NÄRKESSTATISTIK 1979 (inklusive ungdomsstatistik)
(uppdat 180622)

MÄN 60 M inomhus
7,09Georg Agorastos -60Stocksäters IFFalun10 mar
7,14Per Bäck -59Stocksäters IFGöteborg27 jan
7,15Jan Axelsson -58Stocksäters IFGöteborg27 jan
7,60Börje Nordin -50Åsbro GoIFGöteborg27 jan
7,61Mats Sandberg -69Stocksäters IFGöteborg27 jan
7,75Torgny Larsson -64Fjugesta IFFalun17 feb
7,77Christer Karlsson -64Stocksäters IFFalun17 feb

MÄN 100 M
11,18Jan Axelsson -58Stocksäters IFStockholm3 jul
11,18Georg Agorastos -60Stocksäters IFMalmö11 aug
11,39Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg8 jul
11,61Ulf Johansson -60Stocksäters IFKarlstad21 jul
11,79Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroVästerås27 jul
Medvind
11,09Jan Axelsson -58Stocksäters IFKarlstad20 jul
Manuella tider
11,2mPer Bäck -59Stocksäters IFÖrebro19 jun
11,2mUlf Johansson -60Stocksäters IFÖrebro1 aug
11,2mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro1 aug
11,3mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro19 jun
11,4mMikael Friberg -62IFK NoraÖrebro9 aug
11,5mUlf Larsson -50KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
11,5mAron Hultin -53KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
11,5mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
11,6mTord Granskog -50KFUM ÖrebroKöyliö, FIN29 jun
11,6mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp
11,8mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp
11,9mChrister Roos -43KFUM ÖrebroVästerås15 jun
11,9mUlf Hammarberg -61Stocksäters IFÖrebro1 aug
11,9mMats Karlsson -61KFUM ÖrebroGlanshammar28 aug
11,9mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
11,9mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp
Manuell tid, medvind
11,2mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro1 aug

MÄN 150 M
16,5mJan Axelsson -58Stocksäters IFKarlskrona19 maj

MÄN 200 M
22,08Jan Axelsson -58Stocksäters IFKarlstad22 jul
22,82Georg Agorastos -60Stocksäters IFVästerås29 jul
23,55Ulf Johansson -60Stocksäters IFKarlstad22 jul
23,81Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFVästerås29 jul
24,16Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroKarlstad22 jul
Manuella tider
22,8mPer Bäck -59Stocksäters IFÖrebro12 jun
22,9mTord Granskog -50KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
23,2mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro31 jul
23,3mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro12 jun
23,3mUlf Johansson -60Stocksäters IFÖrebro31 jul
23,4mBörje Nordin -50Åsbro GoIFSpånga5 aug
23,9mHans-Göran Eriksson -56KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
24,0mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp
24,1mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro12 jun
24,3mChrister Roos -43KFUM ÖrebroSpånga15 aug
24,6mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp6 jun
24,8mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp6 jun

MÄN 400 M
49,57Dan Karlsson -60Stocksäters IFBorlänge8 jul
49,87Tord Granskog -50KFUM ÖrebroKil19 aug
52,95Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg7 jul
54,32Allan Bodare -61Glanshammars IFStockholm19 aug
54,51Lars Holmblad -63Rockhammars IKVästerås4 jun
Manuella tider
49,7mTord Granskog -50KFUM ÖrebroVästerås12 sep
53,1mMikael Friberg -62IFK NoraGlanshammar29 aug
53,5mLars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro9 aug
53,6mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
54,5mUlf Johansson -60Stocksäters IFÖrebro22 maj
54,6mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
55,0mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro22 maj

MÄN 800 M
1.51,74Dan Karlsson -60Stocksäters IFVästerås28 jul
1.59,1mAllan Bodare -61Glanshammars IFSollentuna12 aug
2.00,75Christer Wickberg -55Fjugesta IFStockholm14 aug
2.01,06Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFKarlstad22 jul
2.01,43Lars Holmblad -63Rockhammars IKKarlstad22 jul
2.04,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFKarlstad5 aug
2.04,2mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFÖrebro9 aug
2.04,5mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro31 jul
2.04,5mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
2.04,76Jerker Melander -59KFUM ÖrebroVästerås27 jul
2.04,78Torbjörn Jansson -58Fjugesta IFStockholm14 aug
2.05,9mThomas Lennartsson -53Finnerödja IFÖrebro12 jun
2.06,4mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
2.06,9mBo Eklund -40Kvismaredalens IFÖrebro12 jun
2.08,08Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm14 aug
2.08,3mBörje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro9 aug
2.09,1mRoger Adolfsson -47Åsbro GoIFÖrebro9 aug
2.09,1mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro9 aug

MÄN 1000 M
2.30,2mDan Karlsson -60Stocksäters IFEskilstuna1 sep
2.36,8mAllan Bodare -61Glanshammars IFEskilstuna1 sep
2.36,9mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFEskilstuna1 sep
2.38,3mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFEskilstuna1 sep
2.38,8mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
2.39,5mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
2.40,1mLars Holmblad -63Rockhammars IKEskilstuna1 sep
2.43,8mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFEskilstuna1 sep
2.45,2mRoger Sander -64KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
2.45,48Håkan Mann -65Åsbro GoIFKarlstad9 sep
2.45,6mTommy Sander -64KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep

MÄN 1500 M
4.04,81Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm16 aug
4.08,2mRolf Barr -50IF StartÖrebro14 jun
4.09,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFSollentuna11 aug
4.11,5mThomas Lennartsson -53Finnerödja IFÖrebro14 jun
4.12,6mAllan Bodare -61Glanshammars IFNorrköping19 maj
4.12,75Risto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFVästerås5 aug
4.14,01Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm16 aug
4.15,2mTommy Karlsson -56Åsbro GoIFÖrebro14 jun
4.17,0mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
4.17,1mLars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro14 jun
4.17,9mJerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
4.23,3mChrister Wickberg -55Fjugesta IFSollentuna19 jun
4.23,4mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4.24,0mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4.24,2mSven Börjesson -60KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
4.25,5mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
4.25,83Thomas Jonsson -59Åsbro GoIFKarlstad20 jul
4.27,1mJan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro14 jun
4.30,0mHåkan Mann -65Åsbro GoIFÖrebro22 sep
Inomhus
4.12,9mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFGöteborg27 jan

MÄN 1 MILE
4.27,7mDan Karlsson -60Stocksäters IFAskersund8 sep
4.35,2mBengt Karlsson -49Finnerödja IFAskersund8 sep
4.38,2mAllan Bodare -61Glanshammars IFAskersund8 sep
4.39,8mChrister Wickberg -55Fjugesta IFAskersund8 sep
4.40,4mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFAskersund8 sep
4.40,4mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFAskersund8 sep
4.42,6mRoger Adolfsson -47Åsbro GoIFAskersund8 sep

MÄN 3000 M
8.55,7mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFEskilstuna1 sep
9.12,19Tommy Sander -64KFUM ÖrebroRättvik24 aug
9.22,2mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
9.23,0mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
9.32,2mJan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro22 maj
9.34,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm15 aug
9.53,5mBjörn Bihl -63KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
Inomhus
9.48,8mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro4 apr
9.51,1mJerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro4 apr

MÄN 5000 M
15.07,5mRolf Barr -50IF StartÖrebro12 jun
15.23,42Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFRättvik26 aug
15.24,19Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFRättvik26 aug
15.27,4mSven Börjesson -60KFUM ÖrebroÖrebro31 jul
16.02,5mTommy Karlsson -56Åsbro GoIFÖrebro12 jun
16.04,56Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm15 aug
16.08,3mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro12 jun
16.22,8mGunnar Johansson -43Stocksäters IFKarlstad30 jun
16.30,7mJan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroVästerås15 jun
16.35,3mJan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro12 jun
16.36,4mHugo Liss -42Örebro AIKÖrebro12 jun
16.37,4mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroKil20 jun
16.42,7mGösta Karlsson -44KFUM ÖrebroVästerås15 jun
16.44,0mMorgan Lalander -60Stocksäters IFÖrebro31 jul
16.45,8mKenneth Persson -45Örebro AIKÖrebro12 jun

