NÄRKESSTATISTIK 1977 (inklusive ungdomsstatistik)
(uppdat 180407)

MÄN 60 M inomhus
7,06Jan Axelsson -58Stocksäters IFFalun12 mar
7,18Per Bäck -59Stocksäters IFFalun12 mar
7,52Dan Karlsson -60Stocksäters IFFalun12 mar
7,54Mats Sandberg -59Stocksäters IFFalun12 mar

MÄN 100 M
10,95Jan Axelsson -58Stocksäters IFVittel, FRA3 sep
11,24Per Bäck -59Stocksäters IFStockholm27 aug
Medvind
11,54Georg Agorastos -60Vretstorps IFHelsingborg10 jul
11,55Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg10 jul
Manuella tider
10,9mPer Bäck -59Stocksäters IFVästerås29 jul
11,3mOlle Ollward -35Fjugesta IFGöteborg8 aug
11,3mMats Sandberg -59Stocksäters IFBorlänge10 sep
11,4mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro9 jun
11,4mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFÖrebro9 jun
11,4mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 aug
11,5mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
11,6mTord Granskog -50IFK Nora
11,7mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp18 maj
11,7mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
Manuella tider, medvind
11,0mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp17 sep
11,2mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp17 sep
11,3mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp17 sep
11,5mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp17 sep
11,6mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp17 sep
11,6mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp17 sep

MÄN 200 M
22,30Per Bäck -59Stocksäters IFGöteborg5 aug
Manuella tider
22,0mJan Axelsson -58Stocksäters IFVästerås31 jul
23,3mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp2 sep
23,4mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro9 aug
23,4mTord Granskog -50IFK Nora
23,5mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 aug
23,6mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp2 sep
24,0mGert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro9 aug
24,2mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
24,4mBörje Nordin -50Åsbro GoIFVretstorp27 jul
24,4mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp2 sep
24,5mSvante Sandell -59KFUM ÖrebroÖrebro5 maj
24,9mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro5 maj

MÄN 300 M
38,2mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp
38,5mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp
38,9mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp

MÄN 400 M
48,52Jan Axelsson -58Stocksäters IFGöteborg7 aug
50,87Per Bäck -59Stocksäters IFGöteborg6 aug
52,55Georg Agorastos -60Vretstorps IFHelsingborg9 jul
53,71Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg9 jul
Manuella tider
49,6mPer Bäck -59Stocksäters IFStockholm24 sep
49,9mDan Karlsson -60Stocksäters IFStockholm24 sep
50,8mTord Granskog -50IFK NoraVästerås28 jun
51,7mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroKil14 aug
52,8mAlf Aronsson -47Vretstorps IFHuskvarna22 jun
53,1mHarald Moi -42KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
53,5mGert Hallinder -53Vretstorps IFHuskvarna22 jun
53,7mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp2 jul
54,6mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro28 aug
54,9mPer-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro10 aug
55,0mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro28 aug

MÄN 800 M
1.54,89Dan Karlsson -60Stocksäters IFGöteborg5 aug
1.55,6mTord Granskog -50IFK NoraKil14 aug
1.57,3mMats Helander -59KFUM ÖrebroVästerås31 jul
1.58,1mChristoffer Martinsson -55KFUM ÖrebroÖrebro4 jun
2.00,68Per Odelberg -60KFUM ÖrebroGöteborg5 aug
2.02,5mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroVästerås28 jun
2.02,6mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp12 okt
2.05,0mAllan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro27 aug
2.05,6mJan-Olof Schagerström -33Glanshammars IFGöteborg8 aug
2.06,0mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro27 aug
2.06,4mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro17 aug
2.07,1mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroVästerås31 jul
2.07,2mJerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
2.07,8mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro17 aug
2.08,0mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
2.09,5mJan Karlsson -59Stocksäters IFÖrebro17 aug
2.09,7mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroKil14 aug
2.09,7mLeif Olsson -59Fellingsbro AIKÖrebro17 aug

MÄN 1000 M
2.45,0mLars Holmblad -63Rockhammars IKKarlstad17 sep
2.45,5mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
2.47,0mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFVästerås3 sep
2.47,6mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
2.48,6mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroÖrebro4 aug

MÄN 1500 M
4.02,0mMats Helander -59KFUM ÖrebroStockholm24 sep
4.06,5mRolf Barr -50IF StartÖrebro10 aug
4.06,89Per Odelberg -60KFUM ÖrebroGöteborg6 aug
4.06,8mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
4.09,1mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro10 aug
4.12,8mMarkku Pihlman -53IFK NoraÖrebro10 aug
4.15,6mMikael KarlssonÅsbro GoIFVästerås3 sep
4.16,5mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro28 aug
4.17,6mRoger Adolfsson -47Stocksäters IFÖrebro10 aug
4.19,4mTord Granskog -50IFK NoraNora
4.21,0mRoger Gustavsson -42KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
4.21,5mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro10 aug
4.22,2mJan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro10 aug
4.22,4mAllan Bodare -61Glanshammars IFVästerås21 aug
4.22,6mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro28 aug
4.22,7mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
4.22,9mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroHallunda20 aug
4.23,9mJan Karlsson -59Stocksäters IFBorlänge11 sep
4.24,6mMikael Svärd -60Rockhammars IKÖrebro9 jun
4.27,2mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroVästerås21 aug
4.27,6mTorbjörn Jansson -58Fjugesta IFÖrebro10 aug
4.28,1mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro10 aug

MÄN 3000 M
8.59,9mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroKil14 aug
9.19,7mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroHallunda20 aug
9.24,2mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro28 aug
9.24,2mMarkku Pihlman -53IFK NoraNora
9.25,5mAnders Grimborger -44Fellingsbro AIKÖrebro9 jun
9.44,4mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
9.45,0mAllan Bodare -61Glanshammars IFLinköping13 aug
9.49,2mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
9.55,6mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFLinköping13 aug
9.56,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFRimbo5 aug

MÄN 5000 M
15.18,0mRolf Barr -50IF StartÖrebro9 aug
15.32,1mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroEnköping24 jul
15.38,6mRoger Adolfsson -47Stocksäters IFÖrebro9 aug
15.43,49Thomas Jonsson -59Åsbro GoIFStockholm9 aug
15.48,4mHerbert Taaler -42Finnerödja IFÖrebro9 aug
15.59,9mMats Helander -59KFUM ÖrebroVästerås29 jun
16.01,2mArne Nilsson -38Stocksäters IFHallsberg23 jun
16.02,8mMarkku Pihlman -53IFK Nora
16.07,6mArne Evertsson -41IFK Nora
16.11,5mErik Bergsten -57Hasselfors GoIFÖrebro15 jun
16.13,6mGunnar Johansson -43Stocksäters IFÖrebro9 aug
16.21,6mAnders Grimborger -44Fellingsbro AIKÖrebro9 aug
16.24,8mPeder Malm -25KFUM ÖrebroGöteborg10 aug
16.28,0mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro9 aug
16.29,8mJan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro9 aug
16.34,2mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
16.38,2mBo Werner -42Stocksäters IFÖrebro9 aug
16.53,0mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg23 jun
16.57,0mThomas Lennartsson -53Finnerödja IFÖrebro9 aug
17.08,6mMikael Svärd -60Rockhammars IKÖrebro9 aug
17.09,4mLeif Olsson -59Fellingsbro AIKÖrebro9 aug

MÄN 10000 M
32.24,0mHerbert Taaler -42Finnerödja IFHallsberg31 aug
32.33,4mRoger Adolfsson -47Stocksäters IFHallsberg31 aug
33.54,6mPeder Malm -25KFUM ÖrebroHallsberg31 aug
34.07,4mArne Evertsson -41IFK NoraHallsberg31 aug
34.19,2mBo Werner -42Stocksäters IFHallsberg31 aug
35.10,4mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHallsberg31 aug
35.53,0mMorgan Lalander -60Stocksäters IFHallsberg31 aug
35.57,0mRoger Lundberg -54Stocksäters IFHallsberg31 aug

