - x - x - x
2.13,8m IOGT Hällefors Kopparberg 8 jun 41
x - x - x - x
2.14,0m Ramsbergs IF Kopparberg 6 aug 41
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.23,2m IF Start Göteborg 2 aug 41
Hans Sjöberg - Sven Pettersson - Frank Landgren - Erik Tolf
3.31,8m Kopparbergs IF Lindesberg 13 jul 41
Karl-Bertil Granath - Harry Larsson - Nils Carlsson - Anders Bergström
3.39,2m Fjugesta IF Lindesberg 13 jul 41
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.56,0m IFK Lindesberg Lindesberg 13 jul 41
Allan Svensson - Bror Hellsing - Nils Hellsing - Åke Durkfeldt
17.08,2m IF Start Lindesberg 13 jul 41
x - x - x - x
17.45,0m Örebro SK Lindesberg 13 jul 41
x - x - x - x
17.56,6m IFK Nora Lindesberg 13 jul 41
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,7m Örebro SK Örebro 19 aug 42
x - x - x - x
45,8m KFUM Örebro Kopparberg 12 jul 42
Ola Hellstrandh - Aldor Waldeborg - Gunnar Hellstrandh - Åke Klenell
45,9m Kopparbergs IF Kopparberg 12 jul 42
x - x - x - x
45,9m Fjugesta IF Bofors 30 aug 42
x - x - x - x
46,0m IOGT Hällefors Kopparberg 12 jul 42
x - x - x - x
46,7m IFK Nora Örebro 9 aug 42
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.35,0m Örebro SK Örebro 10 sep 42
x - x - x - x
1.37,0m Fjugesta IF Örebro 10 sep 42
x - x - x - x
1.37,8m IF Start Örebro 10 sep 42
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,4m IF Start Örebro 21 aug 42
x - x - x - Gösta Funke
2.04,6m Kopparbergs IF Kopparberg 13 aug 42
x - x - x - x
2.06,8m Örebro SK Örebro 17 jul 42
x - x - x - x
2.07,4m IFK Nora Hällefors 20 sep 42
x - x - x - x
2.07,8m Fjugesta IF Örebro 17 jul 42
x - x - x - x
2.08,4m KFUM Örebro Örebro 7 jul 42
x - x - x - x
2.10,0m IOGT Hällefors Nora 5 jul 42
x - x - x - x
2.10,9m IFK Hallsberg Hallsberg 13 aug 42
x - x - x - x
2.11,4m IFK Lindesberg Lindesberg 28 jun 42
x - x - x - x
2.12,7m Karlslunds IF Örebro 3 aug 42
x - x - x - x
2.12,8m IFK Askersund Askersund 9 aug 42
x - x - x - x
2.12,9m IFK Kumla Fjugesta 31 jul 42
x - x - x - x
2.14,8m GGIF Örebro Nora 16 aug 42
x - x - x - x
2.15,2m I3 IF Nora 5 jul 42
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.24,4m IF Start Västerås 2 aug 42
Hans Sjöberg - Gösta Funke - Erik Tolf - Gösta Pettersson
3.32,4m Kopparbergs IF Kopparberg 11 jul 42
x - x - x - x
3.37,2m Fjugesta IF Kopparberg 11 jul 42
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.42,8m IF Start Kopparberg 12 jul 42
Gösta Funke - Henry Gustafsson - Petrus Bergvall - Erik Persson
16.44,6m IFK Lindesberg Kopparberg 12 jul 42
x - x - x - x
17.36,6m IOGT Hällefors Kopparberg 12 jul 42
x - x - x - x
18.05,6m Karlslunds IF Kopparberg 12 jul 42
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
57,1m IFK Nora Skyllberg 9 aug 42
Ylva Bark - Anna Larsson - Inga-Greta Lindberg - Anita Leonard



MÄN 4x100 M
44,7m Örebro SK Fjugesta 11 jul 43
Åke Borg - Ernst Ekman - Jens Erlandsson - Lennart Johansson
44,8m KFUM Örebro Fjugesta 11 jul 43
Ola Hellstrandh - Stig Åqvist - x - Aldor Waldeborg
44,9m IFK Nora Fjugesta 11 jul 43
Olle Nilsson - Bo Nilsson - Sven Friberg - Sten Lundberg
45,3m Karolinska Lärov. IF Örebro 20 sep 43
x - x - x - x
45,4m Teknis Örebro 20 sep 43
x - x - x - x
45,9m IF Start Fjugesta 11 jul 43
Karl-Erik Rosvik - Hans Sjöberg - Tore Palmert - R.Karlsson
46,9m Karlslunds IF Fjugesta 11 jul 43
A.Larsson - Sune Larsson - Bernhard Arliden - Lippe Johansson
46,9m Fjugesta IF Fjugesta 11 jul 43
Arne Sjöberg - Å.Larsson - L.Bergström - S.Wallin
MÄN 4x200 M
1.34,0m Örebro SK Örebro 13 jul 43
Ulf Tornberg - Ernst Ekman - Jens Erlandsson - Lennart Johansson
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,8m KFUM Örebro Kumla 16 jun 43
x - x - x - x
2.05,8m Örebro SK Lindesberg 27 jun 43
x - x - x - x
2.06,9m IF Start Örebro 25 aug 43
x - x - x - x
2.07,2m Kopparbergs IF Lindesberg 27 jun 43
x - x - x - x
2.07,2m Fjugesta IF Karlskoga 12 sep 43
x - x - x - x
2.08,0m IFK Hallsberg Hallsberg 11 jul 43
Mattias Hassel - Allan Eriksson - Strömberg - Assar Andersson
2.08,6m IFK Nora Nora 6 jun 43
x - x - x - x
2.11,4m Karlslunds IF Örebro 25 aug 43
x - x - x - x
2.12,5m IOGT Hällefors Hällefors 18 jul 43
x - x - x - x
2.13,2m IFK Askersund Skyllberg 12 sep 43
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.28,4m Örebro SK Fjugesta 10 jul 43
Jens Erlandsson - Rickard Malmros - Ernst Ekman - Lennart Johansson
3.30,3m IF Start Fjugesta 10 jul 43
B.Källberg - Frank Landgren - Erik Tolf - Hans Sjöberg
3.37,3m Fjugesta IF Fjugesta 10 jul 43
G.Ahlmark - H.Gustafsson - B.Godée - Sven Bengtsson
MÄN 4x1500 M
16.44,2m Wedevågs IF Fjugesta 11 jul 43
Nils Hellsing - Ingvar Hellsing - Allan Svensson - Åke Durkfeldt
17.19,8m IF Start Fjugesta 11 jul 43
B.Eriksson - A.Hjelm - Ivan Persson - Bengt Rundlöf
17.24,6m Fjugesta IF Fjugesta 11 jul 43
B.Godée - Karl-Erik Jansson - Bertil Karlsson - Gunnar Hjalmarsson
17.42,2m IFK Nora Fjugesta 11 jul 43
Knut Eriksson - Sten Andersson - Henry Gustafsson - Sven Lundmark
17.43,6m Karlslunds IF Fjugesta 11 jul 43
Rune Nordin - Å.Persson - R.Nilsson - S.Ekberg
KVINNOR 4x100 M
55,8m IOGT Hällefors Hällefors 8 aug 43
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,2m Karolinska Lärov. IF Stockholm 24 sep 44
x - x - x - x
45,6m Örebro SK Örebro 9 jul 44
Jens Erlandsson - Rickard Malmros - Lippe Johansson - Lennart Johansson
45,6m IF Start Örebro 9 jul 44
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.01,7m IF Start Örebro 15 sep 44
Nils Johansson - Karl-Erik Rosvik - Hans Sjöberg - Erik Tolf
2.04,2m Örebro SK Örebro 4 jul 44
x - x - x - x
2.05,5m KFUM Örebro Västerås 5 aug 44
x - x - x - x
2.08,2m Karlslunds IF Hallsberg 6 aug 44
x - x - x - x
2.08,6m IFK Hallsberg Örebro 3 aug 44
x - x - x - x
2.10,3m Fjugesta IF Fjugesta 27 jul 44
x - x - x - x
2.10,4m IFK Nora Örebro 3 aug 44
x - x - x - x
2.12,0m IOGT Hällefors Ludvika 18 jul 44
x - x - x - x
2.12,4m GGIF Örebro Örebro 20 aug 44
x - x - x - x
2.12,7m Wedevågs IF Vedevåg 26 jul 44
x - x - x - x
2.14,5m IFK Lindesberg Vedevåg 26 jul 44
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.27,0m Örebro SK Örebro 22 jul 44
x - x - x - x
3.28,4m IF Start Örebro 8 jul 44
Birger Kjellberg - Gösta Blomqvist - Hans Sjöberg - Erik Tolf
MÄN 4x1500 M
16.37,0m Wedevågs IF Örebro 9 jul 44
Ingvar Hellsing - Nils Hellsing - Bengt Jansson - Åke Durkfeldt
17.07,6m IF Start Örebro 9 jul 44
x - x - x - x
17.10,2m Karlslunds IF Örebro 9 jul 44
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
56,7m IOGT Hällefors Vedevåg 13 aug 44
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,2m Karolinska Lärov. IF Stockholm 23 sep 45
x - x - x - x
44,6m Örebro SK Örebro 9 jul 45
Lippe Johansson - Jens Erlandsson - Stig Bladh - Lennart Johansson
45,2m IF Start Örebro 9 jul 45
x - x - x - x
45,6m Karlslunds IF Örebro 9 jul 45
x - x - x - x
46,1m KFUM Örebro Finspång 2 sep 45
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.32,2m Örebro SK Örebro 12 jun 45
Jens Erlandsson - Ulf Tornberg - Stig Bladh - Lennart Johansson
1.32,8m IF Start Örebro 12 jun 45
Karl-Erik Rosvik - Hans Sjöberg - Sven Malmberg - Erik Tolf
1.34,4m KFUM Örebro Örebro 11 sep 45
Torsten Östergren - Per-Olov Wennerberg - Ragnar Åqvist - Aldor Waldeborg
1.36,6m Karlslunds IF Örebro 12 jun 45
x-x-x- Erik Widén
MÄN STAFETT 1000 M
2.02,3m Örebro SK Örebro 5 aug 45
Åke Borg - Stig Bladh - Jens Erlandsson - Ulf Tornberg
2.06,0m Karlslunds IF Örebro 9 aug 45
x - x - x - x
2.06,0m KFUM Örebro Örebro 9 aug 45
x - x - x - x
2.06,5m IF Start Örebro 5 aug 45
x - x - x - x
2.07,5m IFK Nora Nora 5 aug 45
x - x - x - x
2.07,9m IFK Hallsberg Örebro 5 aug 45
x - x - x - x
2.09,2m Wedevågs IF Vedevåg 5 aug 45
x - x - x - x
2.09,7m IFK Lindesberg Nora 5 aug 45
x - x - x - x
2.11,0m Fjugesta IF Vedevåg 5 aug 45
x - x - x - x
2.12,7m GGIF Örebro Örebro 5 aug 45
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.23,8m IF Start Örebro 9 jul 45
Ernst Andersson - Hans Sjöberg - Sven Malmberg - Erik Tolf
3.28,2m Örebro SK Örebro 9 jul 45
Rolf Hellberg - Jens Erlandsson - Lennart Johansson - Stig Bladh
MÄN 4x800 M
8.08,2m IF Start Örebro 12 jun 45
Ernst Andersson - Kjell Svensson - Bengt Rundlöf - Sven Malmberg
8.12,0m Örebro SK Örebro 12 jun 45
Kvarnström - A.Mikaelsson - Rolf Hellberg - Stig Bladh
8.12,2m Karlslunds IF Örebro 12 jun 45
Rolf Hiding - Inge Gustafsson - Einar Hägglund - Knut Rehnvall
8.40,6m Fjugesta IF Örebro 12 jun 45
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.07,2m IF Start Örebro 8 jul 45
Ivan Persson - Erik Persson - Kjell Svensson - Ernst Andersson
17.27,6m Fjugesta IF Örebro 8 jul 45
x - x - x - x
17.42,8m Karlslunds IF Örebro 8 jul 45
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
55,5m IFK Nora Örebro 5 aug 45
x - x - x - x
56,3m IOGT Hällefors Örebro 5 aug 45
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,6m Örebro SK Örebro 5 jul 46
Åke Borg - Lars Berglund - Lars Adolfsson - Stig Bladh
45,7m KFUM Örebro Örebro 2 jul 46
x - x - x - x
45,8m IF Start Örebro 5 jul 46
Åke Larsson-x-x-x
MÄN 4x200 M
1.33,6m KFUM Örebro Örebro 29 sep 46
Torsten Östergren - Aldor Waldeborg - Åke Nilsson - Ragnar Åqvist
1.34,0m IF Start Örebro 30 jul 46
x - x - x - x
1.35,1m Örebro SK Örebro 7 jun 46
x - x - x - x
1.38,6m Karlslunds IF Örebro 7 jun 46
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.02,7m KFUM Örebro Göteborg 22 jul 46
Aldor Waldeborg - Torsten Östergren - Ragnar Åqvist - Åke Nilsson
2.03,6m IF Start Västerås 13 aug 46
x - x - x - x
2.04,4m Örebro SK Västerås 13 aug 46
x - x - x - x
2.11,8m Kopparbergs IF Kopparberg 8 aug 46
x - x - x - x
2.13,0m IFK Nora Örebro 6 aug 46
x - x - x - x
2.13,8m Fjugesta IF Fjugesta 16 jul 46
x - x - x - x
2.14,0m Laxå IF Fjugesta 16 jul 46
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.18,6m IF Start Göteborg 28 jul 46
Hans Sjöberg - Nils Jönsson - Sven-Erik Larsson - Erik Tolf
3.29,4m Örebro SK Örebro 4 jul 46
Ingvar Ehrling - Rolf Hellberg - Lars-Erik Wolfbrandt - Stig Bladh
MÄN 4x800 M
7.45,4m IF Start Stockholm 13 sep 46
x - x - x - x
8.06,4m IF Start Örebro 7 jun 46
Kjell Svensson - Allan Lindell - Sven-Erik Larsson - Ernst Andersson
8.23,0m Örebro SK Örebro 7 jun 46
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.14,9m IF Start Göteborg 28 jul 46
x - x - x - x
17.59,8m Karlslunds IF Örebro 5 jul 46
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
54,2m IFK Nora Nora 28 jul 46
Inga Löfgren - Mary Eriksson - Maj-Britt Larsson - Anna Larsson



MÄN 4x100 M
44,8m Örebro SK Örebro 20 jun 47
x - x - x - x
46,0m IF Start Örebro 10 jul 47
Erik Tolf -x-x-x
46,5m KFUM Örebro Örebro 1 aug 47
x - x - x - x
46,8m GGIF Örebro Örebro 20 jun 47
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,5m Örebro SK Örebro 11 jun 47
Lennart Johansson - Ulf Tornberg - Lars Berglund - Ingvar Ehrling
1.33,6m IF Start Örebro 11 jun 47
Hans Sjöberg - Harald Andersson - Sven Malmberg - Erik Tolf
1.34,4m KFUM Örebro Örebro 11 jun 47
x - x - x - x
1.35,6m GGIF Örebro Örebro 11 jun 47
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,2m IF Start Örebro 15 jun 47
x - x - x - x
2.04,8m KFUM Örebro Örebro 2 aug 47
x - x - x - x
2.07,0m Örebro SK Örebro 14 sep 47
x - x - x - x
2.13,8m IFK Nora Nora 29 jul 47
x - x - x - x
2.14,5m Kopparbergs IF Vedevåg 8 jun 47
x - x - x - x
2.14,6m IFK Hallsberg Hallsberg 14 jul 47
x - x - x - x
2.15,0m GGIF Örebro Skyllberg 47
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.28,6m Örebro SK Örebro 9 jul 47
Lennart Johansson - Per Hammer - Ingvar Ehrling - Lars-Erik Wolfbrandt
3.28,8m IF Start Örebro 9 jul 47
Ernst Rickne - Harald Andersson - Nils Jönsson - Erik Tolf
MÄN 4x800 M
8.17,4m IF Start Örebro 11 jun 47
Sven-Erik Larsson - Sören Santesson - Collander - Rune Cederback
MÄN 4x1500 M
17.11,6m IF Start Örebro 10 jul 47
Allan Lindell - Stig Ekemur - Sören Santesson - Ernst Rickne
KVINNOR 4x80 M
43,5m IOGT Hällefors Säffle 47
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
53,2m IOGT Hällefors Degerfors 6 sep 47
x - x - x - x
54,2m IFK Nora Hällefors 2 aug 47
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
43,4m Örebro SK Malmö 18 jul 48
Lars Berglund - Stig Håkansson - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
44,5m IF Start Örebro 29 jun 48
x - x - x - x
46,4m KFUM Örebro Örebro 29 jun 48
x - x - x - x
47,0m Karlslunds IF Örebro 29 jun 48
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.31,5m Örebro SK Örebro 11 jun 48
Lars Berglund - Stig Håkansson - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
1.34,2m KFUM Örebro Örebro 11 jun 48
x - x - x - x
1.34,7m IF Start Örebro 11 jun 48
x - x - x - x
1.38,2m Karlslunds IF Örebro 11 jun 48
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.00,0m Örebro SK Örebro 31 aug 48
Ingvar Ehrling - Lars Berglund - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
2.03,6m IF Start Örebro 7 sep 48
x - x - x - x
2.07,2m IFK Lindesberg Lindesberg 16 jul 48
x - x - x - x
2.09,0m KFUM Örebro Helsinki, FIN 13 jul 48
x - x - x - x
2.10,0m Fjugesta IF Fjugesta 29 jul 48
x - x - x - x
2.12,1m IFK Nora Nora 13 jun 48
x - x - x - x
2.12,2m IFK Kumla Kumla 19 sep 48
x - x - x - x
2.13,3m Karlslunds IF Nora 13 jun 48
x - x - x - x
2.14,2m IFK Hallsberg Kumla 21 maj 48
x - x - x - x
2.14,2m Kopparbergs IF Kopparberg 21 jul 48
Möller - Lars Ärleby - Anders Bergström - Karl-Bertil Granath
2.14,6m Vretstorps IF Fjugesta 29 jul 48
x - x - x - x
2.15,0m GGIF Örebro Kumla 21 maj 48
x - x - x - x
2.15,2m Laxå IF Hallsberg 13 aug 48
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.28,7m Örebro SK Örebro 28 jun 48
Lennart Johansson - Lars Wilén - Ingvar Ehrling - Lars-Erik Wolfbrandt
3.29,8m IF Start Örebro 28 jun 48
x - x - x - x
3.33,0m KFUM Örebro Örebro 28 jun 48
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.00,8m IF Start Örebro 11 jun 48
Kjell Svensson - Hans Hammarström - Sven-Erik Larsson - Nils Jönsson
8.10,0m Örebro SK Örebro 11 jun 48
x - x - x - x
8.11,4m KFUM Örebro Örebro 11 jun 48
Peder Malm - C. Fredrikson - Lars Ivarsson - Rune Cederback
MÄN 4x1500 M
17.00,2m IF Start Örebro 29 jun 48
Stig Ekemur - Kjell Svensson - Hans Hammarström - Ernst Rickne
17.22,2m IFK Lindesberg Örebro 29 jun 48
x - x - x - x
17.27,4m Fjugesta IF Örebro 29 jun 48
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
55,0m IFK Nora Nora 1 aug 48
Inga Löfgren - Britt-Marie Kristiansson - Maj-Britt Larsson - Anna Larsson



