NÄRKESSTATISTIK 1992 (inklusive ungdomsstatistik)

MÄN 60 M inomhus
7,17Tommy Björnquist -58Garphyttans IFÖrebro25 jan
7,26Mathias Borg -75KFUM ÖrebroÖrebro1 feb
7,37Håkan Persson -71Stocksäters IFÖrebro25 jan
7,42Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFÖrebro25 jan
7,48Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro25 jan
7,51Patrik Haglund -66Garphyttans IFÖrebro17 nov 91
7,53Vesa Rontti -72Stocksäters IFÖrebro25 jan
7,56Fredrik Eklund -78Fjugesta IFFalun
7,60Andreas Bergenarp -70KFUM ÖrebroÖrebro25 jan
7,61Rickard Persson -72Stocksäters IFÖrebro1 feb
7,65Thomas Sandberg -75Garphyttans IFÖrebro25 jan
7,67Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro25 jan
7,68Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroÖrebro25 jan
7,74Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro25 jan
7,75Johan Storm -76Glanshammars IFÖrebro25 jan
Utomhus, manuellt, medvind
6,8mHåkan Persson -71Stocksäters IFGarphyttan26 aug
7,1mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug

MÄN 100 M
11,12Tommy Björnquist -58Garphyttans IFGarphyttan15 aug
11,25Mathias Borg -75KFUM ÖrebroStockholm8 jun
11,31Håkan Persson -71Stocksäters IFÖrebro11 aug
11,58Fredrik Eklund -78Fjugesta IFÖrebro17 jul
11,61Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug
11,62Thomas Sandberg -75Garphyttans IFÖrebro11 aug
11,67Anders Franzén -69KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
11,67Patrik Tellgren -74Stocksäters IFÖrebro11 aug
11,70Vesa Rontti -72Stocksäters IFGarphyttan23 jun
11,72Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro11 aug
11,88Ola Roos -71KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
11,94Palle Storm -77Glanshammars IFVästerås2 aug
11,98Johan Storm -76Glanshammars IFEskilstuna29 aug
12,05Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
12,09Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
12,14Magnus Rysjö -74Garphyttans IFGarphyttan15 aug
12,15Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
12,20Lars Erlandh -73KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
12,24Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFGarphyttan23 jun
12,25Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFNorrköping16 maj
Medvind
11,20Mathias Borg -75KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
11,60Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro17 jul
11,64Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro9 maj
11,86Johan Storm -76Glanshammars IFÖrebro9 maj
11,93Gunnar Sutter -77KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
12,13Magnus Rysjö -74Garphyttans IFÖrebro17 jul
12,17Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFÖrebro9 maj
12,21Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro11 aug
12,22Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro9 maj
12,26Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
Manuella tider
11,4mVesa Rontti -72Stocksäters IFHallsberg31 maj
11,6mTutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro18 jun
11,7mAnders Holmer -70Stocksäters IFÖrebro18 jun
11,8mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
12,0mMagnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro29 aug

MÄN 200 M
22,44Mathias Borg -75KFUM ÖrebroSollentuna7 jun
22,55Tommy Björnquist -58Garphyttans IFÖrebro17 jul
22,95Anders Franzén -69KFUM ÖrebroNorrköping16 aug
23,09Patrik Tellgren -74Stocksäters IFSollentuna7 jun
23,35Håkan Persson -71Stocksäters IFÖrebro17 jul
23,55Anders Holmer -70Stocksäters IFVästerås1 aug
23,64Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroVästerås1 aug
23,74Vesa Rontti -72Stocksäters IFÖrebro16 jun
23,82Fredrik Eklund -78Fjugesta IFTranås27 sep
23,90Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro12 aug
24,01Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro12 aug
24,15Lars Erlandh -73KFUM ÖrebroMotala28 maj
24,16Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroEskilstuna31 maj
24,29Ola Roos -71KFUM ÖrebroNorrköping16 aug
24,34Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroEskilstuna31 maj
24,39Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFÖrebro16 jun
24,45Johan Storm -76Glanshammars IFVästerås1 aug
25,02Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro22 jul
25,36Reine Eklund -77Vretstorps IFEskilstuna30 maj
25,49Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroÖrebro22 jul
Medvind
22,97Anders Holmer -70Stocksäters IFÖrebro12 aug
23,11Håkan Persson -71Stocksäters IFÖrebro12 aug
23,22Vesa Rontti -72Stocksäters IFHelsingborg11 jul
23,41Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
23,83Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
24,03Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroMotala28 maj
24,10Lars Erlandh -73KFUM ÖrebroMotala28 maj
24,68Gert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro22 jul
24,90Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
Inomhus
24,51Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro2 feb

MÄN 300 M
37,51Patrik Tellgren -74Stocksäters IFNorrköping16 maj
Manuell tid
39,0mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro29 aug

MÄN 400 M
49,74Anders Holmer -70Stocksäters IFGävle19 jul
50,55Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroVästerås2 aug
50,57Anders Franzén -69KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
50,57Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroStockholm11 sep
51,07Patrik Tellgren -74Stocksäters IFEskilstuna30 maj
52,38Mathias Borg -75KFUM ÖrebroGävle19 jul
52,62Anders Sjöberg -72KFUM ÖrebroGävle19 jul
52,97Vesa Rontti -72Stocksäters IFGarphyttan23 jun
53,18Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
53,22Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroEskilstuna30 maj
53,45Ola Roos -71KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
53,83Lars Erlandh -73KFUM ÖrebroEskilstuna31 maj
54,00Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroNorrköping15 aug
54,10Håkan Persson -71Stocksäters IFÖrebro11 aug
54,14Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroGävle19 jul
54,59Palle Storm -77Glanshammars IFEskilstuna29 aug
54,97Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
55,04Kurt Eklund -47Vretstorps IFEskilstuna30 maj
55,30Gert Hallinder -53Vretstorps IFÖrebro17 jul
55,69Fredrik Eklund -78Fjugesta IFGarphyttan23 jun
Inomhus
52,82Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroLidingö19 jan

MÄN 600 M
1.20,1mAnders Holmer -70Stocksäters IFHallsberg19 aug
1.23,9mMikael Roos -69KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
1.30,7mMats Andersson -74Stocksäters IFHallsberg19 aug
1.33,8mOla Roos -71KFUM ÖrebroGlanshammar29 jul
1.34,1mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug

MÄN 800 M
1.51,17Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroMora9 aug
1.52,94Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroMora9 aug
1.53,15Anders Holmer -70Stocksäters IFGävle18 jul
1.56,91Anders Sjöberg -72KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
1.58,76Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroSollentuna7 jun
1.59,58Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroKarlstad23 aug
2.01,85Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
2.04,1mJohan Stunz -76Wedevågs IFLidingö30 aug
2.04,47Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroGävle18 jul
2.06,25Jonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
2.07,01Mikael Pihel -73Åsbro GoIFÖrebro12 aug
2.07,4mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro16 jun
2.08,33Mats Andersson -74Stocksäters IFStockholm26 sep
2.09,10Dan Larsson -73Åsbro GoIFÖrebro12 aug
2.09,95Daniel Martinez -78KFUM ÖrebroVästerås1 aug
2.10,41Stefan Karlsson -78Stocksäters IFStockholm26 sep
2.10,65Thomas Fridh -73Stocksäters IFStockholm26 sep
2.12,19Tobias Forsmark -76KFUM ÖrebroEskilstuna30 maj
Inomhus
2.06,65Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro26 jan

MÄN 1000 M
2.27,25Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroEnskede15 sep
2.28,81Anders Holmer -70Stocksäters IFEskilstuna29 aug
2.29,17Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroGävle29 jul
2.31,50Anders Sjöberg -72KFUM ÖrebroGävle29 jul
2.35,46Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroGävle29 jul
2.37,16Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroGävle29 jul
2.46,44Mats Andersson -74Stocksäters IFEskilstuna29 aug
2.49,27Leif Sundström -62Vretstorps IFEnskede11 jun

MÄN 1500 M
3.52,62Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroOslo, NOR21 jul
3.56,69Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroStockholm26 sep
3.59,2mAnders Holmer -70Stocksäters IFKatrineholm30 aug
4.04,79Jonas Engdahl -66KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
4.05,45Johan Hagerlund -67Åsbro GoIFÖrebro17 jun
4.05,51Anders Sjöberg -72KFUM ÖrebroVästerås2 aug
4.05,64Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroMora7 aug
4.07,03Bengt Björklund -65IF StartÖrebro17 jun
4.08,14Johan Stunz -76Wedevågs IFStockholm20 sep
4.08,18Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroVästerås2 aug
4.08,37Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroGävle19 jul
4.18,17Jesper Engstedt -70Stocksäters IFÖrebro17 jun
4.25,2mLeif Sundström -62Vretstorps IFVretstorp8 jul

MÄN 3000 M
8.27,40Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroGävle17 jul
8.40,12Andreas Hugosson -73KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
8.45,85Jesper Engstedt -70Stocksäters IFÖrebro17 jul
8.54,93Jonas Engdahl -66KFUM ÖrebroGävle17 jul
8.56,64Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
9.14,52Leif Sundström -62Vretstorps IFÖrebro17 jul
9.27,76Tomas Fridh -73Stocksäters IFÖrebro17 jul
9.31,56Leif Sjöberg -54IF StartÖrebro17 jul
9.52,4mHåkan Gunnarsson -63Vretstorps IFVretstorp9 sep
Inomhus
8.52,34Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro26 jan
9.43,10Miguel Martinez -53Örebro AIKÖrebro26 jan

