STAFETTER, POJKAR OCH FLICKOR (uppdaterat 23 april 2019)

Bästa resultat per förening och år har tagits med. Lagets äldsta löpare avgör åldersklassen.
 
P19 4x100 M
43,30 Stocksäters IF Göteborg 12 jun 77
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Jan Axelsson - Per Bäck
44,20 KFUM Örebro Örebro 24 maj 88
Aron Hakonen - Stefan Frykholm - Anders Franzén - Mikael Roos
44,32 KFUM Örebro Göteborg 24 maj 08
Patrick Ahonen - Fredrik Bergström - Johan Stjernqvist - Pontus Lundin
45,44 Glanshammars IF Eskilstuna 5 jun 95
Johan Rosén - Palle Storm - Valdemar Sten - Johan Storm
45,83 Wedevågs IF Hallsberg 21 jun 06
Robin Åhlgren - Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliason
46,87 Fjugesta IF Örebro 12 jun 88
Peder Sjöberg - Magnus Larsson - Jonny Berggren - Roger Odell
Manuella tider
44,8m Stocksäters IF Örebro 19 maj 84
Peter Zetterlund - Per-Ola Öberg - Anders Persson - Peter Carlén
44,9m KFUM Örebro Örebro 31 jul 68
Göran Hellström -Hans Haginge - Ulf Santhesson - Anders Müller

P19 4x200 M
1.33,1m Stocksäters IF Örebro 25 maj 77
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Per Bäck - Jan Axelsson

P19 STAFETT 1000 M
2.04,02 KFUM Örebro Malmö 27 maj 17
Tobias Tranderyd - Anders Pihlblad - Jonatan Hirsh - Kristoffer Kold Erlandsen
2.04,2m Glanshammars IF Borlänge 25 maj 95
Valdemar Sten - Johan Storm - Johan Rosén - Palle Storm
2.07,6m Stocksäters IF Örebro 13 aug 75
Mats Sandberg - Torbjörn Eriksson - Per Bäck - Jan Axelsson
2.11,14 Åsbro GoIF Örebro 28 aug 88
Patrik Johansson - Rickard Persson - Pär Källman - Henrik Andersson
2.12,60 Glanshammars IF Örebro 1 jun 05
Erik Sundlöf - Rebar Ali Aziz - Marcus Andersson - André Larsson
2.13,1m Stocksäters IF Örebro 1 aug 79
Christer Karlsson - Ulf Hammarberg - Dan Karlsson - Ulf Johansson
2.13,92 Åsbro GoIF Glanshammar 12 sep 87
Magnus Johansson - Pär Källman - Clas-Göran Karlsson - Henrik Andersson

P19 4x400 M
3.21,8m Stocksäters IF Göteborg 11 jun 77
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Per Bäck - Jan Axelsson
3.29,06 KFUM Örebro Huddinge 2 jun 07
Fredrik Bergström - Björn Erlandsson - Andreas Karlsson - Tim Sundström
3.32,4m Stocksäters IF Örebro 22 maj 75
Mats Sandberg - Torbjörn Eriksson - Per Bäck - Jan Axelsson
3.33,82 KFUM Örebro Örebro 8 sep 87
Johan Fallenius - Anders Franzén - Mikael Roos - Stefan Frykholm

P19 3x800 M
5.59,76 KFUM Örebro Göteborg 27 maj 18
Axel Sandberg - Jack Karlsson - Jonatan Gustafsson
6.05,17 KFUM Örebro Uppsala 10 sep 06
Tim Sundström - Tomas Bjurström - Andreas Karlsson

P19 4x800 M
8.18,1m KFUM Örebro Hallsberg 11 jun 63
Alf Olsson - Åke Karlsson - Claes Dahlin - Rune Nilsson

P19 4x1500 M
17.46,8m KFUM Örebro Örebro 5 sep 79
Roger Sander - Sven Börjesson - Henrik Malmqvist - Thomas Karlsson



P18 4x100 M
46,21 Glanshammars IF Örebro 18 maj 94
Johan Rosén - Johan Storm - Valdemar Sten - Palle Storm
Manuella tider
42,9m KFUM Örebro Örebro 15 jun 74
Roland Gustafsson - Anders Ohlsson - Hans-Göran Eriksson - Peter Säll
43,6m Stocksäters IF Västerås 29 maj 76
Mats Sandberg - Dan Karlsson - Jan Axelsson - Per Bäck
44,2m KFUM Örebro Sollentuna 1 jul 73
Roland Gustafsson - Kent Erbro - Anders Ohlsson - Peter Säll
44,5m KFUM Örebro Västerås 23 maj 87
Aron Hakonen - Stefan Frykholm - Andreas Bergenarp - Mikael Roos
45,6m Fjugesta IF Eksjö 66
x - x - x - x
45,9m Stocksäters IF Örebro 14 aug 74
Bengt-Åke Hagberg - Torbjörn Eriksson - Mats Sandberg - Jan Axelsson

P18 4x200 M
1.37,9m KFUM Örebro Örebro 17 maj 78
Magnus Niklasson - Gunnar Brodin - Anders Rydvall - Ulf Johansson

P18 STAFETT 1000 M
2.07,9m KFUM Örebro Örebro 23 aug 67
x - x - x - x
2.08,5m Stocksäters IF Nyköping 31 jul 76
Mats Sandberg - Jan Axelsson - Dan Karlsson - Per Bäck
2.10,19 KFUM Örebro Hallsberg 27 sep 86
Jan-Åke Andersson - Aron Hakonen - Peter Frykholm - Bengt Andersson
2.10,3m KFUM Örebro Örebro 14 jun 72
Anders Ohlsson - Kent Erbro - Christoffer Martinsson - Åke Berg
2.10,34 Wedevågs IF Örebro 1 jun 05
Robin Åhlgren - Stefan Lindkvist - Anders Terning - Pontus Eliason
2.15,1m Fellingsbro GoIF Örebro 12 jun 64
Per-Axel Persson - Anders Tollstern - Göran Ring - Ulf Sjögren

P18 4x400 M
3.26,3m Stocksäters IF Västerås 30 maj 76
Per Bäck - Mats Sandberg - Dan Karlsson - Jan Axelsson
3.27,5m KFUM Örebro Sollentuna 30 jun 73
Peter Säll - Kent Erbro - Christoffer Martinsson - Anders Ohlsson
3.29,03 KFUM Örebro Huddinge 9 jun 84
Niklas Norén - Peter Virtanen - Mikael Wolfbrandt - Peter Wallin

P18 3x800 M
5.58,69 KFUM Örebro Gävle 10 jun 90
Anders Sjöberg - Jonas Rosengren - Andreas Hugosson
6.04,22 KFUM Örebro Malmö 28 maj 17
Alexander Larsson - Jack Karlsson - Jonatan Gustafsson

P18 3x1000 M
7.47,23 KFUM Örebro Huddinge 10 jun 84
Niklas Norén - Mikael Wolfbrandt - Peter Virtanen
7.58,9m KFUM Örebro Göteborg 11 jun 77
Per Odelberg - Joel Hermansson - Mats Helander
8.23,3m KFUM Örebro Hallsberg 19 maj 81
x - x - x
8.32,5m KFUM Örebro Karlstad 11 jun 78
x - x - x
8.37,8m KFUM Örebro Örebro 30 maj 73
Christoffer Martinsson - Per-Olof Ahlstrand56 - Peter Janetzky
8.39,4m Glanshammars IF Kopparberg 16 maj 79
x - x - x



P17 4x100 M
43,01 KFUM Örebro Göteborg 27 maj 18
Bimo Soenarso - Amir Musa - Simon Sharapo - Rasmus Hugosson
44,99 Stocksäters IF Norrköping 24 aug 03
Jonathan Waern - Johan Häggman - Daniel Doyle - Johan Forslund
45,27 KFUM Örebro Tanumshede 19 aug 17
Marcus Führ - Karl Hällgren - Axel Sandberg - Rasmus Hugosson
46,21 KFUM Örebro Örebro 15 jun 86
Herman Haglund - Jan-Åke Andersson - Lars-Göran Otterling - Mikael Roos
46,72 KFUM Örebro Huddinge 20 aug 16
Karl Hällgren - Tobias Tranderyd - Gustav Zetterlund - Tom Johansson
46,73 KFUM Örebro Örebro 10 jun 06
Pontus Lundin - Fredrik Bergström - Patrik Ahonen - Shad Askari
46,77 KFUM Örebro Enskede 29 aug 15
Tomas Johansson - Andreas Führ - Jonatan Gustafsson -Tom Johansson
47,30 Fjugesta IF Örebro 2 jun 92
Fredrik Eklund - Lars Holm - Markus Nordén - Jonathan Axelsson
Manuell tid
46,9m Stocksäters IF Örebro 15 sep 82
Peter Carlén - Per-Ola Öberg - Christer Svensson - Tommy Gustavsson