MÄN 4x100 M
43,5m Örebro SK Gävle 3 jul 49
Lars Berglund - Ingvar Ehrling - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
46,2m IFK Nora Örebro 15 jul 49
R. Forsberg - Karl-Erik Selin - S. Malmkvist - Göte Engström
46,6m IF Start Örebro 15 jul 49
x - x - x - x
46,7m KFUM Örebro Örebro 5 aug 49
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.32,4m Örebro SK Mariestad 25 sep 49
x - x - x - x
1.35,0m IF Start Örebro 9 jun 49
x - x - x - x
1.37,4m KFUM Örebro Örebro 9 jun 49
x - x - x - x
1.38,3m IFK Kumla Örebro 9 jun 49
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,6m Örebro SK Örebro 24 aug 49
x - x - x - x
2.04,8m IF Start Örebro 24 aug 49
x - x - x - x
2.06,0m KFUM Örebro Örebro 24 aug 49
x - x - x - x
2.11,0m IFK Kumla Kumla 16 jun 49
x - x - x - x
2.11,1m IFK Lindesberg Lindesberg 18 sep 49
x - x - x - x
2.12,6m IFK Nora Kumla 16 jun 49
x - x - x - x
2.14,0m Karlslunds IF Nora 2 jun 49
Rolf Hiding - Sune Larsson - G. Furubom - B. Nyberg
2.15,0m Fjugesta IF Fjugesta 21 aug 49
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.26,4m Örebro SK Örebro 14 jul 49
Lennart Johansson - Per Hammer - Roland Sundin - Lars-Erik Wolfbrandt
3.27,2m IF Start Örebro 14 jul 49
Gustav Engström - Gunnar Andersson - Lennart Johansson - Sven Malmberg
3.34,0m KFUM Örebro Örebro 14 jul 49
x - x - x - x
3.39,2m Karlslunds IF Örebro 14 jul 49
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.03,0m Örebro SK Örebro 9 jun 49
Roland Öhlund - Per Hammer - Roland Sundin - Lars-Erik Wolfbrandt
8.03,4m IF Start Örebro 9 jun 49
x - x - x - x
8.23,6m IFK Lindesberg Örebro 9 jun 49
x - x - x - x
8.30,6m Karlslunds IF Örebro 9 jun 49
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.55,4m IF Start Örebro 15 jul 49
Beie Berg - Sivert Rundkvist - Sven Malmberg - Ernst Rickne
17.10,8m Örebro SK Örebro 15 jul 49
A. Kvick - Roland Öhlund - Per Hammer - Roland Sundin
17.13,6m IFK Lindesberg Örebro 15 jul 49
Birger Andersson - Helge Karlsson - Inge Gustafsson - Rune Nilsson
KVINNOR 4x100 M
55,2m IFK Nora Örebro 7 aug 49
Anna Larsson - B.M. Christiansson - K Jansson - M-B Larsson
55,8m Karlslunds IF Örebro 12 jun 49
x - x - x - x
56,0m IOGT Hällefors Örebro 12 jun 49
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
42,8m Örebro SK Stockholm 22 jul 50
Lars Berglund - Håkan Gustavsson - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
44,8m IF Start Örebro 3 sep 50
x - x - x - x
45,9m IFK Kumla Karlsborg 18 jun 50
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.32,7m Örebro SK Örebro 8 jun 50
Lars Berglund - Rolf Pernmalm - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
1.37,2m IF Start Örebro 8 jun 50
x - x - x - x
1.38,6m IFK Kumla Glanshammar 1 okt 50
x - x - x - x
1.39,1m Karlslunds IF Örebro 8 jun 50
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.07,4m Örebro SK Lindesberg 7 jul 50
x - x - x - x
2.08,4m IFK Kumla Kumla 19 aug 50
x - Malte Pihl - Arne Sjödin - Erik Andersson
2.08,8m IF Start Örebro 20 aug 50
x - x - x - x
2.10,0m Hällefors AIF Kopparberg 4 aug 50
x - x - x - x
2.10,0m Kopparbergs IF Kopparberg 4 aug 50
x - x - x - x
2.11,9m Karlslunds IF Örebro 15 jun 50
x - x - x - x
2.12,0m Glanshammars IF Örebro 14 jul 50
x - x - x - x
2.12,4m KFUM Örebro Kumla 30 jun 50
x - x - x - x
2.12,4m Laxå IF Askersund 3 jul 50
Sven Karlsson - Bo Larsson - Torsten Lundberg - Kurt Eriksson
2.13,5m IFK Nora Örebro 15 jun 50
x - x - x - x
2.14,9m IFK Askersund Askersund 3 jul 50
Per-Olof Lundin - Gunnar Carlsson - Ingvar Pettersson - Åke Karlsson
MÄN 4x400 M
3.29,9m Örebro SK Örebro 5 jul 50
Lars Berglund - Per Hammer - Lennart Johansson - Lars-Erik Wolfbrandt
3.35,6m IF Start Örebro 5 jul 50
Gustav Engström - Ernst Rickne - x - x
3.38,0m IFK Kumla Örebro 5 jul 50
x - x - x - x
3.39,0m KFUM Örebro Örebro 5 jul 50
x - x - x - x
3.39,4m IFK Lindesberg Örebro 6 sep 50
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.11,0m Örebro SK Örebro 8 jun 50
Roland Öhlund - Per Hammer - Roland Sundin - Lars-Erik Wolfbrandt
8.16,0m IF Start Örebro 8 jun 50
x - x - x - x
8.18,6m IFK Lindesberg Örebro 8 jun 50
x - x - x - x
8.39,0m KFUM Örebro Örebro 8 jun 50
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.28,0m IFK Lindesberg Örebro 6 jul 50
Anders Andersson - L.Eriksson - Rune Nilsson - Birger Andersson
17.32,2m IF Start Örebro 6 jul 50
x - x - x - x
18.01,4m KFUM Örebro Örebro 6 jul 50
Bertil Gunnarsson - Bertil Hansson - Lennart Andersson - Peder Malm
KVINNOR 4x100 M
53,7m Karlslunds IF Örebro 10 sep 50
x - x - x - x
56,9m IOGT Hällefors Örebro 31 jul 50
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,9m IF Start Örebro 22 jun 51
Erik Heurlin - Sven Malmberg - Erik Widén - Gösta Damm
45,1m Örebro SK Örebro 22 jun 51
x - x - x - x
46,0m IFK Lindesberg Örebro 22 jun 51
x - x - x - x
46,8m IFK Kumla Örebro 22 jun 51
x - x - x - x
46,9m KFUM Örebro Örebro 22 jun 51
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.36,3m Örebro SK Lindesberg 8 jun 51
Jarl Blixt -x-x- Lennart Johansson
1.36,4m IFK Lindesberg Lindesberg 8 jun 51
x - x - x - x
1.38,0m IF Start Lindesberg 8 jun 51
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.07,4m IFK Lindesberg Kumla 26 jul 51
x - x - x - x
2.07,5m Örebro SK Örebro 15 jun 51
x - x - x - x
2.08,3m IF Start Örebro 15 jun 51
x - x - x - x
2.11,2m KFUM Örebro Örebro 14 aug 51
R. Mokvist - Henry Grahn - Lundh - Brundin
2.12,2m Karlslunds IF Örebro 6 jul 51
x - x - x - x
2.12,8m Laxå IF Kumla 22 sep 51
x - x - x - x
2.12,9m IFK Kumla Kumla 26 jul 51
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.26,6m IF Start Örebro 21 jun 51
Gustav Engström - Erik Widén - Sven Malmberg - Gösta Damm
3.27,0m Örebro SK Örebro 21 jun 51
Rolf Pernmalm - Per Hammer - Georg Enhörning - Lars-Erik Wolfbrandt
3.29,8m IFK Lindesberg Örebro 21 jun 51
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.22,8m IFK Lindesberg Lindesberg 8 jun 51
Alf Andersson - x - Rune Nilsson - Birger Andersson
8.28,6m IF Start Lindesberg 8 jun 51
Mats Olsson -x-x-x
8.43,8m KFUM Örebro Lindesberg 8 jun 51
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.13,0m IF Start Örebro 22 jun 51
Roland Collander - M. Olsson - Ernst Rickne - Sven Malmberg
17.13,6m KFUM Örebro Örebro 22 jun 51
Bertil Gunnarsson - Bertil Hansson - Lennart Andersson - Peder Malm
17.14,2m IFK Lindesberg Örebro 22 jun 51
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
54,1m Karlslunds IF Helsingborg 19 aug 51
Brita Eklund - Lillemor Stenholm - Kerstin Pernmalm - Kerstin Karlsson
56,2m IOGT Hällefors Örebro 5 aug 51
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,7m Örebro SK Lindesberg 20 jun 52
Magnus Enhörning - Olle Ollward - Jarl Blixt - Rolf Rådberg
45,8m IF Start Lindesberg 20 jun 52
x - x - x - x
46,6m IFK Lindesberg Lindesberg 20 jun 52
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,6m Örebro SK Örebro 5 jun 52
Jarl Blixt - Rolf Rådberg - Olle Ollward - Lars-Erik Wolfbrandt
1.34,1m IF Start Örebro 5 jun 52
x - x - Erik Widén - Gösta Damm
1.35,7m IFK Lindesberg Örebro 5 jun 52
x - x - x - x
1.39,0m Karlslunds IF Örebro 5 jun 52
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.07,0m IF Start Örebro 14 sep 52
x - x - x - x
2.07,4m Örebro SK Örebro 14 sep 52
x - x - x - x
2.10,1m Glanshammars IF Glanshammar 24 aug 52
x - x - x - x
2.10,8m IFK Lindesberg Örebro 14 sep 52
x - x - x - x
2.10,8m IFK Kumla Kumla 14 sep 52
x - x - x - x
2.12,1m Kopparbergs IF Kopparberg 23 aug 52
x - x - x - x
2.15,0m IFK Askersund Askersund 18 jul 52
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.19,2m Örebro SK Göteborg 28 jun 52
Allan Danielsson - Tage Ekfeldt - Per Hammer - Lars-Erik Wolfbrandt
3.35,0m IFK Lindesberg Lindesberg 19 jun 52
x - x - x - x
3.38,8m Glanshammars IF Lindesberg 19 jun 52
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.04,2m Örebro SK Örebro 5 jun 52
Allan Danielsson - Per Hammer - Tage Ekfeldt - Lars-Erik Wolfbrandt
8.24,8m IFK Lindesberg Örebro 5 jun 52
x - x - Birger Andersson - Rune Nilsson
8.31,6m IF Start Örebro 5 jun 52
Gustav Engström - x - x - Roland Collander
8.34,0m KFUM Örebro Örebro 5 jun 52
x - x - x - Peder Malm
8.37,6m Karlslunds IF Örebro 5 jun 52
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.02,0m IFK Lindesberg Lindesberg 20 jun 52
Karl-Gustav Eriksson - Åke Durkfeldt - Einar Andersson - Rune Nilsson
17.33,8m KFUM Örebro Lindesberg 20 jun 52
x - x - x - Peder Malm
17.55,5m Glanshammars IF Lindesberg 20 jun 52
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
54,6m Karlslunds IF Lindesberg 3 aug 52
Lillemor Stenholm - Ulla Brink - IngerAhl - Kerstin Karlsson



MÄN 4x100 M
46,0m Örebro SK Örebro 8 jul 53
Magnus Enhörning - Olle Ollward - Jarl Blixt - Rolf Rådberg
MÄN 4x200 M
1.35,8m Örebro SK Örebro 2 jun 53
Håkan Gustavsson - Rolf Rådberg - Olle Ollward - Lars-Erik Wolfbrandt
MÄN STAFETT 1000 M
1.57,8m Örebro SK Örebro 5 sep 53
Magnus Enhörning - Gösta Damm - Tage Ekfeldt - Lars-Erik Wolfbrandt
2.10,2m KFUM Örebro Gävle 30 aug 53
x - x - x - x
2.12,0m Glanshammars IF Glanshammar 21 aug 53
Ingvar Eriksson - Karl-Axel Schagerström - Håkan Lindberg - Åke Eriksson
2.14,1m IFK Kumla Hallsberg 23 aug 53
x - x - x - x
2.14,8m IFK Hallsberg Hallsberg 23 aug 53
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.18,3m Örebro SK Malmö 27 jun 53
Olle Thörnsten - Gösta Damm - Lars-Erik Wolfbrandt - Tage Ekfeldt
MÄN 4x800 M
8.11,2m Örebro SK Örebro 2 jun 53
Allan Danielsson - Rune Nilsson - Olle Thörnsten - Tage Ekfeldt
8.42,4m KFUM Örebro Örebro 2 jun 53
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.06,8m Örebro SK Malmö 28 jun 53
Tage Ekfeldt - Rune Nilsson - Olle Thörnsten - Lars-Erik Wolfbrandt
18.11,4m Glanshammars IF Örebro 8 jul 53
x - Rolf Johansson - Åke Eriksson - Ingvar Eriksson
KVINNOR 4x100 M
56,7m Karlslunds IF Bångbro 2 aug 53
Birgitta Jacobsson - Siv Jansson - Irene Molinder - Kerstin Karlsson



MÄN 4x100 M
46,2m Örebro SK Örebro 23 jun 54
Kent Westerlund - Rolf Rådberg - Jarl Blixt - Tage Ekfeldt
MÄN 4x200 M
1.34,9m Örebro SK Örebro 9 jun 54
Bengt Åhman - Lars-Erik Wolfbrandt - Jarl Blixt - Magnus Enhörning
MÄN STAFETT 1000 M
2.08,9m Glanshammars IF Arboga 6 jul 54
Karl-Axel Schagerström - Håkan Lindberg - Stig Jonfeldt - Rune Eriksson
2.11,5m Laxå IF Laxå 16 jun 54
x - x - x - x
2.11,6m Örebro SK Laxå 5 sep 54
Bo Ivarsson - Hans Åkerström - Magnus Enhörning - Rolf Rådberg
2.12,8m KFUM Örebro Laxå 5 sep 54
x - x - x - x
2.13,4m IFK Hallsberg Vretstorp 24 aug 54
x - x - x - x
2.13,4m Karlslunds IF Laxå 5 sep 54
x - x - x - x
2.15,2m Vretstorps IF Vretstorp 24 aug 54
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.22,0m Örebro SK Västerås 4 jul 54
Jarl Blixt - Tage Ekfeldt - Olle Thörnsten - Lars-Erik Wolfbrandt
MÄN 4x800 M
8.10,2m Örebro SK Örebro 9 jun 54
Gustav Engström - Olle Thörnsten - Jarl Blixt - Tage Ekfeldt
8.19,6m IFK Lindesberg Örebro 9 jun 54
Allan Danielsson - Åke Durkfeldt - Birger Andersson - Rune Nilsson
8.37,8m KFUM Örebro Örebro 9 jun 54
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.39,8m Örebro SK 54
x - x - x - x
17.14,6m IFK Lindesberg Örebro 23 jun 54
Åke Durkfeldt - Karl-Gustav Eriksson - Birger Andersson - Rune Nilsson
17.50,6m KFUM Örebro Örebro 23 jun 54
Lars Wolf - Paul Henricsson - Lennart Andersson - Peder Malm
18.03,8m Glanshammars IF Örebro 23 jun 54
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
54,0m Karlslunds IF Glanshammar 1 aug 54
Ingrid Andersson - Karin Persson - Birgitta Jacobsson - Kerstin Karlsson



MÄN 4x100 M
45,7m Örebro SK 55
x - x - x - x
46,7m IK Noraskog Örebro 6 jul 55
Lennart Thorsson - Tage Lindström - Bo Karlsson - Bengt Johansson
46,8m IFK Lindesberg Örebro 6 jul 55
Börje Jansson - P.O Lindström - Birger Andersson - Lars-Ivar Blomfeldt
46,9m IFK Kumla Örebro 6 jul 55
Robert Gunnarsson - Rolf Harrysson - K.A. Östlund - Ingemar Persson
47,0m KFUM Örebro Örebro 6 jul 55
Gösta Bohjort - Bengt Eriksson - Bengt-Olov Johansson - Björnulf Hultqvist
MÄN 4x200 M
1.37,4m Örebro SK Örebro 16 jun 55
Magnus Enhörning - Bengt Åhman - Roland Schlund - Lars Arwe
1.39,6m IF Start Örebro 16 jun 55
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,0m Glanshammars IF 55
Håkan Lindberg - Ingvar Eriksson - Jan-Olof Schagerström - Karl-Axel Schagerström
2.11,6m KFUM Örebro Gyttorp 28 aug 55
B.O Johansson - Gösta Bohjort - Jan-Olof Gustafsson - Lars Wolf
2.13,7m IF Start Gyttorp 28 aug 55
Nils Cederblad - B Hallberg - Curt Conradsson - Lennart Johansson
2.15,0m Karlslunds IF Glanshammar 18 sep 55
Sven Folkesson - Per-Erik Mårtens - H Felldin - Arne Norling
MÄN 4x400 M
3.21,6m Örebro SK Örebro 16 jul 55
Olle Thörnsten - Tage Ekfeldt - Lars Arwe - Lars-Erik Wolfbrandt
3.36,4m Glanshammars IF Örebro 5 jul 55
Karl-Axel Schagerström - Rolf Schagerström - Ingvar Eriksson - Jan-Olof Schagerström
MÄN 4x800 M
8.21,8m Örebro SK Örebro 16 jun 55
Gustaf Engström - Bengt Åhman - Roland Schlund - Olle Thörnsten
8.26,2m IFK Lindesberg Örebro 16 jun 55
x - x - x - x
8.27,2m KFUM Örebro Örebro 16 jun 55
x - x - x - x
8.44,4m Glanshammars IF Örebro 16 jun 55
Ingvar Eriksson - Karl-Axel Schagerström - Rolf Schagerström - Jan-Olof Schagerström
MÄN 4x1500 M
17.08,6m KFUM Örebro Örebro 6 jul 55
Lennart Andersson - Evert Johansson - Peder Malm - Lars Wolf
17.10,6m IFK Lindesberg Örebro 6 jul 55
Per-Olov Lindström - Karl-Gustav Eriksson - Birger Andersson - Rune Nilsson
18.03,6m Kvismaredalens IF Örebro 6 jul 55
Karl-Erik Johansson - Karl Karlsson - Lennart Augustsson - Åke Pettersson
KVINNOR 4x80 M
44,2m Karlslunds IF Glanshammar 31 jul 55
Marianne Johansson - Maud Löfqvist - Hjördis Gustafsson - Ingrid Andersson
KVINNOR 4x100 M
52,7m Karlslunds IF Örebro 16 jul 55
Marianne Johansson - Hjördis Gustafsson - Ingrid Andersson - Kerstin Grankvist



MÄN 4x100 M
45,2m Örebro SK Örebro 4 jul 56
Rolf Pernmalm - Jarl Blixt - Lars Arwe - Lars-Erik Wolfbrandt
46,0m KFUM Örebro Örebro 4 jul 56
Henry Grahn - Gösta Bohjort - Olle Ollward - Jan-Olof Gustavsson
46,1m IF Start Örebro 4 jul 56
Stig Johansson - P Pettersson - Karlsson - Bo Hallgren
46,4m IK Noraskog Örebro 4 jul 56
Lennart Thorsson - Tage Lindström - Karlsson - Bengt Johansson
46,6m IFK Hallsberg Örebro 4 jul 56
Gustavsson - Sandén - Stig Bjernerup - Bert Williamsson
47,0m Glanshammars IF Örebro 4 jul 56
Ingemar Persson - Jussi Lassarev - Karl-Axel Schagerström - Jan-Olof Schagerström
MÄN 4x200 M
1.36,5m Örebro SK Gyttorp 8 jun 56
Gustav Engström - Jarl Blixt - Rolf Pernmalm - Lars Arwe
1.37,7m KFUM Örebro Gyttorp 8 jun 56
Henry Grahn - Olle Ollward - Gösta Bohjort - Jan-Olof Gustavsson
1.38,7m Laxå IF Gyttorp 8 jun 56
Björn Schützer - Börje Jansson - Karl-Axel Sjökvist - Börje Fredriksson
1.39,5m Glanshammars IF Gyttorp 8 jun 56
Carl-Axel Schagerström - Ingvar Eriksson - Jussi Lassarev - Jan-Olof Schagerström
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,0m KFUM Örebro Östersund 18 jul 56
Stig Jacobsson - Henry Grahn- Jan-Olof Gustafsson - Jan Landberger
2.09,1m Glanshammars IF Glanshammar 8 sep 56
x - x - x - x
2.11,0m IK Noraskog Vretstorp 8 jul 56
x - x - x - x
2.12,2m IFK Askersund Askersund 26 jul 56
x - x - x - x
2.12,4m Örebro SK Glanshammar 8 sep 56
x - x - x - x
2.14,6m Vretstorps IF Askersund 26 jul 56
x - x - x - x
2.15,2m IFK Lindesberg Lindesberg 1 jul 56
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.32,4m Örebro SK Örebro 3 jul 56
Rolf Pernmalm - Jarl Blixt - Lars Arwe - Lars-Erik Wolfbrandt
3.33,8m Glanshammars IF Örebro 3 jul 56
Jussi Lassarev - Ingvar Eriksson - Karl-Axel Schagerström - Jan-Olof Schagerström
3.37,4m KFUM Örebro Örebro 3 jul 56
Olle Ollward - Hugo Wretskog - Lars Wolf - Jan Landberger
MÄN 4x800 M
8.21,4m Glanshammars IF Gyttorp 8 jun 56
Ingvar Eriksson - Jan-Olof Schagerström - Rune Eriksson - Karl-Axel Schagerström
8.32,8m IFK Lindesberg Gyttorp 8 jun 56
Gustav Molander - Birger Andersson - Henry Andersson - Anders Andersson
8.43,4m Karlslunds IF Gyttorp 8 jun 56
Gösta Persson - Rolf Hiding - Kjell Olsson - Arne Norling
MÄN 4x1500 M
16.59,8m KFUM Örebro Örebro 4 jul 56
Jan Landberger - Lars Wolf - Evert Johansson - Peder Malm
17.25,6m IFK Lindesberg Örebro 4 jul 56
Gustav Molander - Anders Andersson - Einar Andersson - Rune Nilsson
17.54,8m Glanshammars IF Örebro 4 jul 56
Andersson - Eriksson - Rolf Schagerström - Jussi Lassarev
18.09,8m IF Start Örebro 4 jul 56
Åke Pettersson - Gunnar Wikman - Andersson - Curt Conradsson
KVINNOR 4x80 M
42,9m Karlslunds IF Örebro 23 sep 56
Marianne Johansson - Hjördis Gustafsson - Ingrid Andersson - Kerstin Granqvist
44,2m Glanshammars IF Örebro 23 sep 56
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
54,0m Karlslunds IF Gyttorp 5 aug 56
Marianne Johansson - Hjördis Gustafsson - Ingrid Andersson - Kerstin Granqvist
54,3m IFK Kumla Gyttorp 5 aug 56
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,4m KFUM Örebro Örebro 5 jul 57
Lennart Hallgren - Björnulf Hultkvist - Bo Hallgren - Jan-Olof Gustafsson
46,0m Örebro SK Örebro 5 jul 57
x - x - x - x
46,5m Karlslunds IF Örebro 5 jul 57
x - x - x - x
46,9m IF Start Örebro 5 jul 57
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.36,0m KFUM Örebro Lindesberg 7 jun 57
Lennart Hallgren - Bo Hallgren - Olle Ollward - Jan-Olof Gustafsson
1.37,3m Örebro SK Lindesberg 7 jun 57
x - x - x - x
1.37,6m IF Start Lindesberg 7 jun 57
x - x - x - x
1.37,6m IK Noraskog Lindesberg 7 jun 57
x - x - x - x
1.38,9m Glanshammars IF Lindesberg 7 jun 57
Stig Jonfeldt - Jussi Lassarev - Karl-Axel Schagerström - Jan-Olof Schagerström
MÄN STAFETT 1000 M
2.08,0m KFUM Örebro Jönköping 24 aug 57
x - x - x - x
2.08,3m IK Noraskog Gyttorp 20 jun 57
x - x - x - x
2.09,5m Glanshammars IF Glanshammar 16 jun 57
x - x - x - x
2.10,9m IF Start Norrköping 19 jun 57
x - x - x - x
2.11,8m Örebro SK Örebro 30 jun 57
x - x - x - x
2.11,8m Vretstorps IF Vretstorp 23 jul 57
x - x - x - x
2.11,9m IFK Lindesberg Örebro 20 jun 57
x - x - x - x
2.12,0m Karlslunds IF Örebro 20 jun 57
x - x - x - x
2.12,5m Vretstorps IF Gyttorp 28 jul 57
Torbjörn Hammar - Stefan Strömkvist - Lars Ivarsson - Stig Pettersson
2.15,5m IFK Askersund Askersund 16 jun 57
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.33,1m Örebro SK Örebro 4 jul 57
Jarl Blixt - Bert Williamsson - Gustav Engström - Lars-Erik Wolfbrandt
3.36,0m Glanshammars IF Örebro 4 jul 57
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.15,0m KFUM Örebro Lindesberg 7 jun 57
Jan Landberger - Ragnvald Johansson - Peder Malm - Evert Johansson
8.32,7m Örebro SK Lindesberg 7 jun 57
x - x - x - x
8.33,0m Glanshammars IF Lindesberg 7 jun 57
x - x - x - x
8.40,4m IF Start Lindesberg 7 jun 57
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.55,8m KFUM Örebro Örebro 5 jul 57
Lars Wolf - Peder Malm - Evert Johansson - Jan Landberger
17.49,6m IF Start Örebro 5 jul 57
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
54,6m IFK Kumla Kumla 26 aug 57
Sonja Sternlöf - Eivor Malmqvist - Sigrid Norrman - Gunda Norrman