MÄN 25000 M
1.22.51Rolf Barr -50IF StartNora21 maj
1.24.08Roger Adolfsson -47Stocksäters IFNora21 maj
1.28.09Erik Bergsten -57Hasselfors GoIFNora21 maj
1.30.21Stig-Olov Blom -47Sköllersta IFNora21 maj
1.31.01Åke Tormod -41Sköllersta IFNora21 maj
1.31.31Stig Dahlin -43Garphyttans IFNora21 maj
1.33.05Bo Werner -42Stocksäters IFNora21 maj
1.33.50Arne Evertsson -41IFK NoraNora21 maj
1.34.15Jan Norén -47Kvismaredalens IFNora21 maj
1.34.20Bengt Widström -45Stocksäters IFNora21 maj

MÄN MARATHON
2.29.04Arne Nilsson -38Stocksäters IFKarlstad5 jun
2.39.54Jan Norén -47Kvismaredalens IFVällingby13 mar
2.45.29Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroVäckelsång20 nov
2.47.38Hans-Erik Pettersson -53Örebro AIKKarlstad5 jun
2.53.13Roger Lundberg -54Stocksäters IFVäckelsång20 nov
2.54.54Stig-Olov Blom -47Sköllersta IFAthinai, GRE17 okt
2.55.40Morgan Lalander -60Stocksäters IFVäckelsång20 nov
För kort bana
2.54.38Stig-Olov Blom -47Sköllersta IFOdensbacken2 apr
2.57.20Karl-Erik Johansson -33Kvismaredalens IFOdensbacken2 apr

MÄN 2000 M HINDER
6.21,7mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFVästerås18 aug
6.38,1mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro27 aug

MÄN 3000 M HINDER
9.38,5mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro11 aug
9.42,8mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
9.53,9mRolf Barr -50IF StartÖrebro11 aug
9.57,2mMarkku Pihlman -53IFK NoraÖrebro11 aug
10.00,2mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro11 aug
10.23,9mHerbert Taaler -42Finnerödja IFÖrebro11 aug

MÄN 110 M HÄCK
16,1mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp4 sep
16,5mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
16,5mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp4 sep
16,7mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp18 sep
16,8mLars-Erik Antonsson -55Fjugesta IFÖrebro10 aug
17,5mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp4 sep
17,5mGeorg Agorastos -60Vretstorps IF
17,6mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
17,6mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp4 sep
18,1mIngemar Sors -52Vretstorps IFVretstorp28 aug

MÄN 200 M HÄCK
26,3mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp7 sep
26,4mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp7 sep

MÄN 400 M HÄCK
56,6mHarald Moi -42KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
57,5mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
58,4mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp29 jun
59,1mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp29 jun
60,0mLars Lindhe -36Vretstorps IFGöteborg11 aug
60,6mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp29 jun
61,7mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp29 jun
61,7mPer-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro11 aug
62,1mBörje Nordin -50Åsbro GoIFEnköping24 jul
65,9mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp6 jul

MÄN HÖJD
2,05Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroStockholm23 sep
1,97Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroVästerås28 jun
1,83Ingemar Sors -52Vretstorps IFVretstorp28 aug
1,75Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
1,73Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg31 aug
1,72Conny Craehn -63Stocksäters IFÖrebro11 sep
1,70Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
1,70Anders Eklind -54IFK Nora
1,69Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
1,66Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
1,65Fredrik Degerman -63Stocksäters IFÖrebro11 sep
1,65Georg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp
1,63Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
Inomhus
1,65Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro18 feb

MÄN STAV
4,25Anders Tollstern -47KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
4,11Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
3,70Per-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro11 sep
3,65Jörgen Karlsson -50KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
3,22Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
3,10Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp18 sep
3,03Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
3,00Gert Hallinder -53Vretstorps IF
Inomhus
3,70Jörgen Karlsson -50KFUM ÖrebroÖrebro18 feb

MÄN LÄNGD
6,54Börje Nordin -50Åsbro GoIFVretstorp27 jul
6,44Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp27 jul
6,43Lars Lindhe -36Vretstorps IFGöteborg10 aug
6,35Tord Granskog -50IFK NoraNora
6,33Manfred Barenfeld -49Vretstorps IFVretstorp19 aug
6,21Anders Borgström -46KFUM ÖrebroVretstorp27 jul
6,16Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun
6,12Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg27 jul
6,10Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp27 jul
6,09Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp27 jul
6,09Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
6,07Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
5,99Christer Roos -43KFUM Örebro10 sep
5,98Georg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp18 sep
Inomhus
6,37Manfred Barenfeld -49Vretstorps IFÖrebro19 feb

MÄN TRESTEG
13,49Arne Törnblom -45Fjugesta IFTrollhättan23 jul
13,32Stig Pettersson -38Vretstorps IFÖrebro10 aug
12,77Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp24 aug
12,59Ove Zackrisson -45KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
12,59Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp24 aug
12,53Aron Hultin -53KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
12,51Georg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp24 aug
12,33Per Bäck -59Stocksäters IFHallsberg7 sep
12,28Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
12,17Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg7 sep

MÄN KULA
16,10Keijo Ståhlberg -57Hällefors AIFKarlstad8 maj
14,08Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora18 jun
12,51Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp31 aug
12,45Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
12,24Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro10 aug
12,11Mats Danielsson -48IFK Nora
11,95Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp10 jun
11,85Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
11,38Erik Mayr -53Stocksäters IFHallsberg31 aug
11,33Kalevi Koskinen -53KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
Inomhus
16,27Keijo Ståhlberg -57Hällefors AIFFalun12 mar

MÄN DISKUS
45,98Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora18 jun
42,46Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp6 jun
40,64Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
39,86Leif Arvidsson -48IFK Nora
39,66Lennart Tillqvist -51KFUM ÖrebroÖrebro4 jun
36,14Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
36,04Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp31 aug
33,90Anders Eklind -54IFK Nora
32,88Börje Nordin -50Åsbro GoIFÅsbro29 jun
32,62Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp12 jun
31,60Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
31,58Anders Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro14 jun

MÄN SLÄGGA
53,60Per Götell -49KFUM ÖrebroÖrebro4 jun
42,10Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
41,56Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
34,64Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp12 okt

MÄN SPJUT
70,68Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro4 jun
64,36Kalevi Koskinen -53KFUM ÖrebroHallunda10 sep
47,68Gert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro10 aug
47,30Per Forslund -58Ljusnarsbergs AIF
47,26Simo Ylikoski -59Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
45,62Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp15 jun
43,26Jan Axelsson -58Stocksäters IFHallsberg24 sep
42,12Jan Nordin -58KFUM ÖrebroÖrebro15 jun

MÄN VIKT 15 KG
14,56Per Götell -49KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
12,45Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
12,01Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro9 aug

KVINNOR 60 M inomhus
7,93Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun12 mar
8,46Carin Wikström -64Stocksäters IFFalun26 feb

KVINNOR 100 M
12,97Barbro Månsson -62Stocksäters IFGöteborg7 aug
Manuella tider
12,3mBarbro Månsson -62Stocksäters IFStockholm23 sep
12,9mEva Otterström -62IF StartÖrebro27 aug
13,0mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro9 jun
13,2mCarin Wikström -64Stocksäters IFKarlstad17 sep
13,3mMaria Berglund -59IF StartÖrebro15 jun
13,3mElisabeth Pettersson -62Stocksäters IFÖrebro27 aug
13,5mMarianne Heppich -58Stocksäters IFHelsingborg10 jul
13,5mChristina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro17 aug
13,5mLena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro17 aug
13,6mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro9 jun
13,6mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro15 jun
13,8mTuire Paasio -64IF StartKolding, DEN17 jun

KVINNOR 200 M
26,8mEva Otterström -62IF StartSollentuna19 jul
26,8mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro9 aug
27,3mMaria Berglund -59IF StartÖrebro14 jun
27,5mMarianne Heppich -58Stocksäters IFÖrebro9 aug
27,7mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro9 aug
27,9mUlla Heggemann -60IF StartÖrebro9 aug
28,0mLena Björklund -58IF StartÖrebro14 jun
28,4mElisabeth Pettersson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
28,7mAnn Sääw -63Stocksäters IFHallsberg24 sep
28,9mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro14 jun