MÄN 5000 M
14.42,54Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroEskilstuna28 jun
15.02,75Johan Hagerlund -67Åsbro GoIFÖrebro18 jun
15.17,55Jesper Engstedt -70Stocksäters IFÖrebro18 jun
15.36,37Jonas Engdahl -66KFUM ÖrebroGävle29 jul
15.41,16Leif Sundström -62Vretstorps IFÖrebro18 jun
15.55,68Bengt Evertsson -66Storådalens SKÖrebro18 jun
16.09,15Bengt Björklund -65IF StartÖrebro18 jun
16.20,57Leif Sjöberg -54IF StartÖrebro18 jun
16.31,64Risto Saari -65IF StartÖrebro18 jun
16.35,94Tomas Fridh -73Stocksäters IFHelsingborg10 jul
16.45,03Bo Bolmstedt -62Brevens IFÖrebro18 jun
16.46,52Mikael Eriksson -66IF StartÖrebro18 jun
17.00,0mFredrik Henriksson -71KFUM ÖrebroÖrebro18 jun
17.12,4mRoger Adolfsson -47Åsbro GoIFÖrebro18 jun

MÄN 10000 M
31.44,0mKjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IFÖrebro27 aug
31.49,1mMarkku Jäsperi -64Brevens IFÖrebro27 aug
32.24,9mJesper Engstedt -70Stocksäters IFÖrebro27 aug
32.56,69Leif Sundström -62Vretstorps IFStockholm26 sep
33.34,5mBengt Evertsson -66Storådalens SKÖrebro27 aug
33.40,1mBo Bolmstedt -62Brevens IFÖrebro27 aug
33.43,2mJerry Säll -58Örebro AIKÖrebro27 aug
34.22,2mRoland Thörn -52IF StartÖrebro27 aug
34.29,0mLars Johansson -55IF StartÖrebro27 aug
36.11,7mMikael Svärd -60IFK LindesbergÖrebro27 aug

MÄN HALVMARATHON
1.09.47Tomas Eriksson -68Brevens IFÖrebro5 sep
1.11.40Markku Jäsperi -64Brevens IFRockhammar19 sep
1.12.05Jerry Säll -58Örebro AIKÖrebro5 sep
1.12.21Jesper Engstedt -70Stocksäters IFÖrebro5 sep
1.13.25Torbjörn Widström -67IFK NoraNora13 jun
1.13.42Anders Andersson -50Örebro AIKÖrebro5 sep
1.13.46Leif Sjöberg -54IF StartÖrebro5 sep
1.14.10Lars Schagerström -64Almby IKÖrebro5 sep
1.14.31Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFNora13 jun
1.16.00Fredrik Andersson -72Kopparbergs IFRockhammar19 sep
1.16.03Rickard Ahlberg -70(Örebro)Örebro5 sep
1.16.13Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroÖrebro5 sep
1.16.19Hans Melin -62Örebro AIKGöteborg16 maj
1.16.19Lars Johansson -55IF StartNora13 jun
1.16.25Roland Thörn -52IF StartMotala25 jul
1.16.31Peter Torstensson -67Karlslunds IFÖrebro5 sep
1.16.35Leif Sundström -62Vretstorps IFRockhammar19 sep
1.17.10Rickard Larsson -67Brevens IFÖrebro5 sep
1.17.52Johan Danielsson -67Wedevågs IFÖrebro5 sep
1.18.09Ove Bergqvist -53IFK LindesbergNora13 jun
1.18.28Tony Larsson -53Örebro AIKNora13 jun

MÄN 25000 M
1.24.43Johan Hagerlund -67Åsbro GoIFBerlin, GER3 maj
1.25.38Jan Abrahamsson -62Åsbro GoIFBerlin, GER3 maj

MÄN MARATHON
2.33.59Lars Johansson -55IF StartÖrebro5 sep
2.37.30Roland Thörn -52IF StartSäffle8 aug
2.41.28Tomas Eriksson -68Brevens IFStockholm30 maj
2.41.52Bruno Thornadsson -43IFK AskersundStockholm30 maj
2.42.10Tony Larsson -53Örebro AIKÖrebro5 sep
2.51.50Simo Grönroos -45Örebro AIKStockholm30 maj
2.52.11Miguel Martinez -53Örebro AIKStockholm30 maj
2.56.50Lars-Inge Wixner -51Örebro AIK92
2.58.04Jan Bjarnelid -54Örebro AIKBerlin, GER27 sep
2.58.38Kjell Svensson -60Örebro AIKStockholm30 maj
2.58.51Henry Eriksson -49Örebro AIKÖrebro5 sep
2.59.00Sture Bodare -44Glanshammars IFÖrebro5 sep

MÄN 2000 M HINDER
6.11,80Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroMora7 aug

MÄN 3000 M HINDER
8.59,34Bo Engdahl -63KFUM ÖrebroUmeå15 aug
9.57,46Lars Jönsson -72KFUM ÖrebroEskilstuna28 jun

MÄN 60 M HÄCK inomhus
9,67Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFÖrebro26 jan

MÄN 110 M HÄCK
15,80Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroEskilstuna28 jun
18,37Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFGarphyttan24 jun

MÄN 400 M HÄCK
58,52Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroÖrebro18 jun
59,62Anders Sjöberg -72KFUM ÖrebroEskilstuna28 jun
60,19Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
61,63Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroÖrebro18 jun
Manuell tid
64,4mStefan Gustavsson -65Vretstorps IFVretstorp2 sep

MÄN HÖJD
1,93Tobias Björling -75Frövi IKFrövi4 jul
1,83Wilhelm Färg -76Åsbro GoIFStockholm18 sep
1,80Jonas Rosengren -72KFUM ÖrebroStockholm8 jun
1,77Stefan Hedberg -74Garphyttans IFÖrebro30 aug
1,75Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroSödertälje23 maj
1,75Peder Sjöberg -69Fjugesta IFÖrebro18 jun
1,75Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFÖrebro18 jun
1,73Vesa Rontti -72Stocksäters IFGarphyttan23 jun
1,71Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
1,71Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
1,70Stefan Blomberg -74Frövi IKFrövi4 jul
1,70Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFFjugesta20 jul
1,70Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro11 aug
1,70Patrik Jonsson -73Sköllersta IFSköllersta19 sep
1,68Anders Holmström -78Sköllersta IFVästerås27 sep
1,65Jakob Kejerud -77Fjugesta IFSkövde17 maj
1,65Johan Malmstigen -74Frövi IKFrövi4 jul
1,65Lars Björkman -78Frövi IKFrövi4 jul
1,65Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro11 aug
1,64Kofi Siewers -76Åsbro GoIFAskersund27 sep
1,60Johan Söderberg -76Fjugesta IFFjugesta20 jul
1,60Markus Nordén -75Fjugesta IFFjugesta20 jul
Inomhus
1,85Jonas Anshelm -71KFUM ÖrebroÖrebro2 feb
1,65Markus Hellsten -77Åsbro GoIFKatrineholm1 dec 91
1,60Tobias Falk -76KFUM ÖrebroÖrebro25 jan

MÄN STAV
4,51Thomas Sandberg -75Garphyttans IFGarphyttan26 jul
4,25Stefan Hedberg -74Garphyttans IFGarphyttan15 aug
4,20Ulf Hammarberg -61IF StartÖrebro16 jun
3,75Reine Eklund -77Vretstorps IFStockholm19 sep
3,50Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFGarphyttan24 jun
3,50Lars-Göran Otterling -69KFUM ÖrebroEskilstuna28 jun
2,90Christer Roos -43KFUM ÖrebroGarphyttan26 jul
2,85Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroStockholm19 sep
2,80Tommy van der Zwan -50Vretstorps IFVretstorp2 sep

MÄN LÄNGD
6,65Andreas Bergenarp -70KFUM ÖrebroVästerås1 aug
6,49Thomas Sandberg -75Garphyttans IFEskilstuna31 maj
6,25Magnus Rysjö -74Garphyttans IFSollentuna8 jun
6,07Tobias Björling -75Frövi IKFrövi5 jul
6,02Vesa Rontti -72Stocksäters IFGarphyttan23 jun
5,97Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFÖrebro11 aug
5,90Johan Storm -76Glanshammars IFVästerås1 aug
5,87Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFVretstorp1 jul
5,79Stefan Hedberg -74Garphyttans IFFjugesta20 jul
5,69Patrik Jansson -77Frövi IKFrövi5 jul
5,66Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
5,64Markus Nordén -75Fjugesta IFFjugesta20 jul
5,60Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro11 aug
5,57Markus Hellsten -77Åsbro GoIFStockholm20 sep
5,52Tobias Falk -76KFUM ÖrebroHelsingborg11 jul
5,52Börje Nordin -50Åsbro GoIFAskersund30 sep
Medvind
5,70Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro9 maj
Inomhus
6,23Magnus Johansson -69Åsbro GoIFÖrebro26 jan
6,09Vesa Rontti -72Stocksäters IFÖrebro2 feb

MÄN TRESTEG
14,29Peder Sjöberg -69Fjugesta IFÖrebro17 jun
13,71Jan-Åke Andersson -69KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
12,62Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFÖrebro17 jun
12,45Reine Eklund -77Vretstorps IFMariestad24 jun
12,28Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroStockholm8 jun
12,26Tobias Björling -75Frövi IKÖrebro12 aug
11,98Jakob Kejerud -77Fjugesta IFLidingö29 aug
11,76Markus Nordén -75Fjugesta IFEskilstuna30 maj
11,69Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFÖrebro12 aug
11,47Palle Storm -77Glanshammars IFAskersund9 jun
11,37Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro17 jul
11,36Markus Hellsten -77Åsbro GoIFÖrebro17 jul
11,10Wilhelm Färg -76Åsbro GoIFÖrebro17 jul
Medvind
12,97Thomas Sandberg -75Garphyttans IFGarphyttan26 aug
12,52Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro17 jul
12,00Jakob Kejerud -77Fjugesta IFGarphyttan26 aug
11,74Stefan Hedberg -74Garphyttans IFGarphyttan26 aug
11,68Markus Hellsten -77Åsbro GoIFÖrebro12 aug
Inomhus
12,72Michael Björkman -71Frövi IKÖrebro25 jan
11,17Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro25 jan

