NÄRKESSTATISTIK 1982 (inklusive ungdomsstatistik)

MÄN 50 M inomhus
6,27Georg Agorastos -60IF StartÖrebro30 jan
6,45Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFÖrebro30 jan

MÄN 60 M inomhus
7,33Jan Axelsson -58IF StartGöteborg6 feb
7,43Ulf Johansson -60IF StartGöteborg6 feb
7,57Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroGöteborg6 feb
7,58Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroGöteborg6 feb
7,72Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFGöteborg6 feb

MÄN 100 M
11,69Ulf Johansson -60IF StartStockholm24 jul
11,70Ulf Hammarberg -61IF StartStockholm24 jul
11,99Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
12,00Michael Legneroth -64Fjugesta IFÖrebro4 aug
12,00Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
12,03Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFStockholm19 sep
12,09Benny Arvidsson -66Hällefors FFHallsberg6 jun
12,12Jan Axelsson -58IF StartÖrebro24 jun
12,13Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
12,16Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
12,25Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro4 aug
12,29Peter Carlén -66Stocksäters IFÖrebro24 jun
Manuella tider
11,3mMikael Friberg -62KFUM ÖrebroNora19 jun
11,4mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 jun
11,5mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
11,6mAnders Rydvall -60KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
11,7mPeter Wallin -66Glanshammars IFEnköping31 jul
11,7mRobert Gustavsson -66Frövi IKHallsberg10 aug
11,7mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg10 aug
11,9mAnders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro5 jun
12,0mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp18 aug

MÄN 200 M
22,70Jan Axelsson -58IF StartÖrebro22 jun
23,10Mikael Friberg -62KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
23,21Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroVästerås82
23,30Finn Alpberg -59IF StartÖrebro22 jun
23,38Ulf Hammarberg -61IF StartStockholm25 jul
23,96Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroVästerås29 maj
24,03Peter Carlén -66Stocksäters IFÖrebro22 jun
24,13Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroVästerås29 maj
24,74Börje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro12 sep
25,21Allan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro12 sep
25,31Bengt-Olov Bengtsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna21 aug
25,43Gert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro12 sep
25,55Stig Pettersson -38Vretstorps IFÖrebro12 sep
Medvind
22,36Jan Axelsson -58IF StartStockholm25 jul
23,81Ulf Johansson -60IF StartStockholm25 jul
Manuella tider
23,3mAnders Rydvall -60KFUM ÖrebroHallsberg15 jun
23,3mGunnar Brodin -60KFUM ÖrebroHallsberg15 jun
23,5mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroHallsberg15 jun
24,2mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg15 jun
24,3mPeter Wallin -66Glanshammars IFHallsberg15 jun
24,4mMichael Legneroth -64Fjugesta IFHallsberg15 jun
24,4mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg15 jun
24,6mAlf Aronsson -47Vretstorps IFHallsberg15 jun
24,6mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
24,7mLars Lindh -62Ljusnarsbergs AIFEkshärad6 jun
24,8mGunnar Anshelm -43KFUM ÖrebroHallsberg15 jun
25,2mLars Gunnarsson -66Frövi IKÖrebro25 aug

MÄN 400 M
48,72Jan Axelsson -58IF StartStockholm6 jul
51,49Lars Holmblad -63Glanshammars IFNorrköping7 aug
51,60Anders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
52,27Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroStockholm18 sep
52,59Finn Alpberg -59IF StartÖrebro23 jun
52,68Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroStockholm24 jul
53,11Peter Carlén -66Stocksäters IFStockholm18 sep
53,62Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
54,30Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro27 maj
54,32Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFStockholm18 sep
54,53Harald Moi -42KFUM ÖrebroOskarshamn3 jul
55,10Allan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro6 maj
55,24Anders Persson -67Stocksäters IFStockholm18 sep
55,63Bengt-Olov Bengtsson -67Ljusnarsbergs AIFStockholm18 sep
Manuella tider
52,3mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroHallsberg16 jun
53,1mMikael Friberg -62KFUM ÖrebroNora19 jun
54,5mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroHallsberg16 jun
55,2mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp2 jun
55,3mPeter Wallin -66Glanshammars IFHallsberg11 aug
55,3mChrister Roos -43KFUM ÖrebroKil25 sep

MÄN 800 M
1.54,05Lars Holmblad -63Glanshammars IFKil1 aug
1.57,41Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
1.58,66Allan Bodare -61Glanshammars IFSollentuna21 aug
2.00,59Mats Helander -59KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
2.01,01Niklas Norén -66KFUM ÖrebroSollentuna21 aug
2.01,39Christher Johansson -63KFUM ÖrebroVästerås7 aug
2.01,84Anders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
2.02,00Christer Wickberg -55Fjugesta IFÖrebro22 jun
2.04,3mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFEkshärad6 jun
2.05,45Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro22 jun
2.05,74Hans-Erik Florman -58Örebro AIKÖrebro22 jun
2.07,72Torbjörn Jansson -58Fjugesta IFÖrebro22 jun
2.08,5mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroHallsberg15 jun
2.09,22Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro22 jun
2.09,71Thomas Svensson -61KFUM ÖrebroVästerås5 sep
2.10,01Mats Alderholm -65Glanshammars IFVästerås30 maj
2.10,74Lasse Höög -66IFK LindesbergÖrebro24 aug
2.11,0mPeter Carlén -66Stocksäters IFHallsberg10 jun
2.11,16Mikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroVästerås30 maj
2.11,4mStefan Sigfridsson -66Frövi IKFjugesta5 jul

MÄN 1000 M
2.29,36Lars Holmblad -63Glanshammars IFÖrebro4 aug
2.33,4mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFHallsberg7 aug
2.33,84Allan Bodare -61Glanshammars IFEskilstuna28 aug
2.33,94Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroEskilstuna28 aug
2.37,45Christher Johansson -63KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
2.40,33Tomas Körberg -59IF StartÖrebro4 aug
2.40,6mPaul Andersson -55Örebro AIKUppsala2 sep
2.45,9mThomas Svensson -61KFUM ÖrebroHallsberg7 aug
2.47,3mLasse Höög -66IFK LindesbergHallsberg7 aug
2.47,6mMats Alderholm -65Glanshammars IFHallsberg7 aug

MÄN 1500 M
3.59,89Lars Holmblad -63Glanshammars IFStockholm23 jul
4.00,88Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroNorrköping1 aug
4.02,27Allan Bodare -61Glanshammars IFSollentuna21 aug
4.02,6mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFHallsberg16 jun
4.03,32Mats Helander -59KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
4.07,02Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFStockholm5 aug
4.09,3mRisto Rytkönen -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro23 jun
4.10,5mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroEnköping31 jul
4.11,62Paul Andersson -55Örebro AIKEskilstuna16 jun
4.12,89Christher Johansson -63KFUM ÖrebroVästerås29 maj
4.15,3mChrister Wickberg -55Fjugesta IFÖrebro23 jun
4.18,14Jonas Röös -67IFK AskersundÖrebro27 maj
4.18,31Sören Andersson -57Almby IKVästerås5 sep
4.19,8mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro23 jun
4.24,70Mats Alderholm -65Glanshammars IFStockholm22 aug
4.26,31Lasse Höög -66IFK LindesbergÖrebro27 maj
4.27,4mTimo Uutela -66Hällefors FFHallsberg6 jun
4.29,28Christer Tapper -58KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
4.30,0mBengt Evertsson -66IFK NoraHallsberg11 aug

MÄN 2000 M
5.28,79Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFLinköping20 jul

MÄN 3000 M
8.29,73Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFEnköping20 maj
8.43,27Hans Melin -62Almby IKÖrebro4 aug
8.48,80Kenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro6 maj
8.52,41Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFNorrköping1 aug
8.55,10Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
8.56,2mPaul Andersson -55Örebro AIKUppsala23 sep
8.59,1mRoland Thörn -52Örebro AIKHallsberg7 aug
9.00,50Lars Holmblad -63Glanshammars IFEnköping20 maj
9.02,01Allan Bodare -61Glanshammars IFVästerås30 maj
9.04,32Jerry Säll -58KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
9.05,64Kent Evertsson -54Örebro AIKÖrebro4 aug
9.05,6mPaul Andersson -55Örebro AIKEnköping20 maj
9.08,42Sven-Erik Vik -54Örebro AIKÖrebro4 aug
9.09,6mRolf Pettersson -44IFK NoraNora19 jun
9.12,4mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro25 aug
9.13,07Jonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
9.23,05Hans-Erik Florman -58Örebro AIKÖrebro4 aug
9.24,90Christer Wickberg -55Fjugesta IFÖrebro4 aug
9.25,56Sven Börjesson -60Hagaby GoIFÖrebro4 aug
9.28,78Tomas Larsson -59Örebro AIKÖrebro4 aug
9.29,08Thomas Svensson -61KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
9.32,13Per Sandberg -60Hagaby GoIFÖrebro4 aug
9.32,51Hugo Liss -42Örebro AIKÖrebro4 aug
9.32,7mNils-Olof Bodin -54Örebro AIKÖrebro4 aug
9.41,2mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
9.43,2mMats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro4 aug
9.45,6mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHallsberg7 aug
9.46,8mArne Evertsson -41IFK NoraNora19 jun
9.49,5mLasse Höög -66IFK LindesbergHallsberg10 aug
9.49,8mMagnus Larsson -65Stocksäters IFHallsberg7 aug
9.50,03Bengt Evertsson -66IFK NoraÖrebro20 jun

MÄN 5000 M
14.39,04Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro24 jun
15.01,20Björn Stenberg -59Almby IKSödertälje19 sep
15.16,60Kenneth Karlsson -59Glanshammars IFHallsberg5 jun
15.18,89Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFÖrebro24 jun
15.27,52Allan Bodare -61Glanshammars IFÖrebro24 jun
15.34,30Sören Andersson -57Almby IKÖrebro24 jun
15.38,56Sven-Erik Vik -54Örebro AIKÖrebro24 jun
15.41,20Kent Evertsson -54Örebro AIKÖrebro24 jun
15.46,2mRoland Thörn -52Örebro AIKÖrebro24 jun
15.48,6mPaul Andersson -55Örebro AIKUppsala10 sep
15.57,90Hugo Liss -42Örebro AIKÖrebro24 jun
16.08,6mBo Engdahl -63KFUM ÖrebroEnköping20 jun
16.15,7mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFHallsberg18 jun
16.26,2mJan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
16.30,95Hans-Erik Florman -58Örebro AIKÖrebro24 jun
16.35,6mKent Lusth -64Almby IKHallsberg10 aug
16.36,19Nils-Olof Bodin -54Örebro AIKÖrebro24 jun
16.36,4mArne Evertsson -41IFK NoraHallsberg18 jun
16.44,3mTomas Larsson -59Örebro AIKÖrebro24 jun
16.47,3mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
16.49,6mJan Norén -47Kvismaredalens IFHallsberg18 jun
16.50,6mPertti Nykänen -62Ljusnarsbergs AIFEkshärad6 jun
16.55,6mYoshihiko Onuki -47Kvismaredalens IFHallsberg18 jun
17.02,1mMagnus Larsson -65Stocksäters IFHallsberg10 aug
17.11,8mBengt Evertsson -66IFK NoraHallsberg18 jun
17.16,7mMats Alderholm -65Glanshammars IFFrövi18 jul