MÄN 4x100 M
45,9m KFUM Örebro Gyttorp 27 jun 58
Rolf Wirmark - Jan-Olof Gustafsson - Per Nordfors - Benny Walldoff
46,0m IK Noraskog Gyttorp 27 jun 58
Leif Bark - Tage Lindström - Roland Schlund - Bengt Johansson
46,1m Örebro SK Gyttorp 27 jun 58
Nils Andersson . Per-Arne Carlsson - Gustav Engström - Bert Williamsson
MÄN 4x200 M
1.33,5m KFUM Örebro Vretstorp 5 jun 58
Benny Walldoff - Per Nordfors - Olle Ollward - Jan-Olof Gustafsson
1.34,1m Örebro SK Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x
1.35,5m IK Noraskog Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x
1.38,4m Karlslunds IF Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x
1.38,5m IF Start Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,3m KFUM Örebro Örebro 15 aug 58
Rolf Wirmark - Per Nordfors - Benny Walldoff - Jan-Olof Gustafsson
2.06,4m Örebro SK Odensbacken 8 jun 58
x - x - x - x
2.09,5m IK Noraskog Gyttorp 13 jun 58
x - x - x - x
2.10,0m Kvismaredalens IF Vretstorp 26 maj 58
x - x - x - x
2.12,8m Glanshammars IF Odensbacken 8 jun 58
x - x - x - x
2.14,1m Karlslunds IF Örebro 15 aug 58
x - x - x - x
2.14,9m Vretstorps IF Vretstorp 26 maj 58
x - x - x - x
2.15,4m IFK Lindesberg Lindesberg 1 jun 58
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.29,4m KFUM Örebro Gyttorp 26 jun 58
Ragnvald Johansson - Jan Landberger - Benny Walldoff - Jan-Olof Gustafsson
3.34,3m Örebro SK Gyttorp 26 jun 58
Bengt Åhman - Nils Andersson - Gustav Engström - Bert Williamsson
3.38,6m IK Noraskog Gyttorp 26 jun 58
Bo Carlsson - Roland Schlund - Rune Nilsson - Bengt Johansson
MÄN 4x800 M
8.18,0m KFUM Örebro Vretstorp 5 jun 58
Arne Velander - Halvard Nilsson - Lars Wolf - Ragnvald Johansson
8.28,0m Kvismaredalens IF Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.28,0m KFUM Örebro Stockholm 13 jul 58
Lars Wolf - Ragnvald Johansson - Peder Malm - Jan Landberger
17.35,8m IK Noraskog Gyttorp 27 jun 58
Bo Carlsson - Lennart Svensson - Einar Andersson - Rune Nilsson
17.49,0m Vretstorps IF Gyttorp 27 jun 58
Ragnar Nilsson - Evert Adamsson - Sven Andersson - Carl-Eric Nilsson
18.03,6m Kvismaredalens IF Gyttorp 27 jun 58
Lennart Augustsson - Bo Eklund - Åke Broms - Åke Pettersson
KVINNOR 4x100 M
53,8m IFK Kumla Vretstorp 5 jun 58
Sonja Sternlöf - Eivor Malmqvist - Sigrid Norrman - Gunda Norrman
55,3m Örebro SK Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x
56,0m Karlslunds IF Vretstorp 5 jun 58
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,3m Örebro SK Örebro 17 jun 59
Göran Eklund - Lage Fransson - Nils Andersson - Per-Uno Unosson
45,6m Vretstorps IF Köbenhavn, DEN 6 sep 59
Torbjörn Hammar - Stig Pettersson - Paul Pettersson - Nils Öhgren
45,8m KFUM Örebro Örebro 17 jun 59
Per Nordfors - Lennart Nilsson - Rolf Wirmark - Jan-Olof Gustafsson
MÄN 4x200 M
1.34,6m Vretstorps IF Nora 4 jun 59
Paul Pettersson - Stig Pettersson - Bert Williamsson - Nils Öhgren
1.36,7m KFUM Örebro Nora 4 jun 59
x - x - x - x
1.38,2m Örebro SK Nora 4 jun 59
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.01,2m KFUM Örebro Kristianstad 9 aug 59
Rolf Wirmark - Lennart Nilsson - Ragnvald Johansson - Jan-Olof Gustafsson
2.07,5m Örebro SK Örebro 20 aug 59
Göran Eklund - Per-Uno Unosson - Sten Önner - Anders Byhlén
2.07,6m Vretstorps IF Örebro 31 maj 59
x - x - x - x
2.10,9m Kvismaredalens IF Vretstorp 12 jun 59
x - x - x - x
2.12,0m IF Start Hällefors 8 aug 59
x - x - x - x
2.12,2m IFK Askersund Örebro 16 jun 59
x - x - x - x
2.14,1m Glanshammars IF Glanshammar 12 jun 59
x - x - x - x
2.15,7m Hällefors AIF Askersund 31 maj 59
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.16,0m KFUM Örebro Nora 4 jun 59
Jan-Olof Gustafsson - Anders Nilsson - Lars Wolf - Ragnvald Johansson
8.33,4m IFK Askersund Nora 4 jun 59
x - x - x - x
8.47,4m IFK Lindesberg Nora 4 jun 59
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.18,6m KFUM Örebro Örebro 17 jun 59
Erik Lindskog - Arne Bergqvist - Peder Malm - Ragnvald Johansson
17.40,0m IFK Askersund Örebro 17 jun 59
Kjell Andersson - Per-Olof Andersson - Lars Larsson - Lars-Erik Danielsson
KVINNOR 4x100 M
52,9m IFK Kumla Nora 4 jun 59
Sonja Sternlöf - Monica Lavér - Sigrid Norrman - Gunda Norrman
54,2m Örebro SK Örebro 8 jun 59
x - x - x - x
55,3m Glanshammars IF Örebro 23 sep 59
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,4m Vretstorps IF Örebro 29 jun 60
Torbjörn Hammar - Bert Williamsson - Nils Öhgren - Per-Olof Andersson
45,5m KFUM Örebro Örebro 29 jun 60
x - x - x - x
46,5m Örebro SK Örebro 20 maj 60
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,3m KFUM Örebro Örebro 2 jun 60
Jens Axelsson - Lennart Nilsson - Benny Walldoff - Jan-Olof Gustafsson
1.33,8m Vretstorps IF Örebro 2 jun 60
x - x - x - x
1.34,2m Örebro SK Örebro 2 jun 60
x - x - x - x
1.39,3m IF Start Örebro 2 jun 60
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,4m Örebro SK Vretstorp 18 jun 60
x - x - x - x
2.05,6m Vretstorps IF Vretstorp 18 jun 60
x - x - x - x
2.06,0m KFUM Örebro Skövde 16 jun 60
x - x - x - x
2.12,0m Hällefors AIF Glanshammar 15 aug 60
x - x - x - x
2.12,4m Glanshammars IF Vretstorp 15 jun 60
x - x - x - x
2.13,6m IF Start Örebro 28 aug 60
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.31,8m KFUM Örebro Örebro 28 jun 60
Benny Walldoff - Heimo Auer - Ragnvald Johansson - Lennart Nilsson
3.34,8m Rockhammars IK Örebro 28 jun 60
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.05,6m Rockhammars IK Örebro 2 jun 60
Sten Axelsson - Birger Andersson - Rune Nilsson - Kjell Axelsson
8.09,4m KFUM Örebro Örebro 2 jun 60
B. Ekstrand - Heimo Auer - Lars Wolf - Ragnvald Johansson
8.16,2m Vretstorps IF Örebro 2 jun 60
x - x - x - x
8.34,2m Örebro SK Örebro 2 jun 60
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.57,4m KFUM Örebro Örebro 29 jun 60
Lars Wolf - Peder Malm - Ragnvald Johansson - Jan Landberger
17.27,6m Rockhammars IK Örebro 29 jun 60
x - x - x - x
17.44,6m Vretstorps IF Örebro 29 jun 60
x - x - x - x
18.09,4m IF Start Örebro 29 jun 60
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
53,2m IFK Kumla Kumla 26 maj 60
x - x - x - x
53,7m Glanshammars IF 60
x - x - x - x
54,0m Örebro SK Örebro 22 jun 60
x - x - x - x
55,6m IFK Hallsberg Kumla 26 maj 60
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,9m KFUM Örebro Örebro 30 jun 61
Benny Walldoff - Jens Axelsson - Gunnar Persson - Gunnar Anshelm
44,9m Örebro SK Örebro 30 jun 61
Per-Uno Unosson - Nils Andersson - Anders Byhlén - Sten Önner
47,0m IFK Kumla Kumla 11 aug 61
x - x - x - x
47,0m Vretstorps IF Vretstorp 24 aug 61
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,5m Örebro SK Örebro 8 jun 61
Per-Uno Unosson - Lennart Ekström - Anders Byhlén - Sten Önner
1.34,5m KFUM Örebro Örebro 8 jun 61
Gunnar Persson - Gunnar Anshelm - Lennart Nilsson - Benny Walldoff
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,8m KFUM Örebro Örebro 24 sep 61
Lennart Nilsson - Gunnar Persson - Gunnar Anshelm - Heimo Auer
2.08,6m Vretstorps IF Örebro 18 jun 61
x - x - x - x
2.09,4m Örebro SK Örebro 25 maj 61
x - x - x - x
2.14,8m Kvismaredalens IF Odensbacken 27 aug 61
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.32,2m KFUM Örebro Örebro 29 jun 61
Gunnar Anshelm - Heimo Auer - Ragnvald Johansson - Olle Ollward
3.33,6m Örebro SK Örebro 29 jun 61
Göran Blomqvist - Sten Önner - Nils Andersson - Anders Byhlén
MÄN 4x800 M
7.50,8m KFUM Örebro Uddevalla 16 jul 61
Heimo Auer - Lars Wolf - Jan Landberger - Ragnvald Johansson
8.31,0m IF Start Örebro 8 jun 61
Gunnar Wikman - Göran Björk - Anders Andersson - Sakari Virtanen
8.37,4m Rockhammars IK Örebro 8 jun 61
Karl-Axel Sundström - Nils-Göran Karlsson - Lennart Svensson - Göran Jonsson
MÄN 4x1500 M
17.10,9m KFUM Örebro Örebro 30 jun 61
Rune Nilsson - Arne Bergkvist - Heimo Auer - Jan Landberger
18.13,4m IF Start Örebro 30 jun 61
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
51,9m IFK Kumla Sandvika, NOR 2 sep 61
Elsie Larsson - Birgitta Persson - Sigrid Norrman - Gunda Norrman
53,9m Glanshammars IF Värnamo 22 jul 61
x - x - x - x
54,4m IFK Hallsberg Örebro 8 jun 61
Kerstin Nilsson - Laila Larsson - Helena Wetterhall - Ann-Christin Friborg
56,0m Örebro SK Västerås 5 jul 61
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.57,9m Glanshammars IF Örebro 29 jun 61
Ingegerd Persson - Ingrid Gustavsson - Margareta Karlsson - Britt Johansson
1.59,1m Örebro SK Örebro 29 jun 61
Maud Lindström - Barbro Jutdahl - Monica Lundberg - Ann-Kajsa Johansson
2.00,3m IFK Hallsberg Örebro 29 jun 61
Kerstin Nilsson - Laila Larsson - Helena Wetterhall - Siv Karlsson



MÄN 4x100 M
45,5m Örebro SK Örebro 19 jun 62
Roger Lundberg - Lars-Åke Blom - Hans Willén - Sten Önner
45,5m KFUM Örebro Kassel, GER 15 sep 62
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.34,7m KFUM Örebro Örebro 5 jun 62
Kim Bergqvist - Ove Edvardsson - Ernst Svensson - Gunnar Anshelm
1.35,3m Örebro SK Örebro 5 jun 62
Roger Lundberg - Lennart Ekström - Anders Byhlén - Sten Önner
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,8m KFUM Örebro Borås 11 jun 62
x - x - x - x
2.06,5m Vretstorps IF Mariestad 17 jun 62
x - x - x - x
2.09,9m Örebro SK Vretstorp 8 sep 62
x - x - x - x
2.13,4m Kvismaredalens IF Örebro 22 aug 62
x - x - x - x
2.14,0m IFK Nora Nora 16 jun 62
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.32,9m KFUM Örebro Örebro 19 jun 62
Gunnar Anshelm - Ragnvald Johansson - Olle Ollward - Ernst Svensson
3.39,6m Örebro SK Örebro 19 jun 62
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.16,9m KFUM Örebro Örebro 5 jun 62
Claes Dahlin - Rune Nilsson - Åke Karlsson - Ragnvald Johansson
8.39,0m IF Start Örebro 5 jun 62
Lennart Johansson - Arne Nilsson - Anders Andersson - Gunnar Wikman
MÄN 4x1500 M
16.22,2m KFUM Örebro Gävle 15 jul 62
Åke Karlsson - Lars Wolf - Ragnvald Johansson - Jan Landberger
KVINNOR 4x100 M
51,4m IFK Kumla Gävle 14 jul 62
Elsie Larsson - Birgitta Persson - Sigrid Norrman - Gunda Norrman
54,7m Glanshammars IF 62
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
45,1m Örebro SK Örebro 20 jun 63
Roger Lundberg - Lars-Åke Blom - Sune Gamfors - Sten Önner
45,8m KFUM Örebro Örebro 20 jun 63
Jens Axelsson - Gunnar Anshelm - Kurt Rengholt - Lars Nilsson
MÄN 4x200 M
1.35,9m KFUM Örebro Hallsberg 11 jun 63
Gunnar Anshelm - Kurt Rengholt - Lars Nilsson - Ernst Svensson
1.36,0m Örebro SK Hallsberg 11 jun 63
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,7m KFUM Örebro Örebro 6 okt 63
x - x - x - x
2.10,1m Fellingsbro GoIF Kristinehamn 22 sep 63
x - x - x - x
2.11,4m Örebro SK Örebro 3 jul 63
x - x - x - x
2.12,7m Kvismaredalens IF Odensbacken 12 jun 63
x - x - x - x
2.14,1m Vretstorps IF 63
x - x - x - x
2.14,2m Hällefors AIF Odensbacken 12 jun 63
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.36,1m KFUM Örebro Örebro 19 jun 63
Claes Dahlin - Alf Olsson - Rutger Ahlbeck - Ernst Svensson
MÄN 4x800 M
8.18,1m KFUM Örebro Hallsberg 11 jun 63
Alf Olsson - Åke Karlsson - Claes Dahlin - Rune Nilsson
8.29,1m IF Start Hallsberg 11 jun 63
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.05,6m KFUM Örebro Örebro 20 jun 63
Rune Nilsson - Åke Karlsson - Ragnvald Johansson - Lars Wolf
17.10,2m IF Start Örebro 20 jun 63
Gunnar Wikman - Arne Nilsson - Göran Björk - Lars Jellwert
KVINNOR 4x80 M
42,1m Glanshammars IF Glanshammar 26 aug 63
Solbritt Lennartsson - Inger Gustavsson - Eleonor Oskarsson - Lisbeth Karlsson
KVINNOR 4x100 M
51,4m Glanshammars IF Karlstad 3 sep 63
Solbritt Lennartsson - Inger Gustavsson - Eleonor Oskarsson - Lisbeth Karlsson
52,7m IFK Kumla Hallsberg 11 jun 63
x - x - x - x
53,5m IFK Hallsberg 63
x - x - x - x
54,6m Örebro SK 63
x - x - x - x
55,5m Laxå IF 63
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.52,6m IFK Kumla Hallsberg 22 sep 63
Elsie Larsson - Margareta Eriksson - Carina Sjödin - Sigrid Norrman
1.52,9m Glanshammars IF Hallsberg 22 sep 63
Ragnhild Persson - Solbritt Lennartsson - Britt Johansson - Lisbeth Karlsson
1.54,5m IFK Hallsberg Hallsberg 22 sep 63
x - x - x - x
1.55,8m IFK Hallsberg Hallsberg 11 jun 63
Inga-Britt Larsson - Marianne Stenholm - Laila Larsson - Ann-Christine Friborg
2.01,2m Laxå IF Hallsberg 11 jun 63
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.35,5m Laxå IF 63
x - x - x - x
2.36,5m IFK Hallsberg 63
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,8m Örebro SK Kumla 5 jun 64
Sune Gamfors - Lennart Ekström - Per-Uno Unosson - Sten Önner
46,5m KFUM Örebro Kumla 5 jun 64
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.35,2m Örebro SK Örebro 16 jun 64
Roger Lundberg - Lars-Åke Blom - Sune Gamfors - Per-Uno Unosson
1.36,0m KFUM Örebro Örebro 16 jun 64
Nils-Egil Rosenberg - Kim Bergqvist - Kurt Rengholt - Lars Nilsson
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,4m KFUM Örebro Örebro 12 jun 64
Lars Nilsson - Jens Axelsson - Jan Magnusson - Nils-Egil Rosenberg
2.07,5m Örebro SK Örebro 12 jun 64
Hans Willén - Roger Lundberg - Lars-Åke Blom - Sune-Christer Gamfors
2.11,0m Vretstorps IF Vretstorp 17 jun 64
x - x - x - x
2.11,4m Hällefors AIF Hällefors 28 jun 64
Bo Andersson - Tommy Viker - Per Pettersson - Reidar Jansson
2.13,5m IFK Nora Vretstorp 30 maj 64
x - x - x - x
2.15,1m Fellingsbro GoIF Örebro 12 jun 64
Per-Axel Persson - Anders Tollstern - Göran Ring - Ulf Sjögren
MÄN 4x400 M
3.32,9m Örebro SK Kumla 4 jun 64
Lennart Ekström - Lars-Åke Blom - Roger Lundberg - Per-Uno Unosson
3.36,9m KFUM Örebro Kumla 4 jun 64
Rune Nilsson - Nils-Egil Rosenberg - Kim Bergqvist - Günter Breitner
MÄN 4x800 M
8.20,0m KFUM Örebro Örebro 16 jun 64
Rune Nilsson - Åke Karlsson - Günter Breitner - Alf Olsson
MÄN 4x1500 M
17.22,3m KFUM Örebro Kumla 5 jun 64
Alf Olsson - Günter Breitner - Åke Karlsson - Ragnvald Johansson
17.43,5m IF Start Kumla 5 jun 64
Staffan Pettersson - Gunnar Wikman - Arne Nilsson - Lars Jellwert
KVINNOR 4x100 M
51,5m Glanshammars IF 64
x - x - x - x
52,6m IFK Kumla Örebro 16 jun 64
x - x - x - x
53,3m IFK Hallsberg Örebro 16 jun 64
x - x - x - x
56,1m Laxå IF 64
x - x - x - x
56,8m Örebro SK 64
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.51,6m Glanshammars IF Karlstad 5 jul 64
Britt Johansson - Monica Oskarsson - Eleonor Oskarsson - Solbritt Lennartsson
1.55,8m IFK Kumla Kumla 5 jun 64
Margareta Eriksson - Marianne Gustavsson - Elsie Larsson - Sigrid Norrman



MÄN 4x100 M
45,8m KFUM Örebro Örebro 6 jul 65
Knut Sävlind - Lars Nilsson - Anders Byhlén - Kim Bergqvist
MÄN 4x200 M
1.34,4m KFUM Örebro Hallsberg 3 jun 65
Jan Magnusson - Åke Berglund - Kim Bergqvist - Anders Byhlén
1.35,8m Fjugesta IF Hallsberg 3 jun 65
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,2m KFUM Örebro Örebro 13 jun 65
x - x - x - x
2.09,0m Fellingsbro GoIF Fellingsbro 28 aug 65
x - x - x - x
2.09,4m Vretstorps IF Örebro 13 jun 65
x - x - x - x
2.11,6m Fjugesta IF Örebro 11 jul 65
x - x - x - x
2.12,5m IFK Nora Nora 7 aug 65
x - x - x - x
2.13,4m IF Start Nora 7 aug 65
x - x - x - x
2.13,9m IFK Kumla Fellingsbro 1 aug 65
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.23,7m KFUM Örebro Göteborg 12 sep 65
Kim Bergqvist - Anders Byhlén - Åke Berglund - Nils-Egil Rosenberg
MÄN 4x800 M
8.26,6m KFUM Örebro Hallsberg 3 jun 65
Anders Byhlén - Alf Olsson - Lars Wolf - Åke Berglund
MÄN 4x1500 M
17.15,6m KFUM Örebro Örebro 6 jul 65
Åke Karlsson - Bengt Widström - Ragnvald Johansson - Åke Berglund
17.30,5m IF Start Örebro 6 jul 65
Bo Eklund - Lars Jellwert - Anders Westin - Gunnar Wikman
18.11,5m IFK Nora Örebro 6 jul 65
Börje Nilsson - Per-Olof Olsson - Kjell Dahlin - Lars Forsberg
KVINNOR 4x100 M
51,6m Glanshammars IF Glanshammar 13 jun 65
Gunilla Wilhelmsson - Britt Johansson - Eleonor Oskarsson - Solbritt Lennartsson
51,8m IFK Kumla Kumla 13 jun 65
Margareta Eriksson - Elsie Larsson - Margareta Bodén - Sigrid Norrman
55,7m IFK Hallsberg Hallsberg 3 jun 65
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.50,5m Glanshammars IF Örebro 6 jul 65
Karin Hallberg - Britt Johansson - Eleonor Oskarsson - Solbritt Lennartsson
1.50,9m IFK Kumla Örebro 6 jul 65
Margareta Eriksson - Elsie Larsson - Margareta Bodén - Sigrid Norrman
KVINNOR 3x800 M
8.03,4m IFK Hallsberg Göteborg 12 sep 65
Runa Adolfsson - Agneta Schützer - Margareta Mattsson