MÄN KULA
13,34Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFHallsberg19 aug
12,45Patrik Lööw -73Sköllersta IFNorrköping16 aug
12,31Fredric Folkeson -68Vretstorps IFGlanshammar27 sep
11,83Mats Andréasson -73Sköllersta IFÖrebro3 okt
11,81Ola Roos -71KFUM ÖrebroÖrebro12 aug
10,68Jörgen Holm -57Vretstorps IFÖrebro16 jun
10,68Joakim Holmström -70Sköllersta IFSköllersta15 jul
10,68Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro10 okt
10,57Fredrik Stenman -71KFUM ÖrebroÖrebro16 jun
10,53Anders Sjöberg -72KFUM ÖrebroÖrebro16 jun
Inomhus
12,37Fredric Folkeson -68Vretstorps IFÖrebro25 jan
12,15Ola Roos -71KFUM ÖrebroÖrebro1 feb
10,88Christer Roos -43KFUM ÖrebroÖrebro25 jan
10,78Jörgen Holm -57Vretstorps IFÖrebro25 jan

MÄN DISKUS
44,64Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFVretstorp13 maj
39,98Ola Roos -71KFUM ÖrebroGlanshammar29 jul
36,52Mikael Persson -67Åsbro GoIFÖrebro16 jun
36,40Fredric Folkeson -68Vretstorps IFÖrebro16 jun
35,20Jörgen Holm -57Vretstorps IFÖrebro16 jun
33,84Patrik Lööw -73Sköllersta IFGlanshammar29 jul
33,42Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroSödertälje23 maj
33,10Christer Roos -43KFUM ÖrebroGlanshammar29 jul
31,56Gert Hallinder -53Vretstorps IFVretstorp13 maj
30,80Mats Andréasson -73Sköllersta IFHedemora29 aug

MÄN SLÄGGA
51,28Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFVretstorp2 sep
49,30Fredric Folkeson -68Vretstorps IFGävle17 jul
48,12Peter Eriksson -68KFUM ÖrebroSödertälje23 maj
43,66Göran Eriksson -63Glanshammars IFÖrebro18 jun
38,38Patrik Lööw -73Sköllersta IFÖrebro22 jul
35,88Kent Granberg -68Vretstorps IFVretstorp4 okt
34,62Mats Andréasson -73Sköllersta IFVretstorp4 okt

MÄN SPJUT
60,04Fredrik Stenman -71KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
54,44Vesa Rontti -72Stocksäters IFÖrebro17 jun
53,48Ola Roos -71KFUM ÖrebroGarphyttan15 aug
53,30Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFFjugesta6 jul
51,06Stefan Gustavsson -65Vretstorps IFÖrebro17 jun
47,50Johan Storgärds -70Glanshammars IFGlanshammar27 sep
46,80Stefan Blomberg -74Frövi IKFrövi4 jul
46,00Johan Malmstigen -74Frövi IKÖrebro11 aug
45,64Torbjörn Elovsson -70KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
45,14Fredric Folkeson -68Vretstorps IFGlanshammar27 sep
44,48Patrik Lööw -73Sköllersta IFÖrebro17 jun
44,06Mats Andréasson -73Sköllersta IFSköllersta20 sep
43,60Kurt Eklund -47Vretstorps IFVretstorp4 okt
43,54Andreas Bergenarp -70KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
41,08Rickard Wahlström -72Vretstorps IFVretstorp27 sep

KVINNOR 60 M inomhus
7,87Emma Hall -76Garphyttans IFGöteborg19 jan
8,11Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro26 jan
8,23Pia Welin -76Stocksäters IFÖrebro26 jan
8,23Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFalun
8,26Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro2 feb
8,27Sofia Johnson -78Glanshammars IFSolna8 mar
8,48Linda Hammarström -78Glanshammars IFSolna8 mar
8,50Theresa Bohlin -78Fjugesta IFKarlstad19 jan
8,53Nina Stoetzer -79Frövi IKFalun
8,59Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro26 jan

KVINNOR 100 M
12,25Emma Hall -76Garphyttans IFStockholm18 sep
12,94Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro17 jul
12,98Monika Karlsson -69Åsbro GoIFNorrköping23 jul
13,14Pia Welin -76Stocksäters IFÖrebro17 jul
13,24Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro17 jul
13,56Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFNorrköping16 maj
13,57Desiree Carlberg -76Fjugesta IFSkövde17 maj
13,69Sofia Johnson -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
14,02Maria Håkansson -77KFUM ÖrebroKarlskoga7 jun
14,07Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro17 jul
Manuella tider
12,6mMonika Karlsson -69Åsbro GoIFHallsberg19 aug
13,2mJenny Appelgren -75Åsbro GoIFHallsberg31 maj
13,2mHelena Kästel-Hård -70IF StartÖrebro12 aug
13,5mTheresa Bohlin -78Fjugesta IFFjugesta6 jul
13,6mMaria Håkansson -77KFUM ÖrebroHallsberg31 maj
13,6mLinda Hammarström -78Glanshammars IFFjugesta6 jul

KVINNOR 200 M
25,02Emma Hall -76Garphyttans IFÖrebro11 aug
26,30Pia Welin -76Stocksäters IFFalun15 aug
27,16Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro11 aug
27,41Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro11 aug
28,17Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug
28,19Anna Bergö -77Åsbro GoIFLinköping5 sep
28,62Theresa Bohlin -78Fjugesta IFÖrebro8 jun
28,87Nina Stoetzer -79Frövi IKFrövi4 jul
28,95Linda Eriksson -76Åsbro GoIFNorrköping23 jul
28,99Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro11 aug
29,13Frida Olsson -78Glanshammars IFÖrebro8 jun
29,34Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFTranås27 sep
29,42Marie Åhlander -78Frövi IKFrövi4 jul
Medvind
24,91Emma Hall -76Garphyttans IFFalun8 aug
Manuella tider
27,6mJenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro16 jun
28,6mLinda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro29 aug
28,9mLinda Hammarström -78Glanshammars IFGlanshammar25 maj
Inomhus
26,94Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro1 feb
28,98Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro25 jan

KVINNOR 400 M
59,16Pia Welin -76Stocksäters IFStockholm17 aug
62,70Erika Rådström -73KFUM ÖrebroSollentuna8 jun
63,72Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro12 aug
64,19Frida Olsson -78Glanshammars IFÖrebro17 jun
64,32Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFÖrebro17 jun
65,90Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro12 aug
67,23Eva-Lena Hjalmarsson -75KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
69,13Nina Stoetzer -79Frövi IKGarphyttan23 jun
Manuell tid
69,6mLinda Ström -77Wedevågs IFFrövi5 aug
Inomhus
62,42Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro26 jan
67,16Maria Andersson -74KFUM ÖrebroLidingö19 jan

KVINNOR 800 M
2.15,11Charlotte Nilsson -66IF StartNorrköping23 jul
2.16,37Erika Rådström -73KFUM ÖrebroKarlstad23 aug
2.24,93Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFNorrtälje5 sep
2.26,9mLinda Ström -77Wedevågs IFÖrebro30 aug
2.28,7mMona Lauermann -73KFUM ÖrebroLidingö2 jun
2.30,07Pia Welin -76Stocksäters IFNorrköping16 maj
2.34,18Helene Nilsson -66IF StartEskilstuna29 aug
2.36,52Maria Helmersson -79Wedevågs IFNorrtälje5 sep
2.37,6mLinda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro30 aug
2.39,09Bodil Carlsson -78Garphyttans IFÖrebro23 aug
2.39,42Mathilda Axelsson -78Sköllersta IFNorrtälje5 sep
2.41,88Anna Kleingardt -77Brohyttans IFÖrebro12 aug
2.43,35Susanna Sand -80Zinkgruvans IFGarphyttan15 aug
Inomhus
2.42,14Mikaela Pålsson -78Glanshammars IFSolna8 mar

KVINNOR 1500 M
4.33,96Charlotte Nilsson -66IF StartKarlstad1 aug
4.46,86Erika Rådström -73KFUM ÖrebroStockholm12 sep
5.02,92Mona Lauermann -73KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
5.16,71Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFÖrebro8 jun

KVINNOR 2000 M
7.11,72Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFNorrtälje6 sep
7.13,88Maria Helmersson -79Wedevågs IFNorrtälje6 sep

KVINNOR 3000 M
9.55,06Charlotte Nilsson -66IF StartBorås4 jun
11.33,33Ann-Britt Eriksson -49Örebro AIKÖrebro17 jun
11.48,10Anneli Karlsson -76Åsbro GoIFÖrebro17 jun
11.57,83Gun-Britt Westerberg -53Åsbro GoIFÖrebro17 jun
12.00,88Marit Karlsson -73Åsbro GoIFNorrköping16 maj

KVINNOR 5000 M
19.59,95Ann-Britt Eriksson -49Örebro AIKNorrtälje9 aug

KVINNOR HALVMARATHON
1.29.43Ann Sundström -57(Örebro)Göteborg16 maj
1.30.17Ann-Charlott Sundh-Persson -56(Örebro)Örebro5 sep
1.32.41Karin Hildingsson -55Örebro AIKÖrebro5 sep
1.33.29Gunilla Junkes -67Fjugesta IFÖrebro5 sep
1.34.18Birgitta Jansson -42Storådalens SKNora13 jun
1.34.18Rose-Marie Enmalm -54(Kumla)Örebro5 sep
1.35.08Kristin Andersson -74Garphyttans IFÖrebro5 sep
1.35.37Ann-Britt Eriksson -49Örebro AIKRockhammar19 sep
1.37.10Yvonne AnderssonFrövi IKRockhammar19 sep
1.37.46Gunilla Wirén -62(Örebro)Örebro5 sep
1.38.23Ulrika Duell -68KFUM ÖrebroGöteborg16 maj
1.39.02Gabi Jönsson -61Örebro AIKÖrebro5 sep