MÄN 10000 M
30.14,24Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro27 maj
30.37,2mJörgen Mårtensson -59Almby IKHallsberg8 sep
30.43,52Björn Stenberg -59Almby IKÖrebro27 maj
31.29,58Kenneth Karlsson -59Glanshammars IFÖrebro27 maj
32.06,9mHans Melin -62Almby IKHallsberg8 sep
32.17,3mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFHallsberg8 sep
32.20,6mRoland Thörn -52Örebro AIKÖrebro27 maj
32.38,11Paul Andersson -55Örebro AIKÖrebro27 maj
32.43,10Hugo Liss -42Örebro AIKÖrebro27 maj
32.53,5mJan Granstedt -60Fjugesta IFHallsberg8 sep
33.04,91Kent Evertsson -54Örebro AIKÖrebro27 maj
33.16,9mBengt Levin -58Almby IKHallsberg8 sep
33.26,9mSören Andersson -57Almby IKHallsberg8 sep
33.32,2mGunnar Johansson -43Åsbro GoIFHallsberg8 sep
34.06,5mGunnar Eriksson -40Åsbro GoIFHallsberg8 sep
34.11,0mYoshihiko Onuki -47Kvismaredalens IFÖrebro28 aug
34.42,8mThomas Svensson -61KFUM ÖrebroHallsberg8 sep
34.46,31Arne Evertsson -41IFK NoraÖrebro27 maj
34.47,9mThomas Jonsson -59Åsbro GoIFHallsberg8 sep
34.48,0mVello Pihel -43Åsbro GoIFHallsberg8 sep
34.58,7mNils-Olof Bodin -54Örebro AIKHallsberg8 sep
34.59,04Jan Norén -47Kvismaredalens IFÖrebro27 maj
34.59,6mGösta Karlsson -44KFUM ÖrebroNora11 aug
35.00,8mTomas Larsson -59Örebro AIKHallsberg8 sep
35.01,0mSimo Grönroos -45IFK NoraNora11 aug
35.01,2mTony Larsson -53Åsbro GoIFHallsberg8 sep
35.02,0mBengt Olsson -45IFK NoraNora11 aug
35.48,8mHans-Erik Florman -58Örebro AIKHallsberg8 sep
35.53,2mPeder Malm -25KFUM ÖrebroOskarshamn4 jul
35.55,0mLars Allbertson -48Kvismaredalens IFÖrebro28 aug

MÄN HALVMARATHON
1.13.37Hugo Liss -42Örebro AIKLinköping24 okt
1.13.38Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroLinköping24 okt

MÄN 25000 M
1.23.43Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFOdensbacken17 apr
1.27.02Roland Thörn -52Örebro AIKOdensbacken17 apr
1.27.39Hugo Liss -42Örebro AIKOdensbacken17 apr
1.30.18Paul Andersson -55Örebro AIKOdensbacken17 apr
1.30.30Ludwig Lauermann -44Kvismaredalens IFOdensbacken17 apr
1.30.38Leif Sjöberg -54Kvismaredalens IFOdensbacken17 apr

MÄN MARATHON
2.27.34Björn Stenberg -59Almby IKÖrebro3 jul
2.28.08Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroOdensbacken21 aug
2.28.14Kjell Lauri -56Almby IKÖrebro3 jul
2.29.38Roland Thörn -52Örebro AIKÖrebro3 jul
2.29.58Rolf Barr -50IF StartStockholm13 nov
2.34.51Hugo Liss -42Örebro AIKOdensbacken21 aug
2.34.57Rolf Pettersson -44IFK NoraÖrebro3 jul
2.35.14Gunnar Eriksson -40Åsbro GoIFÖrebro3 jul
2.35.20Sven-Erik Vik -54Örebro AIKÖrebro3 jul
2.35.34Kent Evertsson -54Örebro AIKÖrebro3 jul
2.36.30Ludwig Lauermann -44Kvismaredalens IFOdensbacken21 aug
2.36.49Leif Sjöberg -54Kvismaredalens IFLondon, GBR9 maj
2.36.57Paul Andersson -55Örebro AIKÖrebro3 jul
2.37.27Jan-Olof Schagerström -33KFUM ÖrebroStockholm13 nov
2.38.12Vello Pihel -43Åsbro GoIFÖrebro3 jul
2.39.25Tony Larsson -53Åsbro GoIFOdensbacken21 aug
2.40.05Mauri Kemppi -49(Örebro)Örebro3 jul
2.40.16Berth Haglund -50Garphyttans IFStockholm5 jun
2.41.02Torbjörn Jansson -58Fjugesta IFKöbenhavn, DEN22 maj
2.41.25Yoshihiko Onuki -47Kvismaredalens IFOdensbacken21 aug
2.42.21Bo Astliden -44Örebro AIKOdensbacken21 aug
2.44.04Simo Grönroos -45IFK NoraÖrebro3 jul
2.45.13Åke Tormod -41Sköllersta IFÖrebro3 jul
2.46.49Bengt Olsson -45IFK NoraStockholm13 nov
2.47.10Roland Brandin -48(Norabygdens SK)Örebro3 jul
2.48.57Nils-Olof Bodin -54Örebro AIKÖrebro3 jul
2.49.02Lars-Göran Jansson -46(Örebro)Örebro3 jul
2.49.03Kent-Arne Hedström -53Almby IKÖrebro3 jul
2.49.13Stig Larsson -38Örebro AIKÖrebro3 jul
2.49.37Rolf Johansson -38Örebro AIKÖrebro3 jul
2.50.13Jan Norén -47Kvismaredalens IFStockholm13 nov
2.51.04Ahti Jantunen -51IFK AskersundÖrebro3 jul
2.51.11Aivo Lahesalu -44Östansjö IFOdensbacken21 aug
2.51.37Henry Eriksson -49Kvismaredalens IFKöping23 okt
2.51.39Berth Danermark -51Örebro AIKÖrebro3 jul
2.51.59Christer Florman -47Örebro AIKÖrebro3 jul
2.52.09Arne Evertsson -41IFK NoraÖrebro3 jul
2.52.45Kenneth Persson -45Örebro AIKUddevalla14 aug
2.53.35Anders Gezelius -50Örebro AIKÖrebro3 jul
2.53.39Roger Bergman(Örebro)Örebro3 jul
2.53.42Lars Lif -43Örebro AIKÖrebro3 jul
2.53.59Sune Carlsson -46Brevens IFÖrebro3 jul
2.54.31Dan Nilsson -63Hagaby GoIFÖrebro3 jul
2.54.53Hans-Erik Florman -58Örebro AIKÖrebro3 jul
2.55.36Kenth Lundholm -63Almby IKÖrebro3 jul
2.55.41Roy Arnesen -50Åsbro GoIFÖrebro3 jul
2.56.22Roy Dahlin -37(Örebro)Örebro3 jul
2.56.24Kent Lusth -64Almby IKÖrebro3 jul
2.56.48Kjell Adolfsson -58(Kumla OK)Örebro3 jul
2.57.14Ola Lindskog -56Hagaby GoIFÖrebro3 jul
2.57.18Per Bergman -45(Örebro)Örebro3 jul
2.57.40Rolf Skoglund -31IFK NoraÖrebro3 jul
2.57.59Kenneth Modin -49IFK NoraÖrebro3 jul
2.58.30Lars Linderius -56(Örebro)Örebro3 jul
2.59.33Kenneth Mejsten -39KFUM ÖrebroÖrebro3 jul
För korta banor
2.26.45Lars Hagberg -56KFUM ÖrebroGöteborg18 sep
2.28.41Roland Thörn -52Örebro AIKGöteborg18 sep
2.32.55Hugo Liss -42Örebro AIKVällingby28 mar
2.51.16Kenneth Persson -45Örebro AIKVällingby28 mar
2.59.14Leif Rysén -51Brevens IFVällingby28 mar

MÄN 2000 M HINDER
6.51,8mKent Lusth -64Almby IKGlanshammar26 aug
6.54,4mLasse Höög -66IFK LindesbergGlanshammar26 aug

MÄN 3000 M HINDER
9.36,2mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGlanshammar26 aug
9.50,4mJan Abrahamsson -62Åsbro GoIFGlanshammar26 aug
9.55,86Bo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroOskarshamn4 jul
10.02,3mSören Andersson -57Almby IKGlanshammar26 aug
10.20,7mChristher Johansson -63KFUM ÖrebroSödertälje22 maj
10.35,7mThomas Svensson -61KFUM ÖrebroGlanshammar26 aug
10.54,2mHugo Liss -42Örebro AIKGlanshammar26 aug
11.05,0mJan Lindgren -63Almby IKGlanshammar26 aug
11.12,4mChrister Tapper -58KFUM ÖrebroGlanshammar26 aug

MÄN 110 M HÄCK medvind
16,70Lars Lindhe -36Vretstorps IFÖrebro23 jun
16,80Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro23 jun
17,91Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro23 jun
Manuella tider
16,8mChrister Roos -43KFUM ÖrebroHallsberg16 jun
16,8mLars Lindhe -36Vretstorps IFHallsberg16 jun
17,6mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg16 jun
18,3mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg16 jun

MÄN 200 M HÄCK manuellt
27,5mLars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp1 okt
28,2mStig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp1 okt
28,7mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVretstorp1 okt
28,8mAlf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp1 okt

MÄN 300 M HÄCK
42,74Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFSollentuna20 aug
43,98Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFEnköping20 maj
47,39Kent Runesson -65Fjugesta IFVästerås7 aug

MÄN 400 M HÄCK
62,09Alf Aronsson -47Vretstorps IFOskarshamn4 jul
62,15Lars Lindhe -36Vretstorps IFOskarshamn4 jul
65,01Harald Moi -42KFUM ÖrebroOskarshamn4 jul
Manuella tider
59,3mAnders Rydvall -60KFUM ÖrebroÖrebro14 jun
59,5mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro24 jun
60,1mAlf Aronsson -47Vretstorps IFVästerås29 sep
60,4mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
60,8mChrister Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
62,1mStig Pettersson -38Vretstorps IFVästerås29 sep
62,7mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 jun
63,6mGert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp11 aug
63,7mBo-Gunnar Bogges -40KFUM ÖrebroÖrebro24 jun

MÄN HÖJD
1,90Mats Karlsson -61KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
1,84Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFEnköping31 jul
1,80Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroSödertälje22 maj
1,80Mikael Friberg -62KFUM ÖrebroEnköping6 jun
1,72Anders Hillding -63KFUM ÖrebroGlanshammar8 maj
1,72Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala31 maj
1,70Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg6 jun
1,70Erik Andreen -62IFK NoraNora19 jun
1,68Michael Legneroth -64Fjugesta IFGlanshammar8 maj
1,68Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar8 maj
1,67Robert Dimberg -68Vretstorps IFHallsberg29 aug
1,65Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp26 maj
1,65Peter Wallin -66Glanshammars IFÖrebro27 maj
1,65Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro24 jun
1,60Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp26 maj
1,60Mattias Granath -68KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
1,60Per-Åke Pertoft -68Fellingsbro AIKFjugesta12 jul
1,60Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
1,60Hans Persson -66Glanshammars IFÖrebro25 aug
1,60Allan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg29 aug
Inomhus
1,75Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro30 jan

MÄN STAV
4,87Ulf Hammarberg -61IF StartWalnut, CA24 apr
4,30Peter Zetterlund -65Stocksäters IFStockholm18 sep
3,60Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 jun
3,20Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFHallsberg5 jun
3,20Leif Norberg -65Glanshammars IFKopparberg28 jul
3,20Karl Hagdahl -47Vretstorps IFVretstorp29 sep
3,10Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
3,10Torbjörn Eriksson -64Frövi IKFrövi18 jul
3,00Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFGlanshammar22 maj
3,00Mikael Sternoff -66Glanshammars IFHallsberg10 jun
2,95Jerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg18 sep
2,90Björn Hultberg -55KFUM ÖrebroSödertälje22 maj
2,90Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp29 sep
2,80Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
2,80Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp29 sep

