NÄRKESSTATISTIK 1981 (inklusive ungdomsstatistik)

MÄN 60 M inomhus
7,31Georg Agorastos -60IF StartKatrineholm14 feb

MÄN 100 M
11,38Jan Axelsson -58IF StartKarlstad1 aug
11,41Georg Agorastos -60IF StartHelsingborg14 aug
11,43Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroVästerås12 sep
11,57Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro24 jul
11,60Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro25 jul
11,80Robert Gustavsson -66Frövi IKHelsingborg14 aug
11,99Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug
12,15Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFKarlstad12 sep
12,17Christer Roos -43KFUM ÖrebroVästerås4 jul
12,25Michael Legneroth -64Fjugesta IFVästerås2 aug
Medvind
11,31Georg Agorastos -60IF StartÖrebro19 aug
11,33Jan Axelsson -58IF StartÖrebro24 jul
11,35Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro24 jul
11,50Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFKarlstad1 aug
11,83Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug
11,99Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
12,02Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
Manuella tider
11,1mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroNyköping19 sep
11,2mGeorg Agorastos -60IF StartHallsberg30 maj
11,3mMikael Friberg -62IFK NoraHallsberg30 maj
11,3mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFEnköping4 jul
11,4mRobert Gustavsson -66Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul
11,5mUlf Hammarberg -61IF StartÖrebro30 aug
11,6mFinn Alpberg -59IF StartÖrebro30 aug
11,8mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroHallsberg30 maj
11,8mMichael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta13 jul
11,8mJari Kuusisto -63Hällefors FFFrövi19 jul
Manuell tid, medvind
11,8mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg29 aug

MÄN 200 M
22,83Jan Axelsson -58IF StartVästerås13 sep
22,98Dan Karlsson -60Stocksäters IFSkövde9 aug
23,06Georg Agorastos -60IF StartHelsingborg16 aug
23,56Lars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro26 jul
23,87Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroHelsingborg16 aug
24,26Ronnie Frödin -62Fellingsbro AIKÖrebro13 aug
24,61Christer Roos -43KFUM ÖrebroVästerås5 jul
24,65Anders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
24,72Robert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro27 aug
24,74Michael Legneroth -64Fjugesta IFVästerås1 aug
24,93Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
25,07Peter Carlén -66Stocksäters IFHelsingborg15 aug
25,15Peter Wallin -66Glanshammars IFÖrebro13 aug
25,32Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro13 aug
Medvind
22,75Jan Axelsson -58IF StartKarlstad1 aug
Manuella tider
22,7mDan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro29 aug
22,8mGeorg Agorastos -60IF StartHelsingborg16 aug
23,3mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
23,4mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFGlanshammar8 jun
24,2mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
24,3mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
24,4mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp3 jun
25,0mLars Holmblad -63Glanshammars IFGlanshammar8 jun
25,0mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
25,1mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug
25,1mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg29 sep
25,3mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg29 sep

MÄN 400 M
48,16Jan Axelsson -58IF StartSkövde9 aug
49,20Dan Karlsson -60Stocksäters IFÖrebro25 jul
49,79Tord Granskog -50KFUM ÖrebroStockholm6 aug
51,08Finn Alpberg -59IF StartVästerås12 sep
51,20Georg Agorastos -60IF StartÖrebro19 aug
51,59Lars Holmblad -63Glanshammars IFVästerås12 sep
52,97Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro25 jul
53,33Allan Bodare -61Glanshammars IFStockholm26 sep
53,70Peter Carlén -66Stocksäters IFStockholm19 sep
53,81Harald Moi -42KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
54,10Anders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
54,19Ronnie Frödin -62Fellingsbro AIKVästerås31 jul
54,57Christer Roos -43KFUM ÖrebroVästerås4 jul
54,67Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug
55,12Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroStockholm19 sep
55,23Niklas Norén -66KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun
Manuella tider
52,4mMagnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
52,8mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun
53,2mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHallsberg31 maj
53,8mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg31 maj
55,4mPer Odelberg -60KFUM ÖrebroÖrebro19 aug

MÄN 800 M
1.54,04Dan Karlsson -60Stocksäters IFUppsala26 jun
1.56,51Lars Holmblad -63Glanshammars IFStockholm4 aug
1.57,25Tord Granskog -50KFUM ÖrebroÖrebro26 jul
1.57,81Allan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro26 jul
1.59,3mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFOslo, NOR10 jul
2.01,42Jan Axelsson -58IF StartKil16 maj
2.02,3mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFHallsberg30 maj
2.02,5mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 maj
2.02,9mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroGlanshammar22 aug
2.03,0mKenneth Karlsson -59Glanshammars IFHallsberg30 maj
2.03,2mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
2.03,22Håkan Mann -65Åsbro GoIFGöteborg16 jul
2.04,1mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFGlanshammar16 jun
2.04,2mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
2.04,2mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
2.04,4mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug
2.04,6mRoger Sander -64KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun
2.04,7mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 maj
2.04,99Jerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro26 jul
2.05,4mHarald Moi -42KFUM ÖrebroGlanshammar16 jun
2.05,8mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroGlanshammar22 aug
2.06,21Ronnie Frödin -62Fellingsbro AIKVästerås1 aug
2.08,4mPeter Carlén -66Stocksäters IFGlanshammar22 aug
2.08,4mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
2.08,94Sture Bodare -44Glanshammars IFVästerås5 jul
2.10,1mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFÖrebro29 aug

MÄN 1000 M
2.33,6mLars Holmblad -63Glanshammars IFÖrebro19 aug
2.38,36Allan Bodare -61Glanshammars IFKarlstad1 aug
2.38,89Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFKarlstad1 aug
2.39,6mJerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
2.41,04Kenneth Karlsson -59Glanshammars IFKarlstad1 aug
2.42,6mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroRättvik7 aug
2.44,8mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroRättvik7 aug
2.45,19Jonas Röös -67IFK AskersundKarlstad12 sep
2.46,1mSture Bodare -44Glanshammars IFÖrebro19 aug
2.46,7mThomas Svensson -61KFUM ÖrebroRättvik7 aug

MÄN 1500 M
3.58,7mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm6 aug
4.03,27Allan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro25 jul
4.04,5mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHallsberg31 maj
4.05,5mLars Holmblad -63Glanshammars IFÖrebro30 aug
4.06,14Kenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro13 aug
4.06,75Jerry Säll -58KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
4.08,2mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGlanshammar17 jun
4.08,57Risto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro25 jul
4.08,9mJerker Melander -59KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
4.10,7mLars Hagberg -56KFUM ÖrebroKil23 maj
4.10,9mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
4.11,18Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
4.13,5mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
4.13,56Håkan Mann -65Åsbro GoIFStockholm6 aug
4.13,6mThomas Svensson -61KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
4.14,10Sven Börjesson -60KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
4.14,8mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
4.15,59Roger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
4.17,0mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
4.17,2mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFGlanshammar17 jun
4.17,43Pertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
4.17,7mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
4.17,86Johan Lang -56Hagaby GoIFÖrebro13 aug
4.18,87Hans Melin -62Hagaby GoIFÖrebro13 aug
4.19,01Gunnar Eriksson -40Åsbro GoIFVästerås4 jul
4.24,1mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
4.27,83Sture Bodare -44Glanshammars IFStockholm6 aug
4.28,36Ronnie Frödin -62Fellingsbro AIKÖrebro25 jul
4.29,5mMats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro12 sep

MÄN 1 MILE
4.26,18Kenneth Karlsson -59Glanshammars IFHuddinge14 jun
4.27,76Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFHuddinge14 jun
4.30,9mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHede10 jul

MÄN 3000 M
8.44,35Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro19 aug
8.45,00Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro19 aug
8.45,7mKenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro19 aug
8.51,33Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroStockholm5 aug
8.58,6mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
8.59,8mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro19 aug
9.14,28Gunnar Eriksson -40Åsbro GoIFÖrebro19 aug
9.21,65Jan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro19 aug
9.24,68Niklas Norén -66KFUM ÖrebroStockholm20 sep
9.31,4mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFEkshärad23 maj
9.32,25Thomas Svensson -61KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
9.36,87Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug
9.38,60Christer Tapper -58KFUM ÖrebroÖrebro19 aug
9.46,23Mats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro27 aug
9.52,8mBengt Evertsson -66IFK NoraGlanshammar22 aug

MÄN 5000 M
14.51,77Mikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFHelsingborg15 aug
14.54,15Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroStockholm5 aug
15.11,15Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro25 jul
15.20,4mRolf Barr -50IF StartGlanshammar18 jun
15.28,1mRolf Pettersson -44IFK NoraNora26 aug
15.32,0mKenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro25 jul
15.34,4mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFHelsingborg15 aug
15.36,0mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFGlanshammar18 jun
15.44,45Tommy Sander -64KFUM ÖrebroHelsingborg14 aug
15.53,8mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFLarvik, NOR8 aug
15.57,8mHugo Liss -42Örebro AIKHallsberg30 maj
15.58,8mKent Evertsson -54Örebro AIKGlanshammar18 jun
16.02,5mSven-Erik Vik -54Örebro AIKHallsberg30 maj
16.06,15Thomas Svensson -61KFUM ÖrebroÖrebro25 jul
16.08,6mAllan Bodare -61Glanshammars IFGlanshammar18 jun
16.12,99Roger Sander -64KFUM ÖrebroVästerås1 aug
16.15,1mGunnar Johansson -43Åsbro GoIFÖrebro29 aug
16.15,3mRoger Adolfsson -47Åsbro GoIFGlanshammar18 jun
16.16,3mÅke Tormod -41Sköllersta IFÖrebro29 aug
16.19,5mJerker Melander -59KFUM ÖrebroHallsberg30 maj
16.22,7mArne Evertsson -41IFK NoraÖrebro29 aug
16.23,39Christher Johansson -63KFUM ÖrebroVästerås1 aug
16.27,1mJan Norén -47Kvismaredalens IFHallsberg30 maj
16.28,5mTomas Larsson -59Örebro AIKGlanshammar18 jun
16.42,0mBengt Evertsson -66IFK NoraNora26 aug

MÄN 10000 M
31.02,55Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroÖrebro24 jul
31.47,4mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFHallsberg1 jul
31.52,4mKenneth Karlsson -59Glanshammars IFHallsberg1 jul
31.52,6mMikael Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg1 jul
31.54,6mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHallsberg1 jul
32.12,8mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg1 jul
32.58,8mKent Evertsson -54Örebro AIKHallsberg1 jul
33.02,8mHugo Liss -42Örebro AIKHallsberg1 jul
33.17,8mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFGlanshammar22 aug
33.24,7mÅke Tormod -41Sköllersta IFGlanshammar22 aug
33.40,0mArne Evertsson -41IFK NoraNora
33.58,6mSven-Erik Vik -54Örebro AIKHallsberg1 jul
33.59,97Jan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro24 jul
34.31,8mBengt Evertsson -66IFK NoraNora
34.37,9mLudwig Lauermann -44Kvismaredalens IFGlanshammar22 aug
34.59,2mLeif Sjöberg -54Kvismaredalens IFGlanshammar22 aug
35.37,9mPeder Malm -25KFUM ÖrebroVästerås5 jul

