Närkesstatistik utomhus 2018

MÄN 100 M
10,73Odain Rose -92, Thorengruppen TFCSAYOSollentuna1 jun
10,73Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroNordiska 22-årsGävle11 aug
10,90Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
11,04Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
11,16Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCSkarakampenSkara19 aug
11,28Braulio Ribeiro -92, IFK NoraSkararacetSkara6 jun
11,31Amir Musa -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
11,38Emanuel Lindberg -92, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun
11,52Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna2 jun
11,75Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
12,00Linus Strand -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
12,00Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
12,13Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL29 jun

MÄN 100 M mv
10,95Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun
11,33Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul

MÄN 200 M
21,52Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroSMEskilstuna25 aug
21,94Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun
22,47Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
22,55Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
22,84Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad17 jun
23,29Braulio Ribeiro -92, IFK NoraFolksam GPKarlstad25 jul
23,85Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
24,09Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge17 jun
24,37Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug
24,46Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL1 jul

MÄN 200 M mv
21,75Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCSkarakampenSkara19 aug
22,59Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul

MÄN 300 M
37,96Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug

MÄN 400 M
50,15Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
50,26Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
53,36Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroJSMHuddinge3 aug
53,40Linus Strand -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
54,68Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroJSMHuddinge3 aug

MÄN 800 M
1.56,36William Wickholm -98, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
1.57,83Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
2.00,18Michael Welday -99, Stocksäters IFFolksam GPKarlstad25 jul
2.00,75Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroTäby OpenTäby20 maj
2.03,73Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås28 jul
2.03,80Henrik Franzén -03, Thorengruppen TFCUSMEnskede3 aug
2.04,53Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroFolksam GPSollentuna28 jun
2.05,19Olle Tyrsmo -00, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.06,71Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.06,75Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.07,21Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås28 jul
2.10,91Oskar Hansson -97, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul

MÄN 1500 M
3.58,57William Wickholm -98, KFUM ÖrebroBauhausgalanStockholm10 jun
4.03,53Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug
4.08,60Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede5 aug
4.10,05Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun
4.12,15Michael Welday -99, Stocksäters IFJSMHuddinge3 aug
4.13,66Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroBauhausgalanStockholm10 jun
4.14,50Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede5 aug
4.27,72Bo Engdahl -63, KFUM ÖrebroJessheim, NOR31 maj
4.28,97Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun
4.30,61Oskar Hansson -97, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun

MÄN 3000 M
9.03,67Heshlu Andemariam -97, IF StartSAYOSollentuna1 jun
9.08,29Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede3 aug
9.37,12Michael Welday -99, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
9.45,57Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg3 jun

MÄN 5000 M
15.13,72Markus Bohman -94, KFUM ÖrebroSMEskilstuna26 aug
15.36,84William Wickholm -98, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
15.40,22Heshlu Andemariam -97, IF StartJSMHuddinge5 aug
15.56,25Daniel Attås -87, OK TisarenDMHallsberg20 jun
16.00,36Per Arvidsson -86, IF StartDMHallsberg20 jun
16.17,47Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
16.29,75Cimmie Wignell -87, IF StartDMHallsberg20 jun
16.33,08Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
16.36,15Michael Welday -99, Stocksäters IFDMHallsberg20 jun
16.37,19Oskar Hansson -97, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
16.38,19Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
16.58,12Mattias Nätterlund -86, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
17.02,42Kevin Henriksson -97, Garphyttans IFDMHallsberg20 jun
17.03,92Mathias Viktorsson -82, LK GränslöstDMHallsberg20 jun
17.04,37Johan Ingjald -87, IF StartDMHallsberg20 jun

MÄN 10000 M
31.03,44Martin Regborn -92, KFUM ÖrebroSMEskilstuna24 aug
31.38,30Markus Bohman -94, KFUM ÖrebroLånglöparnas kvällStockholm20 jun
33.04,78Heshlu Andemariam -97, IF StartArenamilenVallentuna16 maj
34.35,85Andreas Ingberg -82, Örebro AIKDMGlanshammar4 aug
35.08,85Per Arvidsson -86, IF StartDMGlanshammar4 aug
35.38,86Mohamed Hassan -99, IF StartDMGlanshammar4 aug
35.56,03Johan Ingjald -87, IF StartDMGlanshammar4 aug
36.05,05Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKDMGlanshammar4 aug
36.20,29Gustav Grek -82, Örebro AIKDMGlanshammar4 aug
36.23,61Jacob Halvarsson -88, Karlslunds IFDMGlanshammar4 aug

MÄN 10 KM VÄG
31.05Martin Regborn -92, KFUM ÖrebroSM-milenStockholm14 jun
32.25Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro7 apr
32.28Thomas Chaillou -85, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro7 apr
32.51Erik Anfält -76, Örebro AIKVarvetmilenÖrebro25 mar
33.07Markus Bohman -94, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
33.09Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
33.18Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroKumla StadsloppKumla28 apr
33.18Heshlu Andemariam -97, IF StartSM-milenStockholm14 jun
33.32Markus Bohman -94, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro7 apr
34.11William Wickholm -98, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro7 apr
34.29Jonas Nilsson -92, Östansjö SKStartmilenÖrebro7 apr
34.52Andreas Ingberg -82, Örebro AIKWedevågloppetVedevåg5 maj
34.56Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
34.58Per Arvidsson -86, IF StartLucialoppetVretstorp8 dec
35.09Cimmie Wignell -87, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
35.18Jonathan Kandelin -90, Örebro AIKStartmilenÖrebro7 apr
35.25Joacim Carlsson -73, Åsbro GoIFHalden BylöpHalden, NOR28 apr
35.25Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroKungsholmen RuntStockholm5 maj
Nettotider
34.31Andreas Ingberg -82, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro23 aug
34.39Oskar Arlebo -77, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro23 aug
35.22Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro23 aug

