NÄRKESSTATISTIK 1997 (inklusive ungdomsstatistik)

MÄN 60 M INOMHUS
7,21 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Örebro 8 feb
7,22 Robert Eliasson -71 Garphyttans IF Eskilstuna 25 jan
7,33 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Eskilstuna 11 jan
7,36 Magnus Henrysson -76 Fjugesta IF Örebro 14 dec 96
7,37 Mokiese Diyabanza -78 Stocksäters IF Eskilstuna 11 jan
7,42 Valdemar Sten -79 Glanshammars IF Eskilstuna 11 jan
7,43 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Göteborg 22 mar
7,48 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Örebro 18 jan
7,49 Palle Storm -77Glanshammars IFÖrebro14 dec 96
7,52 Karl Gustafsson -79 KFUM Örebro Örebro 8 feb
7,57 Totunda Diyabanza -74 Stocksäters IF Eskilstuna 11 jan
7,58 Mathias Sabith -79 Garphyttans IF Örebro 8 feb
7,62 Reine Eklund -77 Stocksäters IF Örebro 8 feb
7,71Karl-Marcus Österberg -77KFUM ÖrebroÖrebro14 dec
7,76 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Eskilstuna 11 jan
7,78 Patrik Lundkvist -79 KFUM Örebro Eskilstuna 11 jan
Utomhus
7,28 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Örebro 1 aug
7,42 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Örebro 1 aug
7,45 Björn Sund -74 Garphyttans IF Örebro 1 aug
7,55 Magnus Södergren -73 Garphyttans IF Örebro 1 aug
7,70 Patrik Lundkvist -79 KFUM Örebro Örebro 1 aug
7,75 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Örebro 1 aug

MÄN 100 M
11,09 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Västerås 10 aug
11,36 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Södertälje 24 maj
11,42 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Stockholm 12 sep
11,43 Magnus Henrysson -76 Fjugesta IF Mariestad 18 aug
11,46 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Vretstorp 25 jun
11,50 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Garphyttan 1 jun
11,55 Patrik Tellgren -74 Stocksäters IF Enköping 24 maj
11,60 Valdemar Sten -79 Glanshammars IF Västerås 10 aug
11,67 Magnus Södergren -73 Garphyttans IF Eskilstuna 16 aug
11,68 Palle Storm -77 Glanshammars IF Norrköping 19 maj
11,70 Björn Sund -74 Garphyttans IF Vretstorp 25 jun
11,71 Tomas Uhr -66 KFUM Örebro Vretstorp 25 jun
11,71 Karl Gustafsson -79 KFUM Örebro Gävle 18 jul
11,87 Mattias Sabith -79 Garphyttans IF Garphyttan 1 jun
11,92 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Västerås 10 aug
12,10 Markus Nordén -75 Fjugesta IF Garphyttan 1 jun
12,11 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
12,13 Totunda Diyabanza -74 Stocksäters IF Vretstorp 25 jun
12,21 Mattias Örlén -83 IFK Nora Enköping 31 aug
12,41 Joakim Hagelman -81 IFK Nora Västerås 10 aug
Medvind
11,50 Tomas Uhr -66 KFUM Örebro Västerås 2 jul

MÄN 200 M
22,89 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Örebro 1 aug
23,03 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Nyköping 7 sep
23,09 Patrik Tellgren -74 Stocksäters IF Vretstorp 29 jun
23,11 Magnus Henrysson -76 Fjugesta IF Örebro 1 aug
23,39 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Vretstorp 17 jun
23,39 Valdemar Sten -79 Glanshammars IF Göteborg 6 jul
23,55 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Örebro 1 aug
23,75 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Nyköping 7 sep
23,76 Palle Storm -77 Glanshammars IF Norrköping 19 maj
23,98 Karl Gustafsson -79 KFUM Örebro Uppsala 29 jun
24,06 Magnus Södergren -73 Garphyttans IF Eskilstuna 16 aug
24,26 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Arvika 3 aug
24,52 Stefan Andersson -74 KFUM Örebro Örebro 1 aug
24,63 Mattias Örlén -83 IFK Nora Falun 14 sep
24,65 Patrik Lundkvist -79 KFUM Örebro Norrköping 10 jul
25,48 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Örebro 1 aug
Medvind
23,66 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Norrköping 23 aug
24,61 Henrik Falk -76 KFUM Örebro Gävle 19 jul
Manuell tid
25,3m Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 4 jun
Manuell tid, medvind
22,5m Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Västerås 2 jul
Inomhus
24,47 Mats Andersson -74 Stocksäters IF Örebro 9 feb
Inomhus, manuell tid
23,8m Mats Andersson -74 Stocksäters IF Eskilstuna 12 jan

MÄN 300 M
35,63 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Karlskoga 17 aug
38,00 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Vretstorp 20 sep
39,85 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Enköping 31 aug

MÄN 400 M
50,15 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Stockholm 13 sep
51,33 Patrik Tellgren -74 Stocksäters IF Helsingborg 13 jul
51,42 Palle Storm -77 Glanshammars IF Vretstorp 18 jun
52,56 Valdemar Sten -79 Glanshammars IF Vretstorp 18 jun
53,08 Henrik Falk -76 KFUM Örebro Vretstorp 18 jun
53,73 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Vretstorp 20 sep
54,20 Johannes Gustavsson -80 Fjugesta IF Västerås 10 aug
54,88 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
Inomhus
50,79 Patrik Tellgren -74 Stocksäters IF Göteborg 1 feb
52,73 Mats Andersson -74 Stocksäters IF Göteborg 1 feb
52,86 Mokiese Diyabanza -78 Stocksäters IF Eskilstuna 11 jan

MÄN 800 M
1.55,3m Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Västerås 8 aug
1.58,81 Jorma Järvinen -66 KFUM Örebro Vretstorp 17 jun
2.01,76 Henrik Falk -76 KFUM Örebro Norrköping 10 jul
2.03,09 Johannes Gustavsson -80 Fjugesta IF Garphyttan 27 aug
2.03,16 Palle Storm -77 Glanshammars IF Örebro 1 aug
2.03,26 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Södertälje 24 maj
2.03,88 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Gävle 20 jul
2.06,33 Stefan Karlsson -78 Stocksäters IF Katrineholm 14 jun
2.07,86 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Sollentuna 31 maj
2.09,85 Björn Karlsson -64 KFUM Örebro Arvika 2 aug
Inomhus
2.01,65 Henrik Falk -76 KFUM Örebro Örebro 9 feb

MÄN 1500 M
3.48,47 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Helsinki, FIN 18 jun
3.54,77 Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Enskede 27 maj
3.56,11 Jorma Järvinen -66 KFUM Örebro Enskede 27 maj
4.12,09 Carl Hornström -75 KFUM Örebro Gävle 20 jul
4.14,12 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Sollentuna 1 jun
4.19,67 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Garphyttan 26 aug
4.26,28 Johannes Gustavsson -80 Fjugesta IF Sollentuna 1 jun
Inomhus
4.04,30 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Örebro 8 feb
4.18,66 Johannes Gustavsson -80 Fjugesta IF Örebro 8 feb

MÄN 1 MILE
4.12,14 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Lerum 10 aug

2000 M inomhus
6.09,4mBengt Björklund -65IF StartÖrebro14 dec 96

MÄN 3000 M
8.20,36 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Sollentuna 31 maj
8.26,27 Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Norrköping 10 jul
8.40,83 Jorma Järvinen -66 KFUM Örebro Norrköping 8 maj
8.44,96 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Uppsala 29 jun
8.50,37 Peter Janetzky -56 KFUM Örebro Norrköping 19 maj
8.50,39 Lars Jönsson -72 KFUM Örebro Gävle 18 jul
8.55,15 Carl Hornström -75 KFUM Örebro Norrköping 10 jul
9.16,01 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Stockholm 14 sep
9.20,21 Bengt Björklund -65 IF Start Örebro 1 aug
9.23,92 Kjell-Arne Sjögren -61 Glanshammars IF Örebro 1 aug
9.25,12 Magnus Johansson -70 IF Start Örebro 1 aug
9.30,05 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Enköping 31 aug
9.37,02 Johannes Gustavsson -80 Fjugesta IF Sollentuna 31 maj
9.53,85 Christher Johansson -63 Glanshammars IF Örebro 1 aug
Inomhus
8.33,73 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Malmö 15 feb
9.06,85 Mikael Kroon -67 IF Start Örebro 9 feb
9.33,4m Göran Fagerström -65 Brevens IF Eskilstuna 12 jan
9.36,50 Jonas Grimborger -70 KFUM Örebro Örebro 9 feb
9.50,4m Thomas Fridh -73 Stocksäters IF Eskilstuna 12 jan