MÄN 25000 M
1.22.44Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroGarphyttan25 apr
1.25.24Hugo Liss -42Örebro AIKMalmö11 apr
1.27.12Roland Thörn -52Örebro AIKGarphyttan25 apr
1.29.47Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroMalmö11 apr
1.30.04Jan Norén -47Kvismaredalens IFGarphyttan25 apr
1.31.27Gunnar Johansson -43Åsbro GoIFGarphyttan25 apr
1.31.44Kent Evertsson -54Örebro AIKGarphyttan25 apr
1.31.59Sven-Erik Vik -54Örebro AIKGarphyttan25 apr
1.32.51Torbjörn Jansson -58Fjugesta IFGarphyttan25 apr
1.34.15Gunnar Eriksson -51Åsbro GoIFGarphyttan25 apr
1.34.38Sune Carlsson -46Brevens IFGarphyttan25 apr

MÄN MARATHON
2.23.23Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroLinköping14 nov
2.31.02Roland Thörn -52Örebro AIKLinköping14 nov
2.31.20Hugo Liss -42Örebro AIKOdensbacken14 jun
2.34.55Jan Norén -47Kvismaredalens IFOdensbacken14 jun
2.38.11Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroLinköping14 nov
2.38.43Kent Evertsson -54Örebro AIKGlanshammar20 sep
2.39.01Markku Pihlman -53IFK NoraLinköping14 nov
2.39.02Tony Larsson -53Åsbro GoIFKöping24 okt
2.39.21Torbjörn Jansson -58Fjugesta IFKöping24 okt
2.41.23Sven-Erik Vik -54Örebro AIKOdensbacken14 jun
2.42.47Arne Nilsson -38Örebro AIKLinköping14 nov
2.43.43Ludwig Lauermann -44Kvismaredalens IFOdensbacken14 jun
2.44.29Sune Carlsson -46Brevens IFLinköping14 nov
2.46.41Lars Lif -43Örebro AIKOdensbacken14 jun
2.46.47Simo Grönroos -45IFK NoraOdensbacken14 jun
2.46.56Erik Bergsten -57Hasselfors GoIFStockholm15 aug
2.47.07Bengt Salomonsson -57Åsbro GoIFOdensbacken14 jun
2.47.17Kenneth Persson -45Örebro AIKOdensbacken14 jun
2.47.36Arne Evertsson -41IFK NoraOdensbacken14 jun
2.48.03Gunnar Eriksson -51Åsbro GoIFOslo, NOR12 jul
2.48.14Jan-Olof Andrén -48IFK LindesbergOdensbacken14 jun
2.50.42Anders Norrby -48Sköllersta IFLinköping14 nov
2.50.56Paul Andersson -55Örebro AIKStockholm15 aug
2.51.41Bengt Karlsson -38Hällefors AIFLinköping14 nov
2.52.10Sune Nissung -38Örebro AIKÅlborg, DEN18 apr
2.53.25Kurt Larsson -43Garphyttans IFOdensbacken14 jun
2.53.41Kenneth Modin -49IFK NoraGöteborg19 sep
2.54.00Aivo Lahesalu -44Östansjö IFLinköping14 nov
2.54.51Yoshihiko Onuki -47Kvismaredalens IFLinköping14 nov
2.54.52Agne Wallin -36Örebro AIKLinköping14 nov
2.55.05Gunnar Blomqvist -26IF StartLinköping14 nov
För kort bana
2.35.33Vello Pihel -43Åsbro GoIFÖrebro4 jul
2.44.19Lars Lif -43Örebro AIKÖrebro4 jul
2.44.31Åke Tormod -41Sköllersta IFÖrebro4 jul
2.45.37Kenneth Persson -45Örebro AIKÖrebro4 jul
2.52.47Agne Wallin -36Örebro AIKÖrebro4 jul
2.52.54Kent-Arne Hedström -53KFUM ÖrebroÖrebro4 jul

MÄN 2000 M HINDER
6.00,4mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro30 aug
6.00,9mKenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro30 aug
6.26,6mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHelsingborg14 aug
6.32,4mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro30 aug

MÄN 3000 M HINDER
9.27,1mKenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro27 aug
9.31,2mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro27 aug
9.46,2mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroLarvik, NOR9 aug
9.52,0mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro27 aug
10.01,6mBengt Karlsson -49Finnerödja IFÖrebro27 aug
10.19,0mKent Evertsson -54Örebro AIKÖrebro27 aug
10.26,8mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroKil23 maj
10.50,1mChrister Tapper -58KFUM ÖrebroÖrebro27 aug

MÄN 110 M HÄCK
18,05Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKöln, GER28 jul
manuella tider
16,7mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro25 jul
16,8mLars Lindhe -36Vretstorps IFÖrebro30 aug
16,9mGeorg Agorastos -60IF StartGlanshammar17 jun
17,9mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro30 aug
18,4mUlf Hammarberg -61IF StartGlanshammar17 jun
18,4mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp26 aug

MÄN 400 M HÄCK
56,5mJan Axelsson -58IF StartGlanshammar18 jun
59,2mLars Holmblad -63Glanshammars IFGlanshammar18 jun
59,4mHarald Moi -42KFUM ÖrebroGlanshammar18 jun
60,3mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp9 sep
61,3mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
61,6mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp9 sep
61,7mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp9 sep
64,1mTomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar18 jun
64,8mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun

MÄN HÖJD
2,00Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroÖrebro25 jul
1,91Lars Ekman -63Hällefors FFÖrebro25 jul
1,80Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug
1,78Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKöln, GER27 jul
1,75Ulf Hammarberg -61IF StartGlanshammar18 jun
1,70Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar18 jun
1,70Mats Tillman -57Åsbro GoIFHallsberg23 sep
1,66Tomas Eriksson -51KFUM ÖrebroÖrebro15 aug
1,65Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg31 maj
1,65Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp3 jun
1,65Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGlanshammar8 jun
1,65Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
1,63Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun
1,61Lars Andréen -66IFK NoraNora26 aug
1,61Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar26 sep
1,60Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp3 jun
1,60Johan Wennberg -66Frövi IKFrövi18 jul
Inomhus
1,68Johan Wennberg -66Frövi IKFrövi11 apr
1,65Tomas Andersson -65KFUM ÖrebroÖrebro31 jan

MÄN STAV
4,90Ulf Hammarberg -61IF StartVästerås13 sep
4,00Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro30 aug
3,40Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg1 jul
3,30Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro13 sep
3,20Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFÖrebro30 aug
3,10Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFRättvik7 aug
3,00Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp19 aug
2,90Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp19 aug
2,90Leif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar27 sep
Inomhus
5,00Ulf Hammarberg -61IF StartStockholm3 okt

MÄN LÄNGD
6,27Magnus Niklasson -62KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
6,20Lars Lindhe -36Vretstorps IFLarvik, NOR7 aug
6,17Börje Nordin -50Åsbro GoIFGlanshammar18 jun
6,14Michael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta20 jul
6,10Anders Hillding -63KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun
6,03Ulf Hammarberg -61IF StartGlanshammar18 jun
6,01Finn Alpberg -59IF StartÖrebro30 aug
5,98Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp26 aug
5,96Robert Gustavsson -66Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul
5,95Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun
5,86Per Andersson -66Frövi IKGlanshammar22 aug
5,74Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro30 aug
5,69Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro27 aug
5,67Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroGlanshammar18 jun
5,58Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKil2 aug
5,57Georg Agorastos -60IF StartGlanshammar18 jun
5,57Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg1 jul
5,56Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
Inomhus
6,03Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFFalun8 feb

MÄN TRESTEG
13,39Arne Törnblom -45Fjugesta IFVästerås5 jul
13,03Georg Agorastos -60IF StartGlanshammar17 jun
12,87Stig Pettersson -38Vretstorps IFVästerås5 jul
12,84Michael Legneroth -64Fjugesta IFHelsingborg15 aug
12,50Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFEkshärad23 maj
12,22Lars Lindhe -36Vretstorps IFVästerås5 jul
12,06Ulf Hammarberg -61IF StartGlanshammar17 jun
12,05Anders Hillding -63KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun
12,03Ola Gunnarsson -62Ljusnarsbergs AIFEnköping4 jul
12,00Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp30 sep
11,97Per Andersson -66Frövi IKGlanshammar23 aug
11,83Robert Gustavsson -66Frövi IKLinköping28 jun
11,62Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFFjugesta13 jul
11,52Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFUddevalla26 jul
11,46Kent Runesson -65Fjugesta IFFjugesta18 aug
Medvind
13,70Arne Törnblom -45Fjugesta IFÖrebro29 aug
13,16Georg Agorastos -60IF StartÖrebro29 aug
12,39Per Andersson -66Frövi IKHallsberg31 maj
12,35Ulf Hammarberg -61IF StartÖrebro29 aug
11,86Lars Ekman -63Hällefors FFÖrebro29 aug
11,42Ronny Rapp -65Frövi IKHallsberg31 maj

MÄN KULA
13,89Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro30 aug
13,33Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora26 aug
13,27Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro30 aug
12,10Gert Hallinder -53Vretstorps IF8 jul
12,03Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroKil23 maj
12,00Christer Roos -43KFUM ÖrebroGlanshammar16 jun
11,29Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp21 maj
11,02Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp21 maj
10,83Mats Danielsson -48IFK NoraNora26 aug
10,75Anders Eklind -54IFK NoraNora26 aug
10,65Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
Inomhus
14,04Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro31 jan

MÄN DISKUS
42,82Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora26 aug
38,76Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp1 jul
37,96Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar16 jun
35,64Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro13 sep
35,60Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
34,44Göran Andersson -58KFUM ÖrebroGlanshammar16 jun
34,04Lennart Eriksson -48Kvismaredalens IFÖrebro13 aug
33,40Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp3 jun
33,20Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroGlanshammar16 jun
32,08Mats Andersson -49IFK NoraNora26 aug
31,36Mikael Parkeman -62Fjugesta IFFjugesta3 aug
31,04Börje Nordin -50Åsbro GoIFGlanshammar16 jun

MÄN SLÄGGA
49,42Lars Stenman -41KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
47,46Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroVretstorp9 sep
36,92Nils Eriksson -35Glanshammars IFÖrebro12 sep
36,88Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro29 aug
36,24Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVästerås4 jul

MÄN SPJUT
74,58Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro30 aug
54,20Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar27 sep
51,86Mikael Parkeman -62Fjugesta IFÖrebro30 aug
50,60Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug
48,94Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
47,84Jan Axelsson -58IF StartGlanshammar17 jun
46,44Per Forslund -58Ljusnarsbergs AIFEkshärad23 maj
46,00Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro30 aug
45,42Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp26 aug
44,94Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar23 aug
44,68Ari Anttila -64Rockhammars IKHallsberg20 maj
44,00Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKöln, GER28 jul
43,92Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
43,80Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp26 aug
43,16Christer Roos -43KFUM ÖrebroGimo25 sep

KVINNOR 60 M inomhus
8,34Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFFalun8 feb
8,54Ulrika Andersson -67Stocksäters IFFalun8 feb