P17 4x200 M
1.39,0m Stocksäters IF Örebro 14 sep 82
Peter Carlén - Anders Persson - Per-Ola Öberg - Tommy Gustavsson
Inomhus
1.41,08 KFUM Örebro Örebro 7 jan 06
Simon Suontausta - Fredrik Bergström - Patrik Ahonen - Pontus Lundin

P17 STAFETT 1000 M
2.02,68 Stocksäters IF Nyköping 20 sep 03
Daniel Doyle - Johan Forslund - Johan Häggman - Jonathan Waern
2.06,87 KFUM Örebro Göteborg 26 maj 18
Bimo Soenarso - Amir Musa - Simon Sharapo - Linus Strand
2.07,3m KFUM Örebro 73
Tomas Götemo - Per-Olof Ahlstrand - Peter Säll - Anders Ohlsson
2.07,8m Stocksäters IF Örebro 23 jun 71
Bengt-Åke Hagberg - Lenny Halling - Håkan Eriksson - Åke Berg
2.08,36 KFUM Örebro Malmö 27 maj 17
Amir Musa - Axel Sandberg - Rasmus Hugosson - Melker Forsberg

P17 3x800 M
6.13,52 KFUM Örebro Stockholm 29 maj 16
Olle Tyrsmo - Tobias Tranderyd - Jonatan Gustafsson
6.17,93 KFUM Örebro Sollentuna 4 sep 05
Björn Erlandsson - Tim Sundström - Andreas Karlsson
6.24,24 Stocksäters IF Stockholm 8 jun 03
Johan Häggman - Johan Forslund - Jonathan Waern

P17 3x1000 M
7.49,36 KFUM Örebro Värnamo 12 jun 83
Niklas Norén - Anders Johansson - Peter Virtanen



P16 4x80 M
39,0m Örebro SK Örebro 31 aug 58
x - x - x - x
39,3m KFUM Örebro 59
Jens Axelsson - Gunnar Persson - Mats Larsson - Lars Fastberg
39,7m IF Start Örebro 23 aug 53
x - x - x - x
39,8m Karlslunds IF Örebro 25 aug 57
x - x - x - x

P16 4x100 M
46,90 KFUM Örebro Örebro 15 jun 86
Torbjörn Elovsson - Aron Hakonen - Gunnar Nilsson - Stefan Frykholm
47,15 KFUM Örebro Örebro 15 maj 85
Herman Haglund - Jan-Åke Andersson - Lars-Göran Otterling - Mikael Roos
47,72 KFUM Örebro Örebro 1 jun 05
Johan Stjernqvist - Simon Suontausta - Pontus Lundin - Fredrik Bergström
47,99 KFUM Örebro Örebro 19 maj 84
Patrik Gustavsson - Johan Fallenius - Herman Haglund - Mikael Roos
48,14 KFUM Örebro Örebro 27 aug 81
x - x - x - x
Manuella tider
46,7m Stocksäters IF Västerås 20 maj 74
Mats Sandberg - Peter Svensson - Per Bäck - Jan Axelsson
46,9m KFUM Örebro Örebro 25 aug 82
Niklas Norén - Thomas Forslin - Fredrik Rung - Markus Särnholm
47,2m KFUM Örebro Örebro 62
Nils-Egil Rosenberg - Bertil Fagerström - Kurt Rengholt - Ulf Andersson
47,7m KFUM Örebro Västerås 20 maj 74
x - x - x - x
47,8m KFUM Örebro 65
x - x - x - x
47,8m KFUM Örebro Hallsberg 6 jun 77
x - x - x - x
47,8m Stocksäters IF Örebro 25 aug 82
Peter Carlén - Anders Persson - Christer Persson - Tommy Gustavsson
48,1m KFUM Örebro Hallsberg 20 maj 81
Fredrik Rung - Tomas Forslin - Niklas Norén - Claes-Håkan Tapper
48,1m Stocksäters IF Hallsberg 17 aug 83
Niclas Kilsberger - Anders Persson - Tommy Gustavsson - Conny Karlsson68
48,3m Frövi IK Hallsberg 20 maj 81
x - x - x - x
48,4m Ljusnarsbergs AIF Örebro 22 maj 78
Patrik Bruckner - Aarre Särkioja - Per Andersson - Lars Lindh

P16 4x200 M inomhus
1.41,08 KFUM Örebro Örebro 7 jan 06
Simon Suontausta - Fredrik Bergström - Patrik Ahonen - Pontus Lundin

P16 STAFETT 1000 M
2.07,7m Stocksäters IF Örebro 21 maj 74
Peter Svensson - Mats Sandberg - Per Bäck - Jan Axelsson
2.10,2m KFUM Örebro Örebro 12 sep 81
Claes-Håkan Tapper - Tomas Forslin - Per-Ola Moksnes - Niklas Norén
2.10,6m Ljusnarsbergs AIF Örebro 29 maj 78
Per Andersson63 - Ola Gunnarsson - Pertti Nykänen - Lars Lindh
2.11,2m KFUM Örebro Örebro 29 maj 78
Göran Eriksson - Mikael Hedström - Stefan Schagerström - Magnus Niklasson
2.13,74 KFUM Örebro Örebro 19 maj 84
Patrik Gustavsson - Lars-Göran Otterling - Mikael Roos - Johan Fallenius
2.13,7m Ljusnarsbergs AIF Hallsberg 28 sep 80
x - x - x - x
2.14,0m Frövi IK Hallsberg 20 maj 81
x - x - x - x

P16 3x800 M
6.13,23 Thorengruppen TFC Göteborg 27 maj 18
Wilhelm Bergentz - Noha Olsson - Henrik Franzén
6.36,22 Örebro AIK Västerås 2 aug 86
Lars Jönsson - Henrik Palmér - Korosh Daryabeygi

P16 3x1000 M
8.00,17 KFUM Örebro Malmö 12 jun 82
Jonas Engdahl - Niklas Norén - Peter Virtanen
8.04,2m KFUM Örebro Malmö 14 jun 75
Per Odelberg - Mats Helander - Svante Sandell
8.25,6m KFUM Örebro Örebro 11 jun 77
x - x - x
8.28,7m KFUM Örebro Eskilstuna 7 jun 80
x - x - x
8.32,5m KFUM Örebro Hässleholm 9 jun 79
x - x - x
8.37,0m KFUM Örebro Hallsberg 19 maj 81
Niklas Norén - Claes-Håkan Tapper - Jonas Engdahl
8.40,0m KFUM Örebro Örebro 22 maj 78
Henrik Malmqvist - Bo Engdahl - Stefan Schagerström
8.46,1m Åsbro GoIF Örebro 22 maj 78
Göran Attås - Jan Abrahamsson - Mikael Abrahamsson
8.51,2m Stocksäters IF Örebro 30 maj 75
x - x - x



P15 4x80 M
39,12 KFUM Örebro Stockholm 29 maj 16
Karl Hällgren - Philip Wilhelmsson - Linus Strand - Rasmus Hugosson
39,56 KFUM Örebro Sollentuna 17 maj 15
Karl Hällgren - Alexander Larsson - Gustav Zetterlund - Tomas Johansson

P15 4x100 M
47,7m KFUM Örebro Västerås 20 maj 74
Jan-Ove Andersson - Mårten Zetterman - Peter Sjunnesson - Svante Sandell

P/F15 MIX 4x100 M
47,16 KFUM Örebro Karlstad 18 jul 05
Malin Eriksson - Pontus Lundin - Elin Östlund - Fredrik Bergström

P15 STAFETT 1000 M
2.12,2m KFUM Örebro Örebro 21 maj 74
Tomas Götemo - Jan-Ove Andersson - Mårten Zetterman - Peter Sjunnesson

P15 3x800 M
6.33,5m KFUM Örebro Kil 24 maj 14
Tobias Tranderyd - Jack Karlsson - Jonatan Gustafsson
7.03,13 KFUM Örebro Sollentuna 16 maj 15
Gustav Zetterlund - Jack Tranderyd - Alexander Larsson

P15 3x1000 M
8.24,4m KFUM Örebro Västerås 20 maj 74
Peter Sjunnesson - Tomas Körberg - Mats Helander



P14 4x60 M
30,5m KFUM Örebro Örebro 31 aug 58
Jens Axelsson - Kim Bergqvist - Hans Sunesson - Gunnar Persson

P14 4x80 M
40,20 KFUM Örebro Örebro 8 jun 85
Fredrik Eriksson - Stefan Frykholm - Anders Tvelin - Jonas Anshelm
41,73 KFUM Örebro Örebro 19 maj 84
Gunnar Nilsson - Torbjörn Elovsson - Ola Roos - Anders Tvelin
42,52 KFUM Örebro Västerås 11 jun 83
Jan-Åke Andersson - Peter Frykholm - Lars-Göran Otterling - Herman Haglund
42,88 KFUM Örebro Garphyttan 26 aug 00
Mattias Lundin - David Åqvist - Tomas Bjurström - Johan Häggman
43,06 Fjugesta IF Rättvik 23 sep 89
x - x - x - x
43,31 KFUM Örebro Örebro 22 maj 86
Magnus Larsson - Fredrik Eriksson - Martin Edling - Mattias Carlsson
43,53 Vretstorps IF Örebro 29 maj 91
Björn Larsson - Markus Bergström - Jan Larsson - Reine Eklund
Manuella tider
41,4m KFUM Örebro Askersund 14 sep 83
Jan-Åke Andersson - Herman Haglund - Gunnar Nilsson - Patrik Gustavsson69
42,2m KFUM Örebro 62
Ove Nilsson - Christer Södervall - Lars Zetterberg - Per-Erik Andersson
43,3m Åsbro GoIF Askersund 14 sep 83
Henrik Andersson - Magnus Johansson - Rickard Lagesson - Lars Sandberg