MÄN LÄNGD
6,41Finn Alpberg -59IF StartÖrebro24 jun
6,27Michael Legneroth -64Fjugesta IFSödertälje19 sep
6,04Lars Lindhe -36Vretstorps IFOskarshamn3 jul
5,95Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFÖrebro12 sep
5,93Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro5 jun
5,90Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
5,89Börje Nordin -50Åsbro GoIFÖrebro12 sep
5,87Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp4 aug
5,74Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp4 aug
5,73Peter Flodkvist -67Fjugesta IFHallsberg18 jun
5,73Tord Granskog -50KFUM ÖrebroNora19 jun
5,68Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala30 maj
5,64Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
5,62Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFKopparberg29 jun
5,61Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
5,57Benny Arvidsson -66Hällefors FFNora13 jun
5,53Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 jun
5,51Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKarlskrona12 aug
Medvind
6,56Finn Alpberg -59IF StartÖrebro24 jun

MÄN TRESTEG
13,37Arne Törnblom -45Fjugesta IFOskarshamn4 jul
13,05Michael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta12 jul
12,61Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
12,60Stig Pettersson -38Vretstorps IFVretstorp6 okt
12,48Lars Lindhe -36Vretstorps IFVretstorp3 okt
11,98Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg12 aug
11,74Tommy Pettersson -61Vretstorps IFVretstorp3 okt
11,63Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroSödertälje22 maj
11,60Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroSollentuna20 aug
11,58Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp18 aug
11,48Kent Runesson -65Fjugesta IFTumba6 jun
11,38Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg16 jun
11,32Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro23 jun
11,15Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFGlanshammar22 maj
11,02Robert Gustavsson -66Frövi IKEnköping31 jul
Medvind
13,47Arne Törnblom -45Fjugesta IFÖrebro23 jun
12,75Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro23 jun

MÄN KULA
13,92Jari Kuusisto -63KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
13,74Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora19 jun
12,05Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro20 apr
11,96Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
11,56Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp4 aug
11,30Reijo Sällinen -47IFK NoraNora22 sep
10,65Robert Wahlén -63KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
10,63Anders Fransson -56IFK NoraNora22 sep
10,61Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
10,54Göran Andersson -58KFUM ÖrebroÖrebro20 apr
10,52Oiva Kuukasjärvi -51Glanshammars IFÖrebro23 sep
10,50Lennart Eriksson -48Kvismaredalens IFOdensbacken4 sep
10,39Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp4 aug
Inomhus
14,19Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFÖrebro30 jan
12,28Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro30 jan

MÄN DISKUS
45,20Torbjörn Fredriksson -55IFK NoraNora22 sep
43,34Jari Kuusisto -63KFUM ÖrebroÖrebro27 apr
40,74Robert Wahlén -63KFUM ÖrebroÖrebro27 apr
38,12Göran Andersson -58KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
36,94Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp8 sep
36,82Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro16 sep
36,10Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
35,48Oiva Kuukasjärvi -51Glanshammars IFÖrebro16 sep
33,36Gert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro12 sep
33,20Staffan Söderberg -50Ljusnarsbergs AIFGlanshammar22 maj
32,98Lennart Eriksson -48Kvismaredalens IFÖrebro20 apr
32,88Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
31,80Tommy Glemark -49KFUM ÖrebroÖrebro5 jun
31,44Alf Sunesson -55Vretstorps IFVretstorp26 maj
31,16Reijo Sällinen -47IFK NoraNora22 sep
30,92Anders Fransson -56IFK NoraNora22 sep
30,80Lars Stenman -41KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
30,38Börje Nordin -50Åsbro GoIFKopparberg29 jun

MÄN SLÄGGA
50,94Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro9 okt
48,40Lars Stenman -41KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
39,30Jari Kuusisto -63KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
38,80Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro23 okt
38,24Nils Eriksson -35Glanshammars IFÖrebro9 sep
35,66Lennart Eriksson -48Kvismaredalens IFÖrebro20 apr
33,65Staffan Söderberg -50Ljusnarsbergs AIFEkshärad6 jun
33,16Bengt Hallinder -27Vretstorps IFVretstorp18 aug
32,06Göran Andersson -58KFUM ÖrebroÖrebro23 sep

MÄN SPJUT
79,10Aarre Särkioja -62Ljusnarsbergs AIFVästerås16 maj
56,60Kent Danielsson -59Hällefors AIFÖrebro23 jun
55,50Jari Kuusisto -63KFUM ÖrebroKopparberg17 jun
51,56Göran Eriksson -63KFUM ÖrebroÖrebro23 jun
49,78Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFÖrebro12 sep
48,08Leif Norberg -65Glanshammars IFKopparberg28 jul
47,72Gert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro12 sep
46,68Lennart Gustafsson -42KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
45,78Per Forslund -58Ljusnarsbergs AIFEkshärad6 jun
44,48Gunnar Brodin -60KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
44,40Anders Hillding -63KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
44,30Stig Pettersson -38Vretstorps IFÖrebro12 sep
43,64Lars Stenman -41KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
42,90Börje Nordin -50Åsbro GoIFKopparberg29 jun
42,76Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro16 sep

KVINNOR 50 M inomhus
7,12Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro30 jan
7,17Ann Sääw -63Stocksäters IFÖrebro30 jan
7,23Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro30 jan
7,26Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro30 jan

KVINNOR 60 M inomhus
8,31Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroGöteborg6 feb
8,50Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKFalun6 dec 81

KVINNOR 100 M
12,42Ann Sääw -63Stocksäters IFSollentuna20 aug
13,06Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro4 aug
13,20Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroStockholm17 sep
13,31Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro24 aug
13,57Marika Sandberg -66IF StartÖrebro20 jun
13,72Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 maj
13,76Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro4 aug
13,80Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 maj
13,80Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro20 jun
13,82Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro27 maj
14,06Marie Stenbrink -67Åsbro GoIFÖrebro20 jun
14,14Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
14,22Ulrika Bolin -69KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
14,24Anne Eklund -66IF StartÖrebro24 aug
14,27Zenita Nordberg -66IF StartÖrebro24 aug
Medvind
12,34Ann Sääw -63Stocksäters IFSollentuna20 aug
Manuella tider
13,3mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg10 aug
13,8mÅsa Kivling -70Stocksäters IFFjugesta5 jul
13,8mKristina Karlsson -68Fellingsbro AIKFjugesta5 jul
13,9mHelena Kästel -70Wedevågs IFFjugesta12 jul
14,0mKatja Weckman -70Wedevågs IFFjugesta12 jul
14,0mMarita Gustavsson -68Åsbro GoIFFjugesta12 jul

KVINNOR 200 M
25,51Ann Sääw -63Stocksäters IFPiteå15 aug
26,96Ulrika Andersson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
27,75Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 jun
27,77Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFVästerås19 jun
28,23Maria Johansson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
Manuella tider
27,4mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro25 aug
27,9mIngela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg15 jun
27,9mMarika Sandberg -66IF StartEnköping31 jul
28,4mLotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro22 jun
28,5mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg15 jun
28,6mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro22 jun
28,6mUlrika Bolin -69KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
28,8mAnne Eklund -66IF StartÖrebro25 aug
29,5mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro25 aug
Inomhus
29,61Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFFalun6 dec 81

KVINNOR 300 M manuell tid
44,1mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKarlstad7 aug

KVINNOR 400 M
60,30Ulrika Andersson -67Stocksäters IFStockholm26 sep
62,56Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna21 aug
62,81Ingela Holmer -67Stocksäters IFStockholm26 sep
63,20Eva Ryding -66Glanshammars IFVästerås4 sep
68,21Susanne Fredell -66IF StartHalmstad18 jul
Manuella tider
61,3mAnn Sääw -63Stocksäters IFÖrebro23 jun
63,9mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHelsingborg11 jul
64,1mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergFrövi18 jul
65,0mCharlotte Nilsson -66IF StartHallsberg10 jun
65,2mLotta Jönsson -66Glanshammars IFHallsberg11 aug
67,2mLena Bergman -68KFUM ÖrebroHallsberg18 aug
67,5mElisabeth Bogges -62KFUM ÖrebroNyköping22 maj
68,0mAnnette Jakobsson -67KFUM ÖrebroHallsberg10 jun
68,0mTina Tilly -69IF StartFellingsbro17 aug
68,9mAnn Hermansson -68KFUM ÖrebroHallsberg18 aug
69,2mMagdalena Eriksson -68Fjugesta IFHallsberg18 aug
69,3mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg10 jun

KVINNOR 800 M
2.18,5mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFEnköping31 jul
2.20,82Annika Frykholm -65KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.22,20Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFLjusdal6 sep
2.22,8mGunilla Lindh -46KFUM ÖrebroNyköping22 maj
2.24,48Cecilia Lundevall -67IFK LindesbergÖrebro4 aug
2.25,2mCamilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg29 aug
2.25,5mCharlotte Nilsson -66IF StartHallsberg15 jun
2.29,2mEva Ryding -66Glanshammars IFHallsberg15 jun
2.30,13Jessica Alderholm -70Glanshammars IFStockholm22 aug
2.31,26Lena Bergman -68KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
2.32,2mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg15 jun
2.32,34Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.32,39Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro12 sep
2.32,66Tina Pihel -70Åsbro GoIFÖrebro20 jun
2.32,70Catrine Vesterlund -62IF StartÖrebro12 sep
2.32,8mUlrika Bolin -69KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
2.35,70Annette Jakobsson -67KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.35,7mAnn Hermansson -68KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
2.36,2mSofia Wange -69IFK LindesbergFjugesta5 jul
2.36,79Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
2.37,4mEija Pantti -53IFK NoraNora19 jun
2.37,4mCharlotta Johansson -68Åsbro GoIFHallsberg29 aug
2.37,7mCamilla Johansson -66Åsbro GoIFFjugesta12 jul
2.37,8mAnneli Bergström -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 sep
2.38,0mCamilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
2.38,3mAnnika Svensson -69IFK NoraNora13 jun
2.38,68Magdalena Eriksson -68Fjugesta IFÖrebro20 jun
2.38,9mCamilla Pettersson -68IFK NoraNora19 jun
2.39,53Susanna Åkerlund -71Wedevågs IFÖrebro20 jun
2.40,65Cecilia Heriksson -70IFK LindesbergÖrebro26 maj
2.41,1mMadeleine Börjesson -65IF StartKarlskoga27 maj
2.41,5mMagdalena Rickardsson -69Ljusnarsbergs AIFFrövi8 jun
2.41,6mUlrika Andersson -67Stocksäters IFKopparberg28 jul

KVINNOR 1500 M
4.37,44Ann Sundström -57IF StartEskilstuna16 jun
4.48,7mAnnika Frykholm -65KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
4.57,61Charlotte Nilsson -66IF StartStockholm17 sep
5.11,79Camilla Wellsén -70Åsbro GoIFÖrebro24 jun
5.11,8mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar6 jun
5.14,2mAnnika Lovang -67IF StartÖrebro25 aug
5.18,6mCatherine Axelsson -59Glanshammars IFÖrebro25 aug
5.19,60Charlotta Johansson -68Åsbro GoIFÖrebro24 jun
5.27,6mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergFjugesta5 jul
5.36,3mCamilla Johansson -66Åsbro GoIFFrövi18 jul
5.45,2mIngela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro25 aug
Inomhus
5.21,5mCatrine Vesterlund -62IF StartGöteborg7 feb