MÄN 5000 M
14.30,81 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Stockholm 26 jun
14.37,51 Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Stockholm 26 jun
15.00,9m Johan Stunz -76 KFUM Örebro Västerås 2 jul
15.22,00 Johan Hagerlund -67 Åsbro GoIF Vretstorp 25 jun
15.44,37 Lars Jönsson -72 KFUM Örebro Södertälje 24 maj
16.29,03 Carl Hornström -75 KFUM Örebro Karlstad 17 aug

MÄN 10000 M
31.33,57 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Stockholm 20 sep
33.09,96 Rickard Larsson -67 Brevens IF Örebro 1 aug
34.33,12 Peter Wiker -72 Hällefors LK Örebro 1 aug
35.35,06 Göran Fagerström -65 Brevens IF Örebro 1 aug
35.48,47 Allan Bodare -61 Glanshammars IF Stockholm 20 sep
35.55,04 Jan Sundelius -65 IF Spartacus Örebro 1 aug
36.32,19 Bosse Bolmstedt -62 Brevens IF Örebro 1 aug

MÄN HALVMARATHON
1.10.27 Johan Hagerlund -67 Åsbro GoIF Göteborg 24 maj
1.11.32 Mikael Kroon -67 IF Start Motala 2 aug
1.12.00 Rickard Larsson -67 Brevens IF Örebro 30 aug
1.15.24 Fredrik Henriksson -71 Hällefors LK Köping 18 okt
1.17.12 Jonas Isberg -65 IF Start Örebro 30 aug
1.18.29 Mathias Pettersson -78 Kumla SF Nora 14 jun
1.18.46 Peter Wiker -72 Hällefors LK Nora 14 jun
1.19.48 Björn Wahlgren -68 Hällefors LK Nora 14 jun
1.19.51 Bosse Bolmstedt -62 Brevens IF Örebro 30 aug
1.19.58 Jan Ermefjäll -57 Karlslunds IF Motala 2 aug

MÄN MARATHON
2.43.47 Lars Johansson -55 IF Start Örebro 30 aug
2.53.23 Stefan Gustafsson -66 Örebro AIK Stockholm 7 jun
2.59.59 Björn Wahlgren -68 Hällefors LK Stockholm 7 jun
3.03.08 Tomas Eklund -67 Örebro AIK Stockholm 7 jun

MÄN 2000 M HINDER
5.53,68 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Karlstad 15 aug

MÄN 3000 M HINDER
9.20,76 Nicklas Källmén -75 KFUM Örebro Garphyttan 27 aug
9.32,72 Jorma Järvinen -66 KFUM Örebro Södertälje 24 maj
9.43,49 Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Garphyttan 27 aug
11.09,49 Thomas Fridh -73 Stocksäters IF Enköping 24 maj

MÄN 60 M HÄCK INOMHUS
8,81Fredrik Roos -77KFUM ÖrebroÖrebro14 dec 96
9,42Stefan Andersson -74KFUM ÖrebroÖrebro9 feb
Manuell tid
8,7m Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Eskilstuna 12 jan

MÄN 110 M HÄCK
16,23 Björn Sund -74 Garphyttans IF Klippan 24 aug
16,53 Stefan Andersson -74 KFUM Örebro Lerum 10 aug
19,17 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 21 sep
19,65 Mats Andersson -74 Stocksäters IF Enköping 24 maj
Medvind
16,00 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Västerås 2 jul

MÄN 400 M HÄCK
58,50 Stefan Andersson -74 KFUM Örebro Gävle 19 jul
Manuell tid
57,0m Stefan Andersson -74 KFUM Örebro Västerås 8 aug

MÄN HÖJD
2,00 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Norrköping 8 maj
1,99 Tobias Björling -75 Frövi IK Karlstad 16 aug
1,92 Jerker Porat -78 KFUM Örebro Västerås 2 jul
1,90 Erik Larsson -80 Vretstorps IF Garphyttan 27 aug
1,70 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 4 jun
1,67 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Vretstorp 20 sep
1,64 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
1,62 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Vretstorp 21 sep
1,62 Per Larsson -84 Garphyttans IF Västerås 7 sep
1,60 Palle Storm -77 Glanshammars IF Garphyttan 27 aug

MÄN STAV
4,25 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Köbenhavn 20 jul
4,20 Reine Eklund -77 Stocksäters IF Garphyttan 1 jun
3,81 Kaj Eklund -82 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
3,75 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 2 jul
3,55 Anders Tollstern -47 KFUM Örebro Tibro 8 jun
3,00 Kjell-Arne Sjögren -61 Glanshammars IF Glanshammar 15 jul
2,85 Tommy van der Zwan -50 Vretstorps IF Vretstorp 2 jul
2,80 Mikael Sternoff -66 Glanshammars IF Glanshammar 15 jul
2,71 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Vretstorp 21 sep
2,61 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 21 sep
2,47 Jorma Järvinen -66 KFUM Örebro Västerås 2 jul
Inomhus
4,40 Reine Eklund -77 Stocksäters IF Eskilstuna 12 jan

MÄN LÄNGD
6,74 Robert Eliasson -71 Garphyttans IF Karlskrona 29 jun
6,53 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Vretstorp 20 sep
6,32 Magnus Henrysson -76 Fjugesta IF Mariestad 18 aug
6,25 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 25 jun
6,20 Björn Sund -74 Garphyttans IF Gävle 18 jul
6,16 Magnus Rysjö -74 Garphyttans IF Garphyttan 1 jun
5,86 Jerker Porat -78 KFUM Örebro Norrköping 19 maj
5,75 Henrik Falk -76 KFUM Örebro Västerås 2 jul
5,71 Erik Larsson -80 Vretstorps IF Garphyttan 28 aug
5,70 Markus Nordén -75 Fjugesta IF Garphyttan 1 jun
5,60 Joakim Hagelman -81 IFK Nora Garphyttan 26 aug
5,57 Karl Gustafsson -79 KFUM Örebro Södertälje 24 maj
5,57 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 11 jun
Medvind
6,22 Björn Sund -74 Garphyttans IF Gävle 18 jul
5,65 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Göteborg 5 jul
5,62 Kaj Eklund -82 Stocksäters IF Vretstorp 21 sep
Inomhus
6,30 Magnus Rysjö -74 Garphyttans IF Eskilstuna 12 jan
6,22 Mathias Sabith -79 Garphyttans IF Eskilstuna 23 feb
5,97 Jerker Porat -78 KFUM Örebro Eskilstuna 12 jan
5,72 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Eskilstuna 12 jan

MÄN TRESTEG
13,84 Robert Eliasson -71 Garphyttans IF Jönköping 18 jun
13,31 Reine Eklund -77 Stocksäters IF Enköping 24 maj
13,21 Jan-Åke Andersson -69 KFUM Örebro Södertälje 24 maj
12,97 Björn Sund -74 Garphyttans IF Vretstorp 18 jun
12,16 Palle Storm -77 Glanshammars IF Garphyttan 26 aug
11,90 Jerker Porat -78 KFUM Örebro Garphyttan 26 aug
11,67 Erik Larsson -80 Vretstorps IF Garphyttan 26 aug
11,64 Stefan Andersson -74 KFUM Örebro Västerås 2 jul
11,59 Mattias Örlén -83 IFK Nora Enköping 31 aug
11,54 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 2 jul
Inomhus
14,66Peder Sjöberg -69Fjugesta IFÖrebro14 dec 96
11,32 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Eskilstuna 11 jan

MÄN KULA
16,99 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Karlstad 16 aug
13,45 Mats Andreasson -73 Sköllersta IF Norrköping 8 maj
13,12 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Tranås 28 sep
12,82 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 21 maj
12,65 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Norrköping 8 maj
11,80 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Sköllersta 12 okt
10,20 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Sköllersta 8 jul
10,12 Jörgen Holm -57 Vretstorps IF Vretstorp 21 maj
9,30 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Vretstorp 20 sep
9,13 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
Inomhus
12,09 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Örebro 8 feb

MÄN DISKUS
50,62 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Västerås 2 jul
40,22 Mats Andreasson -73 Sköllersta IF Tranås 28 sep
38,76 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Vretstorp 17 jun
38,40 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 29 jun
34,46 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Tranås 28 sep
31,52 Jörgen Holm -57 Vretstorps IF Vretstorp 11 okt
28,22 Gert Hallinder -53 Vretstorps IF Vretstorp 21 maj
28,10 Christer Roos -43 KFUM Örebro Vretstorp 17 jun