P14 4x100 M
49,92 KFUM Örebro Hagfors 7 jun 80
x - x - x - x
50,49 KFUM Örebro Hallsberg 18 sep 83
Herman Haglund - Patrik Gustavsson - Lars-Göran Otterling - Mikael Roos
51,13 KFUM Örebro Örebro 7 aug 85
Mattias Carlsson - Stefan Frykholm - Anders Tvelin - Jonas Anshelm
Manuella tider
49,3m KFUM Örebro Sollentuna 30 jun 73
Jan-Ove Andersson - Mårten Zetterman - Tomas Götemo - Svante Sandell
49,5m KFUM Örebro Enköping 10 jun 79
Fredrik Rung - Claes-Håkan Tapper - Mikael Filipsson - Tomas Andersson
49,7m Stocksäters IF Hallsberg 19 sep 81
Rickard Lundström - Anders Persson - Christer Svensson - Tommy Gustavsson
50,2m Frövi IK Hallsberg 20 sep 80
Christer Ängsved - Johan Wennberg - Per Andersson - Robert Gustafsson
50,4m Fjugesta IF Fjugesta 11 okt 69
Sören Johansson - Håkan Eriksson - Kjell Klingborg - Lars-Erik Antonsson
50,8m KFUM Örebro Örebro 1 jun 77
Göran Eriksson - Anders Hillding - Mikael Hedström - Stefan Schagerström
50,8m Stocksäters IF Örebro 1 jun 77
x - x - x - x
51,0m IFK Hallsberg Lindesberg 20 sep 64
x - x - x - x
51,2m Frövi IK Örebro 22 sep 79
x - x - x - x
51,3m Vretstorps IF Hallsberg 18 maj 82
Conny Körberg - Robert Dimberg - Lenny Eriksson - Tomas Persson
51,6m Stocksäters IF Örebro 20 aug 75
Ulf Tholin - Per Axelsson - Joakim Falk - Göran Karlsson
51,7m Vretstorps IF Hallsberg 19 sep 81
x - x - x - x
51,7m Frövi IK Hallsberg 14 sep 85
Michael Björkman - Anders Sjöberg - Patrik Ekholm - Staffan Dahlgren
51,9m Stocksäters IF Örebro 29 maj 73
Mats Bernhardsson - Dag Fredriksson - Per Bäck - Mats Sandberg

P14 4x200 M
1.55,2m Fjugesta IF Örebro 28 aug 90
x - x - x - x
1.55,2m KFUM Örebro Örebro 28 aug 90
x - x - x - x

P14 STAFETT 1000 M
2.17,1m KFUM Örebro Sollentuna 1 jul 73
Tomas Götemo - Mårten Zetterman - Jacob Harnesk - Svante Sandell

P14 3x800 M
7.25,64 KFUM Örebro Örebro 19 maj 88
Lars Börjesson - Daniel Cornelius - David Stenmark
7.38,65 Åsbro GoIF Örebro 19 maj 88
x - x - x

P14 3x1000 M
8.36,9m KFUM Örebro Göteborg 12 jun 77
Bo Engdahl - Roger Sander - Stefan Schagerström
8.37,75 KFUM Örebro Karlstad 10 jun 78
Mikael Filipsson - Roger Sander - Tommy Sander
8.38,2m Rockhammars IK Göteborg 12 jun 77
Tomas Jonsson - Stefan Stolt - Lars Holmblad
8.43,3m KFUM Örebro Hagfors 7 jun 80
x - x - x
8.49,4m KFUM Örebro Västerås 30 maj 76
Stefan Schagerström - Bo Engdahl - Henrik malmqvist
8.50,0m KFUM Örebro Örebro 15 jun 74
Anders Rydvall - Jan Odelberg - Per Odelberg
8.51,6m KFUM Örebro Sollentuna 30 jun 73
Per Odelberg - Jacob Harnesk - Svante Sandell
9.02,12 Stocksäters IF Karlstad 10 jun 78
Jonny Stensson - Peter Zetterlund - Christer Karlsson



P13 4x80 M
43,13 KFUM Örebro Glanshammar 7 sep 03
Simon Suontausta - Jesper Gustavsson - Pontus Lundin - Fredrik Bergström

P/F13 MIX 4x80 M
40,88 KFUM Örebro Karlstad 23 maj 09
Anna Westher - Albin Lager - Johanna Elfving - Anton Johansson

P13 4x100 M
57,14 KFUM Örebro Garphyttan 25 aug 05
Robin Forsell - Filip Gärdefors -Johannes Pettersson - Olle Torstensson

P13 4x100 M inomhus
57,71 KFUM Örebro Örebro 14 apr 02
Pontus Lundin - Fredrik Bergström - Simon Suontausta - Lars Drageryd
58,02 Kvismaredalens IF Örebro 14 apr 02
Jesper Logrell - Marcus Gullberg - Markus Andersson - Patrik Ahonen

P/F13 MIX 4x200 M
1.52,04 KFUM Örebro Göteborg 7 jul 06
Filip Gärdefors - Ellen Hjort - Robin Forsell - Sara Jernfält
1.56,41 KFUM Örebro Stockholm 26 jul 05
Robin Forsell - Emma Schagerström - Filip Gärdefors - Josefine Löf
Inomhus
1.54,20 KFUM Örebro Stockholm 18 feb 09
Anna Westher - Albin Lager - Johanna Elfving - Anton Johansson
1.54,45 KFUM Örebro Stockholm 6 feb 14
Emily Capobianco - Jonthan Johnsson - Moa Eklundh - Rasmus Hugosson
1.54,51 KFUM Örebro Stockholm 21 feb 13
Emily Capobianco - Jonathan Granath - Hanna Säfström - Gustav Zetterlund

P13 4x200 M inomhus
2.02,50 KFUM Örebro Örebro 30 mar 08
Carl-Johan Renberg - Albin Lager - William Gunnarsson - Henrik Hultgren
2.02,71 Glanshammars IF Örebro 30 mar 08
William Bergenarp - Oscar Östebo - Anton Östebo - Adam Filmby
2.03,12 KFUM Örebro Örebro 7 apr 02
Tim Brodin - Fredrik Bergström - Tim Sundström - Lars Drageryd

P13 3x600 M
5.23,22 KFUM Örebro Hallsberg 21 jun 06
Robin Forsell - Filip Gärdefors - Carl Modig
5.46,13 Stocksäters IF Glanshammar 28 jun 05
Oskar Norström - Ted Ellbén - David Göthlin
5.56,85 Kvismaredalens IF Örebro 29 sep 02
Patrick Ahonen - Pontus Lundholm - Björn Erlandsson
6.00,96 KFUM Örebro Örebro 29 sep 02
Pontus Lundin - Simon Bergqvist - Lars Drageryd



P12 5x60 M
43,42 KFUM Örebro Garphyttan 28 aug 97
Niklas Gärdefors - Joakim Green - Andreas Otterling - Johannes Soldal - Patrik Haginge
43,96 Åsbro GoIF Örebro 19 maj 84
Henrik Dahlström - Dan Larsson - Roger Söderström - Henrik Lundström -Per Källman
44,40 KFUM Örebro Örebro 16 jun 85
Mattias Berglund - Anders Rensmo - Stefan Mårtensson - Patrik Nilsson - Christian Nilsson
Manuella tider
42,9m KFUM Örebro Nyköping 12 jun 82
Magnus Öunapuu - Stefan Frykholm - Jonas Anshelm - Anders Tvelin - Torbjörn Elovsson
43,7m Åsbro GoIF Askersund 14 sep 83
Henrik Lundström - Morgan Segerström - Mikael Hedlund - Fredrik Johansson - Roger Haglund
43,8m KFUM Örebro Askersund 14 sep 83
Tomas Persson - Kayode Kadiri - Mattias Karlsson - Anders Tvelin - Ola Roos

P12 4x80 M
43,29 KFUM Örebro Örebro 29 sep 02
Tim Brodin - Jesper Gustavsson - Pontus Lundin - Fredrik Bergström
Manuell tid
45,6m Åsbro GoIF Nora 66
Bengt-Erik Larsson - Åke Berg - Krister Borgmalm - Rutger Skugge

