NÄRKESSTATISTIK 1978 (inklusive ungdomsstatistik)
(uppdat 180409)

MÄN 60 M inomhus
7,01Per Bäck -59Stocksäters IFFalun11 feb
7,15Jan Axelsson -58Stocksäters IFFalun11 feb
7,33Georg Agorastos -60Stocksäters IFFalun12 feb
7,39Mats Sandberg -59Stocksäters IFFalun11 feb
7,62Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFFalun25 feb

MÄN 100 M
11,04Per Bäck -59Stocksäters IFHässleholm27 aug
11,14Jan Axelsson -58Stocksäters IFPraha, CZE17 jun
11,25Georg Agorastos -60Stocksäters IFHelsingborg9 jul
11,66Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg9 jul
Medvind
10,79Jan Axelsson -58Stocksäters IFStockholm3 jun
11,20Georg Agorastos -60Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Manuella tider
10,9mJan Axelsson -58Stocksäters IFKil28 maj
10,9mPer Bäck -59Stocksäters IFVästerås30 jun
11,1mGeorg Agorastos -60Stocksäters IFÖrebro14 jun
11,1mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHalmstad16 jul
11,2mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro14 jun
11,4mBörje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro21 jun
11,5mAron Hultin -53KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
11,5mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
11,5mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroLinköping12 jun
11,5mTord Granskog -50KFUM ÖrebroÖrebro21 jun
11,5mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroVästerås13 aug
11,5mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro19 aug
Manuell tid, medvind
10,9mGeorg Agorastos -60Stocksäters IFEnköping22 jul

MÄN 200 M
22,03Per Bäck -59Stocksäters IFHässleholm26 aug
22,10Jan Axelsson -58Stocksäters IFStockholm4 aug
22,39Georg Agorastos -60Stocksäters IFHässleholm25 aug
23,44Börje Nordin -50Åsbro GoIFKarlskrona3 jul
Manuella tider
21,6mPer Bäck -59Stocksäters IFHässleholm25 aug
21,9mJan Axelsson -58Stocksäters IFLübeck, GER30 apr
23,2mBörje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro19 jun
23,3mMats Sandberg -59Stocksäters IFÖrebro19 jun
23,8mAron Hultin -53KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
23,8mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg24 jul
24,0mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
24,1mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp11 jun
24,1mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro13 jun
24,6mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
24,9mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro11 maj
24,9mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp26 jun

MÄN 400 M
48,63Jan Axelsson -58Stocksäters IFHässleholm27 aug
50,48Tord Granskog -50KFUM ÖrebroStockholm17 aug
50,51Dan Karlsson -60Stocksäters IFHelsingborg8 jul
51,10Georg Agorastos -60Stocksäters IFStockholm23 sep
51,52Börje Nordin -50Åsbro GoIFStockholm17 aug
53,72Torbjörn Jansson -58Fjugesta IFHässleholm26 aug
53,88Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroStockholm17 aug
Manuella tider
51,6mPer Bäck -59Stocksäters IFÖrebro20 jun
52,8mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
53,9mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro14 jun
54,0mPer-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro8 jun
54,0mAnders Jansson -57KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
54,6mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
54,7mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
55,0mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
55,2mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro20 aug

MÄN 800 M
1.56,5mDan Karlsson -60Stocksäters IFEnköping23 jul
1.56,5mMats Helander -59KFUM ÖrebroVästerås19 aug
2.00,1mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroKil2 aug
2.00,2mTord Granskog -50KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
2.00,5mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro19 jun
2.02,0mAllan Bodare -61Glanshammars IFGöteborg3 sep
2.03,5mLars Holmblad -63Rockhammars IKKil20 aug
2.04,1mThomas Lennartsson -53Finnerödja IFÖrebro19 jun
2.04,9mJerker Melander -59KFUM ÖrebroEnköping23 jul
2.05,0mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
2.05,1mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro19 aug
2.06,3mTorbjörn Jansson -58Fjugesta IFKarlstad25 jul
2.07,2mAnders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
2.07,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg9 aug
2.07,6mChrister Wickberg -55Fjugesta IFÖrebro19 jun
2.07,62Jan Karlsson -59Stocksäters IFHässleholm25 aug
2.08,1mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro13 jun
2.09,0mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
2.09,2mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg9 aug

MÄN 1000 M
2.39,17Lars Holmblad -63Rockhammars IKStockholm23 sep
2.48,4mJan Karlsson -59Stocksäters IFLübeck, GER30 apr

MÄN 1500 M
3.56,4mMats Helander -59KFUM ÖrebroEnköping22 jul
4.01,99Thomas Jonsson -59Åsbro GoIFStockholm17 aug
4.05,0mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroEnköping21 jul
4.11,6mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroVretstorp26 jun
4.12,3mBengt Karlsson -49Finnerödja IFVretstorp26 jun
4.13,70Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm17 aug
4.18,0mThomas Lennartsson -53Finnerödja IFÖrebro20 jun
4.19,2mJan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroGöteborg28 maj
4.19,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFKarlstad25 jul
4.19,7mLars Holmblad -63Rockhammars IKKarlstad25 jul
4.20,8mAllan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro20 jun
4.21,5mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
4.22,2mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm4 jul
4.23,1mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFKarlstad25 jul
4.23,4mJerker Melander -59KFUM ÖrebroEnköping21 jul
4.24,0mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro14 jun
4.26,6mTorbjörn Jansson -58Fjugesta IFHässleholm26 aug

MÄN 3000 M
8.59,0mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFKvarnsveden5 aug
9.13,3mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro8 jun
9.18,3mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro8 jun
9.23,1mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
9.25,7mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFÖrebro8 jun
9.27,0mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFUddevalla30 jul
9.27,1mThomas Lennartsson -53Finnerödja IFÖrebro8 jun
9.43,6mLars Holmblad -63Rockhammars IKHallsberg31 maj
9.48,5mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
9.48,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro10 sep

MÄN 5000 M
14.53,5mRolf Pettersson -44IFK NoraNora23 aug
15.13,1mRolf Barr -50IF StartÖrebro19 jun
15.41,3mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroEnköping23 jul
15.45,8mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFEnköping23 jul
15.59,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGöteborg3 sep
16.07,5mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro19 jun
16.11,2mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFEnköping23 jul
16.12,3mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFÖrebro19 jun
16.14,7mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroHanden4 jun
16.27,9mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFVästerås19 aug
16.44,7mGunnar Johansson -43Stocksäters IFÖrebro19 jun
16.44,8mRoger Adolfsson -47Stocksäters IFAskersund20 sep
16.52,0mKent-Arne Hedström -53KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
16.56,5mKjell Nilsson -42KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
17.08,0mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro20 aug
17.11,5mMorgan Lalander -60Stocksäters IFÖrebro20 aug

MÄN 10000 M
31.40,2mRolf Barr -50IF StartEnköping21 jul
33.19,5mBengt Karlsson -49Finnerödja IFFinnerödja30 aug
33.39,5mRoger Adolfsson -47Stocksäters IFFinnerödja30 aug
33.57,5mJan Norén -47Kvismaredalens IFFinnerödja30 aug
34.02,0mSören TorstenssonKvismaredalens IFFinnerödja30 aug
34.50,0mHerbert Taaler -42Finnerödja IFFinnerödja30 aug
35.01,2mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFAskersund20 sep
35.25,2mMorgan Lalander -60Stocksäters IFFinnerödja30 aug
35.27,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFAskersund20 sep
36.47,3mBo Eklund -40Kvismaredalens IFFinnerödja30 aug

MÄN 25000 M
1.24.08Rolf Barr -50IF StartNora20 maj
1.28.01Hans-Göran Pettersson -53Hasselfors GoIFNora20 maj
1.29.53Erik Bergsten -57Hasselfors GoIFNora20 maj
1.31.02Peder Malm -25KFUM ÖrebroNora20 maj

MÄN MARATHON
2.37.45Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroGöteborg18 nov
2.44.03Markku Pihlman -53IFK NoraGöteborg18 nov
2.44.21Bengt Karlsson -49Finnerödja IFAthinai, GRE9 okt
2.45.45Jan Norén -47Kvismaredalens IFGöteborg18 nov
2.50.47Gunnar Eriksson -40Åsbro GoIFGöteborg18 nov
2.52.33Gunnar Blomqvist -26IF StartGöteborg18 nov
2.53.35Herbert Taaler -42Finnerödja IFAthinai, GRE9 okt
2.54.29Kenneth Persson -45Örebro AIKGöteborg18 nov
2.57.04Hugo Liss -42Örebro AIKVadstena19 aug
2.58.28Morgan Lalander -60Stocksäters IFGöteborg18 nov
2.59.57Roger Lundberg -54Stocksäters IFGöteborg18 nov
För kort bana
2.49.45Kjell Nilsson -42KFUM ÖrebroOdensbacken19 mar
2.54.10Leif Sjöberg -54Örebro AIKOdensbacken19 mar
2.54.20Kenneth Persson -45Örebro AIKOdensbacken19 mar