KVINNOR 400 M
61,27Marianne Heppich -58Stocksäters IFGöteborg6 aug
Manuella tider
60,6mMarianne Heppich -58Stocksäters IFÖrebro10 aug
60,9mEva Otterström -62IF StartHallunda20 aug
61,1mLena Björklund -58IF StartVästerås28 jun
61,6mUlla Heggemann -60IF StartSollentuna19 jul
61,7mMarine Jakobsson -60IF StartStockholm25 sep
62,0mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro15 jun
62,3mMaria Berglund -59IF StartVästerås29 jul
62,6mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro28 aug
63,4mAnn Sundström -57IF StartÖrebro15 jun
63,7mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro28 aug
64,5mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro28 aug
68,4mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro15 jun

KVINNOR 600 M
1.45,0mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro6 sep
1.46,1mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro6 sep

KVINNOR 800 M
2.10,7mAnn Sundström -57IF StartKil14 aug
2.18,6mElisabeth Bogges -62IF StartSollentuna17 sep
2.19,2mCatrine Vesterlund -62IF StartHallunda20 aug
2.20,6mMarine Jakobsson -60IF StartSollentuna17 sep
2.24,7mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro29 jun
2.30,0mUlla Heggemann -60IF StartUddevalla
2.30,1mCathrine Carlsson -61IF StartVästerås21 aug
2.31,5mMarianne Heppich -58Stocksäters IFÖrebro9 aug
2.32,8mAnneli Jakobsson -64IF StartÖrebro27 aug
2.32,9mAnnika Frykholm -65IF StartKarlstad17 sep
2.35,0mAnnett Engberg -60IFK Nora
2.36,8mMerja Romppainen -65IF StartÖrebro14 jun
2.36,8mCharlotte Eriksson -64IF StartKolding, DEN17 jun
2.37,3mAnn-Cathrine Karlsson -63Frövi IKÖrebro27 aug
2.37,4mMarie Andersson -64Rockhammars IKVästerås21 aug
2.37,4mCatrin Borneskog -63Glanshammars IFÖrebro27 aug
2.38,1mPetra Dahlgren -66IF StartÖrebro27 aug
2.38,5mAnette Suomela -64Stocksäters IFÖrebro10 sep
2.39,2mCharlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro27 aug

KVINNOR 1500 M
4.21,34Ann Sundström -57IF StartGöteborg7 aug
4.52,6mElisabeth Bogges -62IF StartHallunda20 aug
5.34,6mCatrine Vesterlund -62IF StartHallsberg7 jun

KVINNOR 3000 M
9.18,59Ann Sundström -57IF StartSkellefteå19 aug
11.04,5mIrene Johansson -59Stocksäters IFÖrebro14 jun
11.22,4mMarianne Heppich -58Stocksäters IFHallsberg31 aug

KVINNOR MARATHON
3.43.50Gisela Bladh -24Örebro AIKAthinai, GRE17 nov

KVINNOR 60 M HÄCK inomhus
9,50Maria Berglund -59IF StartFalun13 mar

KVINNOR 100 M HÄCK
18,20Marita Pettersson -57IF StartKarlskrona28 jun
Manuella tider
15,8mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro15 jun
15,9mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro15 jun
16,0mMarita Pettersson -57IF StartÖrebro28 jun
18,0mEva Timan -62IF StartÖrebro10 aug
18,1mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro28 jun
18,1mUlla Heggemann -60IF StartÖrebro28 jun
18,5mAnneli Andersson -59Fjugesta IF
19,1mMarianne Heppich -58Stocksäters IFKarlstad21 maj
Manuell tid, medvind
16,6mMaria Berglund -59IF StartEnköping4 jun

KVINNOR 300 M HÄCK
47,6mAnna-Märta Olausson -59IF StartSollentuna17 sep

KVINNOR 400 M HÄCK
65,38Marianne Heppich -58Stocksäters IFGöteborg5 aug
67,11Anna-Märta Olausson -59IF StartSkellefteå19 aug
Manuella tider
65,2mMarianne Heppich -58Stocksäters IFVästerås31 jul
66,1mAnna-Märta Olausson -59IF StartKarlstad21 maj
69,1mElisabeth Bogges -62IF StartSollentuna19 jul

KVINNOR HÖJD
1,69Marita Pettersson -57IF StartÖrebro9 aug
1,66Anneli Andersson -59Fjugesta IFSollentuna17 sep
1,56Ulla Heggemann -60IF StartÖrebro28 jun
1,55Barbro Månsson -62Stocksäters IFVästerås6 jul
1,54Cathrine Carlsson -61IF StartStockholm24 sep
1,54Elisabeth Bogges -62IF StartStockholm25 sep
1,46Lena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro28 aug
1,45Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro9 aug
1,45Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro27 aug
1,45Carina Gerhardsson -63IF Start
1,43Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFHallsberg31 aug
1,41Eva Timan -62IF StartÖrebro28 jun
1,41Anette Johansson -64Frövi IK
1,40Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg27 jul
1,40Ylva Persson -65Frövi IKKarlstad17 sep
1,37Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro28 aug
1,36Rose-Marie Mohlin -63Stocksäters IFPålsboda17 maj
Inomhus
1,55Boel Martinsson -58IF StartFalun13 mar
1,45Liselott Nilsson -61Stocksäters IFÖrebro18 feb
1,38Maria Nilsson -64IF StartÖrebro15 jan

KVINNOR LÄNGD
5,66Barbro Månsson -62Stocksäters IFStockholm24 sep
5,22Ulla Heggemann -60IF StartÖrebro14 jun
5,16Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro14 jun
5,16Marita Pettersson -57IF StartÖrebro14 jun
4,84Susanne Ivarsson -62Stocksäters IFÖrebro23 maj
4,76Maria Berglund -59IF StartÖrebro14 jun
4,62Eva Otterström -62IF StartÖrebro14 jun
4,57Eva Timan -62IF StartÖrebro29 jun
4,55Elisabeth Bogges -62IF StartÖrebro14 jun
4,55Lena Karlsson -62Stocksäters IFHallsberg27 jul
4,53Cathrine Carlsson -61IF StartUddevalla
4,46Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro10 sep
4,45Annelis Svensson -61Stocksäters IFHallsberg16 maj
Medvind
5,37Ulla Heggemann -60IF StartEnköping4 jun
Inomhus
5,56Ulla Heggemann -60IF StartFalun12 mar

KVINNOR TRESTEG
9,81Christina Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg7 sep

KVINNOR KULA
10,82Anette Andersson -55Fjugesta IFÖrebro9 aug
10,26Anneli Andersson -59Fjugesta IFÖrebro9 aug
9,93Marita Pettersson -57IF StartÖrebro9 aug
9,53Eva Timan -62IF StartÖrebro9 aug
8,59Annelis Svensson -61Stocksäters IFKarlstad21 maj
8,37Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro28 jun
8,30Ulla Heggemann -60IF StartÖrebro28 jun
8,07Margareta Nordqvist -53IFK Nora
7,87Kristina ArvidssonIFK Nora
7,77Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 aug
Inomhus
9,99Boel Martinsson -58IF StartFalun13 mar

KVINNOR DISKUS
35,32Anneli Andersson -59Fjugesta IFEnköping19 maj
33,82Inger Porsander -57IF StartKarlstad21 maj
31,24Gunilla König -47Stocksäters IFÖrebro11 aug
27,88Anette Andersson -55Fjugesta IFÖrebro11 aug
26,38Annelis Svensson -61Stocksäters IFÖrebro11 aug
23,94Eva Gustafsson -61Stocksäters IFÖrebro28 aug
23,26Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
21,76Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFHallsberg31 aug
20,48Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg24 sep
20,14Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFFjugesta12 sep

KVINNOR SPJUT
32,24Birgitta Pettersson -56IF StartÖrebro10 aug
28,64Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIF
25,88Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro14 jun
25,70Inger Porsander -57IF StartÖrebro14 jun
24,94Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro10 aug
23,80Anneli Andersson -59Fjugesta IFFjugesta29 aug
23,66Lotta Fridhagen -62IF Start
22,00Eva Timan -62IF Start
20,74Kerstin Olausson -58IF StartÖrebro14 jun
20,54Anette Andersson -55Fjugesta IF

P18 60 M inomhus
7,18Per Bäck -59Stocksäters IFFalun12 mar
7,52Dan Karlsson -60Stocksäters IFFalun12 mar
7,54Mats Sandberg -59Stocksäters IFFalun12 mar