P12 4x100 M
56,17 KFUM Örebro Hagfors 7 jun 80
x - x - x - x
57,16 KFUM Örebro Karlstad 11 jun 78
x - x - x - x
57,17 KFUM Örebro Örebro 12 sep 82
x - x - x - x
Manuella tider
54,7m KFUM Örebro Örebro 1 jun 77
Mikael Lennström - Stefan Olsson - Per-Olav Moksnes - Mikael Filipsson
56,0m Stocksäters IF Örebro 11 sep 77
Lars Ocklund - Per-Ola Öberg - Peter Zetterlund - Anders Karlsson
56,2m KFUM Örebro Hallsberg 20 sep 80
Magnus Erlingmark - Mattias Grahath - Lars-Göran Otterling - Mikael Lexborn
56,3m KFUM Örebro Hallsberg 19 sep 81
Peter Frykholm - Lars-Göran Otterling - Tomas Hovsby - Anders Franzén
56,9m KFUM Örebro Örebro 18 maj 83
Kayode Kadiri - Stefan Frykholm - Jonas Anshelm - Anders Tvelin
57,3m Frövi IK Örebro 10 sep 78
x - x - x - x
57,5m Åsbro GoIF Örebro 15 jun 74
Anders Bergqvist - Ulf Albrektsson - Jan Karlsson - Lars-Åke Letskog

P12 4x200 M
2.09,9m Fjugesta IF Örebro 28 aug 90
x - x - x - x

P12 3x600 M
6.37,67 Stocksäters IF Glanshammar 7 sep 03
Robin Olsson - Sebastian Waern - Jakob Holm

P12 3x1000 M
9.20,2m KFUM Örebro Göteborg 12 jun 77
Mikael Filipsson - Per-Olav Moksnes - Claes-Håkan Tapper
9.22,8m KFUM Örebro Malmö 15 jun 75
Bo Engdahl - Ola Sandell - Stefan Schagerström
9.25,8m KFUM Örebro Västerås 30 maj 76
Tommy Sander - Per-Olav Moksnes - Roger Sander
9.33,38 KFUM Örebro Karlstad 10 jun 78
Peter Virtanen - Rolf Krügel - Jonas Engdahl
9.40,98 KFUM Örebro Sollentuna 7 jun 81
x - x - x
9.46,6m KFUM Örebro Enköping 10 jun 79
x - x - x
9.54,2m KFUM Örebro Nyköping 12 jun 82
x - x - x



P11 5x60 M
47,36 Stocksäters IF Örebro 29 sep 02
Sebastian Waern - David Göthlin - Oskar Norström - Robin Olsson - Johannes Palmdahl

P11 3x600 M
6.30,40 Stocksäters IF Örebro 29 sep 02
David Göthlin - Oskar Norström - Robin Olsson

P11 3x1000 M
9.54,2m KFUM Örebro Nyköping 12 jun 82
Kayode Kadiri - Anders Tvelin - Stefan Frykholm



F19 4x100 M
48,21 KFUM Örebro Enskede 16 maj 10
Caroline Ståhl - Sandra Wagner - Elin Östlund - Malin Eriksson
49,76 KFUM Örebro Växjö 3 jun 11
Caroline Ståhl - Sara Jernfält - Ellen Hjort - Sandra Wagner
51,00 Åsbro GoIF Örebro 3 jul 88
Lena Stenbrink - Monika Karlsson - Ulrika Persson - Caroline Karlsson
51,22 KFUM Örebro Örebro 22 maj 86
Cecilia Gustafsson - Tove Rudolfsson - Åsa Nilsson - Maria Elovsson
52,34 Stocksäters IF Örebro 2 jun 93
Anna Knutsson - Pia Welin - Anneli Persson - Caroline Lundström
52,55 KFUM Örebro Eskilstuna 26 maj 02
Linda Hagberg - Jenny Olsson - Angelica Brus - Isabelle Sandelin
Manuella tider
51,3m Stocksäters IF Hallsberg 15 jun 82
Ingela Holmer - Maria Johansson - Karin Wikström - Ann Sääw
51,3m KFUM Örebro Gävle 22 maj 04
Marie Barenfeld - Jenny Olsson - Anna Fernlund - Sarah Vickman
52,0m Stocksäters IF Örebro 14 jun 77
Karin Wikström - Marianne Heppich - Pirjo Kuntsi - Barbro Månsson
52,9m IFK Kumla Nora 4 jun 59
Sonja Sternlöf - Monica Lavér - Sigrid Norrman - Gunda Norrman

F19 4x200 M
1.51,6m Glanshammars IF Karlstad 5 jul 64
Britt Johansson - Monica Oskarsson - Eleonor Oskarsson - Solbritt Lennartsson
1.52,0m Glanshammars IF Örebro 9 jun 66
Karin Hallberg - Monica Oskarsson - Britt Johansson - Solbritt Lennartsson
1.55,8m Ljusnarsbergs AIF Örebro 14 sep 82
Susanna Särkioja - Lena Forslund - Lil Fransson - Åsa Gustavsson
1.56,9m Åsbro GoIF Glanshammar 30 aug 84
Maria Melander - Lena Pihel - Monika Karlsson - Helena Gustavsson
1.57,7m Stocksäters IF Örebro 29 maj 74
Anne-Catherine Pettersson - Susanne Bäckström - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
Inomhus
1.46,26 KFUM Örebro Örebro 4 feb 12
Caroline Ståhl - Ellen Hjort - Sara Jernfält - Rebecca Andersson

F19 STAFETT 1000 M
2.16,17 KFUM Örebro Norrtälje 29 maj 10
Helena Karlsson - Malin Eriksson - Elin Östlund - Sandra Wagner
2.18,88 KFUM Örebro Växjö 2 jun 11
Caroline Ståhl - Sara Jernfält - Rebecca Andersson - Sandra Wagner
2.20,13 Glanshammars IF Uppsala 21 maj 00
Lina Henriksson - Marie Barenfeld - Emmelie Barenfeld - Jenny Olsson
2.20,77 KFUM Örebro Östhammar 6 jun 04
Sarah Vickman - Marie Barenfeld - Anna Fernlund - Jenny Olsson
2.22,58 KFUM Örebro Karlstad 23 maj 09
Emma Johansson - Emelie Forsell - Malin Eriksson - Elin Östlund
2.25,80 KFUM Örebro Södertälje 8 sep 12
Caroline Ståhl - Ellen Hjort - Rebecca Andersson - Sara Jernfält
2.27,71 Stocksäters IF Örebro 12 sep 82
Ingela Holmer - Karin Wikström - Ulrika Andersson - Ann Sääw
2.28,9m Glanshammars IF Örebro 30 jun 70
Lena Johansson - Britta Persson - Karin Sandberg - Inger Eriksson
2.30,3m Åsbro GoIF Örebro 28 aug 88
Anna-Lena Höglund - Liselott Karlsson - Anna Jonsson - Caroline Karlsson
2.32,2m Ljusnarsbergs AIF Örebro 15 sep 82
Susanne Olsen - Lena Forslund - Lil Fransson - Åsa Gustavsson
2.34,3m Stocksäters IF Örebro 26 maj 77
Carin Wikström - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich - Irene Johansson

F19 4x400 M
4.21,0m IF Start Örebro 26 maj 77
Anna-Märta Olausson - Ulla Heggemann - Lena Björklund - Eva Otterström
4.23,6m Glanshammars IF Örebro 29 jun 70
Gunnel Persson - Karin Sandberg - Britta Persson - Inger Eriksson
4.26,6m IFK Nora Örebro 29 jun 70
Gunilla Green - Ann-Christin Hedmark - Lena Jansson - Inger Lindh

F19 3x800 M
7.35,5m IFK Nora Örebro 2 jun 70
Gunilla Green - Inger Lindh - Lena Jansson
7.59,5m IF Start Örebro 4 sep 79
Anneli Jakobsson - Catrine Vesterlund - Ulla Heggemann
8.03,4m IFK Hallsberg Göteborg 12 sep 65
Runa Adolfsson - Agneta Schützer - Margareta Mattsson