MÄN 10000 M
31.16,5mRolf Barr -50IF StartGlanshammar28 aug
32.57,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGlanshammar28 aug
33.36,0mJan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroGlanshammar28 aug
33.42,6mRoger Adolfsson -47Åsbro GoIFGlanshammar28 aug
33.48,0mJan Norén -47Kvismaredalens IFGlanshammar28 aug
33.50,0mGunnar Johansson -43Stocksäters IFGlanshammar28 aug
34.42,0mArne Evertsson -41IFK NoraGlanshammar28 aug
34.56,0mRoland Thörn -52Örebro AIKGlanshammar28 aug
36.44,0mHugo Liss -42Örebro AIKGlanshammar28 aug
36.48,0mBo Eklund -40Kvismaredalens IFGlanshammar28 aug

MÄN 25000 M
1.27.51Roland Thörn -52Örebro AIKNora19 maj
1.28.53Morgan Lalander -60Stocksäters IFNora19 maj
1.29.07Åke Tormod -41Sköllersta IFNora19 maj
1.29.17Leif Sjöberg -54Örebro AIKNora19 maj
1.30.46Jan Norén -47Kvismaredalens IFNora19 maj
1.30.53Arne Evertsson -41IFK NoraNora19 maj
1.31.11Hugo Liss -42Örebro AIKNora19 maj

MÄN MARATHON
2.35.49Jan Norén -47Kvismaredalens IFÖsthammar9 sep
2.37.14Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroStockholm4 aug
2.39.37Roland Thörn -52Örebro AIKVällingby25 mar
2.42.46Morgan Lalander -60Stocksäters IFÖsthammar9 sep
2.44.56Hugo Liss -42Örebro AIKÖsthammar9 sep
2.47.40Krister Romedahl -50Örebro AIKBoston, MA16 apr
2.47.54Arne Nilsson -38Örebro AIKBoston, MA16 apr
2.50.00Tony Larsson -53Åsbro GoIFKöping21 okt
2.51.03Leif Sjöberg -54Örebro AIKBoston, MA16 apr
2.51.22Bengt Karlsson -38Hällefors AIFStockholm4 aug
2.52.59Sune Nissung -38Örebro AIKÖsthammar9 sep
2.53.28Kenneth Persson -45Örebro AIKVällingby25 mar
2.54.36Hans-Erik Pettersson -53Örebro AIKLund
2.55.31Christer Florman -47Örebro AIKStockholm4 aug
2.57.47Lars Lif -43Örebro AIKDrammen, NOR30 okt
2.57.59Hans-Erik Johansson -42IFK NoraStockholm4 aug
2.58.38Åke Tormod -41Sköllersta IFStockholm4 aug
För korta banor
2.28.53Rolf Barr -50IF StartGöteborg17 nov
2.38.16Hugo Liss -42Örebro AIKOdensbacken1 maj
2.43.46Tony Larsson -53Åsbro GoIFGöteborg17 nov
2.44.37Bengt Karlsson -38Hällefors AIFGöteborg17 nov
2.50.01Åke Tormod -41Sköllersta IFOdensbacken1 maj
2.51.53Kenneth Persson -45Örebro AIKOdensbacken1 maj
2.56.43Lars Lif -43Örebro AIKGöteborg17 nov
2.58.10Staffan Pettersson -48IF StartGöteborg17 nov
Inomhus
2.35.01Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroGöteborg27 jan

MÄN 2000 M HINDER
6.19,4mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro9 aug
6.22,88Thomas Carlsson -60KFUM ÖrebroVästerås27 jul
6.48,5mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro9 aug
6.53,50Roger Sander -64KFUM ÖrebroVästerås4 aug

MÄN 3000 M HINDER
9.54,7mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro19 jun
10.03,0mThomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro26 maj

MÄN 110 M HÄCK
16,2mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp15 aug
16,2mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp15 aug
16,4mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
16,8mHarald Moi -42KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
17,5mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp22 sep
17,9mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
18,0mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro9 sep
18,4mUlf Hammarberg -61Stocksäters IFÖrebro1 aug
18,9mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp

MÄN 200 M HÄCK
27,0mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp22 aug

MÄN 400 M HÄCK
59,13Christer Wickberg -55Fjugesta IFKarlstad22 jul
59,33Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroVästerås15 jun
manuella tider
58,7mBörje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro19 jun
60,4mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp7 aug
61,1mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp7 aug
61,1mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp7 aug
61,8mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp10 okt
65,5mTommie Zetterlund -62Stocksäters IFÖrebro19 jun

MÄN HÖJD
2,08Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroNova Gorica, YUG15 apr
1,85Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
1,80Torgny Larsson -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug
1,75Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
1,73Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp6 jun
1,70Henrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
1,70Peter Fardelin -62KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
1,70Anders Eklind -54IFK NoraKöyliö, FIN29 jun
1,70Mikael Friberg -62IFK NoraGlanshammar29 aug
1,70Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro8 sep
1,63Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp
1,60Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro7 jun

MÄN STAV
4,60Ulf Hammarberg -61Stocksäters IFStockholm2 sep
4,10Anders Tollstern -47Stocksäters IFÖrebro12 jun
3,20Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
3,20Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro9 sep
3,00Thomas Carlsson -60KFUM ÖrebroÖrebro9 sep
2,90Peter Zetterlund -65Stocksäters IFKarlstad5 aug
2,80Rolf Sykkijev -48Örebro AIKÖrebro9 sep

MÄN LÄNGD
6,51Börje Nordin -50Åsbro GoIFSpånga5 aug
6,24Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp1 aug
6,14Lars Lindhe -36Vretstorps IFKarlstad30 jun
6,13Christer Roos -43KFUM ÖrebroVretstorp1 aug
6,10Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
6,08Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroGlanshammar28 aug
6,05Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp1 aug
6,02Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
5,96Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro7 sep
5,63Lars Holmblad -63Rockhammars IKGlanshammar28 aug
5,62Jan Karlsson -59Stocksäters IFÖrebro1 aug
5,57Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
5,51Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 jun
5,50Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
Inomhus
5,55Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro3 feb
5,51Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro3 feb

MÄN TRESTEG
13,25Arne Törnblom -45Fjugesta IFÖrebro14 jun
13,14Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp24 sep
12,56Nils Holmdahl -50Ljusnarsbergs AIFÖrebro14 jun
12,38Lars Lindhe -36Vretstorps IFKarlstad1 jul
12,09Gunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
12,08Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp
11,84Börje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro14 jun
11,84Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
11,79Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
11,59Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar29 aug
11,59Michael Legneroth -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug
11,53Torgny Larsson -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug
11,47Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
11,41Jan Edlund -62Fjugesta IFGlanshammar29 aug
11,37Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroKil20 jun

MÄN KULA
14,41Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraKöyliö, FIN29 jun
12,50Kalevi Koskinen -53KFUM ÖrebroKil20 jun
12,32Christer Roos -43KFUM ÖrebroNorrköping19 aug
12,02Anders Eklind -54IFK NoraKöyliö, FIN29 jun
11,90Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp
11,56Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro14 jun
11,30Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp
11,29Börje Nordin -50Åsbro GoIFSollentuna19 jun
10,96Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp
10,82Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
10,78Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

MÄN DISKUS
47,26Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraÖrebro19 jun
39,26Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp
36,06Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro19 jun
34,20Börje Nordin -50Åsbro GoIFMotala25 jul
34,12Anders Eklind -54IFK NoraNora20 aug
33,70Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp
31,32Per Lundstedt -59KFUM ÖrebroÖrebro31 jul
30,90Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro31 jul
30,82Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp
30,78Jan-Ove Andersson -59KFUM ÖrebroÖrebro31 jul

MÄN SLÄGGA
47,84Lars Stenman -41KFUM ÖrebroÖrebro7 okt
41,38Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro12 jun
38,90Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
38,76Nils Eriksson -35Vretstorps IFÖrebro12 sep
34,30Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp7 okt

MÄN SPJUT
71,66Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFSkinnskatteberg17 sep
70,20Kalevi Koskinen -53KFUM ÖrebroHallunda4 jun
56,50Kent Danielsson -59Hällefors AIFÖrebro22 maj
46,74Per Forslund -58Ljusnarsbergs AIFÖrebro14 jun
46,28Mikael Parkeman -62Fjugesta IFÖrebro1 aug
45,92Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
45,78Christer Roos -43KFUM ÖrebroSpånga5 aug
45,44Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp
43,30Börje Nordin -50Åsbro GoIFSpånga5 aug

MÄN VIKT 15 KG
13,35Lars Stenman -41KFUM ÖrebroÖrebro12 jun
12,65Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro12 jun