KVINNOR MARATHON
3.37.40Karin Hildingsson -55Örebro AIKBerlin, GER27 sep
3.43.32Ing-Liss Bryngelsson -58(Örebro)Stockholm30 maj

KVINNOR 100 M HÄCK
18,17Sara Johansson -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
18,98Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug

KVINNOR 400 M HÄCK
67,41Erika Rådström -73KFUM ÖrebroGävle19 jul
71,24Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro8 jun

KVINNOR HÖJD
1,63Linda Nestorsson -75Fjugesta IFÖrebro8 jun
1,62Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro12 aug
1,56Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro16 jun
1,56Tove Rudolfsson -69KFUM ÖrebroÖrebro16 jun
1,53Theresa Bohlin -78Fjugesta IFNorrtälje6 sep
1,45Sara Johansson -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
1,45Elin Esbjörner -78KFUM ÖrebroAskersund9 jun
1,44Linda Ström -77Wedevågs IFÖrebro29 aug
1,40Marie Åhlander -78Frövi IKFrövi5 jul
1,37Anna Bergö -77Åsbro GoIFLinköping5 sep
Inomhus
1,58Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFalun22 mar
1,45Vaike Lepik -76Fjugesta IFÖrebro26 jan
1,38Lisa Grahm -79Åsbro GoIFSolna8 mar

KVINNOR LÄNGD
5,91Emma Hall -76Garphyttans IFÖrebro12 aug
5,18Helena Kästel-Hård -70IF StartÖrebro12 aug
5,08Linda Eriksson -76Åsbro GoIFStockholm18 sep
5,06Desiree Carlberg -76Fjugesta IFSkövde17 maj
5,00Liselott Karlsson -72Åsbro GoIFAskersund10 jun
4,93Anna Bergö -77Åsbro GoIFFalun8 aug
4,86Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro12 aug
4,84Tove Rudolfsson -69KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
4,61Inga Stenbrink -39Åsbro GoIFKristiansand, NOR29 jun
4,53Jennie Hammarström -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
4,51Elin Esbjörner -78KFUM ÖrebroÖrebro17 jun
4,49Pia Welin -76Stocksäters IFHallsberg19 aug
4,46Malin Lagersson -75Glanshammars IFÖrebro8 jun
Medvind
5,98Emma Hall -76Garphyttans IFKarlstad22 aug
5,19Desiree Carlberg -76Fjugesta IFSkövde17 maj
4,85Jennie Hammarström -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
Inomhus
5,14Liselott Karlsson -72Åsbro GoIFÖrebro2 feb
5,09Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro25 jan
4,65Inga Stenbrink -39Åsbro GoIFÖrebro22 mar

KVINNOR TRESTEG
11,08Desiree Carlberg -76Fjugesta IFPartille13 sep
10,41Cecilia Eriksson -74Frövi IKKarlstad8 sep
10,16Linda Eriksson -76Åsbro GoIFFalun8 aug
9,93Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro27 aug
9,73Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug
8,70Frida Jakobsson -77KFUM ÖrebroAskersund9 jun
Medvind
10,30Anna Bergö -77Åsbro GoIFFalun7 aug
Inomhus
10,49Tove Rudolfsson -69KFUM ÖrebroÖrebro26 jan
10,26Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro26 jan

KVINNOR KULA
13,83Anna Söderberg -73Fjugesta IFÖrebro16 jun
13,28Linda Nestorsson -75Fjugesta IFStockholm18 sep
11,18Cecilia Eriksson -74Frövi IKStockholm18 sep
9,87Liselott Karlsson -72Åsbro GoIFAskersund10 jun
9,51Elin Karlsson -74Glanshammars IFGlanshammar27 sep
8,30Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro16 jun

KVINNOR DISKUS
52,88Anna Söderberg -73Fjugesta IFHelsinki, FIN29 aug
42,80Linda Nestorsson -75Fjugesta IFFalun16 maj
38,12Cecilia Eriksson -74Frövi IKKil15 aug
29,70Tove Rudolfsson -69KFUM ÖrebroÖrebro18 jun
26,02Elin Karlsson -74Glanshammars IFFjugesta20 jul
24,94Malin Lagerson -75Glanshammars IFFjugesta6 jul
21,74Linda Eriksson -76Åsbro GoIFFalun15 aug
20,22Liselott Karlsson -72Åsbro GoIFAskersund20 sep

KVINNOR SLÄGGA
28,88Elin Karlsson -74Glanshammars IFÖrebro22 jul
25,56Cecilia Eriksson -74Frövi IKKarlstad1 okt
23,50Tove Rudolfsson -69KFUM ÖrebroÖrebro22 jul
22,16Malin Lagerson -75Glanshammars IFÖrebro22 jul

KVINNOR SPJUT
38,64Cecilia Eriksson -74Frövi IKKarlstad22 sep
33,78Pia Welin -76Stocksäters IFÖrebro17 jun
33,22Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro30 aug
31,86Linda Nestorsson -75Fjugesta IFÖrebro17 jun
29,00Marianne Barenfeld -57Glanshammars IFGlanshammar25 maj
28,62Elin Karlsson -74Glanshammars IFSödertälje23 maj
28,26Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFjugesta11 sep
21,90Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro30 aug

P18 60 M manuellt medvind
7,1mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug

P18 60 M inomhus
7,26Mathias Borg -75KFUM ÖrebroÖrebro1 feb
7,42Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFÖrebro25 jan
7,48Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro25 jan
7,65Thomas Sandberg -75Garphyttans IFÖrebro25 jan
7,67Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro25 jan
7,68Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroÖrebro25 jan

P18 100 M
11,25Mathias Borg -75KFUM ÖrebroStockholm8 jun
11,61Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug
11,62Thomas Sandberg -75Garphyttans IFÖrebro11 aug
11,67Patrik Tellgren -74Stocksäters IFÖrebro11 aug
11,72Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro11 aug
12,09Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
12,14Magnus Rysjö -74Garphyttans IFGarphyttan15 aug
12,25Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFNorrköping16 maj
12,50Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug

P18 100 M medvind
11,20Mathias Borg -75KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
11,60Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro17 jul
12,13Magnus Rysjö -74Garphyttans IFÖrebro17 jul
12,26Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro9 maj

P18 100 M manuellt
11,6mTutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro18 jun
11,8mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
12,1mMarkus Nordén -75Fjugesta IFÖrebro27 maj

P18 200 M
22,44Mathias Borg -75KFUM ÖrebroSollentuna7 jun
23,09Patrik Tellgren -74Stocksäters IFSollentuna7 jun
24,01Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro12 aug
24,16Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroEskilstuna31 maj
24,34Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroEskilstuna31 maj
24,39Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFÖrebro16 jun
25,02Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro22 jul
25,49Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroÖrebro22 jul

P18 200 M medvind
24,03Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroMotala28 maj

P18 200 M inomhus
24,51Tutonda Diyabanza -74Stocksäters IFÖrebro2 feb

P18 300 M
37,51Patrik Tellgren -74Stocksäters IFNorrköping16 maj

P18 300 M manuellt
39,0mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
40,6mStefan Hedberg -74Garphyttans IFÖrebro29 aug

P18 400 M
51,07Patrik Tellgren -74Stocksäters IFEskilstuna30 maj
52,38Mathias Borg -75KFUM ÖrebroGävle19 jul
53,18Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
53,22Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroEskilstuna30 maj
54,14Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroGävle19 jul
54,97Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug
55,89Mats Andersson -74Stocksäters IFFrövi5 jul
56,47Stefan Hedberg -74Garphyttans IFGarphyttan23 jun
56,93Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro17 jun

P18 400 M inomhus
52,82Marcus Axelryd -74KFUM ÖrebroLidingö19 jan

P18 600 M
1.30,7mMats Andersson -74Stocksäters IFHallsberg19 aug

P18 800 M
1.59,58Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroKarlstad23 aug
2.04,47Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroGävle18 jul
2.07,4mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro16 jun
2.08,33Mats Andersson -74Stocksäters IFStockholm26 sep

P18 800 M inomhus
2.06,65Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro26 jan

P18 1000 M
2.37,16Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroGävle29 jul
2.46,44Mats Andersson -74Stocksäters IFEskilstuna29 aug

P18 1500 M
4.05,64Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroMora7 aug
4.33,27Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroSollentuna8 jun
4.33,70Mattias Berggren -74KFUM ÖrebroSollentuna8 jun

P18 110 M HÄCK 1.00
16,96Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro11 aug

P18 110 M HÄCK 1.00 manuellt
17,4mStefan Hedberg -74Garphyttans IFÖrebro29 aug
17,5mJan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro29 aug

P18 300 M HÄCK 0.91
41,34Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroMora8 aug

P18 400 M HÄCK 0.91
60,19Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroNorrköping23 jul
61,63Nicklas Källmén -75KFUM ÖrebroÖrebro18 jun

P18 HÖJD
1,93Tobias Björling -75Frövi IKFrövi4 jul
1,77Stefan Hedberg -74Garphyttans IFÖrebro30 aug
1,71Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
1,70Stefan Blomberg -74Frövi IKFrövi4 jul
1,70Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFFjugesta20 jul
1,65Johan Malmstigen -74Frövi IKFrövi4 jul
1,65Lars Holm -75Fjugesta IFÖrebro11 aug
1,60Markus Nordén -75Fjugesta IFFjugesta20 jul

P18 STAV
4,51Thomas Sandberg -75Garphyttans IFGarphyttan26 jul
4,25Stefan Hedberg -74Garphyttans IFGarphyttan15 aug
2,50Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro29 aug

P18 LÄNGD
6,49Thomas Sandberg -75Garphyttans IFEskilstuna31 maj
6,25Magnus Rysjö -74Garphyttans IFSollentuna8 jun
6,07Tobias Björling -75Frövi IKFrövi5 jul
5,97Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFÖrebro11 aug
5,79Stefan Hedberg -74Garphyttans IFFjugesta20 jul
5,66Jan-Erik Järliden -74KFUM ÖrebroÖrebro30 aug
5,64Markus Nordén -75Fjugesta IFFjugesta20 jul
5,45Viktor Sandberg -74Frövi IKFrövi5 jul
5,42Johan Malmstigen -74Frövi IKFrövi5 jul
5,35Oskar Jonsson -75Åsbro GoIFSköllersta15 jul