MÄN 4x100 M
45,3m Vretstorps IF Vretstorp 24 sep 66
Jouko Tervalampi - Bo Wallin - Stig Pettersson - Lars Lindhe
45,6m Fjugesta IF 66
x - x - x - x
46,1m KFUM Örebro Arvika 13 aug 66
x - x - x - x
46,6m Fjugesta IF Örebro 3 sep 66
Göran Hellström - Lennart Ekström - Roger Lundberg - Bengt Dahlqvist
MÄN 4x200 M
1.33,0m Fjugesta IF Örebro 9 jun 66
Göran Hellström - Roger Lundberg - Bengt Dahlqvist - Lennart Ekström
1.34,0m KFUM Örebro Örebro 9 jun 66
Jan Magnusson - Nils-Egil Rosenberg - Anders Byhlén - Kim Bergqvist
1.37,5m Vretstorps IF Mariestad 9 jul 66
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,1m Fjugesta IF Örebro 12 jun 66
x - x - x - x
2.04,6m KFUM Örebro Stockholm 5 jun 66
x - x - x - x
2.08,0m Vretstorps IF Örebro 12 jun 66
x - x - x - x
2.15,3m IFK Kumla Hällefors 3 sep 66
x - x - x - x
2.15,5m Åsbro GoIF Örebro 29 jun 66
Börje Nordin - Håkan Wirsén - Percy Manfredsson - Björn-Erik Franzén
2.15,8m IF Start Eskilstuna 4 jun 66
Hans Willén - Hans Halling - Bo Erixon - Lennart Johansson
MÄN 4x400 M
3.32,4m KFUM Örebro Örebro 3 sep 66
Lars-Ingmar Johansson - Nils-Egil Rosenberg - Per-Olof Johansson - Kim Bergqvist
3.38,4m Fjugesta IF Örebro 3 sep 66
Fredrik Ahlgren - Lars-Åke Blom - Henrik Jansson - Lennart Ekström
3.38,5m IF Start Örebro 3 sep 66
Nils Cederblad - Bo Eklund - Anders Westin - Günter Breitner
MÄN 4x800 M
8.16,6m KFUM Örebro Örebro 9 jun 66
Anders Byhlén - Åke Karlsson - Roger Gustavsson - Kim Bergqvist
8.19,3m IF Start Örebro 9 jun 66
Rolf Barr - Lars Jellwert - Lennart Johansson - Bo Erixon
MÄN 4x1500 M
16.58,0m IF Start Örebro 3 sep 66
Arne Nilsson - Lars Jellwert - Bo Erixon - Günter Breitner
17.01,4m KFUM Örebro Örebro 3 sep 66
Åke Karlsson - Roger Gustavsson - Lars Wolf - Kim Bergqvist
18.12,8m Fjugesta IF Örebro 3 sep 66
Göran Eriksson - Henrik Jansson - Hans-Åke Björk - Fredrik Ahlgren
KVINNOR 4x80 M
41,1m Glanshammars IF Glanshammar 19 aug 66
Eleonor Oskarsson - Monica Oskarsson - Solbritt Lennartsson - Britt Johansson
KVINNOR 4x100 M
50,6m Glanshammars IF Kumla 21 aug 66
Eleonor Oskarsson - Solbritt Lennartsson - Monica Oskarsson - Britt Johansson
52,6m IFK Kumla Kumla 12 jun 66
Margareta Eriksson - Marianne Gustavsson - Monica Gullmarsson - Sigrid Norrman
53,2m IFK Hallsberg Västerås 19 maj 66
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.52,0m Glanshammars IF Örebro 9 jun 66
Karin Hallberg - Monica Oskarsson - Britt Johansson - Solbritt Lennartsson
1.56,2m IFK Hallsberg Örebro 9 jun 66
Anita Klockare - Runa Adolfsson - Margareta Mattsson - Siv Karlsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.36,2m IFK Hallsberg 66
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,1m Fjugesta IF Örebro 6 jul 67
Göran Hellström - Bengt Dahlqvist - Roger Lundberg - Lennart Ekström
44,4m KFUM Örebro Örebro 6 jul 67
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.32,6m KFUM Örebro Örebro 7 jun 67
Ulf Larsson - Lars-Ingmar Johansson - Percy Andbro - Kim Bergqvist
1.35,0m Fjugesta IF Örebro 7 jun 67
x - x - x - x
1.35,7m Vretstorps IF Örebro 7 jun 67
Bo Wallin - Lars Lindhe - Stig Pettersson - Jouko Tervalampi
MÄN STAFETT 1000 M
1.59,1m KFUM Örebro Västerås 10 jun 67
Jan Magnusson - Heikki Olli - Ulf Larsson - Kim Bergqvist
2.03,7m Vretstorps IF Örebro 11 jun 67
Bo Wallin - Lars Lindhe - Stig Pettersson - Jouko Tervalampi
2.06,5m Fjugesta IF Vretstorp 3 jun 67
x - x - x - x
2.08,5m IFK Kumla Vretstorp 3 jun 67
x - x - x - x
2.15,2m Åsbro GoIF Örebro 22 aug 67
Håkan Angelsten - Börje Nordin - Björn-Erik Franzén - Bengt Pettersson
MÄN 4x400 M
3.32,3m KFUM Örebro Örebro 5 jul 67
Gunnar Anshelm - Ulf Larsson - Percy Andbro - Lars-Ingmar Johansson
3.38,2m IF Start Örebro 5 jul 67
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
7.49,0m KFUM Örebro Borås 5 aug 67
Åke Berglund - Bo-Gunnar Carlsson - Roger Gustavsson - Kim Bergqvist
8.12,9m IF Start Örebro 7 jun 67
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.43,6m KFUM Örebro Örebro 6 jul 67
Bengt Widström - Kim Bergqvist - Bo-Gunnar Carlsson - Åke Berglund
17.12,6m IF Start Örebro 6 jul 67
x - x - x - x
17.54,8m Vretstorps IF Örebro 6 jul 67
x - x - x - x
18.00,4m Wedevågs IF Örebro 6 jul 67
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
51,8m Glanshammars IF Norrköping 28 maj 67
Monica Oskarsson - Eleonor Gustafsson - Christina Renheim - Britt Johansson
52,9m IFK Kumla Västerås 11 jun 67
x - x - x - x
54,2m IFK Hallsberg Örebro 5 jul 67
x - x - x - x
54,8m IFK Nora 67
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.53,3m Glanshammars IF Örebro 7 jun 67
Eleonor Gustafsson - Christina Renheim - Britta Persson - Monica Oskarsson
1.53,9m IFK Hallsberg Örebro 7 jun 67
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.35,0m IFK Hallsberg Örebro 7 jun 67
Anita Klockare - Siv Karlsson - Runa Adolfsson - Agneta Schützer
2.35,2m Glanshammars IF Örebro 7 jun 67
Eleonor Gustafsson - Christina Renheim - Monica Oskarsson - Carin Albinsson
KVINNOR 3x800 M
8.07,0m Glanshammars IF Borås 6 aug 67
Iris Haglund - Carin Albinsson - Kristina Broman



MÄN 4x100 M
44,9m KFUM Örebro Örebro 31 jul 68
Göran Hellström -Hans Haginge - Ulf Santhesson - Anders Müller
MÄN 4x200 M
1.30,9m KFUM Örebro Örebro 5 jun 68
Ulf Larsson - Curt Svensson - Erik Backnert - Kim Bergqvist
MÄN STAFETT 1000 M
2.00,4m KFUM Örebro Örebro 8 jun 68
Curt Svensson - Ulf Larsson - Erik Backnert - Kim Bergqvist
2.05,7m IFK Nora Nora 31 aug 68
x - x - x - x
2.06,3m Vretstorps IF Kumla 8 jun 68
Alf Aronsson - Bo Wallin - Lars Lindhe - Jouko Tervalampi
2.10,1m Fjugesta IF Örebro 26 maj 68
x - x - x - x
2.13,1m IFK Kumla Örebro 26 maj 68
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.25,7m KFUM Örebro Örebro 31 jul 68
Gunnar Anshelm - Per-Olof Johansson - Hans Haginge - Curt Svensson
3.29,7m IFK Nora Örebro 31 jul 68
Tord Granskog - Kjell Norelius - Roland Fläring - Börje Nilsson
MÄN 4x800 M
7.42,2m KFUM Örebro Malmö 20 aug 68
Gunnar Anshelm - Roger Gustavsson - Leif Egefur - Kim Bergqvist
8.20,6m IF Start Örebro 5 jun 68
Bo Erixon - Gunnar Johansson - Bo Eklund - Hans Halling
MÄN 4x1500 M
16.45,2m KFUM Örebro Örebro 31 jul 68
Bengt Widström - Roger Gustavsson - Bo-Gunnar Carlsson - Kjell Nilsson
17.38,4m IF Start Örebro 31 jul 68
Bo Erixon - Nils Lovang - Gunnar Johansson - Bo Eklund
17.50,6m Rockhammars IK Örebro 31 jul 68
Rune Nilsson - Lennart Larsson - Conny Englund - Göran Jonsson
KVINNOR 4x100 M
51,1m Glanshammars IF Norrköping 26 maj 68
x - x - x - x
52,2m IFK Hallsberg Västerås 7 sep 68
x - x - x - x
54,6m IFK Kumla 68
x - x - x - x
54,8m IFK Nora 68
x - x - x - x
55,2m Fjugesta IF 68
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.52,4m Glanshammars IF Örebro 5 jun 68
Karin Sandberg - Christina Renheim - Monica Oskarsson - Britt Johansson
1.53,6m IFK Hallsberg Örebro 5 jun 68
Agneta Schützer - Runa Adolfsson - Agneta Stenberg - Siv Karlsson
1.57,7m IFK Nora Örebro 5 jun 68
Åsa Granskog - Gunilla Green - Inger Lindh - Berit Funke
1.58,4m Fjugesta IF Örebro 5 jun 68
Ros-Marie Perjus - Anette Andersson - Solveig Åberg - Ingegerd Åberg
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.26,2m Glanshammars IF Örebro 5 jun 68
Eleonor Gustafsson - Christina Renheim - Monica Oskarsson - Britt Johansson
2.31,3m IFK Hallsberg Örebro 5 jun 68
Ingegerd Olofsson - Siv Karlsson - Agneta Stenberg - Agneta Schützer
KVINNOR 3x800 M
8.02,0m IFK Hallsberg Örebro 31 jul 68
Siv Karlsson - Runa Adolfsson - Agneta Stenberg
8.02,8m Glanshammars IF Örebro 31 jul 68
Iris Haglund - Kristina Broman - Carin Albinsson



MÄN 4x100 M
44,7m KFUM Örebro Örebro 6 aug 69
Hans Haginge - Lars-Ingmar Johansson - Erik Backnert - Kim Bergqvist
45,9m Vretstorps IF Örebro 6 aug 69
Alf Aronsson - Stig Pettersson - Jouko Tervalampi - Lars Lindhe
MÄN 4x200 M
1.32,7m KFUM Örebro Örebro 4 aug 69
Ulf Santhesson - Curt Svensson - Hans Haginge - Kim Bergqvist
MÄN STAFETT 1000 M
1.59,6m KFUM Örebro Finspång 14 sep 69
Jan Magnusson - Ulf Santhesson - Curt Svensson - Kim Bergqvist
2.07,0m Vretstorps IF Eskilstuna 1 jun 69
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.24,1m KFUM Örebro Gävle 22 jun 69
Curt Svensson - Erik Backnert - Hans Haginge - Kim Bergqvist
MÄN 4x800 M
8.04,7m KFUM Örebro Örebro 24 jun 69
Erik Backnert - Rolf Gullö - Gunnar Anshelm - Curt Svensson
8.05,0m IFK Nora Örebro 24 jun 69
Roland Fläring - Tord Granskog - Lars Forsberg - Börje Nilsson
8.33,3m IF Start Örebro 24 jun 69
Rolf Barr - Bo Eklund - Hans Andersson - Anders Westin
8.42,2m Rockhammars IK Örebro 24 jun 69
Rune Nilsson - Jan Marmstål - Lennart Jansson - Conny Englund
MÄN 4x1500 M
17.01,8m KFUM Örebro Örebro 10 jun 69
Bengt Widström - Hans-Örjan Norstedt - Bo-Gunnar Carlsson - Timo Mikkola
17.34,0m IF Start Örebro 10 jun 69
Rolf Barr - Anders Höög - Anders Westin - Bo Eklund
KVINNOR 4x100 M
51,6m Glanshammars IF Örebro 69
Eleonor Gustafsson - Britta Persson - Eva Sjöstedt - Britt Johansson
52,8m IFK Hallsberg Västerås 1 jun 69
x - x - x - x
54,8m Fjugesta IF Örebro 16 jun 69
Ros-Marie Perjus - Anette Andersson - Åsa Karlsson - Ingegerd Åberg
54,8m IFK Nora Örebro 5 aug 69
Britt-Marie Karlsson - Gunilla Gren - Margareta Nordkvist - Berit Funke
KVINNOR 4x200 M
1.48,9m Glanshammars IF Gävle 22 jun 69
Britta Persson - Karin Sandberg - Monica Oskarsson - Britt Johansson
1.56,4m IFK Hallsberg Örebro 24 jun 69
Ingegerd Olofsson - Anette Gustavsson - Siv Karlsson - Agneta Stenberg
2.02,0m IFK Nora Örebro 24 jun 69
Britt-Marie Karlsson - Åsa Granskog - Margareta Nordkvist - Berit Funke
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.24,8m Glanshammars IF Örebro 7 jun 69
Eva Sjöstedt - Karin Sandberg - Monica Oskarsson - Britt Johansson
2.30,8m IFK Hallsberg Örebro 10 jun 69
Ingegerd Olofsson - Siv Karlsson - Agneta Schützer - Agneta Stenberg
2.36,2m IFK Nora Örebro 10 jun 69
Margareta Nordqvist - Berit Funke - Gunilla Green - Inger Lindh
2.39,0m Fjugesta IF Örebro 10 jun 69
Åsa Karlsson - Ingegerd Åberg - Annette Andersson - Kick Palmqvist
KVINNOR 4x400 M
4.12,5m Glanshammars IF Gävle 21 jun 69
Karin Sandberg - Inger Eriksson - Monica Oskarsson - Britt Johansson
4.25,2m IFK Hallsberg Örebro 9 jun 69
Siv Karlsson - Runa Adolfsson - Agneta Schützer - Agneta Stenberg
4.38,8m IFK Nora Örebro 9 jun 69
Gunilla Green - Berit Andersson - Berit Funke - Inger Lindh
KVINNOR 3x800 M
7.46,0m IFK Hallsberg Örebro 24 jun 69
Runa Adolfsson - Maj Bohman - Agneta Stenberg
7.51,8m Glanshammars IF Örebro 24 jun 69
Iris Haglund - Kristina Broman - Inger Gustavsson
8.01,6m Grönbo IF Örebro 24 jun 69
Karin Jansson - Marianne Pedersen - Lena Jansson
8.16,2m IFK Nora Örebro 24 jun 69
Gunilla Green - Berit Andersson - Inger Lindh



MÄN 4x100 M
44,0m KFUM Örebro Örebro 18 jun 70
Ulf Santhesson - Ulf Larsson - Hans Haginge - Hans Andersson
45,3m Vretstorps IF Örebro 18 jun 70
Alf Aronsson - Kurt Eklund - Jouko Tervalampi - Lars Lindhe
MÄN 4x200 M
1.30,1m KFUM Örebro Karlstad 24 aug 70
Gunnar Anshelm - Kim Bergqvist - Hans Haginge - Hans Andersson
1.35,1m Vretstorps IF Örebro 2 jun 70
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
1.58,9m KFUM Örebro Borås 19 sep 70
Ulf Santhesson - Curt Svensson - Hans Haginge - Kim Bergqvist
2.02,8m IFK Nora Nora 27 jun 70
Per Einar - Sven-Erik Rehn - Tord Granskog - Roland Fläring
2.04,1m Vretstorps IF Örebro 20 sep 70
Lars Lindhe - Jouko Tervalampi - Stig Pettersson - Alf Aronsson
MÄN 4x400 M
3.18,9m KFUM Örebro Göteborg 14 jun 70
x - x - x - x
3.31,9m IFK Nora Örebro 29 jun 70
Roland Fläring - Anders Konradsson - Sven-Erik Rehn - Tord Granskog
MÄN 4x800 M
7.46,8m KFUM Örebro Göteborg 13 jun 70
x - x - x - x
8.00,6m IFK Nora Örebro 2 jun 70
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
17.17,2m KFUM Örebro Örebro 30 jun 70
Hans Widström - Kim Bergqvist - Kjell Nilsson - Timo Mikkola
18.04,0m IF Start Örebro 30 jun 70
Lars Johansson - Anders Westin - Anders Dahlgren - Bo Eklund
KVINNOR 4x100 M
51,7m Glanshammars IF Örebro 17 jun 70
Eva Sjöstedt - Britta Persson - Lena Johansson - Britt Johansson
53,7m IF Start Örebro 18 sep 70
x - x - x - x
53,9m Fjugesta IF Örebro 18 sep 70
x - x - x - x
55,1m IFK Nora Örebro 17 jun 70
Britt-Marie Karlsson - Gunilla Green - Margareta Nordqvist - Inger Lindh
56,6m Sjöängens IF Askersund 11 sep 70
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.49,4m Glanshammars IF Örebro 2 jun 70
Lena Johansson - Britta Persson - Karin Sandberg - Britt Johansson
2.01,2m IFK Nora Örebro 2 jun 70
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.28,9m Glanshammars IF Örebro 30 jun 70
Lena Johansson - Britta Persson - Karin Sandberg - Inger Eriksson
2.31,8m IF Start Örebro 30 jun 70
Kerstin Olausson - Margareta Adolfsson - Gudrun Pettersson - Sylva Andersson
2.40,1m IFK Nora Örebro 30 jun 70
Margareta Nordqvist - Britt-Marie Karlsson - Gunilla Green - Inger Lindh
KVINNOR 4x400 M
4.23,6m Glanshammars IF Örebro 29 jun 70
Gunnel Persson - Karin Sandberg - Britta Persson - Inger Eriksson
4.25,9m IF Start Örebro 29 jun 70
Gudrun Pettersson - Kristina Klintefelt - Margareta Adolfsson - Sylva Andersson
4.26,6m IFK Nora Örebro 29 jun 70
Gunilla Green - Ann-Christin Hedmark - Lena Jansson - Inger Lindh
KVINNOR 3x800 M
7.35,5m IFK Nora Örebro 2 jun 70
Gunilla Green - Inger Lindh - Lena Jansson
7.38,9m IF Start Örebro 2 jun 70
x - x - x
7.43,4m Glanshammars IF Örebro 2 jun 70
x - x - x
8.00,6m Stocksäters IF Örebro 2 jun 70
Runa Adolfsson - Birgitta Wessman - Maj Boman



MÄN 4x100 M
42,8m KFUM Örebro Malmö 19 jun 71
Ulf Santhesson - Hans Haginge - Ulf Larsson - Hans Andersson
44,5m Vretstorps IF Örebro 15 sep 71
Alf Aronsson - Alf Sunesson - Jouko Tervalampi - Lars Lindhe
46,1m Fjugesta IF Örebro 15 sep 71
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.31,9m KFUM Örebro Örebro 2 jun 71
Gunnar Anshelm - Tomas Eriksson - Curt Svensson - Kim Bergqvist
1.33,2m Vretstorps IF Örebro 15 sep 71
Alf Aronsson - Alf Sunesson - Jouko Tervalampi - Lars Lindhe
MÄN STAFETT 1000 M
1.56,4m KFUM Örebro Karlstad 7 aug 71
Ulf Santhesson - Kim Bergqvist - Ulf Larsson - Hans Andersson
2.03,6m Vretstorps IF Västerås 20 maj 71
Lars Lindhe - Alf Aronsson - Alf Sunesson - Jouko Tervalampi
2.03,9m IFK Nora 71
x - x - x - x
2.07,8m Stocksäters IF Örebro 23 jun 71
Bengt-Åke Hagberg - Lenny Halling - Håkan Eriksson - Åke Berg
MÄN 4x400 M
3.14,6m KFUM Örebro Malmö 20 jun 71
Hans Haginge - Kim Bergqvist - Lars-Ingmar Johansson - Hans Andersson
3.30,2m Vretstorps IF Örebro 28 jun 71
Alf Aronsson - Alf Sunesson - Lars Lindhe - Jouko Tervalampi
3.34,7m IFK Nora Örebro 28 jun 71
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
7.42,0m KFUM Örebro Malmö 19 jun 71
Curt Svensson - Börje Nilsson - Timo Mikkola - Kim Bergqvist
MÄN 4x1500 M
17.05,0m KFUM Örebro Örebro 29 jun 71
Bengt Widström - Gösta Karlsson - Benny Fredriksson - Kjell Nilsson
17.38,6m IF Start Örebro 29 jun 71
Anders Höög - x-x-x
18.08,2m Stocksäters IF Örebro 29 jun 71
Bo Werner - Jan Svensson - Håkan Eriksson - Åke Berg
KVINNOR 4x100 M
51,0m Glanshammars IF Stockholm 11 jul 71
x - x - x - x
52,9m Sjöängens IF Örebro 20 sep 71
x - x - x - x
53,7m IF Start Örebro 3 aug 71
x - x - x - x
54,4m IFK Nora 71
x - x - x - x
55,8m Fjugesta IF Örebro 4 jun 71
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.49,9m Glanshammars IF Örebro 2 jun 71
Helena Johansson - Monica Oskarsson - Britta Persson - Karin Sandberg
1.55,4m Sjöängens IF Örebro 2 jun 71
Ann Henriksson - Anne-Catherine Pettersson - Anna Ullgren - Lena Skugge
1.55,5m IF Start Örebro 2 jun 71
x - x - x - x
1.56,5m IFK Nora Örebro 2 jun 71
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.23,4m Glanshammars IF Sollentuna 18 aug 71
Karin Sandberg - Gunnel Algotsson - Britta Persson - Inger Eriksson
2.30,0m IF Start Örebro 29 jun 71
Kerstin Olausson - Lena Redin - Gudrun Pettersson - Sylva Andersson
KVINNOR 4x400 M
4.20,7m IF Start Örebro 28 jun 71
Gudrun Pettersson - Lena Redin - Lillivor Bergqvist - Sylva Andersson
4.26,9m IFK Nora Örebro 28 jun 71
x - x - x - x
KVINNOR 3x800 M
7.14,8m Glanshammars IF Örebro 2 jun 71
Monica Oskarsson - Gunnel Persson - Inger Eriksson
7.24,4m IFK Nora Örebro 2 jun 71
x - x - x
7.37,2m IF Start Örebro 2 jun 71
x - x - x
8.14,0m Sjöängens IF Örebro 2 jun 71
x - x - x



MÄN 4x100 M
43,4m KFUM Örebro Sollentuna 18 jun 72
x - x - x - x
45,9m Vretstorps IF Örebro 2 jun 72
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,6m KFUM Örebro Örebro 1 jun 72
Hans Haginge - Curt Svensson - Ulf Larsson - Kim Bergqvist
1.34,8m Vretstorps IF Örebro 1 jun 72
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,2m IFK Nora 72
x - x - x - x
2.06,5m Vretstorps IF Nyköping 27 maj 72
x - x - x - x
2.10,3m KFUM Örebro Örebro 14 jun 72
Anders Ohlsson - Kent Erbro55 - Christoffer Martinsson - Åke Berg
2.13,9m Fjugesta IF Örebro 14 jun 72
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.27,1m KFUM Örebro Örebro 2 jun 72
Ulf Larsson - Gunnar Anshelm - Hans Haginge - Kim Bergqvist
MÄN 4x800 M
7.41,2m KFUM Örebro Sollentuna 17 jun 72
Curt Svensson - Mauri Kemppi - Kim Bergqvist - Timo Mikkola
MÄN 4x1500 M
17.15,8m KFUM Örebro Örebro 6 sep 72
Per-Olof Johansson - Curt Svensson - Kjell Nilsson - Kim Bergqvist
17.34,6m Stocksäters IF Örebro 6 sep 72
Gunnar Johansson - Lasse Lindberg - Bo Werner - Roger Adolfsson
KVINNOR 4x100 M
50,9m IF Start Malmö 10 jun 72
Maria Berglund - Kerstin Olausson - Lena Redin - Kerstin Timan
51,3m Glanshammars IF Örebro 2 jun 72
Margareta Eriksson - Britta Persson - Karin Sandberg - Gunnel Algotsson
52,9m Sjöängens IF Örebro 2 jun 72
x - x - x - x
53,7m IFK Nora 72
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.50,4m IF Start Örebro 1 jun 72
Maria Berglund - Lena Redin - Kerstin Timan - Kerstin Olausson
1.50,4m Glanshammars IF Örebro 1 jun 72
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.26,4m IF Start Uppsala 23 sep 72
Marie Simm - Maria Berglund - Margareta Adolfsson - Kerstin Olausson
2.31,5m Sjöängens IF 72
x - x - x - x
2.38,3m IFK Nora Nora 5 jun 72
x - x - x - x
KVINNOR 3x800 M
7.25,0m IF Start Örebro 1 jun 72
Margareta Adolfsson - Lilivor Bergqvist - Sylva Andersson
7.28,6m Glanshammars IF Örebro 1 jun 72
x - x - x