KVINNOR 3000 M
9.52,37Ann Sundström -57IF StartSkövde23 jun
10.02,30Annika Frykholm -65KFUM ÖrebroSollentuna22 aug
10.30,2mIngrid Svensson -61Almby IKHallsberg8 sep
11.07,3mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg16 jun
11.08,2mCatrine Vesterlund -62IF StartKarlskoga27 maj
11.33,0mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep
11.40,7mSofia Schölander -62Almby IKHallsberg8 sep
12.00,5mCharlotta Johansson -68Åsbro GoIFHallsberg8 sep
12.08,7mCatrine Axelsson -59Glanshammars IFKarlskoga27 maj
12.12,4mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep
12.25,2mTove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep
12.26,4mNicola Vallance -65Almby IKHallsberg8 sep

KVINNOR HALVMARATHON
1.25.32Annika Frykholm -65KFUM ÖrebroÖrebro3 jul

KVINNOR MARATHON
2.49.04Ann Sundström -57IF StartÖrebro3 jul
3.28.44Lotta Nyman -60IF StartÖrebro3 jul
3.29.38Ulla Rosenqvist -48IFK NoraÖrebro3 jul
3.37.21Inger Pettersson -48IFK NoraDrammen, NOR3 okt
3.46.44Eva Gezelius -46Örebro AIKÖrebro3 jul
3.50.59Barbro Dahlgren -48Örebro AIKÖrebro3 jul

KVINNOR 60 M HÄCK inomhus
9,81Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFFalun6 dec 81

KVINNOR 100 M HÄCK
15,75Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFVästerås19 jun
16,54Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro23 jun
16,71Marika Sandberg -66IF StartÖrebro23 jun
Manuell tid
17,7mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg10 jun

KVINNOR 300 M HÄCK
44,99Ulrika Andersson -67Stocksäters IFStockholm17 sep
45,30Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna21 aug
46,37Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFSollentuna21 aug
48,61Marika Sandberg -66IF StartStockholm17 sep
Manuell tid
48,1mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro12 sep

KVINNOR 400 M HÄCK
65,26Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFStockholm25 jul
68,11Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro24 jun
68,78Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro24 jun
Manuella tider
69,8mMarika Sandberg -66IF StartGlanshammar6 jun
70,5mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
72,9mEva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar6 jun

KVINNOR HÖJD
1,67Anneli Brånsgård -59Fjugesta IFÖrebro22 jun
1,64Cecilia Gustafsson -67Frövi IKStockholm17 sep
1,61Cathrine Carlsson -61IF StartKarlskoga27 maj
1,61Marita Pettersson -57IF StartÖrebro22 jun
1,55Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKNorrköping16 maj
1,55Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro12 sep
1,50Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFVästerås19 jun
1,50Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro20 jun
1,50Jeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro12 sep
1,45Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKNora13 jun
1,45Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro25 aug
1,45Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFKarlstad11 sep
1,41Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFKopparberg27 jul
1,40Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg14 jun
1,40Terese Eklund -69IF StartHallsberg18 sep
1,38Helena Ardland -70Fjugesta IFNora13 jun
1,36Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar8 maj
Inomhus
1,63Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro30 jan
1,45Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFFalun6 dec 81

KVINNOR LÄNGD
5,13Ulrika Andersson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
5,10Maria Johansson -67Stocksäters IFStockholm17 sep
4,94Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro23 jun
4,91Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKFrövi17 jul
4,87Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFUppsala30 maj
4,83Ingela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg16 jun
4,71Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg10 jun
4,69Lotta Jönsson -66Glanshammars IFHallsberg7 aug
4,64Marie Stenbrink -67Åsbro GoIFHallsberg5 jun
4,61Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg5 jun
4,57Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar6 jun
4,54Annelie Andersson -64IFK NoraNora19 jun
4,46Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFinspång20 maj
4,34Helene Larsson -65IF StartHallsberg10 jun
4,33Cecilia Gustafsson -67Frövi IKGlanshammar26 aug
Medvind
5,30Inga Stenbrink -39Åsbro GoIFÖrebro23 jun
5,07Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro23 jun
Inomhus
4,70Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFalun6 dec 81

KVINNOR TRESTEG
10,23Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg12 aug

KVINNOR KULA
11,44Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFStockholm23 jul
11,23Lena Åström -64Glanshammars IFÖrebro20 apr
10,36Anneli Brånsgård -59Fjugesta IFÖrebro22 jun
10,05Carin Wikström -64Stocksäters IFKopparberg14 jun
9,70Marita Pettersson -57IF StartÖrebro22 jun
9,57Christina Andersson -66IFK NoraKopparberg14 jun
9,40Cecilia Gustafsson -67Frövi IKÖrebro25 aug
9,14Tiina Harjaluoma -64IFK NoraKopparberg14 jun
8,94Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKHallsberg10 aug
8,61Anette Lindahl -44KFUM ÖrebroÖrebro25 aug
8,53Maria Johansson -67Stocksäters IFKopparberg27 jul
8,38Ulrika Andersson -67IFK NoraNora13 jun
7,95Marie-Louise Roos -42KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
7,86Ulrika Andersson -67Stocksäters IFKopparberg27 jul
7,85Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro22 jun
Inomhus
11,41Lena Åström -64Frövi IKÖrebro30 jan
9,36Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro30 jan

KVINNOR DISKUS
37,24Carin Wikström -64Stocksäters IFHallsberg11 aug
36,22Anneli Brånsgård -59Fjugesta IFFjugesta12 jul
32,26Gunilla König -47KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
28,88Lena Åström -64Glanshammars IFKarlskoga27 maj
28,60Tiina Harjaluoma -64IFK NoraÖrebro16 sep
28,04Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro23 sep
27,26Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro24 jun
24,78Cecilia Gustafsson -67Frövi IKGlanshammar26 aug
23,76Inga Stenbrink -39Åsbro GoIFÖrebro12 sep
23,20Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg13 aug
22,06Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg11 aug
21,12Helene Larsson -65IF StartÖrebro12 sep
20,98Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg14 jun
20,70Marielle Särnholm -68KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
20,42Marie-Louise Roos -42KFUM ÖrebroÖrebro2 okt

KVINNOR SPJUT
46,88Lena Åström -64Glanshammars IFHelsingborg10 jul
32,86Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFHallsberg10 aug
30,12Anneli Brånsgård -59Fjugesta IFFjugesta12 jul
27,82Eva Ryding -66Glanshammars IFHallsberg5 jun
27,46Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro27 apr
26,36Carin Wikström -64Stocksäters IFHallsberg10 jun
26,34Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroGlanshammar9 maj
26,22Marie-Louise Roos -42KFUM ÖrebroÖrebro2 okt
24,08Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFÖrebro23 jun
22,52Christina Hermansson -44KFUM ÖrebroÖrebro27 apr
22,24Ulrika Andersson -67IFK NoraÖrebro20 jun
20,82Jeanette Erlandsson -66IF StartGlanshammar6 jun
20,82Cecilia Gustafsson -67Frövi IKFjugesta12 jul
19,90Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKFjugesta12 jul
19,78Lotta Knutsson -67KFUM ÖrebroNyköping22 maj

P18 100 M
11,99Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
12,00Michael Legneroth -64Fjugesta IFÖrebro4 aug
12,16Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
12,25Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro4 aug

P18 200 M
25,98Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFÖrebro12 sep
Manuella tider
23,5mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroHallsberg15 jun
24,4mMichael Legneroth -64Fjugesta IFHallsberg15 jun
24,4mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg15 jun
26,1mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFHallsberg15 jun

P18 400 M
54,30Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro27 maj
56,32Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFHelsingborg10 jul
56,96Michael Legneroth -64Fjugesta IFÖrebro24 aug
57,78Kent Runesson -65Fjugesta IFÖrebro4 aug
58,00Gerhard Jansson -65Fjugesta IFVästerås7 aug
Manuell tid
52,3mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroHallsberg16 jun

P18 800 M
2.10,01Mats Alderholm -65Glanshammars IFVästerås30 maj
2.13,13Torben Malm -65KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.13,21Claes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.13,4mGerhard Jansson -65Fjugesta IFFrövi17 jul
2.15,01Jonny Karlsson -64KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
2.17,9mMagnus Larsson -65Stocksäters IFFrövi17 jul

P18 1500 M
4.24,70Mats Alderholm -65Glanshammars IFStockholm22 aug
4.32,47Kent Lusth -64Almby IKÖrebro27 maj
4.33,67Magnus Larsson -65Stocksäters IFÖrebro27 maj

P18 3000 M
9.41,2mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
9.43,2mMats Alderholm -65Glanshammars IFÖrebro4 aug
9.49,8mMagnus Larsson -65Stocksäters IFHallsberg7 aug

P18 5000 M
16.35,6mKent Lusth -64Almby IKHallsberg10 aug
16.47,3mClaes-Håkan Tapper -65KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
17.02,1mMagnus Larsson -65Stocksäters IFHallsberg10 aug
17.16,7mMats Alderholm -65Glanshammars IFFrövi18 jul

P18 MARATHON
2.56.24Kent Lusth -64Almby IKÖrebro3 jul

P18 2000 M HINDER 0.91
6.51,8mKent Lusth -64Almby IKGlanshammar26 aug
7.08,1mMats Alderholm -65Glanshammars IFGlanshammar26 aug

P18 110 M HÄCK 1.06 manuellt
17,6mPatrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg16 jun
18,3mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg16 jun

P18 110 M HÄCK 1.00
16,84Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro4 aug
Manuella tider
17,6mLeif Norberg -65Glanshammars IFHallsberg10 aug
18,8mTomas Sjöholm -64Glanshammars IFGlanshammar9 maj

P18 300 M HÄCK 0.91
42,74Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFSollentuna20 aug
43,98Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFEnköping20 maj
47,39Kent Runesson -65Fjugesta IFVästerås7 aug

P18 400 M HÄCK 0.91 manuellt
59,5mPer-Ola Öberg -65Stocksäters IFÖrebro24 jun
60,4mPer-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro24 jun
62,7mPer-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 jun

P18 HÖJD
1,72Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala31 maj
1,70Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg6 jun
1,68Michael Legneroth -64Fjugesta IFGlanshammar8 maj
1,68Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar8 maj
1,65Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro24 jun
1,55Hans Johansson -65Fjugesta IFHallsberg11 aug
Inomhus
1,75Torgny Larsson -64Fjugesta IFÖrebro30 jan

P18 STAV
4,30Peter Zetterlund -65Stocksäters IFStockholm18 sep
3,60Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 jun
3,20Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFHallsberg5 jun
3,20Leif Norberg -65Glanshammars IFKopparberg28 jul
3,10Torbjörn Eriksson -64Frövi IKFrövi18 jul

P18 LÄNGD
6,27Michael Legneroth -64Fjugesta IFSödertälje19 sep
5,68Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFUppsala30 maj
5,64Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
5,53Per-Magnus Bengtsson -65Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 jun
5,41Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro24 jun
5,24Kent Runesson -65Fjugesta IFFjugesta5 jul

P18 TRESTEG
13,05Michael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta12 jul
12,61Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
11,98Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg12 aug
11,48Kent Runesson -65Fjugesta IFTumba6 jun
11,38Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFHallsberg16 jun
11,32Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro23 jun
Medvind
12,75Per-Olav Moksnes -65KFUM ÖrebroÖrebro23 jun

P18 KULA 6,25
11,14Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
10,11Michael Legneroth -64Fjugesta IFFjugesta12 jul
10,07Leif Norberg -65Glanshammars IFKopparberg27 jul
9,81Per-Ola Öberg -65Stocksäters IFHallsberg11 aug
9,63Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFFrövi17 jul
9,46Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg6 jun

P18 DISKUS 1,75
32,82Mats-Erik Nilsson -65Frövi IKNorrköping16 maj
31,46Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFHallsberg10 aug
30,98Leif Norberg -65Glanshammars IFÖrebro20 apr
29,06Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFVästerås20 jun
27,10Peter Zetterlund -65Stocksäters IFHallsberg10 aug