P18 TRESTEG
12,26Tobias Björling -75Frövi IKÖrebro12 aug
11,76Markus Nordén -75Fjugesta IFEskilstuna30 maj
11,69Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFÖrebro12 aug

P18 TRESTEG medvind
12,97Thomas Sandberg -75Garphyttans IFGarphyttan26 aug
11,74Stefan Hedberg -74Garphyttans IFGarphyttan26 aug

P18 TRESTEG inomhus
11,17Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro25 jan

P18 KULA 6,25
11,34Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFFjugesta11 sep
11,01Stefan Blomberg -74Frövi IKFrövi4 jul
10,94Viktor Sandberg -74Frövi IKFrövi4 jul
10,61Tobias Björling -75Frövi IKFrövi4 jul
10,39Robert Karlsson -75Sköllersta IFÖrebro12 aug

P18 KULA 6,25 inomhus
11,24Thomas Sandberg -75Garphyttans IFÖrebro25 jan

P18 DISKUS 1,75
29,36Johan Malmstigen -74Frövi IKFrövi5 jul
29,26Viktor Sandberg -74Frövi IKFrövi5 jul
28,94Stefan Blomberg -74Frövi IKFrövi5 jul
28,76Tobias Björling -75Frövi IKFrövi5 jul

P18 SPJUT 800
53,30Magnus Sjöberg -74Fjugesta IFFjugesta6 jul
46,80Stefan Blomberg -74Frövi IKFrövi4 jul
46,00Johan Malmstigen -74Frövi IKÖrebro11 aug
39,70Magnus Rysjö -74Garphyttans IFGarphyttan26 aug
35,78Tobias Björling -75Frövi IKFrövi4 jul

P16 60 M inomhus
7,74Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro25 jan
7,75Johan Storm -76Glanshammars IFÖrebro25 jan

P16 100 M
11,94Palle Storm -77Glanshammars IFVästerås2 aug
11,98Johan Storm -76Glanshammars IFEskilstuna29 aug
12,34Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro17 jul

P16 100 M medvind
11,64Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro9 maj
11,86Johan Storm -76Glanshammars IFÖrebro9 maj
11,93Gunnar Sutter -77KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
12,21Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro11 aug
12,22Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro9 maj
12,35Tobias Falk -76KFUM ÖrebroÖrebro9 maj

P16 100 M manuellt
12,0mMagnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro29 aug

P16 200 M
23,90Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro12 aug
24,45Johan Storm -76Glanshammars IFVästerås1 aug
25,36Reine Eklund -77Vretstorps IFEskilstuna30 maj
25,80Karl Österberg -77KFUM ÖrebroÖrebro22 jul
25,95Anders Björkegren -76Åsbro GoIFÖrebro12 aug

P16 400 M
54,59Palle Storm -77Glanshammars IFEskilstuna29 aug

P16 800 M
2.04,1mJohan Stunz -76Wedevågs IFLidingö30 aug
2.12,19Tobias Forsmark -76KFUM ÖrebroEskilstuna30 maj

P16 1500 M
4.08,14Johan Stunz -76Wedevågs IFStockholm20 sep

P16 1500 M HINDER 0.91
5.19,24Tobias Forsmark -76KFUM ÖrebroFalun15 aug

P16 60 M HÄCK 0.91 inomhus
9,63Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro26 jan

P16 110 M HÄCK 0.91
16,56Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroLinköping5 sep
16,62Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro29 aug
17,72Wilhelm Färg -76Åsbro GoIFStockholm20 sep
18,59Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro11 aug

P16 300 M HÄCK 0.76
43,07Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro12 aug
46,52Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroÖrebro12 aug

P16 HÖJD
1,83Wilhelm Färg -76Åsbro GoIFStockholm18 sep
1,71Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroÖrebro29 aug
1,70Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro11 aug
1,65Jakob Kejerud -77Fjugesta IFSkövde17 maj
1,64Kofi Siewers -76Åsbro GoIFAskersund27 sep
1,60Johan Söderberg -76Fjugesta IFFjugesta20 jul

P16 HÖJD inomhus
1,65Markus Hellsten -77Åsbro GoIFKatrineholm7 dec 91
1,60Tobias Falk -76KFUM ÖrebroÖrebro25 jan

P16 STAV
3,75Reine Eklund -77Vretstorps IFStockholm19 sep
2,85Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroStockholm19 sep

P16 LÄNGD
5,90Johan Storm -76Glanshammars IFVästerås1 aug
5,69Patrik Jansson -77Frövi IKFrövi5 jul
5,60Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro11 aug
5,57Markus Hellsten -77Åsbro GoIFStockholm20 sep
5,52Tobias Falk -76KFUM ÖrebroHelsingborg11 jul
5,48Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroGarphyttan23 jun
5,44Palle Storm -77Glanshammars IFAskersund10 jun
5,37Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro11 aug

P16 LÄNGD medvind
5,70Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro9 maj
5,49Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro9 maj

P16 TRESTEG
12,45Reine Eklund -77Vretstorps IFMariestad24 jun
11,98Jakob Kejerud -77Fjugesta IFLidingö29 aug
11,47Palle Storm -77Glanshammars IFAskersund9 jun
11,37Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro17 jul
11,36Markus Hellsten -77Åsbro GoIFÖrebro17 jul
11,10Wilhelm Färg -76Åsbro GoIFÖrebro17 jul

P16 TRESTEG medvind
12,52Reine Eklund -77Vretstorps IFÖrebro17 jul
12,00Jakob Kejerud -77Fjugesta IFGarphyttan26 aug
11,68Markus Hellsten -77Åsbro GoIFÖrebro12 aug

P16 KULA 5,5
11,00Niklas Törnqvist -77Garphyttans IFFalun15 aug
10,77Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroNorrköping16 aug
10,61Kofi Siewers -76Åsbro GoIFÖrebro12 aug
10,45Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro12 aug
10,22Peter Lundell -76Åsbro GoIFSköllersta15 jul
10,02Jari Paltaan -76Sköllersta IFSköllersta15 jul

P16 KULA 5,5 inomhus
10,42Peter Lundell -76Åsbro GoIFÖrebro1 feb

P16 DISKUS 1,5
29,74Kofi Siewers -76Åsbro GoIFÖrebro12 aug
29,24Peter Lundell -76Åsbro GoIFÖrebro12 aug
34,50Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroPartille13 sep
28,46Patrik Jansson -77Frövi IKÖrebro12 aug

P16 SLÄGGA 5,5
34,90Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroVästerås31 jul
24,32Jari Paltaan -76Sköllersta IFSköllersta19 sep

P16 SPJUT 600
46,12Niklas Törnqvist -77Garphyttans IFÖrebro11 aug
44,42Magnus Henrysson -76Fjugesta IFÖrebro29 aug
43,32Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
37,40Kofi Siewers -76Åsbro GoIFAskersund30 sep
35,24Patrik Jansson -77Frövi IKFjugesta6 jul

P14 60 M inomhus
7,56Fredrik Eklund -78Fjugesta IFFalun92

P14 80 M
9,57Fredrik Eklund -78Fjugesta IFNorrtälje5 sep
10,49Roine Söderlund -78Sköllersta IFGarphyttan15 aug
10,70Jens Mård -79Glanshammars IFNorrtälje5 sep
10,73Daniel Sandberg -78Frövi IKNorrtälje15 sep
10,77Tony From -78KFUM ÖrebroNorrtälje15 sep
10,84Anwar Mustafa -79Wedevågs IFÖrebro23 aug
10,84Gemal Mahmoud -79Wedevågs IFÖrebro23 aug
10,89Johan Rosén -78Glanshammars IFÖrebro9 maj
10,90Dan Jonsson -78KFUM ÖrebroÖrebro9 maj

P14 80 M medvind
9,54Fredrik Eklund -78Fjugesta IFHelsingborg11 jul
10,66Tony From -78KFUM ÖrebroMotala28 maj

P14 80 M manuellt
10,4mGemal Mahmoud -79Wedevågs IFNorrtälje5 sep

P14 80 M manuellt medvind
10,4mJohan Rosén -78Glanshammars IFArboga10 maj

P14 100 M
11,58Fredrik Eklund -78Fjugesta IFÖrebro17 jul

P14 200 M
23,82Fredrik Eklund -78Fjugesta IFTranås27 sep

P14 400 M
55,69Fredrik Eklund -78Fjugesta IFGarphyttan23 jun
57,86Daniel Martinez -78KFUM Örebro92

P14 800 M
2.09,95Daniel Martinez -78KFUM ÖrebroVästerås1 aug
2.10,41Stefan Karlsson -78Stocksäters IFStockholm26 sep
2.30,84Gemal Mahmoud -79Wedevågs IFNorrtälje5 sep
2.32,30Roine Söderlund -78Sköllersta IFVästerås27 sep
2.36,2mKent Johansson -79Vretstorps IFFjugesta6 jul

P14 800 M inomhus
2.31,80Stefan Qvarnström -78Glanshammars IFSolna8 mar

P14 1000 M
2.51,04Daniel Martinez -78KFUM ÖrebroÖrebro23 aug
3.02,36Stefan Karlsson -78Stocksäters IFFrövi4 jul
3.15,59Khidir Saide -78Wedevågs IFÖrebro23 aug

P14 2000 M
6.24,71Daniel Martinez -78KFUM ÖrebroMotala28 maj
7.16,03Per Larsson -78Mullhyttans IFGarphyttan16 aug

P14 80 M HÄCK 0.84
13,21Roine Söderlund -78Sköllersta IFVästerås26 sep
13,65Anders Holmström -78Sköllersta IFVästerås26 sep
13,72Daniel Blomér -78KFUM ÖrebroNorrtälje6 sep