MÄN HALVMARATHON
1.10.06Erik Anfält -76, Örebro AIKUtrecht MarathonUtrecht, NED18 mar
1.10.50Thomas Chaillou -85, KFUM ÖrebroÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr
1.11.32Markus Bohman -94, KFUM ÖrebroAmsterdam MarathonAmsterdam, NED21 okt
1.14.16Jonas Nilsson -92, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1.14.57Tomas Bjurström -87, KFUM ÖrebroThetford Halve Mar.Etten-Leur, NED28 okt
1.16.05Per Arvidsson -86, IF StartNorasjön RuntNora8 sep
1.16.14Andreas Ingberg -82, Örebro AIKNorasjön RuntNora8 sep
1.17.52Sebastian Sundius -88, Zinkgruvans IFKungsholmen RuntStockholm5 maj
1.17.55Joacim Carlsson -73, Åsbro GoIFBerl. HalbmarathonBerlin, GER8 apr
1.18.04Jonathan Kandelin -90, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg19 maj
1.18.09Heshlu Andemariam -97, IF StartSemesterhalvmaranTorp14 jul
1.19.12Ludvig Börjesson -77, Örebro AIKÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr
1.19.18Jonas Rosengren -72, KFUM ÖrebroMarrakech MarathonMarrakech, MAR28 jan
1.19.31Viktor Johansson -90, LK GränslöstÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr
1.19.55David Berg -87, IF StartÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr
1.19.55Jonas Karlsson -86, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt

MÄN MARATHON
2.25.18Erik Anfält -76, Örebro AIKMarathon Rotterd.Rotterdam, NED8 apr
2.29.36Thomas Chaillou -85, KFUM ÖrebroMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
2.33.19Jonas Nilsson -92, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
2.35.06Andreas Ingberg -82, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
2.42.48Johan Eriksson -68, Kopparbergs IFSthlm MarathonStockholm2 jun
2.43.56Jakob Nilsson -84, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin, GER16 sep
2.46.02Sören Forsberg -63, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin, GER16 sep
2.47,25Niklas Bitén -88, Svillinge IFSthlm MarathonStockholm2 jun
2.49.27Bob Impola -92, Karlslunds IFSthlm MarathonStockholm2 jun
2.50.44Martin Ingberg -81, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
2.52.23Pär Englund -77, Wedevågs IFVäxjö MarathonVäxjö20 okt
2.57.10Johan Flodén -76, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
2.57.42Eric Segelberg -84, LK GränslöstVäxjö MarathonVäxjö20 okt
2.58.00Thomas Lindahl -69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
2.58.02Jonas Karlsson -86, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun

MÄN 3000 M HINDER 0.91
10.09,38Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

MÄN 110 M HÄCK 1.06
16,78Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

MÄN 400 M HÄCK 0.91
53,85Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCNordiska 19-årsHvidovre, DEN12 aug
60,64Linus Strand -01, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

MÄN HÖJD
1,75Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
1,73Christian Brun -76, KFUM ÖrebroVSMHögby10 aug

MÄN STAV
5,11Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroHellashoppetSätra19 aug
5,00Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroNordiska 19-årsHvidovre, DEN11 aug
4,90Dennis Fransson-Bergetoft -92, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
4,11Karl Johansson -01, Stocksäters IFMesquite ISD InvMesquite, TX29 mar
3,97Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroJSMHuddinge3 aug
3,70Oliver Lundström -03, KFUM ÖrebroUDMHallsberg21 aug
3,13Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
3,10Joel Bergquist -03, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun

MÄN LÄNGD
7,38Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroSMEskilstuna24 aug
6,47Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås29 jul
6,24Amir Musa -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
6,16Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL30 jun
6,06Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg29 jun
5,65Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug
5,57Erik Henrysson -79, IFK NoraVSMHögby11 aug

MÄN LÄNGD mv
6,64Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
6,19Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL30 jun
5,96Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

MÄN TRESTEG
12,65Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFUSMEnskede5 aug
12,38Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna2 jun

MÄN KULA 7,26
13,39Albin Lager -96, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug
13,07Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
10,81Erik Henrysson -79, IFK NoraVSMHögby11 aug
10,21Johan Eisler -76, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun

MÄN DISKUS 2,0
51,46Albin Lager -96, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
29,08Erik Henrysson -79, IFK NoraFjugesta14 okt

MÄN SLÄGGA 7,26
42,31James Eriksson Nicholls -01, KFUM ÖrebroEton, GBR18 aug
30,84Albin Lager -96, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
28,58Henrik Karlsson -72, Wedevågs IFMoraspelenMora1 sep

MÄN SPJUT 800
79,89Jiannis Smalios -87, Thorengruppen TFCVårkastetBålsta12 maj
70,84Theodor Thor -93, Thorengruppen TFCVårkastetBålsta12 maj
50,31Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun
39,44Erik Henrysson -79, IFK NoraFjugesta14 okt

P19 100 M
11,75Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj

P19 200 M
24,09Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge17 jun
24,37Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug

P19 400 M
50,26Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
53,36Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroJSMHuddinge3 aug
54,68Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroJSMHuddinge3 aug

P19 800 M
1.57,83Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
2.00,18Michael Welday -99, Stocksäters IFFolksam GPKarlstad25 jul
2.00,75Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroTäby OpenTäby20 maj
2.05,19Olle Tyrsmo -00, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.06,71Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.06,75Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul

P19 1500 M
4.03,53Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug
4.10,05Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun
4.12,15Michael Welday -99, Stocksäters IFJSMHuddinge3 aug
4.28,97Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun
4.39,53Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun

P19 3000 M
9.37,12Michael Welday -99, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun

P19 5000 M
16.33,08Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
16.36,15Michael Welday -99, Stocksäters IFDMHallsberg20 jun
18.26,47Filip Öhrn -99, IF StartDMHallsberg20 jun

P19 10000 M
35.38,86Mohamed Hassan -99, IF StartDMGlanshammar4 aug

P19 3000 M HINDER 0.91
10.09,38Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

P19 110 M HÄCK 1.06
16,78Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

P19 400 M HÄCK 0.91
53,85Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCNordiska 19-årsHvidovre, DEN12 aug

P19 STAV
5,00Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroNordiska 19-årsHvidovre, DEN11 aug
3,97Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroJSMHuddinge3 aug

P19 LÄNGD
6,47Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås29 jul

P19 LÄNGD mv
6,64Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug

P19 TRESTEG
11,05William Rågstad -00, Stocksäters IFKurts tävlingHallsberg15 jun

P19 KULA 6,0
9,79Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj

P19 DISKUS 1,75
26,88Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj

P19 SLÄGGA 6,0
29,24Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj

P19 SPJUT 800
50,31Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

P17 100 M
10,90Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
11,04Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
11,31Amir Musa -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
11,52Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna2 jun
12,00Linus Strand -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
12,00Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
12,39Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul

P17 200 M
22,47Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
22,55Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
22,84Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad17 jun
23,85Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
25,78Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFMälarspelenEskilstuna9 jun

P17 200 M mv
22,76Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
25,32Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg1 jul

P17 300 M
39,52Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFSM mångkampUddevalla8 sep

P17 400 M
53,40Linus Strand -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
57,12Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg30 jun

P17 800 M
2.03,73Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås28 jul
2.04,53Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroFolksam GPSollentuna28 jun
2.07,21Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås28 jul
2.22,63Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

P17 1000 M
3.08,75Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFSM mångkampUddevalla9 sep

P17 1500 M
4.08,60Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede5 aug
4.13,66Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroBauhausgalanStockholm10 jun
4.14,50Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede5 aug

P17 3000 M
9.08,29Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede3 aug
9.45,57Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg3 jun

P17 5000 M
16.17,47Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
17.13,27Valter Pettersson -02, OK TisarenDMHallsberg20 jun

P17 2000 M HINDER 0.91
6.29,87Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
6.39,86Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg29 jun

P17 110 M HÄCK 0.91
18,48Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFSM mångkampUddevalla8 sep

P17 300 M HÄCK 0.84
42,47Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

P17 400 M HÄCK 0.91
60,64Linus Strand -01, KFUM ÖrebroLag-SM-kvalLinköping6 jun

P17 HÖJD
1,53Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul
1,48Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

P17 STAV
4,11Karl Johansson -01, Stocksäters IFMesquite ISD InvMesquite, TX29 mar
2,73Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFSM mångkampUddevalla8 sep

P17 LÄNGD
6,24Amir Musa -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
6,16Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL30 jun
6,06Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg29 jun
5,65Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug

P17 LÄNGD mv
6,19Simon Sharapo -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL30 jun
5,96Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

P17 TRESTEG
12,65Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFUSMEnskede5 aug
12,38Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna2 jun

P17 TRESTEG mv
10,49Karl Johansson -01, Stocksäters IFKurts tävlingHallsberg15 jun

P17 KULA 5,0
10,46Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFMälarspelenEskilstuna9 jun
10,09Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj
9,61Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj

P17 DISKUS 2,0
26,65Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun

P17 DISKUS 1,5
31,16Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFGurkspelenVästerås28 jul
28,53Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj
28,33Linus Strand -01, KFUM ÖrebroKastkvaletÖrebro23 maj

P17 SLÄGGA 7,26
42,31James Eriksson Nicholls -01, KFUM ÖrebroEton, GBR18 aug

P17 SLÄGGA 6,0
52,04James Eriksson Nicholls -01, KFUM ÖrebroMilton Keynes, GBR2 sep

P17 SLÄGGA 5,0
59,86James Eriksson Nicholls -01, KFUM ÖrebroJSMHuddinge5 aug
42,28Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFUSMEnskede4 aug
39,04Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj
34,36Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFMälarspelenEskilstuna9 jun

P17 SPJUT 700
38,89Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
36,74Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
33,20Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj
27,11Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFStonehill GamesLerum2 sep

P17 TIOKAMP
4464pKarl-William Einarson -02, Wedevågs IFSM mångkampUddevalla9 sep

P15 80 M
9,91Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
10,23William Nilsson -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,27Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,44Albin Lammgård -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
10,88Gustav Käll -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,88Viktor Stenberg Lilja -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,94Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep

P15 80 M mv
9,76Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug

P15 100 M
12,13Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL29 jun

P15 200 M
24,46Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL1 jul
25,71William Nilsson -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
26,81Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
26,90Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj

P15 300 M
37,96Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
41,79Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
43,56Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna3 jun

P15 800 M
2.03,80Henrik Franzén -03, Thorengruppen TFCUSMEnskede3 aug
2.38,25Ebbe Ledin -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun
2.38,76Gustav Käll -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun

P15 5000 M
18.26,21Hugo Öhrn -04, IF StartDMHallsberg20 jun

P15 1500 M HINDER 0.76
4.47,87Henrik Franzén -03, Thorengruppen TFCUSMEnskede5 aug

P15 80 M HÄCK 0.84
14,72Gustav Käll -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun
15,44Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

P15 300 M HÄCK 0.76
46,69Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep

P15 HÖJD
1,52Albin Lammgård -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,42Ebbe Ledin -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun

P15 STAV
3,70Oliver Lundström -03, KFUM ÖrebroUDMHallsberg21 aug
3,13Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
3,10Joel Bergquist -03, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun

P15 LÄNGD
5,10Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
4,87Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
4,82Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,70Gustav Käll -04, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun
4,43Ebbe Ledin -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun

P15 TRESTEG
10,32Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
8,91Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFNobelspelenKarlskoga17 jun

P15 KULA 4,0
8,63Gustav Käll -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
8,49William Nilsson -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
7,91Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg3 jun

P15 DISKUS 1,0
24,50Torbjörn Ekestubbe -04, IFK NoraUDMHallsberg21 aug

P15 SLÄGGA 4,0
24,14Markus Karlsson -04, Wedevågs IFMälarspelenEskilstuna9 jun

P15 SPJUT 600
26,54Gustav Käll -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
26,45Albin Lammgård -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
25,40Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug

P13 60 M
8,07Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
8,45Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
8,51Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroGoliatspelenKil1 sep
8,74Johan Runesson -05, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
8,79Max Titus -05, Frövi IKVU-spelenGöteborg30 jun
8,85Wilmer Daleskog -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
8,87Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
8,91Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCSurbullespelenNorrköping18 aug
8,95Alexander Stenmark -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
8,98Jon Joelsson -06, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg3 jun

P13 200 M
26,50Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg1 jul
27,88Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
28,53Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
28,73Max Titus -05, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar26 maj
29,00Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
29,23Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroUDMHallsberg21 aug
29,37Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg1 jul
29,54Mio Sörling -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
29,86Jon Joelsson -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar26 maj
30,02Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFUDMHallsberg21 aug