P18 100 M
11,24Per Bäck -59Stocksäters IFStockholm27 aug
Medvind
11,54Georg Agorastos -60Vretstorps IFHelsingborg10 jul
Manuella tider
10,9mPer Bäck -59Stocksäters IFVästerås29 jul
11,3mMats Sandberg -59Stocksäters IFBorlänge10 sep
11,4mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFÖrebro9 jun
11,4mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro9 jun
11,5mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
12,0mJan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro4 jun
12,1mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
12,1mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro27 aug
12,4mMikael Rundberg -59Stocksäters IFÖrebro9 jun
12,4mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
Manuell tid, medvind
11,0mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp17 sep

P18 200 M
22,30Per Bäck -59Stocksäters IFGöteborg5 aug
Manuella tider
23,3mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp2 sep
23,4mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro9 aug
24,5mSvante Sandell -59KFUM ÖrebroÖrebro5 maj
24,9mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro5 maj
25,6mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
25,8mMikael Rundberg -59Stocksäters IFÖrebro14 jun

P18 300 M
38,2mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp

P18 400 M
50,87Per Bäck -59Stocksäters IFGöteborg6 aug
52,55Georg Agorastos -60Vretstorps IFHelsingborg9 jul
Manuella tider
49,6mPer Bäck -59Stocksäters IFStockholm24 sep
49,9mDan Karlsson -60Stocksäters IFStockholm24 sep
54,6mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro28 aug
55,0mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
56,0mJoel Hermansson -60KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
56,9mMikael Rundberg -59Stocksäters IFÖrebro10 aug
57,5mHåkan Stensson -60Stocksäters IFÖrebro28 aug

P18 800 M
1.54,89Dan Karlsson -60Stocksäters IFGöteborg5 aug
1.57,3mMats Helander -59KFUM ÖrebroVästerås31 jul
2.00,68Per Odelberg -60KFUM ÖrebroGöteborg5 aug
2.06,0mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro27 aug
2.07,2mJerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
2.09,5mJan Karlsson -59Stocksäters IFÖrebro17 aug
2.09,7mLeif Olsson -59Fellingsbro AIKÖrebro17 aug
2.10,7mMorgan Lalander -60Stocksäters IFÖrebro27 aug
2.12,0mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro17 aug
2.13,5mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp12 okt

P18 1500 M
4.02,0mMats Helander -59KFUM ÖrebroStockholm24 sep
4.06,89Per Odelberg -60KFUM ÖrebroGöteborg6 aug
4.09,1mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro10 aug
4.16,5mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro28 aug
4.23,9mJan Karlsson -59Stocksäters IFBorlänge11 sep
4.24,6mMikael Svärd -60Rockhammars IKÖrebro9 jun
4.33,8mJerker Melander -59KFUM ÖrebroVästerås21 aug
4.35,8mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp23 sep
4.37,2mLeif Olsson -59Fellingsbro AIKÖrebro9 jun
4.37,5mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro9 jun

P18 5000 M
15.43,49Thomas Jonsson -59Åsbro GoIFStockholm9 aug
15.59,9mMats Helander -59KFUM ÖrebroVästerås29 jun
17.08,6mMikael Svärd -60Rockhammars IKÖrebro9 aug
17.09,4mLeif Olsson -59Fellingsbro AIKÖrebro9 aug
17.25,8mMorgan Lalander -60Stocksäters IFÖrebro9 aug

P18 10000 M
35.10,4mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHallsberg31 aug
35.53,0mMorgan Lalander -60Stocksäters IFHallsberg31 aug

P18 MARATHON
2.55.40Morgan Lalander -60Stocksäters IFVäckelsång20 nov

P18 2000 M HINDER 0.91
6.21,7mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFVästerås18 aug
6.38,1mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
6.56,4mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro15 jun

P18 3000 M HINDER 0.91
10.00,2mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro11 aug

P18 110 M HÄCK 1.06
17,5mGeorg Agorastos -60Vretstorps IF

P18 300 M HÄCK 0.91
46,8mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro28 aug

P18 400 M HÄCK 0.91
65,9mGeorg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp6 jul

P18 HÖJD
1,75Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
1,73Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg31 aug
1,65Georg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp
1,60Jan Månsson -59Stocksäters IFÖrebro28 aug
1,55Jan Karlsson -59Stocksäters IFÖrebro17 aug
Inomhus
1,65Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro18 feb

P18 LÄNGD
6,12Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg27 jul
6,07Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
5,98Georg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp18 sep
5,55Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
5,48Ulf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro15 jun

P18 TRESTEG
12,51Georg Agorastos -60Vretstorps IFVretstorp24 aug
12,33Per Bäck -59Stocksäters IFHallsberg7 sep
12,17Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg7 sep

P18 KULA 5,5
12,50Thomas Götemo -59KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
11,81Dag Fredriksson -60Stocksäters IFHallsberg16 maj
11,32Mats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro28 aug
10,88Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro5 maj
10,66Dan Karlsson -60Stocksäters IFHallsberg16 maj
9,98Håkan Stensson -60Stocksäters IFHallsberg16 maj
9,91Mikael Rundberg -59Stocksäters IFÖrebro28 aug
9,40Ulf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro5 maj

P18 DISKUS 1,5
39,28Anders Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
37,32Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
35,80Dag Fredriksson -60Stocksäters IFHallsberg24 sep
35,04Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
30,22Mats Sandberg -59Stocksäters IFHallsberg24 sep
28,38Mikael Rundberg -59Stocksäters IFHallsberg24 sep

P18 SLÄGGA 6,0
32,02Dag Fredriksson -60Stocksäters IFÖrebro14 jun
31,94Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro27 aug

P18 SPJUT 800
47,26Simo Ylikoski -59Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
41,16Per Lassfolk -59Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
40,22Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro10 aug
39,30Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro24 maj
32,50Jan Månsson -59Stocksäters IFHallsberg24 sep
27,10Per Bäck -59Stocksäters IFHallsberg14 sep

P16 100 M medvind
11,55Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg10 jul
Manuella tider
11,4mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 aug
11,8mUlf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
11,9mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroVästerås21 aug
12,1mMats Karlsson -61KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
12,3mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFVästerås14 maj
12,4mOla Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 aug
12,5mRonnie Frödin -62Fellingsbro AIKÖrebro27 aug
12,6mJonny Wikström -62Stocksäters IFÖrebro27 aug
12,7mBenny Uhlin -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 jun
13,0mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
13,0mTorgny Lindkvist -62Rockhammars IKÖrebro27 aug
Manuell tid, medvind
12,5mMagnus Selin -61Vretstorps IFVretstorp17 sep

P16 200 M
23,5mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 aug

P16 400 M
53,71Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg9 jul
58,34Pertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg9 jul
Manuella tider
56,5mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
58,1mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroEnköping24 jul
58,5mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro9 jun
61,2mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
61,3mMagnus Selin -61Vretstorps IFVretstorp17 sep

P16 600 M
1.33,5mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro6 sep

P16 800 M
2.05,0mAllan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro27 aug
2.06,4mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro17 aug
2.07,1mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroVästerås31 jul
2.07,8mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro17 aug
2.09,7mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroKil14 aug
2.11,4mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroÖrebro17 aug
2.16,3mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro17 aug
2.20,8mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg6 jun
2.20,8mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro17 aug

P16 1000 M
2.47,0mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFVästerås3 sep
2.47,6mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
2.48,6mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroÖrebro4 aug

P16 1500 M
4.21,5mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro10 aug
4.22,4mAllan Bodare -61Glanshammars IFVästerås21 aug
4.22,6mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro28 aug
4.22,7mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
4.22,9mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroHallunda20 aug
4.27,2mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroVästerås21 aug
4.28,1mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro10 aug

P16 3000 M
9.19,7mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroHallunda20 aug
9.24,2mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro28 aug
9.44,4mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
9.45,0mAllan Bodare -61Glanshammars IFLinköping13 aug
9.49,2mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
9.55,6mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFLinköping13 aug
9.56,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFRimbo5 aug
10.10,1mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroHelsingborg9 jul

P16 5000 M
16.34,2mAndreas Banck -61KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
16.53,0mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg23 jun
18.03,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg23 jun

P15 2000 M HINDER 0.91
7.01,9mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallunda20 aug
7.12,8mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFEnköping24 jul
7.14,5mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro27 aug