MÄN 4x100 M
44,2m KFUM Örebro Sollentuna 1 jul 73
Roland Gustafsson - Kent Erbro - Anders Ohlsson - Peter Säll
45,2m Vretstorps IF Örebro 5 aug 73
Alf Aronsson - Stig Pettersson - Alf Sunesson - Lars Lindhe
MÄN 4x200 M
1.32,2m KFUM Örebro Örebro 23 maj 73
Ulf Larsson - Lars-Ingmar Johansson - Curt Svensson - Hans Haginge
MÄN STAFETT 1000 M
2.00,4m KFUM Örebro Örebro 26 maj 73
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.27,5m KFUM Örebro Sollentuna 30 jun 73
Peter Säll - Kent Erbro55 - Christoffer Martinsson - Anders Ohlsson
MÄN 4x800 M
7.50,8m KFUM Örebro Helsingborg 7 jul 73
Curt Svensson - Mauri Kemppi - Kim Bergqvist - Anders Faager
MÄN 4x1500 M
16.36,8m KFUM Örebro Västerås 21 jun 73
Mauri Kemppi - Kim Bergqvist - Curt Svensson - Bo-Gunnar Bogges
KVINNOR 4x100 M
52,0m IF Start Kristinehamn 26 maj 73
x - x - x - x
52,4m Fjugesta IF Sigtuna 26 maj 73
x - x - x - x
53,6m IFK Kumla Örebro 7 aug 73
x - x - x - x
53,7m Glanshammars IF Västerås 4 aug 73
Margareta Nordström - Monica Oskarsson - Elisabeth Sandberg - Karin Sandberg
KVINNOR 4x200 M
1.51,7m IF Start Örebro 23 maj 73
Lena Björklund - Kerstin Olausson - Katarina Hallberg? - Maria Berglund
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.26,5m IF Start Örebro 31 maj 73
x - x - x - x
2.34,1m Glanshammars IF Västerås 21 jun 73
Monica Oskarsson - Margareta Eriksson - Elisabeth Sandberg - Gunnel Persson
KVINNOR 3x800 M
7.53,2m IF Start Sollentuna 1 jul 73
Elisabeth Bogges - Cecilia Schnell - Catrine Carlsson



MÄN 4x100 M
42,9m KFUM Örebro Örebro 15 jun 74
Roland Gustafsson - Anders Ohlsson - Hans-Göran Eriksson - Peter Säll
44,5m Vretstorps IF Stockholm 23 maj 74
Alf Aronsson - Manfred Barenfeld - Lars Lindhe - Alf Sunesson
45,9m Stocksäters IF Örebro 14 aug 74
Bengt-Åke Hagberg - Torbjörn Eriksson - Mats Sandberg - Jan Axelsson
MÄN 4x200 M
1.33,1m Vretstorps IF Örebro 29 maj 74
Alf Aronsson - Manfred Barenfeld - Lars Lindhe - Alf Sunesson
1.34,6m KFUM Örebro Örebro 29 maj 74
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.07,7m Stocksäters IF Örebro 21 maj 74
Peter Svensson - Mats Sandberg - Per Bäck - Jan Axelsson
2.12,2m KFUM Örebro Örebro 21 maj 74
Tomas Götemo - Jan-Ove Andersson - Mårten Zetterman - Peter Sjunnesson
MÄN 4x800 M
8.12,3m KFUM Örebro Örebro 29 maj 74
Bo-Gunnar Bogges - Kjell Nilsson - Curt Svensson - Kim Bergqvist
MÄN 4x1500 M
17.53,6m KFUM Örebro Örebro 18 jun 74
Kim Bergqvist - Bo-Gunnar Bogges - Kjell Nilsson - Curt Svensson
KVINNOR 4x100 M
49,8m IF Start Västerås 14 sep 74
Maria Berglund - Kerstin Olausson - Kerstin Timan - Lena Björklund
53,5m Fjugesta IF Örebro 14 aug 74
x - x - x - x
54,3m Stocksäters IF Örebro 18 jun 74
Anna-Christine Johansson - Monica Andersson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
54,4m Glanshammars IF Västerås 31 maj 74
x - x - x - x
54,8m IFK Kumla Örebro 21 maj 74
H Svensson - Vivianne Björklund - Lena Olsson - Pauline Regnér
KVINNOR 4x200 M
1.51,4m IF Start Örebro 29 maj 74
Lotta Nyman - Lena Björklund - Margareta Adolfsson - Kerstin Olausson
1.57,7m Stocksäters IF Örebro 29 maj 74
Anne-Catherine Pettersson - Susanne Bäckström - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.24,4m IF Start Örebro 15 jun 74
Kerstin Timan - Anna-Märta Olausson - Kerstin Olausson - Lena Björklund
KVINNOR 4x400 M
4.09,2m IF Start Örebro 11 jun 74
Kerstin Olausson - Lena Björklund - Ann Sundström - Sylva Andersson
KVINNOR 3x800 M
7.18,3m IF Start Örebro 29 maj 74
Maria Johnsson - Ann Sundström - Sylva Andersson
7.52,8m IFK Nora Örebro 21 maj 74
x - x - x - x
8.02,2m Stocksäters IF Örebro 21 maj 74
Maria Eriksson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich



MÄN 4x100 M
43,6m KFUM Örebro Malmö 14 jun 75
Roland Gustafsson - Hans-Göran Eriksson - Kent Erbro55 - Peter Säll
46,4m Stocksäters IF Örebro 12 aug 75
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.38,0m KFUM Örebro Örebro 21 maj 75
Gunnar Anshelm - Curt Svensson - Kim Bergqvist - Jörgen Karlsson
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,5m KFUM Örebro Örebro 13 aug 75
Peter Säll - Anders Ohlsson - Hans-Göran Eriksson - Christoffer Martinsson
2.07,6m Stocksäters IF Örebro 13 aug 75
Mats Sandberg - Torbjörn Eriksson - Per Bäck - Jan Axelsson
MÄN 4x400 M
3.32,4m Stocksäters IF Örebro 22 maj 75
Mats Sandberg - Torbjörn Eriksson - Per Bäck - Jan Axelsson
3.32,7m KFUM Örebro Örebro 22 maj 75
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.22,6m KFUM Örebro Örebro 21 maj 75
Bo-Gunnar Bogges - Peter Janetzky - Curt Svensson - Kim Bergqvist
MÄN 4x1500 M
17.20,8m KFUM Örebro Örebro 22 maj 75
Bo-Gunnar Bogges - Mats Helander - Kim Bergqvist - Peter Janetzky
17.41,4m Stocksäters IF Örebro 22 maj 75
Roger Adolfsson - Gunnar Johansson - Mats Nylin - Bo Werner
KVINNOR 4x100 M
50,6m IF Start Nyköping 29 jun 75
Maria Berglund - Kerstin Olausson - Kerstin Timan - Karin Sandberg
53,5m Stocksäters IF Örebro 22 maj 75
Marianne Heppich - Monica Andersson - Pirjo Kuntsi - Barbro Månsson
53,5m Fjugesta IF Nyköping 1 jun 75
x - x - x - x
55,0m IFK Kumla Örebro 31 maj 75
x - x - x - x
55,7m Sjöängens IF Örebro 31 maj 75
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.53,8m IF Start Örebro 21 maj 75
Ulla Heggemann - Kerstin Olausson - Kerstin Timan - Lena Björklund
1.59,2m Stocksäters IF Örebro 21 maj 75
Marianne Heppich - Brittinger Larsson - Pirjo Kuntsi - Barbro Månsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.23,8m IF Start Göteborg 5 jul 75
Marita Pettersson - Karstin Timan - Kerstin Olausson - Lena Björklund
2.31,0m Stocksäters IF Örebro 30 maj 75
Brittinger Larsson - Barbro Månsson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
KVINNOR 4x400 M
4.04,4m IF Start Göteborg 6 jul 75
Maria Berglund - Kerstin Olausson - Anna-Märta Olausson - Karin Sandberg
4.38,5m Stocksäters IF Örebro 22 maj 75
Marianne Heppich - Brittinger Larsson - Maria Eriksson - Pirjo Kuntsi
KVINNOR 3x800 M
6.51,9m IF Start Göteborg 5 jul 75
Marine Jakobsson - Anna-Märta Olausson - Ann Sundström
7.36,4m IFK Nora Örebro 21 maj 75
x - x - x - x



MÄN 4x100 M
43,6m Stocksäters IF Västerås 29 maj 76
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Jan Axelsson - Per Bäck
43,6m KFUM Örebro Västerås 30 maj 76
Svante Sandell - Roland Gustafsson - Anders Ohlsson - Peter Säll
45,0m Vretstorps IF Örebro 20 maj 76
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,5m Stocksäters IF Örebro 19 maj 76
Mats Sandberg - Torbjörn Eriksson - Per Bäck - Jan Axelsson
1.33,9m Vretstorps IF Örebro 19 maj 76
Alf Aronsson - Alf Sunesson - Gert Hallinder - Georg Agorastos
1.34,0m KFUM Örebro Örebro 19 maj 76
Roland Gustafsson - Aron Hultin - Gunnar Anshelm - Karl-Gustav Björklund
MÄN STAFETT 1000 M
2.08,5m Stocksäters IF Nyköping 31 jul 76
Mats Sandberg - Jan Axelsson - Dan Karlsson - Per Bäck
MÄN 4x400 M
3.26,3m Stocksäters IF Västerås 30 maj 76
Per Bäck - Mats Sandberg - Dan Karlsson - Jan Axelsson
3.36,6m Vretstorps IF Örebro 20 maj 76
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
51,5m IF Start Västerås 29 maj 76
x - x - x - x
51,9m Stocksäters IF Kassel, GER 3 jul 76
Susanne Ivarsson - Marina Gerhardsson - Marianne Heppich - Barbro Månsson
56,4m Fjugesta IF Örebro 12 maj 76
Ulrika Sigvardsson - Anneli Svensson - Lena Ekeroth - Ann-Christin Ollward
KVINNOR 4x200 M
1.54,5m IF Start Örebro 19 maj 76
Lotta Nyman - Karin Sandberg - Anna-Märta Olausson - Maria Berglund
1.56,0m Stocksäters IF Örebro 19 maj 76
Barbro Månsson - Lena Karlsson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.22,9m IF Start Västerås 30 maj 76
Lotta Nyman - Maria Berglund - Ulla Heggemann - Anna-Märta Olausson
2.30,6m Stocksäters IF Örebro 12 maj 76
Monica Andersson - Barbro Månsson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
KVINNOR 3x800 M
7.23,4m IF Start Västerås 29 maj 76
Eva Otterström - Catrine Vesterlund - Elisabeth Bogges



MÄN 4x100 M
43,30 Stocksäters IF Göteborg 12 jun 77
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Jan Axelsson - Per Bäck
45,2m Vretstorps IF Örebro 26 maj 77
Alf Aronsson - Alf Sunesson - Gert Hallinder - Georg Agorastos
46,8m KFUM Örebro Örebro 1 jun 77
Jan-Ove Andersson - Gunnar Brodin - Ulf Larsson - Ulf Johansson
MÄN 4x200 M
1.33,1m Stocksäters IF Örebro 25 maj 77
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Per Bäck - Jan Axelsson
1.34,5m Vretstorps IF Örebro 25 maj 77
Alf Aronsson - Alf Sunesson - Gert Hallinder - Georg Agorastos
1.39,1m KFUM Örebro Örebro 25 maj 77
Gunnar Anshelm - Magnus Niklasson - Ulf Hammarberg - Ulf Johansson
MÄN STAFETT 1000 M
2.14,7m Stocksäters IF Örebro 15 jun 77
Mats Sandberg - Jan Axelsson - Mikael Rundberg - Dan Karlsson
2.15,5m KFUM Örebro Örebro 15 jun 77
x - x - x - x
2.15,6m Ljusnarsbergs AIF Örebro 2 jun 77
Per Andersson63 - Benny Uhlin - Lars Lindh - Pertti Nykänen
MÄN 4x400 M
3.21,8m Stocksäters IF Göteborg 11 jun 77
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Per Bäck - Jan Axelsson
3.36,3m KFUM Örebro Örebro 26 maj 77
Gunnar Anshelm - Bo-Gunnar Bogges - Kent-Arne Hedström - Joel Hermansson
MÄN 4x800 M
8.32,0m KFUM Örebro Örebro 25 maj 77
Bo-Gunnar Bogges - Hans Widström - Gunnar Anshelm - Kent-Arne Hedström
KVINNOR 4x100 M
51,57 IF Start Göteborg 11 jun 77
Anna-Märta Olausson - Ulla Heggemann - Maria Berglund - Eva Otterström
52,0m Stocksäters IF Örebro 14 jun 77
Karin Wikström - Marianne Heppich - Pirjo Kuntsi - Barbro Månsson
55,9m Fjugesta IF 77
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.22,31 IF Start Göteborg 12 jun 77
Eva Otterström - Maria Berglund - Ulla Heggemann - Anna-Märta Olausson
2.34,3m Stocksäters IF Örebro 26 maj 77
Carin Wikström - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich - Irene Johansson
KVINNOR 4x400 M
4.21,0m IF Start Örebro 26 maj 77
Anna-Märta Olausson - Ulla Heggemann - Lena Björklund - Eva Otterström
KVINNOR 3x800 M
7.17,08 IF Start Göteborg 11 jun 77
Cathrine Carlsson - Catrine Vesterlund - Elisabeth Bogges
8.11,8m Rockhammars IK Örebro 2 jun 77
x - x - x



MÄN 4x100 M
42,47 Stocksäters IF Karlstad 11 jun 78
Mats Sandberg - Per Bäck - Jan Axelsson - Georg Agorastos
45,6m KFUM Örebro Handen 4 jun 78
Magnus Niklasson - Tord Granskog - Aron Hultin - Ulf Johansson
MÄN 4x200 M
1.33,5m Stocksäters IF Örebro 17 maj 78
Mats Sandberg - Per Bäck - Jan Axelsson - Georg Agorastos
1.37,9m KFUM Örebro Örebro 17 maj 78
Magnus Niklasson - Gunnar Brodin - Anders Rydvall - Ulf Johansson
MÄN STAFETT 1000 M
2.10,6m Ljusnarsbergs AIF Örebro 29 maj 78
Per Andersson63 - Ola Gunnarsson - Pertti Nykänen - Lars Lindh
2.11,2m KFUM Örebro Örebro 29 maj 78
x - x - x - x
2.12,8m Stocksäters IF Örebro 14 jun 78
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.19,08 Stocksäters IF Karlstad 10 jun 78
Georg Agorastos - Dan Karlsson - Per Bäck - Jan Axelsson
3.38,3m KFUM Örebro Örebro 24 maj 78
Tord Granskog - Per-Olof Johansson - Erik Backnert - Kim Bergqvist
MÄN 4x800 M
8.30,3m KFUM Örebro Örebro 17 maj 78
Mats Helander - Per Odelberg - Tord Granskog - Bo-Gunnar Bogges
MÄN 4x1500 M
17.39,4m KFUM Örebro Örebro 24 maj 78
Kjell Nilsson - Thomas Karlsson - Jerker Melander - Kent-Arne Hedström
17.47,2m Åsbro GoIF Örebro 24 maj 78
Mikael Abrahamsson - Mikael Karlsson - Jan Abrahamsson - Thomas Jonsson
18.06,0m Hasselfors GoIF Örebro 24 maj 78
Jan Skoglund - Per Ljungström - Hans-Göran Pettersson - Erik Bergsten
KVINNOR 4x100 M
52,32 Stocksäters IF Karlstad 11 jun 78
Ann Sääw - Christina Karlsson - Lena Karlsson - Barbro Månsson
53,3m IF Start Handen 4 jun 78
Maria Berglund - Anna-Märta Olausson - Ulla Heggemann - Catrine Vesterlund
56,4m Fjugesta IF Örebro 28 maj 78
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.49,9m Stocksäters IF Örebro 17 maj 78
Karin Wikström - Ann Sääw - Marianne Heppich - Barbro Månsson
1.53,0m IF Start Örebro 17 maj 78
Eva Otterström - Elisabeth Bogges - Catrine Vesterlund - Lena Björklund
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.27,0m Stocksäters IF Örebro 24 maj 78
Karin Wikström - Barbro Månsson - Ann Sääw - Marianne Heppich
2.27,3m IF Start Örebro 24 maj 78
x - x - x - x
KVINNOR 3x800 M
6.58,03 IF Start Karlstad 11 jun 78
Anna-Märta Olausson - Ann Sundström - Marine Jakobsson



MÄN 4x100 M
42,97 Stocksäters IF Hässleholm 10 jun 79
Ulf Johansson - Dan Karlsson - Per Bäck - Georg Agorastos
45,7m KFUM Örebro Örebro 26 maj 79
Magnus Niklasson - Hans-Göran Eriksson - Gunnar Anshelm - Tord Granskog
MÄN 4x200 M
1.36,4m Stocksäters IF Örebro 4 sep 79
Ulf Hammarberg - Ulf Johansson - Dan Karlsson - Jan Axelsson
1.36,5m KFUM Örebro Örebro 4 sep 79
Mats Karlsson - Gunnar Anshelm - Christer Roos - Tord Granskog
MÄN STAFETT 1000 M
2.13,1m Stocksäters IF Örebro 1 aug 79
Christer Karlsson - Ulf Hammarberg - Dan Karlsson - Ulf Johansson
2.15,2m KFUM Örebro Örebro 1 aug 79
Magnus Niklasson - Anders Hillding - Tommy Sander - Jerker Melander
MÄN 4x400 M
3.24,01 Stocksäters IF Hässleholm 9 jun 79
Ulf Johansson - Georg Agorastos - Dan Karlsson - Per Bäck
3.30,5m KFUM Örebro Örebro 5 sep 79
Christer Roos - Gunnar Anshelm - Hans Andersson - Tord Granskog
MÄN 4x800 M
8.17,2m KFUM Örebro Örebro 4 sep 79
Mats Helander - Thomas Karlsson - Henrik Malmqvist - Tord Granskog
8.20,0m Stocksäters IF Örebro 4 sep 79
Per Bergman - Jan Axelsson - Morgan Lalander - Dan Karlsson
8.46,4m Åsbro GoIF Örebro 4 sep 79
Håkan Mann - Börje Nordin - Thomas Jonsson - Mikael Abrahamsson
MÄN 4x1500 M
17.46,8m KFUM Örebro Örebro 5 sep 79
Roger Sander - Sven Börjesson - Henrik Malmqvist - Thomas Karlsson
17.56,6m Åsbro GoIF Örebro 5 sep 79
Roger Adolfsson - Per-Erik Andrén - Gunnar Eriksson - Thomas Jonsson
18.01,7m Örebro AIK Örebro 5 sep 79
Roland Thörn - Sune Nissung - Leif Blomqvist - Kenneth Persson
KVINNOR 4x100 M
51,1m IF Start Örebro 5 sep 79
Marita Pettersson - Karin Sandberg - Lenita Korström - Eva Otterström
51,7m Stocksäters IF Örebro 5 sep 79
Ulrika Andersson - Ann Sääw - Barbro Månsson - Carin Wikström
KVINNOR 4x200 M
1.50,5m IF Start Örebro 4 sep 79
Annika Frykholm - Cathrine Carlsson - Eva Otterström - Karin Sandberg
1.53,0m Stocksäters IF Örebro 4 sep 79
Barbro Månsson - Carin Wikström - Marianne Heppich - Ann Sääw
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.27,5m IF Start Örebro 5 sep 79
Marita Pettersson - Cathrine Carlsson - Eva Otterström - Karin Sandberg
2.39,2m Stocksäters IF Örebro 5 sep 79
Ulrika Andersson - Carin Wikström - Barbro Månsson - Ann Sääw
KVINNOR 4x400 M
4.28,0m IF Start Örebro 5 sep 79
Anneli Jakobsson - Catrine Vesterlund - Susanne Fredell - Annika Frykholm
KVINNOR 3x800 M
7.59,5m IF Start Örebro 4 sep 79
Anneli Jakobsson - Catrine Vesterlund - Ulla Heggemann