MÄN SLÄGGA
49,80 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Vretstorp 25 jun
43,62 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Sköllersta 31 aug
41,64 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Tranås 28 sep
40,62 Mats Andreasson -73 Sköllersta IF Vretstorp 25 jun
35,70 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Sköllersta 12 okt
33,62 Kent Granberg -68 Vretstorps IF Vretstorp 4 jun
32,40 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Örebro 9 jul
25,64 Rickard Wahlström -72 Vretstorps IF Vretstorp 4 jun
25,48 Jörgen Holm -57 Vretstorps IF Vretstorp 11 okt

MÄN SPJUT
55,26 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 18 jun
52,46 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Sköllersta 31 aug
49,56 Stefan Borensjö -79 Storådalens SK Garphyttan 28 aug
49,06 Stefan Gustavsson -65 Vretstorps IF Örebro 1 aug
46,42 Magnus Henrysson -76 Fjugesta IF Mora 28 jun
44,36 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Sköllersta 12 okt
43,94 Rickard Wahlström -72 Vretstorps IF Vretstorp 11 jun
41,54 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Linköping 16 sep
41,32 Mats Andreasson -73 Sköllersta IF Vretstorp 18 jun
41,04 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Norrköping 8 maj

MÄN VIKT
13,13 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Linköping 16 sep
12,06 Mats Andreasson -73 Sköllersta IF Örebro 9 jul
11,85 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Örebro 9 jul
11,50 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Sköllersta 8 jul

MÄN TIOKAMP
5020 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Vretstorp 21 sep

KVINNOR 60 M INOMHUS
7,91 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 9 feb
7,97 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Malmö 16 mar
7,97 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Örebro 18 jan
8,07 Monika Karlsson -69 Åsbro GoIF Örebro 18 jan
8,09 Marie Åhlander -78 Frövi IK Karlstad 11 feb
8,11 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Falun 23 mar
8,31 Camilla Mårtensson -81 Fjugesta IF Örebro 18 jan
8,41 Petra Hansson -83 IF Spartacus Karlstad 16 mar
8,43Therese Håkansson -80Fjugesta IFÖrebro14 dec 96
8,49Hanna Melin -83IFK NoraKarlstad16 mar
8,50 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Eskilstuna 8 mar
8,52 Helena Qvarfort -84 Fjugesta IF Örebro 6 dec
Manuella tider
7,8mSofia Johnson -78Glanshammars IFEskilstuna12 jan
8,0m Therese Håkansson -80 Fjugesta IF Eskilstuna 12 jan
8,3m Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Eskilstuna 12 jan

KVINNOR 100 M
12,34 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Stockholm 12 sep
12,84 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Helsingborg 13 jul
12,92 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Garphyttan 1 jun
13,19 Camilla Mårtensson -81 Fjugesta IF Tranås 28 sep
13,23 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Mora 28 jun
13,27 Therese Håkansson -80 Fjugesta IF Göteborg 5 jul
13,73 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Garphyttan 1 jun
14,00 Hanna Melin -83 IFK Nora Glanshammar 11 maj
14,01 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Glanshammar 11 maj
14,02 Petra Hansson -83 IF Spartacus Glanshammar 11 maj
14,07 Beatrice Hellgren -83 IF Spartacus Glanshammar 11 maj
14,20 Lena Franzén -79 Stocksäters IF Helsingborg 12 jul
Medvind
12,98 Camilla Mårtensson -81 Fjugesta IF Arvika 2 aug

KVINNOR 200 M
26,03 Camilla Mårtensson -81 Fjugesta IF Arvika 3 aug
26,12 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Uppsala 29 jun
26,32 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Sollentuna 31 maj
27,05 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Norrköping 19 maj
27,81 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Lerum 18 maj
27,87 Therese Håkansson -80 Fjugesta IF Karlskrona 29 jun
28,12 Beatrice Hellgren -83 IF Spartacus Garphyttan 28 aug
28,24 Lena Wollrén -80 Åsbro GoIF Vretstorp 17 jun
28,50 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Garphyttan 28 aug
28,52 Helena Qvarfort -84 Fjugesta IF Arvika 3 aug
28,56 Hanna Melin -83 IFK Nora Falun 14 sep
28,65 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
28,68 Petra Hansson -83 IF Spartacus Falun 14 sep
Medvind
25,85 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Västerås 9 aug
Inomhus
25,86 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Malmö 15 mar
26,10 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Malmö 15 mar
26,28 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Eskilstuna 11 jan
27,17 Katrin Svensson -78 Garphyttans IF Örebro 8 feb
27,55 Therese Håkansson -80 Fjugesta IF Eskilstuna 11 jan
27,99 Lena Wollrén -80 Åsbro GoIF Örebro 22 mar
28,02 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Örebro 22 mar
28,50Elin Magnusson -82Stocksäters IFÖrebro8 dec 96
28,54 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Eskilstuna 25 jan
28,88 Lena Franzén -79 Stocksäters IF Eskilstuna 11 jan

KVINNOR 300 M
41,40 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Karlskoga 15 aug
41,48 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Karlskoga 15 aug
46,32 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Garphyttan 28 aug

KVINNOR 400 M
58,33 Camilla Mårtensson -81 Fjugesta IF Västerås 10 aug
59,87 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Vretstorp 18 jun
61,13 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Garphyttan 1 jun
62,82 Lena Wollrén -80 Åsbro GoIF Garphyttan 1 jun
63,75 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Garphyttan 1 jun
66,40 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Vretstorp 18 jun
Inomhus
62,84 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Örebro 9 feb
63,64 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Örebro 9 feb

KVINNOR 800 M
2.19,20 Camilla Mårtensson -81 Fjugesta IF Tranås 28 sep
2.24,34 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Katrineholm 14 jun
2.25,63 Helene Nilsson -66 IF Start Stockholm 13 aug
2.26,22 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Karlskoga 15 aug
2.27,32 Yodit Wolday -72 IF Start Stockholm 13 aug
2.28,12 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Falun 6 jul
2.28,92 Marlena Jansson -70 Åsbro GoIF Vretstorp 17 jun
2.31,85 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Garphyttan 26 aug
2.33,48 Linda Hagberg -83 IF Spartacus Garphyttan 26 aug
2.33,51 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Garphyttan 26 aug
2.35,87 Matilda Andersson -82 IF Spartacus Garphyttan 26 aug
2.36,65 Jenny Olsson -85 IF Spartacus Garphyttan 26 aug
2.37,97 Malin Andersson -85 IF Spartacus Kil 10 aug
2.43,03 Beatrice Hellgren -83 IF Spartacus Garphyttan 26 aug
Inomhus
2.37,9m Josefin Salomonsson -85 IF Spartacus Eskilstuna 8 mar

KVINNOR 1500 M
4.37,87 Linda Ström -77 Wedevågs IF Karlstad 15 aug
4.44,75 Helene Nilsson -66 IF Start Norrköping 10 jul
5.09,70 Yodit Wolday -72 IF Start Stockholm 30 jul
5.25,60 Louise Wiker -79 Hällefors LK Örebro 1 aug
Inomhus
4.34,37 Linda Ström -77 Wedevågs IF Eskilstuna 22 feb

KVINNOR 2000 M
7.22,25 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Enköping 31 aug
7.40,95 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Gävle 18 jul

KVINNOR 3000 M
9.58,73 Linda Ström -77 Wedevågs IF Karlstad 17 aug
10.07,37 Marlena Jansson -70 Åsbro GoIF Vretstorp 18 jun
10.26,03 Helene Nilsson -66 IF Start Vretstorp 18 jun
12.22,37 Therese Gustafsson -78 KFUM Örebro Vretstorp 18 jun

KVINNOR HALVMARATHON
1.28.36 Gabi Jönson 61 Örebro AIK Köping 18 okt
1.29.03 Ann-Ch Sund-Persson - RSÖ Aktiv Örebro 30 aug
1.36.40 Maria Bang - Örebro AIK Örebro 30 aug
1.36.50 Ros-Marie Enmalm -54 Kumla SF Örebro 30 aug
1.39.07 Lillemor Rikner-Högerås -63 Kvismared IF Örebro 30 aug
1.39.18 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Köping 18 okt
1.39.53 Christina Ryngevall - IFK Nora Nora 14 jun
1.40.24 Lea Laukkanen - Örebro Örebro 30 aug

KVINNOR MARATHON
2.56.56 Linda Ström -77 Wedevågs IF Stockholm 7 jun
3.38.49 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Stockholm 7 jun
3.39.05 Karin Hildingsson -55 Örebro AIK Stockholm 7 jun
3.47.39 Christina Elfvin -55 Örebro AIK Stockholm 7 jun
3.48.00 Monika Udd -49 Örebro AIK Örebro 30 aug
3.50.28 Yvonne Hermansson -55 (Örebro) Stockholm 7 jun
3.54.18 Ing-Liss Bryngelsson -58 (Örebro) Stockholm 7 jun
4.00.46 Lillemor Rikner-Högerås -63 Kvismared IF Stockholm 7 jun
4.01.06 Iréne Larsson -53 (Kumla) Stockholm 7 jun