P16 110 M HÄCK 0.91
17,5mUlf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
18,8mBenny Uhlin -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 aug
18,8mJan Karlsson -62Åsbro GoIFÖrebro27 aug
19,4mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro24 maj
19,5mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
20,2mMats Jansson -61Rockhammars IKÖrebro11 sep
20,4mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro27 aug

P16 300 M HÄCK 0.76
43,4mUlf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
43,4mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
45,6mBenny Uhlin -62Ljusnarsbergs AIFBrunna20 aug
45,7mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro28 aug
48,5mJan Karlsson -62Åsbro GoIFEnköping24 jul
49,0mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro28 aug

P16 HÖJD
2,05Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroStockholm23 sep
1,70Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
1,55Benny Uhlin -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 jun
1,55Gunnar Lindhe -61Vretstorps IFVretstorp17 sep
1,55Magnus Selin -61Vretstorps IFVretstorp17 sep
1,45Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg6 jun
1,45Jan Karlsson -62Åsbro GoIFHallsberg6 jun
1,45Dino Eriksson -61Vretstorps IFVretstorp17 sep
1,45Mats Jansson -61Rockhammars IK
Inomhus
1,50Fredrik Lindgren -62KFUM ÖrebroÖrebro18 feb
1,50Torgny Stolt -62Rockhammars IKÖrebro18 feb

P16 STAV
4,11Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
2,50Henrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro27 aug

P16 LÄNGD
6,16Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun
5,64Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIF
5,54Anders Gustavsson -61IFK Nora
5,49Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
5,34Magnus Selin -61Vretstorps IFVretstorp17 sep
5,27Ronnie Frödin -62Fellingsbro AIKBrunna20 aug
5,13Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIF
5,10Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
4,98Dino Eriksson -61Vretstorps IFVretstorp
4,97Lars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFVästerås14 maj

P16 TRESTEG
10,86Jonny Wikström -62Stocksäters IFÖrebro28 aug
10,76Jan Karlsson -62Åsbro GoIFÖrebro10 aug
10,62Ronnie Frödin -62Fellingsbro AIKKöping14 aug

P16 KULA 7,26
12,24Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro10 aug

P16 KULA 4,0
18,14Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg27 jul
13,38Torgny Lindkvist -62Rockhammars IK
13,27Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroÖrebro24 maj
12,21Mats Eriksson -62Stocksäters IFHallsberg16 maj
10,94Lars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro24 maj
10,34Mats Jansson -61Rockhammars IK
10,24Jonny Wikström -62Stocksäters IFHallsberg16 maj
10,04Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
Inomhus
10,55Torgny Stolt -62Rockhammars IK

P16 DISKUS 2,0
29,24Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg31 aug

P16 DISKUS 1,5
32,56Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro27 aug
25,60Martin Sandin -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro11 sep
24,60Torgny Lindkvist -62Rockhammars IKÖrebro11 sep

P16 SPJUT 600
43,52Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro28 aug
39,68Ulf Albrektsson -62Åsbro GoIFHallsberg6 jun
36,68Mikael Parkeman -62Fjugesta IFÖrebro28 aug
35,40Jan Karlsson -62Åsbro GoIFHallsberg6 jun
34,00Mats Jansson -61Rockhammars IK
30,58Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFHallsberg6 jun
29,24Mats Eriksson -62Stocksäters IFHallsberg16 maj

P14 100 M medvind
12,56Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFHelsingborg9 jul
Manuella tider
12,6mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
12,6mLennart Sanfridsson -63Stocksäters IFÖrebro27 aug
12,7mPär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFUddevalla31 jul
12,7mChrister Boström -63Stocksäters IFÖrebro17 aug
12,8mGöran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro15 jun
12,8mTomas Jonsson -63Rockhammars IKVästerås21 aug
12,8mLars Holmblad -63Rockhammars IK
12,9mChrister Karlsson -64Stocksäters IFÖrebro17 aug
12,9mJari Kuusisto -63Hällefors FFHällefors
13,0mMikael Hedström -63KFUM ÖrebroÖrebro5 maj
13,0mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro17 aug
13,1mAnders Bergkvist -63Åsbro GoIFAskersund31 jul
13,1mTorgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro17 aug
13,3mLars Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg31 aug

P14 200 M
27,0mChrister Karlsson -64Stocksäters IFHallsberg24 sep

P14 400 M
57,2mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro9 jun

P14 600 M
1.32,8mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro6 sep
1.41,1mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro6 sep
1.41,4mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro6 sep
1.42,2mOla Sandell -63KFUM ÖrebroÖrebro6 sep
1.42,9mMikael Hedström -63KFUM ÖrebroÖrebro6 sep

P14 800 M
2.08,0mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
2.23,1mChrister Karlsson -64Stocksäters IFKumla20 aug
Inomhus
2.25,2mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro15 jan
2.27,4mOla Sandell -63KFUM ÖrebroÖrebro15 jan

P14 1000 M
2.45,0mLars Holmblad -63Rockhammars IKKarlstad17 sep
2.45,5mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
2.54,0mOla Sandell -63KFUM ÖrebroVästerås21 aug
2.54,9mRoger Sander -64KFUM ÖrebroVästerås21 aug
2.56,9mTommy Sander -64KFUM ÖrebroKil14 aug
2.59,2mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro24 maj
3.01,0mTomas Jonsson -63Rockhammars IKHallsberg6 jun
3.01,5mChrister Karlsson -64Stocksäters IFKil30 maj
3.01,9mStefan Stolt -64Rockhammars IKHallsberg6 jun
3.08,7mJonny Stensson -64Stocksäters IFÖrebro11 sep
3.11,6mLennart Sanfridsson -63Stocksäters IFKumla23 jun
3.17,5mLars Ekman -83Hällefors FF
3.20,6mTomas Sjöholm -64Rockhammars IKÖrebro17 aug
3.22,7mJari Kuusisto -63Hällefors FFHällefors

P14 1500 M
4.35,41Roger Sander -64KFUM ÖrebroStockholm14 jun
4.38,57Tommy Sander -64KFUM ÖrebroStockholm14 jun
4.44,8mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun

P14 100 M HÄCK 0.84
16,0mChrister Boström -63Stocksäters IFÖrebro27 aug
16,4mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
16,4mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro11 sep
17,2mLennart Sanfridsson -63Stocksäters IFÖrebro27 aug
17,3mAnders Östlund -63Åsbro GoIFÖrebro27 aug
17,8mTorgny Larsson -64Fjugesta IFKatrineholm20 aug
18,1mConny Craehn -63Stocksäters IFKumla20 aug
18,2mFredrik Degerman -63Stocksäters IFKumla20 aug
18,5mChrister Karlsson -64Stocksäters IFKumla20 aug
19,0mTomas Jonsson -63Rockhammars IKEnköping24 jul
19,0mPeter Letskog -64Åsbro GoIFAskersund31 jul
19,0mTomas Jansson -64Fjugesta IF

P14 HÖJD
1,72Conny Craehn -63Stocksäters IFÖrebro11 sep
1,65Fredrik Degerman -63Stocksäters IFÖrebro11 sep
1,63Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
1,55Tomas Jonsson -63Rockhammars IKVästerås21 aug
1,55Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro11 sep
1,55Göran Jansson -64Frövi IK
1,51Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro27 aug
1,50Christer Boström -63Stocksäters IFKumla23 jun
1,50Anders Östlund -63Åsbro GoIFÖrebro11 sep
1,50Jari Kuusisto -63Hällefors FFHällefors
1,50Juha Holm -63Hällefors FFHällefors
1,48Kent BäcklundFrövi IK
1,48Anders JanssonFrövi IK
1,46Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroKumla20 aug
1,45Tomas Jansson -64Fjugesta IFHallsberg6 jun
1,45Christer Karlsson -64Stocksäters IFKumla23 jun
1,45Lars Ekman -83Hällefors FFHällefors