MÄN 4x100 M
44,7m Stocksäters IF Hallsberg 3 sep 80
Ulf Hammarberg - Dan Karlsson - Georg Agorastos - Ulf Johansson
46,0m KFUM Örebro Hallsberg 3 sep 80
Magnus Niklasson - Anders Hillding - Tord Granskog - Christer Roos
MÄN 4x200 M
1.37,0m Stocksäters IF Hallsberg 2 sep 80
Ulf Hammarberg - Georg Agorastos - Ulf Johansson - Dan Karlsson
1.39,2m KFUM Örebro Hallsberg 2 sep 80
Thomas Andersson - Anders Hillding - Christer Roos - Tord Granskog
MÄN STAFETT 1000 M
2.08,9m Stocksäters IF Örebro 18 jun 80
x - x - x - x
2.13,2m KFUM Örebro Göteborg 14 sep 80
x - x - x - x
2.13,7m Ljusnarsbergs AIF Hallsberg 28 sep 80
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.30,1m KFUM Örebro Hallsberg 3 sep 80
Ulf Larsson - Christer Roos - Henrik Malmqvist - Tord Granskog
3.31,1m Stocksäters IF Hallsberg 3 sep 80
Christer Karlsson - Ulf Johansson - Georg Agorastos - Dan Karlsson
MÄN 4x800 M
8.18,1m Glanshammars IF Hallsberg 2 sep 80
Sture Bodare - Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren - Lars Holmblad
8.24,4m KFUM Örebro Hallsberg 2 sep 80
Bo-Gunnar Bogges - Claes-Håkan Tapper - Henrik Malmqvist - Tord Granskog
MÄN 4x1500 M
17.11,2m Glanshammars IF Hallsberg 3 sep 80
Sture Bodare - Lars Holmblad - Kjell-Arne Sjögren - Allan Bodare
17.18,0m KFUM Örebro Hallsberg 3 sep 80
Mauri Kemppi - Bo-Gunnar Bogges - Lars Hagberg - Henrik Malmqvist
17.40,0m Finnerödja IF Hallsberg 3 sep 80
Thomas Lennartsson - Bo Werner - Bengt Karlsson - Herbert Taaler
18.03,7m Åsbro GoIF Hallsberg 3 sep 80
Gunnar Eriksson - Jan Abrahamsson - Gunnar Eriksson - Tomas Jonsson
KVINNOR 4x100 M
50,55 Stocksäters IF Eskilstuna 7 jun 80
Lena Gunnarsson - Karin Wikström - Ann Sääw - Barbro Månsson
54,1m IF Start Eskilstuna 24 maj 80
Anne Eklund - Charlotte Vesterlund - Madeleine Börjesson - Lenita Korström
55,3m Frövi IK Glanshammar 21 maj 80
x - x - x - x
55,9m KFUM Örebro Hallsberg 7 sep 80
x - x - x - x
56,5m Ljusnarsbergs AIF Örebro 27 maj 80
Åsa Gustavsson - Kerstin Lundholm - Camilla Lönnberg - Lil Fransson
56,7m IFK Nora Hallsberg 20 sep 80
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.54,1m IF Start Hallsberg 2 sep 80
Anne Eklund - Susanne Fredell - Madeleine Börjesson - Lenita Korström
1.56,4m Stocksäters IF Hallsberg 2 sep 80
Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Carin Wikström - Barbro Månsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.31,7m IF Start Hallsberg 28 sep 80
x - x - x - x
2.32,2m Stocksäters IF Hallsberg 28 sep 80
x - x - x - x
2.40,0m Frövi IK Hallsberg 28 sep 80
x - x - x - x
KVINNOR 4x400 M
4.26,6m IF Start Hallsberg 3 sep 80
Lenita Korström - Anne Eklund - Annika Frykholm - Elisabeth Bogges
KVINNOR 3x800 M
7.59,2m IF Start Hallsberg 2 sep 80
Charlotte Nilsson - Catrine Vesterlund - Annika Frykholm



MÄN 4x100 M
44,2m IF Start Örebro 2 sep 81
Finn Alpberg - Ulf Hammarberg - Ulf Johansson - Georg Agorastos
45,3m KFUM Örebro Örebro 29 aug 81
x - x - x - x
MÄN 4x200 M
1.33,6m IF Start Örebro 1 sep 81
Ulf Hammarberg - Georg Agorastos - Ulf Johansson - Finn Alpberg
1.34,2m KFUM Örebro Örebro 1 sep 81
x - x - x - x
1.39,5m Stocksäters IF Örebro 1 sep 81
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,5m IF Start Örebro 30 aug 81
x - x - x - x
2.13,3m KFUM Örebro Hallsberg 20 maj 81
Fredrik Rung - Claes-Håkan Tapper - Niklas Norén - Tomas Forslin
2.13,8m Stocksäters IF Örebro 30 aug 81
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.26,4m IF Start Örebro 2 sep 81
Ulf Johansson - Finn Alpberg - Georg Agorastos - Jan Axelsson
3.27,1m KFUM Örebro Örebro 2 sep 81
x - x - x - x
MÄN 4x800 M
8.02,4m Glanshammars IF Örebro 1 sep 81
Kenneth Karlsson - Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren - Lars Holmblad
8.14,9m KFUM Örebro Örebro 1 sep 81
x - x - x - x
MÄN 4x1500 M
16.38,0m Glanshammars IF Örebro 2 sep 81
Kenneth Karlsson - Lars Holmblad - Kjell-Arne Sjögren - Allan Bodare
17.03,9m Åsbro GoIF Örebro 2 sep 81
Jan Abrahamsson - Håkan Mann - Thomas Jonsson - Mikael Abrahamsson
17.08,4m KFUM Örebro Örebro 2 sep 81
x - x - x - x
KVINNOR 4x100 M
52,0m Stocksäters IF Örebro 2 sep 81
x - x - x - x
53,1m KFUM Örebro Hallsberg 19 maj 81
Annika Lindahl - Tina Hillding - Karolina Danielsson - Maria Elovsson
53,5m Frövi IK Örebro 2 sep 81
x - x - x - x
53,9m Glanshammars IF Hallsberg 3 jun 81
Maud Johansson - Eva Ryding - Katarina Bergdahl - Lotta Jönsson
54,2m IF Start Karlstad 23 maj 81
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.50,6m Stocksäters IF Örebro 1 sep 81
Maria Melander - Ulrika Andersson - Karin Wikström - Ann Sääw
1.54,0m IF Start Örebro 1 sep 81
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.30,0m Glanshammars IF Örebro 12 sep 81
Maud Johansson - Lotta Jönsson - Eva Ryding - Katarina Bergdahl
2.32,8m Stocksäters IF Örebro 2 sep 81
x - x - x - x
2.32,8m Frövi IK Örebro 12 sep 81
x - x - x - x
2.35,2m IF Start Hallsberg 20 maj 81
x - x - x - x
KVINNOR 3x800 M
7.34,7m IF Start Örebro 1 sep 81
Charlotte Nilsson - Annika Frykholm - Helene Nilsson
7.43,42 Ljusnarsbergs AIF Sollentuna 7 jun 81
x - x - x
8.03,1m Glanshammars IF Hallsberg 20 maj 81
Katarina Waldenborg - Eva Ryding - Katarina Bergdahl
8.14,2m KFUM Örebro Hallsberg 20 maj 81
Maria Andersson - Adriana Linkowski - Karin Hermansson



MÄN 4x100 M
45,1m IF Start Örebro 15 sep 82
Georg Agorastos - Ulf Johansson - Ulf Hammarberg - Finn Alpberg
45,2m KFUM Örebro Hallsberg 15 jun 82
Anders Rydvall - Per-Ola Moksnes - Gunnar Brodin - Thomas Forslin
46,9m Stocksäters IF Örebro 15 sep 82
Peter Carlén - Per-Ola Öberg - Christer Svensson - Tommy Gustavsson
MÄN 4x200 M
1.34,0m KFUM Örebro Örebro 14 sep 82
Gunnar Brodin - Thomas Forslin - Anders Rydvall - Mikael Friberg
1.38,8m IF Start Örebro 14 sep 82
Georg Agorastos - Ulf Johansson - Olavi Sjöholm - Ulf Hammarberg
1.39,0m Stocksäters IF Örebro 14 sep 82
Peter Carlén - Anders Persson - Per-Ola Öberg - Tommy Gustavsson
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,1m KFUM Örebro Hallsberg 18 jun 82
x - x - x - x
2.09,61 Stocksäters IF Örebro 12 sep 82
x - x - x - x
2.09,6m IFK Nora Nora 19 jun 82
x - x - x - x
MÄN 4x400 M
3.31,2m KFUM Örebro Örebro 15 sep 82
Gunnar Brodin - Peter Virtanen - Mikael Friberg - Anders Rydvall
3.38,4m IF Start Örebro 15 sep 82
Finn Alpberg - Ulf Johansson - Georg Agorastos - Ulf Hammarberg
MÄN 4x800 M
8.30,2m KFUM Örebro Örebro 14 sep 82
Christer Johansson - Thomas Svensson - Niklas Norén - Peter Virtanen
MÄN 4x1500 M
17.20,7m Almby IK Örebro 15 sep 82
Kjell Lauri - Björn Stenberg - Hans Melin - Sören Andersson
17.58,8m Örebro AIK Örebro 15 sep 82
Kent Evertsson - Hans-Erik Florman - Nils-Olov Bodin - Tomas Larsson
18.01,5m Åsbro GoIF Örebro 15 sep 82
Jan Abrahamsson - Gunnar Johansson - Tomas Jonsson - Gunnar Eriksson
KVINNOR 4x100 M
51,3m Stocksäters IF Hallsberg 15 jun 82
Ingela Holmer - Maria Johansson - Karin Wikström - Ann Sääw
53,5m IF Start Hallsberg 18 maj 82
x - x - x - x
54,58 Glanshammars IF Örebro 6 maj 82
x - x - x - x
54,7m KFUM Örebro Hallsberg 10 jun 82
x - x - x - x
54,7m Ljusnarsbergs AIF Örebro 15 sep 82
Susanne Olsen - Lena Forslund - Åsa Gustavsson - Lil Fransson
56,38 KFUM Örebro Örebro 12 sep 82
x - x - x - x
56,3m IFK Nora Nora 19 jun 82
x - x - x - x
56,4m Åsbro GoIF Hallsberg 18 sep 82
x - x - x - x
KVINNOR 4x200 M
1.53,4m Stocksäters IF Örebro 14 sep 82
Ingela Bäck - Maria Johansson - Ingela Holmer - Ulrika Andersson
1.54,5m IF Start Örebro 14 sep 82
Marika Sandberg - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Zenita Nordberg66
1.55,8m Ljusnarsbergs AIF Örebro 14 sep 82
Susanna Särkioja - Lena Forslund - Lil Fransson - Åsa Gustavsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.27,71 Stocksäters IF Örebro 12 sep 82
Ingela Holmer - Karin Wikström - Ulrika Andersson - Ann Sääw
2.31,08 Glanshammars IF Örebro 12 sep 82
Lena Åström - Ulrika Carlsson - Lotta Jönsson - Eva Ryding
2.32,2m Ljusnarsbergs AIF Örebro 15 sep 82
Susanne Olsen - Lena Forslund - Lil Fransson - Åsa Gustavsson
2.33,41 KFUM Örebro Örebro 12 sep 82
Annika Frykholm - Annika Lindahl - Annette Jakobsson - Maria Elovsson
2.34,4m IF Start Hallsberg 18 maj 82
x - x - x - x
KVINNOR 4x400 M
4.30,0m IF Start Örebro 15 sep 82
Madeleine Börjesson - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Susanne Fredell66
4.32,1m Almby IK Örebro 15 sep 82
Mie Claesson63 - Sofia Schölander62 - Ingrid Svensson61 - Anna-Birgitta Karlsson
KVINNOR 3x800 M
7.33,0m IF Start Örebro 14 sep 82
Annika Lovang - Catrine Vesterlund - Charlotte Nilsson
7.35,5m KFUM Örebro Örebro 14 sep 82
Lena Bergman - Ulrika Bolin - Annika Frykholm
7.45,5m Hagaby GoIF Örebro 14 sep 82
Eva Johansson59 - Maria Jonsson61 - Åsa Andreasson57
7.49,6m Åsbro GoIF Örebro 14 sep 82
Tina Pihel - Charlotta Johansson - Camilla Wellsén
7.50,5m Almby IK Örebro 14 sep 82
x - x - x
8.06,6m IFK Nora Kopparberg 22 maj 82
x - x - x
8.12,6m Ljusnarsbergs AIF Kopparberg 22 maj 82
x - x - x



MÄN 4x100 M
44,5m IF Start Örebro 31 aug 83
Georg Agorastos - Dane Almfjärd - Ulf Hammarberg - Tomas Andersson
45,2m KFUM Örebro Örebro 31 aug 83
Fredrik Rung - Tord Granskog - Anders Rydvall - Mikael Friberg
46,6m Ljusnarsbergs AIF Örebro 31 aug 83
Mikael Bäckström - Bengt-Olov Bengtsson - Patrik Bruckner - Lars Lindh
MÄN 4x800 M
7.57,7m Glanshammars IF Örebro 31 aug 83
Kenneth Garman - Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren - Lars Holmblad
8.00,9m KFUM Örebro Örebro 31 aug 83
Anders Johansson - Tomas Svensson - Niklas Norén - Peter Virtanen
8.33,4m Hagaby GoIF Örebro 31 aug 83
Måns Davidsson - Hans Melin - Sven Börjesson - Pär Carlsson
MÄN 4x1500 M
16.46,3m Glanshammars IF Örebro 1 sep 83
Per Lockner - Allan Bodare - Lars Holmblad - Kjell-Arne Sjögren
17.07,1m KFUM Örebro Örebro 1 sep 83
Anders Johansson - Kent Lundholm - Niklas Norén - Peter Virtanen
17.14,3m Hagaby GoIF Örebro 1 sep 83
Hans Melin - Dan Nilsson - Sven Börjesson - Måns Davidsson
17.19,3m Åsbro GoIF Örebro 1 sep 83
Jan Abrahamsson - Patrik Johansson - Johan Hagerlund - Roger Adolfsson
18.02,1m Ljusnarsbergs AIF Örebro 1 sep 83
Ola Bergström - Pertti Nykänen - Jarmo Rytkönen - Risto Rytkönen
18.04,5m Kvismaredalens IF Örebro 1 sep 83
Rickard Larsson - Kjell Eriksson - Jan Norén - Leif Sjöberg
KVINNOR 4x80 M
42,7m Åsbro GoIF Askersund 14 sep 83
Lena Stenbrink - Helena Gustavsson - Lena Pihel - Charlotta Johnsson
KVINNOR 4x100 M
52,6m Stocksäters IF Örebro 31 aug 83
Jenny Eriksson - Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Maria Johansson
52,8m IF Start Örebro 31 aug 83
Bodil Järnerot - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Tina Tilly
53,3m Glanshammars IF Örebro 21 maj 83
Eva Ryding - Lena Åström - Lotta Jönsson - Katarina Bergdahl
53,79 Åsbro GoIF Hallsberg 18 sep 83
Camilla Wellsén - Helena Gustavsson - Charlotta Jonsson - Lena Pihel
53,9m Ljusnarsbergs AIF Örebro 19 maj 83
x - x - x - x
54,7m KFUM Örebro Örebro 19 maj 83
x - x - x - x
54,8m IFK Nora Nora 7 sep 83
Marie Brunning - Christine Zetterlund - Marie-Louise Gustavsson - Susanna Mallalieu
56,4m Frövi IK Örebro 19 maj 83
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.31,2m Stocksäters IF Hallsberg 11 sep 83
Jenny Eriksson - Maria Johansson - Ingela Holmer - Ulrika Andersson
2.36,7m IF Start Hallsberg 11 sep 83
x - x - x - x
KVINNOR 4x400 M
4.18,3m IF Start Örebro 1 sep 83
Charlotte Vesterlund - Bodil Järnerot - Charlotte Nilsson - Anne Eklund
4.27,3m Åsbro GoIF Örebro 1 sep 83
Camilla Johansson - Ulrika Persson - Tina Pihel - Camilla Wellsén
4.36,7m KFUM Örebro Örebro 1 sep 83
Lena Bergman - Ann Hermansson - Ulrika Bolin - Ulrika Duell
KVINNOR 3x800 M
7.51,8m Åsbro GoIF Askersund 15 sep 83
Tina Pihel - Ulrika Persson - Camilla Wellsén
KVINNOR 4x800 M
9.59,2m Ljusnarsbergs AIF Örebro 31 aug 83
Annelie Bergström - Tove Rudolfsson - Christina Persson - Lil Fransson
10.09,3m Åsbro GoIF Örebro 31 aug 83
Tina Pihel - Charlotta Johansson - Camilla Johansson - Camilla Wellsén
10.24,9m IF Start Örebro 31 aug 83
Charlotte Vesterlund - Maria Aronsson - Bodil Järnerot - Charlotte Nilsson



MÄN 4x100 M
44,2m IF Start Örebro 19 maj 84
Bengt Björkgren - Ulf Hammarberg - Jan Axelsson - Dane Almfjärd
44,60 KFUM Örebro Örebro 4 aug 84
Fredrik Rung - Peter Wallin - Anders Rydvall - Mikael Friberg
44,8m Stocksäters IF Örebro 19 maj 84
Peter Zetterlund - Per-Ola Öberg - Anders Persson - Peter Carlén
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,27 KFUM Örebro Hallsberg 22 maj 84
Fredrik Rung - Mikael Friberg - Peter Wallin - Anders Rydvall
2.12,52 Glanshammars IF Hallsberg 22 maj 84
Tomas Sjöholm - Ulf Westergren - Mikael Sternoff - Lars Holmblad
2.14,57 Vretstorps IF Hallsberg 22 maj 84
Alf Sunesson - Gert Hallinder - Conny Körberg - Lars Lindhe
MÄN 4x400 M
3.29,03 KFUM Örebro Huddinge 9 jun 84
Niklas Norén - Peter Virtanen - Mikael Wolfbrandt - Peter Wallin
MÄN 4x800 M
8.03,85 KFUM Örebro Örebro 5 jun 84
Anders Rydvall - Thomas Svensson - Niklas Norén - Peter Virtanen
8.06,56 Glanshammars IF Örebro 5 jun 84
x-x-x- Lars Holmblad
MÄN 4x1500 M
16.44,96 Glanshammars IF Örebro 20 maj 84
Per Lockner - Allan Bodare - Lars Holmblad - Kjell-Arne Sjögren
17.06,67 KFUM Örebro Örebro 20 maj 84
Niklas Norén - Thomas Svensson - Jonny Isacsson - Kenth Lundholm
17.14,19 Åsbro GoIF Örebro 20 maj 84
Jan Abrahamsson - Patrik Johansson - Mikael Abrahamsson - Fredrik Almberger
KVINNOR 4x80 M
42,34 Åsbro GoIF Karlstad 2 sep 84
Lena Stenbrink - Cecilia Ludvigsson - Charlotta Johnsson - Camilla Wellsén
KVINNOR 4x100 M
50,75 KFUM Örebro Huddinge 10 jun 84
Lil Fransson - Cecilia Gustafsson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson
50,7m KFUM Örebro Örebro 1 jul 84
Åsa Nilsson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson - Lil Fransson
52,2m Åsbro GoIF Hallsberg 20 jun 84
Marita Gustavsson - Helena Gustavsson - Lena Pihel - Monika Karlsson
52,41 Stocksäters IF Örebro 19 maj 84
Marie Stenbrink - Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Maria Johansson
53,2m IF Start Eskilstuna 31 maj 84
Marika Sandberg - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Bodil Järnerot
KVINNOR 4x200 M
1.56,9m Åsbro GoIF Glanshammar 30 aug 84
Maria Melander - Lena Pihel - Monika Karlsson - Helena Gustavsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.21,13 KFUM Örebro Huddinge 9 jun 84
Lil Fransson - Cecilia Gustafsson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson
2.37,77 IF Start Hallsberg 22 maj 84
Marika Sandberg - Elisabeth Nyström - Terese Eklund - Charlotte Nilsson
2.39,23 Åsbro GoIF Örebro 19 maj 84
Anette Håkansson - Marita Gustavsson - Lena Pihel - Charlotta Johansson
KVINNOR 4x400 M
4.03,16 KFUM Örebro Örebro 20 maj 84
Cecilia Gustafsson - Lil Fransson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson
4.20,34 IF Start Örebro 20 maj 84
Charlotte Nilsson - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Bodil Järnerot
KVINNOR 3x800 M
7.45,82 Ljusnarsbergs AIF Örebro 19 maj 84
Helena Gustafsson - Marianne Hellgren - Anneli Bergström
8.03,13 KFUM Örebro Örebro 19 maj 84
Jeanette Nilsson - Camilla Jakobsson - Maria Andersson
8.16,0m Åsbro GoIF Askersund 84
Ulrika Hagerlund - Charlotta Johansson - Camilla Johansson
KVINNOR 4x800 M
10.36,33 IF Start Örebro 5 jun 84
Bodil Järnerot - Charlotte Vesterlund - Lena Wiking - Charlotte Nilsson



MÄN 4x100 M
44,43 KFUM Örebro Örebro 15 maj 85
Johan Fallenius - Peter Wallin - Anders Rydvall - Mikael Friberg
44,3m KFUM Örebro Södertälje 2 jun 85
Mikael Legneroth - Peter Wallin - Peder Bengtsson - Mikael Wolfbrandt
45,76 IF Start Örebro 15 maj 85
Fredrik Olsson - Jan Axelsson - Ulf Hammarberg - Peter Jellwert
MÄN 4x200 M
1.31,51 KFUM Örebro Örebro 17 jul 85
Peter Wallin - Jonny Isacsson - Anders Rydvall - Mikael Friberg
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,0m KFUM Örebro Hallsberg 14 sep 85
Jan-Åke Andersson - Aron Hakonen - Peter Wallin - Bengt Andersson
2.10,7m Glanshammars IF Hallsberg 14 sep 85
Aron Hultin - Per Persson - Thomas Svensson - Kjell-Arne Sjögren
2.12,3m Åsbro GoIF Hallsberg 14 sep 85
Mikael Persson - Patrik Johansson69 - Patrik Johansson65 - Börje Nordin
MÄN 4x400 M
3.26,79 KFUM Örebro Örebro 16 maj 85
Mikael Wolfbrandt - Jonny Isacsson - Niklas Norén - Mikael Friberg
3.28,76 Stocksäters IF Örebro 16 maj 85
Kenneth Pettersson - Peter Carlén - Per-Ola Öberg - Anders Persson
MÄN 4x800 M
7.56,15 Glanshammars IF Örebro 15 maj 85
Kenth Lundholm - Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren - Lars Holmblad
7.57,16 KFUM Örebro Örebro 15 maj 85
Anders Rydvall - Mikael Wolfbrandt - Jonny Isacsson - Niklas Norén
MÄN 4x1500 M
16.42,69 Glanshammars IF Ljusdal 7 jul 85
Thomas Svensson - Kjell-Arne Sjögren - Kenth Lundholm - Christher Johansson
KVINNOR 4x80 M
41,91 KFUM Örebro Örebro 16 jun 85
Charlotta Malm - Anna Skillborg - Fredrika Ringh - Anna Eriksson
KVINNOR 4x100 M
52,25 Åsbro GoIF Stockholm 7 sep 85
Ulrika Persson - Helena Gustavsson - Erica Bernström - Monika Karlsson
52,7m KFUM Örebro Mora 2 jun 85
Åsa Nilsson - Anna Olsson - Åsa Gustavsson - Lil Fransson
KVINNOR 4x200 M
1.54,40 KFUM Örebro Örebro 17 jul 85
Marikka Knappertsbusch - Helen Hansson - Fredrika Ringh - Lil Fransson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.34,4m IF Start Hallsberg 14 sep 85
Maria Aronsson - Anne Eklund - Charlotte Vesterlund - Bodil Järnerot
2.36,4m Åsbro GoIF Hallsberg 14 sep 85
Lena Stenbrink - Helena Gustavsson - Monika Karlsson - Camilla Johansson
KVINNOR 4x400 M
4.05,09 KFUM Örebro Örebro 16 maj 85
Tove Rudolfsson - Cecilia Gustafsson - Lil Fransson - Åsa Gustavsson
4.28,30 IF Start Örebro 16 maj 85
Charlotte Vesterlund - Terese Eklund - Anne Eklund - Susanne Ulander