P14 80 M HÄCK 0.84 manuellt
14,8mErik Henrysson -79Fjugesta IFLjungsbro13 sep

P14 HÖJD
1,68Anders Holmström -78Sköllersta IFVästerås27 sep
1,65Lars Björkman -78Frövi IKFrövi4 jul
1,50Roine Söderlund -78Sköllersta IFFjugesta6 jul
1,46Erik Henrysson -79Fjugesta IFNorrtälje5 sep
1,43Morgan Gustafsson -79Fjugesta IFGarphyttan15 aug
1,40Dennis Fransson -79Fjugesta IFFjugesta6 jul
1,40Stefan Wertheimer -79KFUM ÖrebroÖrebro23 aug

P14 HÖJD inomhus
1,46Daniel Blomér -78KFUM ÖrebroÖrebro18 jan
1,41Stefan Wertheimer -79KFUM ÖrebroÖrebro18 jan

P14 STAV
2,45Stefan Wertheimer -79KFUM ÖrebroÖrebro27 maj
2,30Christoffer Tollstern -79KFUM ÖrebroGarphyttan16 aug
2,10Tomas Blückert -78KFUM ÖrebroGarphyttan16 aug

P14 STAV inomhus
2,50Stefan Wertheimer -79KFUM ÖrebroÖrebro26 jan

P14 LÄNGD ZON
5,52Fredrik Eklund -78Fjugesta IFFjugesta20 jul
5,25Roine Söderlund -78Sköllersta IFGarphyttan16 aug
5,22Lars Björkman -78Frövi IKÖrebro23 aug
5,09Gemal Mahmoud -79Wedevågs IFÖrebro23 aug
5,08Jens Mård -79Glanshammars IFÖrebro23 aug
5,04Anwar Mustafa -79Wedevågs IFÖrebro23 aug
5,00Anders Holmström -78Sköllersta IFVästerås26 sep
4,92Daniel Blomér -78KFUM ÖrebroHelsingborg10 jul
4,85Erik Henrysson -79Fjugesta IFFrövi5 jul

P14 LÄNGD ZON medvind
5,53Fredrik Eklund -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug
5,34Lars Björkman -78Frövi IKGarphyttan16 aug
5,09Daniel Martinez -78KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
4,95Daniel Blomér -78KFUM ÖrebroHelsingborg10 jul

P14 TRESTEG ZON
11,39Lars Björkman -78Frövi IKNorrtälje5 sep
11,14Daniel Blomér -78KFUM ÖrebroNorrtälje5 sep
10,74Anders Holmström -78Sköllersta IFGarphyttan15 aug
10,39Jens Mård -79Glanshammars IFNorrtälje5 sep
10,05Fredrik Eklund -78Fjugesta IFFjugesta24 jun
9,79Erik Henrysson -79Fjugesta IFNorrtälje5 sep
9,54Morgan Gustafsson -79Fjugesta IFVästerås2 aug

P14 KULA 4,0
12,44Anders Holmström -78Sköllersta IFSköllersta19 sep
11,93Roine Söderlund -78Sköllersta IFBorensberg10 aug
11,78Tomas Lundell -78Åsbro GoIFAskersund27 sep
9,39Fredrik Eklund -78Fjugesta IFFjugesta11 sep
8,97Morgan Gustafsson -79Fjugesta IFÖrebro29 aug
8,52Dennis Fransson -79Fjugesta IFFjugesta11 sep
8,38Stefan Wertheimer -79KFUM ÖrebroAskersund10 jun

P14 DISKUS 1,0
43,36Anders Holmström -78Sköllersta IFNorrtälje6 sep
26,56Dan Jonsson -78KFUM ÖrebroNorrtälje6 sep
26,44Roine Söderlund -78Sköllersta IFVretstorp8 jul
22,34Stefan Wertheimer -79KFUM ÖrebroÖrebro23 aug
21,10Dennis Fransson -79Fjugesta IFFjugesta12 sep

P14 SLÄGGA 4,0
33,70Roine Söderlund -78Sköllersta IFNorrtälje5 sep
29,70Anders Holmström -78Sköllersta IFSköllersta19 sep

P14 SPJUT 600
42,02Anders Holmström -78Sköllersta IFFjugesta6 jul
37,10Roine Söderlund -78Sköllersta IFVästerås27 sep
35,60Fredrik Eklund -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug
30,64Dennis Fransson -79Fjugesta IFFjugesta11 sep
27,70Tomas Lundell -78Åsbro GoIFGarphyttan16 aug

P12 60 M
8,40Dan Fredriksson -80Wedevågs IFVästerås1 aug
8,42Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroVästerås1 aug
8,82Alexander Karlsson -80Fjugesta IFGarphyttan15 aug
8,93David Gustafsson -80Åsbro GoIFÖrebro23 aug
9,07Henrik Carlsson -80Wedevågs IFFrövi5 jul
9,35Fredrik Lundström -81Stocksäters IFFrövi5 jul

P12 60 M manuellt
8,5mAlexander Karlsson -80Fjugesta IFÖrebro29 aug

P12 60 M medvind
8,41Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroMotala28 maj

P12 60 M inomhus
8,84David Gustavsson -80Åsbro GoIFÖrebro25 jan

P12 100 M manuellt
14,2mDavid Gustavsson -80Åsbro GoIFFjugesta92

P12 800 M
2.22,99Dan Fredriksson -80Wedevågs IFGarphyttan15 aug
2.32,60Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroEskilstuna30 maj
2.36,7mDavid Gustavsson -80Åsbro GoIFÖrebro30 aug
2.37,28Tomas Andersson -81Storådalens SKGarphyttan15 aug
2.37,8mAlexander Karlsson -80Fjugesta IFÖrebro30 aug
2.46,1mRasmus Christensen -80Garphyttans IFFjugesta20 jul

P12 800 M inomhus
2.46,23Per Jonhed -80KFUM ÖrebroÖrebro26 jan

P12 1000 M
3.10,23Dan Fredriksson -80Wedevågs IFÖrebro23 aug
3.18,97David Gustavsson -80Åsbro GoIFÖrebro23 aug
3.21,63Tomas Andersson -81Storådalens SKÖrebro23 aug
3.26,05Alexander Karlsson -80Fjugesta IFÖrebro23 aug
3.31,60Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroÖrebro23 aug

P12 60 M HÄCK 0.76
11,84Alexander Karlsson -80Fjugesta IFGarphyttan16 aug
12,58Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroEskilstuna31 maj

P12 60 M HÄCK 0.76 manuellt
12,5mJohan Nyberg -80Fjugesta IFFjugesta12 sep

P12 60 M HÄCK 0.76 inomhus
12,53Mattias Nilsson -80Fjugesta IFÖrebro26 jan

P12 HÖJD
1,45David Gustavsson -80Åsbro GoIFÖrebro23 aug
1,40Alexander Karlsson -80Fjugesta IFGlanshammar15 maj
1,30Mattias Nilsson -80Fjugesta IFGlanshammar15 maj
1,30Johan Nyberg -80Fjugesta IFGarphyttan16 aug
1,30Magnus Eriksson -80Åsbro GoIFÖrebro23 aug

P12 HÖJD inomhus
1,37Magnus Eriksson -80Åsbro GoIFAskersund18 jan

P12 LÄNGD ZON
4,65Dan Fredriksson -80Wedevågs IFÖrebro23 aug
4,64Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroKarlskoga7 jun
4,47David Gustavsson -80Åsbro GoIFAskersund10 jun
4,45Henrik Carlsson -80Wedevågs IFFrövi5 jul
4,44Alexander Karlsson -80Fjugesta IFGarphyttan16 aug
4,16Pontus Berntsson -80Fellingsbro AIKFrövi5 jul
4,05Jonas Bouvin -81Frövi IKFrövi5 jul

P12 LÄNGD ZON inomhus
4,16Jonas Pettersson -80Glanshammars IFÖrebro18 jan
4,10Per Jonhed -80KFUM ÖrebroÖrebro26 jan

P12 TRESTEG ZON
9,13Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroGarphyttan15 aug
9,10Alexander Karlsson -80Fjugesta IFFjugesta11 sep
7,89Kaj Eklund -82Vretstorps IFGarphyttan15 aug

P12 KULA 3,0
9,14Dan Fredriksson -80Wedevågs IFGarphyttan15 aug
8,92Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroBorås5 jul
8,20Henrik Carlsson -80Wedevågs IFFrövi4 jul
8,00David Gustafsson -80Åsbro GoIFFjugesta20 jul

P12 SPJUT 400
25,88Fredrik Feinestam -80Garphyttans IFGarphyttan26 aug
24,92Alexander Karlsson -80Fjugesta IFFjugesta24 jun
24,86Pontus Berntsson -80Fellingsbro AIKFrövi5 aug
24,24Mattias Nilsson -80Fjugesta IFGarphyttan23 jun
23,16Jonas Bouvin -81Frövi IKFjugesta6 jul
23,12Per Larsson -84Garphyttans IFGarphyttan26 aug
23,08Anders Jansson -81Garphyttans IFGarphyttan26 aug

F18 60 M inomhus
8,11Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro26 jan
8,26Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro2 feb

F18 100 M
12,94Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro17 jul
13,56Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFNorrköping16 maj
14,07Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro17 jul

F18 100 M medvind
14,28Malin Lagersson -75Glanshammars IFHelsingborg11 jul

F18 100 M manuellt
13,2mJenny Appelgren -75Åsbro GoIFHallsberg31 maj

F18 200 M
27,16Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro11 aug
28,17Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug
28,99Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro11 aug
29,57Eva-Lena Hjalmarsson -75KFUM ÖrebroSollentuna7 jun

F18 200 M manuellt
27,6mJenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro16 jun

F18 200 M inomhus
26,94Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro1 feb
28,98Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro25 jan