MÄN 2000 M HINDER
6.28,1mMats Helander -59KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
6.29,7mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroEnköping22 jul
6.35,32Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm17 aug

MÄN 3000 M HINDER
9.34,7mRolf Pettersson -44IFK NoraÖrebro21 jun
9.42,9mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro21 jun
9.57,4mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro21 jun

MÄN 110 M HÄCK
15,9mAnders Borgström -46KFUM ÖrebroKarlstad23 sep
16,4mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
16,6mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp30 jul
16,8mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp30 jul
17,1mStig Pettersson -38Vretstorps IFÖrebro31 maj
18,0mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp30 jul
18,1mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
18,2mBörje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro31 maj
Medvind
16,4mLars Lindhe -36Vretstorps IFÖrebro20 jun

MÄN 200 M HÄCK
26,7mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp8 okt
27,5mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp8 okt

MÄN 400 M HÄCK
55,8mHarald Moi -42KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
57,8mAlf Aronsson -47Vretstorps IFÖrebro21 jun
59,4mPer-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro21 jun
59,6mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroHanden4 jun
59,6mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp30 jul
61,4mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp11 okt
61,6mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp11 okt
62,1mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
64,3mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp30 jul

MÄN HÖJD
2,01Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroGöteborg16 sep
1,90Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroÖrebro21 jun
1,73Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro19 aug
1,72Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro12 aug
1,70Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp11 jun
1,70Peter Fardelin -62KFUM ÖrebroKopparberg9 aug
1,69Per-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro12 aug
1,67Börje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro30 maj
1,67Anders Borgström -46KFUM ÖrebroKarlstad23 sep
1,66Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
1,66Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp17 sep
1,65Conny Craehn -63Stocksäters IFLübeck, GER30 apr
1,65Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
1,64Gunnar Lindhe -61Vretstorps IFVretstorp11 jun
Inomhus
1,75Peter Fardelin -62KFUM ÖrebroÖrebro21 mar
1,68Conny Craehn -63Stocksäters IFVästerås6 jan

MÄN STAV
4,26Jan Nordin -58KFUM ÖrebroÖrebro14 jul
4,26Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro14 jul
4,20Anders Tollstern -47KFUM ÖrebroÖrebro14 jul
3,80Per-Henry Persson -50IFK NoraÖrebro31 maj
3,68Jörgen Karlsson -50KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
3,21Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
3,01Börje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro13 aug
3,00Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp30 jun
2,90Stig Pettersson -38Vretstorps IFÖrebro31 maj
2,90Stig Lundqvist -43Vretstorps IFVretstorp30 jun
2,80Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp18 sep
Inomhus
3,10Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroÖrebro21 mar

MÄN LÄNGD
6,83Börje Nordin -50Åsbro GoIFKarlskrona3 jul
6,31Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp11 jun
6,30Manfred Barenfeld -49Vretstorps IFÖrebro21 jun
6,26Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp11 jun
6,16Anders Borgström -46KFUM ÖrebroVretstorp26 jun
6,13Nils Holmdahl -50Ljusnarsbergs AIFÖrebro21 jun
6,06Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroVretstorp26 jun
6,00Aron Hultin -53KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
6,00Christer Roos -43KFUM ÖrebroVretstorp26 jun
Medvind
6,27Aron Hultin -53KFUM ÖrebroHanden4 jun

MÄN TRESTEG
13,30Arne Törnblom -45Fjugesta IFFjugesta5 nov
13,12Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp8 okt
12,72Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp30 jul
12,43Nils Holmdahl -50Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep
12,30Georg Agorastos -60Stocksäters IFÖrebro13 jun
12,28Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro28 aug
12,24Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp30 jul
12,13Aron Hultin -53KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
11,73Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
Medvind
12,25Aron Hultin -53KFUM ÖrebroHanden4 jun

MÄN KULA
13,54Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora25 aug
12,55Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg5 jul
12,30Erik Mayr -53Stocksäters IFHallsberg5 jul
11,97Kalevi Koskinen -53KFUM ÖrebroHanden4 jun
11,79Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
11,78Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp11 jun
11,46Anders Borgström -46KFUM ÖrebroKarlstad23 sep
11,45Anders Eklind -54IFK NoraNora25 aug
11,30Håkan Frank -55Stocksäters IFHallsberg26 jul
11,29Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp11 jun
10,83Per Bäck -59Stocksäters IFHallsberg28 jun
10,76Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp11 jun

MÄN DISKUS
47,86Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraÖrebro21 jun
40,28Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp11 jun
39,38Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
37,10Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro21 jun
36,28Per-Arne Persson -51Stocksäters IFHallsberg12 jul
35,08Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg26 jul
34,54Börje Nordin -50Åsbro GoIFVretstorp26 jun
33,78Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp11 jun
31,46Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro13 jun
31,24Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp11 jun

MÄN SLÄGGA
40,00Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
39,96Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
35,72Nils Eriksson -35Vretstorps IFÖrebro19 jun
34,76Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp23 aug
31,52Dag Fredriksson -60Stocksäters IFÖrebro19 jun

MÄN SPJUT
71,42Kalevi Koskinen -53KFUM ÖrebroHanden4 jun
67,74Anders Borgström -46KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
60,74Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFVästerås26 aug
58,72Kent Danielsson -59Hällefors AIFÖrebro20 jun
47,40Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp30 jun
45,02Jan Magnusson -45KFUM ÖrebroÖrebro13 sep
44,70Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp30 jun
44,06Per Forslund -58Ljusnarsbergs AIFKopparberg4 jun
43,20Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
42,46Christer Roos -43KFUM ÖrebroVretstorp26 jun

KVINNOR 60 M inomhus
8,02Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun25 feb
8,38Ann Sääw -63Stocksäters IFFalun25 feb

KVINNOR 100 M
12,83Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg8 jul
12,91Ann Sääw -63Stocksäters IFGöteborg16 sep
13,39Eva Otterström -62IF StartStockholm22 aug
13,44Carin Wikström -64Stocksäters IFKarlstad16 sep
13,87Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFUddevalla30 jul
Manuella tider
12,5mAnn Sääw -63Stocksäters IFHelsingborg8 jul
12,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,0mEva Otterström -62IF StartÖrebro21 jun
13,2mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro21 jun
13,3mYvonne Nilsson -65Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,4mCarin Wikström -64Stocksäters IFÖrebro20 aug
13,6mHelena Larsson -63IF StartÖrebro28 maj
13,7mMaria Melander -65Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,7mChristina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,8mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro28 maj
13,8mCarita Myllyniemi -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro8 jun
13,8mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKHelsingborg9 jul
Manuell tid, medvind
13,3mCarin Wikström -64Stocksäters IFKarlstad25 jul

KVINNOR 200 M
26,52Ann Sääw -63Stocksäters IFHässleholm25 aug
28,34Catrine Vesterlund -62IF StartStockholm22 aug

Medvind
27,96Eva Otterström -62IF StartHässleholm25 aug
Manuella tider
26,5mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro19 jun
26,6mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro19 jun
26,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro13 jun
28,2mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro13 jun
28,5mChristina Karlsson -63Stocksäters IFLübeck, GER30 apr
28,5mCathrine Carlsson -61IF StartEnköping23 jul
28,9mLena Björklund -59IF StartÖrebro19 jun
29,5mHelena Larsson -63IF StartÖrebro14 jun

KVINNOR 400 M
63,44Marianne Heppich -58Stocksäters IFHelsingborg8 jul
Manuella tider
61,3mUlla Heggemann -60IF StartNyköping9 sep
61,9mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro14 jun
62,1mMarine Jakobsson -60IF StartNyköping9 sep
62,3mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro20 aug
62,7mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro14 jun
63,4mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro14 jun
63,5mEva Otterström -62IF StartÖrebro14 jun
66,0mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro9 sep
66,2mMaria Berglund -59IF StartÖrebro14 jun
66,5mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro9 sep
67,4mAnette Johansson -64Frövi IKÖrebro9 sep
68,4mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
68,4mCamilla Haglund -67IFK NoraÖrebro9 sep

