Närkesstatistik inomhus 2019-20 (uppdaterad 8 april)

Rättelser och tillägg sänds till windathletics@telia.com

MÄN 60 M
7,09Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroQuality Hotel GamesVäxjö18 jan
7,16Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,17Braulio Ribeiro -92, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
7,27Eric Larsson -93, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,31Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,35Linus Strand -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,47Rasmus Blomstrand -98, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
7,58Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
7,61Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,66Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
7,73Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,73Wissam Al Mahmoud -89, KFUM ÖrebroHammarbyspelenSätra15 feb
7,73Shane Mwebaza -04, IFK NoraIUSMÖrebro8 mar

MÄN 200 M
21,72Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroISMVäxjö22 feb
22,54Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
22,62Eric Larsson -93, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala9 feb
22,81Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
22,97Linus Strand -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
23,67Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroQuality Hotel GamesVäxjö17 jan
24,02Rasmus Blomstrand -98, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
24,12Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
24,63Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
25,36Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

MÄN 400 M
50,98Henrik Franzén -03, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
51,87Linus Strand -01, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg29 feb
52,48Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
55,56Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

MÄN 800 M
2.11,89Rodney Hundermark -69, IFK NoraÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

MÄN 1000 M
2.34,80William Wickholm -98, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.39,46Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.49,54Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.50,32Cimmie Wignell -87, IF StartInneserienÖrebro2 dec
2.50,93Hugo Öhrn -04, IF StartInneserienÖrebro2 dec
2.52,03Rodney Hundermark -69, IFK NoraInneserienÖrebro2 dec
2.53,85Pär Johansson -74, Örebro AIKInneserienÖrebro2 dec

MÄN 1500 M
3.59,99Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
4.04,88Michael Welday -99, Stocksäters IFIJSMGöteborg1 mar
4.05,4mMarkus Bohman -94, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
4.06,02Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
4.08,96Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
4.09,05William Wickholm -98, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
4.13,84Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg29 feb
4.14,26Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
4.19,0mAxel Sandberg -00, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
4.22,5mCimmie Wignell -87, IF StartInneserienÖrebro23 jan
4.24,77Hugo Öhrn -04, IF StartIUSMÖrebro8 mar

MÄN 1 MILE
4.23,56Markus Bohman -94, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
4.26,66Michael Welday -99, Stocksäters IFInneserienÖrebro23 jan
4.28,47Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
4.35,24Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
4.35,63Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
4.42,30Cimmie Wignell -87, IF StartInneserienÖrebro23 jan

MÄN 2000 M
5.29,32Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb
5.31,55Martin Regborn -92, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb
5.34,21Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroUmeå11 jan
5.47,07William Wickholm -98, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb
5.50,48Michael Welday -99, Stocksäters IFInneserienÖrebro4 feb
5.56,09Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb
5.58,89Cimmie Wignell -87, IF StartInneserienÖrebro4 feb
6.23,28Oskar Hansson -97, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb

MÄN 3000 M
8.23,00Tim Sundström -89, KFUM ÖrebroISMVäxjö22 feb
8.25,17Martin Regborn -92, KFUM ÖrebroVinthundsvinternSollentuna1 feb
8.36,78Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroScandic Ind GamesHuddinge24 jan
8.36,96Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroVästerbottens DMUmeå18 jan
8.46,63Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
8.52,98Michael Welday -99, Stocksäters IFVinthundsvinternSollentuna1 feb
9.09,90Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
9.17,69Gustaf Leonardsson -93, Örebro AIKInneserienÖrebro11 mar
9.18,99Cimmie Wignell -87, IF StartInneserienÖrebro11 mar
9.23,46Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroVinthundsvinternSollentuna1 feb
9.25,56Mattias Nätterlund -86, IF StartInneserienÖrebro11 mar
9.36,45Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
9.51,23Oskar Hansson -97, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
9.54,45Arturs Steinbergs -74, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov

MÄN 60 M HÄCK 1.06
10,07Karl Johansson -01, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

MÄN HÖJD
1,79Gustaw Wisniewski -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
1,74Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
1,63Wilmer Daleskog -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

MÄN STAV
4,85Dennis Fransson Bergetoft -92, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala8 feb
4,80Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroGBG InomhusGöteborg1 feb
4,53Oliver Lundström -03, KFUM ÖrebroJust Pole VaultSätra25 jan
4,35Per Drageryd -91, KFUM ÖrebroÖrebro15 feb
4,17Karl Johansson -01, Stocksäters IFIJSMGöteborg29 feb
3,78Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
3,65Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb
3,48Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan
3,45Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroÖrebro15 feb
3,45Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar

MÄN LÄNGD
6,72Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
6,37Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

MÄN TRESTEG
12,80Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
12,07Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar

P19 60 M
7,16Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,35Linus Strand -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,58Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
7,61Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,66Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
7,95Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P19 200 M
22,54Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
22,81Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
22,97Linus Strand -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
24,63Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
25,72Gustaw Wisniewski -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
26,59Karl Johansson -01, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

P19 400 M
51,87Linus Strand -01, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg29 feb

P19 1000 M
2.39,46Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P19 1500 M
4.08,96Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
4.13,84Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg29 feb

P19 1 MILE
4.28,47Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan

P19 3000 M
8.46,63Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
9.36,45Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

P19 60 M HÄCK 1.06
10,07Karl Johansson -01, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

P19 60 M HÄCK 1.00
9,33Karl Johansson -01, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb

P19 HÖJD
1,79Gustaw Wisniewski -02, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

P19 STAV
4,17Karl Johansson -01, Stocksäters IFIJSMGöteborg29 feb
3,65Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb

P19 LÄNGD
6,72Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
6,37Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

P19 TRESTEG
12,80Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
12,07Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar

P17 60 M
7,31Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,73Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,73Shane Mwebaza -04, IFK NoraIUSMÖrebro8 mar
7,91Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
8,13Albin Lammgård -04, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
8,17Zinedine Eade -04, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

P17 200 M
23,67Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroQuality Hotel GamesVäxjö17 jan
24,12Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

P17 400 M
50,98Henrik Franzén -03, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
52,48Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
55,56Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
59,83Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

P17 1000 M
2.49,54Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.50,93Hugo Öhrn -04, IF StartInneserienÖrebro2 dec

P17 1500 M
4.24,77Hugo Öhrn -04, IF StartIUSMÖrebro8 mar

P17 1 MILE
4.58,55Hugo Öhrn -04, IF StartInneserienÖrebro23 jan

P17 3000 M
10.29,53Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

P17 STAV
4,53Oliver Lundström -03, KFUM ÖrebroJust Pole VaultSätra25 jan
3,48Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan

P17 LÄNGD
5,22Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

P17 TRESTEG
11,04Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P15 60 M
7,82Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
7,87Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
7,89Wilmer Daleskog -05, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
7,89Sigge Bergentz -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,00Leo Steen -05, Åsbro GoIFIUSMÖrebro7 mar
8,16Johan Runesson -05, Fjugesta IFIUSMÖrebro7 mar
8,36Max Titus -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna1 feb
8,54Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
8,57Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,63Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna1 feb

P15 150 M
22,15Melker Olsson -06, KFUM ÖrebroRekordspelenÖrebro28 mar

P15 200 M
25,36Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
25,58Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
25,76Wilmer Daleskog -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
25,79Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
25,82Leo Steen -05, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
26,18Viggo Olsson -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
26,94Max Titus -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
27,19Johan Runesson -05, Fjugesta IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
27,69Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
27,89Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCWestingh. GurkspelVästerås19 jan

P15 600 M
1.39,83Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
1.47,48Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
1.49,28Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
1.50,54Johan Runesson -05, Fjugesta IFUSM mångkampSollentuna2 feb
1.50,62Melker Olsson -06, KFUM ÖrebroRekordspelenÖrebro28 mar
1.51,73Max Titus -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb

P15 800 M
2.29,53Lucas Asplund -06, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P15 1000 M
2.56,74Viggo Olsson -06, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
3.03,98Lucas Asplund -06, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
3.11,78Melker Olsson -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

P15 60 M HÄCK 0.84
9,05Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
10,10Max Titus -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
10,35Johan Runesson -05, Fjugesta IFGötas Ungd.spelKarlstad26 jan
10,36Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
11,00Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb

P15 HÖJD
1,74Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
1,63Wilmer Daleskog -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,56Max Titus -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
1,56Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
1,54Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,47Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

P15 STAV
3,78Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
3,45Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroÖrebro15 feb
3,45Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
2,80Johan Runesson -05, Fjugesta IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
2,25Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna1 feb
2,20Casper Bergfelt Bengtsson -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

P15 LÄNGD
5,52Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
5,36Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
5,19Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFSurbulle IndoorsNorrköping6 jan
5,08Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna1 feb
5,01Viggo Olsson -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
4,89Johan Runesson -05, Fjugesta IFGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
4,87Wilmer Daleskog -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
4,87Leo Steen -05, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb
4,78Max Titus -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
4,60Jon Joelsson -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