KVINNOR 100 M
12,56Ann Sääw -63Stocksäters IFStockholm18 sep
13,22Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro25 jul
13,47Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro18 aug
13,77Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug
13,84Ingela Holmer -67Stocksäters IFSollentuna28 jun
13,97Pernilla Nordlund -66Hällefors FFÖrebro19 aug
13,98Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro18 aug
14,13Marika Sandberg -66IF StartÖrebro19 aug
14,14Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro19 aug
Medvind
12,80Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroVästerås2 aug
13,37Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro19 aug
13,45Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFKarlstad1 aug
Manuella tider
12,8mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroFrövi19 jul
12,9mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKHallsberg31 maj
13,0mUlrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg30 aug
13,0mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 aug
13,3mLenita Korström -65IF StartHallsberg31 maj
13,3mLotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar18 jun
13,3mSusanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFGlanshammar18 jun
13,4mIngela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg31 maj
13,4mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg31 maj
13,4mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar18 jun
13,5mTina Hillding -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj
13,5mPernilla Nordlund -66Hällefors FFHagfors8 jul
13,6mMarika Sandberg -66IF StartEskilstuna2 jun
13,6mAnn-Marie Lönnholm -67IFK LindesbergFjugesta20 jul
13,7mMarie Stenbrink -67Åsbro GoIFKil2 aug
13,8mChristina Karlsson -68Fellingsbro AIKKopparberg4 jun
13,8mSusanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFBorlänge14 jun
13,8mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroFjugesta20 jul
13,8mCarin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar22 aug
Manuella tider, medvind
13,6mMonika Karlsson -69IFK AskersundHallsberg29 aug
13,8mAnna Björk -69Glanshammars IFHallsberg29 aug
13,8mUlrika Bolin -69Sköllersta IFHallsberg29 aug

KVINNOR 200 M
25,76Ann Sääw -63Stocksäters IFVästerås1 aug
27,01Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro26 jul
27,95Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro27 aug
28,24Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug
28,79Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro26 jul
28,94Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro13 aug
28,98Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro26 jul
28,99Marika Sandberg -66IF StartÖrebro13 aug
29,21Susanne Fredell -66IF StartÖrebro13 aug
29,23Ulrika Backre -68Stocksäters IFÖrebro13 aug
29,46Madeleine Börjesson -65IF StartÖrebro13 aug
29,54Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro13 aug
Manuella tider
27,6mLenita Korström -65IF StartEskilstuna2 jun
27,7mLotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar8 jun
28,3mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar16 jun
28,4mUlrika Andersson -67Stocksäters IFGlanshammar16 jun
Manuell tid, medvind
27,2mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKFinspång13 jun

KVINNOR 400 M
64,05Annika Frykholm -65IF StartLappeenranta, FIN24 jun
Manuella tider
61,8mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro30 aug
61,9mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFFrövi19 jul
63,6mCharlotte Nilsson -66IF StartKarlstad23 maj
63,6mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro30 aug
66,6mAnette Johansson -64Frövi IKHallsberg3 jun
66,9mHelene Nilsson -66IF StartHallsberg3 jun
67,1mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro30 aug
67,5mLotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar23 aug
68,0mMarika Sandberg -66IF StartHallsberg3 jun
68,1mJeanette Erlandsson -66IF StartHallsberg31 maj
68,7mCaroline Nilsson -66IF StartHallsberg31 maj
68,7mTiina Harjaluoma -64IFK NoraHallsberg3 jun

KVINNOR 800 M
2.16,59Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro26 jul
2.19,35Annika Frykholm -65IF StartHelsingborg11 jul
2.22,5mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFBorlänge14 jun
2.22,5mCharlotte Nilsson -66IF StartÖrebro12 sep
2.24,55Eva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro26 jul
2.25,3mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergHallsberg30 maj
2.29,3mAnnika Lovang -67IF StartKarlstad23 maj
2.31,1mUlrika Bolin -69Sköllersta IFHallsberg30 maj
2.31,5mHelene Nilsson -66IF StartHallsberg30 maj
2.31,5mAnette Johansson -64Frövi IKÖrebro12 sep
2.34,5mCamilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg30 aug
2.35,5mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFEnköping28 maj
2.36,1mKarin Hermansson -70KFUM ÖrebroHallsberg30 maj
2.36,7mJessica Alderholm -70Glanshammars IFHallsberg30 aug
2.36,9mWeronika Linkowski -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj
2.37,6mMaria Andersson -70KFUM ÖrebroHallsberg19 sep
2.38,5mCamilla Zettergren -68Fellingsbro AIKHallsberg19 sep
2.38,9mAnn-Marie Lönnholm -67IFK LindesbergFjugesta20 jul
2.38,9mKristina Persson -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 aug
2.39,2mSusanna Mallalieu -68IFK NoraHallsberg19 sep
2.39,5mCamilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroÖrebro18 aug
2.39,5mMarika Sandberg -66IF StartGlanshammar27 sep
2.40,0mAdriana Linkowski -69KFUM ÖrebroHallsberg30 maj
2.40,4mCatrine Vesterlund -62IF StartHallsberg30 maj
2.40,5mUlrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg5 sep
2.41,3mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg1 jul
2.41,3mAnnika Svensson -69IFK NoraHallsberg30 aug
2.41,8mIngela Holmer -67Stocksäters IFKopparberg4 jun
2.42,3mCharlotta Johansson -68Åsbro GoIFHallsberg30 maj
2.42,4mAnette Jakobsson -67KFUM ÖrebroNora14 jun
2.42,5mAnn Hermansson -68KFUM ÖrebroHallsberg19 sep

KVINNOR 1500 M
4.37,43Ann Sundström -57IF StartÖrebro24 jul
4.37,6mAnnika Frykholm -65IF StartKarlstad23 maj
5.02,6mCharlotte Nilsson -66IF StartÖrebro30 aug
5.05,03Eva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro27 aug
5.07,5mHelene Nilsson -66IF StartÖrebro13 aug
5.09,8mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergÖrebro13 aug
5.12,0mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar18 jun
5.18,2mAnnika Lovang -67IF StartÖrebro27 aug
5.35,0mCatrine Vesterlund -62IF StartGlanshammar18 jun

KVINNOR 3000 M
9.57,65Annika Frykholm -65IF StartÖrebro26 jul
11.11,0mCharlotte Nilsson -66IF StartHallsberg30 jun
11.14,8mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg30 jun
11.20,5mHelene Nilsson -66IF StartKarlstad23 maj
11.57,8mCatrine Vesterlund -62IF StartEskilstuna2 jun
11.58,0mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg23 sep

KVINNOR MARATHON
3.38.20Gisela Bladh -24Örebro AIKChristchurch, NZL14 jan

KVINNOR 100 M HÄCK
16,4mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar17 jun
17,5mMadeleine Börjesson -65IF StartHallsberg3 jun
18,2mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKHallsberg3 jun
18,2mCharlotte Vesterlund -66IF StartHallsberg3 jun
18,9mJeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro30 aug

KVINNOR 300 M HÄCK
45,28Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFHelsingborg15 aug
48,70Eva Ryding -66Glanshammars IFStockholm18 sep
Manuella tider
48,7mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg23 sep
49,4mMarika Sandberg -66IF StartÖrebro12 sep

KVINNOR 400 M HÄCK
67,8mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar18 jun
71,3mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro29 aug
74,6mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro29 aug
77,2mSusanne Fredell -66IF StartGlanshammar18 jun

KVINNOR HÖJD
1,64Marita Pettersson -57IF StartÖrebro25 jul
1,63Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul
1,56Cecilia Gustafsson -67Frövi IKHallsberg29 aug
1,55Charlotte Vesterlund -66IF StartKarlstad23 maj
1,51Jeanette Erlandsson -66IF StartGlanshammar26 sep
1,50Christina Persson -66Hällefors FFHagfors8 jul
1,50Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFFrövi19 jul
1,48Britt-Marie Svensson -66IFK NoraNora13 jun
1,47Marika Sandberg -66IF StartGlanshammar26 sep
1,45Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKHallsberg20 maj
1,45Louise Hultgren -67Stocksäters IFHallsberg20 maj
1,45Caroline Nilsson -66IF StartGlanshammar16 jun
1,45Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg24 jun
1,45Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg5 sep
1,42Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg5 sep
1,40Anette Carlsson -66IFK NoraNora13 jun
1,40Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg1 jul
1,37Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFGlanshammar26 sep
1,36Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun
1,36Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg1 jul
1,36Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKHallsberg1 jul
Inomhus
1,58Charlotte Vesterlund -66IF StartFalun10 jan
1,50Britt-Marie Svensson -66IFK NoraFalun8 feb
1,45Maria Johansson -67Stocksäters IFVästerås14 feb
1,40Bodil Järnerot -66IF StartÖrebro31 jan

KVINNOR LÄNGD
5,25Inga Stenbrink -39Åsbro GoIFLarvik, NOR8 aug
5,12Barbro Månsson -62Stocksäters IFHallsberg
5,04Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFHallsberg30 jun
5,00Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKSödertälje1 aug
4,83Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul
4,77Ulrika Andersson -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul
4,77Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro12 sep
4,75Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFGlanshammar17 jun
4,74Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun
4,69Ingela Holmer -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul
4,69Maria Johansson -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul
4,59Jeanette Erlandsson -66IF StartKarlstad23 maj
4,58Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFGlanshammar17 jun
4,57Marika Sandberg -66IF StartÖrebro29 aug
4,56Helene Larsson -65IF StartHallsberg30 jun
4,55Susanne Fredell -66IF StartHallsberg3 jun
4,47Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar23 aug
4,45Jannike Lindqvist -66Glanshammars IFÖrebro12 sep
4,40Ann Sääw -63Stocksäters IFGlanshammar23 aug
4,39Lotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar8 jun
4,38Britt-Marie Svensson -66IFK NoraHallsberg3 jun
Medvind
4,84Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar27 sep
4,57Marie Bergstrand -65Stocksäters IFHallsberg30 maj
4,47Lena Larsson -65Stocksäters IFHallsberg30 maj

KVINNOR KULA
11,64Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar8 jun
10,86Lena Åström -64Frövi IKEnköping28 maj
9,39Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar16 jun
9,32Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKGlanshammar22 aug
9,05Marita Pettersson -57IF StartKarlstad23 maj
8,84Christina Andersson -66IFK NoraNora26 aug
8,54Tiina Harjaluoma -64IFK NoraNora26 aug
7,96Anette Karlsson -66IFK NoraNora13 jun
7,82Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFGlanshammar16 jun
Inomhus
8,97Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro31 jan
8,83Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro31 jan
8,43Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFÖrebro31 jan
7,82Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro31 jan

KVINNOR DISKUS
34,98Carin Wikström -64Stocksäters IFHelsingborg16 aug
27,68Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro19 aug
26,30Lena Åström -64Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul
25,90Marjo Åkerman -63Hällefors FFHallsberg31 maj
25,22Tiina Harjaluoma -64IFK NoraGlanshammar23 aug
24,64Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar23 aug
22,96Ulrika Andersson -67IFK NoraHallsberg19 sep
21,96Seija Peltokangas -61Ljusnarsbergs AIFGlanshammar18 jun
19,82Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg26 sep
19,64Jeanette Erlandsson -66IF StartRättvik7 aug

KVINNOR SPJUT
42,70Lena Åström -64Frövi IKVästerås2 aug
33,36Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar8 jun
31,74Marjo Åkerman -63Hällefors FFHallsberg30 maj
27,92Eva Ryding -66Glanshammars IFRättvik7 aug
24,20Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro12 sep
23,72Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar22 aug
21,10Anette Karlsson -66IFK NoraNora29 jul
20,60Helene Larsson -65IF StartHallsberg1 jul
19,74Jeanette Erlandsson -66IF StartHallsberg1 jul

P18 60 M inomhus
7,8mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGrängesberg27 dec 80

P18 100 M medvind
11,99Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug 81
12,02Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81

P18 100 M manuellt
11,8mMichael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta13 jul 81
11,8mJari Kuusisto -63Hällefors FFFrövi19 jul 81
12,2mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun 81
12,2mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroGlanshammar26 sep 81