KVINNOR 60 M HÄCK INOMHUS
8,82 Monika Karlsson -69 Åsbro GoIF Örebro 8 feb
9,65 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Karlstad 2 feb
9,90Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFÖrebro14 dec 96
9,93 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Karlstad 2 feb
10,30 Katrin Svensson -78 Garphyttans IF Eskilstuna 11 jan

KVINNOR 100 M HÄCK
15,84 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Lerum 6 sep

KVINNOR HÖJD
1,70 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Västerås 9 aug
1,50 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Vretstorp 20 sep
1,49 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Garphyttan 1 jun
1,46 Lina Henriksson -83 IF Spartacus Garphyttan 1 jun
1,43 Linda Hagberg -83 IF Spartacus Garphyttan 1 jun
1,38 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Vretstorp 21 sep
1,36 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Garphyttan 28 aug
Inomhus
1,55 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Solna 18 jan
1,50 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Örebro 22 mar
1,45 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Örebro 22 mar

KVINNOR LÄNGD
5,68 Katrin Svensson -78 Garphyttans IF Falkenberg 2 jul
5,06 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Lerum 7 sep
4,88 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Vedevåg 31 aug
4,77 Hanna Melin -83 IFK Nora Glanshammar 15 jul
4,73 Anna Bergsten -81 KFUM Örebro Garphyttan 26 aug
4,65 Maria Eriksson -82 KFUM Örebro Enköping 31 aug
4,39 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Garphyttan 1 jun
Medvind
5,75 Katrin Svensson -78 Garphyttans IF Falkenberg 2 jul
4,68 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Vretstorp 21 sep
4,54 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Vretstorp 21 sep
Inomhus
5,66 Marie Åhlander -78 Frövi IK Karlstad 15 jan
4,99 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Solna 18 jan
4,65 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Örebro 22 mar

KVINNOR TRESTEG
9,30 Frida Jakobsson -81 Glanshammars IF Enköping 31 aug
Inomhus
12,87 Marie Åhlander -78 Frövi IK Malmö 16 feb
10,03Karin Larsson -81Garphyttans IFÖrebro14 dec 96
9,84 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Eskilstuna 12 jan

KVINNOR KULA
15,59 Linda Nestorsson -75 Fjugesta IF Walnut, CA 20 apr
13,67 Karin Jansson -78 KFUM Örebro Huddinge 24 aug
12,22 Theresa Bohlin -78 KFUM Örebro Falun 19 maj
10,61 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Garphyttan 1 jun
10,19 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Falun 17 sep
9,37 Marianne Barenfeld -57 Glanshammars IF Glanshammar 5 okt
8,79 Johanna Hallinder -81 Vretstorps IF Vretstorp 21 maj
8,65 Helena Andreasson -80 Sköllersta IF Sköllersta 8 jul
8,64 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Vretstorp 17 jun
8,46 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Glanshammar 5 okt
Inomhus
10,20 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Eskilstuna 12 jan
9,34 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Göteborg 22 mar
8,77 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Eskilstuna 12 jan

KVINNOR DISKUS
46,06 Linda Nestorsson -75 Fjugesta IF Cheney, WA 17 maj
40,08 Karin Jansson -78 KFUM Örebro Västerås 19 jun
33,62 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Karlstad 9 okt
31,04 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Karlskoga 16 aug
30,58 Johanna Hallinder -81 Vretstorps IF Karlskoga 8 jun
26,30 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Enskede 9 jul
26,00 Marianne Barenfeld -57 Glanshammars IF Glanshammar 5 okt
24,46 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Vretstorp 17 jun
22,24 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Falun 17 sep
20,06 Helena Andréasson -80 Sköllersta IF Glanshammar 15 jul

KVINNOR SLÄGGA
38,86 Linda Nestorsson -75 Fjugesta IF Tempe AZ 29 mar
32,64 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Falun 17 sep
28,94 Helena Andreasson -80 Sköllersta IF Tranås 28 sep
27,02 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Falun 17 sep
24,92 Marianne Andreasson -56 Sköllersta IF Vretstorp 25 jun
24,44 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Karlstad 9 okt
23,28 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Krokom 28 jun

KVINNOR SPJUT
39,10 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Karlstad 14 jun
35,96 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Stockholm 10 jun
31,94 Elin Magnusson -82 Stocksäters IF Garphyttan 28 aug
28,66 Marianne Barenfeld -57 Glanshammars IF Glanshammar 5 okt
26,50 Johanna Hallinder -81 Vretstorps IF Vretstorp 11 jun
26,00 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Örebro 1 aug
25,42 Marie Hilmersson -81 Wedevågs IF Falun 17 sep
23,96 Matilda Andersson -82 IF Spartacus Garphyttan 28 aug
22,52 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Glanshammar 5 okt
20,88 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Garphyttan 28 aug

KVINNOR FEMKAMP INOMHUS
3187 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Karlstad 2 feb
2956 Anna Bergö -77 Åsbro GoIF Solna 18 jan

KVINNOR SJUKAMP
4116 Linda Eriksson -76 Åsbro GoIF Lerum 7 sep

P18 60 M
7,28Erik Henrysson -79Fjugesta IFÖrebro1 aug
7,70Patrik Lundkvist -79KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P18 60 M inomhus
7,42Valdemar Sten -79Glanshammars IFEskilstuna11 jan
7,52Karl Gustafsson -79KFUM ÖrebroÖrebro8 feb
7,58Mattias Sabith -79Garphyttans IFÖrebro8 feb
7,61Karl Gustafsson -79KFUM ÖrebroÖrebro14 dec 96
7,78Patrik Lundkvist -79KFUM ÖrebroEskilstuna11 jan

P18 100 M
11,42Erik Henrysson -79Fjugesta IFStockholm12 sep
11,60Valdemar Sten -79Glanshammars IFVästerås10 aug
11,71Karl Gustafsson -79KFUM ÖrebroGävle18 jul
11,87Mattias Sabith -79Garphyttans IFGarphyttan1 jun

P18 200 M
23,39Valdemar Sten -79Glanshammars IFGöteborg6 jul
23,55Erik Henrysson -79Fjugesta IFÖrebro1 aug
23,98Karl Gustafsson -79KFUM ÖrebroUppsala29 jun
24,65Patrik Lundkvist -79KFUM ÖrebroNorrköping10 jul

P18 300 M
38,00Erik Henrysson -79Fjugesta IFVretstorp20 sep

P18 400 M
52,56Valdemar Sten -79Glanshammars IFVretstorp18 jun
54,20Johannes Gustavsson -80Fjugesta IFVästerås10 aug

P18 400 M inomhus
56,37Patrik Lundkvist -79KFUM ÖrebroÖrebro8 feb

P18 800 M
2.03,09Johannes Gustavsson -80Fjugesta IFGarphyttan27 aug
2.16,53Thomas Stenius -79Vretstorps IFGarphyttan27 aug

P18 1500 M
4.26,28Johannes Gustavsson -80Fjugesta IFSollentuna1 jun

P18 1500 M inomhus
4.18,66Johannes Gustavsson -80Fjugesta IFÖrebro8 feb

P18 3000 M
9.37,02Johannes Gustavsson -80Fjugesta IFSollentuna31 maj

P18 110 M HÄCK 1.00
16,95Erik Henrysson -79Fjugesta IFVretstorp21 sep

P18 HÖJD
1,90Erik Larsson -80Vretstorps IFGarphyttan27 aug
1,67Erik Henrysson -79Fjugesta IFVretstorp20 sep

P18 STAV
2,71Erik Henrysson -79Fjugesta IFVretstorp21 sep

P18 LÄNGD
6,53Erik Henrysson -79Fjugesta IFVretstorp20 sep
5,71Erik Larsson -80Vretstorps IFGarphyttan28 aug
5,57Karl Gustafsson -79KFUM ÖrebroSödertälje24 maj

P18 LÄNGD inomhus
6,22Mattias Sabith -79Garphyttans IFEskilstuna23 feb

P18 TRESTEG
11,67Erik Larsson -80Vretstorps IFGarphyttan26 aug

P18 KULA 6,25
10,64Erik Henrysson -79Fjugesta IFGarphyttan28 aug

P18 SPJUT 800
49,56Stefan Borensjö -79Storådalens SKGarphyttan28 aug

P16 60 M
7,29Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroÖrebro1 aug

P16 60 M inomhus
7,21Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroÖrebro8 feb
7,76Patrik Lado -82Stocksäters IFEskilstuna11 jan
8,24Joakim Starck -82KFUM ÖrebroFalun23 mar
8,28Kaj Eklund -82Stocksäters IFEskilstuna11 jan