P15 TRESTEG
10,84Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFIUSMÖrebro7 mar
10,55Johan Runesson -05, Fjugesta IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,98Jon Joelsson -06, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P15 KULA 4,0
10,55Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFSurbulle IndoorsNorrköping6 jan
10,52Johan Runesson -05, Fjugesta IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
10,27Leo Steen -05, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
9,56Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
8,63Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
8,13Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb

P15 VIKT 9,08
12,45Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFRekordspelenÖrebro28 mar
10,99Johan Runesson -05, Fjugesta IFRekordspelenÖrebro28 mar

P15 SJUKAMP
3225pAlbin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
2967pAlfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
2749pEdwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb
2582pJohan Runesson -05, Fjugesta IFUSM mångkampSollentuna2 feb
2509pMax Titus -05, KFUM ÖrebroUSM mångkampSollentuna2 feb

P13 50 M
7,64Alwe Widman -07, KFUM ÖrebroRekordspelenÖrebro28 mar

P13 60 M
8,27Neo Kanedal -07, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,54Alexander Görtz -08, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,97James Lundqvist -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
9,02Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,06Simon Svartengren -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
9,37Viggo Fahlström -08, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P13 150 M
21,75Alwe Widman -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
23,93Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar

P13 200 M
26,80Neo Kanedal -07, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
30,40Karl Löfberg -08, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
30,61Bastian Widlund -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
30,66Alwe Widman -07, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
31,23Svante Jorstig -08, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
32,18Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb

P13 600 M
1.53,05Karl Löfberg -08, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1.53,30Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1.54,42Svante Jorstig -08, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1.54,71Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1.58,59Arvid Lindén -08, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

P13 800 M
2.32,82Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
2.36,30Svante Jorstig -08, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

P13 1000 M
3.23,85Axel Örneland -08, IF StartInneserienÖrebro2 dec
3.24,97Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro2 dec
3.31,74Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFInneserienÖrebro2 dec
3.44,14Love Bergström -08, IF StartInneserienÖrebro2 dec

P13 1500 M
5.17,2mSvante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
5.30,4mHampus Östring -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
5.30,6mAxel Örneland -08, IF StartInneserienÖrebro23 jan
5.41,9mAlbin Wallgren -07, Åsbro GoIFInneserienÖrebro23 jan
6.06,2mFilip Wiktorsson -07, Östansjö SKInneserienÖrebro23 jan
6.30,8mLove Bergström -08, IF StartInneserienÖrebro23 jan

P13 1 MILE
5.36,34Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
5.49,37Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro23 jan
5.53,92Axel Örneland -08, IF StartInneserienÖrebro23 jan
6.03,42Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFInneserienÖrebro23 jan
6.31,26Filip Wiktorsson -07, Östansjö SKInneserienÖrebro23 jan
6.59,55Love Bergström -08, IF StartInneserienÖrebro23 jan

P13 2000 M
7.15,60Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb
7.19,23Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro4 feb
7.21,59Axel Örneland -08, IF StartInneserienÖrebro4 feb
7.49,23Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFInneserienÖrebro4 feb

P13 3000 M
10.59,45Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro11 mar
11.17,98Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro11 mar
11.25,25Svante Jorstig -08, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro11 mar
11.25,46Axel Thybeck -07, (Lindebygdens OK)InneserienÖrebro11 mar
11.43,76Axel Örneland -08, IF StartInneserienÖrebro11 mar

P13 60 M HÄCK 0.76
11,80Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
12,48Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
13,59Nils Nordgren -08, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov

P13 HÖJD
1,49Samuel Berglund -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
1,42Simon Svartengren -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
1,35Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFVinterspelenÖrebro16 nov
1,30Max Lann -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
1,30Morris Andersson Fredriksson -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

P13 STAV
2,35Max Lann -07, KFUM ÖrebroÖrebro15 feb
2,29Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P13 LÄNGD ZON
4,29Alwe Widman -07, KFUM ÖrebroRekordspelenÖrebro28 mar
4,07Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
4,01Simon Svartengren -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
4,00Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar

P13 TRESTEG ZON
8,16Mikael Dagernäs -07, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

P13 KULA 3,0
9,02Noah Karlsson Hjortborg -08, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås18 jan
8,35Hannes Kindvall -07, Fjugesta IFRekordspelenÖrebro28 mar
8,11Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
7,36Max Lann -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
7,23Viktor Johansson -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