P18 200 M
24,74Michael Legneroth -64Fjugesta IFVästerås1 aug 81
25,32Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro13 aug 81

P18 200 M manuellt
25,0mLars Holmblad -63Glanshammars IFGlanshammar8 jun 81
25,1mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug 81

P18 300 M manuellt
40,6mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroGlanshammar26 sep 81
41,0mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun 81

P18 400 M
51,59Lars Holmblad -63Glanshammars IFVästerås12 sep 81

P18 400 M manuellt
55,8mRoger Sander -64KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
55,9mTommy Sander -64KFUM ÖrebroFrövi19 jul 81
56,2mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro30 aug 81
56,3mMichael Legneroth -64Fjugesta IFHallsberg31 maj 81

P18 800 M
1.56,51Lars Holmblad -63Glanshammars IFStockholm4 aug 81
2.04,2mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro29 aug 81
2.04,2mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroÖrebro29 aug 81
2.04,4mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug 81
2.04,6mRoger Sander -64KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun 81
2.04,7mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 maj 81

P18 1000 M
2.33,6mLars Holmblad -63Glanshammars IFÖrebro19 aug 81
2.44,8mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroRättvik7 aug 81

P18 1500 M
4.05,5mLars Holmblad -63Glanshammars IFÖrebro30 aug 81
4.10,9mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81
4.11,18Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
4.14,8mTommy Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81
4.15,59Roger Sander -64KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81
4.34,16Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug 81

P18 3000 M
8.58,6mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81

P18 5000 M
15.44,45Tommy Sander -64KFUM ÖrebroHelsingborg14 aug 81
16.12,99Roger Sander -64KFUM ÖrebroVästerås1 aug 81
16.23,39Christher Johansson -63KFUM ÖrebroVästerås1 aug 81

P18 3000 M HINDER 0.91
10.26,8mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroKil23 maj 81

P18 110 M HÄCK 1.06
18,05Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKöln, GER28 jul 81

P18 110 M HÄCK 1.06 manuellt
17,9mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro30 aug 81

P18 110 M HÄCK 1.00
19,93Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala31 maj 81

P18 110 M HÄCK 1.00 manuellt
16,5mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKil2 aug 81
18,0mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroGlanshammar22 aug 81

P18 300 M HÄCK 0.91
44,02Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFUddevalla26 jul 81

P18 300 M HÄCK 0.91 manuellt
45,1mTomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81
46,4mJarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar23 aug 81

P18 400 M HÄCK 0.91 manuellt
59,2mLars Holmblad -63Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81
64,1mTomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81

P18 HÖJD
1,91Lars Ekman -63Hällefors FFÖrebro25 jul 81
1,78Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKöln, GER27 jul 81
1,70Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81
1,63Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun 81
1,61Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar26 sep 81

P18 STAV
3,40Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg1 jul 81
3,20Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFÖrebro30 aug 81
3,10Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFRättvik7 aug 81

P18 LÄNGD
6,14Michael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta20 jul 81
6,10Anders Hillding -63KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun 81
5,95Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun 81
5,74Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro30 aug 81
5,47Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala30 maj 81

P18 TRESTEG
12,84Michael Legneroth -64Fjugesta IFHelsingborg15 aug 81
12,05Anders Hillding -63KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun 81
11,62Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFFjugesta13 jul 81

P18 TRESTEG medvind
11,86Lars Ekman -63Hällefors FFÖrebro29 aug 81

P18 KULA 7,26
13,89Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro30 aug 81
12,03Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroKil23 maj 81
10,65Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81

P18 KULA 6,25
14,83Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar26 sep 81
13,48Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
11,67Lars Ekman -63Hällefors FFFrövi18 jul 81
11,62Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFKarlstad28 jun 81
11,48Anders Hillding -63KFUM ÖrebroGlanshammar23 aug 81
11,02Torgny Larsson -64Fjugesta IFFjugesta20 jul 81
9,20Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala30 maj 81

P18 KULA 6,25 inomhus
11,76Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro31 jan 81

P18 DISKUS 2,0
37,96Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar16 jun 81
35,60Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro29 aug 81

P18 DISKUS 1,75
43,56Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro30 sep 81
38,88Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
32,26Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg1 jul 81
28,54Jari Ojala -64Hällefors FFGlanshammar22 aug 81

P18 SLÄGGA 7,26
47,46Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroVretstorp9 sep 81
36,88Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro29 aug 81

P18 SLÄGGA 6,25
52,32Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro23 sep 81
43,04Jari Kuusisto -63Hällefors FFÖrebro30 sep 81
25,74Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar22 aug 81

P18 SPJUT 800
54,20Jari Kuusisto -63Hällefors FFGlanshammar27 sep 81
50,60Jarmo Rytkönen -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug 81
48,94Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81
44,94Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81
44,68Ari Anttila -64Rockhammars IKHallsberg20 maj 81
44,00Anders Hillding -63KFUM ÖrebroKöln, GER28 jul 81
40,34Torgny Larsson -64Fjugesta IFFjugesta20 jul 81

P16 60 M inomhus manuellt
7,6mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro21 nov 80

P16 100 M
11,80Robert Gustavsson -66Frövi IKHelsingborg14 aug 81
11,99Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81
12,39Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81
12,41Peter Wallin -66Glanshammars IFÖrebro19 aug 81
12,53Peter Carlén -66Stocksäters IFÖrebro19 aug 81

P16 100 M medvind
11,83Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81

P16 100 M manuellt
11,4mRobert Gustavsson -66Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
11,8mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
12,0mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
12,1mHannu Kauppi -65Hällefors FFÖrebro19 aug 81
12,2mPer Andersson -66Frövi IKHallsberg30 maj 81
12,2mPeter Wallin -66Glanshammars IFGlanshammar22 aug 81
12,3mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKil2 aug 81
12,4mJan-Erik Vikberg -65Hällefors FFHallsberg30 maj 81
12,5mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg30 maj 81
12,5mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg30 maj 81
12,6mMikael Eriksson -66Wedevågs IFHallsberg30 maj 81

P16 200 M
24,72Robert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro27 aug 81
24,93Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro27 aug 81
25,07Peter Carlén -66Stocksäters IFHelsingborg15 aug 81
25,15Peter Wallin -66Glanshammars IFÖrebro13 aug 81
26,44Kent Runesson -65Fjugesta IFÖrebro13 aug 81

P16 200 M manuellt
24,2mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro29 aug 81
25,0mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro29 aug 81
25,3mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg29 sep 81
25,8mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug 81

P16 200 M manuellt medvind
25,4mPer Andersson -66Frövi IKFinspång13 jun 81

P16 300 M manuellt
40,8mPeter Carlén -66Stocksäters IFToijala, FIN17 jul 81

P16 400 M
53,70Peter Carlén -66Stocksäters IFStockholm19 sep 81
54,67Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81
55,12Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroStockholm19 sep 81
55,23Niklas Norén -66KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun 81
56,43Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFHelsingborg15 aug 81
57,12Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81

P16 400 M manuellt
53,8mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
56,0mHåkan Mann -65Åsbro GoIFFrövi19 jul 81
56,4mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81
56,5mRobert Gustavsson -66Frövi IKHallsberg3 jun 81
59,7mPer Björkholm -66Glanshammars IFÖrebro19 aug 81

P16 800 M
2.02,9mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroGlanshammar22 aug 81
2.03,22Håkan Mann -65Åsbro GoIFGöteborg16 jul 81
2.03,2mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro29 aug 81
2.05,8mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroGlanshammar22 aug 81
2.08,4mPeter Carlén -66Stocksäters IFGlanshammar22 aug 81
2.11,61Mats Alderholm -65Glanshammars IFVästerås13 sep 81
2.13,2mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
2.14,2mLasse Höög -66IFK LindesbergFjugesta13 jul 81
2.16,2mStefan Sigfridsson -66Frövi IKFjugesta13 jul 81

P16 1000 M
2.42,6mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroRättvik7 aug 81

P16 1500 M
4.13,56Håkan Mann -65Åsbro GoIFStockholm6 aug 81
4.13,5mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81
4.17,0mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81
4.24,1mJonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81
4.29,5mMats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro12 sep 81
4.32,73Lasse Höög -66IFK LindesbergÖrebro13 aug 81
4.33,25Timo Uutela -66Hällefors FFÖrebro13 aug 81
4.38,3mMikael Marttila -66Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug 81
4.38,8mStefan Sigfridsson -66Frövi IKÖrebro19 aug 81
4.41,18Per Björkholm -66Glanshammars IFÖrebro13 aug 81
4.48,0mKaj Sirén -66Hällefors FFÖrebro19 aug 81

P16 3000 M
9.24,68Niklas Norén -66KFUM ÖrebroStockholm20 sep 81
9.36,87Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81
9.46,23Mats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro27 aug 81
9.52,8mBengt Evertsson -66IFK NoraGlanshammar22 aug 81
10.02,8mMagnus Larsson -65Stocksäters IFHallsberg31 maj 81
10.04,4mLasse Höög -66IFK LindesbergHallsberg31 maj 81
10.20,0mTimo Uutela -66Hällefors FFHallsberg31 maj 81
10.27,58Per Björkholm -66Glanshammars IFVästerås2 aug 81

P16 5000 M
16.42,0mBengt Evertsson -66IFK NoraNora26 aug 81
17.30,4mMagnus Larsson -65Stocksäters IFHallsberg26 sep 81

P16 10000 M
34.31,8mBengt Evertsson -66IFK NoraNora

P16 2000 M HINDER 0.91
7.04,5mHåkan Mann -65Åsbro GoIFSödertälje1 aug 81
7.07,93Mats Alderholm -65Glanshammars IFStockholm6 aug 81
7.12,1mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro30 aug 81

P16 60 M HÄCK 0.91 inomhus
9,75Peter Zetterlund -65Stocksäters IFFalun8 feb 81
9,92Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFFalun8 feb 81

P16 60 M HÄCK 0.91 inomhus manuellt
9,6mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro21 nov 80

P16 110 M HÄCK 0.91 manuellt
17,0mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg30 jun 81
17,4mAnders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKil2 aug 81
17,5mPeter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg30 jun 81
18,2mLeif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar26 sep 81
18,3mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg30 jun 81
19,5mHans Persson -66Glanshammars IFHallsberg30 jun 81

P16 300 M HÄCK 0.76
42,91Per-Ola Öberg -65Stocksäters IF81
43,61Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81
43,97Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFUddevalla26 jul 81
47,46Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFUddevalla26 jul 81

P16 300 M HÄCK 0.76 manuellt
42,3mRobert Gustavsson -66Frövi IKÖrebro12 sep 81
42,7mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFSödertälje1 aug 81
43,4mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
47,9mKent Runesson -65Fjugesta IFÖrebro12 sep 81
48,6mHans Persson -66Glanshammars IFÖrebro12 sep 81

P16 400 M HÄCK 0.91 manuellt
64,8mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroEskilstuna2 jun 81

P16 HÖJD
1,80Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFÖrebro29 aug 81
1,65Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg31 maj 81
1,61Lars Andréen -66IFK NoraNora26 aug 81
1,60Johan Wennberg -66Frövi IKFrövi18 jul 81
1,59Peter Wallin -66Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
1,59Leif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
1,55Hans Persson -66Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
1,52Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81