KVINNOR 800 M
2.15,0mUlla Heggemann -60IF StartHässleholm25 aug
2.18,54Marine Jakobsson -60IF StartStockholm22 aug
2.18,8mAnn Sundström -57IF StartÖrebro19 jun
2.26,4mAnnika Frykholm -65IF StartKarlstad16 sep
2.26,5mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro19 jun
2.27,3mMerja Romppainen -65IF StartÖrebro19 aug
2.27,4mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro19 jun
2.27,9mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro28 maj
2.27,9mPetra Janetzky -61Hällefors SKÖrebro19 jun
2.33,7mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro19 aug
2.33,7mSusanne Persson -63IF StartÖrebro19 aug
2.34,9mCaroline Nilsson -66IF StartKarlstad16 sep
2.35,3mMarie Andersson -64Rockhammars IKÖrebro16 aug
2.35,6mAnneli Jakobsson -64IF StartÖrebro28 maj
2.36,7mKatarina Vähäsarja -63Rockhammars IKÖrebro19 aug
2.37,8mSari Siermala -64Rockhammars IKÖrebro19 aug
2.38,4mSonja Lewis -65Fjugesta IFFjugesta3 jul

KVINNOR 1500 M
4.36,4mAnn Sundström -57IF StartHanden4 jun
4.41,89Ulla Heggemann -60IF StartGöteborg16 sep
5.17,7mElisabeth Bogges -62IF StartKvarnsveden5 aug
5.52,0mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro9 sep

KVINNOR 3000 M
9.32,32Ann Sundström -57IF StartGöteborg6 jul

KVINNOR MARATHON
3.35.20Gisela Bladh -24Örebro AIKViareggio, ITA16 sep

KVINNOR 100 M HÄCK
18,42Cathrine Carlsson -61IF StartStockholm22 aug
Manuella tider
15,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
15,8mAnna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro14 jun
16,7mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro20 jun
16,9mMarita Pettersson -57IF StartFjugesta26 jun
18,0mMaria Ungdahl -63Stocksäters IFÖrebro20 jun
18,4mAnneli Andersson -59Fjugesta IFFjugesta26 jun

KVINNOR 400 M HÄCK
65,11Anna-Märta Olausson -59IF StartStockholm22 aug
66,37Marianne Heppich -58Stocksäters IFStockholm4 aug
Manuella tider
65,5mMarianne Heppich -58Stocksäters IFHässleholm25 aug
69,8mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro21 jun
70,6mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro21 jun

KVINNOR HÖJD
1,68Marita Pettersson -57IF StartEnköping22 jul
1,65Anneli Andersson -59Fjugesta IFStockholm4 aug
1,63Cathrine Carlsson -61IF StartHanden4 jun
1,60Boel Martinsson -58IF StartÖrebro19 jun
1,53Elisabeth Bogges -62IF StartStockholm23 sep
1,51Lena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro20 aug
1,50Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
1,48Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro28 maj
1,48Helen Gustavsson -65Stocksäters IFÖrebro20 aug
1,45Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFÖrebro28 maj
1,44Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro19 aug
1,42Charlotte Vesterlund -66IF StartVästerås13 aug
1,42Anette Karlsson -66IFK NoraFrövi26 aug
1,41Helena Larsson -63IF StartÖrebro19 aug
1,40Ylva Persson -65Frövi IKNora11 jun
1,40Anette Johansson -64Frövi IKNora11 jun
1,40Barbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro19 jun
1,39Annelie Andersson -64IFK NoraGlanshammar10 aug
1,36Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro20 aug
Inomhus
1,59Barbro Månsson -62Stocksäters IFVästerås6 jan
1,50Carin Wikström -64Stocksäters IFÖrebro18 feb
1,45Charlotte Vesterlund -66IF StartKarlstad11 mar

KVINNOR LÄNGD
5,50Karin Sandberg -55IF StartStockholm22 aug
5,39Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg9 jul
5,07Marita Pettersson -57IF StartÖrebro20 jun
4,95Anna-Märta Olausson -59IF StartFjugesta26 jun
4,86Christina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro20 aug
4,84Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFjugesta26 jun
4,83Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
4,53Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro20 aug
4,40Ulla Heggemann -60IF StartLidingö5 aug
4,38Annika Frykholm -65IF StartÖrebro13 jun
4,35Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro13 jun
4,33Elisabeth Bogges -62IF StartÖrebro28 maj
Inomhus
5,42Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun12 feb
4,80Ulla Heggemann -60IF StartVästerås13 jan

KVINNOR KULA
11,24Anette Andersson -55Fjugesta IFFjugesta24 jul
10,40Boel Martinsson -58IF StartÖrebro13 jun
10,02Anneli Andersson -59Fjugesta IFÖrebro13 jun
9,78Marita Pettersson -57IF StartÖrebro19 jun
9,40Marjo Åkerman -63Hällefors FFKopparberg4 jun
8,41Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
8,26Kerstin Timan -58IF StartÖrebro19 jun
8,24Anna-Märta Olausson -59IF StartFjugesta26 jun
8,23Eva Timan -62IF Start
8,05Karin Sandberg -55IF StartÖrebro19 jun

KVINNOR DISKUS
33,22Anneli Andersson -59Fjugesta IFFjugesta8 sep
33,14Inger Porsander -57IF StartÖrebro21 jun
30,12Anette Andersson -55Fjugesta IFFjugesta8 sep
28,14Boel Martinsson -58IF StartÖrebro13 jun
25,44Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro21 jun
25,24Annelis Svensson -61Stocksäters IFÖrebro20 aug
22,78Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 jun
22,32Eva Gustafsson -61Stocksäters IFHallsberg7 jun
22,24Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg31 jul
22,18Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro20 aug
21,66Marie-Louise Sander -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg31 jul
21,28Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFFjugesta
20,46Kerstin Timan -58IF StartÖrebro13 jun
20,22Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg7 jun

KVINNOR SPJUT
32,34Marjo Åkerman -63Hällefors FFKarlstad13 aug
28,84Inger Porsander -57IF StartÖrebro20 jun
28,00Birgitta Pettersson -56IF StartÖrebro20 jun
27,38Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
26,70Lena Svensson -64Frövi IKÖrebro14 jun
25,78Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro19 aug
23,16Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro20 jun
22,80Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro19 aug

P18 60 M inomhus
7,33Georg Agorastos -60Stocksäters IFFalun12 feb

P18 100 M
11,25Georg Agorastos -60Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Medvind
11,20Georg Agorastos -60Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Manuella tider
11,1mGeorg Agorastos -60Stocksäters IFÖrebro14 jun
11,5mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
11,5mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro19 aug
11,8mUlf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
12,1mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
12,5mUlf Larsson -60KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
12,5mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro21 jun
Manuell tid, medvind
10,9mGeorg Agorastos -60Stocksäters IFEnköping22 jul

P18 200 M
22,39Georg Agorastos -60Stocksäters IFHässleholm25 aug
Manuella tider
24,9mUlf Johansson -60KFUM ÖrebroÖrebro11 maj
25,2mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro13 jun
25,5mAnders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro11 maj
25,8mUlf Larsson -60KFUM ÖrebroÖrebro13 jun

P18 400 M
50,51Dan Karlsson -60Stocksäters IFHelsingborg8 jul
51,10Georg Agorastos -60Stocksäters IFStockholm23 sep
Manuella tider
55,0mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
56,6mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroTimrå1 jul

P18 800 M
1.56,5mDan Karlsson -60Stocksäters IFEnköping23 jul
2.00,1mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroKil2 aug
2.02,0mAllan Bodare -61Glanshammars IFGöteborg3 sep
2.07,2mAnders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
2.08,1mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro13 jun
2.11,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFNorrköping17 maj
2.11,0mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro16 aug
2.12,5mMorgan Lalander -60Stocksäters IFÖrebro8 jun

P18 1500 M
4.05,0mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroEnköping21 jul
4.20,8mAllan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro20 jun
4.21,5mMichael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
4.24,0mDag Andersson -61Fellingsbro AIKÖrebro14 jun
4.30,0mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
4.40,5mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro20 jun

P18 5000 M
15.41,3mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroEnköping23 jul
15.59,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGöteborg3 sep
17.08,0mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro20 aug
17.11,0mMorgan Lalander -60Stocksäters IFÖrebro20 aug