F18 4x100 M
49,30 KFUM Örebro Örebro 1 jun 08
Emma Johansson - Elin Östlund - Malin Eriksson - Sara Jernfält
50,55 Stocksäters IF Eskilstuna 7 jun 80
Lena Gunnarsson - Karin Wikström - Ann Sääw - Barbro Månsson
50,65 KFUM Örebro Norrtälje 17 maj 07
Malin Eriksson - Elin Östlund - Anna Wettler - Emma Johansson
51,31 KFUM Örebro Uppsala 20 maj 01
Marie Barenfeld - Jenny Olsson - Linda Hagberg - Beatrice Hellgren
51,37 KFUM Örebro Eskilstuna 25 maj 03
Marie Barenfeld - Jenny Olsson - Anna Wettler - Sanna Jansson
51,46 Åsbro GoIF Örebro 7 jul 87
Lena Stenbrink - Madelene Karlsson - Erica Bernström - Monika Karlsson
51,57 IF Start Göteborg 11 jun 77
Anna-Märta Olausson - Ulla Heggemann - Maria Berglund - Eva Otterström
52,29 Stocksäters IF Örebro 28 maj 91
Anneli Persson - Pia Welin - Jenny Allvin - Caroline Lundström
52,39 KFUM Örebro Norrköping 28 jun 86
Carina Green - Anna Skillborg - Åsa Nilsson - Helen Hansson
53,29 Stocksäters IF Glanshammar 28 jun 05
Emma Göthlin - Ellen Sääw - Johanna Andersson - Sandra Sääw
Manuella tider
51,2m Åsbro GoIF Hagfors 27 jun 87
Lena Stenbrink - Camilla Wellsén - Madelene Karlsson - Monika Karlsson
51,9m Stocksäters IF Kassel, GER 3 jul 76
Susanne Ivarsson - Marina Gerhardsson - Marianne Heppich - Barbro Månsson
52,0m Glanshammars IF Lidingö 65
x - x - x - x
52,6m Glanshammars IF Örebro 30 jun 66
Birgitta Rosborg - Solbritt Lennartsson - Monica Oskarsson - Britt Johansson
53,2m Stocksäters IF Hallsberg 3 jun 81
Ann Sääw - Lena Larsson - Marie Bergstrand - Karin Wikström
53,2m IF Start Eskilstuna 31 maj 84
Marika Sandberg - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Bodil Järnerot

F18 4x200 M
1.50,6m Stocksäters IF Örebro 1 sep 81
Maria Melander - Ulrika Andersson - Karin Wikström - Ann Sääw
1.56,0m Stocksäters IF Örebro 19 maj 76
Barbro Månsson - Lena Karlsson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
1.56,2m IFK Hallsberg Örebro 9 jun 66
Anita Klockare - Runa Adolfsson - Margareta Mattsson - Siv Karlsson
1.56,4m Stocksäters IF Hallsberg 2 sep 80
Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Carin Wikström - Barbro Månsson
Inomhus
1.44,85 KFUM Örebro Norrköping 30 jan 10
Ellen Hjort - Sandra Wagner - Caroline Ståhl - Sofia Sandgren

F18 STAFETT 1000 M
2.20,88 KFUM Örebro Örebro 27 maj 01
Linda Hagberg - Marie Barenfeld - Beatrice Hellgren - Jenny Olsson
2.22,31 IF Start Göteborg 12 jun 77
Eva Otterström - Maria Berglund - Ulla Heggemann - Anna-Märta Olausson
2.23,8m IF Start Göteborg 5 jul 75
Marita Pettersson - Karstin Timan - Kerstin Olausson - Lena Björklund
2.26,26 KFUM Örebro Örebro 9 jun 03
Anna Wettler - Angelica Brus - Sanna Jansson - Jenny Olsson
2.27,22 KFUM Örebro Stockholm 8 aug 07
x - x - x - x
2.30,6m Stocksäters IF Örebro 12 maj 76
Monica Andersson - Barbro Månsson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
2.31,08 Glanshammars IF Örebro 12 sep 82
Lena Åström - Ulrika Carlsson - Lotta Jönsson - Eva Ryding

F18 4x400 M
4.05,09 KFUM Örebro Örebro 16 maj 85
Tove Rudolfsson - Cecilia Gustafsson - Lil Fransson - Åsa Gustavsson
4.15,0m IF Start Örebro 22 maj 75
Ann Sundström - Katarina Olsson - Maria Berglund - Kerstin Olausson
4.20,34 IF Start Örebro 20 maj 84
Charlotte Nilsson - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Bodil Järnerot
4.26,6m IF Start Hallsberg 3 sep 80
Lenita Korström - Anne Eklund - Annika Frykholm - Elisabeth Bogges

F18 3x800 M
6.51,9m IF Start Göteborg 5 jul 75
Marine Jakobsson - Anna-Märta Olausson - Ann Sundström

F18 4x800 M
10.36,33 IF Start Örebro 5 jun 84
Bodil Järnerot - Charlotte Vesterlund - Lena Wiking - Charlotte Nilsson



F17 4x100 M
48,43 KFUM Örebro Huddinge 3 jun 07
Sara Cavretti - Elin Östlund - Malin Eriksson - Emma Johansson
49,50 KFUM Örebro Göteborg 27 maj 18
Emily Capobianco - Ida Pettersson - Cornelia Fernsten - Moa Eklundh
49,55 KFUM Örebro Malmö 28 maj 17
Emily Capobianco - Ida Pettersson - Ingrid Holmquist - Moa Eklundh
49,74 KFUM Örebro Huddinge 6 jun 06
Sanna Jansson - Elin Östlund - Sara Cavretti - Malin Eriksson
49,84 KFUM Örebro Västerås 11 sep 10
x-x-x-x
50,75 KFUM Örebro Huddinge 10 jun 84
Lil Fransson - Cecilia Gustafsson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson
51,63 KFUM Örebro Enskede 29 aug 15
Eunice Nilsson - Hanna Säfström - Ingrid Holmquist - Elin Domberg
51,78 Åsbro GoIF Stockholm 28 jun 86
Camilla Wellsén - Helena Gustavsson - Erika Bernström - Monika Karlsson
51,87 Stocksäters IF Glanshammar 20 jun 07
Anna Svensson - Ellen Sääw - Mikaela Widström - Anna Forslund
52,41 Stocksäters IF Örebro 19 maj 84
Marie Stenbrink - Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Maria Johansson
52,62 Stocksäters IF Örebro 30 maj 89
Lena Malmborg - Caroline Lundström - Linda Svensson - Liselott Larsson
52,65 KFUM Örebro Sollentuna 13 sep 08
Josefine Löf - Emelie Forsell - Sandra Barkestam - Sofie Hallström
53,16 KFUM Örebro Gävle 15 maj 05
Katarina Stensson - Erika Drageryd - Olivia Arle - Malin Eriksson
53,33 Glanshammars IF Södertälje 23 maj 92
Jenny Hammarström - Malin Lagersson - Linda Hammarström - Sara Johansson
Manuella tider
50,7m KFUM Örebro Örebro 1 jul 84
Åsa Nilsson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson - Lil Fransson
51,5m Åsbro GoIF Askersund 14 jun 86
Camilla Wellsén - Helena Gustavsson - Madelene Karlsson - Monika Karlsson
51,7m IF Start Västerås 31 maj 74
Margareta Adolfsson - Lotta Nyman - Kerstin Timan - Kerstin Olausson
51,7m Stocksäters IF Örebro 5 sep 79
Ulrika Andersson - Ann Sääw - Barbro Månsson - Carin Wikström
52,8m IF Start Örebro 20 maj 76
Lotta Nyman - Ulla Heggemann - Anna-Märta Olausson - Maria Berglund
52,8m IF Start Örebro 31 aug 83
Bodil Järnerot - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Tina Tilly
52,8m KFUM Örebro Örebro 15 jun 86
Carina Green - Anna Skillborg - Charlotta Malm - Anna Lindblom

F17 4x200 M
1.51,4m IF Start Örebro 29 maj 74
Lotta Nyman - Lena Björklund - Margareta Adolfsson - Kerstin Olausson
Inomhus
1.50,71 KFUM Örebro Örebro 14 jan 06
Sara Cavretti - Karin Andersson - Elin Kindberg - Ann Hyvärinen
1.56,46 Glanshammars IF Örebro 8 jan 05
Elin Sundlöf - Ellinore Segerlind - Pernilla Sörman - Julia Skugge

F17 STAFETT 1000 M
2.17,23 KFUM Örebro Karlstad 23 maj 09
Caroline Ståhl - Sandra Barkestam - Sandra Wagner - Helena Karlsson
2.21,13 KFUM Örebro Huddinge 9 jun 84
Lil Fransson - Cecilia Gustafsson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson
2.22,88 KFUM Örebro Malmö 27 maj 17
Moa Eklundh - Emily Capobianco - Ingrid Holmquist - Cornelia Fernsten
2.22,9m IF Start Västerås 30 maj 76
Lotta Nyman - Maria Berglund - Ulla Heggemann - Anna-Märta Olausson
2.23,72 Åsbro GoIF Linköping 13 jun 87
Liselott Karlsson - Madelene Karlsson - Ulrika Persson - Camilla Wellsén
2.24,22 KFUM Örebro Norrtälje 29 maj 10
Caroline Ståhl - Ellen Hjort - Rebecca Andersson - Sara Jernfält
2.28,61 Fjugesta IF Södertälje 22 maj 93
Helena Ellqvist - Theresa Bohlin - Desiree Carlberg - Johanna Fimmerstad
2.31,0m Stocksäters IF Örebro 30 maj 75
Brittinger Larsson - Barbro Månsson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
2.31,24 Åsbro GoIF Hallsberg 27 sep 86
Lotta Johnsson - Liselott Karlsson - Monika Karlsson - Ulrika Persson
2.33,41 KFUM Örebro Örebro 12 sep 82
Annika Frykholm - Annika Lindahl - Annette Jakobsson - Maria Elovsson
Inomhus
2.30,00 KFUM Örebro Örebro 7 mar 07
Sara Cavretti - Hanna Jakobsen - Emma Johansson - Hanna Andersson