P16 HÖJD inomhus
1,68Johan Wennberg -66Frövi IKFrövi11 apr 81
1,65Tomas Andersson -65KFUM ÖrebroÖrebro31 jan 81
1,55Tonci Rakuljic -66Åsbro GoIFAskersund3 dec 80
1,55Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro4 feb 81

P16 STAV
4,00Peter Zetterlund -65Stocksäters IFÖrebro30 aug 81
2,90Leif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
2,70Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFGlanshammar22 aug 81

P16 LÄNGD
5,96Robert Gustavsson -66Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
5,86Per Andersson -66Frövi IKGlanshammar22 aug 81
5,69Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro27 aug 81
5,58Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFKil2 aug 81
5,57Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
5,42Leif Norberg -65Glanshammars IFHallsberg1 jul 81
5,36Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro27 aug 81
5,17Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun 81

P16 LÄNGD inomhus
6,03Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFFalun8 feb 81

P16 TRESTEG
11,97Per Andersson -66Frövi IKGlanshammar23 aug 81
11,83Robert Gustavsson -66Frövi IKLinköping28 jun 81
11,52Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFUddevalla26 jul 81
11,46Kent Runesson -65Fjugesta IFFjugesta18 aug 81
11,10Leif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81
10,99Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFGlanshammar23 aug 81

P16 TRESTEG medvind
12,39Per Andersson -66Frövi IKHallsberg31 maj 81
11,42Ronny Rapp -65Frövi IKHallsberg31 maj 81

P16 KULA 6,25
12,42Krister Lissmats -65IFK NoraGimo2 jul 81

P16 KULA 5,5
13,23Krister Lissmats -65IFK NoraSpånga23 maj 81
12,11Conny Carlsson -65IFK NoraNora14 jun 81
11,58Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKFinspång13 jun 81
9,97Leif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
9,82Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
9,81Christer Ängsved -66Frövi IKFrövi18 jul 81
9,41Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
9,02Mikael Marttila -66Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81

P16 KULA 5,5 inomhus
13,34Conny Carlsson -65IFK NoraFrövi11 apr 81
11,99Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKFrövi11 apr 81
9,48Lars Andréen -66IFK NoraÖrebro31 jan 81

P16 KULA 4,0 inomhus
12,31Mats Eriksson -67Fjugesta IFFjugesta14 nov 81

P16 DISKUS 1,5
37,54Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKNorrköping3 okt 81
32,88Leif Norberg -65Glanshammars IFGlanshammar22 aug 81
30,90Peter Zetterlund -65Stocksäters IFGlanshammar22 aug 81
27,70Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFUddevalla26 jul 81
27,26Robert Gustavsson -66Frövi IKLinköping27 jun 81

P16 SPJUT 800
46,00Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro30 aug 81

P16 SPJUT 600
52,54Leif Norberg -65Glanshammars IFRättvik7 aug 81
42,62Morgan Heinemann -65IFK NoraHallsberg20 maj 81
41,68Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug 81
41,56Mikael Marttila -66Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug 81
40,88Ronny Rapp -65Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
40,24Per Andersson -66Frövi IKFjugesta20 jul 81
38,60Jukka Ojala -66Hällefors FFNora14 jun 81
37,34Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro27 aug 81
37,06Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg30 jun 81

P14 60 M inomhus
8,25Christer Svensson -67Stocksäters IFFalun8 feb 81

P14 100 M
12,15Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFKarlstad12 sep 81
12,57Christer Svensson -67Stocksäters IFVästerås2 aug 81
12,79Benny Gill -67Frövi IKÖrebro18 aug 81
12,95Lars Knutsson -67Vretstorps IFÖrebro18 aug 81
13,27Jan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
13,52Jarmo Marttila -68Hällefors FFÖrebro18 aug 81
13,60John Lado -68IFK NoraÖrebro18 aug 81
13,69Tomas Persson -68Vretstorps IFÖrebro18 aug 81

P14 100 M medvind
13,09Anders Persson -67Stocksäters IFVästerås2 aug 81

P14 100 M manuellt
12,4mBenny Gill -67Frövi IKHallsberg30 maj 81
12,6mPeter Flodkvist -67Fjugesta IFFrövi19 jul 81
12,7mAnders Persson -67Stocksäters IFHallsberg30 maj 81
12,7mJan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
12,7mLars Knutsson -67Vretstorps IFFrövi13 aug 81
12,8mPeter Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKil2 aug 81
12,9mJonas Röös -67IFK AskersundHallsberg30 maj 81
13,1mMikael Persson -67Åsbro GoIFHallsberg27 jul 81
13,2mJarmo Marttila -68Hällefors FFFrövi19 jul 81
13,3mTomas Persson -68Vretstorps IFFjugesta20 jul 81
13,4mRickard Lundström -68Stocksäters IFHallsberg30 maj 81
13,4mPatrik Takalo -68Ljusnarsbergs AIFKil2 aug 81
13,5mTomas Pettersson -68Wedevågs IFHallsberg30 maj 81
13,5mJohn Lado -68IFK NoraNora23 aug 81

P14 100 M manuellt medvind
11,8mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg29 aug 81
12,1mChrister Svensson -67Stocksäters IFHallsberg29 aug 81
12,4mAnders Persson -67Stocksäters IFHallsberg29 aug 81
12,6mJan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
12,8mJonas Röös -67IFK AskersundHallsberg29 aug 81
13,0mJarmo Marttila -68Hällefors FFHallsberg29 aug 81
13,0mMikael Persson -67Åsbro GoIFHallsberg29 aug 81
13,2mRickard Lundström -68Stocksäters IFHallsberg29 aug 81
13,2mTomas Persson -68Vretstorps IFHallsberg29 aug 81

P14 200 M manuellt
25,1mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg29 sep 81
26,4mChrister Svensson -67Stocksäters IFHallsberg29 sep 81

P14 300 M manuellt
42,1mAnders Persson -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul 81
43,3mChrister Svensson -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul 81

P14 400 M manuellt
57,2mAnders Persson -67Stocksäters IFHallsberg19 sep 81
59,4mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
60,1mTorbjörn Roos -68KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
61,4mConny Körberg -68Vretstorps IFHallsberg19 sep 81

P14 800 M
2.14,9mMikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
2.17,9mTorbjörn Roos -68KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
2.22,4mAnders Persson -67Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
2.23,5mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg6 sep 81
2.25,9mJan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
2.26,9mConny Körberg -68Vretstorps IFHallsberg1 jul 81

P14 1000 M
2.45,19Jonas Röös -67IFK AskersundKarlstad12 sep 81
2.53,9mAnders Persson -67Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
2.55,85Mikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroVästerås1 aug 81
2.56,71Torbjörn Roos -68KFUM ÖrebroVästerås1 aug 81
2.56,8mConny Körberg -68Vretstorps IFHallsberg30 aug 81
2.57,36Jonas Muhr -67Wedevågs IFÖrebro18 aug 81
3.04,5mTryggve Malm -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
3.05,1mPer-Åke Pertoft -68Fellingsbro AIKHallsberg30 aug 81
3.06,47Rickard Larsson -67Kvismaredalens IFÖrebro18 aug 81
3.07,3mDaniel Magnusson -67IFK NoraÖrebro3 jun 81
3.09,3mPatrik Svanqvist -68Fellingsbro AIKHallsberg30 aug 81

P14 1500 M
4.45,23Anders Persson -67Stocksäters IFSödertälje6 sep 81
4.50,4mTorbjörn Roos -68KFUM ÖrebroFrövi13 aug 81
5.00,6mConny Körberg -68Vretstorps IFFrövi13 aug 81

P14 50 M HÄCK 0.84 inomhus
8,09Christer Svensson -67Stocksäters IFVästerås14 feb 81

P14 60 M HÄCK 0.84 inomhus
9,61Christer Svensson -67Stocksäters IFFalun8 feb 81
10,87Mikael Rosenthal -67Ljusnarsbergs AIFFalun8 feb 81

P14 100 M HÄCK 0.84
15,32Christer Svensson -67Stocksäters IFVästerås1 aug 81
15,76Mikael Persson -67Åsbro GoIFVästerås1 aug 81
18,09Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroVästerås1 aug 81

P14 100 M HÄCK 0.84 manuellt
14,7mChrister Svensson -67Stocksäters IFKarlstad12 sep 81
15,9mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg5 sep 81
16,6mLars Knutsson -67Vretstorps IFHallsberg19 sep 81
18,1mJan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroHallsberg30 jun 81
18,2mTomas Pettersson -68Wedevågs IFFrövi18 jul 81
18,5mUlf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar26 sep 81
18,7mMattias Granath -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
19,0mJerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg30 maj 81

P14 HÖJD
1,58Mattias Granath -68KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
1,55Mats Eriksson -67Fjugesta IFHallsberg31 maj 81
1,55Nicklas Andersson -67Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
1,51Peter Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFGlanshammar27 sep 81
1,50Jerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg31 maj 81
1,50Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
1,50Per-Åke Pertoft -68Fellingsbro AIKHallsberg30 aug 81
1,47Robert Dimberg -68Vretstorps IFVretstorp26 sep 81
1,47Ulf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
1,45John Lado -68IFK NoraHallsberg30 aug 81
1,43Lenny Eriksson -68Vretstorps IFVretstorp26 sep 81

P14 HÖJD inomhus
1,55Dennis Rakuljic -67Åsbro GoIFÖrebro31 jan 81

P14 STAV
2,60Nicklas Andersson -67Frövi IKHallsberg29 aug 81
2,60Jerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg29 aug 81
2,40Hans Bergkvist -68Hällefors FFFrövi19 jul 81
2,40Ismo Annala -68Stocksäters IFHallsberg5 sep 81

P14 LÄNGD ZON
5,90Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFÖrebro18 aug 81
5,38Benny Gill -67Frövi IKÖrebro18 aug 81
5,33Peter Flodkvist -67Fjugesta IFÖrebro18 aug 81
5,25Lars Knutsson -67Vretstorps IFVretstorp30 sep 81
5,24Jan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
5,16Christer Svensson -67Stocksäters IFHallsberg30 jun 81
5,14Marcus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
4,97Rickard Lundström -68Stocksäters IFHallsberg31 maj 81
4,80Conny Körberg -68Vretstorps IFÖrebro18 aug 81
4,77John Lado -68IFK NoraHallsberg29 aug 81
4,76Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
4,76Tomas Persson -68Vretstorps IFÖrebro18 aug 81
4,70Mattias Granath -68KFUM ÖrebroFjugesta20 jul 81

P14 LÄNGD ZON medvind
5,41Peter Flodkvist -67Fjugesta IFLjungsbro15 aug 81

P14 LÄNGD ZON inomhus
4,77Mikael Lexborn -68KFUM ÖrebroVästerås24 jan 81

P14 TRESTEG
10,20Peter Flodkvist -67Fjugesta IFFjugesta18 aug 81

P14 KULA 4,0
13,98Mikael Persson -67Åsbro GoIFHelsingborg11 jul 81
12,65Tomas Persson -68Vretstorps IFFjugesta20 jul 81
10,91Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
10,90Hans Bergkvist -68Hällefors FFHagfors8 jul 81
10,78Peter Flodkvist -67Fjugesta IFKarlstad28 jun 81
10,70Mats Eriksson -67Fjugesta IFFrövi18 jul 81
10,63Tommy Gustavsson -67Stocksäters IFHallsberg19 sep 81
10,09John Lado -68IFK NoraNora23 aug 81
10,04Morgan Wahlström -67Vretstorps IFHallsberg19 sep 81
9,46Tom Jansson -68Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
8,58Jan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81