P18 10000 M
35.25,2mMorgan Lalander -60Stocksäters IFFinnerödja30 aug

P18 MARATHON
2.58.28Morgan Lalander -60Stocksäters IFGöteborg18 nov

P18 2000 M HINDER 0.91
6.29,7mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroEnköping22 jul

P18 110 M HÄCK 1.00
16,3mGeorg Agorastos -60Stocksäters IFÖrebro19 aug
19,3mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro13 aug
20,2mGöran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro13 aug

P18 HÖJD
2,01Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroGöteborg16 sep
1,72Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro12 aug
1,64Gunnar Lindhe -61Vretstorps IFVretstorp11 jun
1,54Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro12 aug

P18 STAV
4,26Ulf Hammarberg -61KFUM ÖrebroÖrebro14 jul
2,60Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro13 aug

P18 LÄNGD
5,75Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro14 jun
5,03Gunnar Lindhe -61Vretstorps IFVretstorp11 jun

P18 TRESTEG
12,30Georg Agorastos -60Stocksäters IFÖrebro13 jun
10,35Gunnar Lindhe -61Vretstorps IFVretstorp8 okt

P18 KULA 7,26
12,55Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg5 jul

P18 KULA 6,25
13,40Göran Karlsson -61Stocksäters IFLübeck, GER30 apr
10,74Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro20 aug
9,90Dag Fredriksson -60Stocksäters IFÖrebro20 aug

P18 DISKUS 2,0
35,08Göran Karlsson -61Stocksäters IFHallsberg26 jul

P18 DISKUS 1,75
37,10Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro19 aug
32,34Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
29,64Dag Fredriksson -60Stocksäters IFÖrebro19 aug

P18 SLÄGGA 6,25
30,50Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro19 aug
29,60Dag Fredriksson -60Stocksäters IFÖrebro19 aug

P18 SLÄGGA 6,0
34,66Dag Fredriksson -60Stocksäters IFHallsberg26 apr

P18 SPJUT 800
40,94Göran Karlsson -61Stocksäters IFÖrebro20 aug
40,42Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroHudiksvall2 aug
34,34Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro20 aug

P16 60 M inomhus
7,62Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFFalun25 feb
7,98Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFFalun25 feb

P16 100 M
11,66Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg9 jul
Manuella tider
11,1mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHalmstad16 jul
11,5mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroVästerås13 aug
12,1mOla Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg4 jun
12,2mJari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro8 jun
12,3mLennart Sanfridsson -63Stocksäters IFÖrebro16 aug
12,5mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro8 jun
12,5mMikael Hedström -63KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
12,5mPär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro8 jun
12,6mTommy Zetterlund -62Stocksäters IFÖrebro19 aug
12,7mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
12,7mJonny Wikström -62Stocksäters IFÖrebro19 aug

P16 200 M
23,8mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg24 jul
24,1mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro13 jun
25,7mLennart Sanfridsson -63Stocksäters IFHallsberg23 sep
26,2mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro13 jun
26,3mJonny Wikström -62Stocksäters IFHallsberg23 sep

P16 400 M
54,7mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
55,2mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro20 aug
56,9mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroKvarnsveden5 aug
58,0mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro14 jun

P16 800 M
2.03,5mLars Holmblad -63Rockhammars IKKil20 aug
2.05,1mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro19 aug
2.07,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg9 aug
2.09,0mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
2.09,2mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg9 aug
2.13,1mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFKopparberg9 aug
2.18,6mOla Sandell -63KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
2.19,8mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
2.22,9mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro19 aug

P16 1000 M
2.39,17Lars Holmblad -63Rockhammars IKStockholm23 sep
2.52,4mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFAskersund12 okt

P16 1500 M
4.13,70Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm17 aug
4.19,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFKarlstad25 jul
4.19,7mLars Holmblad -63Rockhammars IKKarlstad25 jul
4.22,2mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm4 jul
4.23,1mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFKarlstad25 jul
4.31,0mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
4.40,0mOla Sandell -63KFUM ÖrebroÖrebro14 jun

P16 3000 M
8.59,0mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFKvarnsveden5 aug
9.27,0mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFUddevalla30 jul
9.43,6mLars Holmblad -63Rockhammars IKHallsberg31 maj
9.48,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro10 sep
9.48,5mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro10 sep

P16 5000 M
15.45,8mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFEnköping23 jul
16.11,2mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFEnköping23 jul

P16 10000 M
35.27,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFAskersund20 sep

P16 2000 M HINDER 0.91
6.35,32Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm17 aug
6.42,9mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
6.59,3mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro19 aug

P16 110 M HÄCK 0.91
16,7mPeter Fardelin -62KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
19,4mTommy Zetterlund -62Stocksäters IFÖrebro10 sep
20,2mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug

P16 300 M HÄCK 0.76
42,47Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFGöteborg16 sep
Manuella tider
42,1mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
44,3mTommy Zetterlund -62Stocksäters IFÖrebro20 aug
44,5mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
45,8mLars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro20 aug

P16 HÖJD
1,70Peter Fardelin -62KFUM ÖrebroKopparberg9 aug
1,65Conny Craehn -63Stocksäters IFLübeck, GER30 apr
1,65Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
1,60Lennart Sanfridsson -63Stocksäters IFÖrebro13 aug
1,60Fredrik Degerman -63Stocksäters IFÖrebro20 aug
1,52Lars Ekman -63Hällefors FFHagfors21 jun
1,50Juha Holm -63Hällefors FFHagfors21 jun
1,50Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug
Inomhus
1,75Peter Fardelin -62KFUM ÖrebroÖrebro21 mar
1,68Conny Craehn -63Stocksäters IFVästerås6 jan

P16 STAV
2,77Henrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
2,70Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro12 aug

P16 LÄNGD
5,77Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
5,67Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
5,26Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug
5,23Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
5,21Jari Kuusisto -63Hällefors FFHagfors21 jun
5,12Lennart Sanfridsson -63Stocksäters IFÖrebro13 aug

P16 TRESTEG
11,73Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
11,02Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
10,75Jari Kuusisto -63Hällefors FFKarlskoga14 jun

P16 KULA 7,26
10,15Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro20 jun

P16 KULA 6,25
10,85Mats Eriksson -62Stocksäters IFLübeck, GER30 apr

P16 KULA 5,5
13,30Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro8 jun
12,40Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
12,18Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroHallsberg31 maj
11,96Mats Eriksson -62Stocksäters IFHallsberg31 maj
11,45Torgny Lindkvist -62Rockhammars IKÖrebro10 sep
10,82Roger Karlsson -63Fjugesta IFFjugesta22 maj
9,42Mikael Parkeman -62Fjugesta IFFjugesta3 jul
9,24Lars-Åke Letskog -62Åsbro GoIFÖrebro20 aug

P16 DISKUS 2,0
28,68Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro13 jun

P16 DISKUS 1,5
38,10Jari Kuusisto -63Hällefors FFStockholm23 sep
35,54Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
35,08Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
26,84Tommy Zetterlund -62Stocksäters IFÖrebro19 aug

P16 SLÄGGA 5,5
38,20Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro13 sep
35,94Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro19 aug
27,98Mikael Parkeman -62Fjugesta IFÖrebro13 sep
26,76Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug

P16 SPJUT 800
60,74Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFVästerås26 aug

P16 SPJUT 600
65,52Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro12 aug
56,94Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro20 aug
46,58Risto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg4 jun
45,34Mikael Parkeman -62Fjugesta IFÖrebro20 aug
43,70Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro11 maj
43,56Juha Holm -63Hällefors FFHagfors21 jun
42,86Roger Karlsson -63Fjugesta IFFjugesta3 jul
41,70Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg20 sep

P14 100 M
13,02Jonny Andersson -64Stocksäters IFKarlstad16 sep
Manuella tider
12,4mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
12,5mTorgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro20 aug
12,8mMikael Filipsson -65KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
12,8mJonny Andersson -64Stocksäters IFÖrebro20 aug
12,9mMichael Legneroth -64Fjugesta IFKarlstad13 aug
12,9mOla Carlsson -65Glanshammars IFÖrebro20 aug
13,1mJonny Stensson -64Stocksäters IFHallsberg21 jun
13,1mGöran Jansson -64Frövi IKKopparberg9 aug
13,1mPeter Letskog -64Åsbro GoIFÖrebro16 aug
13,2mTommy Ståhl -64IFK NoraSollentuna30 jun
13,4mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroKopparberg24 jul
13,5mJari Ojala -64Hällefors FFÖrebro8 jun
13,5mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFKopparberg9 aug
13,7mKrister Lissmats -65IFK NoraSollentuna30 jun
13,8mAnders Karlsson -65Stocksäters IFHallsberg31 maj
13,8mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKopparberg4 jun
13,8mStefan Stolt -64Rockhammars IKNora11 jun
Tveksam tidtagning
12,0mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg24 jul