KVINNOR 60 M inomhus
7,99Barbro Månsson -62Stocksäters IFGöteborg27 jan
8,18Ann Sääw -63Stocksäters IFFalun10 mar
8,52Carin Wikström -64Stocksäters IFFalun17 feb
8,52Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFFalun10 mar

KVINNOR 100 M
12,78Barbro Månsson -62Stocksäters IFVästerås4 jun
12,89Ann Sääw -63Stocksäters IFKarlstad21 jul
12,96Karin Sandberg -55IF StartKarlstad21 jul
13,37Lenita Korström -65IF StartKarlstad8 sep
13,68Eva Otterström -62IF StartStockholm15 sep
Medvind
12,70Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg7 jul
12,87Ann Sääw -63Stocksäters IFHelsingborg7 jul
Manuella tider
12,4mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro19 jun
12,6mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro22 maj
12,9mEva Otterström -62IF StartÖrebro1 aug
13,2mLenita Korström -65IF StartÖrebro23 aug
13,4mUlrika Andersson -67Stocksäters IFKarlstad5 aug
13,6mYvonne Nilsson -65Stocksäters IFÖrebro19 jun
13,6mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro23 aug
13,6mMarie Bergstrand -65Stocksäters IFEskilstuna1 sep
13,6mLena Gunnarsson -64Stocksäters IFEskilstuna1 sep
13,6mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKFrövi22 sep
13,7mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro9 aug
13,8mLotta Jönsson -66Glanshammars IFEskilstuna1 sep

KVINNOR 200 M
26,11Karin Sandberg -55IF StartSöndrum5 jul
26,64Ann Sääw -63Stocksäters IFVästerås29 jul
Manuella tider
26,0mKarin Sandberg -55IF StartÖrebro12 jun
26,3mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro12 jun
26,6mEva Otterström -62IF StartÖrebro12 jun
28,8mAnnika Frykholm -65IF StartVästerås26 maj
29,0mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro6 jun
29,3mAnette Johansson -64Frövi IKFrövi22 sep
29,4mTove Åhfeldt -65Frövi IKÖrebro6 jun
29,4mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro31 jul

KVINNOR 400 M
61,29Eva Otterström -62IF StartVästerås28 jul
62,33Ann Sääw -63Stocksäters IFKarlstad20 jul
Manuella tider
60,8mKarin Sandberg -55IF StartNyköping25 aug
61,2mEva Otterström -62IF StartÖrebro14 jun
63,4mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro14 jun
64,1mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro14 jun
64,5mUlla Heggemann -60IF StartÖrebro14 jun
65,8mAnette Johansson -64Frövi IKGlanshammar29 aug
66,0mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro1 aug
66,9mAnneli Jakobsson -64IF StartVästerås26 maj
67,0mHelene Larsson -65IF StartÖrebro14 jun
67,1mAnnelie Andersson -64IFK NoraNora24 aug
68,3mCamilla Haglund -67IFK NoraNora24 aug
68,7mCaroline Nilsson -66IF StartÖrebro1 aug

KVINNOR 800 M
2.14,40Ann Sundström -57IF StartKil19 aug
2.15,88Ulla Heggemann -60IF StartKarlstad22 jul
2.21,4mKarin Sandberg -55IF StartEskilstuna1 sep
2.27,32Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKarlstad9 sep
2.30,0mEva Otterström -62IF StartEskilstuna1 sep
2.30,1mAnnika Frykholm -65IF StartEskilstuna1 sep
2.30,9mCatrine Vesterlund -62IF StartVästerås26 maj
2.32,5mAnneli Jakobsson -64IF StartEskilstuna1 sep
2.32,5mEva Ryding -66Glanshammars IFEskilstuna1 sep
2.32,8mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKKarlstad16 sep
2.33,0mSonja Lewis -65Fjugesta IFEskilstuna1 sep
2.33,5mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro22 aug
2.35,7mCaroline Nilsson -66IF StartÖrebro22 sep
2.36,8mAnnelie Andersson -64IFK NoraÖrebro9 aug
2.37,0mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro15 sep
2.37,8mElisabeth Bogges -62IF StartGlanshammar28 aug
2.38,9mHelene Larsson -65IF StartEskilstuna1 sep
2.39,9mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro22 aug
2.40,04Annette Jakobsson -67KFUM ÖrebroKarlstad9 sep
2.40,6mIngela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro22 aug

KVINNOR 1500 M
4.32,67Ann Sundström -57IF StartKarlstad20 jul
4.37,48Ulla Heggemann -60IF StartVästerås28 jul
5.24,21Catrine Vesterlund -62IF StartVästerås5 aug
5.40,0mMadeleine Börjesson -65IF StartVästerås4 aug

KVINNOR 3000 M
9.33,07Ann Sundström -57IF StartMalmö11 aug

KVINNOR MARATHON för kort bana
3.34.44Gisela Bladh -24Örebro AIKOdensbacken1 maj

KVINNOR 100 M HÄCK
15,5mKarin Sandberg -55IF StartNyköping25 aug
16,1mMarita Pettersson -57IF StartÖrebro2 jul
16,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro1 aug
17,0mCathrine Carlsson -61IF StartVästerås26 maj
18,9mMaria Ungdahl -63Pålsboda GoIFGlanshammar30 maj
19,2mAnette Berg -65IF StartÖrebro1 aug

KVINNOR 300 M HÄCK
48,1mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro22 maj
49,0mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro22 maj

KVINNOR 400 M HÄCK
70,4mElisabeth Bogges -62IF StartVästerås26 maj
71,7mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro19 jun

KVINNOR HÖJD
1,70Marita Pettersson -57IF StartEskilstuna1 sep
1,60Anneli Andersson -59Fjugesta IFKarlstad21 jul
1,60Barbro Månsson -62Stocksäters IFGlanshammar28 aug
1,50Anette Berg -65IF StartGlanshammar30 maj
1,50Helena Larsson -63IF StartÖrebro6 jun
1,50Lena Ekeroth -64Fjugesta IFNora10 jun
1,50Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKKopparberg17 jun
1,48Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro23 aug
1,47Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKNora10 jun
1,45Britt-Marie Svensson -66IFK NoraKumla12 jul
1,40Anette Karlsson -66IFK NoraNora10 jun
1,40Ylva Persson -65Frövi IKNora10 jun
1,40Jeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro26 jun
1,40Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro23 aug
1,40Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro15 sep
1,40Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro15 sep
1,38Cecilia Gustafsson -67Frövi IKKopparberg8 aug
Inomhus
1,60Cathrine Carlsson -61IF StartÖrebro16 jan
1,41Helen Jansson -66IF StartÖrebro16 jan
1,40Elisabeth Bogges -62IF StartÖrebro6 mar

KVINNOR LÄNGD
5,83Karin Sandberg -55IF StartSöndrum5 jul
5,37Barbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
5,25Marita Pettersson -57IF StartÖrebro2 jul
4,79Christina Karlsson -63Stocksäters IFGlanshammar30 maj
4,73Annelie Andersson -64IFK NoraKumla12 jul
4,66Helena Larsson -63IF StartGlanshammar30 maj
4,62Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKarlstad22 jul
4,49Eva Otterström -62IF StartÖrebro26 jun
4,40Anneli Andersson -59Fjugesta IFÖrebro14 jun
4,40Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKVästerås4 aug
4,34Ann-Helen Printz -63IF StartÖrebro14 jun
Medvind
5,87Karin Sandberg -55IF StartKarlstad22 jul
4,63Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFNora10 jun
Inomhus
4,86Ann Sääw -63Stocksäters IFEskilstuna13 jan
4,57Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFFalun17 feb

KVINNOR KULA
9,93Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKVästerås4 aug
9,65Marjo Åkerman -63Hällefors FFGlanshammar28 aug
9,43Marita Pettersson -57IF StartÖrebro12 jun
9,34Anneli Andersson -59Fjugesta IFÖrebro31 jul
8,90Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFGlanshammar28 aug
8,84Eva Timan -62IF StartVästerås26 maj
8,57Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro31 jul
8,56Lena Svensson -64Frövi IKFrövi22 sep
8,41Anna-Märta Olausson -59IF StartÖrebro31 jul
8,23Christina Andersson -66IFK NoraKöyliö, FIN29 jun
8,08Anneli Jakobsson -64IF StartFrövi22 sep
8,06Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
8,03Tiina Harjaluoma -64IFK NoraNora10 jun
Inomhus
8,45Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro3 feb
8,27Susanne Gerdin -62IF StartÖrebro4 apr