P16 100 M
11,36Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroSödertälje24 maj

P16 100 M
11,92Patrik Lado -82Stocksäters IFVästerås10 aug
12,83Kaj Eklund -82Stocksäters IFGarphyttan27 aug
12,90Johan Roth -82Stocksäters IFVästerås10 aug

P16 200 M
22,89Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
24,26Patrik Lado -82Stocksäters IFArvika3 aug
25,48Peter Eriksson -81KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
26,67Johan Roth -82Stocksäters IFNorrköping23 aug

P16 200 M manuellt medvind
22,5mMikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroVästerås2 jul

P16 300 M
35,63Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroKarlskoga17 aug
39,85Patrik Lado -82Stocksäters IFEnköping31 aug
41,78Johan Roth -82Stocksäters IFGarphyttan28 aug
42,67Joakim Starck -82KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug

P16 400 M
50,15Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroStockholm13 sep

P16 800 M
2.03,88Björn Dahlgren -81KFUM ÖrebroGävle20 jul
2.07,86Tomas Andersson -81Storådalens SKSollentuna31 maj
2.16,38Joakim Söder -81Fjugesta IFKatrineholm14 jun

P16 800 M inomhus
2.20,28Joakim Starck -82KFUM ÖrebroFalun23 mar

P16 1500 M
4.14,12Tomas Andersson -81Storådalens SKSollentuna1 jun
4.19,67Björn Dahlgren -81KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug

P16 3000 M
9.16,01Björn Dahlgren -81KFUM ÖrebroStockholm14 sep
9.30,05Tomas Andersson -81Storådalens SKEnköping31 aug

P16 1500 M HINDER 0.91
4.43,34Björn Dahlgren -81KFUM ÖrebroEnköping31 aug

P16 60 M HÄCK 0.91 inomhus
8,48Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroMalmö15 mar

P16 110 M HÄCK 1.06 medvind
16,00Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroVästerås2 jul

P16 110 M HÄCK 0.91
15,15Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroEnköping31 aug
18,02Patrik Lado -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
18,79Kaj Eklund -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
19,80Pär Eriksson -82Stocksäters IFVretstorp20 sep

P16 300 M HÄCK 0.76
38,17Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroGarphyttan27 aug

P16 HÖJD
1,62Patrik Lado -82Stocksäters IFVretstorp21 sep
1,50Roy Lilja -82Stocksäters IFVretstorp21 sep

P16 STAV
3,81Kaj Eklund -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
2,41Johan Roth -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
2,41Patrik Lado -82Stocksäters IFVretstorp20 sep

P16 LÄNGD
5,60Joakim Hagelman -81IFK NoraGarphyttan26 aug
5,36Kaj Eklund -82Stocksäters IFGarphyttan26 aug

P16 LÄNGD medvind
5,65Patrik Lado -82Stocksäters IFGöteborg5 jul
5,62Kaj Eklund -82Stocksäters IFVretstorp21 sep

P16 LÄNGD inomhus
5,44Patrik Lado -82Stocksäters IFEskilstuna12 jan

P16 TRESTEG
10,81Joakim Hagelman -81IFK NoraGarphyttan27 aug
10,54Mattias Bååk -82Wedevågs IFGarphyttan27 aug

P16 TRESTEG inomhus
11,32Patrik Lado -82Stocksäters IFEskilstuna11 jan

P16 KULA 5,5
11,49Mikael Jakobsson -81KFUM ÖrebroVästerås10 aug

P16 KULA 4,0 inomhus
11,23Germund Brånsgård -82Fjugesta IFFjugesta30 nov 96

P16 DISKUS 1,5
26,38Pär Eriksson -82Stocksäters IFVretstorp20 sep

P16 SPJUT 600
49,24Pär Eriksson -82Stocksäters IFArvika3 aug
32,82Patrik Lado -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
32,32Roy Lilja -82Stocksäters IFGarphyttan28 aug

P14 60 M
8,02Per Larsson -84Garphyttans IFÖrebro1 aug

P14 60 M inomhus
7,82Mattias Örlén -83IFK NoraKarlstad16 mar
8,12Per Larsson -84Garphyttans IFKarlstad16 mar
8,15Patrik Johansson -83Åsbro GoIFKarlstad16 mar
8,42Tommy Morell-Persson -83Storådalens SKEskilstuna8 mar
8,46Niklas Eriksson -84Fjugesta IFÖrebro11 mar

P14 80 M
9,83Mattias Örlén -83IFK NoraArvika2 aug
10,40Per Larsson -84Garphyttans IFArvika2 aug
10,51Niklas Eriksson -84Fjugesta IFArvika2 aug
10,70Patrik Johansson -83Åsbro GoIFMotala31 maj
10,93Peter Nowén -84Vretstorps IFÖrebro1 aug
11,04Tomas Norling -83IF SpartacusGarphyttan27 aug
11,44Petter Lantz -84Vretstorps IFKarlskoga8 jun
11,61Fredrik Eriksson-Daolin -84Fjugesta IFGarphyttan27 aug

P14 100 M
12,21Mattias Örlén -83IFK NoraEnköping31 aug
12,92Per Larsson -84Garphyttans IFStockholm1 jul
13,73Patrik Johansson -83Åsbro GoIFGlanshammar11 maj

P14 200 M
24,63Mattias Örlén -83IFK NoraFalun14 sep
26,02Niklas Eriksson -84Fjugesta IFArvika3 aug
26,11Per Larsson -84Garphyttans IFArvika3 aug

P14 600 M inomhus
1.44,98Erik Nyströmer -84Fjugesta IFÖrebro8 dec 96
1.50,72Magnus Langerot -84IF SpartacusÖrebro8 dec 96
1.51,02Niklas Eriksson -84Fjugesta IFÖrebro8 dec 96

P14 800 M
2.14,61Erik Nyströmer -84Fjugesta IFFalun13 sep
2.20,18Tommy Morell-Persson -83Storådalens SKGarphyttan26 aug
2.23,2mPer Larsson -84Garphyttans IFVästerås7 sep
2.24,34Erik Gustafsson -84IFK NoraVästerås9 aug

P14 800 M inomhus
2.20,14Erik Gustavsson -83Fjugesta IFKarlstad16 mar

P14 2000 M
7.04,3mTommy Morell-Persson -83Storådalens SKFalun14 sep

P14 60 M HÄCK 0.84 inomhus
11,34Mattias Örlén -83IFK NoraÖrebro1 apr
11,44Tony Theorin -84IF SpartacusÖrebro1 apr

P14 80 M HÄCK 0.84
12,78Per Larsson -84Garphyttans IFVästerås6 sep
15,43Tony Theorin -84IF SpartacusUddevalla3 aug

P14 HÖJD
1,62Per Larsson -84Garphyttans IFVästerås7 sep
1,50Erik Nyströmer -84Fjugesta IFGarphyttan26 aug
1,45Magnus Langeroth -84IF SpartacusUddevalla3 aug

P14 HÖJD inomhus
1,50Rickard Larsson -83KFUM ÖrebroFalun23 mar
1,46Niklas Eriksson -84Fjugesta IFÖrebro1 apr
1,35Niklas Fritze -84Glanshammars IFÖrebro8 dec 96

P14 LÄNGD ZON
6,00Mattias Örlén -83IFK NoraÖrebro1 aug
5,78Per Larsson -84Garphyttans IFHelsingborg11 jul
4,59Tony Theorin -84IF SpartacusGlanshammar11 maj
4,58Erik Nyströmer -84Fjugesta IFGarphyttan27 aug
4,47Peter Nowén -84Vretstorps IFÖrebro1 aug

P14 LÄNGD ZON inomhus
5,16Rickard Larsson -83KFUM ÖrebroFalun23 mar
4,69Erik Nyströmer -84Fjugesta IFÖrebro11 mar

P14 TRESTEG ZON
11,41Mattias Örlén -83IFK NoraGarphyttan28 aug
10,69Per Larsson -84Garphyttans IFGarphyttan28 aug

P14 KULA 4,0
13,17Per Larsson -84Garphyttans IFFalun13 sep
12,00Mattias Örlén -83IFK NoraGarphyttan26 aug
9,73Fredrik Gustavsson -84Fjugesta IFFalun13 sep