MÄN 4x100 M
44,47 KFUM Örebro Stockholm 28 jun 86
Stefan Frykholm - Peter Wallin - Peder Bengtsson - Mikael Friberg
46,24 Stocksäters IF Örebro 22 maj 86
Kenneth Pettersson - Anders Persson - Peter Zetterlund - Peter Carlén
MÄN 4x200 M
1.33,41 KFUM Örebro Uppsala 21 jul 86
x - x - x - x
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,62 KFUM Örebro Hallsberg 27 sep 86
Lars-Göran Otterling - Mikael Roos - Niklas Norén - Tord Granskog
2.12,92 Åsbro GoIF Hallsberg 27 sep 86
Magnus Johansson - Henrik Andersson - Claes-Göran Karlsson - Fredrik Almberger
2.14,53 Glanshammars IF Hallsberg 27 sep 86
Aron Hultin - Mikael Sternoff - Pertti Nykänen - Hans Persson
2.14,96 Vretstorps IF Hallsberg 27 sep 86
Fredrik Folkeson - Alf Sunesson - Robert Dimberg - Stefan Gustavsson
MÄN 4x400 M
3.37,4m KFUM Örebro Örebro 28 maj 86
Johan Stigebäck - Allan Bodare - Niklas Norén - Bengt Andersson
3.39,0m Stocksäters IF Örebro 28 maj 86
Anders Holmer - Peter Zetterlund - Peter Carlén - Anders Persson
MÄN 4x800 M
8.18,04 KFUM Örebro Örebro 22 maj 86
Allan Bodare - Niklas Norén - Bengt Andersson - Johan Stigebäck
8.23,67 Glanshammars IF Örebro 22 maj 86
Pertti Nykänen - Christher Johansson - Kenth Lundholm - Kjell-Arne Sjögren
MÄN 4x1500 M
17.06,28 Åsbro GoIF Örebro 28 maj 86
Jan Abrahamsson - Fredrik Almberger - Mikael Abrahamsson - Patrik Johansson
17.09,06 Glanshammars IF Örebro 28 maj 86
Pertti Nykänen - Thomas Svensson - Chrsither Johansson - Kjell-Arne Sjögren
KVINNOR 4x100 M
51,22 KFUM Örebro Göteborg 31 maj 86
Cecilia Gustafsson - Tove Rudolfsson - Åsa Nilsson - Maria Elovsson
51,5m Åsbro GoIF Askersund 14 jun 86
Camilla Wellsén - Helena Gustavsson - Madelene Karlsson - Monika Karlsson
51,78 Åsbro GoIF Stockholm 28 jun 86
Camilla Wellsén - Helena Gustavsson - Erika Bernström - Monika Karlsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.31,24 Åsbro GoIF Hallsberg 27 sep 86
Lotta Johnsson - Liselott Karlsson - Monika Karlsson - Ulrika Persson
2.36,98 IF Start Hallsberg 27 sep 86
Therese Eklund - Maria Aronsson - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund
KVINNOR 4x400 M
4.21,78 IF Start Örebro 28 maj 86
Charlotte Vesterlund - Charlotte Nilsson - Anne Eklund - Maria Aronsson
KVINNOR 3x800 M
7.16,97 Åsbro GoIF Nyköping 7 jun 86
Ulrika Persson - Sara Åberg - Camilla Wellsén
7.50,5m KFUM Örebro Enköping 7 jun 86
Erika Rådström - Petra Haneus - Susanna Runheim
KVINNOR 4x800 M
10.41,01 Åsbro GoIF Örebro 22 maj 86
Ulrika Persson - Madelene Karlsson - Pernilla Ekbäck - Camilla Wellsén



MÄN 4x100 M
44,5m KFUM Örebro Västerås 23 maj 87
Aron Hakonen - Stefan Frykholm - Andreas Bergenarp - Mikael Roos
45,80 Åsbro GoIF Örebro 7 jul 87
Magnus Johansson - Henrik Andersson - Patrik Johansson - Börje Nordin
MÄN 4x200 M
1.31,66 KFUM Örebro Örebro 21 jul 87
Andreas Bergenarp - Peder Bengtsson - Mikael Friberg - Mikael Roos
MÄN STAFETT 1000 M
2.11,20 Glanshammars IF Glanshammar 12 sep 87
Kjell-Arne Sjögren - Hans Persson - Allan Bodare - Thomas Svensson
2.13,92 Åsbro GoIF Glanshammar 12 sep 87
Magnus Johansson - Pär Källman - Clas-Göran Karlsson - Henrik Andersson
MÄN 4x400 M
3.33,82 KFUM Örebro Örebro 8 sep 87
Johan Fallenius - Anders Franzén - Mikael Roos - Stefan Frykholm
3.38,94 Glanshammars IF Örebro 8 sep 87
Thomas Svensson - Allan Bodare - Hans Persson - Kenth Lundholm
MÄN 4x800 M
8.03,57 Glanshammars IF Örebro 7 sep 87
Kenth Lundholm - Thomas Svensson - Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren
8.25,56 KFUM Örebro Örebro 7 sep 87
Stefan Frykholm - Bengt Andersson - Niklas Norén - Peter Frykholm
MÄN 4x1500 M
16.31,03 Glanshammars IF Linköping 14 jun 87
Allan Bodare - Thomas Svensson - Pertti Nykänen - Kjell-Arne Sjögren
KVINNOR 4x100 M
51,2m Åsbro GoIF Hagfors 27 jun 87
Lena Stenbrink - Camilla Wellsén - Madelene Karlsson - Monika Karlsson
51,46 Åsbro GoIF Örebro 7 jul 87
Lena Stenbrink - Madelene Karlsson - Erica Bernström - Monika Karlsson
52,25 KFUM Örebro Örebro 7 sep 87
Charlotta Malm - Anna Lindblom - Anna Skillborg - Maria Elovsson
54,67 IF Start Örebro 7 sep 87
Maria Aronsson - Charlotte Vesterlund - Kristina Lundh - Katarina Löfgren
56,39 Glanshammars IF Örebro 7 sep 87
Christina Mårtensson71 - Pernilla Lövqvist72 - Åsa Karlsson72 - Felicia Pettersson71
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.23,72 Åsbro GoIF Linköping 13 jun 87
Liselott Karlsson - Madelene Karlsson - Ulrika Persson - Camilla Wellsén
KVINNOR 4x800 M
10.14,62 Åsbro GoIF Örebro 7 sep 87
Madlen Karlsson - Marit Karlsson - Ulrika Persson - Camilla Wellsén



MÄN 4x100 M
44,20 KFUM Örebro Örebro 24 maj 88
Aron Hakonen - Stefan Frykholm - Anders Franzén - Mikael Roos
46,36 Åsbro GoIF Örebro 12 jun 88
Patrik Johansson - Pär Källman - Börje Nordin - Henrik Andersson
46,87 Fjugesta IF Örebro 12 jun 88
Peder Sjöberg - Magnus Larsson - Jonny Berggren - Roger Odell
47,13 Glanshammars IF Örebro 3 jul 88
Pertti Nykänen - Hans Persson - Thomas Svensson - Joakim Säflund
MÄN STAFETT 1000 M
2.02,46 KFUM Örebro Örebro 28 aug 88
Bengt Andersson - Niklas Norén - Stefan Frykholm - Mikael Roos
2.02,54 Stocksäters IF Örebro 28 aug 88
Vesa Rontti - Martin Ivarsson - Peter Carlén - Anders Holmer
2.10,34 Glanshammars IF Örebro 28 aug 88
Per Persson - Kjell-Arne Sjögren - Allan Bodare - Hans Persson
2.11,14 Åsbro GoIF Örebro 28 aug 88
Patrik Johansson - Rickard Persson - Pär Källman - Henrik Andersson
2.15,70 Vretstorps IF Örebro 28 aug 88
Fredrik Folkeson - Stefan Gustavsson - Kurt Eklund - Roger Andersson
MÄN 4x400 M
3.26,9m KFUM Örebro Örebro 25 maj 88
Stefan Frykholm - Niklas Norén - Johan Stigebäck - Anders Franzén
3.39,5m Glanshammars IF Örebro 25 maj 88
Thomas Svensson - Lars-Olov Helms - Hans Persson - Joakim Säflund
MÄN 4x800 M
7.49,42 KFUM Örebro Sollentuna 12 jun 88
Bengt Andersson - Niklas Norén - Peter Frykholm - Johan Stigebäck
8.07,5m Glanshammars IF Örebro 24 maj 88
Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren - Thomas Svensson - Pertti Nykänen
KVINNOR 4x100 M
51,00 Åsbro GoIF Örebro 3 jul 88
Lena Stenbrink - Monika Karlsson - Ulrika Persson - Caroline Karlsson
53,2m Stocksäters IF Hallsberg 25 sep 88
Lena Malmborg - Caroline Lundström - Linda Svensson - Liselott Larsson
54,49 Glanshammars IF Stockholm 18 jun 88
x - x - x - x
54,81 KFUM Örebro Örebro 24 maj 88
Charlotta Malm - Susanna Runheim - Lena Åström - Emma Lorentzi
54,94 IF Start Örebro 24 maj 88
Charlotte Vesterlund - Maria Aronsson - Anne Eklund - Bodil Järnerot
55,69 Frövi IK Örebro 3 sep 88
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.30,3m Åsbro GoIF Örebro 28 aug 88
Anna-Lena Höglund - Liselott Karlsson - Anna Jonsson - Caroline Karlsson
2.39,2m Frövi IK Örebro 28 aug 88
Lisa Hjertling - Anna Jansson - Johanna Gustafsson - Johanna Pehrson
KVINNOR 4x400 M
4.24,8m KFUM Örebro Örebro 25 maj 88
Susanna Runheim - Anna Lindblom - Anna Skillborg - Susanne Olsson
4.38,9m Almby IK Örebro 25 maj 88
Anna-Birgitta Karlsson - Katarin Johansson - Madeleine Börjesson - Charlotte Lindgren
KVINNOR 4x800 M
10.08,7m IF Start Örebro 24 maj 88
Susanne Persson - Bodil Järnerot - Maria Aronsson - Charlotte Nilsson
10.30,7m Almby IK Örebro 24 maj 88
Katarin Johansson - Madeleine Börjesson - Anna-Birgitta Karlsson - Charlotte Lindgren



MÄN 4x100 M
43,70 KFUM Örebro Uddevalla 27 maj 89
Stefan Frykholm - Staffan Hjalmarsson - Lars-Göran Otterling - Mikael Roos
45,59 Stocksäters IF Örebro 30 maj 89
Joakim Pettersson - Kenneth Pettersson - Håkan Persson - Peter Carlén
46,76 Åsbro GoIF Örebro 30 maj 89
Henrik Andersson - Magnus Johansson - Rickard Persson - Pär Källman
MÄN STAFETT 1000 M
2.10,01 KFUM Örebro Örebro 7 okt 89
Stefan Frykholm - Lars-Göran Otterling - Niklas Norén - Mikael Roos
2.10,32 Stocksäters IF Örebro 7 okt 89
Jan Elmersson - Vesa Rontti - Håkan Persson - Anders Holmer
2.14,92 Åsbro GoIF Örebro 7 okt 89
Magnus Johansson - Rickard Persson - Pär Källman - Pär Johansson
2.15,45 Glanshammars IF Örebro 7 okt 89
Fredrik Folkeseon - Magnus Cederhammar - Hans Persson - Lars-Olov Helms
MÄN 4x400 M
3.32,68 KFUM Örebro Örebro 1 jun 89
Niklas Norén - Jonas Rosengren -x-x
MÄN 4x800 M
8.07,15 Glanshammars IF Örebro 30 maj 89
Thomas Svensson - Allan Bodare - Kjell-Arne Sjögren - Pertti Nykänen
8.17,53 KFUM Örebro Örebro 30 maj 89
Jonas Rosengren - Peter Frykholm - Andreas Hugosson - Niklas Norén
KVINNOR 4x100 M
50,47 Åsbro GoIF Örebro 30 maj 89
Anna Jonsson - Caroline Karlsson - Madelene Karlsson - Monika Karlsson
52,35 KFUM Örebro Örebro 30 maj 89
Erika Rådström - Susanna Runheim - Susanne Olsson - Karin Nyberg
52,62 Stocksäters IF Örebro 30 maj 89
Lena Malmborg73 - Caroline Lundström - Linda Svensson - Liselott Larsson
54,2m Frövi IK Örebro 24 aug 89
Johanna Pehrson - Anna Jansson - Cecilia Eriksson - Jennie Björkman
55,5m Glanshammars IF Örebro 24 aug 89
Malin Lagersson - Annika Andersson - Camilla Haglund - Anna-Karin Runfeldt
55,86 Garphyttans IF Örebro 30 maj 89
Anna Olsson - Linda Torége - Charlotta Gustavsson - Emma Hall
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.30,28 Åsbro GoIF Örebro 7 okt 89
Emelie Johansson - Monika Karlsson - Ulrika Persson - Caroline Karlsson
2.37,82 Stocksäters IF Örebro 7 okt 89
Anneli Persson - Caroline Lundström - Liselotte Larsson - Linda Svensson
KVINNOR 3x800 M
7.41,41 Åsbro GoIF Eskilstuna 10 jun 89
Sara Lundgren - Linda Eriksson - Anna Lundgren
KVINNOR 4x800 M
10.44,25 Åsbro GoIF Örebro 30 maj 89
Camilla Wellsén - Caroline Karlsson - Gun-Britt Westerberg - Marit Karlsson
11.06,55 KFUM Örebro Örebro 30 maj 89
Christina Bjurling - Hanna Ström - Vanessa Bjurling - Mona Lauermann



MÄN 4x800 M
7.58,0m KFUM Örebro Motala 29 maj 90
Anders Sjöberg - Johan Stigebäck - Niklas Norén - Jonas Rosengren
KVINNOR 4x100 M
50,0m Åsbro GoIF Motala 29 maj 90
Liselott Karlsson - Caroline Karlsson - Camilla Wellsén - Monika Karlsson
50,76 Åsbro GoIF Östhammar 19 maj 90
Liselott Karlsson - Caroline Karlsson - Camilla Wellsén - Monika Karlsson
56,10 Glanshammars IF Örebro 26 maj 90
Malin Lagersson - Linda Hammarström - Anna-Kkarin Runfeldt - Annika Andersson
KVINNOR 4x800 M
9.47,3m Åsbro GoIF Motala 29 maj 90
Ulrika Persson - Anna Lundgren - Marlena Jansson - Camilla Wellsén



MÄN 4x100 M
44,63 Stocksäters IF Örebro 29 maj 91
Vesa Rontti - Patrik Tellgren - Rickard Persson - Håkan Persson
45,84 KFUM Örebro Örebro 28 maj 91
Stefan Andersson - Jan-Åke Andersson - Jan-Erik Järliden - Mattias Borg
MÄN 4x400 M
3.38,75 Stocksäters IF Örebro 29 maj 91
Håkan Persson - Rickard Persson - Mats Andersson - Patrik Tellgren
MÄN 4x800 M
8.10,31 Glanshammars IF Örebro 28 maj 91
Kjell-Arne Sjögren - Allan Bodare - Pertti Nykänen - Lars-Olov Helms
KVINNOR 4x100 M
49,84 Åsbro GoIF Västerås 25 maj 91
Liselott Karlsson - Madelene Karlsson - Caroline Karlsson - Monika Karlsson
52,29 Stocksäters IF Örebro 28 maj 91
Anneli Persson - Pia Welin - Jenny Allvin - Caroline Lundström
56,07 Fjugesta IF Örebro 28 maj 91
Desiree Carlberg - Marie Gustafsson - Linda Nestorsson - Vaike Lepik
KVINNOR 4x200 M
1.54,6m Fjugesta IF Nammen, GER 8 jul 91
Theresa Bohlin - Linda Nestorsson - Desiree Carlberg - Vaike Lepik
KVINNOR 3x800 M
7.48,23 Åsbro GoIF Örebro 29 maj 91
Linda Eriksson - Anneli Karlsson - Anna Lundgren
KVINNOR 4x800 M
9.48,65 IF Start Örebro 28 maj 91
Susanne Persson - Helene Nilsson - Cecilia Lundevall - Charlotte Nilsson
10.28,31 Åsbro GoIF Örebro 28 maj 91
Ulrika Persson - Marlena Jansson - Marit Karlsson - Camilla Wellsén



MÄN 4x100 M
44,86 KFUM Örebro Eskilstuna 28 jun 92
Mathias Borg - Stefan Frykholm - Anders Franzén - Andreas Bergenarp
45,28 Garphyttans IF Örebro 2 jun 92
Patrik Haglund - Thomas Sandberg - Magnus Rysjö - Tommy Björnquist
47,30 Fjugesta IF Örebro 2 jun 92
Fredrik Eklund - Lars Holm - Markus Nordén - Jonathan Axelsson
MÄN 4x400 M
3.28,85 Stocksäters IF Örebro 3 jun 92
Vesa Rontti - Rickard Persson - Patrik Tellgren - Anders Holmer
3.33,22 KFUM Örebro Örebro 3 jun 92
Anders Franzén - Mathias Borg - Jan-Erik Järliden - Jonas Rosengren
MÄN 4x800 M
7.48,82 KFUM Örebro Karlshamn 14 jun 92
Lars Jönsson - Anders Sjöberg - Jonas Rosengren - Andreas Hugosson
KVINNOR 4x100 M
51,73 Åsbro GoIF Örebro 2 jun 92
Anna Bergö - Jenny Appelgren - Liselott Karlsson - Monika Karlsson
53,33 Glanshammars IF Södertälje 23 maj 92
Jenny Hammarström - Malin Lagersson - Linda Hammarström - Sara Johansson
53,86 Fjugesta IF Glanshammar 8 jun 92
Desiree Carlberg - Vaike Lepik - Johanna Fimmerstad - Theresa Bohlin



MÄN 4x100 M
44,43 KFUM Örebro Örebro 2 jun 93
Mattias Borg - Jan-Erik Järliden - Jonas Rosengren - Andreas Bergenarp
44,50 Stocksäters IF Örebro 2 jun 93
Vesa Rontti - Patrik Tellgren - Mats Andersson - Håkan Persson
44,88 Fjugesta IF Örebro 2 jun 93
Peder Sjöberg - Lars Holm - Magnus Henrysson - Fredrik Eklund
MÄN STAFETT 1000 M
2.09,18 Glanshammars IF Östhammar 6 jun 93
Valdemar Sten - Johan Storm - Palle Storm - Pertti Nykänen
MÄN 4x400 M
3.28,27 KFUM Örebro Örebro 3 jun 93
Nicklas Källmén - Mattias Borg - Anders Sjöberg - Jonas Rosengren
3.32,69 Stocksäters IF Örebro 3 jun 93
Håkan Persson - Stefan Karlsson - Mats Andersson - Patrik Tellgren
MÄN 4x800 M
7.40,47 KFUM Örebro Uppsala 20 jun 93
Nicklas Källmén - Jonas Rosengren - Anders Sjöberg - Andreas Hugosson
KVINNOR 4x100 M
51,07 Åsbro GoIF Örebro 2 jun 93
Lina Strömberg - Anna Bergö - Liselott Karlsson - Monika Karlsson
52,34 Stocksäters IF Örebro 2 jun 93
Anna Knutsson - Pia Welin - Anneli Persson - Caroline Lundström
53,3m Glanshammars IF Örebro 2 jun 93
Emmelie Barenfeld - Sara Wessén - A.Waechter - Sofia Johnson
53,5m Fjugesta IF Örebro 2 jun 93
Helena Ellqvist - Karin Berg - Johanna Fimmerstad - Theresa Bohlin
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.26,1m Åsbro GoIF Mora 6 jun 93
Lina Strömberg - Monika Karlsson - Linda Eriksson - Liselott Karlsson
2.28,61 Fjugesta IF Södertälje 22 maj 93
Helena Ellqvist - Theresa Bohlin - Desiree Carlberg - Johanna Fimmerstad



MÄN 4x100 M
45,96 KFUM Örebro Örebro 18 maj 94
Dan Jonsson - Karl Österberg - Stefan Andersson - Mathias Borg
46,21 Glanshammars IF Örebro 18 maj 94
Johan Rosén - Johan Storm - Valdemar Sten - Palle Storm
MÄN 4x800 M
7.36,89 KFUM Örebro Uddevalla 19 jun 94
Anders Sjöberg-Andreas Hugosson-Nicklas Källmén-Jonas Rosengren
KVINNOR 4x100 M
52,00 Åsbro GoIF Örebro 18 maj 94
Lena Franzén - Liselott Karlsson - Jenny Appelgren - Monika Karlson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.23,65 Åsbro GoIF Stockholm 12 jun 94
Lena Franzén - Anna Bergö - Monika Karlsson - Liselott Karlsson



MÄN 4x100 M
45,44 Glanshammars IF Eskilstuna 5 jun 95
Johan Rosén - Palle Storm - Valdemar Sten - Johan Storm
45,91 KFUM Örebro Lerum 20 maj 95
Mathias Borg - Stefan Andersson - Mikael Jakobsson - Fredrik Roos
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,2m Glanshammars IF Borlänge 25 maj 95
Valdemar Sten - Johan Storm - Johan Rosén - Palle Storm
MÄN 4x1500 M
15.56,50 KFUM Örebro Gävle 18 jun 95
Andreas Hugosson - Bo Engdahl - Jonas Rosengren - Nicklas Källmén
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.28,91 Åsbro GoIF Eskilstuna 3 jun 95
Monika Karlsson - Caroline Karlsson - Linda Eriksson - Liselott Karlsson



MÄN 4x1500 M
15.44,57 KFUM Örebro Huddinge 9 jun 96
Andreas Hugosson - Nicklas Källmén - Jonas Rosengren - Bo Engdahl
KVINNOR 4x100 M
54,22 Glanshammars IF Örebro 18 mar 96
Emmelie Barenfeld - Frida Jakobsson - Kristin Hammarström - Anna Erixon
KVINNOR 4x100 M i
55,65 KFUM Örebro Örebro 26 mar 96
S Carlsson - Ch Nicolas - Josefin Gerdevåg - Anna Bergsten
56,52 IF Spartacus Örebro 26 mar 96
Hanna Salomonsson - Matilda Andersson - Lina Henriksson - Petra Hansson



MÄN STAFETT 1000 M
2.02,1m Stocksäters IF Enköping 24 maj 97
Reine Eklund - Patrik Tellgren - Mokiese Diyabanza - Mats Andersson
2.04,5m KFUM Örebro Västerås 2 jul 97
Tomas Uhr - Karl Gustafsson - Henrik Falk - Mikael Jakobsson
MÄN 4x1500 M
16.06,36 KFUM Örebro Kalmar 15 jun 97
Johan Stunz - Jorma Järvinen - Jonas Jonsson - Nicklas Källmén
KVINNOR 4x80 M
43,29 IF Spartacus Garphyttan 28 aug 97
Beatrice Hellgren - Petra Hansson - Hanna Salomonsson - Linda Hagberg