KVINNOR DISKUS
31,70Anneli Andersson -59Fjugesta IFÖrebro31 jul
25,00Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar29 aug
24,36Kerstin Timan -58IF StartVästerås26 maj
24,04Marianne Tillqvist -61Pålsboda GoIFGlanshammar30 maj
22,14Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
21,66Anette Johansson -64Frövi IKGlanshammar29 aug
21,26Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
21,10Liselott Nilsson -61Pålsboda GoIFÖrebro19 jun
20,74Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKFrövi22 sep
20,64Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
20,30Marjo Åkerman -63Hällefors FFGlanshammar29 aug
20,28Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug

KVINNOR SPJUT
33,98Marjo Åkerman -63Hällefors FFNora9 jun
33,12Birgitta Pettersson -56IF StartÖrebro14 jun
32,60Lena Svensson -64Frövi IKEskilstuna1 sep
30,82Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
26,92Ann-Helen Printz -63IF StartÖrebro1 aug
26,12Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar28 aug
22,46Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
22,20Carina Blomberg -64Glanshammars IFGlanshammar28 aug
21,10Marie-Louise Sander -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
Inomhus
26,84Ann-Christine AnderssonIF StartÖrebro26 mar

P18 100 M
11,39Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg8 jul
11,79Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroVästerås27 jul
Manuella tider
11,4mMikael Friberg -62IFK NoraÖrebro9 aug
11,9mMats Karlsson -61KFUM ÖrebroGlanshammar28 aug
12,3mRonnie Frödin -62Fellingsbro AIKKumla12 jul
Manuellt, medvind
11,2mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro1 aug
11,5mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
11,9mUlf Hammarberg -61Stocksäters IFÖrebro1 aug
12,4mTommy Zetterlund -62Stocksäters IFÖrebro1 aug

P18 200 M
23,81Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFVästerås29 jul
24,16Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroKarlstad22 jul
Manuell tid
23,3mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro12 jun

P18 400 M
52,95Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHelsingborg7 jul
54,32Allan Bodare -61Glanshammars IFStockholm19 aug
Manuella tider
53,1mMikael Friberg -62IFK NoraGlanshammar29 aug
55,0mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
56,7mRonnie Frödin -62Fellingsbro AIKÖrebro9 aug

P18 800 M
1.59,1mAllan Bodare -61Glanshammars IFSollentuna12 aug
2.01,06Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFKarlstad22 jul
2.04,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFKarlstad5 aug
2.04,5mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro31 jul
2.06,4mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
2.08,08Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm14 aug
2.12,4mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 maj
2.12,8mJonny Wikström -62Stocksäters IFÖrebro12 jun

P18 1000 M
2.36,8mAllan Bodare -61Glanshammars IFEskilstuna1 sep
2.36,9mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFEskilstuna1 sep
2.38,8mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
2.43,8mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFEskilstuna1 sep

P18 1500 M
4.04,81Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm16 aug
4.09,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFSollentuna11 aug
4.12,6mAllan Bodare -61Glanshammars IFNorrköping19 maj
4.12,75Risto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFVästerås5 aug
4.14,01Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm16 aug
4.17,0mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
4.31,2mMikael Crawford -61KFUM ÖrebroÖrebro26 jun

P18 1 MILE
4.38,2mAllan Bodare -61Glanshammars IFAskersund8 sep
4.40,4mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFAskersund8 sep

P18 3000 M
8.55,7mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFEskilstuna1 sep
9.34,6mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm15 aug

P18 5000 M
15.23,42Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFRättvik26 aug
15.24,19Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFRättvik26 aug
16.04,56Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm15 aug

P18 10000 M
32.57,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGlanshammar28 aug

P18 2000 M HINDER 0.91
6.19,4mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro9 aug
6.48,5mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro9 aug
7.01,3mHenrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P18 110 M HÄCK 1.06 manuellt
18,4mUlf Hammarberg -61Stocksäters IFÖrebro1 aug

P18 110 M HÄCK 1.00 manuellt
19,9mOla Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug

P18 300 M HÄCK 0.91
45,67Tommy Zetterlund -62Stocksäters IFGöteborg18 jul

P18 HÖJD
2,08Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroNova Gorica, YUG15 apr
1,70Henrik Malmqvist -62KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
1,70Peter Fardelin -62KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
1,70Mikael Friberg -62IFK NoraGlanshammar29 aug

P18 STAV
4,60Ulf Hammarberg -61Stocksäters IFStockholm2 sep
2,70Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg20 jun

P18 LÄNGD
6,08Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroGlanshammar28 aug
5,51Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 jun
5,50Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
5,41Mikael Friberg -62IFK NoraNora29 jun
Inomhus
5,55Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro3 feb
5,51Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro21 mar
5,40Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro3 feb

P18 TRESTEG
11,84Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
11,47Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
11,41Jan Edlund -62Fjugesta IFGlanshammar29 aug
11,37Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroGlanshammar29 aug

P18 KULA 7,26
11,56Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro14 jun
10,78Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P18 KULA 6,25
13,41Göran Karlsson -61Stocksäters IFKumla12 jul
12,86Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
10,40Mikael Parkeman -62Fjugesta IFGlanshammar29 aug
Inomhus
10,79Torgny Lindkvist -62Rockhammars IKÖrebro3 feb

P18 DISKUS 1,75
33,06Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
28,36Mikael Parkeman -62Fjugesta IFGlanshammar28 aug

P18 SLÄGGA 6,25
26,56Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug

P18 SPJUT 800
71,66Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFSkinnskatteberg17 sep
46,28Mikael Parkeman -62Fjugesta IFÖrebro1 aug

P16 60 M inomhus
7,75Torgny Larsson -64Fjugesta IFFalun17 feb
7,77Christer Karlsson -64Stocksäters IFFalun17 feb

P16 100 M manuella tider
12,0mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
12,3mJari Kuusisto -63Hällefors FFHagfors8 aug
12,4mTorgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro9 aug
12,4mChrister Karlsson -64Stocksäters IFGlanshammar28 aug
12,5mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 maj
12,5mMichael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta2 jul
12,6mMikael Hedström -64KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
P16 100 M manuellt, medvind
12,2mLars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro1 aug
12,4mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFNora10 jun

P16 200 M man manuell tid
26,0mMichael Legneroth -64Fjugesta IFÖrebro31 jul

P16 400 M
54,51Lars Holmblad -63Rockhammars IKVästerås4 jun
Manuella tider
53,5mLars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro9 aug
56,6mChrister Karlsson -64Stocksäters IFÖrebro9 aug
58,0mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
58,4mStefan Schagerström -63KFUM ÖrebroKopparberg31 maj
58,5mJonny Stensson -64Stocksäters IFÖrebro22 maj
60,2mJesper Olsen -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 maj

P16 800 M
2.01,43Lars Holmblad -63Rockhammars IKKarlstad22 jul
2.09,1mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
2.12,0mOla Sandell -63KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
2.12,7mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFKarlstad22 jul
2.13,3mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro31 jul
2.25,5mJonny Stensson -64Stocksäters IFKopparberg17 jun
Inomhus
2.24,8mBjörn Bihl -63KFUM ÖrebroÖrebro28 mar

P16 1000 M
2.40,1mLars Holmblad -63Rockhammars IKEskilstuna1 sep
2.45,2mRoger Sander -64KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
2.45,6mTommy Sander -64KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep

P16 1500 M
4.17,1mLars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro14 jun
4.23,4mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4.24,0mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4.30,5mBjörn Bihl -63KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4.31,7mDan Nilsson -63Hagaby GoIFGlanshammar29 aug

P16 3000 M
9.12,19Tommy Sander -64KFUM ÖrebroRättvik24 aug
9.22,2mRoger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
9.53,5mBjörn Bihl -63KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
10.04,9mLars Holmblad -63Rockhammars IKÖrebro22 sep
10.22,6mRobert Hacksell -63IFK NoraKöyliö, FIN29 jun

P16 2000 M HINDER 0.91
6.53,50Roger Sander -64KFUM ÖrebroVästerås4 aug

P16 110 M HÄCK 1.06 manuellt
17,9mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P16 110 M HÄCK 0.91 manuellt
16,5mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroKopparberg16 jun
16,7mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 jun
20,2mTomas Sjöholm -64Rockhammars IKKopparberg16 jun
20,4mAri Anttila -64Rockhammars IKKopparberg16 jun