P11 60 M
8,79Teodor Mattsson -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,20Oskar Rosenberg -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,30Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,37Anthon Efremov -09, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,41August Grek -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,42Oskar Liljeberg -11, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,44Axel Sjöholm -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,46Axel Krejby -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

P11 200 M
30,70Teodor Mattsson -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
31,80Anthon Efremov -09, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
32,33Fabian Nordlund -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
32,38Alvin Skoglund Örnefur -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
32,92Oscar Eckerberg -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
33,10Edvin Unosson -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
33,16Axel Krejby -10, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
33,40August Grek -10, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

P11 400 M
1.14,00August Grek -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1.15,11Sixten Didriksson -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1.15.10Sixten Axmon -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1.17,29Teodor Mattsson -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1.17,63Noel Seger -10, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb

P11 600 M
1.50,88Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1.59,32Alvin Skoglund Örnefur -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.03,76August Grek -10, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
2.03,79Axel Krejby -10, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
2.04,33Fabian Nordlund -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.04,49Sixten Axmon -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.04,78Sixten Didriksson -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.04,90Anthon Efremov -09, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb

P11 1000 M
3.22,78Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro2 dec
3.38,53Måns Dahlberg -09, IF StartInneserienÖrebro2 dec
3.51,26Sixten Didriksson -10, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro2 dec
3.56,39August Grek -10, KFUM ÖrebroInneserienÖrebro2 dec

P11 1500 M
6.04,9mMåns Dahlberg -09, IF StartInneserienÖrebro23 jan
6.27,6mViktor Ehrnström -09, IF StartInneserienÖrebro23 jan

P11 1 MILE
6.29,51Måns Dahlberg -09, IF StartInneserienÖrebro23 jan
6.55,20Viktor Ehrnström -09, IF StartInneserienÖrebro23 jan

P11 2000 M
8.17,06Måns Dahlberg -09, IF StartInneserienÖrebro4 feb
8.28,63Viktor Ehrnström -09, IF StartInneserienÖrebro4 feb

P11 HÖJD
1,31Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,24Fabian Nordlund -09, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
1,23Hugo Victorén -11, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
1,22Alfred Olsson -10, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
1,22Sixten Didriksson -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,21Noel Seger -10, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
1,20Oscar Adamsson -09, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
1,20Emil Söderlund -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

P11 STAV
1,65Anthon Efremov -09, Åsbro GoIFGötas Ungd.spelKarlstad25 jan

P11 LÄNGD ZON
4,31Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
4,16Oskar Rosenberg -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
4,04Anthon Efremov -09, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
4,01Teodor Mattsson -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
3,90Axel Krejby -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
3,89Alex Nordh -09, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb
3,86Sixten Didriksson -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
3,81Noel Seger -10, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb

P11 KULA 2,0
7,29Henrik Brus -10, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
7,23Hugo Victorén -11, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
7,09Felix Sjöstedt -09, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
6,94Ivar Steinbergs -11, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
6,85Edvin Samuelsson -10, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
6,65Felix Bjurling -09, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
6,48Oskar Liljeberg -11, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
6,37Melker Osterman -09, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

KVINNOR 60 M
7,38Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroISMVäxjö22 feb
7,59Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroISMVäxjö22 feb
7,88Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,93Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,95Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
8,15Sofia Carlberg -01, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,19Klara Frykholm -03, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,19Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala8 feb
8,30Denise Sandell -94, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala8 feb
8,33Elin Wallin -03, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
8,33Chekube Anichukwu -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,35Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,36Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,43Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFIUSMÖrebro8 mar

KVINNOR 200 M
23,74Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroISMVäxjö23 feb
24,64Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala9 feb
26,60Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb
26,84Klara Frih -02, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
27,04Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
27,32Chekube Anichukwu -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
27,36Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
27,90Elin Wallin -03, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
28,67Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
28,79Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov

KVINNOR 400 M
55,43Rebecca Högberg -84, KFUM ÖrebroGBG InomhusGöteborg1 feb
56,12Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
57,81Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
59,48Klara Frih -02, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb

KVINNOR 600 M
1.33,78Rebecca Högberg -84, KFUM ÖrebroRekordstafettenÖrebro28 mar

KVINNOR 800 M
2.08,65Rebecca Högberg -84, KFUM ÖrebroNordenkampenHelsinki, FIN9 feb
2.13,85Klara Frih -02, Åsbro GoIFISMVäxjö23 feb
2.32,93Elin Freed -06, Glanshammars IFÄrlaspelenEskilstuna6 jan
2.40,60Marie Dasler -68, IF StartIVSMMalmö1 mar