P18 SPJUT 800
49,78Tomas Sjöholm -64Glanshammars IFÖrebro12 sep
48,08Leif Norberg -65Glanshammars IFKopparberg28 jul
36,90Sten-Åke Särnholm -64KFUM ÖrebroÖrebro30 okt
35,56Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFVretstorp4 aug
34,50Patrik Bruckner -64Ljusnarsbergs AIFGlanshammar9 maj

P16 50 M inomhus
6,45Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFÖrebro30 jan

P16 60 M inomhus
7,57Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroGöteborg6 feb
7,72Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFGöteborg6 feb

P16 100 M
12,00Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
12,03Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFStockholm19 sep
12,09Benny Arvidsson -66Hällefors FFHallsberg6 jun
12,13Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
12,29Peter Carlén -66Stocksäters IFÖrebro24 jun
12,33Bengt-Olov Bengtsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna20 aug
12,48Christer Svensson -67Stocksäters IFÖrebro27 maj
Manuella tider
11,7mPeter Wallin -66Glanshammars IFEnköping31 jul
11,7mRobert Gustavsson -66Frövi IKHallsberg10 aug
11,7mThomas Forslin -66KFUM ÖrebroHallsberg10 aug
12,2mLars Gunnarsson -66Frövi IKHallsberg7 aug

P16 200 M
23,96Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroVästerås29 maj
24,03Peter Carlén -66Stocksäters IFÖrebro22 jun
24,13Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroVästerås29 maj
25,31Bengt-Olov Bengtsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna21 aug
25,64Christer Svensson -67Stocksäters IFHallsberg5 jun
26,03Anders Persson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
Manuella tider
24,2mTommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg15 jun
24,3mPeter Wallin -66Glanshammars IFHallsberg15 jun
25,2mLars Gunnarsson -66Frövi IKÖrebro25 aug
25,7mAnders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFHalmstad21 sep

P16 400 M
52,27Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroStockholm18 sep
53,11Peter Carlén -66Stocksäters IFStockholm18 sep
53,62Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
54,32Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFStockholm18 sep
55,24Anders Persson -67Stocksäters IFStockholm18 sep
55,63Bengt-Olov Bengtsson -67Ljusnarsbergs AIFStockholm18 sep
57,80Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroHelsingborg10 jul
Manuella tider
54,5mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroHallsberg16 jun
55,3mPeter Wallin -66Glanshammars IFHallsberg11 aug

P16 800 M
1.57,41Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro22 jun
2.01,01Niklas Norén -66KFUM ÖrebroSollentuna21 aug
2.10,74Lasse Höög -66IFK LindesbergÖrebro24 aug
2.11,0mPeter Carlén -66Stocksäters IFHallsberg10 jun
2.11,16Mikael Wolfbrandt -67KFUM ÖrebroVästerås30 maj
2.11,4mStefan Sigfridsson -66Frövi IKFjugesta5 jul
2.14,79Lars Gunnarsson -66Frövi IKÖrebro20 jun
2.17,0mAnders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKarlskrona12 aug
2.17,2mAnders Persson -67Stocksäters IFHallsberg10 aug
2.17,5mJohan Hagerlund -67Åsbro GoIFHallsberg

P16 1000 M
2.33,94Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroEskilstuna28 aug

P16 1500 M
4.00,88Peter Virtanen -66KFUM ÖrebroNorrköping1 aug
4.10,5mNiklas Norén -66KFUM ÖrebroEnköping31 jul
4.18,14Jonas Röös -67IFK AskersundÖrebro27 maj
4.26,31Lasse Höög -66IFK LindesbergÖrebro27 maj
4.27,4mTimo Uutela -66Hällefors FFHallsberg6 jun
4.30,0mBengt Evertsson -66IFK NoraHallsberg11 aug
4.34,9mPer Grånefors -67KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
4.37,3mJohan Hagerlund -67Åsbro GoIFFjugesta12 jul
4.41,22Stefan Sigfridsson -66Frövi IKÖrebro27 maj
4.42,7mJonas Muhr -67Wedevågs IFNora13 jun

P16 3000 M
9.12,4mPeter Virtanen -66KFUM ÖrebroÖrebro25 aug
9.13,07Jonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
9.49,5mLasse Höög -66IFK LindesbergHallsberg10 aug
9.50,03Bengt Evertsson -66IFK NoraÖrebro20 jun
10.03,88Jonas Muhr -67Wedevågs IFÖrebro20 jun
10.14,6mKrister Eriksson -66Örebro AIKHallsberg7 aug
10.38,3mStefan Sigfridsson -66Frövi IKÖrebro25 aug
10.41,2mAnders Persson -67Stocksäters IFÖrebro25 aug

P16 5000 M
17.11,8mBengt Evertsson -66IFK NoraHallsberg18 jun

P16 2000 M HINDER 0.91
6.54,4mLasse Höög -66IFK LindesbergGlanshammar26 aug
7.35,9mMagnus Palmér -67Örebro AIKGlanshammar26 aug
7.53,4mStaffan Henriksson -67IFK LindesbergGlanshammar26 aug

P16 110 M HÄCK 0.91
16,41Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro4 aug
16,57Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFSollentuna20 aug
17,67Lars Gunnarsson -66Frövi IKÖrebro4 aug
Manuella tider
17,9mMikael Persson -67Åsbro GoIFHallsberg10 aug
19,2mChrister Svensson -67Stocksäters IFHallsberg10 jun

P16 300 M HÄCK 0.76
42,11Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFStockholm19 sep
42,13Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
43,52Bengt-Olov Bengtsson -67Ljusnarsbergs AIFStockholm19 sep
44,39Christer Svensson -67Stocksäters IFÖrebro12 sep
46,65Hans Persson -66Glanshammars IFÖrebro12 sep
Manuell tid
46,1mFredrik Rung -66KFUM ÖrebroHelsingborg10 jul

P16 HÖJD
1,84Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFEnköping31 jul
1,65Peter Wallin -66Glanshammars IFÖrebro27 maj
1,60Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
1,60Hans Persson -66Glanshammars IFÖrebro25 aug
1,55Markku Lahtela -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 maj
1,54Per Persson -66Glanshammars IFGlanshammar9 maj
1,50Ulf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar9 maj
1,50Greger Persson -67Frövi IKFrövi17 jul

P16 STAV
3,00Mikael Sternoff -66Glanshammars IFHallsberg10 jun
2,80Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFVästerås19 jun
2,70Greger Persson -67Frövi IKFinspång20 maj
2,40Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroGlanshammar8 maj
2,20Ulf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar8 maj

P16 LÄNGD
5,95Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFÖrebro12 sep
5,90Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
5,73Peter Flodkvist -67Fjugesta IFHallsberg18 jun
5,61Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
5,57Benny Arvidsson -66Hällefors FFNora13 jun
5,51Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKarlskrona12 aug
5,41Timo Uutela -66Hällefors FFNora13 jun
5,40Fredrik Rung -66KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
5,38Peter Wallin -66Glanshammars IFÖrebro12 sep

P16 TRESTEG
11,63Thomas Forslin -66KFUM ÖrebroSödertälje22 maj
11,60Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroSollentuna20 aug
11,15Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFGlanshammar22 maj
11,02Robert Gustavsson -66Frövi IKEnköping31 jul
10,60Lars Gunnarsson -66Frövi IKFjugesta12 jul
10,52Peter Flodkvist -67Fjugesta IFFjugesta9 aug
10,39Greger Persson -67Frövi IKFjugesta12 jul
10,26Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroÖrebro7 jul

P16 KULA 5,5
11,76Mikael Persson -67Åsbro GoIFFjugesta12 jul
10,67Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroFrövi17 jul
10,32Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg10 jun
9,93Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKarlskrona12 aug
9,90Peter Flodkvist -67Fjugesta IFFjugesta9 aug
9,47Peter Wallin -66Glanshammars IFHallsberg10 jun
8,66Ulf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar9 maj

P16 DISKUS 1,5
35,60Mikael Persson -67Åsbro GoIFHallsberg10 aug
31,90Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFKarlskrona11 aug
29,86Markus Särnholm -67KFUM ÖrebroÖrebro30 okt
29,54Peter Carlén -66Stocksäters IFÖrebro25 aug
29,46Ulf Westergren -67Glanshammars IFÖrebro25 aug
27,06Peter Flodkvist -67Fjugesta IFHallsberg10 aug
26,54Niklas Jonsson -67Åsbro GoIFHallsberg10 aug
24,00Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroÖrebro27 apr

P16 SLÄGGA 5,5
28,04Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroÖrebro9 okt
24,46Björn Wetterberg -66Åsbro GoIFHallsberg10 aug
23,28Niklas Jonsson -67Åsbro GoIFHallsberg10 aug
23,24Ulf Westergren -67Glanshammars IFÖrebro27 apr
22,86Mikael Persson -67Åsbro GoIFHallsberg10 aug

P16 SPJUT 600
53,66Mats Eriksson -67Fjugesta IFHalmstad18 jul
46,32Tommy Gustafsson -67Stocksäters IFHallsberg11 aug
45,30Patrik Anshelm -67KFUM ÖrebroFjugesta5 jul
43,96Mikael Persson -67Åsbro GoIFÖrebro12 sep
43,36Timo Uutela -66Hällefors FFNora13 jun
43,32Jouko Kuusisto -67Hällefors FFÖrebro20 jun
43,22Mikael Marttila -66Ljusnarsbergs AIFNora13 jun
43,06Anders Albertsson -66Ljusnarsbergs AIFHallsberg5 jun
42,08Marko Pekkanen -66Stocksäters IFÖrebro20 jun
39,00Ulf Westergren -67Glanshammars IFGlanshammar8 maj

P14 50 M inomhus
6,93Niklas Kilsberger -69Stocksäters IFÖrebro30 jan

P14 80 M
10,48Niklas Kilsberger -69Stocksäters IFHallsberg5 jun
10,49Jan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroÖrebro14 aug
10,52Tomas Nordin -68Fjugesta IFHelsingborg10 jul
10,55Tomas Pettersson -68Wedevågs IFVästerås7 aug
10,61Jarmo Marttila -68Hällefors FFÖrebro20 jun
10,64Patrik Gustavsson -69KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
10,79Allan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg5 jun
10,79John Lado -68IFK NoraÖrebro20 jun
Manuella tider
10,3mTomas Larsson -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg28 aug
10,4mConny Körberg -68Vretstorps IFHelsingborg10 jul
10,4mTomas Persson -68Vretstorps IFHallsberg7 aug

P14 100 M manuellt
12,7mNiklas Kilsberger -69Stocksäters IFFjugesta5 jul
12,8mRobert Dimberg -68Vretstorps IFFjugesta12 jul
12,9mConny Körberg -68Vretstorps IFFjugesta5 jul
13,0mTomas Persson -68Vretstorps IFFjugesta5 jul
13,1mTomas Nordin -68Fjugesta IFFjugesta12 jul
13,2mPer-Åke Pertoft -68Fellingsbro AIKFjugesta12 jul

P14 400 M
58,34Conny Körberg -68Vretstorps IFÖrebro4 aug

P14 800 M
2.15,10Conny Körberg -68Vretstorps IFVästerås7 aug

P14 1000 M
2.50,83Conny Körberg -68Vretstorps IFÖrebro26 maj
2.51,5mPer-Åke Pertoft -68Fellingsbro AIKFjugesta12 jul
2.55,43Pelle Höög -69IFK LindesbergÖrebro20 jun
2.55,7mJan Larsson -68Fjugesta IFHallsberg29 aug
2.55,87Patrik Svanqvist -68Fellingsbro AIKStockholm22 aug
2.56,67Torbjörn Roos -68KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
2.58,25Tryggve Malm -68KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
3.00,04Mikael Svensson -69Ljusnarsbergs AIFÖrebro20 jun
3.02,0mKent Sigfridsson -68Frövi IKFjugesta5 jul
3.05,0mPeter Frykholm -69KFUM ÖrebroÖrebro20 jun