P14 DISKUS 1,0
31,78Per Larsson -84Garphyttans IFGarphyttan26 aug
30,14Fredrik Gustavsson -84Fjugesta IFFalun14 sep

P14 SLÄGGA 4,0
23,32Per Larsson -84Garphyttans IFGarphyttan28 aug

P14 SPJUT 600
48,10Per Larsson -84Garphyttans IFArvika3 aug
30,38Erik Nyströmer -84Fjugesta IFGarphyttan27 aug
27,12Tony Theorin -84IF SpartacusGarphyttan27 aug
26,64Magnus Langeroth -84IF SpartacusGarphyttan27 aug
26,34Jonathan Hallinder -84Vretstorps IFVretstorp11 jun

P12 60 M
8,96Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroGarphyttan27 aug
9,02Glenn Lilja -85Stocksäters IFÖrebro1 aug
9,05Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFVästerås9 aug
9,14Per Melin -87IFK NoraVästerås9 aug
9,16Niclas Tjäder -86Stocksäters IFGarphyttan27 aug
9,16Andreas Pettersson -85Garphyttans IFHelsingborg12 jul
9,34Mikael Lindberg -86Wedevågs IFGävle20 jul

P12 60 M inomhus
8,93Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroÖrebro18 jan
8,98Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroÖrebro8 dec 96
9,16Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroFalun22 mar

P12 100 M
14,70Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroGlanshammar11 maj

P12 200 M inomhus
29,54Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroÖrebro18 jan

P12 400 M inomhus
68,26Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroÖrebro1 apr
74,07Jakob Nilsson -87IF StartÖrebro1 apr

P12 600 M inomhus
1.51,83Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroÖrebro8 dec 96
2.03,17Jakob Nilsson -87IF StartÖrebro18 jan

P12 800 M
2.33,10Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
2.37,11Joakim Green -86KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
2.37,28Olle Härdne -85Garphyttans IFGöteborg6 jul
2.38,05Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroGarphyttan1 jun
2.38,63Andreas Otterling -86KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
2.51,75Rickard Sers -87KFUM ÖrebroGarphyttan1 jun
2.52,02Fredrik Lalander -87Stocksäters IFGarphyttan1 jun

P12 60 M HÄCK 0.76
12,06Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroHelsingborg12 jul
12,08Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFVästerås9 aug
12,45Mikael Lindberg -86Wedevågs IFKarlstad28 jun

P12 60 M HÄCK 0.76 inomhus
12,42Mikael Lindberg -86Wedevågs IFKarlstad25 jan

P12 HÖJD
1,46Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroHelsingborg11 jul
1,40Tim Greneby -85Fellingsbro AIKVedevåg10 aug
1,29Andreas Pettersson -85Garphyttans IFVretstorp20 sep
1,26Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFVretstorp20 sep
1,20David Greneby -88Fellingsbro AIKVedevåg10 aug

P12 HÖJD inomhus
1,34Rickard Scharnke -85Fellingsbro AIKEskilstuna5 apr
1,25Mosen Gasami -86Glanshammars IFÖrebro1 apr

P12 LÄNGD ZON
4,74Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroHelsingborg13 jul
4,33Andreas Otterling -86KFUM ÖrebroGarphyttan27 aug
4,26Andreas Pettersson -85Garphyttans IFHelsingborg13 jul
4,13Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFÖrebro1 aug
4,09Niklas Gärdefors -86KFUM ÖrebroGlanshammar11 maj
4,08Mosen Gasami -86Glanshammars IFÖrebro1 aug
4,07Mikael Lindberg -86Wedevågs IFKarlstad28 jun
4,04Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroGarphyttan27 aug

P12 LÄNGD ZON medvind
4,33Andreas Pettersson -85Garphyttans IFVretstorp20 sep
4,19Tim Greneby -85Fellingsbro AIKVretstorp20 sep

P12 LÄNGD ZON inomhus
4,47Andreas Pettersson -85Garphyttans IFÖrebro11 mar
4,10Niklas Gärdefors -86KFUM ÖrebroÖrebro14 dec 96

P12 TRESTEG ZON
9,46Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug
9,35Andreas Otterling -86KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug
8,97Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFGarphyttan28 aug
8,70Olle Härdne -85Garphyttans IFGarphyttan28 aug
8,55Johannes Soldal -85KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug
8,50Joakim Green -86KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug
8,06David Greneby -88Fellingsbro AIKVedevåg10 aug
7,99Joakim Bååk -88Wedevågs IFVedevåg10 aug

P12 TRESTEG ZON medvind
8,65Mikael Lindberg -86Wedevågs IFVedevåg14 sep

P12 KULA 3,0
8,94Andreas Otterling -86KFUM ÖrebroGlanshammar11 maj
8,01Niclas Tjäder -85Stocksäters IFKatrineholm14 jun
7,83Niklas Gärdefors -86KFUM ÖrebroGarphyttan1 jun
7,79Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFGarphyttan26 aug
7,69Tim Greneby -85Fellingsbro AIKVedevåg10 aug
7,42Mosen Gasami -86Glanshammars IFGarphyttan1 jun
7,30Mikael Lindberg -86Wedevågs IFVedevåg31 aug

P12 KULA 3,0 inomhus
7,83Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroÖrebro8 dec 96

P12 DISKUS 0,6
24,80Tim Greneby -85Fellingsbro AIKVedevåg10 aug
22,94Mikael Lindberg -86Wedevågs IFVedevåg10 aug
21,42Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFVedevåg31 aug

P12 SPJUT 400
32,32Andreas Pettersson -85Garphyttans IFGöteborg5 jul
30,80Patrik Haginge -85KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug
28,66Torbjörn Sörman -86Wedevågs IFGarphyttan28 aug
27,64Mikael Lindberg -86Wedevågs IFGarphyttan28 aug
24,66Joakim Green -86KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug

F18 60 M inomhus
8,43Therese Håkansson -80Fjugesta IFÖrebro14 dec 96

F18 60 M inomhus manuellt
8,0mTherese Håkansson -80Fjugesta IFEskilstuna12 jan

F18 100 M
13,27Therese Håkansson -80Fjugesta IFGöteborg5 jul

F18 200 M
27,87Therese Håkansson -80Fjugesta IFKarlskrona29 jun
28,24Lena Wollrén -80Åsbro GoIFVretstorp17 jun

F18 200 M inomhus
27,55Therese Håkansson -80Fjugesta IFEskilstuna11 jan
27,99Lena Wollrén -80Åsbro GoIFÖrebro22 mar
28,88Lena Franzén -79Åsbro GoIFEskilstuna11 jan

F18 400 M
62,82Lena Wollrén -80Åsbro GoIFGarphyttan1 jun

F18 1500 M
5.25,60Louise Wiker -79Hällefors LKÖrebro1 aug

F18 KULA 4,0
8,65Helena Andréasson -80Sköllersta IFSköllersta8 jul

F18 DISKUS 1,0
20,06Helena Andréasson -80Sköllersta IFGlanshammar15 jul

F18 SLÄGGA 4,0
28,94Helena Andréasson -80Sköllersta IFTranås28 sep

F16 60 M
8,04Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroÖrebro1 aug
8,22Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFÖrebro1 aug

F16 60 M inomhus
7,91Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFÖrebro9 feb
7,97Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroMalmö16 mar
8,11Marie Hilmersson -81Wedevågs IFFalun23 mar
8,20Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroÖrebro14 dec 96
8,31Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFÖrebro18 jan
8,45Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFÖrebro8 dec 96

F16 60 M inomhus manuellt
8,1mCamilla Mårtensson -81Fjugesta IFEskilstuna12 jan

F16 100 M
12,34Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroStockholm12 sep
12,84Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFHelsingborg13 jul
13,19Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFTranås28 sep
13,23Marie Hilmersson -81Wedevågs IFMora28 jun

F16 100 M medvind
12,98Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFArvika2 aug

F16 200 M
26,03Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFArvika3 aug
26,12Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroUppsala29 jun
26,32Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFSollentuna31 maj
28,65Elin Magnusson -82Stocksäters IFVretstorp20 sep

F16 200 M medvind
25,85Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroVästerås9 aug

F16 200 M inomhus
25,86Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFMalmö15 mar
26,10Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroMalmö15 mar
28,54Frida Jakobsson -81Glanshammars IFEskilstuna25 jan

F16 300 M
41,40Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFKarlskoga15 aug
41,48Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroKarlskoga15 aug
46,32Frida Jakobsson -81Glanshammars IFGarphyttan28 aug

F16 400 M
58,33Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFVästerås10 aug
59,87Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFVretstorp18 jun
63,75Elin Magnusson -82Stocksäters IFGarphyttan1 jun
66,40Frida Jakobsson -81Glanshammars IFVretstorp18 jun