P14 400 M
58,0mChrister Karlsson -64Stocksäters IFÖrebro14 jun

P14 800 M
2.25,5mJonny Stensson -64Stocksäters IFÖrebro13 jun
2.29,9mGöran Jansson -64Frövi IKSpånga3 sep
2.31,4mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFSpånga3 sep
Inomhus
2.23,7mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro14 jan
2.23,9mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro14 jan
2.24,4mChrister Karlsson -64Stocksäters IFÖrebro14 jan

P14 1000 M
2.52,6mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
2.52,9mTommy Sander -64KFUM ÖrebroVästerås13 aug
2.53,8mMikael Filipsson -65KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
2.54,9mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg9 aug
2.59,9mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
3.00,0mMats Alderholm -65Glanshammars IFKarlstad25 jul
3.00,1mChrister Karlsson -64Stocksäters IFKil28 maj
3.00,8mJonny Stensson -64Stocksäters IFKil28 maj
3.01,2mHåkan Mann -65Åsbro GoIFÖrebro16 aug
3.03,2mStefan Stolt -64Rockhammars IKFjugesta17 jul
3.09,1mGöran Ekenberg -64KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
3.16,5mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg22 jun
3.17,0mTommy Ståhl -64IFK NoraNora11 jun
3.17,7mPer Hjelte -64IFK NoraKopparberg9 aug
3.18,3mMikael Lahall -65KFUM ÖrebroÖrebro16 aug

P14 1500 M
4.33,5mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
4.33,5mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro14 jun

P14 100 M HÄCK 0.84
15,60Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKarlstad17 sep
Manuella tider
15,0mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKarlstad16 sep
16,8mJonny Stensson -64Stocksäters IFKarlstad16 sep
17,8mGöran Jansson -64Frövi IKSpånga2 sep
18,1mHåkan Lindblad -65Frövi IKÖrebro10 sep
18,4mPeter Letskog -64Åsbro GoIF
19,1mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro19 aug
19,5mPer Hjelte -64IFK NoraÖrebro10 sep
19,6mMikael Filipsson -65KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
19,7mAri Anttila -64Rockhammars IKÖrebro10 sep
19,7mRoger Svedberg -65Stocksäters IFÖrebro10 sep
19,8mLeif Norberg -65Rockhammars IKÖrebro12 aug
20,0mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKopparberg31 jul

P14 110 M HÄCK 0.91
17,5mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro10 sep

P14 HÖJD
1,73Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro19 aug
1,58Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro19 aug
1,55Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFNora11 jun
1,54Jonny Stensson -64Stocksäters IFHallsberg23 sep
1,52Roger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
1,50Tomas Sjöholm -64Rockhammars IKNora11 jun
1,50Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg22 jun
1,46Jari Ojala -64Hällefors FFÖrebro19 aug
1,42Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg23 sep
1,40Peter Karlsson -65Frövi IKHallsberg5 jun
1,40Stefan Olsson -65KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
1,40Tomas Jansson -64Fjugesta IFHallsberg5 jun
1,39Per Hjelte -64IFK NoraNora7 aug
1,39Mikael Andersson -64Frövi IKÖrebro12 aug
1,38Anders Karlsson -65Stocksäters IFHallsberg23 sep
Inomhus
1,54Roger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro4 feb
1,54Stefan Olsson -65KFUM ÖrebroKarlstad11 mar

P14 LÄNGD
5,24Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg5 jun

P14 LÄNGD ZON
5,45Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHalmstad16 jul
5,39Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro20 aug
5,19Jari Ojala -64Hällefors FFÖrebro16 aug
5,17Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro20 aug
5,08Peter Letskog -64Åsbro GoIFÖrebro16 aug
4,95Michael Legneroth -64Fjugesta IFKarlstad13 aug
4,73Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg31 maj
4,70Anders Karlsson -65Stocksäters IFHallsberg31 maj
4,65Tommy Ståhl -64IFK NoraNora10 jun
4,64Krister Lissmats -65IFK NoraNora10 jun
4,61Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFNora11 jun
4,59Håkan Lindblad -65Frövi IKNora11 jun
4,57Jonny Stensson -64Stocksäters IFÖrebro12 aug
4,54Ari Anttila -64Rockhammars IKFrövi26 jul
4,50Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg31 maj
4,50Roger Svedberg -65Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Inomhus
5,01Anders Karlsson -65Stocksäters IFFalun25 feb
4,96Peter Zetterlund -65Stocksäters IFFalun25 feb
4,94Christer Karlsson -64Stocksäters IFÖrebro14 jan
4,76Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFFalun25 feb

P14 TRESTEG
11,16Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 jun

P14 KULA 4,0
13,30Krister Lissmats -65IFK NoraFrövi27 jul
12,98Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro19 aug
11,55Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg24 jul
11,50Torgny Larsson -64Fjugesta IFFjugesta24 jul
10,99Jari Ojala -64Hällefors FFÖrebro19 aug
10,80Ronny Rapp -65Frövi IKKopparberg9 aug
10,71Peter Letskog -64Åsbro GoIFKopparberg9 aug
10,29Ari Anttila -64Rockhammars IKKopparberg9 aug
10,24Peter Zetterlund -65Stocksäters IFKopparberg9 aug
9,89Michael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta10 jul
9,46Peter Karlsson -65Frövi IKÖrebro19 aug
9,09Jonny Stensson -64Stocksäters IFÖrebro12 aug
8,77Leif Norberg -65Rockhammars IKFrövi27 jul
8,45Mats Nilsson -65Frövi IKFjugesta10 jul
8,29Conny Carlsson -65IFK NoraÖrebro16 aug

P14 DISKUS 1,0
37,10Torgny Larsson -64Fjugesta IFFjugesta24 jul
33,10Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro10 sep
25,48Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro10 sep
24,66Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKÖrebro10 sep

P14 SPJUT 800
40,86Göran Jansson -64Frövi IKÖrebro13 jun

P14 SPJUT 600
51,18Göran Jansson -64Frövi IKHelsingborg9 jul
47,88Jari Ojala -64Hällefors FFÖrebro20 aug
41,44Ari Anttila -64Rockhammars IKÖrebro20 aug
37,96Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
37,04Torgny Larsson -64Fjugesta IFHagfors21 jun
36,52Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFSpånga4 sep
33,90Mikael Andersson -64Frövi IKÖrebro20 aug
33,12Roger Svedberg -65Stocksäters IFHallsberg23 sep
32,74Leif Norberg -65Rockhammars IKNora11 jun
31,14Ronny Rapp -65Frövi IKFrövi20 jul
30,46Jonny Stensson -64Stocksäters IFHallsberg23 sep
30,42Peter Letskog -64Åsbro GoIFHallsberg5 jun
28,76Håkan Lindblad -65Frövi IKNora11 jun
28,10Robert Fransson -65KFUM ÖrebroÖrebro7 sep
27,72Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg23 sep

P12 100 M medvind
12,62Robert Gustavsson -66Frövi IKKarlstad16 sep

P12 100 M
12,7mRobert Gustavsson -66Frövi IKKarlstad16 sep
13,4mMikael Lennström -66KFUM ÖrebroKarlstad16 sep
14,0mPer Andersson -66Frövi IKÖrebro10 aug
14,1mLars-Erik Larsson -66IFK NoraNora10 jun
14,1mTimo Uutela -66Hällefors FFHagfors21 jun
14,2mHåkan Larsson -66KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
14,3mMats Appelros -66Fjugesta IFÖrebro10 sep
14,3mTomas Grönkvist -67KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
14,4mMagnus Henriksson -66KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
14,4mSimo Perkiö -66Rockhammars IKNora10 jun
14,4mSverker Persson -66Fjugesta IFFjugesta
14,5mAnders Persson -67Stocksäters IFÖrebro10 sep
14,5mOla Karlsson -66Frövi IKÖrebro10 sep
14,6mKenneth Eriksson -67Frövi IKÖrebro10 sep

P12 400 M
66,0mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
66,0mRolf Krügel -67KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
66,5mPer Andersson -66Frövi IKÖrebro10 sep
67,5mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
68,1mJan-Erik Hultman -66Frövi IKÖrebro10 sep
72,0mMagnus Johansson -67Frövi IKÖrebro10 sep