P14 1500 M
4.38,52Conny Körberg -68Vretstorps IFÖrebro4 aug
4.54,4mPeter Frykholm -69KFUM Örebro

P14 80 M HÄCK 0.84
13,83Hans Kästel -68Wedevågs IFKarlstad11 sep
14,25Anders Franzén -69KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
14,35Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
14,73Mattias Granath -68KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
15,28Tomas Pettersson -68Wedevågs IFVästerås7 aug
Manuella tider
13,7mPatrik Svanqvist -68Fellingsbro AIKKopparberg17 aug
14,1mConny Körberg -68Vretstorps IFVretstorp6 okt
14,4mKent Sigfridsson -68Frövi IKHallsberg29 aug
14,4mLenny Eriksson -68Vretstorps IFHallsberg29 aug
15,3mMikael Roos -69KFUM ÖrebroHallsberg18 aug

P14 HÖJD
1,67Robert Dimberg -68Vretstorps IFHallsberg29 aug
1,60Mattias Granath -68KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
1,60Per-Åke Pertoft -68Fellingsbro AIKFjugesta12 jul
1,60Allan Niittymäki -69Hällefors FFHallsberg29 aug
1,58John Lado -68IFK NoraÖrebro20 jun
1,55Jerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg12 aug
1,55Tomas Pettersson -68Wedevågs IFHallsberg18 sep
1,54Patrik Svanqvist -68Fellingsbro AIKVedevåg31 jul
1,50Magnus Erlingmark -68KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
1,50Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroÖrebro24 aug

P14 STAV
2,95Jerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg18 sep
2,50Staffan Sandberg -68Fjugesta IFKopparberg16 aug
2,40Allan Niittymäki -69Hällefors FFFrövi18 jul
2,40Erik Andersson -68IFK NoraKopparberg17 aug
2,40Ismo Annala -68Stocksäters IFHallsberg18 sep
2,40Mikael Tvelin -68KFUM ÖrebroHallsberg18 sep
2,20David Fredriksson -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 aug
2,20Martin Olsson -69Vretstorps IFHallsberg18 aug

P14 LÄNGD ZON
5,32John Lado -68IFK NoraHallsberg7 aug
5,24Robert Dimberg -68Vretstorps IFHallsberg7 aug
5,22Jan-Olov Öhrn -68KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
5,15Conny Körberg -68Vretstorps IFFjugesta5 jul
5,02Urban Asplund -68KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
5,02Jan Tolshagen -68Stocksäters IFHallsberg6 jun
4,93Anders Franzén -69KFUM ÖrebroGlanshammar8 maj
4,91Johan Velander -68Wedevågs IFHallsberg18 sep
4,90Allan Niittymäki -69Hällefors FF
Medvind
5,18Rickard Lundström -68Åsbro GoIFFjugesta5 jul

P14 TRESTEG ZON
10,45Robert Dimberg -68Vretstorps IFVretstorp3 okt
10,20Jerry Zetterlund -68Stocksäters IFHallsberg12 aug
10,20Conny Körberg -68Vretstorps IFVretstorp6 okt
10,14David Fredriksson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg29 aug
10,04Anders Franzén -69KFUM ÖrebroÖrebro7 jul
9,90Tomas Pettersson -68Wedevågs IFHallsberg29 aug
9,81Urban Asplund -68KFUM ÖrebroFjugesta9 aug
9,69Peter Frykholm -69KFUM ÖrebroÖrebro7 jul

P14 KULA 4,0
14,50Tomas Persson -68Vretstorps IFKarlstad11 sep
11,45John Lado -68IFK NoraFrövi17 jul
11,20Ove Karlsson -68IFK NoraHallsberg18 sep
10,89Anders Preinert -68Fjugesta IFHallsberg18 sep
10,85Hans Bergkvist -68Hällefors FFNora13 jun
10,52Jarmo Marttila -68Hällefors FFFrövi17 jul
9,34Magnus Larsson -68Wedevågs IFHallsberg18 sep

P14 DISKUS 1,0
40,52Tomas Persson -68Vretstorps IFHallsberg18 aug
32,88Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroHallsberg28 aug
31,08Tom Jansson -68Frövi IKHallsberg28 aug
27,62Tomas Pettersson -68Wedevågs IFKopparberg17 aug
26,60David Fredriksson -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 aug
26,46Peder Magnusson -69IFK NoraÖrebro16 aug
25,28Mattias Granath -68KFUM ÖrebroÖrebro23 okt
24,40Henrik Boström -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg17 aug

P14 SLÄGGA 4,0
39,20Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
22,88Jonas Andersson -68KFUM ÖrebroÖrebro9 okt

P14 SPJUT 600
47,24Jarmo Marttila -68Hällefors FFKarlstad11 sep
44,64Hans Bergkvist -68Hällefors FFÖrebro20 jun
42,15Tomas Persson -68Vretstorps IFHallsberg28 aug
37,78John Lado -68IFK NoraNora4 aug
37,06Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
34,88Anders Sjörud -69Fjugesta IFHallsberg18 sep
32,62Mikael Tvelin -68KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
32,28Allan Niittymäki -69Hällefors FFFrövi17 jul
31,84Mattias Granath -68KFUM ÖrebroHallsberg18 sep
31,76Kent Andersson -68IFK LindesbergFrövi17 jul

P12 60 M
8,79Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
8,86Anders Tvelin -71KFUM ÖrebroRättvik18 sep
8,87Jonas Grimborger -70Fellingsbro AIKÖrebro26 maj
9,01Gunnar Nilsson -70KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
9,11Fredrik Gustafsson -70Frövi IKÖrebro20 jun
9,12Magnus Öunapuu -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
9,13Markku Pantti -70IFK NoraÖrebro12 sep
Medvind
8,47Roger Haglund -71Åsbro GoIFRättvik18 sep
Manuella tider
8,6mRoger Haglund -71Åsbro GoIFHallsberg28 aug
8,7mAndreas Bergenarp -70IFK NoraFrövi18 jul
8,7mJonas Ahl -70IFK NoraFrövi18 jul

P12 100 M manuellt
13,7mTorbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroFjugesta12 jul
14,0mRoger Haglund -71Åsbro GoIFFjugesta12 jul
14,3mJonas Grimborger -70Fellingsbro AIKFjugesta5 jul
14,4mFredrik Gustavsson -70Frövi IKFjugesta5 jul
14,6mAnders Tvelin -71KFUM ÖrebroFjugesta12 jul

P12 400 M manuellt
63,6mAnders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg18 aug
66,3mAnders Tvelin -71KFUM ÖrebroHallsberg18 aug

P12 800 M
2.25,8mAnders Holmer -70Stocksäters IF

P12 1000 M
3.03,52Anders Holmer -70Stocksäters IFRättvik18 sep
3.06,63Pontus Halldin -71Sköllersta IFRättvik18 sep
3.08,7mKayode Kadiri -71KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
3.09,3mFredrik Gustafsson -70Frövi IKFjugesta5 jul
3.10,0mJonas Grimborger -70Fellingsbro AIKNora13 jun
3.14,95Stefan Frykholm -71KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
3.15,5mRoger Haglund -71Åsbro GoIFBaerum, NOR82
3.19,28Anders Tvelin -71KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
3.20,9mJesper Åkerlind -71Fellingsbro AIKFrövi8 jun
3.21,10Morgan Kvarnström -70Sköllersta IFHallsberg6 jun

P12 1500 M
4.47,81Anders Holmer -70Stocksäters IF

P12 60 M HÄCK 0.76
9,95Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroRättvik18 sep
10,91Magnus Öunapuu -70KFUM ÖrebroRättvik18 sep
11,57Jonas Ahl -70IFK NoraÖrebro12 sep
11,87Ronnie Pettersson -70Wedevågs IFÖrebro12 sep
12,09Stefan Frykholm -71KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
Manuella tider
10,6mKayode Kadiri -71KFUM ÖrebroÖrebro7 jul
11,0mJonas Anshelm -71KFUM ÖrebroHallsberg29 aug

P12 HÖJD
1,48Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroRättvik18 sep
1,45Kayode Kadiri -71KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
1,45Joakim Holmström -70Sköllersta IFHallsberg29 aug
1,45Mika Niittymäki -70Hällefors FFHallsberg29 aug
1,40Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
1,35Niklas Granath -70KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
1,35Anders Holmer -70Stocksäters IFVedevåg31 jul
1,35Michael Björkman -71Frövi IKVästerås7 aug
1,35Johan Jansson -70Åsbro GoIFHallsberg29 aug
1,29Anders Tvelin -71KFUM ÖrebroVedevåg31 jul

P12 LÄNGD ZON
4,76Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroFrövi17 jul
4,61Anders Tvelin -71KFUM ÖrebroRättvik18 sep
4,56Anders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg7 aug
4,54Mattias Karlsson -70KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
4,50Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
4,49Andreas Bergenarp -70IFK NoraHallsberg7 aug
4,48Roger Haglund -71Åsbro GoIFBaerum, NOR15 aug
4,38Niklas Granath -70KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
4,36Klas Bornälv -71Frövi IKFrövi18 jul
4,35Magnus Öunapuu -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun

P12 TRESTEG ZON
10,03Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroÖrebro7 jul
9,87Magnus Öunapuu -70KFUM ÖrebroRättvik18 sep
9,62Anders Holmer -70Stocksäters IFRättvik18 sep
9,39Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro7 jul
8,95Ola Roos -71KFUM ÖrebroÖrebro7 jul
8,75Gunnar Nilsson -70KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
8,74Klas Bornälv -71Frövi IKKopparberg16 aug
8,68Kayode Kadiri -71KFUM ÖrebroÖrebro7 jul
8,62Anders Tvelin -71KFUM ÖrebroFjugesta9 aug

P12 KULA 3,0
9,85Andreas Bergenarp -70IFK NoraRättvik18 sep
9,54Tomas Andersson -71IFK NoraHallsberg28 aug
9,21Per-Åke Strömberg -70Åsbro GoIFRättvik18 sep
9,17Johan Jansson -70Åsbro GoIFFjugesta12 jul
9,13Fredrik Gustafsson -70Frövi IKFrövi17 jul
8,65Ronnie Pettersson -70Wedevågs IFNora13 jun
8,59Klas Bornälv -71Frövi IKFjugesta12 jul
8,38Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
8,26Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro9 okt

P12 DISKUS 0,6
25,58Andreas Bergenarp -70IFK NoraÖrebro16 okt
22,16Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro16 okt

P12 SPJUT 400
39,40Kayode Kadiri -71KFUM ÖrebroRättvik18 sep
33,80Tomas Andersson -71IFK NoraRättvik18 sep
33,70Patrik Ekholm -71Frövi IKHallsberg29 aug
32,92Andreas Bergenarp -70IFK NoraNora4 aug
30,94Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
30,82Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroÖrebro23 sep
30,42Klas Bornälv -71Frövi IKHallsberg29 aug
30,38Johan Jansson -70Åsbro GoIFHallsberg29 aug
29,98Jonas Ahl -70IFK NoraFrövi17 jul
29,00Ronnie Pettersson -70Wedevågs IFFrövi17 jul
29,00Tomas Persson -71KFUM ÖrebroHallsberg18 aug

F18 50 M inomhus
7,26Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro30 jan

F18 100 M
13,80Susanne Olsen -65Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 maj

F18 200 M
27,77Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFVästerås19 jun