P14 STAV
2,40Torgny Larsson -64Fjugesta IFFjugesta8 sep

P14 LÄNGD ZON
5,44Christer Boström -63Stocksäters IFHallsberg20 jul
5,38Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro17 aug
5,32Jari Kuusisto -63Hällefors FF
5,26Christer Karlsson -64Stocksäters IFHallsberg22 jun
5,19Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIF
5,15Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro8 aug
5,05Stefan Schagerström -63KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun
5,04Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIF
4,90Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro28 aug
4,86Conny Craehn -63Stocksäters IFKumla20 aug
4,76Lennart Sanfridsson -63Stocksäters IFKumla27 jul
4,76Anders Bergvist -63Åsbro GoIFAskersund31 jul
4,72Torgny Larsson -64Fjugesta IF
4,57Mikael Hedström -63KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun
4,53Jari Ojala -64Hällefors FFHällefors
Inomhus
5,27Stefan Schagerström -63KFUM ÖrebroStockholm27 mar

P14 TRESTEG ej zon
9,98Christer Boström -63Stocksäters IFHallsberg24 sep

P14 KULA 4,0
14,37Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro27 aug
13,80Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
12,14Roger Karlsson -63Fjugesta IFHässleholm31 jul
12,09Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro27 aug
10,93Lars Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg16 maj
10,55Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro17 aug
10,51Mikael Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg27 jul
10,50Mikael Johansson -63Vretstorps IFÖrebro27 aug
10,42Anders Östlund -63Åsbro GoIFAskersund31 jul
9,98Mikael Hedström -63KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
9,90Conny Craehn -63Stocksäters IFKumla20 aug
9,82Peter Letskog -64Åsbro GoIFÅsbro29 jun
9,80Torgny Larsson -64Fjugesta IF
9,71Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFHallsberg6 jun
9,38Lars Holmblad -63Rockhammars IK

P14 DISKUS 1,5
28,70Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun
25,00Lars Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg24 sep
22,86Torgny Larsson -64Fjugesta IF

P14 DISKUS 1,0
33,78Torgny Larsson -64Fjugesta IFFjugesta30 sep

P14 SPJUT 600
49,06Jari Kuusisto -63Hällefors FFKarlstad17 sep
47,90Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro21 sep
45,08Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro21 sep
41,18Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFHelsingborg10 jul
40,40Roger Karlsson -63Fjugesta IF
39,40Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro21 sep
37,66Conny Craehn -63Stocksäters IFÖrebro28 aug
34,80Ari Anttila -64Rockhammars IK
34,78Jari Ojala -64Hällefors FFÖrebro28 sep
33,90Lars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro11 sep
33,26Tino Koskinen -63Frövi IK
33,02Torgny Larsson -64Fjugesta IF
32,18Christer Boström -63Stocksäters IFKumla23 jun
31,90Erik Angelsten -63Åsbro GoIFOrsa21 jul
31,64Christer Karlsson -64Stocksäters IFKumla20 aug

P12 100 M
13,2mMikael Filipsson -65KFUM ÖrebroKarlstad17 sep
13,7mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro9 jun
13,9mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro11 sep
14,0mAnders Karlsson -65Stocksäters IFHelsingborg9 jul
14,2mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKöping14 aug
14,2mLars Ocklund -65Stocksäters IFÖrebro17 aug
14,2mMats Åström -65Rockhammars IKVästerås21 aug
14,3mMikael Lennström -66KFUM ÖrebroÖrebro5 maj
14,3mLars-Erik Larsson -66IFK Nora
14,4mRoger Svedberg -65Stocksäters IFHelsingborg9 jul
14,4mHåkan Lindblad -65Frövi IK
14,5mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg27 jul
14,5mChrister Håkansson -65Fjugesta IF
14,5mKrister Lissmats -65IFK Nora

P12 200 M
29,5mAnders Karlsson -65Stocksäters IFHallsberg24 sep

P12 600 M
1.41,7mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro6 sep
1.42,0mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro6 sep

P12 800 M inomhus
2.41,7mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro15 jan
2.44,3mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro15 jan

P12 1000 M
2.55,4mMikael Filipsson -65KFUM ÖrebroKarlstad17 sep
3.02,6mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroKil14 aug
3.03,5mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroKarlstad17 sep
3.05,5mMats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro4 aug
3.07,5mPer Strömvall -65KFUM ÖrebroKil14 aug
3.14,5mLars-Erik Larsson -66IFK Nora
3.16,7mNiklas Danielsson -65Åsbro GoIFÖrebro11 sep
3.18,5mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
3.24,5mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro24 maj
3.24,9mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
3.26,4mChrister Håkansson -65Fjugesta IF
3.26,5mMartin Malmqvist -66KFUM ÖrebroÖrebro24 maj
3.28,0mPeter Torstensson -67KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
3.28,4mTimo Uutela -66Hällefors FFHällefors
3.28,8mThomas Widström -65IFK Nora
3.32,0mJohan Stigebäck -68KFUM ÖrebroÖrebro17 aug

P12 1500 M
5.14,7mPer-Olav Moksnes -65KFUM Örebro

P12 HÖJD
1,45Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro27 aug
1,41Stefan Olsson -65KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
1,35Lars Ocklund -65Stocksäters IFHallsberg27 jul
1,33Joakim Nyberg -65KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
1,33Niklas Danielsson -65Åsbro GoIFÖrebro27 aug
1,33Håkan Lindblad -65Frövi IK
1,32Peter Karlsson -65Frövi IK
1,30Leif Norberg -65Rockhammars IKEnköping24 jul
1,30Per Birgersson -65KFUM ÖrebroÖrebro8 aug
1,30Lars Andréen -66IFK Nora
1,30Lars-Erik Larsson -66IFK Nora
1,26Stefan Andersson -65Frövi IK

P12 LÄNGD ZON
4,65Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro11 sep
4,62Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
4,49Anders Karlsson -65Stocksäters IFÖrebro11 sep
4,44Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro11 sep
4,44Lars-Erik Larsson -66IFK Nora
4,38Lars Hammarberg -65KFUM ÖrebroÖrebro11 sep
4,35Stefan Olsson -65KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
4,35Lars Ocklund -65Stocksäters IFHallsberg8 aug
4,34Roger Svedberg -65Stocksäters IFÖrebro11 sep
4,26Håkan Lindblad -65Frövi IK
4,19Mats Åström -65Rockhammars IKÖrebro11 sep
4,18Henrik Larsen -65KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
4,17Ari Niittymäki -66Hällefors FF
4,15Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFKumla20 aug
4,15Krister Lissmats -65IFK Nora
4,14Leif Norberg -65Rockhammars IKHallsberg6 jun
4,08Jukka Ojala -66Hällefors FFÖrebro27 aug

P12 TRESTEG ej zon
9,34Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg24 sep

P12 KULA 3,0
10,73Christer Lissmats -65IFK NoraÖrebro27 aug
9,38Mats Johansson -65Fjugesta IF
8,96Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro27 aug
8,86Peter Karlsson -65Frövi IKÖrebro27 aug
8,76Leif Norberg -65Rockhammars IK
8,71Claes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroKolding, DEN17 jun
8,53Lars Ocklund -65Stocksäters IFHallsberg27 jul
8,29Niklas Danielsson -65Åsbro GoIFÖrebro27 aug
8,19Tomas Jonsson -65Åsbro GoIFÖrebro24 maj
8,12Håkan Lindblad -65Frövi IKÖrebro27 aug
8,10Lars Hedström -65IFK Nora
7,91Lars-Erik Larsson -66IFK Nora
7,86Patrik Johansson -65Stocksäters IFHallsberg6 jun
7,82Jukka Ojala -66Hällefors FFHällefors

F18 100 M
13,0mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro9 jun
13,3mMaria Berglund -59IF StartÖrebro15 jun

F18 200 M
27,3mMaria Berglund -59IF StartÖrebro14 jun
27,7mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro9 aug
27,9mUlla Heggemann -60IF StartÖrebro9 aug

F18 400 M
61,6mUlla Heggemann -60IF StartSollentuna19 jul
61,7mMarine Jakobsson -60IF StartStockholm25 sep
62,0mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro15 jun
62,3mMaria Berglund -59IF StartVästerås29 jul

F18 800 M
2.20,6mMarine Jakobsson -60IF StartSollentuna17 sep
2.24,7mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro29 jun
2.30,0mUlla Heggemann -60IF StartUddevalla
2.35,0mAnnett Engberg -60IFK Nora