F16 400 M inomhus
62,84Elin Magnusson -82Stocksäters IFÖrebro9 feb
63,64Frida Jakobsson -81Glanshammars IFÖrebro9 feb

F16 800 M
2.19,20Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFTranås28 sep
2.24,34Elin Magnusson -82Stocksäters IFKatrineholm14 jun
2.26,22Frida Jakobsson -81Glanshammars IFKarlskoga15 aug
2.35,87Matilda Andersson -82IF SpartacusGarphyttan26 aug

F16 2000 M
7.22,25Frida Jakobsson -81Glanshammars IFEnköping31 aug

F16 60 M HÄCK 0.84 inomhus
9,90Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFÖrebro14 dec 96

F16 60 M HÄCK 0.76 inomhus
9,57Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFMalmö15 mar

F16 100 M HÄCK 0.76
16,01Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFEnköping31 aug
17,14Elin Magnusson -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
18,60Frida Jakobsson -81Glanshammars IFGarphyttan26 aug

F16 300 M HÄCK 0.76
43,90Camilla Mårtensson -81Fjugesta IFKarlskoga17 aug
48,72Elin Magnusson -82Stocksäters IFGarphyttan27 aug
50,22Frida Jakobsson -81Glanshammars IFVästerås9 aug

F16 HÖJD
1,50Elin Magnusson -82Stocksäters IFVretstorp20 sep

F16 HÖJD inomhus
1,45Karin Larsson -81Garphyttans IFÖrebro22 mar
1,35Ida Åkesson -82Åsbro GoIFFjugesta30 nov 96

F16 STAV inomhus
2,10Marie Hilmersson -81Wedevågs IFEskilstuna25 jan

F16 LÄNGD
4,88Marie Hilmersson -81Wedevågs IFVedevåg31 aug
4,73Anna Bergsten -81KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
4,65Maria Eriksson -82KFUM ÖrebroEnköping31 aug

F16 LÄNGD medvind
4,68Frida Jakobsson -81Glanshammars IFVretstorp21 sep
4,54Elin Magnusson -82Stocksäters IFVretstorp21 sep

F16 LÄNGD inomhus
4,65Karin Larsson -81Garphyttans IFÖrebro22 mar

F16 TRESTEG
9,30Frida Jakobsson -81Glanshammars IFEnköping31 aug

F16 TRESTEG inomhus
10,03Karin Larsson -81Garphyttans IFÖrebro14 dec 96
9,84Marie Hilmersson -81Wedevågs IFEskilstuna12 jan

F16 KULA 4,0
10,61Karin Larsson -81Garphyttans IFGarphyttan1 jun
10,19Marie Hilmersson -81Wedevågs IFFalun17 sep
8,79Johanna Hallinder -81Vretstorps IFVretstorp21 maj

F16 KULA 3,0
13,04Karin Larsson -81Garphyttans IFKarlskoga15 aug
12,85Marie Hilmersson -81Wedevågs IFKarlskoga15 aug
10,58Johanna Hallinder -81Vretstorps IFGarphyttan1 jun
9,15Elin Magnusson -82Stocksäters IFVretstorp20 sep
8,35Frida Jakobsson -81Glanshammars IFVretstorp20 sep
8,18Cecilia Fernström -81Wedevågs IFMora28 jun

F16 KULA 3,0 inomhus
13,47Karin Larsson -81Garphyttans IFMalmö15 mar
13,25Marie Hilmersson -81Wedevågs IFFalun23 mar
8,53Ida Åkesson -82Åsbro GoIFFjugesta30 nov 96

F16 DISKUS 1,0
33,62Karin Larsson -81Garphyttans IFKarlstad9 okt
31,04Marie Hilmersson -81Wedevågs IFKarlskoga16 aug
30,58Johanna Hallinder -81Vretstorps IFKarlskoga8 jun
22,24Cecilia Fernström -81Wedevågs IFFalun17 sep

F16 SLÄGGA 4,0
32,64Marie Hilmersson -81Wedevågs IFFalun17 sep
27,02Cecilia Fernström -81Wedevågs IFFalun17 sep
24,44Karin Larsson -81Garphyttans IFKarlstad9 okt

F16 SLÄGGA 3,0
43,12Marie Hilmersson -81Wedevågs IFEnskede13 sep
32,66Cecilia Fernström -81Wedevågs IFEnskede13 sep
18,32Elin Helmersson -82Wedevågs IFVedevåg14 sep

F16 SPJUT 600
39,10Karin Larsson -81Garphyttans IFKarlstad14 jun
31,94Elin Magnusson -82Stocksäters IFGarphyttan28 aug
26,50Johanna Hallinder -81Vretstorps IFVretstorp11 jun
25,42Marie Hilmersson -81Wedevågs IFFalun17 sep
23,96Matilda Andersson -82IF SpartacusGarphyttan28 aug
20,88Emmelie Barenfeld -81Glanshammars IFGarphyttan28 aug

F14 60 M man
8,2mBeatrice Hellgren -83IF SpartacusÖrebro8 sep

F14 60 M inomhus
8,41Petra Hansson -83IF SpartacusKarlstad16 mar
8,49Hanna Melin -83IFK NoraKarlstad16 mar
8,50Linda Pettersson -83Garphyttans IFEskilstuna8 mar
8,52Petra Hansson -83IF SpartacusÖrebro14 dec 96
8,71Helena Qvarforth -84Fjugesta IFÖrebro8 dec 96
8,72Lina Henriksson -83IF SpartacusÖrebro14 dec 96
8,90Louise Johansson -84Åsbro GoIFÖrebro18 jan

F14 80 M
10,80Hanna Melin -83IFK NoraVästerås10 aug
10,84Beatrice Hellgren -83IF SpartacusUddevalla2 aug
10,96Petra Hansson -83IF SpartacusUddevalla2 aug
11,01Linda Pettersson -83Garphyttans IFGöteborg5 jul
11,10Helena Qvarforth -84Fjugesta IFKarlskrona29 jun
11,65Lina Henriksson -83IF SpartacusKatrineholm14 jun
11,72Frida Hilmersson -84Glanshammars IFÖrebro1 aug

F14 100 M
14,00Hanna Melin -83IFK NoraGlanshammar11 maj
14,01Linda Pettersson -83Garphyttans IFGlanshammar11 maj
14,02Petra Hansson -83IF SpartacusGlanshammar11 maj
14,07Beatrice Hellgren -83IF SpartacusGlanshammar11 maj

F14 200 M
28,12Beatrice Hellgren -83IF SpartacusGarphyttan28 aug
28,50Linda Pettersson -83Garphyttans IFGarphyttan28 aug
28,52Helena Qvarforth -84Fjugesta IFArvika3 aug
28,56Hanna Melin -83IFK NoraFalun14 sep
28,68Petra Hansson -83IF SpartacusFalun14 sep
29,86Frida Hilmersson -84Glanshammars IFGarphyttan28 aug

F14 200 M inomhus
28,02Linda Pettersson -83Garphyttans IFÖrebro22 mar
28,50Elin Magnusson -82Stocksäters IFÖrebro8 dec 96

F14 600 M inomhus
1.56,43Frida Hilmersson -84Fellingsbro AIKÖrebro8 dec 96

F14 800 M
2.33,48Linda Hagberg -83IF SpartacusGarphyttan26 aug
2.33,51Frida Hilmersson -84Glanshammars IFGarphyttan26 aug
2.43,03Beatrice Hellgren -83IF SpartacusGarphyttan26 aug
2.46,51Hanna Salomonsson -83IF SpartacusGarphyttan1 jun

F14 2000 M
7.40,95Frida Hilmersson -84Glanshammars IFGävle18 jul

F14 60 M HÄCK 0.76 inomhus
11,10Linda Hagberg -83IF SpartacusKarlstad16 mar
11,43Helena Qvarfort -84Fjugesta IFÖrebro1 apr
11,51Lina Henriksson -83IF SpartacusKarlstad16 mar

F14 80 M HÄCK 0.76
13,96Linda Pettersson -83Garphyttans IFGarphyttan26 aug

F14 HÖJD
1,49Linda Pettersson -83Garphyttans IFGarphyttan1 jun
1,49Linda Hagberg -83IF SpartacusNorrköping23 aug
1,46Lina Henriksson -83IF SpartacusGarphyttan1 jun
1,35Maria Jaakola -84KFUM ÖrebroFalun14 sep
1,33Frida Hilmersson -84Glanshammars IFGarphyttan27 aug

F14 HÖJD inomhus
1,50Linda Pettersson -83Garphyttans IFÖrebro22 mar
1,35Frida Hilmersson -84Glanshammars IFÖrebro1 apr
1,25Jenny Haglund -84Garphyttans IFÖrebro14 dec 96