KVINNOR 1000 M
3.15,69Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKInneserienÖrebro2 dec
3.16,29Elin Freed -06, Glanshammars IFInneserienÖrebro2 dec
3.16,38Siri Englund -91, IF StartInneserienÖrebro2 dec
3.22,36Marie Dasler -68, IF StartInneserienÖrebro2 dec
3.32,23Antje Wiksten -75, IF StartInneserienÖrebro2 dec
3.32,47Rut Ahlstrand -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
3.34,26Maria Eriksson -76, IF StartInneserienÖrebro2 dec
3.39,17Malin Sjödin -72, Kumla SFInneserienÖrebro2 dec

KVINNOR 1500 M
4.47,32Klara Frih -02, Åsbro GoIFIJSMGöteborg1 mar
5.08,1mLiduina van Sitteren -89, Örebro AIKInneserienÖrebro23 jan
5.17,4mSiri Englund -91, IF StartInneserienÖrebro23 jan
5.18,1mElin Freed -06, Glanshammars IFInneserienÖrebro23 jan
5.18,5mMarie Dasler -68, IF StartInneserienÖrebro23 jan
5.28,34Maria Eriksson -76, IF StartTFiK InomhusUddevalla8 feb
5.53,0mMalin Sjödin -72, Kumla SFInneserienÖrebro23 jan

KVINNOR 1 MILE
5.14,50Klara Frih -02, Åsbro GoIFInneserienÖrebro23 jan
5.28,90Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKInneserienÖrebro23 jan
5.37,85Siri Englund -91, IF StartInneserienÖrebro23 jan
5.40,32Marie Dasler -68, IF StartInneserienÖrebro23 jan
5.41,02Elin Freed -06, Glanshammars IFInneserienÖrebro23 jan
6.18,79Malin Sjödin -72, Kumla SFInneserienÖrebro23 jan

KVINNOR 2000 M
6.49,84Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKInneserienÖrebro4 feb
7.07,47Siri Englund -91, IF StartInneserienÖrebro4 feb
7.08,81Marie Dasler -68, IF StartInneserienÖrebro4 feb
7.35,81Maria Eriksson -76, IF StartInneserienÖrebro4 feb

KVINNOR 3000 M
10.23,35Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKInneserienÖrebro11 mar
10.54,88Siri Englund -91, IF StartInneserienÖrebro11 mar
11.09,96Marie Dasler -68, IF StartIVSMMalmö28 feb
11.37,68Maria Eriksson -76, IF StartIVSMMalmö28 feb
12.41,30Annica Sjölund -67, IF StartIVSMMalmö28 feb

KVINNOR 5000 M
20.17,18Maria Eriksson -76, IF StartInneserienÖrebro11 mar

KVINNOR 60 M HÄCK 0.84
8,62Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
10,80Emma Johansson -02, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

KVINNOR HÖJD
1,73Klara Frykholm -03, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
1,59Emma Stenman -02, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala9 feb
1,57Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,47Svea Victorén -08, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,47Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFIUSMÖrebro8 mar
1,44Cecilia Eriksson -07, IFK NoraTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,43Kayla Collin -07, Åsbro GoIFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,42Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFIUSMÖrebro7 mar
1,41Sara Persson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
1,40Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

KVINNOR STAV
3,65Myra Eriksson -03, Stocksäters IFÖrebro15 feb
3,52Ebba Blomstrand -00, KFUM ÖrebroJust Pole VaultSätra25 jan
3,35Emma Johansson -02, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb
2,93Alva Nilsson -04, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan

KVINNOR LÄNGD
5,79Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
5,36Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSurbulle IndoorsNorrköping6 jan
5,31Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
5,29Denise Sandell -94, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad26 jan
5,14Sofia Carlberg -01, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,89Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFVinterspelenÖrebro16 nov
4,82Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,78Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,63Elin Wallin -03, Glanshammars IFKils InomhusspelKarlstad9 feb
4,62Sofie Fransson -02, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb

KVINNOR TRESTEG
11,93Klara Frykholm -03, Glanshammars IFIJSMGöteborg29 feb
11,80Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFIJSMGöteborg29 feb
11,05Myra Eriksson -03, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
10,86Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
10,46Denise Sandell -94, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan
9,29Nanna Frih -04, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
9,26Stella Önander -06, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

KVINNOR KULA 4,0
12,38Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb
11,14Elisabeth Lithell -90, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb
9,52Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
9,07Maja Nilsson -02, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan

KVINNOR DISKUS 1,0
34,97Tilda Bernhult -04, KFUM ÖrebroVäxjö InomhuskastVäxjö1 feb

F19 60 M
8,15Sofia Carlberg -01, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,19Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala8 feb
8,70Lisa Msoffe Kumlin -01, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,91Maja Persson -02, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F19 200 M
26,84Klara Frih -02, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
29,04Lisa Msoffe Kumlin -01, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
29,61Maja Persson -02, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

F19 400 M
59,48Klara Frih -02, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb

F19 800 M
2.13,85Klara Frih -02, Åsbro GoIFISMVäxjö23 feb

F19 1500 M
4.47,32Klara Frih -02, Åsbro GoIFIJSMGöteborg1 mar

F19 1 MILE
5.14,50Klara Frih -02, Åsbro GoIFInneserienÖrebro23 jan

F19 60 M HÄCK 0.84
10,80Emma Johansson -02, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

F19 HÖJD
1,59Emma Stenman -02, KFUM ÖrebroMondo Ind GamesUppsala9 feb
1,57Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F19 STAV
3,35Emma Johansson -02, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb

F19 LÄNGD
5,31Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroIJSMGöteborg1 mar
5,14Sofia Carlberg -01, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,62Sofie Fransson -02, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb

F19 KULA 4,0
9,07Maja Nilsson -02, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan
6,96Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb

F17 60 M
7,93Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
7,95Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
8,19Klara Frykholm -03, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,33Elin Wallin -03, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
8,43Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFIUSMÖrebro8 mar
8,53Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,60Nanna Frih -04, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb
8,61Myra Eriksson -03, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov

F17 200 M
27,04Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
27,90Elin Wallin -03, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
28,79Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov

F17 60 M HÄCK 0.76
9,13Klara Frykholm -03, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
9,50Myra Eriksson -03, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
10,26Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFVinterspelenÖrebro16 nov
11,36Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb

F17 HÖJD
1,73Klara Frykholm -03, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
1,47Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFIUSMÖrebro8 mar

F17 STAV
3,65Myra Eriksson -03, Stocksäters IFÖrebro15 feb
2,93Alva Nilsson -04, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås19 jan

F17 LÄNGD
5,36Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSurbulle IndoorsNorrköping6 jan
4,89Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFVinterspelenÖrebro16 nov
4,63Elin Wallin -03, Glanshammars IFKils InomhusspelKarlstad9 feb
4,53Nanna Frih -04, Åsbro GoIFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

F17 TRESTEG
11,93Klara Frykholm -03, Glanshammars IFIJSMGöteborg29 feb
11,80Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFIJSMGöteborg29 feb
11,05Myra Eriksson -03, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
10,86Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,29Nanna Frih -04, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb

F17 KULA 3,0
14,43Tilda Bernhult -04, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
11,66Alva Nilsson -04, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F17 DISKUS 1,0
34,97Tilda Bernhult -04, KFUM ÖrebroVäxjö InomhuskastVäxjö1 feb

F15 60 M
8,33Chekube Anichukwu -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,36Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,57Elin Simonsson-Rodefors -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
8,78Stella Önander -06, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb
8,86Hanna Trygg -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,88Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,90Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

F15 200 M
27,32Chekube Anichukwu -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
27,36Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
29,11Elin Simonsson-Rodefors -06, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
29,13Stella Önander -06, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
29,32Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
29,67Hanna Trygg -05, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
30,01Sara Persson -05, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
30,90Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

F15 600 M
1.56,04Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
2.05,41Sara Persson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
2.05,43Emma Thomson -06, KFUM ÖrebroRekordspelenÖrebro28 mar

F15 800 M
2.32,93Elin Freed -06, Glanshammars IFÄrlaspelenEskilstuna6 jan
2.55,00Emma Thomson -06, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F15 1000 M
3.16,29Elin Freed -06, Glanshammars IFInneserienÖrebro2 dec
3.32,47Rut Ahlstrand -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro7 mar
3.41,71Emma Thomson -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

F15 1500 M
5.18,1mElin Freed -06, Glanshammars IFInneserienÖrebro23 jan

F15 1 MILE
5.41,02Elin Freed -06, Glanshammars IFInneserienÖrebro23 jan

F15 60 M HÄCK 0.76
10,31Hanna Trygg -05, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
11,38Sara Persson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
11,92Tuwa Karlsson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
12,03Maja Särnholm -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
12,25Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
12,75Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
13,02Stella Holmquist -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
13,41Siri Lönnström -06, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan

F15 HÖJD
1,42Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFIUSMÖrebro7 mar
1,41Sara Persson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
1,40Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

F15 LÄNGD
4,82Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,55Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
4,43Stella Önander -06, KFUM ÖrebroTeamSportiaspelenMotala9 feb
4,24Hanna Trygg -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
4,21Emma Thomson -06, KFUM ÖrebroRekordspelenÖrebro28 mar
4,07Maja Särnholm -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar
4,06Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroIUSMÖrebro8 mar

F15 TRESTEG
9,26Stella Önander -06, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F15 KULA 3,0
8,24Ilva Gunnarsson -05, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
7,15Sara Persson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
7,10Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

F15 VIKT 7,26
8,91Ilva Gunnarsson -05, Glanshammars IFGötas Ungd.spelKarlstad25 jan

F15 FEMKAMP
2041pElin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
2015pSara Persson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb
1599pTuwa Karlsson -05, KFUM ÖrebroUSM MångkampSollentuna1 feb

F13 50 M
7,59Kayla Collin -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
7,76Noomi Eriksson -07, IFK NoraRekordspelenÖrebro28 mar
7,88Doris Blomqvist-Blom -08, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar

F13 60 M
8,69Tuva Frih -07, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,80Kayla Collin -07, Åsbro GoIFVinterspelenÖrebro16 nov
8,94Cecilia Eriksson -07, IFK NoraTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,17Miranda Koubek -08, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb
9,19Doris Blomqvist-Blom -08, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,20Wilma E Larsson -07, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,21Alice Lundström -07, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov
9,21Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan

F13 150 M
21,33Tuva Frih -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
21,49Kayla Collin -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
22,27Noomi Eriksson -07, IFK NoraRekordspelenÖrebro28 mar
22,74Doris Blomqvist-Blom -08, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar

F13 200 M
28,84Kayla Collin -07, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
29,66Tuva Frih -07, Åsbro GoIFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
30,03Cecilia Eriksson -07, IFK NoraTriumfglasspelenÖrebro8 dec
30,08Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
30,39Doris Blomqvist-Blom -08, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb
30,41Alice Lundström -07, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
30,92Svea Victorén -08, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
31,06Miranda Koubek -08, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb

F13 600 M
1.53,96Frida Arenvang -08, Wedevågs IFVinterspelenÖrebro16 nov
1.54,21Alice Lundström -07, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
1.56,71Tuva Frih -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
1.56,79Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
1.58,72Kim Semstrand -07, IFK NoraÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
1.59,61Miranda Koubek -08, Stocksäters IFTyrvinglekeneBærum, NOR8 feb
2.07,32Ester Skoglund -07, Östansjö SKTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F13 800 M
2.41,80Kim Semstrand -07, IFK NoraKils InomhusspelKarlstad9 feb
2.42,89Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
2.51,11Frida Arenvang -08, Wedevågs IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
2.58,76Ester Skoglund -07, Östansjö SKTybblelundsspelenÖrebro29 feb
3.08,53Theresia Altun -07, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F13 1000 M
3.39,55Kim Semstrand -07, IFK NoraInneserienÖrebro2 dec
3.59,13Ester Skoglund -07, Östansjö SKInneserienÖrebro2 dec

F13 1500 M
5.49,0mKim Semstrand -07, IFK NoraInneserienÖrebro23 jan

F13 1 MILE
6.13,04Kim Semstrand -07, IFK NoraInneserienÖrebro23 jan

F13 2000 M
7.50,06Kim Semstrand -07, IFK NoraInneserienÖrebro4 feb

F13 3000 M
12.28,30Kim Semstrand -07, IFK NoraVinterspelenÖrebro16 nov

F13 60 M HÄCK 0.76
9,87Kayla Collin -07, Åsbro GoIFTyrvinglekeneBærum, NOR9 feb

F13 60 M HÄCK 0.68
9,96Kayla Collin -07, Åsbro GoIFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
10,14Tuva Frih -07, Åsbro GoIFVinterspelenÖrebro16 nov
10,80Cecilia Eriksson -07, IFK NoraÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
12,70Iris Svensson -07, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
12,84Doris Blomqvist-Blom -08, Åsbro GoIFVinterspelenÖrebro16 nov
13,34Signe Spännar -07, IFK NoraVinterspelenÖrebro16 nov