P16 300 M HÄCK 0.76
46,40Jonny Stensson -64Stocksäters IFHelsingborg7 jul
Manuella tider
43,5mLars Holmblad -63Rockhammars IKGlanshammar29 aug
46,9mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
48,6mJesper Olsen -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro14 jun

P16 HÖJD
1,80Torgny Larsson -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug
1,75Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
1,60Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro7 jun
1,56Jonny Stensson -64Stocksäters IFKopparberg17 jun
1,55Lars Ekman -63Hällefors FFÖrebro22 maj
1,55Tomas Sjöholm -64Rockhammars IKÖrebro22 maj

P16 STAV
2,70Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg2 sep
2,50Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKopparberg16 jun

P16 LÄNGD
6,02Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
5,63Lars Holmblad -63Rockhammars IKGlanshammar28 aug
5,57Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
5,48Michael Legneroth -64Fjugesta IFVästerås4 aug
5,12Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro9 aug

P16 TRESTEG
11,79Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
11,59Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar29 aug
11,59Michael Legneroth -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug
11,53Torgny Larsson -64Fjugesta IFGlanshammar29 aug

P16 KULA 7,26
10,82Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P16 KULA 5,5
13,40Jari Kuusisto -63Hällefors FFHagfors8 aug
12,72Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroGlanshammar29 aug
10,84Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKopparberg17 jun
10,09Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg17 jun
10,08Pär Andersson -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg31 maj
10,07Jari Ojala -64Hällefors FFGlanshammar29 aug
Inomhus
10,10Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro3 feb

P16 DISKUS 2,0
29,06Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro19 jun

P16 DISKUS 1,5
41,54Jari Kuusisto -63Hällefors FFVästerås4 aug
37,98Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroGlanshammar28 aug
30,80Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 jun
29,48Torgny Larsson -64Fjugesta IFGlanshammar28 aug
28,62Jari Ojala -64Hällefors FFGlanshammar28 aug

P16 SLÄGGA 7,26
38,90Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro12 sep

P16 SLÄGGA 6,25
38,50Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro9 aug

P16 SLÄGGA 5,5
48,00Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro21 okt
32,08Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro22 maj

P16 SPJUT 800
45,92Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P16 SPJUT 600
61,94Jari Kuusisto -63Hällefors FFRättvik25 aug
49,62Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroHelsingborg8 jul
47,24Jari Ojala -64Hällefors FFVästerås4 aug
46,80Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar29 aug
45,58Ari Anttila -64Rockhammars IKÖrebro22 sep
41,08Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFNora9 jun
38,82Tomas Sjöholm -64Rockhammars IKÖrebro22 sep
Inomhus
42,00Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro26 mar

P14 100 M
12,47Thomas Andersson II -65KFUM ÖrebroVästerås4 aug
12,77Robert Gustavsson -66Frövi IKKarlstad8 sep
Manuella tider
12,2mThomas Andersson II -65KFUM ÖrebroKopparberg31 maj
12,2mRobert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro23 aug
12,6mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
12,7mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 aug
12,8mOla Carlsson -65Glanshammars IFStockholm19 aug
13,0mBenny Arvidsson -66Hällefors FFHagfors18 jun
13,0mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
13,0mOve Klang -65Fellingsbro AIKÖrebro9 aug
13,1mMikael Gustafsson -65Fjugesta IFÖrebro9 aug
13,3mRonny Rapp -65Frövi IKFrövi26 jul
13,3mKent Runesson -65Fjugesta IFÖrebro22 sep
Manuellt, medvind
13,2mRonny Rapp -65Frövi IKNora10 jun
13,2mPeter Karlsson -65Frövi IKNora10 jun

P14 200 M manuell tid
27,1mPeter Alfsson -65Kvismaredalens IFÖrebro22 sep

P14 400 M
61,95Kent Runesson -65Fjugesta IFStockholm23 sep
64,56Gerhard Jansson -65Fjugesta IFStockholm23 sep
Manuella tider
62,8mRobert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro7 jun
64,0mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro7 jun
64,4mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro7 jun
64,8mMagnus Larsson -65Stocksäters IFÖrebro7 jun

P14 800 M
2.23,7mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro8 sep
2.31,3mGerhard Jansson -65Fjugesta IFLjungsbro11 aug
2.31,8mPeter Karlsson -65Frövi IKKopparberg17 jun
2.32,0mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFKopparberg17 jun

P14 1000 M
2.45,48Håkan Mann -65Åsbro GoIFKarlstad9 sep
2.51,9mMats Alderholm -65Glanshammars IFKarlstad5 aug
2.57,4mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroNyköping5 jul
2.58,4mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
3.03,1mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro22 maj
3.07,1mMagnus Larsson -65Stocksäters IFÖrebro9 aug
3.08,0mGerhard Jansson -65Fjugesta IFEskilstuna1 sep
3.08,5mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro22 aug
3.09,45Per Andersson -66Frövi IKVästerås5 aug
3.10,5mKent Runesson -65Fjugesta IFÖrebro22 maj
3.13,7mMikael Cederlund -65IFK NoraNora1 sep
3.15,6mTimo Uutela -66Hällefors FFNora10 jun
3.15,6mTorben Malm -65KFUM ÖrebroNyköping5 jul

P14 1500 M
4.30,0mHåkan Mann -65Åsbro GoIFÖrebro22 sep
4.41,35Mats Alderholm -65Glanshammars IFVästerås4 aug
4.47,6mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro22 sep
4.48,5mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro26 jun

P14 3000 M
10.27,0mMats Alderholm -65Glanshammars IFGlanshammar28 aug

P14 60 M HÄCK 0.84 inomhus
10,21Peter Zetterlund -65Stocksäters IFFalun10 mar

P14 100 M HÄCK 0.84 manuellt
16,0mLeif Norberg -65Rockhammars IKKarlstad16 sep
18,1mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug
18,3mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFKopparberg16 jun
19,0mAnders Karlsson -65Stocksäters IFÖrebro7 jun
Manuellt, medvind
15,7mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroKarlstad15 sep

P14 HÖJD
1,56Peter Zetterlund -65Stocksäters IFKopparberg17 jun
1,53Johan Wennberg -66Frövi IKÖrebro22 aug
1,50Peter Karlsson -65Frövi IKKopparberg17 jun
1,50Benny Arvidsson -66Hällefors FFHagfors18 jun
1,50Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 sep
1,50Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro22 sep
1,45Håkan Lindblad -65Frövi IKKopparberg31 maj
1,45Krister Lissmats -65IFK NoraÖrebro22 aug
1,45Leif Norberg -65Rockhammars IKKarlstad16 sep
Inomhus
1,55Tomas Andersson I -65KFUM ÖrebroÖrebro6 mar

P14 STAV
2,90Peter Zetterlund -65Stocksäters IFKarlstad5 aug
2,60Johan Wennberg -66Frövi IKKopparberg2 sep
2,30Ronny Rapp -65Frövi IKKopparberg2 sep

P14 LÄNGD ZON
5,24Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 aug
5,21Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro23 aug
5,04Ove Klang -65Fellingsbro AIKFrövi27 jul
5,04Krister Lissmats -65IFK NoraNora1 sep
4,95Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro9 aug
4,94Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroKarlstad16 sep
4,89Thomas Andersson II -65KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4,87Benny Arvidsson -66Hällefors FFHagfors18 jun
4,80Per Andersson -66Frövi IKÖrebro7 jun
4,80Conny Karlsson -65IFK NoraNora1 sep
4,79Leif Norberg -65Rockhammars IKNora9 jun
4,76Peter Karlsson -65Frövi IKKopparberg16 jun
Medvind
4,97Leif Norberg -65Rockhammars IKNora10 jun
Inomhus
5,30Peter Zetterlund -65Stocksäters IFFalun10 mar

P14 KULA 5,5
11,63Krister Lissmats -65IFK NoraGlanshammar28 aug

P14 KULA 4,0
14,39Krister Lissmats -65IFK NoraNora1 sep
12,32Conny Karlsson -65IFK NoraNora1 sep
11,34Robert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro22 aug
10,78Ronny Rapp -65Frövi IKÖrebro7 jun
10,77Peter Karlsson -65Frövi IKKopparberg16 jun
10,38Stefan Blomqvist -65Glanshammars IFÖrebro22 aug
10,36Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug
10,26Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKÖrebro22 aug
10,11Benny Arvidsson -66Hällefors FFHagfors18 jun
9,96Leif Norberg -65Rockhammars IKKarlstad16 sep
9,91Peter Zetterlund -65Stocksäters IFKopparberg16 jun