P14 KULA 3,0 inomhus
9,80Jan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroÖrebro21 nov 80

P14 DISKUS 1,0
38,44Mikael Persson -67Åsbro GoIFLinköping27 jun 81
38,40Tomas Persson -68Vretstorps IFVretstorp30 sep 81
32,88Peter Flodkvist -67Fjugesta IFFjugesta3 aug 81
28,86Tom Jansson -68Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
28,04Peder Olofsson -67Vretstorps IFFrövi13 aug 81
24,14Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroFrövi13 aug 81

P14 SLÄGGA 4,0
24,62Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroÖrebro19 aug 81

P14 SPJUT 600
49,16Mats Eriksson -67Fjugesta IFLjungsbro15 aug 81
43,46Benny Gill -67Frövi IKHallsberg30 maj 81
40,92Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg6 sep 81
39,96Hans Bergkvist -68Hällefors FFFrövi18 jul 81
39,88Jarmo Marttila -68Hällefors FFÖrebro18 aug 81
39,64Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroÖrebro11 aug 81
37,86Tomas Persson -68Vretstorps IFFrövi18 jul 81
37,44Mikael Persson -67Åsbro GoIFHelsingborg12 jul 81
36,48Ulf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
32,78Jouko Kuusisto -67Hällefors FFHallsberg29 aug 81
32,50Patrik Takalo -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81
31,72Roger Åhfeldt -67Frövi IKHallsberg29 aug 81
31,12Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
30,34Mattias Granath -68KFUM ÖrebroFjugesta13 jul 81

P12 100 M
14,27Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
14,40Allan Niittymäki -69Hällefors FFÖrebro18 aug 81
14,47Tomas Hovsby -69KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
14,50Joakim Jansson -69Kvismaredalens IFÖrebro18 aug 81
14,52Mikael Roos -69KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
14,59Henrik Andersson -69Åsbro GoIFÖrebro18 aug 81
14,60Patrik Eriksson -69Wedevågs IFÖrebro18 aug 81
14,84Jonas Grimborger -70Fellingsbro AIKÖrebro18 aug 81

P12 100 M manuellt
13,6mNiklas Kilsberger -69Stocksäters IFHallsberg26 sep 81
13,7mAnders Franzén -69KFUM ÖrebroFrövi19 jul 81
13,9mAllan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg30 jun 81
14,0mTomas Hovsby -69KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
14,1mMikael Roos -69KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
14,1mHenrik Andersson -69Åsbro GoIFHallsberg30 jun 81
14,5mJonas Grimborger -70Fellingsbro AIKFjugesta20 jul 81
14,5mJonas Ahl -70IFK NoraNora23 aug 81
14,5mJonas Anshelm -71KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81

P12 100 M manuellt medvind
13,5mAnders Franzén -69KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
13,6mAllan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg29 aug 81
13,7mJoakim Jansson -69Kvismaredalens IFHallsberg29 aug 81
13,7mTomas Hovsby -69KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
13,8mLars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
14,0mPatrik Eriksson -69Wedevågs IFKarlstad28 jun 81
14,2mTorbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
14,4mJonas Grimborger -70Fellingsbro AIKHallsberg29 aug 81

P12 200 M manuellt
29,8mNiklas Kilsberger -69Stocksäters IFHallsberg29 sep 81
31,7mAnders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg29 sep 81

P12 400 M
67,22Peter Frykholm -69KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
68,89Anders Holmer -70Stocksäters IFÖrebro13 aug 81
72,16Anders Tvelin -71KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81

P12 400 M manuellt
67,7mMikael Svensson -69Ljusnarsbergs AIFFrövi13 aug 81
69,8mFredrik Gustafsson -70Frövi IKFrövi13 aug 81

P12 800 M
2.29,5mPeter Frykholm -69KFUM ÖrebroGlanshammar27 sep 81
2.30,4mAnders Franzén -69KFUM ÖrebroHallsberg30 jun 81
2.32,5mMikael Svensson -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81
2.34,0mFredrik Gustafsson -70Frövi IKGlanshammar27 sep 81
2.34,5mJoakim Rosenberg -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81
2.36,4mAnders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg30 jun 81
2.37,7mKayode Kadiri -71KFUM ÖrebroGlanshammar27 sep 81

P12 1000 M
3.02,6mPeter Frykholm -69KFUM ÖrebroHallsberg30 aug 81
3.02,8mPelle Höög -69IFK LindesbergHallsberg31 maj 81
3.08,00Mikael Svensson -69Ljusnarsbergs AIFÖrebro18 aug 81
3.12,4mJonas Grimborger -70Fellingsbro AIKHallsberg30 aug 81
3.13,4mKayode Kadiri -71KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
3.15,2mAnders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
3.15,6mFredrik Gustafsson -70Frövi IKHallsberg19 sep 81
3.17,5mJoakim Jansson -69Kvismaredalens IFHallsberg30 aug 81
3.18,6mJoakim Rosenberg -69Ljusnarsbergs AIFHagfors8 jul 81
3.19,0mAnders Johansson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 aug 81
3.20,8mPontus Halldin -71Sköllersta IFÖrebro18 aug 81
3.24,4mJoakim Holmström -70Sköllersta IFHallsberg30 aug 81
3.25,69Stefan Frykholm -71KFUM ÖrebroHelsingborg12 jul 81
3.26,7mAnders Tvelin -71KFUM ÖrebroFjugesta20 jul 81

P12 60 M HÄCK 0.76
11,37Kayode Kadiri -71KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81

P12 60 M HÄCK 0.76 manuellt
11,1mDavid Fredriksson -69Ljusnarsbergs AIFFrövi13 aug 81
12,0mPeter Frykholm -69KFUM ÖrebroÖrebro10 aug 81
12,0mTomas Lindahl -69KFUM ÖrebroÖrebro10 aug 81
12,0mTorbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroÖrebro10 aug 81
12,0mJonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro10 aug 81
12,3mJonas Ahl -70IFK NoraFrövi13 aug 81
12,5mStefan Frykholm -71KFUM ÖrebroÖrebro10 aug 81
12,8mKlas Bornälv -71Frövi IKFrövi13 aug 81

P12 HÖJD
1,54Allan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg30 aug 81
1,45Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
1,40Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroGlanshammar27 sep 81
1,38Jonas Karlsson -69IFK LindesbergNora14 jun 81
1,38Niklas Nordlund -69Hällefors FFÖrebro18 aug 81
1,35Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun 81
1,35Niklas Malmberg -69Åsbro GoIFÖrebro13 aug 81
1,35Kayode Kadiri -71KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
1,34Martin Olsson -69Vretstorps IFVretstorp26 sep 81
1,33Niklas Granath -70KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
1,33Anders Franzén -69KFUM ÖrebroHallsberg6 sep 81
1,30Anders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
1,30Jonas Ahl -70IFK NoraHallsberg30 aug 81

P12 LÄNGD ZON
4,89Anders Franzén -69KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
4,75Allan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg29 aug 81
4,55Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroGlanshammar27 sep 81
4,47Martin Olsson -69Vretstorps IFHallsberg29 aug 81
4,43Mikael Roos -69KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
4,39David Fredriksson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg19 sep 81
4,38Marko Pantti -70IFK NoraHallsberg19 sep 81
4,38Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
4,31Tomas Lindahl -69KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
4,31Anders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg19 sep 81
4,31Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
4,30Osmo Hosionaho -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81
4,30Håkan Gustavsson -69Fjugesta IFVästerås13 sep 81
4,30Peter Frykholm -69KFUM ÖrebroGlanshammar27 sep 81
4,23Peder Sjöberg -69Fjugesta IFVästerås13 sep 81
4,16Andreas Bergenarp -70IFK NoraÖrebro29 aug 81
4,13Niklas Granath -70KFUM ÖrebroFjugesta20 jul 81

P12 LÄNGD ZON medvind
4,56Mikael Roos -69KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81

P12 LÄNGD ZON inomhus
4,42David Fredriksson -69Ljusnarsbergs AIFVästerås14 feb 81

P12 KULA 3,0
9,59Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
9,31Anders Sjörud -69Fjugesta IFÖrebro18 aug 81
9,18Erik Andersson -69IFK NoraHallsberg29 aug 81
9,12Mikael Dahlbom -69IFK NoraNora29 jul 81
8,74Tomas Andersson -71IFK NoraHallsberg19 sep 81
8,65Morgan Eriksson -69Frövi IKFjugesta20 jul 81
8,32Martin Olsson -69Vretstorps IFFjugesta20 jul 81
8,03Andreas Bergenarp -70IFK NoraNora23 aug 81
7,69Johan Jansson -70Åsbro GoIFÖrebro18 aug 81
7,53Fredrik Gustafsson -70Frövi IKGlanshammar27 sep 81
7,53Kayode Kadiri -71KFUM ÖrebroGlanshammar27 sep 81

P12 SPJUT 600
28,44Morgan Eriksson -69Frövi IKNora13 jun 81

P12 SPJUT 400
35,32Morgan Eriksson -69Frövi IKFrövi13 aug 81
33,70Allan Niittymäki -69Hällefors FFFrövi18 jul 81
30,80Anders Sjörud -69Fjugesta IFFrövi13 aug 81
29,64Mikael Roos -69KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
28,64Tomas Lindahl -69KFUM ÖrebroÖrebro23 jul 81
28,30Peder Magnusson -69IFK NoraFrövi18 jul 81
27,96Tomas Andersson -71IFK NoraFrövi13 aug 81
27,42Juha Marttila -69Hällefors FFÖrebro13 aug 81
27,36Osmo Hosionaho -69Ljusnarsbergs AIFFrövi13 aug 81
26,88Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro10 aug 81
25,76Ola Roos -71KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
24,84Patrik Ekholm -71Frövi IKFrövi13 aug 81
24,34Anders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg29 sep 81

F18 100 M
12,56Ann Sääw -63Stocksäters IFStockholm18 sep 81

F18 100 M manuellt
13,8mCarin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar22 aug 81

F18 200 M
25,76Ann Sääw -63Stocksäters IFVästerås1 aug 81

F18 400 M manuellt
61,8mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro30 aug 81
66,6mAnette Johansson -64Frövi IKHallsberg3 jun 81
68,7mTiina Harjaluoma -64IFK NoraHallsberg3 jun 81

F18 800 M
2.31,5mAnette Johansson -64Frövi IKÖrebro12 sep 81

F18 1500 M
5.53,4mCamilla Haglund -64IFK NoraÖrebro27 aug 81

F18 LÄNGD
4,58Lena Forslund -63Ljusnarsbergs AIFGlanshammar17 jun 81
4,40Ann Sääw -63Stocksäters IFGlanshammar23 aug 81

F18 KULA 4,0
10,86Lena Åström -64Frövi IKEnköping28 maj 81
9,39Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar16 jun 81
8,54Tiina Harjaluoma -64IFK NoraNora26 aug 81

F18 KULA 4,0 inomhus
8,83Marjo Åkerman -63Hällefors FFÖrebro31 jan 81
8,43Ann-Christin Ollward -64Fjugesta IFÖrebro31 jan 81

F18 DISKUS 1,0
34,98Carin Wikström -64Stocksäters IFHelsingborg16 aug 81
26,30Lena Åström -64Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
25,90Marjo Åkerman -63Hällefors FFHallsberg31 maj 81
25,22Tiina Harjaluoma -64IFK NoraGlanshammar23 aug 81