F18 400 M
63,72Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro12 aug
65,90Anneli Persson -74Stocksäters IFÖrebro12 aug
67,23Eva-Lena Hjalmarsson -75KFUM ÖrebroÖrebro17 jun

F18 400 M inomhus
62,42Caroline Lundström -75Stocksäters IFÖrebro26 jan
67,16Maria Andersson -74KFUM ÖrebroLidingö19 jan

F18 800 M
2.48,4mSusanne Karlsson -74Glanshammars IFGlanshammar27 jul

F18 HALVMARATHON
1.35.08Kristin Andersson -74Garphyttans IFÖrebro5 sep

F18 100 M HÄCK 0.84
18,98Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug

F18 HÖJD
1,63Linda Nestorsson -75Fjugesta IFÖrebro8 jun

F18 HÖJD inomhus
1,30Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFAskersund18 jan

F18 LÄNGD
4,86Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro12 aug
4,46Malin Lagersson -75Glanshammars IFÖrebro8 jun

F18 TRESTEG
10,41Cecilia Eriksson -74Frövi IKKarlstad8 sep
9,73Jenny Appelgren -75Åsbro GoIFÖrebro11 aug

F18 KULA 4,0
13,28Linda Nestorsson -75Fjugesta IFStockholm18 sep
11,18Cecilia Eriksson -74Frövi IKStockholm18 sep
9,51Elin Karlsson -74Glanshammars IFGlanshammar27 sep
7,63Malin Lagersson -75Glanshammars IFGlanshammar27 sep

F18 DISKUS 1,0
42,80Linda Nestorsson -75Fjugesta IFFalun16 maj
38,12Cecilia Eriksson -74Frövi IKKil15 aug
26,02Elin Karlsson -74Glanshammars IFFjugesta20 jul
24,94Malin Lagerson -75Glanshammars IFFjugesta6 jul

F18 SLÄGGA 4,0
28,88Elin Karlsson -74Glanshammars IFÖrebro22 jul
25,56Cecilia Eriksson -74Frövi IKKarlstad1 okt
22,16Malin Lagerson -75Glanshammars IFÖrebro22 jul

F18 SPJUT 600
38,64Cecilia Eriksson -74Frövi IKKarlstad22 sep
31,86Linda Nestorsson -75Fjugesta IFÖrebro17 jun
28,62Elin Karlsson -74Glanshammars IFSödertälje23 maj
18,38Malin Lagersson -75Glanshammars IFÖrebro17 jun

F16 60 M inomhus
7,87Emma Hall -76Garphyttans IFGöteborg19 jan
8,23Pia Welin -76Stocksäters IFÖrebro26 jan
8,23Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFalun92
8,59Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro26 jan

F16 100 M
12,25Emma Hall -76Garphyttans IFStockholm18 sep
13,14Pia Welin -76Stocksäters IFÖrebro17 jul
13,24Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro17 jul
13,57Desiree Carlberg -76Fjugesta IFSkövde17 maj
14,02Maria Håkansson -77KFUM ÖrebroKarlskoga7 jun

F16 100 M manuellt
13,6mMaria Håkansson -77KFUM ÖrebroHallsberg31 maj
14,1mAnn-Cathrin Björk -77Stocksäters IFHallsberg31 maj

F16 200 M
25,02Emma Hall -76Garphyttans IFÖrebro11 aug
26,30Pia Welin -76Stocksäters IFFalun15 aug
27,41Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro11 aug
28,19Anna Bergö -77Åsbro GoIFLinköping5 sep
28,95Linda Eriksson -76Åsbro GoIFNorrköping23 jul
30,23Ann-Cathrin Björk -77Stocksäters IFÖrebro11 aug

F16 200 M medvind
24,91Emma Hall -76Garphyttans IFFalun8 aug

F16 200 M manuellt
28,6mLinda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro29 aug
29,7mLinda Ström -77Wedevågs IFÖrebro29 aug

F16 400 M
59,16Pia Welin -76Stocksäters IFStockholm17 aug

F16 400 M manuellt
69,6mLinda Ström -77Wedevågs IFFrövi5 aug

F16 600 M
1.55,8mLinda Eriksson -76Åsbro GoIFGarphyttan26 aug

F16 800 M
2.26,9mLinda Ström -77Wedevågs IFÖrebro30 aug
2.30,07Pia Welin -76Stocksäters IFNorrköping16 maj
2.37,6mLinda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro30 aug
2.41,88Anna Kleingardt -77Brohyttans IFÖrebro12 aug
2.45,09Anneli Karlsson -76Åsbro GoIFFalun15 aug
2.47,43Karolina Nilsson -77IF StartÖrebro12 aug

F16 3000 M
11.48,10Anneli Karlsson -76Åsbro GoIFÖrebro17 jun

F16 100 M HÄCK 0.76
16,53Linda Eriksson -76Åsbro GoIFStockholm20 sep
17,21Anna Bergö -77Åsbro GoIFLinköping5 sep
17,57Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFalun15 aug

F16 100 M HÄCK 0.76 medvind
16,23Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro29 aug
18,59Linda Ström -77Wedevågs IFÖrebro29 aug

F16 400 M HÄCK 0.76
71,24Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro8 jun

F16 HÖJD
1,62Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro12 aug
1,56Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro16 jun
1,44Linda Ström -77Wedevågs IFÖrebro29 aug
1,37Anna Bergö -77Åsbro GoIFLinköping5 sep

F16 HÖJD inomhus
1,58Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFalun22 mar
1,45Vaike Lepik -76Fjugesta IFÖrebro26 jan

F16 LÄNGD
5,91Emma Hall -76Garphyttans IFÖrebro12 aug
5,08Linda Eriksson -76Åsbro GoIFStockholm18 sep
5,06Desiree Carlberg -76Fjugesta IFSkövde17 maj
4,93Anna Bergö -77Åsbro GoIFFalun8 aug
4,49Pia Welin -76Stocksäters IFHallsberg19 aug

F16 LÄNGD medvind
5,98Emma Hall -76Garphyttans IFKarlstad22 aug
5,19Desiree Carlberg -76Fjugesta IFSkövde17 maj

F16 LÄNGD inomhus
5,09Desiree Carlberg -76Fjugesta IFÖrebro25 jan

F16 TRESTEG
11,08Desiree Carlberg -76Fjugesta IFPartille13 sep
10,16Linda Eriksson -76Åsbro GoIFFalun8 aug

9,93Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro27 aug
8,70Frida Jakobsson -77KFUM ÖrebroAskersund9 jun

F16 TRESTEG medvind
10,30Anna Bergö -77Åsbro GoIFFalun7 aug

F16 TRESTEG inomhus
10,26Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro26 jan

F16 KULA 4,0
8,30Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro16 jun

F16 KULA 3,0
11,28Pia Welin -76Stocksäters IFFalun15 aug
10,55Anna Bergö -77Åsbro GoIFLinköping5 sep
9,07Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro29 aug
8,46Maria Brorsson -76Sköllersta IFSköllersta15 jul

F16 KULA 3,0 inomhus
10,05Vaike Lepik -76Fjugesta IFÖrebro26 jan

F16 DISKUS 1,0
21,74Linda Eriksson -76Åsbro GoIFFalun15 aug

F16 SPJUT 600
33,78Pia Welin -76Stocksäters IFÖrebro17 jun
33,22Anna Bergö -77Åsbro GoIFÖrebro30 aug
28,26Desiree Carlberg -76Fjugesta IFFjugesta11 sep
21,90Linda Eriksson -76Åsbro GoIFÖrebro30 aug
18,60Linda Ström -77Wedevågs IFÖrebro30 aug

F14 60 M inomhus
8,27Sofia Johnson -78Glanshammars IFSolna8 mar
8,48Linda Hammarström -78Glanshammars IFSolna8 mar
8,50Theresa Bohlin -78Fjugesta IFKarlstad19 jan
8,53Nina Stoetzer -79Frövi IKFalun92

F14 80 M
10,52Sofia Johnson -78Glanshammars IFNorrtälje5 sep
11,02Linda Hammarström -78Glanshammars IFGarphyttan15 aug
11,07Theresa Bohlin -78Fjugesta IFGarphyttan15 aug
11,20Nina Stoetzer -79Frövi IKFrövi5 jul
11,26Jennie Hammarström -78Glanshammars IFHelsingborg12 jul
11,29Kristin Bertilsson -79KFUM ÖrebroGarphyttan15 aug
11,33Marie Åhlander -78Frövi IKGarphyttan15 aug

F14 80 M medvind
10,48Sofia Johnson -78Glanshammars IFÖrebro9 maj
10,90Linda Hammarström -78Glanshammars IFÖrebro9 maj
10,90Kristin Bertilsson -79KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
11,02Theresa Bohlin -78Fjugesta IFÖrebro9 maj
11,06Jennie Hammarström -78Glanshammars IFÖrebro9 maj
11,34Elin Esbjörner -78KFUM ÖrebroÖrebro9 maj
11,52Sara Johansson -78Glanshammars IFÖrebro9 maj

F14 80 M manuellt
11,0mKristin Bertilsson -79KFUM ÖrebroHallsberg31 maj
11,3mLisa Grahm -79Åsbro GoIFAskersund10 jun

F14 100 M
13,69Sofia Johnson -78Glanshammars IFSödertälje23 maj

F14 100 M manuellt
13,5mTheresa Bohlin -78Fjugesta IFFjugesta6 jul
13,6mLinda Hammarström -78Glanshammars IFFjugesta6 jul

F14 200 M
28,62Theresa Bohlin -78Fjugesta IFÖrebro8 jun
28,87Nina Stoetzer -79Frövi IKFrövi4 jul
29,13Frida Olsson -78Glanshammars IFÖrebro8 jun
29,34Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFTranås27 sep
29,42Marie Åhlander -78Frövi IKFrövi4 jul