P14 DISKUS 1,0
33,76Conny Karlsson -65IFK NoraÖrebro22 sep
32,14Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKÖrebro22 sep
25,90Ronny Rapp -65Frövi IKÖrebro22 sep

P14 SPJUT 600
43,08Leif Norberg -65Rockhammars IKKarlstad9 sep
39,70Mikael Gustafsson -65Fjugesta IFLjungsbro11 aug
39,10Morgan Heinemann -65IFK NoraKopparberg8 aug
37,74Ronny Rapp -65Frövi IKKopparberg31 maj
34,66Robert Fransson -65KFUM ÖrebroÖrebro23 aug
33,98Jukka Ojala -66Hällefors FFÖrebro23 aug
33,30Peter Zetterlund -65Stocksäters IFKumla7 aug
32,20Peter Karlsson -65Frövi IKKopparberg17 jun
31,10Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug
30,84Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFNora10 jun
29,12Benny Larsson -65Rockhammars IKKopparberg8 aug

P12 60 M inomhus
9,04Anders Persson -67Stocksäters IFFalun17 feb

P12 100 M manuella tider
13,6mJonas Röös -67Åsbro GoIFÖrebro23 aug
13,7mTomas Grönkvist -67KFUM ÖrebroKarlstad15 sep
13,8mUlf Westergren -67Glanshammars IFÖrebro23 aug
14,0mAnders Persson -67Stocksäters IFÖrebro23 aug
14,0mBenny Gill -67Frövi IKÖrebro22 sep
14,1mKari Kivioja -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 aug
14,1mMikael Lexborn -68KFUM ÖrebroÖrebro15 sep
14,4mDaniel Magnusson -67IFK NoraÖrebro23 aug
14,5mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
14,6mTim Haglund -67IFK NoraÖrebro9 aug

P12 400 M manuella tider
64,4mJonas Röös -67Åsbro GoIFÖrebro7 jun
66,6mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro7 jun
68,4mRolf Krügel -67KFUM ÖrebroÖrebro7 jun

P12 800 M inomhus
2.32,3mRolf Krügel -67KFUM ÖrebroÖrebro28 mar
2.39,8mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro28 mar
2.41,3mPeter Torstensson -67KFUM ÖrebroÖrebro28 mar

P12 1000 M
2.52,80Jonas Röös -67Åsbro GoIFKarlstad9 sep
3.03,4mRolf Krügel -67KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
3.05,4mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroEskilstuna1 sep
3.13,3mPeter Torstensson -67KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
3.14,1mJohan Stigebäck -68KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
3.14,7mTryggve Malm -68KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
3.18,6mKari Kivioja -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro9 aug
3.24,0mTorbjörn Roos -68KFUM ÖrebroÖrebro15 sep
3.25,2mPeter Svensson -67Stocksäters IFÖrebro22 maj
3.27,1mDaniel Magnusson -67IFK NoraFrövi27 jul
3.27,3mTim Haglund -67IFK NoraFrövi27 jul
3.27,8mJoakim Krigsman -67Frövi IKFrövi29 maj
3.28,0mPatrik Svanqvist -68Fellingsbro AIKÖrebro15 sep

P12 3000 M inomhus
10.59,2mRolf Krügel -67KFUM ÖrebroÖrebro4 apr
11.06,2mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro4 apr
11.07,4mPeter Torstensson -67KFUM ÖrebroÖrebro4 apr

P12 60 M HÄCK 0.76 manuellt
12,2mPatrik Eliasson -67KFUM ÖrebroÖrebro7 jun
12,4mJonas Larsson -68Åsbro GoIFÖrebro7 jun

P12 HÖJD
1,49Tomas Grönkvist -67KFUM ÖrebroKarlstad15 sep
1,40Fredrik Ahlsson -67KFUM ÖrebroÖrebro7 jun
1,39Nicklas Andersson -67Frövi IKÖrebro22 aug
1,35Mikael Karlsson -67Stocksäters IFÖrebro7 jun
1,33Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroKopparberg16 jun
1,30Mats Eriksson -67Fjugesta IFÖrebro7 jun
1,30Peter Flodkvist -67Fjugesta IFÖrebro15 sep
1,27Tim Haglund -67IFK NoraKopparberg16 jun

P12 LÄNGD ZON
4,60Tomas Grönkvist -67KFUM ÖrebroKarlstad15 sep
4,38Benny Gill -67Frövi IKÖrebro23 aug
4,31Kari Kivioja -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 aug
4,28Mikael Rosenthal -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 aug
4,27Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroÖrebro23 aug
4,22Tim Haglund -67IFK NoraÖrebro23 aug
4,19Mikael Lexborn -68KFUM ÖrebroÖrebro8 sep
4,18Jonas Röös -67Åsbro GoIFÖrebro7 jun
4,07Mattias Granath -68KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
4,05Stefan Stromberg -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug
4,00Roger Åhfeldt -67Frövi IKFrövi29 maj
Medvind
4,39Tim Haglund -67IFK NoraNora10 jun
4,12Peter Flodkvist -67Fjugesta IFNora10 jun
4,07Roger Åhfeldt -67Frövi IKNora10 jun
Inomhus
4,28Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroFalun10 mar
4,24Tim Haglund -67IFK NoraFalun10 mar

P12 KULA 3,0
11,40Mikael Persson -67Åsbro GoIFKarlstad9 sep
9,71Benny Gill -67Frövi IKFrövi26 jul
9,13Tim Haglund -67IFK NoraNora1 sep
9,03Mats Eriksson -67Fjugesta IFÖrebro22 aug
8,96Ulf Westergren -67Glanshammars IFNorrköping19 maj
8,92Peter Flodkvist -67Fjugesta IFStockholm23 sep
8,65Maths Johansson -67Frövi IKÖrebro22 aug
8,38Joakim Krigsman -67Frövi IKÖrebro7 jun
8,27Roger Åhfeldt -67Frövi IKÖrebro22 aug
8,08Mikael Rosenthal -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug

P12 SPJUT 400
30,44Roger Åhfeldt -67Frövi IKÖrebro15 sep
30,10Mikael Persson -67Åsbro GoIFÖrebro15 sep
27,52Mats Eriksson -67Fjugesta IFÖrebro15 sep
26,92Mikael Gustavsson -67IFK NoraÖrebro15 sep

F18 60 M inomhus
7,99Barbro Månsson -62Stocksäters IFGöteborg27 jan

F18 100 M
12,78Barbro Månsson -62Stocksäters IFVästerås4 jun
13,68Eva Otterström -62IF StartStockholm15 sep
Medvind
12,70Barbro Månsson -62Stocksäters IFHelsingborg7 jul
F18 100 M manuella tider
12,4mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro19 jun
12,9mEva Otterström -62IF StartÖrebro1 aug

F18 200 M manuell tid
26,6mEva Otterström -62IF StartÖrebro12 jun

F18 400 M
61,29Eva Otterström -62IF StartVästerås28 jul
Manuella tider
61,2mEva Otterström -62IF StartÖrebro14 jun
63,4mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro14 jun
66,0mCatrine Vesterlund -62IF StartÖrebro1 aug

F18 800 M
2.30,0mEva Otterström -62IF StartEskilstuna1 sep
2.30,9mCatrine Vesterlund -62IF StartVästerås26 maj
2.37,8mElisabeth Bogges -62IF StartGlanshammar28 aug

F18 1500 M
5.24,21Catrine Vesterlund -62IF StartVästerås5 aug

F18 100 M HÄCK 0.84 manuellt
16,7mBarbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro1 aug
17,0mCathrine Carlsson -61IF StartVästerås26 maj

F18 300 M HÄCK 0.76 manuellt
48,1mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro22 maj
49,0mElisabeth Bogges -62IF StartÖrebro22 maj

F18 400 M HÄCK 0.76 manuellt
70,4mElisabeth Bogges -62IF StartVästerås26 maj
71,7mCathrine Carlsson -61IF StartÖrebro19 jun