P12 800 M
2.30,3mLars-Erik Larsson -66IFK NoraNora11 jun
2.30,8mTimo Uutela -66Hällefors FFNora11 jun
2.36,9mJan-Erik Hultman -66Frövi IKNora11 jun
2.38,7mMagnus Grönkvist -66Ljusnarsbergs AIFNora11 jun
2.39,5mMagnus Johansson -67Frövi IKNora11 jun
2.42,8mPer Andersson -66Frövi IKNora11 jun

P12 1000 M
3.03,8mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroKarlstad16 sep
3.09,2mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
3.11,8mRolf Krügel -67KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
3.14,1mLars-Erik Larsson -66IFK NoraHallsberg6 jun
3.14,4mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
3.14,9mTimo Uutela -66Hällefors FFHagfors21 jun
3.15,2mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
3.15,3mMartin Malmqvist -66KFUM ÖrebroÖrebro8 jun
3.20,2mJohan Stigebäck -68KFUM ÖrebroÖrebro11 maj
3.23,5mPeter Torstensson -67KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
3.24,0mPeter Svensson -67Stocksäters IFÖrebro19 aug
3.25,9mJoakim Larsson -66Rockhammars IKVästerås18 jun
3.26,0mTorbjörn Widström -67IFK NoraNora14 jun
3.27,2mMats Larsson -66Rockhammars IKVästerås13 aug
3.27,3mJan-Erik Hultman -66Frövi IKHallsberg6 jun
3.27,8mTomas Holm -66Fjugesta IFKarlstad25 jul
3.29,6mAnders Lindéus -67KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
3.30,2mJoakim Krigsman -67Frövi IKFjugesta10 jul
3.30,7mThomas Andersson -66Frövi IKÖrebro16 aug
3.31,7mMagnus Johansson -67Frövi IKNora27 aug

P12 HÖJD
1,50Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKarlstad16 sep
1,35Jukka Ojala -66Hällefors FFHagfors24 maj
1,35Per Andersson -66Frövi IKFrövi25 jul
1,35Tomas Holm -66Fjugesta IFMariestad21 aug
1,33Robert Gustavsson -66Frövi IKSpånga2 sep
1,33Nicklas Andersson -67Frövi IKÖrebro10 sep
1,30Lars-Erik Larsson -66IFK NoraNora31 maj
1,30Timo Uutela -66Hällefors FFNora11 jun
1,30Lars Andréen -66IFK NoraNora7 aug
1,30Håkan Larsson -66KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
1,30Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro10 sep
1,30Mikael Karlsson -67Stocksäters IFÖrebro10 sep
1,29Mats Eriksson -67Fjugesta IFFjugesta3 jul
1,27Karl-Johan Strid -66Stocksäters IFÖrebro13 aug

P12 LÄNGD ZON
4,75Timo Uutela -66Hällefors FFÖrebro20 aug
4,66Lars-Erik Larsson -66IFK NoraNora10 jun
4,61Per Andersson -66Frövi IKÖrebro20 aug
4,55Jukka Ojala -66Hällefors FFÖrebro20 aug
4,38Robert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro20 aug
4,33Mikael Lennström -66KFUM ÖrebroNora27 aug
4,19Ari Niittymäki -66Hällefors FFNora11 jun
4,13Mats Appelros -66Fjugesta IFÖrebro16 aug
4,13Magnus Henriksson -66KFUM ÖrebroNora27 aug
4,11Magnus Wallin -66Rockhammars IKNora10 jun
4,05Joakim Krigsman -67Frövi IKFrövi25 jul
4,02Benny Gill -67Frövi IKNora10 jun
4,02Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFNora10 jun
4,02Karl-Johan Strid -66Stocksäters IFKumla1 aug
3,99Håkan Larsson -66KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
Inomhus
4,45Mikael Lennström -66KFUM ÖrebroKarlstad11 mar
4,23Magnus Henriksson -66KFUM ÖrebroKarlstad11 mar
4,19Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroEnköping5 mar

P12 KULA 3,0
11,19Robert Gustavsson -66Frövi IKFjugesta10 jul
9,15Simo Perkiö -66Rockhammars IKÖrebro19 aug
8,71Jukka Ojala -66Hällefors FFKopparberg4 jun
8,67Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
8,62Christer Ängsved -66Frövi IKNora27 aug
8,33Mats Appelros -66Fjugesta IFFjugesta
8,31Karl-Johan Strid -66Stocksäters IFNora27 aug
8,22Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroNora27 aug
8,04Lars-Erik Larsson -66IFK NoraNora7 jun
7,81Peter Holm -66KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
7,78Timo Uutela -66Hällefors FFHagfors21 jun
7,77Joakim Krigsman -67Frövi IKFrövi26 jul
7,52Mats Eriksson -67Fjugesta IFFjugesta

P12 SPJUT 400
27,46Roger Åhfeldt -67Frövi IKFrövi27 jul
26,92Per Andersson -66Frövi IKFrövi27 jul
26,90Mats Eriksson -67Fjugesta IF
26,34Magnus Alexandersson -66Frövi IKÖrebro10 sep
26,00Karl-Johan Strid -66Stocksäters IFÖrebro10 sep
25,44Simo Perkiö -66Rockhammars IKÖrebro10 sep
24,70Jan-Erik Hultman -66Frövi IKFrövi27 jul
24,32Benny Gill -67Frövi IKÖrebro10 sep

F18 200 M
28,5mCathrine Carlsson -61IF StartEnköping23 jul

F18 400 M
61,3mUlla Heggemann -60IF StartNyköping9 sep
62,1mMarine Jakobsson -60IF StartNyköping9 sep

F18 800 M
2.15,0mUlla Heggemann -60IF StartHässleholm25 aug
2.18,54Marine Jakobsson -60IF StartStockholm22 aug
2.27,9mPetra Janetzky -61Hällefors SKÖrebro19 jun

F18 1500 M
4.41,89Ulla Heggemann -60IF StartGöteborg16 sep

F18 100 M HÄCK 0.84
18,42Cathrine Carlsson -61IF StartStockholm22 aug

F18 HÖJD
1,63Cathrine Carlsson -61IF StartHanden4 jun

F18 LÄNGD
4,40Ulla Heggemann -60IF StartLidingö5 aug
Inomhus
4,80Ulla Heggemann -60IF StartVästerås13 jan

F18 KULA 4,0
8,41Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug

F18 DISKUS 1,0
25,44Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro21 jun
25,24Annelis Svensson -61Stocksäters IFÖrebro20 aug
22,78Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 jun
22,32Eva Gustafsson -61Stocksäters IFHallsberg7 jun

F18 SPJUT 600
22,80Marianne Tillqvist -61Stocksäters IFÖrebro19 aug

F16 60 M inomhus
8,02Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun25 feb

F16 100 M
12,83Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg8 jul
12,91Ann Sääw -63Stocksäters IFGöteborg16 sep
13,39Eva Otterström -62IF StartStockholm22 aug
Manuella tider
12,5mAnn Sääw -63Stocksäters IFHelsingborg8 jul
12,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,0mEva Otterström -62IF StartÖrebro21 jun
13,6mHelena Larsson -63IF StartÖrebro28 maj
13,7mChristina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,8mCarita Myllyniemi -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro8 jun
14,2mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro14 jun

F16 200 M
26,52Ann Sääw -63Stocksäters IFHässleholm25 aug
28,34Catrine Vesterlund -62IF StartStockholm22 aug
Medvind
27,96Eva Otterström -62IF StartHässleholm25 aug
Manuella tider
26,5mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro19 jun
26,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro13 jun
28,2mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro13 jun
28,5mChristina Karlsson -63Stocksäters IFLübeck, GER30 apr
29,5mHelena Larsson -63IF StartÖrebro14 jun

F16 400 M
62,3mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro20 aug
62,7mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro14 jun
63,4mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro14 jun
63,5mEva Otterström -62IF StartÖrebro14 jun
68,4mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug

F16 800 M
2.26,5mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro19 jun
2.27,4mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro19 jun
2.33,7mSusanne Persson -63IF StartÖrebro19 aug
2.36,7mKatarina Vähäsarja -63Rockhammars IKÖrebro19 aug

F16 1500 M
5.17,7mElisabeth Bogges -62IF StartKvarnsveden5 aug
5.52,0mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro9 sep

F16 60 M HÄCK 0.76 inomhus
9,57Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun12 feb