F18 SPJUT 600
42,70Lena Åström -64Frövi IKVästerås2 aug 81
31,74Marjo Åkerman -63Hällefors FFHallsberg30 maj 81
23,72Carin Wikström -64Stocksäters IFGlanshammar22 aug 81

F16 60 M inomhus
8,34Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFFalun8 feb 81

F16 100 M
13,77Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro19 aug 81
14,14Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro19 aug 81

F16 100 M medvind
13,37Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro19 aug 81
13,45Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFKarlstad1 aug 81

F16 100 M manuellt
12,9mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKHallsberg31 maj 81
13,3mLenita Korström -65IF StartHallsberg31 maj 81
13,3mSusanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFGlanshammar18 jun 81
13,3mLotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81
13,4mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81
13,5mPernilla Nordlund -66Hällefors FFHagfors8 jul 81
13,6mMarika Sandberg -66IF StartEskilstuna2 jun 81

F16 200 M
27,95Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro27 aug 81
28,24Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug 81
28,79Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro26 jul 81
28,94Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro13 aug 81
28,99Marika Sandberg -66IF StartÖrebro13 aug 81
29,21Susanne Fredell -66IF StartÖrebro13 aug 81
29,46Madeleine Börjesson -65IF StartÖrebro13 aug 81
29,73Anne Eklund -66IF StartÖrebro13 aug 81

F16 200 M manuellt
27,6mLenita Korström -65IF StartEskilstuna2 jun 81
27,7mLotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar8 jun 81
28,3mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar16 jun 81
29,5mEva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar16 jun 81

F16 200 M manuellt medvind
27,2mBritt-Marie Sandberg -66Frövi IKFinspång13 jun 81

F16 400 M
64,05Annika Frykholm -65IF StartLappeenranta, FIN24 jun 81

F16 400 M manuellt
61,9mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFFrövi19 jul 81
63,6mCharlotte Nilsson -66IF StartKarlstad23 maj 81
63,6mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro30 aug 81
66,9mHelene Nilsson -66IF StartHallsberg3 jun 81
67,1mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro30 aug 81
67,5mLotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81
68,0mMarika Sandberg -66IF StartHallsberg3 jun 81
68,1mJeanette Erlandsson -66IF StartHallsberg31 maj 81
68,7mCaroline Nilsson -66IF StartHallsberg31 maj 81

F16 800 M
2.16,59Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro26 jul 81
2.19,35Annika Frykholm -65IF StartHelsingborg11 jul 81
2.22,5mCharlotte Nilsson -66IF StartÖrebro12 sep 81
2.24,55Eva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro26 jul 81
2.31,5mHelene Nilsson -66IF StartHallsberg30 maj 81
2.39,5mMarika Sandberg -66IF StartGlanshammar27 sep 81
2.43,2mJeanette Erlandsson -66IF StartHallsberg1 jul 81
2.44,3mCharlotte Vesterlund -66IF StartGlanshammar27 sep 81

F16 1500 M
4.37,6mAnnika Frykholm -65IF StartKarlstad23 maj 81
5.02,6mCharlotte Nilsson -66IF StartÖrebro30 aug 81
5.05,03Eva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro27 aug 81
5.07,5mHelene Nilsson -66IF StartÖrebro13 aug 81
5.12,0mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81

F16 3000 M
9.57,65Annika Frykholm -65IF StartÖrebro26 jul 81
11.11,0mCharlotte Nilsson -66IF StartHallsberg30 jun 81
11.20,5mHelene Nilsson -66IF StartKarlstad23 maj 81

F16 50 M HÄCK 0.76 inomhus
8,2mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro31 jan 81
8,2mMarie Bergstrand -65Stocksäters IFÖrebro31 jan 81

F16 100 M HÄCK 0.84 manuellt
16,4mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar17 jun 81
17,5mMadeleine Börjesson -65IF StartHallsberg3 jun 81
18,2mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKHallsberg3 jun 81
18,2mCharlotte Vesterlund -66IF StartHallsberg3 jun 81
18,9mJeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro30 aug 81
19,4mEva Ryding -66Glanshammars IFKil23 maj 81

F16 100 M HÄCK 0.76 manuellt
15,4mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFHallsberg30 jun 81
16,5mCharlotte Vesterlund -66IF StartSödertälje1 aug 81
16,8mAnn-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFrövi18 jul 81
18,2mJeanette Erlandsson -66IF StartHallsberg30 jun 81
18,4mMarika Sandberg -66IF StartGlanshammar27 sep 81
18,5mEva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar22 aug 81

F16 300 M HÄCK 0.76
45,28Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFHelsingborg15 aug 81
48,70Eva Ryding -66Glanshammars IFStockholm18 sep 81

F16 300 M HÄCK 0.76 manuellt
49,4mMarika Sandberg -66IF StartÖrebro12 sep 81
50,6mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro12 sep 81
52,3mCharlotte Vesterlund -66IF StartGlanshammar23 aug 81

F16 400 M HÄCK 0.76 manuellt
67,8mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar18 jun 81
71,3mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro29 aug 81
74,6mMadeleine Börjesson -65IF StartÖrebro29 aug 81
77,2mSusanne Fredell -66IF StartGlanshammar18 jun 81

F16 HÖJD
1,63Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
1,55Charlotte Vesterlund -66IF StartKarlstad23 maj 81
1,51Jeanette Erlandsson -66IF StartGlanshammar26 sep 81
1,50Christina Persson -66Hällefors FFHagfors8 jul 81
1,50Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFFrövi19 jul 81
1,48Britt-Marie Svensson -66IFK NoraNora13 jun 81
1,47Marika Sandberg -66IF StartGlanshammar26 sep 81
1,45Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKHallsberg20 maj 81
1,45Caroline Nilsson -66IF StartGlanshammar16 jun 81
1,40Anette Carlsson -66IFK NoraNora13 jun 81

F16 HÖJD inomhus
1,58Charlotte Vesterlund -66IF StartFalun10 jan 81
1,50Britt-Marie Svensson -66IFK NoraFalun8 feb 81
1,40Bodil Järnerot -66IF StartÖrebro31 jan 81

F16 LÄNGD
5,04Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFHallsberg30 jun 81
5,00Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKSödertälje1 aug 81
4,83Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
4,77Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro12 sep 81
4,59Jeanette Erlandsson -66IF StartKarlstad23 maj 81
4,57Marika Sandberg -66IF StartÖrebro29 aug 81
4,56Helene Larsson -65IF StartHallsberg30 jun 81
4,55Susanne Fredell -66IF StartHallsberg3 jun 81
4,47Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81
4,45Jannike Lindqvist -66Glanshammars IFÖrebro12 sep 81
4,39Lotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar8 jun 81
4,38Britt-Marie Svensson -66IFK NoraHallsberg3 jun 81

F16 LÄNGD medvind
4,84Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar27 sep 81
4,57Marie Bergstrand -65Stocksäters IFHallsberg30 maj 81
4,47Lena Larsson -65Stocksäters IFHallsberg30 maj 81

F16 KULA 4,0
11,64Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar8 jun 81
9,32Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKGlanshammar22 aug 81
8,84Christina Andersson -66IFK NoraNora26 aug 81
7,96Anette Karlsson -66IFK NoraNora13 jun 81
7,06Helene Larsson -65IF StartÖrebro27 aug 81
6,98Marika Sandberg -66IF StartGlanshammar26 sep 81
6,97Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar26 sep 81

F16 KULA 4,0 inomhus
8,97Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro31 jan 81
7,82Margareta Larsson -66Fellingsbro AIKÖrebro31 jan 81
7,58Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFFalun10 jan 81

F16 DISKUS 1,0
27,68Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro19 aug 81
24,64Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81
19,64Jeanette Erlandsson -66IF StartRättvik7 aug 81
18,86Satu Särkioja -65Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81
18,68Lotta Jönsson -66Glanshammars IFGlanshammar23 aug 81

F16 SPJUT 600
33,36Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar8 jun 81
27,92Eva Ryding -66Glanshammars IFRättvik7 aug 81
24,20Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro12 sep 81
21,10Anette Karlsson -66IFK NoraNora29 jul 81
20,60Helene Larsson -65IF StartHallsberg1 jul 81
19,74Jeanette Erlandsson -66IF StartHallsberg1 jul 81

F14 50 M inomhus
7,15Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroVästerås14 feb 81

F14 60 M inomhus
8,54Ulrika Andersson -67Stocksäters IFFalun8 feb 81

F14 60 M inomhus manuellt
8,2mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro21 nov 80

F14 100 M
13,22Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro25 jul 81
13,47Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro18 aug 81
13,84Ingela Holmer -67Stocksäters IFSollentuna28 jun 81

F14 100 M medvind
12,80Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroVästerås2 aug 81

F14 100 M manuellt
12,8mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroFrövi19 jul 81
13,0mUlrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
13,0mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 aug 81
13,4mIngela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg31 maj 81
13,4mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg31 maj 81
13,5mTina Hillding -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
13,6mAnn-Marie Lönnholm -67IFK LindesbergFjugesta20 jul 81
13,7mMarie Stenbrink -67Åsbro GoIFKil2 aug 81
13,8mChristina Karlsson -68Fellingsbro AIKKopparberg4 jun 81
13,8mSusanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFBorlänge14 jun 81
13,8mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroFjugesta20 jul 81
14,0mAnnika Lindblad -68Glanshammars IFKopparberg4 jun 81
14,0mUlrika Backre -68Stocksäters IFKopparberg4 jun 81
14,1mHelena Söderberg -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
14,1mKarolina Danielsson -68KFUM ÖrebroKopparberg4 jun 81

F14 200 M
27,01Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro26 jul 81
28,98Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro26 jul 81
29,23Ulrika Backre -68Stocksäters IFÖrebro13 aug 81
29,65Christina Karlsson -68Fellingsbro AIKÖrebro13 aug 81

F14 200 M manuellt
28,4mUlrika Andersson -67Stocksäters IFGlanshammar16 jun 81

F14 800 M
2.22,5mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFBorlänge14 jun 81
2.25,3mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergHallsberg30 maj 81
2.29,3mAnnika Lovang -67IF StartKarlstad23 maj 81
2.35,5mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFEnköping28 maj 81
2.36,9mWeronika Linkowski -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
2.38,5mCamilla Zettergren -68Fellingsbro AIKHallsberg19 sep 81
2.38,9mKristina Persson -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 aug 81
2.38,9mAnn-Marie Lönnholm -67IFK LindesbergFjugesta20 jul 81
2.39,2mSusanna Mallalieu -68IFK NoraHallsberg19 sep 81
2.40,5mUlrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg5 sep 81
2.41,3mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
2.41,8mIngela Holmer -67Stocksäters IFKopparberg4 jun 81
2.42,3mCharlotta Johansson -68Åsbro GoIFHallsberg30 maj 81
2.42,4mAnette Jakobsson -67KFUM ÖrebroNora14 jun 81
2.42,5mAnn Hermansson -68KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
2.44,1mSusanne Andersson -68Fellingsbro AIKNora14 jun 81

F14 1500 M
5.09,8mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergÖrebro13 aug 81
5.18,2mAnnika Lovang -67IF StartÖrebro27 aug 81

F14 3000 M
11.14,8mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg30 jun 81
11.58,0mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg23 sep 81

F14 50 M HÄCK 0.76 inomhus
8,22Ulrika Andersson -67Stocksäters IFVästerås14 feb 81

F14 60 M HÄCK 0.76 inomhus
10,18Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFFalun8 feb 81
10,35Ulrika Andersson -67Stocksäters IFFalun8 feb 81