F18 HÖJD
1,60Barbro Månsson -62Stocksäters IFGlanshammar28 aug
Inomhus
1,60Cathrine Carlsson -61IF StartÖrebro16 jan

F18 LÄNGD
5,37Barbro Månsson -62Stocksäters IFÖrebro14 jun
4,49Eva Otterström -62IF StartÖrebro26 jun

F18 KULA 4,0
8,84Eva Timan -62IF StartVästerås26 maj
8,06Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
7,93Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
Inomhus
8,45Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFÖrebro3 feb

F18 DISKUS 1,0
24,04Marianne Tillqvist -61Pålsboda GoIFGlanshammar30 maj
21,26Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
21,10Liselott Nilsson -61Pålsboda GoIFÖrebro19 jun

F18 SPJUT 600
30,82Ing-Marie Rickardsson -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
22,46Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug
21,10Marie-Louise Sander -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul

F16 60 M inomhus
8,18Ann Sääw -63Stocksäters IFFalun10 mar
8,52Karin Wikström -64Stocksäters IFFalun17 feb

F16 100 M
12,89Ann Sääw -63Stocksäters IFKarlstad21 jul
Medvind
12,87Ann Sääw -63Stocksäters IFHelsingborg7 jul
Manuella tider
12,6mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro22 maj
13,6mLena Gunnarsson -64Stocksäters IFEskilstuna1 sep
14,0mAnneli Jakobsson -64IF StartÖrebro26 jun

F16 200 M
26,64Ann Sääw -63Stocksäters IFVästerås29 jul
Manuell tid
26,3mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro12 jun

F16 400 M
62,33Ann Sääw -63Stocksäters IFKarlstad20 jul
Manuella tider
65,8mAnette Johansson -64Frövi IKGlanshammar29 aug
66,9mAnneli Jakobsson -64IF StartVästerås26 maj
67,1mAnnelie Andersson -64IFK NoraNora24 aug

F16 800 M
2.32,5mAnneli Jakobsson -64IF StartEskilstuna1 sep
2.36,8mAnnelie Andersson -64IFK NoraÖrebro9 aug

F16 100 M HÄCK 0.76
18,45Anneli Jakobsson -64IF StartVästerås4 aug
Manuell tid
19,1mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFGlanshammar28 aug

F16 300 M HÄCK 0.76
52,40Anneli Jakobsson -64IF StartVästerås4 aug
Manuella tider
51,1mLena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFÖrebro6 jun
51,6mLena Gunnarsson -64Stocksäters IFGlanshammar29 aug

F16 HÖJD
1,50Helena Larsson -63IF StartÖrebro6 jun
1,50Lena Ekeroth -64Fjugesta IFNora10 jun
1,35Annelie Andersson -64IFK NoraNora10 jun

F16 LÄNGD
4,79Christina Karlsson -63Stocksäters IFGlanshammar30 maj
4,73Annelie Andersson -64IFK NoraKumla12 jul
4,66Helena Larsson -63IF StartGlanshammar30 maj
4,62Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKarlstad22 jul
4,34Anne-Helen Printz -63IF StartÖrebro14 jun
Medvind
4,63Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFNora10 jun
Inomhus
4,86Ann Sääw -63Stocksäters IFEskilstuna13 jan
4,57Susanne Gustavsson -64Stocksäters IFFalun17 feb

F16 KULA 4,0
9,65Marjo Åkerman -63Hällefors FFGlanshammar28 aug
8,90Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFGlanshammar28 aug
8,56Lena Svensson -64Frövi IKFrövi22 sep
8,03Tiina Harjaluoma -64IFK NoraNora10 jun
8,02Anneli Jakobsson -64IF StartKumla12 jul

F16 DISKUS 1,0
25,00Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar29 aug
22,14Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 jul
21,66Anette Johansson -64Frövi IKGlanshammar29 aug
20,30Marjo Åkerman -63Hällefors FFGlanshammar29 aug

F16 SPJUT 600
33,98Marjo Åkerman -63Hällefors FFNora9 jun
32,60Lena Svensson -64Frövi IKEskilstuna1 sep
26,92Ann-Helen Printz -63IF StartÖrebro1 aug
26,12Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar28 aug
22,20Carina Blomberg -64Glanshammars IFGlanshammar28 aug

F14 60 M inomhus
8,52Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFFalun10 mar
8,78Maria Melander -65Stocksäters IFFalun17 feb

F14 100 M
13,37Lenita Korström -65IF StartKarlstad8 sep
Manuella tider
13,2mLenita Korström -65IF StartÖrebro23 aug
13,6mYvonne Nilsson -65Stocksäters IFÖrebro19 jun
13,6mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro23 aug
13,6mMarie Bergstrand -65Stocksäters IFEskilstuna1 sep
13,6mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKFrövi22 sep
13,7mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro9 aug
13,8mLotta Jönsson -66Glanshammars IFEskilstuna1 sep
13,9mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro26 jun
13,9mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro26 jun
14,0mAnne Eklund -66IF StartÖrebro26 jun
14,0mPetra Dahlgren -66IF StartÖrebro9 aug
14,1mMaria Melander -65Stocksäters IFÖrebro19 jun
14,1mSofia Ahrel -66Fellingsbro AIKKumla12 jul

F14 200 M manuella tider
29,0mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro6 jun
29,4mTove Åhfeldt -65Frövi IKÖrebro6 jun
29,8mElisabeth Sääf -65IFK NoraÖrebro6 jun
30,5mHelene Jansson -66IF StartÖrebro6 jun
30,5mLena Larsson -65Stocksäters IFÖrebro6 jun

F14 400 M manuella tider
64,1mAnnika Frykholm -65IF StartÖrebro14 jun
67,0mHelene Larsson -65IF StartÖrebro14 jun
68,7mCaroline Nilsson -66IF StartÖrebro1 aug
69,0mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro1 aug
69,6mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro1 aug

F14 800 M
2.30,1mAnnika Frykholm -65IF StartEskilstuna1 sep
2.32,5mEva Ryding -66Glanshammars IFEskilstuna1 sep
2.32,8mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKKarlstad16 sep
2.33,0mSonja Lewis -65Fjugesta IFEskilstuna1 sep
2.33,5mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro22 aug
2.35,7mCaroline Nilsson -66IF StartÖrebro22 sep
2.38,9mHelene Larsson -65IF StartEskilstuna1 sep
2.39,9mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro22 aug
2.43,4mCharlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro22 aug
2.43,7mMargareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro9 aug
2.44,0mJeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro26 jun
2.47,0mAnette Berg -65IF StartÖrebro9 aug
2.47,3mAnne Eklund -66IF StartGlanshammar30 maj

F14 1500 M
5.40,0mMadeleine Börjesson -65IF StartVästerås4 aug

F14 60 M HÄCK 0.76 inomhus
9,99Marie Bergstrand -65Stocksäters IFFalun10 mar

F14 80 M HÄCK 0.76 manuellt
12,8mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKKarlstad8 sep
13,2mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro22 aug
13,4mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKKarlstad15 sep
13,7mMarie Bergstrand -65Stocksäters IFÖrebro22 aug
14,7mErika Gustafsson -65Fellingsbro AIKÖrebro6 jun
14,9mAnette Berg -65IF StartKopparberg17 jun
15,1mAnn-Christine Lindeberg -65Stocksäters IFKumla12 jul
15,5mKirsi Toivanen -65Stocksäters IFFrövi25 jul
15,7mHelene Larsson -65IF StartKopparberg17 jun
Manuellt, medvind
12,6mKatarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKKarlstad15 sep

F14 HÖJD
1,50Anette Berg -65IF StartGlanshammar30 maj
1,50Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKKopparberg17 jun
1,48Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro23 aug
1,47Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKNora10 jun
1,45Britt-Marie Svensson -66IFK NoraKumla12 jul
1,40Anette Karlsson -66IFK NoraNora10 jun
1,40Ylva Persson -65Frövi IKNora10 jun
1,40Jeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro26 jun
1,40Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro23 aug
1,35Marie Bergstrand -65Stocksäters IFGlanshammar30 maj
1,35Erika Gustafsson -65Fellingsbro AIKKumla12 jul
1,35Helen Jansson -66IF StartFrövi27 jul
1,35Lena Skeppner -66Fellingsbro AIKFrövi27 jul
1,35Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKFrövi27 jul
1,35Caroline Nilsson -66IF StartÖrebro23 aug
1,35Lena Larsson -65Stocksäters IFFrövi22 sep
Inomhus
1,41Helen Jansson -66IF StartÖrebro16 jan