P13 600 M
1.40,99Mio Sörling -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
1.42,60Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
1.43,63Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan26 aug
1.47,60Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
1.55,93Jon Joelsson -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar26 maj
1.57,46Karl-Axel Athlin -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar26 maj
2.01,20Lucas Asplund -06, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg29 jun

P13 800 M
2.50,92Lucas Asplund -06, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg3 jun

P13 1500 M
5.00,54Mio Sörling -05, KFUM ÖrebroUDMHallsberg21 aug
5.01,22Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCSävedalsspelenGöteborg3 jun
5.01,76Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroUDMHallsberg21 aug
5.32,29Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFUDMHallsberg21 aug

P13 60 M HÄCK 0.76
9,70Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCSAYOSollentuna3 jun
10,58Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
10,72Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
11,69Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
12,08Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

P13 60 M HÄCK 0.76 mv
9,49Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg29 jun
11,26Johan Runesson -05, Fjugesta IFTAIF-spelenTranås30 sep

P13 200 M HÄCK 0.68
29,56Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
29,91Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep

P13 HÖJD
1,54Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
1,50Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,43Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
1,40Max Titus -05, Frövi IKNärkespelenHallsberg3 jun
1,26Jon Joelsson -06, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås29 jul
1,24Måns Kareliussén -06, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun

P13 STAV
2,62Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
2,62Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
1,82Noah Simonsson -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep

P13 LÄNGD ZON
5,01Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,98Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,61Max Titus -05, Frövi IKSvealandsTrollbäcken16 sep
4,44Johan Runesson -05, Fjugesta IFTAIF-spelenTranås30 sep
4,39Jon Joelsson -06, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås29 jul
4,36Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
4,36Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
4,34Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
4,29Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,16Noah Simonsson -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

P13 LÄNGD ZON mv
5,05Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

P13 TRESTEG ZON
9,72Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroV MälardalsspelenKöping10 jun
9,66Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
9,35Max Titus -05, Frövi IKSvealandsTrollbäcken15 sep
9,03Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFKMFjugesta19 sep
8,77Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
8,62Johan Runesson -05, Fjugesta IFKMFjugesta19 sep

P13 TRESTEG ZON mv
9,91Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroUDMHallsberg22 aug
9,54Max Titus -05, Frövi IKUDMHallsberg22 aug

P13 KULA 3,0
10,30Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
10,16Hampus Hillding -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
9,97Johan Runesson -05, Fjugesta IFGoliatspelenKil2 sep
9,57Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroTAIF-spelenTranås30 sep
8,71Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
7,88Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroFjugesta14 okt

P13 DISKUS 0,6
34,17Johan Runesson -05, Fjugesta IFGoliatspelenKil2 sep
31,65Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
25,63Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
24,89Liam Haili -06, Wedevågs IFBilmetrospelenFalun19 maj

P13 SLÄGGA 3,0
33,04Johan Runesson -05, Fjugesta IFFjugesta14 okt
27,99Liam Haili -06, Wedevågs IFUDMHallsberg22 aug
25,59Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
21,83Johan Lindkvist -06, Wedevågs IFMoraspelenMora1 sep

P13 SPJUT 400
36,21Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroV MälardalsspelenKöping9 jun
34,88Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
30,68Johan Runesson -05, Fjugesta IFKMFjugesta5 sep
26,35Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroGoliatspelenKil1 sep
25,24Alfons Elmgren Hallinger -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
22,45Liam Haili -06, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
21,70Johan Lindkvist -06, Wedevågs IFGötas Ungd.spelKarlstad22 jul

P11 60 M
9,07Olle Leonardsson -07, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
9,32Arvid Lifgren -09, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
9,32Joshua Harrington -08, Stocksäters IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
9,44Albin Bolin -07, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,46Simon Svartengren -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,63Jonas Bolin -08, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,64Bastian Widlund -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
9,68Ludvig Käll -07, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

P11 200 M
29,83Olle Leonardsson -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
31,49Bastian Widlund -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
31,50Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
32,32Edvin Wallenberg -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
32,98Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga17 jun
33,05August Molin -08, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

P11 400 M
73,83Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala20 maj

P11 600 M
1.53,82Bastian Widlund -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
1.55,66Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroVärmlandsserienKarlskoga12 maj
2.01,81Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
2.02,21Svante Jorstig -08, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
2.05,12Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
2.05,78Danny Frykholm -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
2.08,18Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug

P11 HÖJD
1,31Simon Svartengren -07, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
1,29Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFBilmetrospelenFalun19 maj
1,26Samuel Berglund -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
1,24Hampus Östring -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,20Jonas Bolin -08, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,20Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,19Max Lann -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
1,19Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug

P11 STAV
2,00Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFUDMHallsberg21 aug

P11 LÄNGD ZON
3,90Olle Jendeberg -09, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
3,86Ludvig Käll -07, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
3,77Edvin Wallenberg -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
3,75Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroVärmlandsserienKarlskoga12 maj
3,75Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
3,72Olle Leonardsson -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj

P11 KULA 2,0
8,25Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
8,22Hannes Kindvall -07, Fjugesta IFFjugesta14 okt
7,72Ludvig Käll -07, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
7,56Max Lann -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
6,79Anton Bergsten -09, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
6,43Ludvig Lunander -08, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun
6,42Felix Bjurling -09, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug

P11 DISKUS 0,6
18,18Hannes Kindvall -07, Fjugesta IFFjugesta14 okt

P11 SLÄGGA 2,0
19,46Hannes Kindvall -07, Fjugesta IFFjugesta14 okt

P11 SPJUT 400
20,14Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
18,96Hannes Kindvall -07, Fjugesta IFKMFjugesta5 sep

KVINNOR 100 M
11,66Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCFinnkampenTampere, FIN31 aug
11,70Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroWindsprintSundsvall28 jul
11,89Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
12,04Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
12,54Anna Westher -97, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
12,70Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroÖresundsspelenHelsingborg8 jul
12,87Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
13,02Hanna Aabakken -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
13,06Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna9 jun
13,29Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna9 jun
13,32Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna9 jun
13,42Alva Kojic -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL29 jun

KVINNOR 100 M mv
11,51Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCSMEskilstuna24 aug
11,55Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroSMEskilstuna24 aug
11,82Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroSMEskilstuna24 aug
12,61Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul

KVINNOR 200 M
23,75Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroMeeting Int de Genève Genève, SUI9 jun
24,19Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroSMEskilstuna25 aug
24,41Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCAndalucía Sub23Malaga, ESP23 jun
25,39Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJVMTampere, FIN12 jul
25,93Anna Westher -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
25,95Sandra Wagner -92, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
26,16Hanna Aabakken -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
26,37Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
26,65Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
27,32Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
27,38Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
27,53Alva Kojic -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL1 jul

KVINNOR 200 M mv
23,68Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroFolksam GPSollentuna28 jun
23,83Emma Jansson -97, KFUM ÖrebroFolksam GPSollentuna28 jun
24,33Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCNordiska 19-årsHvidovre, DEN12 aug
25,26Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJNM mångkampJessheim, NOR9 jun
25,64Anna Westher -97, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge17 jun
27,04Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
27,18Alva Kojic -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL1 jul

KVINNOR 300 M
41,59Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFUSMEnskede5 aug
43,36Klara Frykholm -03, Glanshammars IFUDMHallsberg21 aug
43,79Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroUDMHallsberg21 aug

KVINNOR 400 M
57,68Sandra Wagner -92, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
58,71Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
62,70Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul

KVINNOR 800 M
2.23,16Klara Frih -02, Åsbro GoIFUSMEnskede3 aug
2.25,40Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroLjungby MångkampLjungby27 maj
2.26,48Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

KVINNOR 1500 M
5.23,48Marie Dasler -68, IF StartVSMHögby11 aug
5.35,81Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

KVINNOR 3000 M
10.36,26Karin Forsberg -80, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
10.40,56Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
11.25,87Maria Eriksson -76, IF StartNärkespelenHallsberg3 jun
11.50,87Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

KVINNOR 5000 M
17.58,68Josefin Tjernlund -92, OK TisarenDMHallsberg20 jun
18.07,81Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
18.13,42Karin Forsberg -80, KFUM ÖrebroVSMHögby10 aug
18.39,74Åsa Höög -71, Kumla SFDMHallsberg20 jun
19.30,10Maria Eriksson -76, IF StartDMHallsberg20 jun
19.31,06Rebecka Nylin -89, OK TisarenDMHallsberg20 jun
19.33,75Lovisa Persson -91, OK TisarenDMHallsberg20 jun
19.33,81Marie Dasler -68, IF StartDMHallsberg20 jun
19.59,87Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun

KVINNOR 10000 M
37.51,00Karin Forsberg -80, KFUM ÖrebroVSMHögby12 aug
39.18,56Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKDMGlanshammar4 aug
39.25,01Åsa Höög -71, Kumla SFDMGlanshammar4 aug
40.48,85Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKDMGlanshammar4 aug
41.42,27Marie Dasler -68, IF StartVSMHögby12 aug
41.52,39Maria Eriksson -76, IF StartDMGlanshammar4 aug

KVINNOR 10 KM VÄG
36.45Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro7 apr
37.57Karin Forsberg -80, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
38.03Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKStartmilenÖrebro7 apr
38.06Josefin Tjernlund -92, OK TisarenBlodomloppetÖrebro23 aug
38.49Lilian Forsgren -90, OK TisarenBlodomloppetÖrebro23 aug
41.12Cecilia Svedin -76, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro23 aug
41.31Frida Nilsson -85, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro23 aug
41.49Marie Dasler -68, IF StartSM-milenStockholm14 jun
42.03Julia Johnsson -76, Örebro AIKStartmilenÖrebro7 apr
42.06Lovisa Persson -91, OK TisarenBlodomloppetÖrebro23 aug
42.08Maria Eriksson -76, IF StartWedevågloppetVedevåg5 maj
42.29Rebecka Nylin -89, OK TisarenStartmilenÖrebro7 apr
42.34Maria Nordström -81, (Örebro)BlodomloppetÖrebro23 aug
43.06Ida Larsson -90, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro23 aug
43.15Antje Wiksten -75, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro23 aug
Nettotider
42.01Louise Sundström -94, KFUM ÖrebroTjejmilenStockholm1 sep
42.04Maria Eriksson -76, IF StartTjejmilenStockholm1 sep

KVINNOR HALVMARATHON
1.20.12Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroUtrecht MarathonUtrecht, NED18 mar
1.25.52Åsa Höög -71, Kumla SFÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr
1.25.54Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1.30.08Frida Nilsson -85, Örebro AIKNorasjön RuntNora8 sep
1.30.47AnneMarie Eldholm -70, Örebro AIKKungsholmen RuntStockholm5 maj
1.31.01Maja Blom -85, Karlslunds IFÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1.32.06Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr
1.32.07Maria Eriksson -76, IF StartNorasjön RuntNora8 sep
1.32.20Cecilia Svedin -76, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg19 maj
1.33.59Marie Dasler -68, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1.34.04Ingmarie Johansson -64, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg19 maj
1.36.38Antje Wiksten -75, KFUM ÖrebroNorasjön RuntNora8 sep
1.36.49Elin Käll -77, Örebro AIKÖAIK HalvmarathonÖrebro18 apr

KVINNOR MARATHON
2.42.49Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
2.59.33Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKViby MarathonÖstansjö30 jun
3.03.30Åsa Höög -71, Kumla SFSthlm MarathonStockholm2 jun
3.11.37Marie Dasler -68, IF StartMaratón ValenciaValencia, ESP2 dec
3.15.40Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3.26.30Annemarie Eldholm -70, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3.27.34Ingmarie Johansson -64, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3.36.04Emma Ardland -74, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3.42.33Karin Karlsson -76, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3.45.11Elin Käll -77, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun

KVINNOR 100 M HÄCK 0.84
13,58Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJNM mångkampJessheim, NOR9 jun

KVINNOR 400 M HÄCK 0.76
69,14Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

KVINNOR HÖJD
1,74Klara Frykholm -03, Glanshammars IFUSMEnskede4 aug
1,62Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJVMTampere, FIN12 jul
1,58Emma Stenman -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
1,55Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
1,52Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,51Irma Kron -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
1,49Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul
1,48Myra Eriksson -03, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
1,47Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun
1,45Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

KVINNOR STAV
3,45Ebba Blomstrand -00, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
3,44Fanny Bergetoft -96, KFUM ÖrebroHellashoppetSätra19 aug
3,35Emma Johansson -02, Stocksäters IFRuss Schuler InvMurphy, TX23 mar
2,92Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCSvealandsTrollbäcken15 sep
2,90Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMHallsberg21 aug
2,60Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCUDMHallsberg21 aug