F16 100 M HÄCK 0.84
15,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
16,7mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro20 jun
18,0mMaria Ungdahl -63Stocksäters IFÖrebro20 jun

F16 100 M HÄCK 0.76
15,68Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg9 jul
17,56Ann Sääw -63Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Manuella tider
17,2mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro9 sep
17,5mMaria Ungdahl -63Stocksäters IFKvarnsveden5 aug
17,7mChristina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro19 aug
18,5mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
19,1mHelena Larsson -63IF StartÖrebro9 sep
19,3mCarita Myllyniemi -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug

F16 400 M HÄCK 0.76
69,8mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro21 jun
70,6mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro21 jun

F16 HÖJD
1,53Elisabeth Bogges -62IF StartStockholm23 sep
1,50Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
1,44Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro19 aug
1,41Helena Larsson -63IF StartÖrebro19 aug
1,40Barbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro19 jun
1,35Carina Gerhardsson -63IF StartHallsberg7 jun
1,35Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg20 sep
Inomhus
1,59Barbro Månsson -62Stocksäters IFVästerås6 jan
1,35Rose-Marie Mohlin -63Stocksäters IFPålsboda24 jan
1,35Susanna Tenconi -63Stocksäters IFPålsboda24 jan

F16 LÄNGD
5,39Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg9 jul
4,86Christina Karlsson -63Stocksäters IFÖrebro20 aug
4,83Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 aug
4,53Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro20 aug
4,35Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro13 jun
4,33Elisabeth Bogges -62IF StartÖrebro28 maj
4,18Helena Larsson -63IF StartÖrebro13 jun
Inomhus
5,42Barbro Månsson -62Stocksäters IFFalun12 feb
4,24Carita Myllyniemi -63Ljusnarsbergs AIFFalun25 feb

F16 KULA 4,0
9,40Marjo Åkerman -63Hällefors FFKopparberg4 jun
8,23Eva Timan -62IF Start
7,51Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg4 jun
7,31Marie-Louise Sander -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
7,10Katarina Vähäsarja -63Rockhammars IKRockhammar
7,06Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro28 maj
6,90Helena Larsson -63IF StartÖrebro12 aug
Inomhus
7,02Susanne Ivarsson -62Stocksäters IFPålsboda28 feb

F16 DISKUS 1,0
22,24Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg31 jul
22,18Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro20 aug
21,66Marie-Louise Sander -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg31 jul
20,22Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFHallsberg7 jun
19,04Susanna Tenconi -63Stocksäters IFHallsberg7 jun
18,36Helena Larsson -63IF StartHallsberg7 jun

F16 SPJUT 600
32,34Marjo Åkerman -63Hällefors FFKarlstad13 aug
27,38Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
25,78Marina Gerhardsson -62Stocksäters IFÖrebro19 aug
23,16Lena Karlsson -62Stocksäters IFÖrebro20 jun

F14 100 M
13,44Carin Wikström -64Stocksäters IFKarlstad16 sep
13,87Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFUddevalla30 jul
Manuella tider
13,3mYvonne Nilsson -65Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,4mCarin Wikström -64Stocksäters IFÖrebro20 aug
13,7mMaria Melander -65Stocksäters IFÖrebro21 jun
13,8mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro28 maj
13,8mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKHelsingborg9 jul
14,0mCarina Carlsson -64Fjugesta IFFinspång10 jun
14,0mAnnelie Andersson -64IFK NoraSollentuna30 jun
14,0mPernilla Boström -64Stocksäters IFÖrebro20 aug
14,1mMarie Bergstrand -65Stocksäters IFÖrebro28 maj
14,1mElisabeth Sääf -64IFK NoraNora10 jun
14,3mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro8 jun
14,3mLilliot Andersson -64Fjugesta IFKarlstad25 jul
14,3mAnette Johansson -64Frövi IKFrövi25 jul
14,3mLena Ekeroth -64Fjugesta IFFjugesta
Manuell tid, medvind
13,3mCarin Wikström -64Stocksäters IFKarlstad25 jul

F14 200 M
30,0mAnnika Frykholm -65IF StartHallsberg7 jun
30,5mMia ErikssonGlanshammars IFHallsberg7 jun
30,8mLilliot Andersson -64Fjugesta IFHallsberg7 jun

F14 400 M
66,0mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro9 sep
66,5mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro9 sep
67,4mAnette Johansson -64Frövi IKÖrebro9 sep
70,4mMerja Romppainen -65IF StartÖrebro14 jun
71,0mSonja Lewis -65Fjugesta IFÖrebro9 sep

F14 800 M
2.26,4mAnnika Frykholm -65IF StartKarlstad16 sep
2.27,3mMerja Romppainen -65IF StartÖrebro19 aug
2.33,7mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro19 aug
2.35,3mMarie Andersson -64Rockhammars IKÖrebro16 aug
2.35,6mAnneli Jakobsson -64IF StartÖrebro28 maj
2.37,8mSari Siermala -64Rockhammars IKÖrebro19 aug
2.38,4mSonja Lewis -65Fjugesta IFFjugesta3 jul
2.41,0mAnnelie Andersson -64IFK NoraNora11 jun
2.45,3mTove Olsson -65IFK NoraGlanshammar10 aug
2.45,7mAnne Nykänen -64Ljusnarsbergs AIFKarlstad25 jul
2.46,0mHelene Larsson -65IF StartÖrebro12 aug
2.46,2mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro8 jun
2.47,3mAnette Suomela -64Stocksäters IFÖrebro28 maj
2.48,7mHelen Gustavsson -65Stocksäters IFGlanshammar10 aug

F14 80 M HÄCK 0.76
13,3mMarie Bergstrand -65Stocksäters IFKarlstad16 sep
13,5mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro9 sep
14,1mAnneli Jakobsson -64IF StartÖrebro19 aug
14,4mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro19 aug
14,9mLena Ekeroth -64Fjugesta IFHallsberg7 jun
15,4mAnette Berg -65IF StartÖrebro9 sep
15,5mAnn-Christin Lindeberg -65Stocksäters IFÖrebro9 sep
15,6mMaria Melander -65Stocksäters IFHallsberg22 jun
16,0mYlva Persson -65Frövi IKÖrebro19 aug
16,2mMarie Andersson -64Rockhammars IKÖrebro12 aug
16,2mHelene Larsson -65IF StartÖrebro12 aug

F14 HÖJD
1,51Lena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro20 aug
1,48Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro28 maj
1,48Helen Gustavsson -65Stocksäters IFÖrebro20 aug
1,45Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFÖrebro28 maj
1,40Anette Johansson -64Frövi IKNora11 jun
1,40Ylva Persson -65Frövi IKNora11 jun
1,39Annelie Andersson -64IFK NoraGlanshammar10 aug
1,35Anette Berg -65IF StartÖrebro12 aug
1,34Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFHallsberg7 aug
1,33Lena Larsson -65Stocksäters IFHallsberg21 jun
1,32Marie Andersson -64Rockhammars IKRockhammar
1,30Malin Lake -65IF StartÖrebro28 maj
1,30Ann-Christin Lindeberg -65Stocksäters IFHallsberg21 jun
1,30Helene Pettersson -64Glanshammars IFGlanshammar10 aug
Inomhus
1,50Carin Wikström -64Stocksäters IFÖrebro18 feb
1,30Maria Stelin -64Stocksäters IFPålsboda24 jan

F14 LÄNGD
4,84Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFjugesta26 jun

F14 LÄNGD ZON
4,90Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKNora11 jun
4,86Annelie Andersson -64IFK NoraÖrebro9 sep
4,79Helen Gustavsson -65Stocksäters IFÖrebro9 sep
4,72Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFÖrebro19 aug
4,69Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFÖrebro19 aug
4,54Marie Larsson -64IF StartÖrebro19 aug
4,54Lena Ekeroth -64Fjugesta IFFjugesta
4,41Helene Larsson -65IF StartÖrebro9 sep
4,38Annika Frykholm -65IF StartÖrebro13 jun
4,33Ylva Persson -65Frövi IKNora11 jun
4,32Lena Larsson -65Stocksäters IFÖrebro9 sep
4,31Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFNora11 jun
4,30Helene Pettersson -64Glanshammars IFÖrebro9 sep
4,29Anneli Jakobsson -64IF StartSpånga2 sep
Inomhus
4,47Tuire Paasio -64IF StartÖrebro14 jan
4,44Marie Bergstrand -65Stocksäters IFFalun25 feb
4,41Pernilla Boström -64Stocksäters IFFalun25 feb