F14 60 M HÄCK 0.76 inomhus manuellt
11,5mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro21 nov 80
11,8mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroÖrebro21 nov 80

F14 80 M HÄCK 0.76
12,95Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro13 aug 81
13,01Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro13 aug 81
14,36Tina Hillding -68KFUM ÖrebroÖrebro23 jul 81
14,84Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKÖrebro13 aug 81
15,17Marita Gustavsson -68Åsbro GoIFÖrebro13 aug 81

F14 80 M HÄCK 0.76 manuellt
12,6mUlrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg30 maj 81
12,7mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroKarlstad12 sep 81
12,7mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKarlstad12 sep 81
13,2mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKarlstad12 sep 81
13,8mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
14,0mMaria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
14,5mCecilia Gustafsson -67Frövi IKGlanshammar26 sep 81
14,9mCamilla Gunnarsson -68Glanshammars IFGlanshammar26 sep 81

F14 80 M HÄCK 0.76 manuellt medvind
13,0mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg29 aug 81
14,2mTina Hillding -68KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
14,3mMarie Stenbrink -67Åsbro GoIFHallsberg29 aug 81
14,9mMarita Gustavsson -68Åsbro GoIFHallsberg29 aug 81

F14 300 M HÄCK 0.76 manuellt
48,7mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg23 sep 81

F14 HÖJD
1,56Cecilia Gustafsson -67Frövi IKHallsberg29 aug 81
1,45Louise Hultgren -67Stocksäters IFHallsberg20 maj 81
1,45Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg24 jun 81
1,45Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg5 sep 81
1,42Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg5 sep 81
1,40Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
1,37Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFGlanshammar26 sep 81
1,36Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
1,36Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKHallsberg1 jul 81
1,35Marie Stenbrink -67Åsbro GoIFÖrebro13 aug 81
1,35Camilla Zettergren -68Fellingsbro AIKÖrebro13 aug 81
1,35Åsa Erlandsson -67IF StartÖrebro27 aug 81
1,35Marie Haag -67Frövi IKHallsberg29 aug 81
1,30Helena Söderberg -68KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81

F14 HÖJD inomhus
1,45Maria Johansson -67Stocksäters IFVästerås14 feb 81
1,40Anette Jakobsson -67KFUM ÖrebroVintrosa3 dec 80
1,33Helena Söderberg -68KFUM ÖrebroKarlstad7 mar 81
1,30Tina Hillding -68KFUM ÖrebroÖrebro4 feb 81

F14 LÄNGD
4,77Ulrika Andersson -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul 81
4,75Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFGlanshammar17 jun 81
4,74Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun 81
4,69Ingela Holmer -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul 81
4,69Maria Johansson -67Stocksäters IFToijala, FIN17 jul 81

F14 LÄNGD ZON
5,11Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
5,09Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 aug 81
4,91Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
4,89Ingela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg1 jul 81
4,86Marie Stenbrink -67Åsbro GoIFÖrebro18 aug 81
4,84Ulrika Backre -68Stocksäters IFÖrebro18 aug 81
4,82Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg1 jul 81
4,81Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
4,80Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg1 jul 81
4,66Tina Hillding -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
4,55Karolina Danielsson -68Fellingsbro AIKÖrebro18 aug 81
4,40Helena Aker -67Glanshammars IFHallsberg19 sep 81
4,40Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKHallsberg19 sep 81
4,39Cecilia Gustafsson -67Frövi IKPorta Westfalica, GER5 jul 81
4,38Helena Söderberg -68KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
4,38Marie-Louise Gustavsson -68IFK NoraNora23 aug 81

F14 KULA 3,0
9,73Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro13 aug 81
9,30Cecilia Gustafsson -67Frövi IKNora14 jun 81
9,15Ulrika Andersson -67IFK NoraHallsberg29 aug 81
8,59Ulrika Backre -68Stocksäters IFHallsberg29 aug 81
8,32Helena Letskog -68Åsbro GoIFÖrebro13 aug 81
8,29Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg5 sep 81
8,18Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg1 jul 81
8,16Marie Haag -67Frövi IKHallsberg29 aug 81
7,78Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKHallsberg1 jul 81
7,42Tina Hillding -68KFUM ÖrebroLappeenranta, FIN24 jun 81
7,29Cecilia Nilsson -68Åsbro GoIFHallsberg1 jul 81
7,10Gunilla Nordin -68Åsbro GoIFHallsberg1 jul 81

F14 KULA 3,0 inomhus
8,43Charlotte Ollward -67Fjugesta IFÖrebro31 jan 81
8,24Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro31 jan 81
7,48Cecilia Nilsson -68Åsbro GoIFÖrebro31 jan 81

F14 DISKUS 1,0
22,96Ulrika Andersson -67IFK NoraHallsberg19 sep 81
19,82Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg26 sep 81
18,58Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg19 sep 81
17,60Carina Andersson -68Fellingsbro AIKHallsberg19 sep 81

F14 SPJUT 400
28,42Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroKarlstad12 sep 81
25,28Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro18 aug 81
24,36Ulrika Andersson -67IFK NoraKopparberg4 jun 81
22,22Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81
21,36Gunilla Nordin -68Åsbro GoIFLinköping28 jun 81
19,86Cecilia Gustafsson -67Frövi IKÖrebro18 aug 81

F12 100 M
14,23Monika Karlsson -69IFK AskersundÖrebro18 aug 81
14,29Ulrika Bolin -69Sköllersta IFÖrebro18 aug 81
14,50Helena Gunnarsson -71Fjugesta IFVästerås13 sep 81
14,55Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
14,75Helena Kästel -70Wedevågs IFÖrebro18 aug 81
14,83Camilla Wellsén -70Åsbro GoIFÖrebro18 aug 81
14,83Katja Weckman -70Wedevågs IFÖrebro18 aug 81
14,84Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81

F12 100 M medvind
14,33Helena Gunnarsson -71Fjugesta IFVästerås1 aug 81

F12 100 M manuellt
14,0mKarin Hermansson -70KFUM ÖrebroHallsberg31 maj 81
14,2mUlrika Bolin -69Sköllersta IFHallsberg31 maj 81
14,3mCamilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg31 maj 81
14,7mLillemor Lundqvist -70Vretstorps IFHallsberg30 jun 81
14,7mMaria Andersson -70KFUM ÖrebroHallsberg30 jun 81

F12 100 M manuellt medvind
13,6mMonika Karlsson -69IFK AskersundHallsberg29 aug 81
13,8mAnna Björk -69Glanshammars IFHallsberg29 aug 81
13,8mUlrika Bolin -69Sköllersta IFHallsberg29 aug 81
13,9mKarin Hermansson -70KFUM ÖrebroHallsberg29 aug 81
14,3mHelena Kästel -70Wedevågs IFHallsberg29 aug 81
14,3mKatja Weckman -70Wedevågs IFHallsberg29 aug 81
14,4mLillemor Lundqvist -70Vretstorps IFHallsberg29 aug 81

F12 200 M
29,54Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
31,02Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
31,33Camilla Wellsén -70Åsbro GoIFÖrebro13 aug 81

F12 200 M manuellt
31,8mHelena Gunnarsson -71Fjugesta IFFjugesta10 aug 81

F12 800 M
2.31,1mUlrika Bolin -69Sköllersta IFHallsberg30 maj 81
2.34,5mCamilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg30 aug 81
2.36,1mKarin Hermansson -70KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
2.36,7mJessica Alderholm -70Glanshammars IFHallsberg30 aug 81
2.37,6mMaria Andersson -70KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81
2.39,5mCamilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroÖrebro18 aug 81
2.40,0mAdriana Linkowski -69KFUM ÖrebroHallsberg30 maj 81
2.41,3mAnnika Svensson -69IFK NoraHallsberg30 aug 81
2.42,6mUnni Labuda -69Wedevågs IFHallsberg30 aug 81
2.43,8mUlrika Persson -70Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
2.44,8mAnna-Maj Andersson -69IFK LindesbergNora13 jun 81
2.45,2mLena Andersson -69KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
2.46,1mCecilia Henriksson -70IFK LindesbergHallsberg30 aug 81
2.47,0mTina Pihel -70Åsbro GoIFHallsberg27 sep 81
2.47,0mJenny Eriksson -69Stocksäters IFHallsberg19 sep 81
2.47,1mCatrine Andersson -69KFUM ÖrebroHallsberg30 aug 81
2.47,4mSusanne Karlsson -69IF StartHallsberg30 maj 81
2.47,4mMagdalena Rickardsson -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg4 jun 81
2.47,8mTove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg6 sep 81
2.49,6mHelena Kästel -70Wedevågs IFKarlstad28 jun 81
2.49,8mCharlotta Ryberg -69Åsbro GoIFHallsberg30 maj 81
2.49,9mAnneli Bergström -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg19 sep 81

F12 60 M HÄCK 0.76
11,92Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro23 jul 81
12,82Jenny Eriksson -69Stocksäters IFÖrebro13 aug 81
13,02Karin Lindahl -71KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
13,37Camilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81

F12 60 M HÄCK 0.76 manuellt
11,7mTove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFFrövi13 aug 81

F12 HÖJD
1,36Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg30 jun 81
1,31Anna-Karin Gustafsson -69IFK LindesbergNora13 jun 81
1,30Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroFrövi19 jul 81
1,27Jeanette Nilsson -70KFUM ÖrebroGlanshammar26 sep 81
1,27Catrine Andersson -69KFUM ÖrebroGlanshammar26 sep 81
1,25Therese Eklund -69IF StartÖrebro18 aug 81
1,25Camilla Blomberg -71Frövi IKÖrebro18 aug 81
1,24Lena Stenbrink -70Åsbro GoIFHallsberg30 jun 81
1,21Camilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg27 sep 81

F12 LÄNGD ZON
4,51Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroHallsberg30 aug 81
4,44Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg6 sep 81
4,40Anna Björk -69Glanshammars IFHallsberg30 aug 81
4,39Jenny Eriksson -69Stocksäters IFHallsberg30 aug 81
4,34Catrine Andersson -69KFUM ÖrebroHallsberg30 aug 81
4,15Lillemor Lundqvist -70Vretstorps IFHallsberg30 aug 81
4,15Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro12 sep 81
4,08Annika Svensson -69IFK NoraFrövi13 aug 81
4,05Marie Andersson -69IFK NoraFrövi18 jul 81
4,02Lena Stenbrink -70Åsbro GoIFHallsberg30 maj 81
4,00Helena Kästel -70Wedevågs IFHallsberg30 aug 81
3,97Jessica Alderholm -70Glanshammars IFHallsberg30 jun 81

F12 KULA 3,0
7,73Jessica Bornedal -69IFK NoraKarlstad13 sep 81
7,57Carina Eriksson -69Fjugesta IFÖrebro18 aug 81
7,23Ulrika Broo -69IFK NoraKopparberg4 jun 81
6,88Annika Jansson -70Ljusnarsbergs AIFHallsberg19 sep 81
6,84Jenny Lindberg -70Åsbro GoIFHallsberg29 aug 81
6,79Lena Nilsson -69Fjugesta IFVästerås13 sep 81
6,75Adriana Linkowski -69KFUM ÖrebroHallsberg19 sep 81

F12 SPJUT 400
24,34Jessica Bornedal -69IFK NoraNora14 jun 81
19,68Adriana Linkowski -69KFUM ÖrebroÖrebro13 aug 81
18,44Pernilla Eklund -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg19 jul 81