F13 HÖJD
1,47Svea Victorén -08, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,44Cecilia Eriksson -07, IFK NoraTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,43Kayla Collin -07, Åsbro GoIFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,36Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
1,32Wilma E Larsson -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
1,28Nora Gillberg -08, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
1,26Ingrid Steinberga -07, Glanshammars IFFolkungaspelenLinköping23 nov
1,25Greta Andrinsson -07, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov
1,25Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

F13 LÄNGD ZON
4,83Kayla Collin -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
4,61Tuva Frih -07, Åsbro GoIFRekordspelenÖrebro28 mar
4,42Noomi Eriksson -07, IFK NoraRekordspelenÖrebro28 mar
4,30Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,24Svea Victorén -08, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,23Wilma E Larsson -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
4,22Julia Karlsson -07, Fjugesta IFVinterspelenÖrebro16 nov
4,22Cecilia Eriksson -07, IFK NoraÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,01Lisa Wass -07, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov

F13 TRESTEG ZON
10,07Kayla Collin -07, Åsbro GoIFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,81Tuva Frih -07, Åsbro GoIFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
8,78Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
8,59Julia Karlsson -07, Fjugesta IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F13 KULA 2,0
12,05Julia Karlsson -07, Fjugesta IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,48Noomi Eriksson -07, IFK NoraRekordspelenÖrebro28 mar
9,20Amanda Sjöberg -07, Fjugesta IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
8,98Kayla Collin -07, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
8,48Doris Blomqvist-Blom -08, Åsbro GoIFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
7,23Miranda Eriksson -07, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
7,02Wilma E Larsson -07, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F11 60 M
9,34Ebba Forslund Ekberg -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,35Elvira Lindén -10, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,43Klara Johansson -09, Stocksäters IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,69Siri Löfberg -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,72Maja Lilja -10, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad25 jan
9,82Tuvalie Medberg -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
9,83Alva Lilja -09, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
9,83Enya Kojic -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F11 200 M
32,86Ebba Forslund Ekberg -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
33,01Siri Löfberg -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
33,55Klara Johansson -09, Stocksäters IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
34,03Maja Lilja -10, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
34,13Alva Lilja -09, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
34,34Enya Kojic -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F11 400 M
1.18,58Agnes Egeryd -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1.20,72Ebba Forslund Ekberg -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F11 600 M
2.03,66Agnes Egeryd -10, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
2.09,84Siri Löfberg -10, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
2.15,48Maja Lilja -10, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
2.20,49Astrid Olofsson -09, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
2.22,86Thilda Högberg -12, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
2.24,48Svea Nordlund -11, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec

F11 HÖJD
1,27Klara Johansson -09, Stocksäters IFVinterspelenÖrebro16 nov
1,25Ebba Forslund Ekberg -10, KFUM ÖrebroWestingh. GurkspelVästerås18 jan
1,22Freja Wilén -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,19Malva Tun -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,19Ebba Johansson -09, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
1,16Klara Rönnbäck -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
1,13Milla Svensson -09, Glanshammars IFÖrebro Ind GamesÖrebro12 jan
1,10Agnes Steinberga -09, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov

F11 STAV
2,02Klara Johansson -09, Stocksäters IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F11 LÄNGD ZON
4,15Klara Johansson -09, Stocksäters IFÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
4,07Ebba Forslund Ekberg -10, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
4,03Elvira Lindén -10, Åsbro GoIFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
3,96Maja Lilja -10, KFUM ÖrebroÖrebro Ind GamesÖrebro11 jan
3,72Tuvalie Medberg -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
3,67Enya Kojic -10, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
3,58Klara Rönnbäck -09, KFUM ÖrebroTriumfglasspelenÖrebro8 dec
3,58Astrid Lindén -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb

F11 KULA 2,0
7,56Ebba Johansson -09, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
7,41Emma Sandberg -09, Glanshammars IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
6,84Tuva Wistrand -09, Glanshammars IFTriumfglasspelenÖrebro8 dec
6,35Ebba Forslund Ekberg -10, KFUM ÖrebroVinterspelenÖrebro16 nov
5,98Maja Bernhult -09, KFUM ÖrebroTybblelundsspelenÖrebro29 feb
5,76Stella Nyfeldt Gyllin -09, Stocksäters IFTybblelundsspelenÖrebro29 feb
5,74Agnes Steinberga -09, Glanshammars IFFolkungaspelenLinköping23 nov
5,53Miranda Lewitzki -09, Glanshammars IFVinterspelenÖrebro16 nov