F14 KULA 4,0
7,10Anneli Jakobsson -64IF StartÖrebro13 jun
6,76Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFjugesta26 jun

F14 KULA 3,0
10,23Annika Olsson -64IF StartÖrebro9 sep
9,77Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFKarlstad16 sep
9,43Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKFrövi27 jul
9,16Tiina Harjaluoma -64IFK NoraÖrebro20 aug
8,91Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFjugesta10 jul
8,90Gunilla Carlsson -65Fjugesta IFFjugesta
8,78Ylva Persson -65Frövi IKNora11 jun
8,36Lena Svensson -64Frövi IKÖrebro12 aug
8,29Anneli Jakobsson -64IF StartSpånga2 sep
8,05Lena Ekeroth -64Fjugesta IFFjugesta22 maj
7,74Carina Karlsson -64Fjugesta IFFinspång10 jun
7,69Carina Blomberg -64Glanshammars IFGlanshammar10 aug
7,68Anette Johansson -64Frövi IKÖrebro20 aug
7,45Annika Jansson -65Stocksäters IFHallsberg7 jun

F14 DISKUS 1,0
21,28Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFFjugesta
19,64Tiina Harjaluoma -64IFK NoraÖrebro9 sep
18,72Lena Svensson -64Frövi IKÖrebro9 sep
18,08Annika Olsson -64IF StartÖrebro9 sep
16,62Anneli Nordqvist -64Fellingsbro AIKÖrebro9 sep
16,56Carina Blomberg -64Glanshammars IFÖrebro9 sep

F14 SPJUT 600
26,70Lena Svensson -64Frövi IKÖrebro14 jun

F14 SPJUT 400
34,68Lena Svensson -64Frövi IKNora11 jun
27,52Karin Pettersson -65Fjugesta IFKarlstad16 sep
26,46Annika Jansson -65Stocksäters IFHallsberg23 sep
24,10Anette Johansson -64Frövi IKÖrebro19 aug
24,00Lena Ekeroth -64Fjugesta IFÖrebro19 aug
22,94Carina Blomberg -64Glanshammars IFÖrebro19 aug
22,70Tiina Harjaluoma -64IFK NoraNora11 jun
21,62Ylva Persson -65Frövi IKÖrebro19 aug
21,26Anette Sandberg -64Fellingsbro AIKNora11 jun
19,84Ann-Christin Lindeberg -65Stocksäters IFÖrebro19 aug
18,08Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKNora11 jun
17,80Ann-Sofi Pihl -65Fjugesta IFFjugesta3 jul

F12 100 M
14,89Ulrika Backre -68Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Manuella tider
13,9mPetra Dahlgren -66IF StartÖrebro20 aug
13,9mAnette Karlsson -66IFK NoraÖrebro9 sep
14,3mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro16 aug
14,4mHelen Jansson -66IF StartÖrebro20 aug
14,5mKarin Sundeqvist -66Stocksäters IFHallsberg7 aug
14,5mCharlotte Vesterlund -66IF StartSpånga2 sep
14,5mUlrika Backre -68Stocksäters IFHelsingborg9 jul
14,6mSofia Ahrel -66Fellingsbro AIKÖrebro28 maj
14,6mHelena Öunapuu -67IF StartÖrebro20 aug
14,7mCamilla Haglund -67IFK NoraÖrebro20 aug
14,7mMargareta Larsson -66Fellingsbro AIKSpånga2 sep
14,8mKarin Karlsson -67Stocksäters IFHelsingborg9 jul
Manuella tider, medvind
14,1mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKFrövi26 aug
14,4mUlrika Backre -68Stocksäters IFFrövi26 aug

F12 200 M
30,4mPetra Dahlgren -66IF StartÖrebro13 jun
30,8mCamilla Haglund -67IFK NoraKumla6 jun
31,2mHelena Öunapuu -67IF StartKumla6 jun
31,3mUlrika Backre -68Stocksäters IFHallsberg23 sep
31,5mHelene Jansson -66IF StartÖrebro13 jun
32,5mKarin Sundeqvist -66Stocksäters IFHallsberg23 sep

F12 400 M
68,4mCamilla Haglund -67IFK NoraÖrebro9 sep
69,9mCaroline Nilsson -66IF StartÖrebro9 sep
72,0mMargareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro9 sep
72,5mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro9 sep

F12 800 M
2.34,9mCaroline Nilsson -66IF StartKarlstad16 sep
2.43,2mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro16 aug
2.43,7mCamilla Haglund -67IFK NoraÖrebro28 maj
2.43,9mMargareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro16 aug
2.47,7mBritt-Marie Svensson -66IFK NoraNora7 aug
2.49,0mEira Siermala -66Rockhammars IKÖrebro19 aug
2.50,7mCharlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro11 maj
2.51,5mRitva-Liisa Söderman -66Hällefors FFHagfors21 jun
2.51,7mMonica Ingvarsson -66Frövi IKÖrebro19 aug
2.51,9mAnnika Sandberg -66Stocksäters IFÖrebro19 aug
2.53,6mKristina KarlssonIF StartÖrebro28 maj
2.57,0mMaria Mahabir -66Fjugesta IFHelsingborg8 jul
2.57,2mInger Crawford -67IF StartÖrebro28 maj
2.58,5mEleonore Bogges -66IF StartHuddinge18 jun
2.58,9mCecilia Gustafsson -67Frövi IKFjugesta10 jul
2.59,9mTove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFKvarnsveden18 jun
Inomhus
2.50,7mPetra Dahlgren -66IF StartÖrebro4 feb

F12 60 M HÄCK 0.76
12,1mMaria Johansson -67Stocksäters IFKumla6 jun
12,8mZenita Nordberg -66IF StartKumla6 jun

F12 HÖJD
1,42Charlotte Vesterlund -66IF StartVästerås13 aug
1,42Anette Karlsson -66IFK NoraFrövi26 aug
1,36Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro20 aug
1,35Helen Jansson -66IF StartFrövi25 jul
1,30Annika Sandberg -66Stocksäters IFUddevalla30 jul
1,30Britt-Marie Svensson -66IFK NoraNora7 aug
1,30Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro12 aug
1,30Caroline Nilsson -66IF StartÖrebro12 aug
1,23Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg5 jul
1,20Karin Sundeqvist -66Stocksäters IFHallsberg21 jun
1,20Louise Hultgren -67Stocksäters IFÖrebro20 aug
1,20Eira Siermala -66Rockhammars IKÖrebro20 aug
Inomhus
1,45Charlotte Vesterlund -66IF StartKarlstad11 mar
1,22Louise Hultgren -67Stocksäters IFHallsberg7 apr

F12 LÄNGD ZON
4,49Anette Karlsson -66IFK NoraÖrebro19 aug
4,47Britt-Marie Svensson -66IFK NoraÖrebro9 sep
4,41Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro19 aug
4,19Annika Sandberg -66Stocksäters IFÖrebro19 aug
4,15Petra Dahlgren -66IF StartÖrebro19 aug
4,14Karin Sundeqvist -66Stocksäters IFÖrebro19 aug
4,11Helene Jansson -66IF StartÖrebro19 aug
4,11Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro9 sep
4,08Helena Öunapuu -67IF StartÖrebro28 maj
3,97Christina Andersson -66IFK NoraNora11 jun
3,90Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg31 maj
3,88Maria JohanssonFellingsbro AIKÖrebro9 sep

F12 KULA 3,0
7,69Eira Siermala -66Rockhammars IKNora11 jun
7,44Christina Andersson -66IFK NoraNora2 aug
7,01Anette Karlsson -66IFK NoraKumla6 jun
6,81Marina Stridfeldt -66IF StartKumla6 jun
6,58Åsa HjelteIFK NoraNora11 jun
6,52Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKSpånga2 sep
6,35Maria Mahabir -66Fjugesta IFHelsingborg9 jul
6,35Maria Thielebeule -66Fellingsbro AIKÖrebro12 aug
6,32Åsa Malm -66Stocksäters IFHallsberg23 sep
6,28Annika Sandberg -66Stocksäters IFHallsberg23 sep

F12 SPJUT 400
20,14Marie Haag -67Frövi IKÖrebro9 sep
18,78Åsa Malm -66Stocksäters IFÖrebro9 sep
18,04Maria Thielebeule -66Fellingsbro AIKÖrebro9 sep
17,38Åsa HjelteIFK NoraÖrebro9 sep
15,94Annika Sandberg -66Stocksäters IFHallsberg23 sep