KVINNOR STAV skiljehopp
3,00Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMHallsberg21 aug
2,95Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCUDMHallsberg21 aug

KVINNOR LÄNGD
6,07Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCJSMHuddinge4 aug
6,01Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug
5,54Klara Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna2 jun
5,36Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
5,31Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
5,25Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna2 jun
5,08Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
5,05Denise Sandell -94, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås29 jul
4,97Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand22 jul
4,95Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSurbullespelenNorrköping19 aug
4,92Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4,87Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
4,78Sofia Carlberg -01, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun

KVINNOR LÄNGD mv
5,38Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
4,86Klara Frih -02, Åsbro GoIFHIK-kampenJönköping8 sep

KVINNOR TRESTEG
11,64Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
11,51Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
10,89Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
10,59Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
10,34Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMHallsberg22 aug
9,59Nanna Frih -04, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg30 jun

KVINNOR TRESTEG mv
11,86Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
11,17Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
9,80Nanna Frih -04, Åsbro GoIFUDMHallsberg22 aug

KVINNOR KULA 4,0
13,07Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
8,77Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroCastoramaGlanshammar23 sep
8,12Jenny Nilsson -96, Fjugesta IFFjugesta14 okt

KVINNOR DISKUS 1,0
30,75Alice Nilsson -00, Thorengruppen TFCBoregalanTorsby19 maj
29,54Sabine Steen -97, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
24,92Emelie Lindgren -02, IFK NoraEast Sweden GamesLinköping27 maj
24,17Denise Sandell -94, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
22,76Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
22,57Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCVårkastetBålsta12 maj
22,05Josefine Larsson -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

KVINNOR SLÄGGA 4,0
54,79Sabine Steen -97, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika29 jul
49,65Josefine Larsson -98, Glanshammars IFSMEskilstuna26 aug
43,24Alice Nilsson -00, Thorengruppen TFCStjärnspelenArvika29 jul
24,88Jenny Nilsson -96, Fjugesta IFFjugesta14 okt

KVINNOR SPJUT 600
53,60Elisabeth Lithell -90, KFUM ÖrebroFolksam GPSollentuna28 jun
49,09Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroNordiska 19-årsHvidovre, DEN12 aug
39,18Eunice Nilsson -98, Thorengruppen TFCBottnarydskastetBottnaryd17 jun
28,01Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroKastkvaletÖrebro23 maj
23,12Jenny Nilsson -96, Fjugesta IFFjugesta14 okt
22,70Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroKastkvaletÖrebro23 maj
22,09Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroCastoramaGlanshammar23 sep

KVINNOR VIKT 9,08
6,43Ulrika Lindgren -76, IFK NoraVSMHögby10 aug

KVINNOR SJUKAMP
5638pIda Thunberg -99, KFUM ÖrebroJNM mångkampJessheim, NOR10 jun

F19 100 M
11,66Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCFinnkampenTampere, FIN31 aug
12,04Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun

F19 100 M mv
11,51Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCSMEskilstuna24 aug

F19 200 M
24,41Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCAndalucía Sub23Malaga, ESP23 jun
25,39Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJVMTampere, FIN12 jul

F19 200 M mv
24,33Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCNordiska 19-årsHvidovre, DEN12 aug
25,26Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJNM mångkampJessheim, NOR9 jun

F19 800 M
2.25,40Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroLjungby MångkampLjungby27 maj

F19 100 M HÄCK 0.84
13,58Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJNM mångkampJessheim, NOR9 jun

F19 HÖJD
1,62Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJVMTampere, FIN12 jul

F19 STAV
3,45Ebba Blomstrand -00, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

F19 LÄNGD
6,07Fanny Runheim -99, Thorengruppen TFCJSMHuddinge4 aug
6,01Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJSMHuddinge4 aug

F19 KULA 4,0
13,07Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

F19 DISKUS 1,0
30,75Alice Nilsson -00, Thorengruppen TFCBoregalanTorsby19 maj

F19 SLÄGGA 4,0
43,24Alice Nilsson -00, Thorengruppen TFCStjärnspelenArvika29 jul

F19 SPJUT 600
49,09Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroNordiska 19-årsHvidovre, DEN12 aug
28,01Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroKastkvaletÖrebro23 maj
22,70Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroKastkvaletÖrebro23 maj

F19 SJUKAMP
5638pIda Thunberg -99, KFUM ÖrebroJNM mångkampJessheim, NOR10 jun

F17 100 M
12,70Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroÖresundsspelenHelsingborg8 jul
13,06Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna9 jun
13,29Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna9 jun
13,32Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna9 jun
13,42Alva Kojic -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL29 jun
13,91Maja Persson -02, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
13,93Hannah Eriksson -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
14,20Klara Frih -02, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
14,24Sofie Fransson -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
14,29Julia Widén -02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

F17 100 M mv
12,61Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul

F17 200 M
26,65Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås28 jul
27,38Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
27,53Alva Kojic -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL1 jul
28,63Klara Frih -02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg1 jul
28,94Hannah Eriksson -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg1 jul
29,05Julia Widén -02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
29,67Maja Persson -02, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

F17 200 M mv
27,04Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
27,18Alva Kojic -01, KFUM ÖrebroDöv-UEMSofia, BUL1 jul

F17 400 M
62,70Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroGötas Ungd.spelKarlstad22 jul

F17 800 M
2.23,16Klara Frih -02, Åsbro GoIFUSMEnskede3 aug

F17 1500 M HINDER 0.76
6.35,01Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

F17 100 M HÄCK 0.76
15,57Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede5 aug

F17 300 M HÄCK 0.76
46,67Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCUSMEnskede3 aug
54,13Hannah Eriksson -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg29 jun

F17 HÖJD
1,58Emma Stenman -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
1,45Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj

F17 STAV
3,35Emma Johansson -02, Stocksäters IFRuss Schuler InvMurphy, TX23 mar

F17 LÄNGD
5,36Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
5,31Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
5,08Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
4,78Sofia Carlberg -01, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
4,52Lisa Ljung -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun
4,35Hannah Eriksson -02, Thorengruppen TFCMälarspelenEskilstuna9 jun
4,26Lisa Kareliussén -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun

F17 LÄNGD mv
5,38Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSvealandscupenSätra20 maj
4,86Klara Frih -02, Åsbro GoIFHIK-kampenJönköping8 sep

F17 TRESTEG
10,59Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul

F17 KULA 4,0
7,21Emelie Lindgren -02, IFK NoraNärkespelenHallsberg3 jun

F17 KULA 3,0
9,59Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCStjärnspelenArvika28 jul
8,89Emelie Lindgren -02, IFK NoraFjugesta14 okt

F17 DISKUS 1,0
24,92Emelie Lindgren -02, IFK NoraEast Sweden GamesLinköping27 maj
22,57Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCVårkastetBålsta12 maj

F17 SLÄGGA 3,0
29,69Sofie Fransson -02, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
24,86Emelie Lindgren -02, IFK NoraFjugesta14 okt
24,33Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCFjugesta14 okt
19,07Amira Musa -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug

F17 SPJUT 500
29,54Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
26,01Matilda Eklind -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
24,81Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara19 aug
21,13Emelie Lindgren -02, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar26 maj

F15 80 M
10,27Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,40Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna2 jun
10,44Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,87Linnéa Bolin -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
10,91Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun
11,00Elin Wallin -03, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
11,12Melinda Qwarforth -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
11,19Nanna Frih -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
11,36Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul
11,88Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar26 maj

F15 80 M mv
10,79Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun
11,08Melinda Qwarforth -04, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

F15 100 M
12,87Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

F15 200 M
27,32Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
29,29Nanna Frih -04, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar26 maj

F15 300 M
41,59Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFUSMEnskede5 aug
43,13Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
43,36Klara Frykholm -03, Glanshammars IFUDMHallsberg21 aug
47,09Nanna Frih -04, Åsbro GoIFUDMHallsberg21 aug

F15 600 M
1.47,32Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSM mångkampUddevalla9 sep

F15 800 M
2.46,28Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj

F15 80 M HÄCK 0.76
12,48Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
12,54Klara Frykholm -03, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
13,05Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSävedalsspelenGöteborg2 jun
13,49Melinda Qwarforth -04, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
13,51Myra Eriksson -03, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
13,83Irma Kron -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
13,87Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
13,89Elin Wallin -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun
14,04Linnéa Bolin -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun
15,34Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun

F15 80 M HÄCK 0.76 mv
15,23Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun

F15 300 M HÄCK 0.76
46,08Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFUSMEnskede4 aug
52,99Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
54,83Nanna Frih -04, Åsbro GoIFUDMHallsberg22 aug

F15 HÖJD
1,74Klara Frykholm -03, Glanshammars IFUSMEnskede4 aug
1,55Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
1,52Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,51Irma Kron -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
1,49Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul
1,48Myra Eriksson -03, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
1,39Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFSvealandsTrollbäcken16 sep
1,38Linnéa Bolin -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun

F15 STAV
2,92Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCSvealandsTrollbäcken15 sep
2,90Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMHallsberg21 aug
2,60Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCUDMHallsberg21 aug
2,32Stella Stenman -04, Thorengruppen TFCSvealandsTrollbäcken15 sep

F15 STAV skiljehopp
3,00Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMHallsberg21 aug
2,95Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCUDMHallsberg21 aug

F15 LÄNGD
5,54Klara Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna2 jun
5,25Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna2 jun
4,97Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand22 jul
4,95Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSurbullespelenNorrköping19 aug
4,92Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4,63Nanna Frih -04, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
4,60Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
4,50Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFSvealandsTrollbäcken16 sep
4,29Linnéa Bolin -04, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun
4,23Irma Kron -04, Åsbro GoIFSandviken5 aug

F15 TRESTEG
11,51Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
10,89Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
10,34Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMHallsberg22 aug
9,59Nanna Frih -04, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg30 jun

F15 TRESTEG mv
11,86Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
11,17Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås28 jul
9,80Nanna Frih -04, Åsbro GoIFUDMHallsberg22 aug
9,07Irma Kron -04, Åsbro GoIFKMAskersund4 sep

F15 KULA 3,0
12,68Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSvealandsTrollbäcken16 sep
10,61Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCVårkastetBålsta12 maj
9,46Iris Norlander -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
8,60Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSM mångkampUddevalla8 sep
8,18Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
7,56Elin Wallin -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun
7,27Irma Kron -04, Åsbro GoIFSandviken5 aug

F15 DISKUS 0,75
38,18Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSvealandsTrollbäcken15 sep
25,90Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
22,45Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFKMAskersund4 sep
18,18Nanna Frih -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun

F15 SLÄGGA 3,0
42,32Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCÖrebro7 jun
41,11Julia Runesson -03, Thorengruppen TFCVU-spelenGöteborg30 jun
39,72Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj
31,23Stella Stenman -04, Thorengruppen TFCÖrebro7 jun
27,55Irma Kron -04, Åsbro GoIFKMAskersund4 sep
23,08Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj

F15 SPJUT 500
45,66Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSvealandsTrollbäcken15 sep
24,02Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFVårkastetBålsta12 maj
22,21Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala20 maj
20,82Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCÖrebro13 maj
20,38Iris Norlander -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar9 jun
19,81Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFKMAskersund6 sep
19,38Klara Frykholm -03, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
18,28Linnéa Bolin -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
17,57Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSM mångkampUddevalla9 sep

F15 SEXKAMP
3258pTindra Frykholm -03, Glanshammars IFSM mångkampUddevalla9 sep
2073pIrma Kron -04, Åsbro GoIFSandviken5 aug

F13 60 M
8,64Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
8,81Elin Simonsson-Rodefors -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
8,95Rut Ahlstrand -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,09Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,09Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
9,10Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
9,16Elina Stageklint -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,25Maja Söderquist -06, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
9,26Eowyn Svahn -05, Wedevågs IFLudvikaspelenLudvika6 jun
9,27Stella Önander -06, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun

F13 200 M
28,45Rut Ahlstrand -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
29,11Linnea Nevry -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
29,45Filippa Bergdahl -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
30,05Tilde Söberg-Lager -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
30,67Ebba Wessman -05, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar26 maj
30,70Sara Persson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
30,81Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
31,51Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
31,64Elin Simonsson-Rodefors -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
31,88Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFUDMHallsberg21 aug