F17 4x400 M
4.03,16 KFUM Örebro Örebro 20 maj 84
Cecilia Gustafsson - Lil Fransson - Åsa Gustavsson - Maria Elovsson
4.18,3m IF Start Örebro 1 sep 83
Charlotte Vesterlund - Bodil Järnerot - Charlotte Nilsson - Anne Eklund
4.27,3m Åsbro GoIF Örebro 1 sep 83
Camilla Johansson - Ulrika Persson - Tina Pihel - Camilla Wellsén
4.28,0m IF Start Örebro 5 sep 79
Anneli Jakobsson - Catrine Vesterlund - Susanne Fredell - Annika Frykholm
4.30,0m IF Start Örebro 15 sep 82
Madeleine Börjesson - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Susanne Fredell
4.38,5m Stocksäters IF Örebro 22 maj 75
Marianne Heppich - Brittinger Larsson - Maria Eriksson - Pirjo Kuntsi

F17 3x800 M
7.35,5m KFUM Örebro Örebro 14 sep 82
Lena Bergman - Ulrika Bolin - Annika Frykholm

F17 4x800 M
10.09,3m Åsbro GoIF Örebro 31 aug 83
Tina Pihel - Charlotta Johansson - Camilla Johansson - Camilla Wellsén
10.14,62 Åsbro GoIF Örebro 7 sep 87
Madlen Karlsson - Marit Karlsson - Ulrika Persson - Camilla Wellsén
10.24,9m IF Start Örebro 31 aug 83
Charlotte Vesterlund - Maria Aronsson - Bodil Järnerot - Charlotte Nilsson



F16 4x100 M
48,95 KFUM Örebro Göteborg 1 jul 05
Sanna Jansson - Elin Östlund - Malin Eriksson - Josefine Löf
50,05 KFUM Örebro Gävle 14 maj 06
Sara Cavretti - Elin Östlund - Gabriella Bager - Malin Eriksson
50,30 Stocksäters IF Uppsala 10 sep 06
Johanna Andersson - Ellen Sääw - Anna Svensson - Charlotte Björkgren
51,87 KFUM Örebro Huddinge 20 aug 16
Emily Capobianco - Ebba Löfholm - Ingrid Holmquist - Moa Eklundh
52,25 Åsbro GoIF Stockholm 7 sep 85
Ulrika Persson - Helena Gustavsson - Erica Bernström - Monika Karlsson
52,32 Stocksäters IF Karlstad 11 jun 78
Ann Sääw - Christina Karlsson - Lena Karlsson - Barbro Månsson
52,67 Åsbro GoIF Skövde 16 aug 86
Ulrika Persson - Madelene Karlsson - Erica Bernström - Camilla Wellsén
53,50 KFUM Örebro Karlskrona 85
Marikka Knappertsbusch - Eva Ullmark - Tove Rudolfsson - Helen Hansson
Manuella tider
49,8m IF Start Västerås 14 sep 74
Maria Berglund - Kerstin Olausson - Kerstin Timan - Lena Björklund
52,0m Glanshammars IF Västerås 63
x - x - x - x
52,2m Åsbro GoIF Hallsberg 20 jun 84
Marita Gustavsson - Helena Gustavsson - Lena Pihel - Monika Karlsson
52,6m Stocksäters IF Örebro 31 aug 83
Jenny Eriksson - Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Maria Johansson
53,0m Stocksäters IF Hallsberg 18 maj 82
Paula Rudestedt - Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Maria Johansson
53,2m Stocksäters IF Hallsberg 25 sep 88
Lena Malmborg - Caroline Lundström - Linda Svensson - Liselott Larsson
53,3m Glanshammars IF Örebro 2 jun 93
Emmelie Barenfeld - Sara Wessén - Anna-Vera Waechter - Sofia Johnson

F16 4x200 M
1.54,5m IF Start Örebro 14 sep 82
Marika Sandberg - Charlotte Vesterlund - Anne Eklund - Zenita Nordberg66
1.54,6m Fjugesta IF Nammen, GER 8 jul 91
Theresa Bohlin - Linda Nestorsson - Desiree Carlberg - Vaike Lepik
Inomhus
1.51,91 KFUM Örebro Örebro 8 jan 05
Sara Ljunggren - Ann Hyvärinen - Malin Eriksson - Sanna Jansson
1.53,75 Wedevågs IF Örebro 28 dec 03
Joanna Nydén - Kristin Sörman - Johanna Johansson - Emma Mellgren

F16 STAFETT 1000 M
2.24,4m IF Start Örebro 15 jun 74
Kerstin Timan - Anna-Märta Olausson - Kerstin Olausson - Lena Björklund
2.26,4m IF Start Uppsala 17 jun 72
Marie Simm - Maria Berglund - Margareta Adolfsson - Kerstin Olausson
2.30,0m Glanshammars IF Örebro 12 sep 81
Maud Johansson - Lotta Jönsson - Eva Ryding - Katarina Bergdahl
2.30,70 KFUM Örebro Örebro 30 maj 07
Caroline Ståhl - Ellen Hjort - Joanna Wilkås - Emelie Forsell
2.31,2m Stocksäters IF Hallsberg 11 sep 83
Jenny Eriksson - Maria Johansson - Ingela Holmer - Ulrika Andersson
2.33,0m IF Start Örebro 22 maj 78
Helena Larsson - Eva Otterström - Susanne Persson - Catrine Vesterlund
2.34,4m IF Start Hallsberg 18 maj 82
x - x - x - x
2.35,2m IF Start Hallsberg 20 maj 81
x - x - x - x
2.36,2m IFK Nora Örebro 10 jun 69
Margareta Nordqvist - Berit Funke - Gunilla Green - Inger Lindh
Inomhus
2.29,95 KFUM Örebro Örebro 27 mar 07
Josefine Löf - Sandra Barkestam - Elin Östlund - Gabriella Bager

F16 4x400 M
4.33,1m IF Start Örebro 26 maj 77
x - x - x - x

F16 3x800 M
7.16,97 Åsbro GoIF Nyköping 7 jun 86
Ulrika Persson - Sara Åberg - Camilla Wellsén
7.17,08 IF Start Göteborg 11 jun 77
Cathrine Carlsson - Catrine Vesterlund - Elisabeth Bogges
7.24,11 IF Start Karlstad 11 jun 78
Elisabeth Bogges - Catrine Vesterlund - Eva Otterström
7.34,7m IF Start Örebro 1 sep 81
Charlotte Nilsson - Annika Frykholm - Helene Nilsson
7.48,23 Åsbro GoIF Örebro 29 maj 91
Linda Eriksson - Anneli Karlsson - Anna Lundgren
8.02,2m Stocksäters IF Örebro 21 maj 74
Maria Eriksson - Pirjo Kuntsi - Marianne Heppich
8.03,1m Glanshammars IF Hallsberg 20 maj 81
Katarina Waldenborg - Eva Ryding - Katarina Bergdahl

F16 4x800 M
9.59,2m Ljusnarsbergs AIF Örebro 31 aug 83
Annelie Bergström - Tove Rudolfsson - Christina Persson - Lil Fransson
10.41,01 Åsbro GoIF Örebro 22 maj 86
Ulrika Persson - Madelene Karlsson - Pernilla Ekbäck - Camilla Wellsén
11.06,55 KFUM Örebro Örebro 30 maj 89
Christina Bjurling - Hanna Ström - Vanessa Bjurling - Mona Lauermann



F15 4x80 M
39,27 Glanshammars IF Göteborg 27 maj 18
Elin Wallin - Tindra Frykholm - Agnes Bjerke - Klara Frykholm
39,44 KFUM Örebro Stockholm 29 maj 16
Emily Capobianco - Sofie Franzén - Cornelia Fernsten - Moa Eklundh
40,69 KFUM Örebro Sollentuna 17 maj 15
Emily Capobianco - Hanna Säfström - Isabella Bornälv - Moa Eklundh

F15 4x100 M
49,14 KFUM Örebro Göteborg 7 jul 06
Josefine Löf - Elin Östlund - Gabriella Bager - Malin Eriksson
49,91 KFUM Örebro Sollentuna 4 sep 05
Andrea Smedberg - Elin Östlund - Sara Cavretti - Malin Eriksson
51,24 Stocksäters IF Sollentuna 4 sep 05
Johanna Andersson - Ellen Sääw - Anna Svensson - Charlotte Björkgren
51,48 KFUM Örebro Huddinge 3 jun 07
Josefine Löf - Sandra Barkestam - Hanna Bergenbrant - Sandra Wagner
51,76 KFUM Örebro Göteborg 25 maj 08
Caroline Ståhl - Hanna Nilsson - Ellen Hjort - Sara Jernfält
53,07 Åsbro GoIF Gävle 9 sep 05
Jennifer Rosengren - Linda Albrektsson - Elin Erixon - Malin Wahlström
53,71 Mosjö FK Karlstad 24 maj 09
Petra Levtshuk - Louise Harker - Angelica Öhrn - Ellen Franzén
54,22 Glanshammars IF Örebro 18 mar 96
Emmelie Barenfeld - Frida Jakobsson - Kristin Hammarström - Anna Erixon
Manuella tider
53,5m Fjugesta IF Örebro 2 jun 93
Helena Ellqvist - Karin Berg - Johanna Fimmerstad - Theresa Bohlin
54,1m IF Start Eskilstuna 24 maj 80
Anne Eklund - Charlotte Vesterlund - Madeleine Börjesson - Lenita Korström