F14 LÄNGD ZON
5,03Marie Bergstrand -65Stocksäters IFKarlstad9 sep
5,00Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKKarlstad16 sep
4,76Yvonne Nilsson -65Stocksäters IFÖrebro22 aug
4,69Helen Gustavsson -65Stocksäters IFÖrebro6 jun
4,67Annika Frykholm -65IF StartÖrebro22 aug
4,66Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKKumla12 jul
4,66Britt-Marie Svensson -66IFK NoraNora1 sep
4,59Anette Karlsson -66IFK NoraNora1 sep
4,37Helene Larsson -65IF StartÖrebro22 aug
4,34Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro6 jun
4,34Anne Eklund -66IF StartÖrebro26 jun
4,32Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro6 jun
4,32Susanne Fredell -66IF StartKopparberg17 jun
Medvind
4,73Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKNora10 jun
4,43Ylva Persson -65Frövi IKNora10 jun
4,38Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKNora10 jun
4,34Erika Gustafsson -65Fellingsbro AIKNora10 jun
Inomhus
4,45Helene Larsson -65IF StartVästerås27 jan
4,37Caroline Nilsson -66IF StartÖrebro17 mar
4,36Anne Eklund -66IF StartÖrebro17 mar
4,35Petra Dahlgren -66IF StartVästerås27 jan

F14 KULA 4,0
9,93Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKVästerås4 aug
8,57Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro31 jul
8,23Christina Andersson -66IFK NoraKöyliö, FIN29 jun
7,60Anette Berg -65IF StartKil22 maj

F14 KULA 3,0
12,40Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKFrövi26 jul
10,06Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro23 aug
9,79Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro23 aug
8,79Gunilla Carlsson -65Fjugesta IFÖrebro23 aug
8,77Satu Särkioja -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 aug
8,75Anette Berg -65IF StartÖrebro6 jun
8,53Anette Karlsson -66IFK NoraNora20 aug
8,42Annika Jansson -65Stocksäters IFÖrebro6 jun
7,74Annika Sandberg -66Stocksäters IFKumla7 aug
7,62Erika Gustafsson -65Fellingsbro AIKFrövi26 jul
7,59Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKNora10 jun

F14 SPJUT 400
33,40Katarina Bergdahl -65Fellingsbro AIKÖrebro22 aug
28,80Annika Jansson -65Stocksäters IFGlanshammar30 maj
27,12Satu Särkioja -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 aug
22,42Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKNora10 jun
22,30Eva Ryding -66Glanshammars IFNora10 jun
21,32Ann-Christine Lindeberg -65Stocksäters IFÖrebro22 aug
20,38Marie Johansson -65Stocksäters IFÖrebro22 aug
20,28Kirsi Toivanen -65Stocksäters IFEskilstuna1 sep
19,16Helene Larsson -65IF StartGlanshammar30 maj
18,80Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro22 aug
17,88Christina Andersson -66IFK NoraNora10 jun

F12 60 M inomhus
9,09Ulrika Backre -68Stocksäters IFFalun17 feb
9,40Katarina Bjuvén -67Fjugesta IFFalun17 feb

F12 100 M manuella tider
13,4mUlrika Andersson -67Stocksäters IFKarlstad5 aug
14,0mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFNora9 jun
14,1mMaria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro9 aug
14,1mUlrika Backre -68Stocksäters IFÖrebro23 aug
14,3mSusanne Pettersson -67IFK NoraÖrebro23 aug
14,3mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 aug
14,3mÅsa Andersson -67Fellingsbro AIKÖrebro15 sep
14,4mCamilla Haglund -67IFK NoraÖrebro23 aug
14,5mIngela Holmer -67Stocksäters IFFrövi26 jul
14,7mCecilia Gustafsson -67Frövi IKKarlstad15 sep
14,7mSusanne Andersson -68Fellingsbro AIK

F12 200 M manuella tider
30,6mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg5 jun
30,7mUlrika Andersson -67Stocksäters IFKopparberg5 jun
31,4mKarolina Danielsson -68KFUM ÖrebroKopparberg5 jun
31,4mCamilla Haglund -67IFK NoraKopparberg5 jun
32,0mKarin Hermansson -70IF StartKopparberg5 jun

F12 400 M manuell tid
68,3mCamilla Haglund -67IFK NoraNora24 aug

F12 800 M
2.27,32Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKarlstad9 sep
2.37,0mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro15 sep
2.40,04Annette Jakobsson -67KFUM ÖrebroKarlstad9 sep
2.40,6mIngela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro22 aug
2.41,6mChristina Carlsson -67IF StartÖrebro22 aug
2.42,04Cecilia Gustafsson -67Frövi IKVästerås5 aug
2.42,6mCamilla Haglund -67IFK NoraNora10 jun
2.44,0mInger Crawford -67IF StartKil27 maj
2.45,8mMarie-Louise Gustafsson -68IFK NoraÖrebro15 sep
2.48,0mGunilla Andersson -67Fjugesta IFÖrebro22 aug
2.50,4mSusanne Andersson -68Fellingsbro AIKNora10 jun
2.53,5mÅse Messelt -67Åsbro GoIFÖrebro9 aug

F12 60 M HÄCK 0.76 manuellt
11,1mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg5 jun
11,5mMaria Johansson -67Stocksäters IFKopparberg5 jun
12,8mCamilla Eriksson -67Frövi IKKopparberg5 jun
12,8mMarie Åkesson -68Fellingsbro AIKKopparberg5 jun

F12 80 M HÄCK 0.76 manuellt
15,6mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug

F12 300 M HÄCK 0.76 manuellt
53,8mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg2 sep
54,5mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg2 sep

F12 HÖJD
1,40Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro15 sep
1,40Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro15 sep
1,38Cecilia Gustafsson -67Frövi IKKopparberg8 aug
1,30Louise Hultgren -67Stocksäters IFKopparberg5 jun
1,30Camilla Lönnberg -67Ljusnarsbergs AIFNora10 jun
1,25Camilla Eriksson -67Frövi IKNora10 jun
1,25Tina Hillding -68KFUM ÖrebroÖrebro26 jun
1,25Ingela Holmer -67Stocksäters IFFrövi26 jul
1,25Annette Jakobsson -67KFUM ÖrebroÖrebro23 aug
1,25Susanne Pettersson -67IFK NoraNora24 aug
1,25Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroÖrebro15 sep
1,25Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKÖrebro15 sep
Inomhus
1,26Erika Davidsson -67IF StartÖrebro2 feb

F12 LÄNGD ZON
4,56Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 aug
4,50Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHelsingborg7 jul
4,36Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFNora9 jun
4,36Maria Johansson -67Stocksäters IFHelsingborg7 jul
4,34Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro22 aug
4,00Cecilia Gustafsson -67Frövi IKKopparberg8 aug
3,94Louise Hultgren -67Stocksäters IFHelsingborg7 jul
3,88Camilla Eriksson -67Frövi IKNora9 jun
3,84Erica Magnusson -68IFK NoraNora28 maj
Medvind
4,54Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFNora10 jun
3,82Marie-Louise Gustavsson -68IFK NoraNora10 jun
Inomhus
4,11Helena Öunapuu -67IF StartÖrebro3 feb
3,97Camilla Lönnberg -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro3 feb
3,93Anna Svenman -67IF StartVästerås27 jan

F12 KULA 3,0
7,51Charlotte Ollward -67Fjugesta IFÖrebro23 aug
7,48Camilla Wennsten -67Frövi IKÖrebro23 aug
7,07Maria Johansson -67Stocksäters IFKumla12 jul
6,96Cecilia Gustafsson -67Frövi IKKopparberg17 jun
6,84Marie Haag -67Frövi IKÖrebro23 aug
6,82Christina Karlsson -67IF StartÖrebro23 aug
6,61Lena Söder -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg17 jun
6,60Annette Jakobsson -67KFUM ÖrebroKopparberg5 jun
6,59Paula Nyman -67Frövi IKÖrebro23 aug
6,56Ulrika Andersson -67IFK NoraNora1 sep

F12 SPJUT 400
24,24Marie Haag -67Frövi IKGlanshammar30 maj
22,82Lena Söder -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg8 aug
16,90Gunilla Blomberg -67Glanshammars IFGlanshammar30 maj
15,84Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro15 sep