F18 800 M
2.20,82Annika Frykholm -65KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.22,20Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFLjusdal6 sep
2.41,1mMadeleine Börjesson -65IF StartKarlskoga27 maj

F18 1500 M
4.48,7mAnnika Frykholm -65KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
5.11,8mKatarina Bergdahl -65Glanshammars IFGlanshammar6 jun

F18 3000 M
10.02,30Annika Frykholm -65KFUM ÖrebroSollentuna22 aug

F18 HALVMARATHON
1.25.32Annika Frykholm -65KFUM ÖrebroÖrebro3 jul

F18 60 M HÄCK 0.84 inomhus
9,81Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFFalun6 dec 81

F18 100 M HÄCK 0.84
15,75Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFVästerås19 jun

F18 300 M HÄCK 0.76
46,37Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFSollentuna21 aug

F18 400 M HÄCK 0.76
65,26Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFStockholm25 jul

F18 HÖJD
1,55Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKNorrköping16 maj
1,50Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFVästerås19 jun
Inomhus
1,63Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro30 jan

F18 LÄNGD
4,87Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFUppsala30 maj
4,54Annelie Andersson -64IFK NoraNora19 jun
4,46Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFinspång20 maj
Inomhus
4,70Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKFalun6 dec 81

F18 KULA 4,0
11,44Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFStockholm23 jul
11,23Lena Åström -64Glanshammars IFÖrebro20 apr
10,05Carin Wikström -64Stocksäters IFKopparberg14 jun
9,14Tiina Harjaluoma -64IFK NoraKopparberg14 jun
8,94Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKHallsberg10 aug
7,60Helene Larsson -65IF StartÖrebro25 aug
Inomhus
11,41Lena Åström -64Frövi IKÖrebro30 jan
9,36Ann-Sofie Gustafsson -65Frövi IKÖrebro30 jan

F18 DISKUS 1,0
37,24Carin Wikström -64Stocksäters IFHallsberg11 aug
28,88Lena Åström -64Glanshammars IFKarlskoga27 maj
28,60Tiina Harjaluoma -64IFK NoraÖrebro16 sep
27,26Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFÖrebro24 jun
21,12Helene Larsson -65IF StartÖrebro12 sep

F18 SPJUT 600
46,88Lena Åström -64Glanshammars IFHelsingborg10 jul
32,86Katarina Bergdahl -65Glanshammars IFHallsberg10 aug
26,36Carin Wikström -64Stocksäters IFHallsberg10 jun

F16 50 M inomhus
7,12Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro30 jan
7,23Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro30 jan

F16 60 M inomhus
8,31Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroGöteborg6 feb
8,50Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKFalun6 dec 81

F16 100 M
13,06Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro4 aug
13,20Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroStockholm17 sep
13,31Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro24 aug
13,57Marika Sandberg -66IF StartÖrebro20 jun
13,72Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro27 maj
13,76Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro4 aug
13,80Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro20 jun
13,82Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro27 maj
14,06Marie Stenbrink -67Åsbro GoIFÖrebro20 jun
14,14Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
14,24Anne Eklund -66IF StartÖrebro24 aug
14,27Zenita Nordberg -66IF StartÖrebro24 aug
14,35Susanne Fredell -66IF StartÖrebro24 aug
Manuella tider
13,3mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg10 aug
14,1mAnn-Marie Lönnholm -67IFK LindesbergNora13 jun

F16 200 M
26,96Ulrika Andersson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
27,75Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro22 jun
28,23Maria Johansson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
Manuella tider
27,4mMaria Elovsson -67KFUM ÖrebroÖrebro25 aug
27,9mIngela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg15 jun
27,9mMarika Sandberg -66IF StartEnköping31 jul
28,4mLotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro22 jun
28,5mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg15 jun
28,6mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro22 jun
28,8mAnne Eklund -66IF StartÖrebro25 aug
29,5mSusanne Fredell -66IF StartÖrebro25 aug

F16 300 M manuellt
44,1mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKarlstad7 aug

F16 400 M
60,30Ulrika Andersson -67Stocksäters IFStockholm26 sep
62,56Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna21 aug
62,81Ingela Holmer -67Stocksäters IFStockholm26 sep
63,20Eva Ryding -66Glanshammars IFVästerås4 sep
68,21Susanne Fredell -66IF StartHalmstad18 jul
Manuella tider
63,9mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFHelsingborg11 jul
64,1mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergFrövi18 jul
65,0mCharlotte Nilsson -66IF StartHallsberg10 jun
65,2mLotta Jönsson -66Glanshammars IFHallsberg11 aug
68,0mAnnette Jakobsson -67KFUM ÖrebroHallsberg10 jun
69,3mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg10 jun

F16 800 M
2.18,5mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFEnköping31 jul
2.24,48Cecilia Lundevall -67IFK LindesbergÖrebro4 aug
2.25,5mCharlotte Nilsson -66IF StartHallsberg15 jun
2.29,2mEva Ryding -66Glanshammars IFHallsberg15 jun
2.32,2mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg15 jun
2.32,39Ingela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro12 sep
2.35,70Annette Jakobsson -67KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.37,7mCamilla Johansson -66Åsbro GoIFFjugesta12 jul
2.41,6mUlrika Andersson -67Stocksäters IFKopparberg28 jul

F16 1500 M
4.57,61Charlotte Nilsson -66IF StartStockholm17 sep
5.14,2mAnnika Lovang -67IF StartÖrebro25 aug
5.27,6mCecilia Lundevall -67IFK LindesbergFjugesta5 jul
5.36,3mCamilla Johansson -66Åsbro GoIFFrövi18 jul
5.45,2mIngela Holmer -67Stocksäters IFÖrebro25 aug

F16 3000 M
11.07,3mAnnika Lovang -67IF StartHallsberg16 jun
11.33,0mLil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep
12.12,4mÅsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep

F16 60 M HÄCK 0.76 inomhus
9,89Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroGöteborg7 feb

F16 100 M HÄCK 0.84
16,54Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro23 jun
16,71Marika Sandberg -66IF StartÖrebro23 jun
Manuell tid
17,7mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg10 jun

F16 100 M HÄCK 0.76
16,22Marika Sandberg -66IF StartHallsberg5 jun
16,86Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg5 jun
17,48Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroGlanshammar8 maj
17,89Charlotte Vesterlund -66IF StartHallsberg5 jun
Manuella tider
15,8mUlrika Andersson -67Stocksäters IFEnköping31 jul
18,0mEva Ryding -66Glanshammars IFHallsberg10 aug
18,8mUlrika Karlsson -67Glanshammars IFKopparberg27 jul

F16 300 M HÄCK 0.76
44,99Ulrika Andersson -67Stocksäters IFStockholm17 sep
45,30Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFSollentuna21 aug
48,61Marika Sandberg -66IF StartStockholm17 sep
50,18Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFEnköping20 maj
Manuella tider
48,1mEva Ryding -66Glanshammars IFÖrebro12 sep
51,0mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroÖrebro12 sep

F16 400 M HÄCK 0.76
68,11Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro24 jun
68,78Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFÖrebro24 jun
Manuella tider
69,8mMarika Sandberg -66IF StartGlanshammar6 jun
70,5mAnnika Lindahl -67KFUM ÖrebroHallsberg18 jun
72,9mEva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar6 jun

F16 HÖJD
1,64Cecilia Gustafsson -67Frövi IKStockholm17 sep
1,55Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro12 sep
1,50Ulrika Andersson -67Stocksäters IFÖrebro20 jun
1,50Jeanette Erlandsson -66IF StartÖrebro12 sep
1,45Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKNora13 jun
1,45Maria Johansson -67Stocksäters IFÖrebro25 aug
1,41Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFKopparberg27 jul
1,40Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg14 jun
1,36Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar8 maj
1,35Camilla Johansson -66Åsbro GoIFFrövi18 jul
1,35Marika Sandberg -66IF StartKopparberg27 jul
1,32Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroGlanshammar8 maj
Inomhus
1,45Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFFalun6 dec 81

F16 LÄNGD
5,13Ulrika Andersson -67Stocksäters IFVästerås7 aug
5,10Maria Johansson -67Stocksäters IFStockholm17 sep
4,94Charlotte Vesterlund -66IF StartÖrebro23 jun
4,91Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKFrövi17 jul
4,83Ingela Holmer -67Stocksäters IFHallsberg16 jun
4,71Maria Elovsson -67KFUM ÖrebroHallsberg10 jun
4,69Lotta Jönsson -66Glanshammars IFHallsberg7 aug
4,64Marie Stenbrink -67Åsbro GoIFHallsberg5 jun
4,61Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFHallsberg5 jun
4,57Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar6 jun
4,33Cecilia Gustafsson -67Frövi IKGlanshammar26 aug
Medvind
5,07Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKÖrebro23 jun

F16 TRESTEG
10,23Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg12 aug

F16 KULA 4,0
9,57Christina Andersson -66IFK NoraKopparberg14 jun
9,40Cecilia Gustafsson -67Frövi IKÖrebro25 aug
8,53Maria Johansson -67Stocksäters IFKopparberg27 jul
8,38Ulrika Andersson -67IFK NoraNora13 jun
7,86Ulrika Andersson -67Stocksäters IFKopparberg27 jul
7,85Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro22 jun
7,50Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFEnköping31 jul
7,45Eva Ryding -66Glanshammars IFGlanshammar8 maj
7,42Marika Sandberg -66IF StartÖrebro25 aug

F16 DISKUS 1,0
28,04Christina Andersson -66IFK NoraÖrebro23 sep
24,78Cecilia Gustafsson -67Frövi IKGlanshammar26 aug
23,20Ulrika Andersson -67Stocksäters IFHallsberg13 aug
22,06Maria Johansson -67Stocksäters IFHallsberg11 aug
20,98Åsa Gustavsson -67Ljusnarsbergs AIFKopparberg14 jun
19,88Jeanette Erlandsson -66IF StartGlanshammar6 jun
19,56Lil Fransson -67Ljusnarsbergs AIFKarlskoga14 jun
19,40Lotta Jönsson -66Glanshammars IFEnköping31 jul

F16 SPJUT 600
27,82Eva Ryding -66Glanshammars IFHallsberg5 jun
27,46Lotta Jönsson -66Glanshammars IFÖrebro27 apr
26,34Annika Lindahl -67KFUM ÖrebroGlanshammar9 maj
24,08Ulrika Karlsson -67Glanshammars IFÖrebro23 jun
22,24Ulrika Andersson -67IFK NoraÖrebro20 jun
20,82Jeanette Erlandsson -66IF StartGlanshammar6 jun
20,82Cecilia Gustafsson -67Frövi IKFjugesta12 jul
19,90Britt-Marie Sandberg -66Frövi IKFjugesta12 jul
19,78Lotta Knutsson -67KFUM ÖrebroNyköping22 maj

F14 80 M
10,79Tina Tilly -69IF StartÖrebro20 jun
10,83Monika Karlsson -69IFK AskersundÖrebro20 jun
11,24Kristina Karlsson -68Fellingsbro AIKÖrebro24 aug
11,27Tina Hillding -68KFUM ÖrebroHallsberg6 jun
11,31Minna Kauppi -68Hällefors FFÖrebro20 jun
11,32Ulrika Bolin -69KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
11,51Marita Gustavsson -68Åsbro GoIFÖrebro20 jun
11,55Anna Taawo -69KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
Manuella tider
11,1mSusanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg29 aug
11,2mSusanna Mallalieu -68IFK NoraHallsberg7 aug

F14 100 M
14,22Ulrika Bolin -69KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
Manuella tider
13,8mKristina Karlsson -68Fellingsbro AIKFjugesta5 jul
14,0mMarita Gustavsson -68Åsbro GoIFFjugesta12 jul
14,3mLena Pihel -69Åsbro GoIFFjugesta12 jul