MÄN STAFETT 1000 M
2.07,84 KFUM Örebro Torsby 1 jun 98
x - x - x - x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.31,17 KFUM Örebro Uppsala 23 maj 98
Linda Eriksson - Maria Eriksson - Anna Bergsten - Julianna Szabo



MÄN STAFETT 1000 M
2.01,00 KFUM Örebro Uppsala 5 jun 99
Per Lindberg - Roy Doss - Patrik Tellgren - Mikael Jakobsson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.26,81 KFUM Örebro Uppsala 5 jun 99
Petra Hansson - Beatrice Hellgren - Anna Bergsten - Irene Persson



MÄN STAFETT 1000 M
2.01,76 KFUM Örebro Örebro 28 maj 00
Roy Doss - Björn Sund - Mikael Jakobsson - PatrikTellgren
KVINNOR 4x80 M
44,14 KFUM Örebro Garphyttan 26 aug 00
Malin Hagberg - Rebecca Wennberg - Therese Wettler - Moa Åslund
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.20,13 Glanshammars IF Uppsala 21 maj 00
Lina Henriksson - Marie Barenfeld - Emmelie Barenfeld - Jenny Olsson



MÄN 4x100 M
43,11 KFUM Örebro Örebro 19 aug 01
Erik Henrysson - Patrik Tellgren - Erik Gustafsson - Mikael Jakobsson
MÄN STAFETT 1000 M
2.05,42 KFUM Örebro Örebro 27 maj 01
Erik Henrysson - Tim Greneby - Patrik Tellgren - Erik Gustavsson
KVINNOR 4x100 M
51,31 KFUM Örebro Uppsala 20 maj 01
Marie Barenfeld - Jenny Olsson - Linda Hagberg - Beatrice Hellgren
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.20,88 KFUM Örebro Örebro 27 maj 01
Linda Hagberg - Marie Barenfeld - Beatrice Hellgren - Jenny Olsson



MÄN 4x100 M
43,45 KFUM Örebro Örebro 31 aug 02
Mikael Jakobsson - Tim Greneby - Erik Henrysson - Patrik Tellgren
KVINNOR 4x80 M
42,38 KFUM Örebro Örebro 28 sep 02
Anna Wettler - Erika Drageryd - Angelica Brus - Sanna Jansson
43,91 Stocksäters IF Örebro 28 sep 02
My Andersson - Johanna Nyström - Anna Forslund - Ellen Sääw
KVINNOR 4x100 M
52,55 KFUM Örebro Eskilstuna 26 maj 02
Linda Hagberg - Jenny Olsson - Angelica Brus - Isabelle Sandelin
KVINNOR 4x200 M i
1.53,34 KFUM Örebro Örebro 28 dec 02
Erika Drageryd - Angelika Brus - Anna Wettler - Sanna Jansson
1.54,45 Wedevågs IF Örebro 28 dec 02
Kristin Sörman - Sarah Vickman - Johanna Johansson - Emma Mellgren
1.58,33 Glanshammars IF Örebro 28 dec 02
Linn Gustavsson - Pia Sörman - Pernilla Sörman - Julia Skugge



MÄN 4x100 M
43,94 KFUM Örebro Täby 9 aug 03
Erik Gustafsson - Erik Henrysson - Patrik Tellgren - Mikael Jakobsson
44,99 Stocksäters IF Norrköping 24 aug 03
Jonathan Waern - Johan Häggman - Daniel Doyle - Johan Forslund
MÄN STAFETT 1000 M
2.02,68 Stocksäters IF Nyköping 20 sep 03
Daniel Doyle - Johan Forslund - Johan Häggman - Jonathan Waern
2.07,53 KFUM Örebro Örebro 9 jun 03
Mattias Lundin - Erik Gustafsson - Patrik Tellgren - Tim Greneby
KVINNOR 4x100 M
50,81 KFUM Örebro Täby 9 aug 03
Marie Barenfeld - Jenny Olsson - Anna Fernlund - Beatrice Hellgren
KVINNOR 4x100 M i
55,73 Wedevågs IF Örebro 28 jan 03
Sarah Vickman - Emma Mellgren - Joanna Nydén - Johanna Johansson
56,32 KFUM Örebro Örebro 28 jan 03
Olivia Hjalmarsson - Malin Eriksson - Angelica Brus - Sanna Jansson
KVINNOR 4x200 M i
1.53,75 Wedevågs IF Örebro 28 dec 03
Joanna Nydén - Kristin Sörman - Johanna Johansson - Emma Mellgren
1.54,04 KFUM Örebro Örebro 28 dec 03
Sarah Vickman - Elin Kindberg - Angelica Brus - Erika Drageryd
1.59,41 Stocksäters IF Örebro 28 dec 03
Ida Edrell - Anna Svensson - Anna Forslund - Ellen Sääw
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.26,26 KFUM Örebro Örebro 9 jun 03
Anna Wettler - Angelica Brus - Sanna Jansson - Jenny Olsson



MÄN 4x100 M
45,19 KFUM Örebro Västerås 30 jul 04
Vladimir Petrovic - Patrik Tellgren - Tomas Bjurström - Erik Henrysson
MÄN STAFETT 1000 M
2.03,77 KFUM Örebro Östhammar 6 jun 04
Erik Gustafsson - Andreas Otterling - Tim Greneby - Roy Doss
KVINNOR 4x100 M
51,3m KFUM Örebro Gävle 22 maj 04
Marie Barenfeld - Jenny Olsson - Anna Fernlund - Sarah Vickman
54,3m Glanshammars IF Eskilstuna 6 jun 04
Pernilla Sörman - Susanne Eriksson - Frida Jakobsson - Julia Skugge
KVINNOR 4x100 M i
54,31 Wedevågs IF Örebro 11 jan 04
Joanna Nydén - Kristin Sörman - Johanna Johansson - Emma Mellgren
54,33 KFUM Örebro Örebro 11 jan 04
Sarah Vickman - Angelica Brus - Erika Drageryd - Elin Kindberg
55,70 Stocksäters IF Örebro 11 jan 04
Ida Edrell - Anna Svensson - Anna Forslund - Ellen Sääw
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.20,77 KFUM Örebro Östhammar 6 jun 04
Sarah Vickman - Marie Barenfeld - Anna Fernlund - Jenny Olsson



MäN 4x100 M
45,60 KFUM Örebro Västerås 12 jun 05
Patrik Tellgren - Andreas Otterling - Kaj Eklund - Patrik Lado
46,45 Wedevågs IF Glanshammar 28 jun 05
Robin Åhlgren - Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliasson
MäN STAFETT 1000 M
2.10,34 Wedevågs IF Örebro 1 jun 05
Robin Åhlgren - Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliason
2.12,60 Glanshammars IF Örebro 1 jun 05
Erik Sundlöf - Rebar Ali Aziz - Marcus Andersson - André Larsson
KVINNOR 4x80 M
43,37 KFUM Örebro Glanshammar 28 jun 05
Hanna Lindén - Josefine Löf - Sofie Hallström - Sandra Wagner
KVINNOR 4x100 M
48,95 KFUM Örebro Göteborg 1 jul 05
Sanna Jansson - Elin Östlund - Malin Eriksson - Josefine Löf
51,24 Stocksäters IF Sollentuna 4 sep 05
Johanna Andersson - Ellen Sääw - Anna Svensson - Charlotte Björkgren
53,07 Åsbro GoIF Gävle 9 sep 05
Jennifer Rosengren - Linda Albrektsson - Elin Erixon - Malin Wahlström
54,44 Glanshammars IF Örebro 1 jun 05
Elin Sundlöf - Elinore Segerlind - Pernilla Sörman - Julia Skugge
56,37 Mosjö SK Garphyttan 24 aug 05
Emma Johansson - Natalie Berger - Beatrice Örtenberg - Malin Granander
KVINNOR 4x100 M i
54,60 Wedevågs IF Örebro 12 feb 05
Joanna Nydén - Emma Mellgren - Johanna Johansson - Kristin Sörman
KVINNOR 4x200 M i
1.51,91 KFUM Örebro Örebro 8 jan 05
Sara Ljunggren - Ann Hyvärinen90 - Malin Eriksson - Sanna Jansson
1.56,46 Glanshammars IF Örebro 8 jan 05
Elin Sundlöf - Ellinore Segerlind - Pernilla Sörman - Julia Skugge



MÄN 4x100 M
44,78 KFUM Örebro Hallsberg 21 jun 06
Pontus Lundin - Fredrik Bergström - Andreas Otterling - Patrik Tellgren
45,83 Wedevågs IF Hallsberg 21 jun 06
Robin Åhlgren - Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliason
MÄN 4x200 M i
1.38,64 Wedevågs IF Örebro 7 jan 06
Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliason - Torbjörn Sörman
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,98 KFUM Örebro Handen 25 maj 06
Patrik Tellgren - Pontus Lundin - Tomas Bjurström - Andreas Karlsson
KVINNOR 4x100 M
49,14 KFUM Örebro Göteborg 7 jul 06
Josefine Löf - Elin Östlund - Gabriella Bager - Malin Eriksson
50,30 Stocksäters IF Uppsala 10 sep 06
Johanna Andersson - Ellen Sääw - Anna Svensson - Charlotte Björkgren
54,12 Mosjö SK Örebro 10 jun 06
Emma Johansson - Rebecca Almgren - Malin Granander - Beatrice Örtenberg
KVINNOR 4x200 M i
1.48,13 KFUM Örebro Örebro 7 jan 06
Sandra Barkestam - Malin Eriksson - Elin Östlund - Gabriella Bager
1.55,86 Stocksäters IF Örebro 7 jan 06
Anna Karlsson - Cecilia Elfving - Anna Svensson - Charlotte Björkgren
1.56,87 Åsbro GoIF Örebro 14 jan 06
Jennifer Rosengren - Beatrice Johansson - Jenny Boberg - Linda Albrektsson
1.57,57 Garphyttans IF Örebro 14 jan 06
Emma Andersson - Malin Rydberg - Sofia Adolfsson - Hanna Andersson
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.27,08 KFUM Örebro Handen 25 maj 06
Malin Eriksson - Gabriella Lundvall - Rebecca Högberg - Elin Kindberg
KVINNOR 4x400 M
4.43,01 IF Start Söderhamn 19 aug 06
Ann-Britt Eriksson - Charlotte Nilsson - Rose-Marie Enmalm - Helene Nilsson



MÄN 4x100 M
44,94 KFUM Örebro Eskilstuna 6 jun 07
Pontus Lundin - Fredrik Bergström - Patrik Tellgren - Andreas Otterling
MÄN 4x400 M
3.29,06 KFUM Örebro Huddinge 2 jun 07
Fredrik Bergström - Björn Erlandsson - Andreas Karlsson - Tim Sundström
KVINNOR 4x100 M
48,43 KFUM Örebro Huddinge 3 jun 07
Sara Cavretti - Elin Östlund - Malin Eriksson - Emma Johansson
51,85 Glanshammars IF Glanshammar 20 jun 07
Elin Sundlöf - Julia Skugge - Ellinor Segerlind - Anneli Hulldin
51,87 Stocksäters IF Glanshammar 20 jun 07
Anna Svensson - Ellen Sääw - Mikaela Widström - Anna Forslund
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.27,22 KFUM Örebro Stockholm 8 aug 07
x-x-x-x



MÄN 4x100 M
44,32 KFUM Örebro Göteborg 24 maj 08
Patrick Ahonen - Fredrik Bergström - Johan Stjernqvist - Pontus Lundin
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,98 KFUM Örebro Örebro 18 maj 08
Pontus Lundin - Fredrik Bergström - Sebastian Johansson - Andreas Karlsson
MÄN 4x400 M
3.27,55 KFUM Örebro Göteborg 24 maj 08
Jonathan Waern - Sebastian Johansson - Andreas Karlsson - Tim Sundström
MÄN 3x800 M
6.02,34 KFUM Örebro Göteborg 25 maj 08
Andreas Karlsson - Jonathan Waern - Tim Sundström
KVINNOR 4x100 M
49,30 KFUM Örebro Örebro 1 jun 08
Emma Johansson - Elin Östlund - Malin Eriksson - Sara Jernfält
KVINNOR 4x100 M i
55,28 Stocksäters IF Örebro 19 mar 08
Malin Lignell - Anna Forslund - Sofia Lilja - Mikaela Widström
56,47 Glanshammars IF Örebro 19 mar 08
Sandra Borgström - Anneli Hulldin - Ellinor Segerlind - Julia Skugge
KVINNOR 4x200 M i
1.52,96 Glanshammars IF Örebro 30 mar 08
Anneli Hulldin - Ellinor Segerlind - Susanne Eriksson - Julia Skugge
1.58,78 Stocksäters IF Örebro 30 mar 08
Mikaela Widström - Anna Forslund - Kajsa Eckerwall - Malin Gillman
2.00,15 KFUM Örebro Örebro 30 mar 08
Sofia Sandgren - Emma Bengtsson - Louise Sundström - Angelica Gelfgren
2.00,68 Mosjö FK Örebro 30 mar 08
Louise Harker - Ellen Franzén - Isabelle Pallin - Julia Blomberg
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.18,86 KFUM Örebro Örebro 18 maj 08
Malin Eriksson - Elin Östlund - Rebecca Högberg - Sofia Thorin
KVINNOR STAFETT 1000 M i
2.39,93 Mosjö FK Örebro 12 feb 08
Petra Levtshuk - Anna Hildingsson - Ellen Franzén - Angelica Öhrn



MÄN 4x100 M
45,31 KFUM Örebro Sätra 14 jun 09
Patrik Ahonen - Pontus Lundin - Robert Filipsson - Erik Henrysson
MÄN 3x800 M
6.02,29 KFUM Örebro Karlstad 24 maj 09
Sebastian Johansson - Andreas Karlsson - Tim Sundström
MÄN 4x800 M
7.46,95 KFUM Örebro Karlstad 23 maj 09
Jonathan Waern - Per Sjögren - Andreas Karlsson - Tim Sundström
MÄN 4x1500 M
17.05,46 KFUM Örebro Karlstad 24 maj 09
Jonathan Waern - Patrik Persson - Lars Drageryd - Per Sjögren
KVINNOR 4x100 M
48,22 KFUM Örebro Västerås 17 maj 09
Caroline Ståhl - Elin Östlund - Malin Eriksson - Rebecca Högberg
53,71 Mosjö FK Karlstad 24 maj 09
Petra Levtshuk - Louise Harker - Angelica Öhrn - Ellen Franzén
KVINNOR 4x200 M i
1.41,03 KFUM Örebro Bollnäs 1 mar 09
Elin Östlund - Sandra Wager - Sofia Thorin - Rebecca Högberg
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.17,23 KFUM Örebro Karlstad 23 maj 09
Caroline Ståhl - Sandra Barkestam - Sandra Wagner - Helena Karlsson
KVINNOR 4x400 M
3.48,93 KFUM Örebro Karlstad 24 maj 09
Sandra Wagner - Helena Karlsson - Sofia Thorin - Rebecca Högberg
KVINNOR 3x800 M
7.26,96 Mosjö FK Karlstad 23 maj 09
Filippa Afzelius - Isabelle Carlsson-Pallin - Julia Blomberg



MÄN 3x800 M
5.50,52 KFUM Örebro Norrtälje 30 maj 10
Tim Sundström - Albin Olausson - Andreas Karlsson
MÄN 4x800 M
7.45,90 KFUM Örebro Norrtälje 29 maj 10
Tomas Bjurström - Albin Olausson - Tim Sundström - Andreas Karlsson
KVINNOR 4x100 M
48,21 KFUM Örebro Enskede 16 maj 10
Caroline Ståhl - Sandra Wagner - Elin Östlund - Malin Eriksson
KVINNOR 4x200 M i
1.42,38 KFUM Örebro Sätra 28 feb 10
Sofia Thorin - Helena Karlsson - Sandra Wagner - Elin Östlund
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.16,17 KFUM Örebro Norrtälje 29 maj 10
Helena Karlsson - Malin Eriksson - Elin Östlund - Sandra Wagner
KVINNOR 4x400 M
3.57,34 KFUM Örebro Norrtälje 30 maj 10
Ellen Hjort - Sofia Thorin - Sara Jernfält - Sandra Wagner



MÄN 4x100 M
45,99 KFUM Örebro Sollentuna 22 maj 11
Magnus Jutman - Jonathan Waern - Sebastian Johansson - Anton Johansson
KVINNOR 4x100 M
49,40 KFUM Örebro Täby 15 maj 11
Caroline Ståhl - Sara Jernfält - Malin Eriksson - Sandra Wagner
KVINNOR 4x200 M i
1.46,04 KFUM Örebro Norrköping 29 jan 11
x-x-x-x
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.18,88 KFUM Örebro Växjö 2 jun 11
Caroline Ståhl - Sara Jernfält - Rebecca Andersson - Sandra Wagner



MÄN 4x100 M
43,97 KFUM Örebro Enskede 20 maj 12
Daniel Andersson - Rasmus Carlsson - Jonathan Waern - Andreas Otterling
MÄN 4x400 M
3.31,80 KFUM Örebro Södertälje 9 sep 12
Rasmus Carlsson - Jonathan Waern - Tim Sundström - Tomas Hultgren
MÄN 3x800 M
5.57,22 KFUM Örebro Södertälje 9 sep 12
Linus Rosdal - Albin Olausson - Tomas Hultgren
MÄN 4x800 M
7.56,52 KFUM Örebro Södertälje 8 sep 12
Jonathan Waern - Albin Olausson - Tim Sundström - Tomas Hultgren
KVINNOR 4x100 M
48,38 KFUM Örebro Enskede 20 maj 12
Ellen Hjort - Sara Jernfält - Malin Eriksson - Elin Östlund
KVINNOR 4x200 M i
1.42,64 KFUM Örebro Örebro 19 feb 12
Caroline Ståhl - Malin Eriksson - Sara Jernfält - Elin Östlund
1.58,44 Åsbro GoIF Örebro 4 feb 12
Alva Lindsmyr - Ebba Blomstrand - Diana Andreasson - Hanna Wahlström
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.25,80 KFUM Örebro Södertälje 8 sep 12
Caroline Ståhl - Ellen Hjort - Rebecca Andersson - Sara Jernfält



MÄN 4x100 M
44,30 KFUM Örebro Enskede 12 maj 13
Daniel Andersson - Jonathan Waern - Dennis Fransson-Bergetoft - Andreas Otterling
KVINNOR 4x100 M
49,08 KFUM Örebro Sollentuna 18 maj 13
Fanny Ernestam - Anna Westher - Malin Eriksson - Fanny Runheim
KVINNOR 4x200 M
1.59,54 KFUM Örebro Leksand 27 jul 13
F13-lag   x - x - x - x



MÄN 4x100 M
44,91 KFUM Örebro Västerås 29 maj 14
Daniel Andersson - Anton Johansson - Jonathan Waern - Emanuel Lindberg
MÄN 4x800 M
8.03,85 KFUM Örebro Kil 24 maj 14
William Fransson - Tim Sundström - Abshir Aweys - Abdiqani Khadar
KVINNOR 4x100 M
48,84 KFUM Örebro Uppsala 29 maj 14
Fanny Ernestam - Elin Östlund - Clara Josefsson - Julia Gustafsson



MÄN 4x100 M
43,06 KFUM Örebro Eskilstuna 23 maj 15
Rasmus Carlsson - Anton Johansson - Emanuel Lindberg - Andreas Otterling
MÄN 4x1500 M
16.57,13 KFUM Örebro Sollentuna 17 maj 15
William Fransson - Tim Sundström - Abshir Awees - Per Sjögren
KVINNOR 4x80 M
40,69 KFUM Örebro Sollentuna 17 maj 15
Emily Capobianco - Hanna Säfström - Isabella Bornälv - Moa Eklundh
KVINNOR 4x100 M
47,56 KFUM Örebro Eskilstuna 24 maj 15
Fanny Ernestam - Elin Östlund - Malin Eriksson - Fanny Runheim
KVINNOR 3x800 M
7.42,70 KFUM Örebro Sollentuna 16 maj 15
Maja Hagelvik - Jessica Persson - Hanna Säfström
KVINNOR 3x1500 M
14.58,07 KFUM Örebro Sollentuna 17 maj 15
Erika Bergentz - Josefin Gerdevåg - Lisa Brorson



MÄN 4x100 M
46,67 KFUM Örebro Gävle 22 maj 16
Anton Johansson - Dennis Bergetoft - Gustav Zetterlund - Tobias Tranderyd
KVINNOR 4x80 M
39,44 KFUM Örebro Stockholm 29 maj 16
Emily Capobianco - Sofie Franzén - Cornelia Fernsten - Moa Eklundh
KVINNOR 4x100 M
51,87 KFUM Örebro Huddinge 20 aug 16
Emily Capobianco - Ebba Löfholm - Ingrid Holmquist - Moa Eklundh



MÄN 4x100 M
42,41 Thorengruppen TFC Malmö 27 maj 17
Braulio Ribeiro - Eric Larsson - Alexander Andersson - Odain Rose
44,45 KFUM Örebro Eskilstuna 25 maj 17
Jonathan Hirsh - Anders Pihlblad - Rasmus Carlsson - Tom Johansson
MÄN STAFETT 1000 M
2.04,02 KFUM Örebro Malmö 27 maj 17
Tobias Tranderyd - Anders Pihlblad - Jonatan Hirsh - Kristoffer Kold Erlandsen
KVINNOR 4x100 M
48,32 KFUM Örebro Eskilstuna 25 maj 17
Moa Eklundh - Elin Östlund - Sandra Wagner - Ida Thunberg
KVINNOR STAFETT 1000 M
2.22,88 KFUM Örebro Malmö 27 maj 17
Moa Eklundh - Emily Capobianco - Ingrid Holmquist - Cornelia Fernsten



MÄN 4x100 M
42,87 KFUM Örebro Linköping 6 jun 18
Jonathan Hirsh - Bimo Soenarso - Simon Sharapo - Anders Pihlblad
MÄN STAFETT 1000 M
2.06,87 KFUM Örebro Göteborg 26 maj 18
Bimo Soenarso - Amir Musa - Simon Sharapo - Linus Strand
KVINNOR 4x80 M
39,27 Glanshammars IF Göteborg 27 maj 18
Elin Wallin - Tindra Frykholm - Agnes Bjerke - Klara Frykholm
KVINNOR 4x100 M
47,69 KFUM Örebro Sätra 20 maj 18
Anna Westher - Moa Eklundh - Emma Jansson - Elin Östlund