F13 600 M
2.04,13Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
2.10,02Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan26 aug

F13 800 M
2.53,50Tilde Söberg-Lager -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
2.54,82Ronja Lind -06, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun

F13 2000 M
7.30,47Elin Freed -06, Glanshammars IFGurkspelenVästerås29 jul

F13 60 M HÄCK 0.68
11,14Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
11,47Maja Söderquist -06, Fjugesta IFNärkespelenHallsberg3 jun
11,74Maja Särnholm -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
12,12Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
12,32Stella Önander -06, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
13,65Stella Holmquist -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

F13 200 M HÄCK 0.68
34,99Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken15 sep
35,06Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFSvealandsTrollbäcken15 sep
36,30Maja Söderquist -06, Fjugesta IFUDMHallsberg22 aug

F13 HÖJD
1,47Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun
1,32Sara Persson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1,31Maja Söderquist -06, Fjugesta IFNärkespelenHallsberg3 jun

F13 LÄNGD ZON
4,53Elin Jakobsson -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,50Elina Stageklint -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
4,48Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,42Rut Ahlstrand -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
4,24Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
4,21Eowyn Svahn -05, Wedevågs IFLudvikaspelenLudvika6 jun
4,16Maja Söderquist -06, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
4,10Elin Simonsson-Rodefors -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
4,10Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
4,08Sara Persson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul

F13 TRESTEG ZON
9,16Klara Pettersson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg30 jun
8,79Maja Söderquist -06, Fjugesta IFUDMHallsberg22 aug

F13 TRESTEG ZON mv
8,81Maja Söderquist -06, Fjugesta IFUDMHallsberg22 aug

F13 KULA 2,0
9,49Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
8,60Emelie Bäckström -05, Fjugesta IFKMFjugesta3 sep
8,30Ilva Gunnarsson -05, Glanshammars IFSvealandsTrollbäcken16 sep
8,03Klara Pettersson -05, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg1 jul
7,70Linnea Nevry -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
7,70Sara Persson -05, KFUM ÖrebroSvealandsTrollbäcken16 sep
7,56Stella Önander -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
7,45Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug

F13 DISKUS 0,6
21,37Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFSvealandsTrollbäcken15 sep
20,13Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroFjugesta14 okt
18,50Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
17,34Stella Önander -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun

F13 SLÄGGA 2,0
27,10Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroFjugesta14 okt
24,48Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFKMAskersund4 sep
16,15Ilva Gunnarsson -05, Glanshammars IFSvealandsTrollbäcken16 sep

F13 SPJUT 400
16,74Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
15,20Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFKMAskersund6 sep
14,76Stella Holmquist -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
14,35Stella Önander -06, KFUM ÖrebroKastkvaletÖrebro23 maj
14,14Emelie Bäckström -05, Fjugesta IFKMFjugesta5 sep

F11 60 M
8,69Kayla Collin -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
9,23Tuva Frih -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
9,28Ebba Lindén -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
9,61Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,65Chanelle Falck -09, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
9,76Alice Lundström -07, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
9,76Wilma Wessman -08, Frövi IKNobelspelenKarlskoga17 jun

F11 200 M
29,47Kayla Collin -07, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar26 maj
31,37Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
31,92Wilma Wessman -08, Frövi IKNobelspelenKarlskoga17 jun
32,70Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
33,50Frida Arenvang -08, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand22 jul
33,85Julia Karlsson -07, Fjugesta IFNobelspelenKarlskoga17 jun
33,89Frida Sävenstrand -07, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj

F11 400 M
69,82Kayla Collin -07, Åsbro GoIFGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
72,55Frida Arenvang -08, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul

F11 600 M
1.53,28Kayla Collin -07, Åsbro GoIFSandviken5 aug
1.58,77Frida Arenvang -08, Wedevågs IFGurkspelenVästerås28 jul
1.59,09Tuva Frih -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
2.02,78Alice Lundström -07, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg3 jun
2.03,72Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
2.08,10Kim Semstrand -07, IFK NoraKilsbergskampenGarphyttan26 aug
2.13,04Ella Lindgren -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug

F11 HÖJD
1,43Kayla Collin -07, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,28Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,26Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug
1,24Wilma Wessman -08, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,20Alva Sundqvist -08, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,20Wilma Larsson -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
1,16Noomi Ericsson -07, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar26 maj

F11 LÄNGD ZON
4,36Kayla Collin -07, Åsbro GoIFGötas Ungd.spelKarlstad22 jul
3,92Tuva Frih -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg3 jun
3,72Wilma Larsson -07, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg3 jun
3,72Ebba Lindén -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
3,68Wilma Wessman -08, Frövi IKNobelspelenKarlskoga17 jun
3,59Olivia Okara -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar26 maj
3,59Frida Arenvang -08, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug

F11 TRESTEG ZON
7,98Tuva Frih -07, Åsbro GoIFKMAskersund4 sep

F11 KULA 2,0
9,44Julia Karlsson -07, Fjugesta IFFjugesta14 okt
7,02Amanda Sjöberg -07, Fjugesta IFKMFjugesta3 sep
6,97Kayla Collin -07, Åsbro GoIFSandviken5 aug
6,67Frida Sävenstrand -07, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar26 maj
6,62Amanda Sjöberg -07, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
6,27Frida Arenvang -08, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand21 jul
6,15Ebba Niemelä -09, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg3 jun

F11 DISKUS 0,6
18,65Julia Karlsson -07, Fjugesta IFFjugesta14 okt
13,76Signe Spännar -07, IFK NoraFjugesta14 okt

F11 SLÄGGA 2,0
20,69Julia Karlsson -07, Fjugesta IFFjugesta14 okt
13,23Signe Spännar -07, IFK NoraFjugesta14 okt

F11 SPJUT 400
19,17Kayla Collin -07, Åsbro GoIFKMAskersund6 sep
18,31Julia Karlsson -07, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
17,06Frida Arenvang -08, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan26 aug
13,07Tuva Frih -07, Åsbro GoIFKMAskersund6 sep
11,89Ingrid Steinberga -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan26 aug

F11 FEMKAMP
3772pKayla Collin -07, Åsbro GoIFSandviken5 aug