F14 200 M manuellt
28,6mUlrika Bolin -69KFUM ÖrebroÖrebro22 jun

F14 200 M inomhus
29,61Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFFalun6 dec 81

F14 400 M manuellt
68,0mTina Tilly -69IF StartFellingsbro17 aug
68,9mAnn Hermansson -68KFUM ÖrebroHallsberg18 aug
69,2mMagdalena Eriksson -68Fjugesta IFHallsberg18 aug
67,2mLena Bergman -68KFUM ÖrebroHallsberg18 aug

F14 800 M
2.31,26Lena Bergman -68KFUM ÖrebroÖrebro24 aug
2.32,8mUlrika Bolin -69KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
2.35,7mAnn Hermansson -68KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
2.36,2mSofia Wange -69IFK LindesbergFjugesta5 jul
2.37,4mCharlotta Johansson -68Åsbro GoIFHallsberg29 aug
2.37,8mAnneli Bergström -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 sep
2.38,3mAnnika Svensson -69IFK NoraNora13 jun
2.38,68Magdalena Eriksson -68Fjugesta IFÖrebro20 jun
2.38,9mCamilla Pettersson -68IFK NoraNora19 jun
2.41,5mMagdalena Rickardsson -69Ljusnarsbergs AIFFrövi8 jun

F14 1500 M
5.19,60Charlotta Johansson -68Åsbro GoIFÖrebro24 jun

F14 3000 M
12.00,5mCharlotta Johansson -68Åsbro GoIFHallsberg8 sep
12.25,2mTove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFKopparberg25 sep

F14 80 M HÄCK 0.76
14,26Tina Hillding -68KFUM ÖrebroHallsberg5 jun
14,29Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFHelsingborg11 jul
14,84Lena Pihel -69Åsbro GoIFHallsberg5 jun
14,94Camilla Gunnarsson -68Glanshammars IFÖrebro26 maj
Manuella tider
13,6mMarita Gustavsson -68Åsbro GoIFHallsberg18 sep
15,0mMartina Lundberg -69IF StartHallsberg28 aug
15,1mÅsa Nilsson -68KFUM ÖrebroHallsberg18 sep
15,2mSusanne Andersson -68Fellingsbro AIKFellingsbro17 aug
15,3mSusanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFFellingsbro17 aug
15,4mEva Norström -69Frövi IKHallsberg28 aug

F14 HÖJD
1,45Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFKarlstad11 sep
1,40Terese Eklund -69IF StartHallsberg18 sep
1,30Cathrine Andersson -69KFUM ÖrebroÖrebro6 maj
1,30Camilla Zettergren -68Fellingsbro AIKFellingsbro17 aug
1,30Lena Pihel -69Åsbro GoIFHallsberg18 aug
1,30Malin Tivemark -68Fjugesta IFHallsberg18 aug
Inomhus
1,35Tina Tilly -69IF StartFjugesta14 nov 81

F14 LÄNGD ZON
5,02Monika Karlsson -69IFK AskersundÖrebro24 aug
4,56Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFVästerås30 maj
4,55Marita Gustavsson -68Åsbro GoIFGöteborg14 jul
4,53Christina Zetterlund -68IFK NoraNora13 jun
4,52Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFNora13 jun
4,52Susanna Mallalieu -68IFK NoraFrövi17 jul
4,51Ulrika Stenlund -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 sep
4,40Tina Hillding -68KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
4,36Kristina Karlsson -68Fellingsbro AIKNora13 jun
4,35Lena Pihel -69Åsbro GoIFGlanshammar9 jun
Inomhus
4,56Lena Söder -68Ljusnarsbergs AIFFalun6 dec 81

F14 KULA 3,0
10,45Lena Söder -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 sep
9,56Susanne Andersson -68Fellingsbro AIKÖrebro24 aug
9,09Ulrika Backre -68Stocksäters IFHallsberg28 aug
8,51Carina Eriksson -69Fjugesta IFFjugesta12 jul
8,36Jessica Bornedal -69IFK NoraHallsberg7 aug
8,05Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg28 aug
7,89Helena Letskog -68Åsbro GoIFHallsberg6 jun
7,60Carina Eriksson -68Kvismaredalens IFÖrebro24 aug
7,48Katarina Svedberg -69IF StartHallsberg18 sep

F14 DISKUS 1,0
20,70Marielle Särnholm -68KFUM ÖrebroÖrebro2 okt

F14 DISKUS 0,6
26,40Ulrika Backre -68Stocksäters IFHallsberg28 aug
24,42Lena Söder -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 aug
23,68Katrin Pettersson -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 aug
22,60Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFKopparberg16 aug
22,36Liselotte Ljung -68Åsbro GoIFHallsberg18 aug
22,00Cathrine Andersson -69KFUM ÖrebroHallsberg28 aug
21,76Ulrika Stenlund -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg28 aug

F14 SPJUT 400
37,80Susanna Särkioja -68Ljusnarsbergs AIFHallsberg18 sep
22,41Jessika Bornedal -69IFK NoraNora13 jun
22,40Tove Rudolfsson -69Ljusnarsbergs AIFHallsberg29 aug
22,40Gunilla Nordin -68Åsbro GoIFHallsberg18 sep
22,14Camilla Gunnarsson -68Glanshammars IFHallsberg29 aug
22,03Lena Söder -68Ljusnarsbergs AIFNora13 jun
21,48Carina Green -69KFUM ÖrebroHallsberg18 sep
19,32Anette Olsson -69IFK NoraNora13 jun
19,20Malin Carnebrandt -69IF StartHallsberg18 sep

F12 60 M
8,73Katja Weckman -70Wedevågs IFÖrebro12 sep
8,81Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
8,86Åsa Kivling -70Stocksäters IFÖrebro26 maj
8,86Helena Kästel -70Wedevågs IFÖrebro20 jun
8,87Helena Gunnarsson -71Fjugesta IFÖrebro20 jun
8,89Camilla Wellsén -70Åsbro GoIFÖrebro12 sep
8,92Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
8,93Helena Ardland -70Fjugesta IFÖrebro26 maj
8,95Magdalena Wallnäs -71KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
8,98Charlotta Jonsson -70Åsbro GoIFÖrebro20 jun
Manuell tid
8,3mHelena Kästel -70Wedevågs IFFrövi18 jul

F12 100 M manuellt
13,8mÅsa Kivling -70Stocksäters IFFjugesta5 jul
13,9mHelena Kästel -70Wedevågs IFFjugesta12 jul
14,0mKatja Weckman -70Wedevågs IFFjugesta12 jul
14,1mHelena Ardland -70Fjugesta IFFjugesta12 jul
14,1mKarin Hermansson -70KFUM ÖrebroFjugesta12 jul
14,3mCharlotta Jonsson -70Åsbro GoIFFjugesta12 jul

F12 200 M manuellt
30,0mKarin Hermansson -70KFUM ÖrebroFjugesta9 aug
30,4mCamilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg

F12 800 M
2.25,2mCamilla Wellsén -70Åsbro GoIFHallsberg29 aug
2.30,13Jessica Alderholm -70Glanshammars IFStockholm22 aug
2.32,34Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
2.32,66Tina Pihel -70Åsbro GoIFÖrebro20 jun
2.36,79Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
2.38,0mCamilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroÖrebro12 sep
2.39,53Susanna Åkerlund -71Wedevågs IFÖrebro20 jun
2.40,65Cecilia Heriksson -70IFK LindesbergÖrebro26 maj
2.44,1mUlrika Persson -70Stocksäters IFFjugesta5 jul
2.45,0mHelena Kästel -70Wedevågs IFVedevåg31 jul

F12 1500 M
5.11,79Camilla Wellsén -70Åsbro GoIFÖrebro24 jun

F12 60 M HÄCK 0.76
10,52Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroRättvik18 sep
11,07Charlotta Jonsson -70Åsbro GoIFRättvik18 sep
11,27Helena Kästel -70Wedevågs IFÖrebro12 sep
12,04Ulrika Persson -70Stocksäters IFRättvik18 sep
Manuella tider
11,6mLiselott Angelin -70Ljusnarsbergs AIFHallsberg29 aug
12,2mMarikka Knappertsbusch -70KFUM ÖrebroÖrebro16 aug
12,2mHelena Gunnarsson -71Fjugesta IFHallsberg18 aug
12,2mKarin Lindahl -71KFUM ÖrebroHallsberg18 aug
12,4mHelena Sköldkvist -70Åsbro GoIFHallsberg12 aug
12,6mJeanette Nilsson -70KFUM ÖrebroHallsberg29 aug

F12 HÖJD
1,38Helena Ardland -70Fjugesta IFNora13 jun
1,35Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroVästerås7 aug
1,35Camilla Blomberg -71Frövi IKÖrebro12 sep
1,30Jeanette Nilsson -70KFUM ÖrebroFrövi18 jul
1,30Pernilla Gustavsson -70Wedevågs IFÖrebro12 sep
1,25Sofia Johansson -70Glanshammars IFGlanshammar9 jun
1,20Anna Edeskog -70IFK NoraFrövi8 jun
1,20Lena Stenbrink -70Åsbro GoIFGlanshammar9 jun
1,20Camilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroFjugesta5 jul
1,20Cajsa Hugosson -71Frövi IKFrövi18 jul
1,20Ulrika Persson -70Stocksäters IFHallsberg12 aug
1,20Veronica Wetterberg -70Åsbro GoIFÖrebro12 sep

F12 LÄNGD ZON
4,53Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
4,39Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro20 jun
4,37Lena Stenbrink -70Åsbro GoIFHallsberg7 aug
4,30Helena Gunnarsson -71Fjugesta IFÖrebro20 jun
4,30Helena Kästel -70Wedevågs IFFjugesta12 jul
4,30Carina Eriksson -70Ljusnarsbergs AIFÖrebro12 sep
4,29Helena Ardland -70Fjugesta IFHelsingborg10 jul
4,25Camilla Blomberg -71Frövi IKFrövi17 jul
4,19Jessica Alderholm -70Glanshammars IFGlanshammar26 aug
4,17Maria Karlsson -71IFK NoraHallsberg7 aug

F12 KULA 2,0
10,09Marikka Knappertsbusch -70KFUM ÖrebroFjugesta2 okt
9,50Jenny Lindberg -70Åsbro GoIFÖrebro20 jun
9,17Helena Ardland -70Fjugesta IFFjugesta12 jul
8,86Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroVästerås7 aug
8,75Annika Jansson -70Ljusnarsbergs AIFFrövi8 jun
8,57Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro26 maj
8,50Sara Åberg -70Vretstorps IFFjugesta5 jul
8,42Veronica Wetterberg -70Åsbro GoIFHallsberg7 aug
8,18Helena Gunnarsson -71Fjugesta IFFjugesta2 okt
7,90Madelen Karlsson -70Glanshammars IFÖrebro12 sep

F12 SPJUT 400
25,00Pernilla Gustavsson -70Wedevågs IFRättvik18 sep
24,44Camilla Jakobsson -70KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
22,80Marikka Knappertsbusch -70KFUM ÖrebroRättvik18 sep
22,36Karin Hermansson -70KFUM ÖrebroHallsberg29 aug
21,40Helena Ardland -70Fjugesta IFHallsberg29 aug
19,36Jessica Alderholm -70Glanshammars IFFrövi18 jul
19,28Annika Jansson -70Ljusnarsbergs AIFFellingsbro17 aug
17,66Charlotta Jonsson -70Åsbro GoIFHallsberg12 aug
17,40Helena Gunnarsson -71Fjugesta IFLjungsbro14 aug
17,22Maria Andersson -70KFUM ÖrebroÖrebro27 apr