F15 4x200 M
1.51,7m IF Start Örebro 23 maj 73
Lena Björklund - Kerstin Olausson - Katarina Hallberg - Maria Berglund
1.53,4m Stocksäters IF Örebro 14 sep 82
Ingela Bäck - Maria Johansson - Ingela Holmer - Ulrika Andersson
1.54,1m IF Start Hallsberg 2 sep 80
Anne Eklund - Susanne Fredell - Madeleine Börjesson - Lenita Korström
Inomhus
1.48,13 KFUM Örebro Örebro 7 jan 06
Sandra Barkestam - Malin Eriksson - Elin Östlund - Gabriella Bager
1.54,04 KFUM Örebro Örebro 28 dec 03
Sarah Vickman - Elin Kindberg - Angelica Brus - Erika Drageryd
1.54,45 Wedevågs IF Örebro 28 dec 02
Kristin Sörman - Sarah Vickman - Johanna Johansson - Emma Mellgren
1.54,63 KFUM Örebro Örebro 8 jan 05
Caroline Stjernqvist - Sofie Wahlstedt - Hanna Jakobsen - Elin Östlund

F15 STAFETT 1000 M
2.34,1m Stocksäters IF Hallsberg 18 maj 82
Jenny Eriksson - Maria Johansson - Ulrika Andersson - Ingela Holmer

F15 4x400 M
4.36,7m KFUM Örebro Örebro 1 sep 83
Lena Bergman - Ann Hermansson - Ulrika Bolin - Ulrika Duell

F15 3x800 M
7.26,96 Mosjö FK Karlstad 23 maj 09
Filippa Afzelius - Isabelle Carlsson-Pallin - Julia Blomberg
7.42,70 KFUM Örebro Sollentuna 16 maj 15
Maja Hagelvik - Jessica Persson - Hanna Säfström
7.45,82 Ljusnarsbergs AIF Örebro 19 maj 84
Helena Gustafsson - Marianne Hellgren - Anneli Bergström
7.51,00 KFUM Örebro Uppsala 9 sep 06
Emelie Forsell - Amanda Sundström - Jessica Hjelmhagen
7.59,2m IF Start Hallsberg 2 sep 80
Charlotte Nilsson - Catrine Vesterlund - Annika Frykholm



F14 4x80 M
41,91 KFUM Örebro Örebro 16 jun 85
Charlotta Malm - Anna Skillborg - Fredrika Ringh - Anna Eriksson
42,28 KFUM Örebro Nyköping 29 sep 85
Charlotta Malm - Anna Eriksson - Fredrika Ringh - Anna Skillborg
42,34 Åsbro GoIF Karlstad 2 sep 84
Lena Stenbrink - Cecilia Ludvigsson - Charlotta Johnsson - Camilla Wellsén
43,29 IF Spartacus Garphyttan 28 aug 97
Beatrice Hellgren - Petra Hansson - Hanna Salomonsson - Linda Hagberg
43,77 KFUM Örebro 84
Charlotta malm - Marikka Knappertsbusch - Karin Hermansson - Fredrika Ringh
43,91 Åsbro GoIF Örebro 27 sep 87
Caroline Karlsson - Emelie Johansson - Pernilla Johnsson - Caroline Netopil
Manuella tider
42,7m Åsbro GoIF Askersund 14 sep 83
Lena Stenbrink - Helena Gustavsson - Lena Pihel - Charlotta Johnsson
43,1m KFUM Örebro Enköping 7 jun 86
Anna Lindblom - Erika Rådström - Susanna Runheim - Anna Skillborg

F14 4x100 M
52,75 KFUM Örebro Hallsberg 21 jun 06
Sandra Wagner - Sandra Barkestam - Sofie Hallström - Josefine Löf
53,56 Åsbro GoIF Örebro 84
Cecilia Ludvigsson - Charlotta Johnsson - Ulrika Persson - Camilla Wellsén
53,69 Stocksäters IF Karlstad 10 jun 78
Maria Melander - Pernilla Boström - Susanne Gustavsson - Karin Wikström
53,79 Åsbro GoIF Hallsberg 18 sep 83
Camilla Wellsén - Helena Gustavsson - Charlotta Jonsson - Lena Pihel
53,88 KFUM Örebro Eskilstuna 20 sep 03
Anna Wettler - Erika Drageryd - Angelica Brus - Sarah Vickman
Manuella tider
50,9m IF Start Malmö 10 jun 72
Maria Berglund - Kerstin Olausson - Lena Redin - Kerstin Timan
52,6m Stocksäters IF Örebro 1 jun 76
Susanne Ivarsson - Marina Gerhardsson - Lena Karlsson - Barbro Månsson
53,1m KFUM Örebro Hallsberg 19 maj 81
Annika Lindahl - Tina Hillding - Karolina Danielsson - Maria Elovsson
53,1m Stocksäters IF Hallsberg 19 maj 81
Ingela Holmer - Ulrika Backre - Ulrika Andersson - Maria Johansson
53,2m IF Start Sollentuna 1 jul 73
Anna-Märta Olausson - Maria Berglund - Katarina Hallberg - Lotta Nyman
53,7m KFUM Örebro Hallsberg 14 sep 85
Anna Eriksson - Anna Skillborg - Fredrika Ringh - Sunesson

F14 4x200 M
1.50,4m IF Start Örebro 1 jun 72
Maria Berglund - Lena Redin - Kerstin Timan - Kerstin Olausson
Inomhus
1.53,34 KFUM Örebro Örebro 28 dec 02
Erika Drageryd - Angelika Brus - Anna Wettler - Sanna Jansson

F14 STAFETT 1000 M
2.28,4m IF Start Sollentuna 30 jun 73
Anna-Märta Olausson - Katarina Hallberg - Lotta Nyman - Maria Berglund
2.32,37 KFUM Örebro Stockholm 9 aug 07
x - x - x - x
2.33,4m IF Start Örebro 15 jun 74
Lena Johansson - Katarina Olsson - Ulla Heggemann - Suzanne Frodin
2.36,7m IF Start Örebro 31 maj 75
x - x - x - x

F14 3x800 M
7.23,4m IF Start Västerås 29 maj 76
Eva Otterström - Catrine Vesterlund - Elisabeth Bogges
7.39,2m IF Start Örebro 16 jun 74
Catrine Carlsson - Maria Jonsson - Marine Jakobsson
7.39,8m IF Start Karlstad 10 jun 78
Anneli Jakobsson - Annika Frykholm - Helene Larsson
7.41,41 Åsbro GoIF Eskilstuna 10 jun 89
Sara Lundgren - Linda Eriksson - Anna Lundgren
7.43,42 Ljusnarsbergs AIF Sollentuna 7 jun 81
x - x - x
7.49,6m Åsbro GoIF Örebro 14 sep 82
Tina Pihel - Charlotta Johansson - Camilla Wellsén
7.50,5m KFUM Örebro Enköping 7 jun 86
Erika Rådström - Petra Haneus - Susanna Runheim
7.52,8m IFK Nora Örebro 21 maj 74
x - x - x - x
8.00,7m IF Start Enköping 10 jun 79
x - x - x
8.01,30 Åsbro GoIF Örebro 27 sep 87
Caroline Karlsson - Marit Karlsson - Madlen Karlsson
8.01,38 KFUM Örebro Örebro 27 sep 87
Susanna Runheim - Mona Lauermann - Erika Rådström



F13 4x80 M
42,38 KFUM Örebro Örebro 28 sep 02
Anna Wettler - Erika Drageryd - Angelica Brus - Sanna Jansson
43,16 KFUM Örebro Örebro 24 jul 04
Olivia Arle - Josefine Löf - Sandra Brus - Elin Östlund
43,30 KFUM Örebro Glanshammar 6 sep 03
Zara Nilsson - Sandra Brus - Sara Cavretti - Elin Östlund
43,37 KFUM Örebro Glanshammar 28 jun 05
Hanna Lindén - Josefine Löf - Sofie Hallström - Sandra Wagner
43,81 Stocksäters IF Glanshammar 6 sep 03
Sofia Lilja - Johanna Andersson - Anna Svensson - Mikaela Widström
43,91 Stocksäters IF Örebro 28 sep 02
My Andersson - Johanna Nyström - Anna Forslund - Ellen Sääw
44,37 Fjugesta IF Örebro 22 maj 86
Nina Gustafsson - Anna Söderberg - Maria Johansson - Lena Gustafsson
44,78 Stocksäters IF Örebro 28 jun 03
Mikaela Widström - Anna Forslund - Johanna Andersson - Ellen Sääw
44,86 KFUM Örebro Örebro 28 sep 02
Elin Österlund - Ann Hyvärinen - Sara Cavretti - Malin Eriksson