F18 3000 M
11.04,5mIrene Johansson -59Stocksäters IFÖrebro14 jun

F18 60 M HÄCK 0.84 inomhus
9,50Maria Berglund -59IF StartFalun13 mar

F18 100 M HÄCK 0.84
15,9mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro15 jun
18,1mUlla Heggemann -60IF StartÖrebro28 jun
18,5mAnneli Andersson -59Fjugesta IF
Medvind
16,6mMaria Berglund -59IF StartEnköping4 jun

F18 300 M HÄCK 0.76
47,6mAnna-Märta Olausson -59IF StartSollentuna17 sep

F18 400 M HÄCK 0.76
67,11Anna-Märta Olausson -59IF StartSkellefteå19 aug
Manuell tid
66,1mAnna-Märta Olausson -59IF StartKarlstad21 maj

F18 HÖJD
1,66Anneli Andersson -59Fjugesta IFSollentuna17 sep
1,56Ulla Heggemann -60IF StartÖrebro28 jun
1,45Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro27 aug

F18 LÄNGD
5,22Ulla Heggemann -60IF StartÖrebro14 jun
5,16Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro14 jun
4,76Maria Berglund -59IF StartÖrebro14 jun
Medvind
5,37Ulla Heggemann -60IF StartEnköping4 jun
Inomhus
5,56Ulla Heggemann -60IF StartFalun12 mar

F18 KULA 4,0
10,26Anneli Andersson -59Fjugesta IFÖrebro9 aug
8,37Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro28 jun
8,30Ulla Heggemann -60IF StartÖrebro28 jun

F18 DISKUS 1,0
35,32Anneli Andersson -59Fjugesta IFEnköping19 maj

F18 SPJUT 600
23,80Anneli Andersson -59Fjugesta IFFjugesta29 aug

F16 60 M inomhus
7,93Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun12 mar

F16 100 M
12,97Barbro Månsson -62Stocksäters IFGöteborg7 aug
Manuella tider
12,3mBarbro Månsson -62Stocksäters IFStockholm23 sep
12,9mEva Otterström -62IF StartÖrebro27 aug
13,3mElisabeth Pettersson -62Stocksäters IFÖrebro27 aug
13,6mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro9 jun
13,6mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro15 jun
14,1mElisabeth Bogges -62IF StartKolding, DEN17 jun

F16 200 M
26,8mEva Otterström -62IF StartSollentuna19 jul
26,8mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro9 aug
28,4mElisabeth Pettersson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
28,9mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro14 jun

F16 400 M
60,9mEva Otterström -62IF StartHallunda20 aug
62,6mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro28 aug
63,7mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro28 aug
64,5mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro28 aug

F16 600 M
1.45,0mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro6 sep
1.46,1mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro6 sep

F16 800 M
2.18,6mElisabeth Bogges -62IF StartSollentuna17 sep
2.19,2mCatrine Vesterlund -62IF StartHallunda20 aug
2.30,1mCathrine Carlsson -61IF StartVästerås21 aug
2.53,7mElisabeth Pettersson -62Stocksäters IFÖrebro23 maj

F16 1500 M
4.52,6mElisabeth Bogges -62IF StartHallunda20 aug
5.34,6mCatrine Vesterlund -62IF StartHallsberg7 jun

F16 60 M HÄCK 0.76 inomhus
9,34Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun13 mar

F16 100 M HÄCK 0.84
15,8mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro15 jun
18,0mEva Timan -62IF StartÖrebro10 aug
18,1mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro28 jun

F16 100 M HÄCK 0.76
14,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFStockholm25 sep
17,0mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro27 aug
17,1mEva Timan -62IF StartBrunna20 aug
19,6mAnnelis Svensson -61Stocksäters IFÖrebro23 maj
19,8mMarianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro10 sep

F16 400 M HÄCK 0.76
69,1mElisabeth Bogges -62IF StartSollentuna19 jul

F16 HÖJD
1,55Barbro Månsson -62Stocksäters IFVästerås6 jul
1,54Cathrine Carlsson -61IF StartStockholm24 sep
1,54Elisabeth Bogges -62IF StartStockholm25 sep
1,45Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro9 aug
1,41Eva Timan -62IF StartÖrebro28 jun
1,40Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg27 jul
1,35Liselott Nilsson -61Stocksäters IFHallsberg7 jun
Inomhus
1,45Liselott Nilsson -61Stocksäters IFÖrebro18 feb

F16 LÄNGD
5,66Barbro Månsson -62Stocksäters IFStockholm24 sep
4,84Susanne Ivarsson -62Stocksäters IFÖrebro23 maj
4,62Eva Otterström -62IF StartÖrebro14 jun
4,57Eva Timan -62IF StartÖrebro29 jun
4,55Elisabeth Bogges -62IF StartÖrebro14 jun
4,55Lena Karlsson -62Stocksäters IFHallsberg27 jul
4,53Cathrine Carlsson -61IF StartUddevalla
4,46Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro10 sep
4,45Annelis Svensson -61Stocksäters IFHallsberg16 maj
4,18Catrine Vesterlund -62IF StartÖrebro14 jun
4,18Liselott Nilsson -61Stocksäters IFÖrebro10 sep

F16 KULA 4,0
9,53Eva Timan -62IF StartÖrebro9 aug
8,59Annelis Svensson -61Stocksäters IFKarlstad21 maj
7,77Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 aug
7,69Barbro Månsson -62Stocksäters IFHallsberg7 jun
7,60Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFBrunna20 aug
7,30Marie-Louise Sander -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 aug
7,06Cathrine Carlsson -61IF StartÖrebro28 jun
6,92Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg27 jul
6,80Eva Gustafsson -61Stocksäters IFÖrebro27 aug

F16 DISKUS 1,0
26,38Annelis Svensson -61Stocksäters IFÖrebro11 aug
23,94Eva Gustafsson -61Stocksäters IFÖrebro28 aug
23,26Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro28 aug
21,76Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFHallsberg31 aug
20,48Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg24 sep
19,38Liselott Nilsson -61Stocksäters IFÖrebro11 aug

F16 SPJUT 600
28,64Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIF
25,88Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro14 jun
24,94Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro10 aug
23,66Lotta Fridhagen -62IF Start
22,00Eva Timan -62IF Start
19,84Liselott Nilsson -61Stocksäters IFÖrebro10 aug
19,44Lena Karlsson -62Stocksäters IFHallsberg16 maj
18,36Barbro Månsson -62Stocksäters IFHallsberg16 maj

F14 60 M inomhus
8,46Carin Wikström -64Stocksäters IFFalun26 feb

F14 100 M
13,2mCarin Wikström -64Stocksäters IFKarlstad17 sep
13,5mChristina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro17 aug
13,5mLena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro17 aug
13,8mTuire Paasio -64IF StartKolding, DEN17 jun
13,9mCharlotte Eriksson -64IF StartÖrebro17 aug
13,9mKatarina Garp -63Fjugesta IF
14,0mSiv Holmblad -63Frövi IKÖrebro17 aug
14,0mKarin Sundström -64IF StartÖrebro17 aug
14,0mPernilla Boström -64Stocksäters IFÖrebro17 aug
14,1mCarita Myllyniemi -63Ljusnarsbergs AIFKöping14 aug
14,2mHelena Larsson -63IF StartÖrebro9 jun
14,2mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKöping14 aug
14,2mAnn Sääw -63Stocksäters IFHallsberg31 aug

F14 200 M
28,7mAnn Sääw -63Stocksäters IFHallsberg24 sep

F14 800 M
2.32,8mAnneli Jakobsson -64IF StartÖrebro27 aug
2.36,8mCharlotte Eriksson -64IF StartKolding, DEN17 jun
2.37,3mAnn-Cathrine Karlsson -63Frövi IKÖrebro27 aug
2.37,4mCatrin Borneskog -63Glanshammars IFÖrebro27 aug
2.37,4mMarie Andersson -64Rockhammars IKVästerås21 aug
2.38,5mAnette Suomela -64Stocksäters IFÖrebro10 sep
2.41,7mElisabeth Bergström -64IF StartÖrebro14 jun
2.43,5mTiina Harjaluoma -64IFK Nora
2.44,6mAnnelie Andersson -64IFK Nora
2.45,5mSari Siermala -64Rockhammars IKÖrebro27 aug
2.47,4mIngela Porath -63Fellingsbro AIKÖrebro27 aug
2.50,7mCarina Blomberg -64Glanshammars IF
2.51,5mKatarina Vähäsarja -63Rockhammars IK