F14 LÄNGD ej zon
4,77Hanna Melin -83IFK NoraGlanshammar15 jul

F14 LÄNGD ZON
4,81Linda Pettersson -83Garphyttans IFGlanshammar11 maj
4,67Frida Hilmersson -84Glanshammars IFÖrebro1 aug
4,56Petra Hansson -83IF SpartacusGarphyttan28 aug
4,46Beatrice Hellgren -83IF SpartacusGarphyttan28 aug
4,45Lina Henriksson -83IF SpartacusKarlstad28 jun

F14 LÄNGD ZON medvind
4,63Petra Hansson -83IF SpartacusÖrebro8 sep

F14 LÄNGD ZON inomhus
4,92Linda Pettersson -83Garphyttans IFÖrebro22 mar
4,65Petra Hansson -83IF SpartacusKarlstad25 jan
4,55Hanna Salomonsson -83IF SpartacusKarlstad16 mar
4,49Lina Henriksson -83IF SpartacusÖrebro8 dec 96

F14 TRESTEG ZON
10,16Linda Pettersson -83Garphyttans IFFalun14 sep
9,29Petra Hansson -83IF SpartacusGarphyttan26 aug
9,26Hanna Salomonsson -83IF SpartacusGarphyttan26 aug

F14 TRESTEG ZON
9,60Frida Hilmersson -84Glanshammars IFGarphyttan26 aug
9,35Sara Fredman -84KFUM ÖrebroGarphyttan26 aug
9,15Monika Pålsson -84Glanshammars IFFalun14 sep

F14 KULA 3,0
10,91Erika Fahlström -84Fjugesta IFFalun14 sep
8,63Katrine Larsson -84Glanshammars IFFalun14 sep

F14 KULA 3,0 inomhus
8,94Karolina Brånsgård -83Fjugesta IFÖrebro14 dec 96
8,70Linn Widén -83IF SpartacusÖrebro1 apr

F14 DISKUS 0,6
30,86Erika Fahlström -84Fjugesta IFKarlskrona28 jun
22,06Frida Hilmersson -84Glanshammars IFGarphyttan26 aug
20,34Maria Lagerson -84Glanshammars IFGarphyttan1 jun

F14 SPJUT 400
22,56Maria Lagerson -84Glanshammars IFGarphyttan27 aug
21,20Hanna Salomonsson -83IF SpartacusGarphyttan27 aug
20,76Erika Fahlström -84Fjugesta IFGarphyttan27 aug

F12 60 M
8,67Marie Barenfeld -85Glanshammars IFVretstorp21 sep
8,67Sandra Höjer -86Fjugesta IFTranås28 sep
8,97Ida Helmersson -85Wedevågs IFGarphyttan27 aug
9,09Sandra Sääw -87Stocksäters IFNorrköping24 aug
9,17Emelie Berg -86KFUM ÖrebroGarphyttan27 aug
9,17Jenny Olsson -85IF SpartacusGarphyttan27 aug
9,24Frida Bergström -87Stocksäters IFGarphyttan1 jun
9,31Mimmi Thörnberg -86Frövi IKVretstorp21 sep

F12 60 M inomhus
8,86Marie Barenfeld -85Glanshammars IFÖrebro14 dec 96
9,02Sandra Höjer -86Fjugesta IFÖrebro8 dec 96
9,12Emelie Berg -86KFUM ÖrebroÖrebro18 jan
9,22Frida Bergström -87Stocksäters IFEskilstuna8 mar

F12 200 M inomhus
30,29Sandra Höjer -86Fjugesta IFÖrebro18 jan
30,66Marie Barenfeld -85Glanshammars IFÖrebro14 dec 96
31,19Jenny Olsson -85IF SpartacusÖrebro22 mar
31,76Josefin Salomonsson -85IF SpartacusÖrebro14 dec 96

F12 400 M inomhus
71,77Malin Andersson -85IF SpartacusÖrebro1 apr

F12 600 M inomhus
2.01,01Malin Andersson -85IF SpartacusÖrebro8 dec 96
2.01,29Jenny Olsson -85IF SpartacusÖrebro8 dec 96
2.05,10Malin Hagberg -88IF SpartacusÖrebro18 jan

F12 800 M
2.31,85Ida Helmersson -85Wedevågs IFGarphyttan26 aug
2.36,65Jenny Olsson -85IF SpartacusGarphyttan26 aug
2.37,97Malin Andersson -85IF SpartacusKil10 aug
2.45,45Malin Hagberg -88IF SpartacusKil10 aug
2.49,61Petra Larsson -86Garphyttans IFGarphyttan1 jun
2.56,41Lina Pohl -87Fellingsbro AIKNorrköping24 aug
2.57,27Marie Barenfeld -85Glanshammars IFVretstorp21 sep
2.58,79Emma Örlén -86IFK NoraGävle18 jul

F12 800 M inomhus
2.37,9mJosefin Salomonsson -85IF SpartacusEskilstuna8 mar

F12 60 M HÄCK 0.76
11,08Marie Barenfeld -85Glanshammars IFVästerås9 aug

F12 HÖJD
1,38Marie Barenfeld -85Glanshammars IFVretstorp21 sep
1,32Ida Helmersson -85Wedevågs IFVedevåg10 aug
1,20Sanna Kempe -85IF SpartacusGarphyttan27 aug
1,20Petra Larsson -86Garphyttans IFGarphyttan27 aug
1,15Lina Pohl -87Fellingsbro AIKUppsala28 jun

F12 HÖJD inomhus
1,25Sanna Kempe -85IF SpartacusÖrebro1 apr
1,25Petra Larsson -86Garphyttans IFEskilstuna28 mar

F12 LÄNGD ZON
4,37Ida Helmersson -85Wedevågs IFGarphyttan28 aug
4,28Marie Barenfeld -85Glanshammars IFGarphyttan28 aug
4,22Emelie Berg -86KFUM ÖrebroGarphyttan28 aug
4,19Sanna Kempe -85IF SpartacusGlanshammar11 maj
4,18Linda Pihl -85Stocksäters IFKatrineholm14 jun
4,06Mimmi Thörnberg -86Frövi IKVästerås10 aug
4,03Josefin Salomonsson -85IF SpartacusGlanshammar11 maj
4,03Sandra Sääw -87Stocksäters IFVästerås10 aug

F12 LÄNGD ZON medvind
4,55Ida Helmersson -85Wedevågs IFVretstorp21 sep
4,44Marie Barenfeld -85Glanshammars IFVretstorp21 sep
4,02Jenny Olsson -85IF SpartacusÖrebro8 sep

F12 LÄNGD ZON inomhus
4,33Marie Barenfeld -85Glanshammars IFÖrebro11 mar
4,19Josefin Salomonsson -85IF SpartacusEskilstuna8 mar
4,05Sandra Sääw -87Stocksäters IFÖrebro22 mar
3,90Malin Hagberg -88IF SpartacusÖrebro18 jan

F12 TRESTEG ZON
9,88Ida Helmersson -85Wedevågs IFGarphyttan26 aug
8,46Josefin Salomonsson -85IF SpartacusGarphyttan26 aug
8,27Sanna Kempe -85IF SpartacusGarphyttan26 aug

F12 TRESTEG ZON medvind
8,52Mimmi Thörnberg -86Frövi IKVedevåg14 sep
8,28Sanna Kempe -85IF SpartacusGarphyttan26 aug

F12 KULA 2,0
10,27Marie Barenfeld -85Glanshammars IFVretstorp21 sep
10,24Sandra Höjer -86Fjugesta IFGarphyttan28 aug
9,50Eline Fahlström -86Fjugesta IFGarphyttan28 aug
8,13Mimmi Thörnberg -86Frövi IKVästerås9 aug
8,02Ida Helmersson -85Wedevågs IFVretstorp21 sep

F12 KULA 2,0 inomhus
10,35Marie Barenfeld -85Glanshammars IFÖrebro8 dec 96
8,26Mimmi Thörnberg -86Frövi IKEskilstuna28 mar

F12 DISKUS 0,6
28,00Sandra Höjer -86Fjugesta IFVedevåg10 aug
22,68Eline Fahlström -86Fjugesta IFFjugesta17 sep
21,02Ida Helmersson -85Wedevågs IFVedevåg10 aug

F12 SPJUT 400
26,06Marie Barenfeld -85Glanshammars IFGarphyttan27 aug
23,60Ida Helmersson -85Wedevågs IFGarphyttan27 aug
18,36Eline Fahlström -86Fjugesta IFFjugesta3 sep
18,04Mimmi Thörnberg -86Frövi IKVedevåg14 sep