F14 200 M manuellt
28,9mLinda Hammarström -78Glanshammars IFGlanshammar25 maj
29,9mJennie Hammarström -78Glanshammars IFGlanshammar25 maj

F14 400 M
64,19Frida Olsson -78Glanshammars IFÖrebro17 jun
64,32Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFÖrebro17 jun
69,13Nina Stoetzer -79Frövi IKGarphyttan23 jun

F14 800 M
2.24,93Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFNorrtälje5 sep
2.39,09Bodil Carlsson -78Garphyttans IFÖrebro23 aug
2.39,42Mathilda Axelsson -78Sköllersta IFNorrtälje5 sep
2.49,5mMarie Åhlander -78Frövi IKÖrebro30 aug
2.36,52Maria Helmersson -79Wedevågs IFNorrtälje5 sep

F14 800 M inomhus
2.42,14Mikaela Pålsson -78Glanshammars IFSolna8 mar
2.48,47Frida Olsson -78Glanshammars IFÖrebro18 jan
2.48,93Marie Åhlander -78Frövi IKÖrebro18 jan

F14 1500 M
5.16,71Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFÖrebro8 jun

F14 2000 M
7.11,72Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFNorrtälje6 sep
7.57,28Bodil Carlsson -78Garphyttans IFGarphyttan16 aug
8.11,95Emma Carlsson -78Brohyttans IFGarphyttan16 aug
7.13,88Maria Helmersson -79Wedevågs IFNorrtälje6 sep

F14 60 M HÄCK 0.76 inomhus
10,37Theresa Bohlin -78Fjugesta IFÖrebro18 jan

F14 80 M HÄCK 0.76
12,96Marie Åhlander -78Frövi IKNorrtälje6 sep
13,90Sara Johansson -78Glanshammars IFNorrtälje6 sep
14,12Theresa Bohlin -78Fjugesta IFNorrtälje6 sep

F14 80 M HÄCK 0.76 manuellt
15,6mJohanna Fimmerstad -78Fjugesta IFFjugesta12 sep

F14 100 M HÄCK 0.84
18,17Sara Johansson -78Glanshammars IFSödertälje23 maj

F14 HÖJD
1,53Theresa Bohlin -78Fjugesta IFNorrtälje6 sep
1,45Sara Johansson -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
1,45Elin Esbjörner -78KFUM ÖrebroAskersund9 jun
1,40Marie Åhlander -78Frövi IKFrövi5 jul
1,35Mikaela Pålsson -78Glanshammars IFVästerås1 aug
1,35Lisa Grahm -79Åsbro GoIFGarphyttan16 aug
1,30Elsa Eriksson -78Fellingsbro AIKGlanshammar15 maj
1,28Mirjam Johansson -79Åsbro GoIFÖrebro16 jun

F14 HÖJD inomhus
1,38Lisa Grahm -79Åsbro GoIFSolna8 mar
1,31Karin Berg -78Fjugesta IFÖrebro18 jan
1,31Karin Neander -79KFUM ÖrebroÖrebro18 jan

F14 LÄNGD ej zon
4,53Jennie Hammarström -78Glanshammars IFSödertälje23 maj
4,51Elin Esbjörner -78KFUM ÖrebroÖrebro17 jun

F14 LÄNGD ej zon medvind
4,85Jennie Hammarström -78Glanshammars IFSödertälje23 maj

F14 LÄNGD ZON
5,14Marie Åhlander -78Frövi IKGarphyttan23 jun
5,00Jennie Hammarström -78Glanshammars IFHelsingborg10 jul
4,85Linda Hammarström -78Glanshammars IFFjugesta6 jul
4,70Theresa Bohlin -78Fjugesta IFÖrebro30 aug
4,67Sara Johansson -78Glanshammars IFÖrebro9 maj
4,64Lisa Grahm -79Åsbro GoIFAskersund10 jun
4,57Elin Esbjörner -78KFUM ÖrebroGlanshammar15 maj
4,51Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFAskersund10 jun
4,34Helena Ellqvist -78Fjugesta IFFjugesta12 sep
4,29Elsa Eriksson -78Fellingsbro AIKGlanshammar15 maj
4,29Frida Olsson -78Glanshammars IFGlanshammar15 maj

F14 LÄNGD ZON inomhus
4,47Nina Stoetzer -79Frövi IKÖrebro25 jan

F14 TRESTEG ZON
11,01Marie Åhlander -78Frövi IKFrövi27 aug
9,83Sara Johansson -78Glanshammars IFVästerås2 aug
9,70Linda Hammarström -78Glanshammars IFNorrtälje6 sep
9,65Helena Ellqvist -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug
9,63Mikaela Pålsson -78Glanshammars IFGarphyttan16 aug
9,36Lisa Grahm -79Åsbro GoIFGarphyttan16 aug
9,36Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug
9,11Theresa Bohlin -78Fjugesta IFFjugesta11 sep

F14 TRESTEG ZON medvind
10,00Linda Hammarström -78Glanshammars IFNorrtälje6 sep
9,86Sara Johansson -78Glanshammars IFGarphyttan16 aug
9,81Helena Ellqvist -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug
9,80Mikaela Pålsson -78Glanshammars IFGarphyttan26 aug
9,46Lisa Grahm -79Åsbro GoIFGarphyttan16 aug
9,44Johanna Fimmerstad -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug

F14 KULA 3,0
11,42Karin Jansson -78Frövi IKGarphyttan16 aug
10,77Theresa Bohlin -78Fjugesta IFVästerås1 aug
9,55Therese Algotsson -78Sköllersta IFSköllersta15 jul
9,54Marie Åhlander -78Frövi IKÖrebro30 aug
8,75Linda Hammarström -78Glanshammars IFGarphyttan16 aug
8,37Sara Johansson -78Glanshammars IFFjugesta6 jul
8,35Helena Ellqvist -78Fjugesta IFGarphyttan16 aug
8,32Therese Fransson -78Sköllersta IFSköllersta15 jul
7,61Emma Fagerstedt -79Fjugesta IFAskersund9 jun

F14 KULA 3,0 inomhus
8,00Helena Sunesson -79Vretstorps IFÖrebro18 jan

F14 DISKUS 0,6
35,98Karin Jansson -78Frövi IKNorrtälje6 sep
28,38Marie Åhlander -78Frövi IKGarphyttan16 aug
26,58Theresa Bohlin -78Fjugesta IFGlanshammar29 jul
23,70Nina Stoetzer -79Frövi IKFrövi4 jul
20,92Malin Vestlund -78Fjugesta IFÖrebro23 aug

F14 SPJUT 400
29,82Malin Westlund -78Fjugesta IFFjugesta11 sep
26,98Nina Stoetzer -79Frövi IKFrövi5 jul
25,90Therese Algotsson -78Sköllersta IFNorrtälje5 sep
25,46Karin Jansson -78Frövi IKGarphyttan23 jun
25,12Sara Johansson -78Glanshammars IFÖrebro29 aug
25,08Helena Ellqvist -78Fjugesta IFFjugesta11 sep
23,16Marie Åhlander -78Frövi IKÖrebro29 aug
23,14Theresa Bohlin -78Fjugesta IFFjugesta11 sep
21,66Erika Löfstrand -79Vretstorps IFNorrtälje5 sep

F12 60 M
8,87Anna-Karin Sörman -81Frövi IKKarlstad29 aug
9,04Lena Wollrén -80Åsbro GoIFGarphyttan15 aug
9,63Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFGlanshammar15 maj
9,66Jenny Wiklund -81IFK NoraFrövi5 jul

F12 60 M medvind
9,15Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFÖrebro9 maj

F12 60 M inomhus
9,59Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFÖrebro18 jan

F12 800 M
2.43,35Susanna Sand -80Zinkgruvans IFGarphyttan15 aug
2.45,43Elin Magnusson -82Stocksäters IFGarphyttan15 aug
2.45,65Zandra Andersson -80Storådalens SKGarphyttan15 aug
2.46,86Helena Johansson -80Vretstorps IFGarphyttan15 aug
2.53,00Mira Lindholm -80Storådalens SKGarphyttan15 aug
2.53,1mMalin Persson -80Vretstorps IFHallsberg31 maj
2.55,6mAnna-Karin Sörman -81Frövi IKFjugesta20 jul

F12 60 M HÄCK 0.76
11,78Anna-Karin Sörman -81Frövi IKKarlstad30 aug

F12 HÖJD
1,33Anna-Karin Sörman -81Frövi IKFrövi5 jul
1,27Lena Wollrén -80Åsbro GoIFGarphyttan16 aug
1,25Karin Larsson -81Garphyttans IFFrövi5 jul
1,15Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFGlanshammar11 maj
1,15Karin Axell -81Glanshammars IFGlanshammar11 maj

F12 LÄNGD ZON
4,72Anna-Karin Sörman -81Frövi IKFrövi4 jul
4,05Camilla Nilsson -80Vretstorps IFGlanshammar15 maj
4,03Karin Larsson -81Garphyttans IFFrövi4 jul

F12 KULA 2,0
10,35Helena Andréasson -80Sköllersta IFÖrebro23 aug
8,58Anna-Karin Sörman -81Frövi IKKarlstad29 aug
8,05Karin Larsson -81Garphyttans IFÖrebro23 aug
7,67Lena Wollrén -80Åsbro GoIFGarphyttan16 aug
7,54Marie Hammarström -82Glanshammars IFGlanshammar31 aug

F12 SPJUT 400
18,44Elin Ekström -80Frövi IKFrövi5 jul
18,30Anna-Karin Sörman -81Frövi IKKarlstad30 aug
16,14Marie Hammarström -82Glanshammars IFGlanshammar13 sep
15,52Hanna Rennergård -81Frövi IKGarphyttan23 jun
15,04Kristine Hammarström -82Glanshammars IFGlanshammar13 sep
15,04Karin Larsson -81Garphyttans IFFrövi5 aug