F14 80 M HÄCK 0.76
13,5mChristina Karlsson -63Stocksäters IFKarlstad17 sep
13,7mLena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro27 aug
13,9mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro10 sep
14,1mTuire Paasio -64IF StartÖrebro27 aug
15,0mMaria Ungdahl -63Stocksäters IFÖrebro10 sep
15,5mCharlotte Eriksson -64IF Start
16,0mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIF
16,2mAnn-Christin Ollward -64Fjugesta IF
16,2mÅsa SimuFellingsbro AIK
16,2mKarin Sundström -64IF Start

F14 HÖJD
1,46Lena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro28 aug
1,45Carina Gerhardsson -63IF Start
1,43Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFHallsberg31 aug
1,41Anette Johansson -64Frövi IK
1,36Rose-Marie Mohlin -63Stocksäters IFPålsboda17 maj
1,35Ingegerd Andersson -63IF Start
1,34Carin Wikström -64Stocksäters IFKumla23 jun
1,33Maria Green -63IFK Nora
1,30Helene Pettersson -64Glanshammars IFÖrebro28 aug
1,30Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIF
1,27Susanna Tenconi -63Stocksäters IFPålsboda17 maj
1,26Tiina Harjaluoma -64IFK Nora
Inomhus
1,38Maria Nilsson -64IF StartÖrebro15 jan

F14 LÄNGD ZON
4,97Tuire Paasio -64IF StartÖrebro27 aug
4,79Christina Karlsson -63Stocksäters IFHelsingborg9 jul
4,59Carin Wikström -64Stocksäters IFÖrebro27 aug
4,48Annelie Andersson -64IFK NoraHallsberg7 jun
4,48Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIF
4,48Lena Ekeroth -64Fjugesta IF
4,35Marie Larsson -64IF StartÖrebro27 aug
4,33Carina Karlsson -63IFK Nora
4,30Katarina Garp -63Fjugesta IF
4,29Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFHallsberg15 aug
4,28Pernilla Boström -64Stocksäters IFÖrebro27 aug
4,28Katarina Vähäsarja -63Rockhammars IK
4,27Ulrika Sigvardsson -64Fjugesta IFÖrebro27 aug
4,23Astrid StraubhaarGlanshammars IFHallsberg7 jun
4,21Carita Myllyniemi -63Ljusnarsbergs AIF
Inomhus
5,00Tuire Paasio -64IF StartStockholm27 mar
4,65Ann Sääw -63Stocksäters IFStockholm27 mar
4,49Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFStockholm27 mar
4,34Ann-Christin Harrysson -64IF StartÖrebro
4,30Maria Nilsson -64IF StartÖrebro15 jan

F14 TRESTEG
9,81Christina Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg7 sep

F14 TRESTEG ZON
10,24Christina Karlsson -63Stocksäters IFHallsberg7 sep

F14 KULA 3,0
10,88Marjo Åkerman -63Hällefors FFKarlstad17 sep
9,43Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFÖrebro28 aug
9,30Annika Olsson -64IF Start
9,06Tiina Harjaluoma -64IFK Nora
8,82Lena Ekeroth -64Fjugesta IFFjugesta22 aug
8,27Ingegerd Andersson -63IF StartÖrebro5 maj
7,92Catarina Andersson -64IF Start
7,86Anneli Nordqvist -64Fellingsbro AIK
7,82Christina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro28 aug
7,78Carina Gerhardsson -63IF StartÖrebro28 aug
7,71Anette Johansson -64Frövi IK
7,60Katarina Garp -63Fjugesta IF
7,57Susanna Otterström -64IF StartHallsberg7 jun

F14 DISKUS 1,0
20,14Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFFjugesta12 sep

F14 SPJUT 400
33,90Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro27 aug
27,64Lena Svensson -64Frövi IK
25,50Lena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro27 aug
24,96Helena Ståhlberg -63Fjugesta IF
24,46Christina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro27 aug
23,02Tiina Harjaluoma -64IFK NoraÖrebro27 aug
22,92Susanna Tenconi -63Stocksäters IFÖrebro10 sep
20,68Tarita Olsson -64Stocksäters IFKumla23 jun
20,20Anette Sundberg -64Fellingsbro AIK
18,26Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IF
17,76Laila Bäck -63Stocksäters IFHallsberg16 maj
17,58Anneli Nordqvist -64Fellingsbro AIK
17,50Rose-Marie Mohlin -63Stocksäters IFKumla23 jun

F12 100 M
14,5mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKKöping14 aug
13,9mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IK
14,1mMaria Melander -65Stocksäters IFAskersund31 jul
14,2mMargareta Sandholm -65Stocksäters IFÖrebro28 aug
14,5mHelen Jansson -66IF StartÖrebro17 aug
14,5mPetra Dahlgren -66IF StartNora
14,6mMalin Lake -65IF StartÖrebro5 maj
14,6mKarin BäckIF StartÖrebro5 maj
14,6mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro9 jun
14,6mYlva Persson -65Frövi IK

F12 400 M
68,4mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro15 jun
69,5mMerja Romppainen -65IF StartÖrebro15 jun

F12 800 M
2.32,9mAnnika Frykholm -65IF StartKarlstad17 sep
2.36,8mMerja Romppainen -65IF StartÖrebro14 jun
2.38,1mPetra Dahlgren -66IF StartÖrebro27 aug
2.39,2mCharlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro27 aug
2.47,4mMalin Lake -65IF StartHallsberg7 jun
2.48,0mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro17 aug
2.48,0mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro27 aug
2.48,0mMarina Ahl -65Stocksäters IFÖrebro27 aug
2.48,0mTove Olsson -65IFK NoraÖrebro27 aug
2.50,8mKlara Törnqvist -65Rockhammars IKÖrebro27 aug
2.50,8mAnna Kling -65Ljusnarsbergs AIF
2.56,8mEira Siermala -66Rockhammars IK
2.58,5mKarin Pettersson -65Fjugesta IF
2.59,6mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro17 aug

F12 HÖJD
1,40Ylva Persson -65Frövi IKKarlstad17 sep
1,37Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro28 aug
1,32Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IK
1,30Malin Lake -65IF StartÖrebro15 jun
1,25Helene Larsson -65IF StartHallsberg7 jun
1,20Maria Melander -65Stocksäters IFAskersund31 jul
1,20Annika Jansson -65Stocksäters IFAskersund31 jul
1,20Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro28 aug
1,20Ann-Christin Lindeberg -65Stocksäters IFÖrebro28 aug
1,20Erika GustavssonFellingsbro AIKÖrebro28 aug
1,20Anita TuikkalaRockhammars IK
1,20Karin Pettersson -65Fjugesta IF

F12 LÄNGD ZON
4,39Annika Frykholm -65IF StartÖrebro27 aug
4,39Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKKarlstad17 sep
4,28Maria Melander -65Stocksäters IFHallsberg22 jun
4,24Margareta Sandholm -65Stocksäters IFÖrebro27 aug
4,19Marie Bergstrand -65Stocksäters IFHallsberg22 jun
4,15Ylva Persson -65Frövi IKÖrebro27 aug
4,00Malin Lake -65IF StartKolding, DEN17 jun
3,95Lena Larsson -65Stocksäters IFHallsberg22 jun
3,95Eva Persson -65Stocksäters IFÖrebro27 aug
3,95Helene Larsson -65IF StartÖrebro27 aug
3,91Åsa Björkegren -65Stocksäters IFÖrebro27 aug

F12 KULA 3,0
8,08Annika Jansson -65Stocksäters IFÖrebro28 aug
8,08Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIK
7,48Gunilla Carlsson -65Fjugesta IF
7,36Ylva Persson -65Frövi IKÖrebro28 aug
6,60Eira Siermala -66Rockhammars IKÖrebro13 aug
6,53Tove OlssonIFK Nora
6,46Karin Pettersson -65Fjugesta IF
6,39Lena RockströmIF StartÖrebro28 aug
6,37Malin Lake -65IF StartÖrebro4 aug
6,36Ann PedroIF Start

F12 SPJUT 400
24,06Karin Pettersson -65Fjugesta IF
20,34Annika Jansson -65Stocksäters IFKumla23 jun