F13 4x100 M
54,15 KFUM Örebro Glanshammar 6 sep 03
Zara Nilsson - Sandra Brus - Sara Cavretti - Elin Östlund
55,34 KFUM Örebro Garphyttan 25 aug 05
Sofie Hallström - Sara Jernfält - Ellen Hjort - Josefine Löf
55,86 Garphyttans IF Örebro 30 maj 89
Anna Olsson - Linda Torége - Charlotta Gustavsson - Emma Hall
56,06 Åsbro GoIF Örebro 1 jun 05
Emelie Gylling - Linda Albrektsson - Sandra Svallin - Jennifer Rosengren
Manuell tid
53,5m Stocksäters IF Örebro 27 maj 80
Ingela Holmer - Ulrika Backre - Ulrika Andersson - Maria Johansson
Inomhus
55,88 KFUM Örebro Örebro 2 mar 02
Sanna Jansson - Angelica Brus - Erika Drageryd - Zara Nilsson

F13 4x200 M
1.59,54 KFUM Örebro Leksand 27 jul 13
x - x - x - x

F13 4x200 M inomhus
1.55,04 KFUM Örebro Örebro 8 jan 05
Josefine Löf - Sandra Barkestam - Sofie Hallström - Sara Jernfält
1.56,44 KFUM Örebro Örebro 7 apr 02
Zara Nilsson - Erika Drageryd - Anna Wettler - Angelika Brus

F13 STAFETT 1000 M inomhus
2.37,33 KFUM Örebro Örebro 9 mar 10
Sandra Englund - Clara Josefson - Anna Westher - Alice Ljungblad

F13 3x600 M
5.26,80 KFUM Örebro Glanshammar 6 sep 03
Zara Nilsson - Emelie Forsell - Ann Hyvärinen
5.41,93 KFUM Örebro Örebro 28 sep 02
Ann Hyvärinen - Sara Cavretti - Erika Drageryd
5.45,05 KFUM Örebro Uppsala 6 jul 13
Elsa Karlsson - Jessica Persson - Hanna Säfström
6.06,07 Åsbro GoIF Glanshammar 28 jun 05
Linda Albrektsson - Sandra Svallin - Jennifer Rosengren
6.13,08 IFK Nora Glanshammar 28 jun 05
Rebecka Andersson - Erika Isosalo-Jansson - Helena Karlsson

F13 3x800 M
7.51,8m Åsbro GoIF Askersund 15 sep 83
Tina Pihel - Ulrika Persson - Camilla Wellsén
8.11,1m KFUM Örebro Askersund 15 sep 83
Maria Andersson - Jeanette Nilsson70 - Karin Hermansson



F12 5x60 M
43,67 Glanshammars IF Örebro 17 aug 93
Frida Jakobsson - Anna Erixon - Marie Hammarström - Karin Axell - Emmelie Barenfeld
43,83 KFUM Örebro Örebro 16 jun 85
Karin Althoff - Susanna Runheim - Anna Wendahl - Mikaela Kemppi - Viktoria Axelsson
44,11 KFUM Örebro Garphyttan 18 aug 01
Zara Nilsson - Erika Drageryd - Angelica Brus - Anna Wettler - Sanna Jansson
44,38 Frövi IK Örebro 15 jun 86
Johanna Pehrson - Camilla Klemets - Anna Jansson - Cecilia Eriksson - Jennie Björkman
44,52 Fjugesta IF Garphyttan 26 aug 98
Sandra Höjer - Emma Thunell - Sabina Börjesson - Anna Jonsson - Lisa Kankaanpää
Manuella tider
42,4m KFUM Örebro Nyköping 12 jun 82
Maria Andersson - Marikka Knappertsbusch - Veronika Eriksson - Camilla Jakobsson - Karin Hermansson
42,4m Glanshammars IF Örebro 19 maj 84
Helen Pettersson - Åsa Karlsson - Malin Johansson - Anna Gillberg - Anna Westergren
44,2m Åsbro GoIF Örebro 19 maj 84
Annelie Eklund - Anna Messelt - Karin Gustavsson - Pernilla Ekbäck - Liselott Karlsson

F12 4x100 M
56,38 KFUM Örebro Örebro 12 sep 82
Maria Andersson - Magdalena Wallnäs - M Knappertsbusch - Karin Hermansson
56,81 IF Start Karlstad 10 jun 78
Helena Öunapuu - Charlotte Vesterlund - Petra Dahlgren - Helene Jansson
57,88 Åsbro GoIF Örebro 12 sep 82
Lena Stenbrink - Charlotta Johnsson - Veronica Wetterberg - Camilla Wellsén
Manuella tider
55,1m IF Start Örebro 15 jun 74
Annica Jansson - Eva Timan - Helena Rung - Eva Otterström
55,6m KFUM Örebro Hallsberg 14 sep 85
Karin Althoff - Anna Wendahl - Erika Rådström - Viktoria Axelsson
56,3m Stocksäters IF Örebro 15 sep 79
Ingela Holmer - Ulrika Andersson - Ulrika Backre - Maria Johansson
56,4m Fjugesta IF Örebro 12 maj 76
Ulrika Sigvardsson - Anneli Svensson - Lena Ekeroth - Ann-Christin Ollward
56,4m Fjugesta IF Hallsberg 14 sep 85
Nina Gustavsson - Anna Söderberg - Maria Johansson - Lena Gustavsson
57,1m Stocksäters IF Örebro 1 jun 76
Susanne Gustavsson - Pernilla Boström - Anna-Birgitta Karlsson - Maria Stelin
57,1m KFUM Örebro Hallsberg 11 sep 83
Charlotta Malm - Anna Skillborg - Karin Lindahl - Fredrika Ringh
57,5m KFUM Örebro Hallsberg 20 sep 80
Veronica Linkowski - Tina Hillding - Adriana Linkowski - Karolina Danielsson
57,9m Åsbro GoIF Hallsberg 84
Malin Palmgren - Julia Nordholm - Karin Gustavsson - Liselott Karlsson

F12 4x200 M
2.05,8m Glanshammars IF Örebro 28 aug 90
x - x - x - x
2.06,9m Fjugesta IF Örebro 28 aug 90
x - x - x - x

F12 3x800 M
7.43,7m IF Start Göteborg 12 jun 77
Charlotte Vesterlund - Annika Frykholm - Merja Romppainen
7.52,4m KFUM Örebro Nyköping 12 jun 82
Maria Andersson - Camilla Jakobsson - Karin Hermansson
7.53,2m IF Start Sollentuna 1 jul 73
Elisabeth Bogges - Cecilia Schnell - Catrine Carlsson
7.54,4m IF Start Örebro 16 jun 74
Eva Otterström - Cecilia Schnell - Elisabeth Bogges
7.58,79 IF Start Karlstad 11 jun 78
Charlotte Vesterlund - Petra Dahlgren - Caroline Nilsson
8.13,1m IF Start Örebro 2 jun 77
Merja Romppainen - Charlotte Vesterlund - Annika Frykholm
8.14,2m KFUM Örebro Hallsberg 20 maj 81
Maria Andersson - Adriana Linkowski - Karin Hermansson
8.14,2m Åsbro GoIF Nyköping 12 jun 82
Tina Pihel - Veronica Wetterberg - Camilla Wellsén
8.21,39 KFUM Örebro Örebro 15 maj 85
Karin Althoff - Carolina Barthelsson - Susanna Runheim
8.24,99 Åsbro GoIF Örebro 19 maj 88
Linda Eriksson - Åsa Jakobsson - Anneli Karlsson



F11 5x60 M
45,36 KFUM Örebro Örebro 28 sep 02
Sandra Brus - Olivia Hjalmarsson - Emelie Forsell - Malin Eriksson - Elin Östlund
46,32 KFUM Örebro Glanshammar 6 sep 03
Lisa Gunnarsson - Sara Jernfält - Hanna Lindén - Sandra Barkenstam - Josefine Löf

F11 4x100 M
61,45 Kvismaredalens IF Garphyttan 25 aug 05
Sofia Jonsson-Röök - Alexandra Johansson - Cissi Erlandsson - Rebecka Fredriksson
Inomhus
63,13 Åsbro GoIF Örebro 19 jan 10
Ebba Blomstrand - Clara Jönsson - Emmy Andersson - Hanna Wahlström

F11 4x200 M
2.09,88 KFUM Örebro Glanshammar 5 sep 09
Fanny Runheim - Emilia Bäckström - Elin Domberg - Fanny Ernestam

F11 3x600 M
6.41,67 Stocksäters IF Glanshammar 6 sep 03
Camilla Björkgren - Malin Lignell - Emma Norström
6.45,32 KFUM Örebro Glanshammar 6 sep 03
Lisa Gunnarsson - Sara Jernfält - Josefine Löf