Närkesstatistik utomhus 1999

MÄN 60 M
7,39 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Lerum 22 aug
7,40 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Lerum 22 aug
7,41 Patrik Tellgren -74 KFUM Örebro Örebro 30 jul
7,54 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Örebro 30 jul

MÄN 100 M
11,03 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Sundsvall 13 aug
11,30 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Garphyttan 3 jul
11,31 Patrik Tellgren -74 KFUM Örebro Örebro 23 jun
11,52 Björn Sund -74 KFUM Örebro Örebro 23 jun
11,63 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Örebro 23 jun
11,66 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Örebro 23 jun
11,69 Mattias Örlén -83 IFK Nora Stockholm 17 sep
11,73 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Örebro 23 jun
11,76 Tomas Uhr -66 KFUM Örebro Örebro 23 jun
11,77 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Norrköping 21 aug
11,79 Andreas Nordström -80 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
11,98 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Örebro 23 jun
11,99 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj
12,05 Per Larsson -84 Garphyttans IF Göteborg 19 jun
12,29 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Kil 7 aug
12,30 Roy Doss -81 KFUM Örebro Örebro 23 jun
Medvind:
12,23 Roy Doss -81 KFUM Örebro Nyköping 12 sep

MÄN 150 M
17,74 Daniel Sandberg -78 Frövi IK Lerum 22 aug

MÄN 200 M
22,16 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Västerås 31 jul
22,80 Patrik Tellgren -74 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
23,29 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Stockholm 21 jul
23,55 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Helsingborg 10 jul
23,57 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Sollentuna 29 maj
23,65 Mattias Örlén -83 IFK Nora Eskilstuna 5 jun
23,87 Roy Doss -81 KFUM Örebro Sollentuna 29 maj
25,40 Johan Roth -82 Stocksäters IF Göteborg 20 jun
25,48 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Västerås 11 sep
25,80 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
Medvind:
21,96 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Västerås 31 jul
23,34 Mattias Örlén -83 IFK Nora Örebro 15 jun

MÄN 300 M
34,65 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Stockholm 13 maj
36,41 Patrik Tellgren -74 KFUM Örebro Stockholm 13 maj
37,14 Björn Sund -74 KFUM Örebro Stockholm 13 maj
38,76 Roy Doss -81 KFUM Örebro Nyköping 12 sep

MÄN 400 M
48,83 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Norrköping 21 jul
52,31 Tommy Björnqvist -58 Sköllersta IF Stockholm 23 jul
52,89 Roy Doss -81 KFUM Örebro Kil 7 aug
53,75 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj
54,97 Johannes Gustavsson -80 Fjugesta IF Örebro 16 jun
Manuell tid:
52,9m Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Uppsala 5 jun

MÄN 800 M
1.58,03 Fredrik Grönvall -74 KFUM Örebro Örebro 30 jul
2.01,00 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Kil 8 aug
2.02,26 Lars Jönsson -72 KFUM Örebro Örebro 15 jun
2.02,34 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Örebro 15 jun
2.03,46 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Västerås 30 jul
2.04,80 Anders Grönvall -70 KFUM Örebro Örebro 15 jun
2.05,80 Kjell-Arne Sjögren -61 Glanshammars IF Örebro 15 jun
2.10,25 Palle Storm -77 Glanshammars IF Örebro 15 jun
2.10,80 Roy Doss -81 KFUM Örebro Örebro 15 jun
2.11,98 Johannes Soldal -85 KFUM Örebro Helsingborg 11 jul

MÄN 1500 M
4.03,38 Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Kvarnsveden 24 maj
4.07,02 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Örebro 16 jun
4.07,71 Fredrik Grönvall -74 KFUM Örebro Örebro 16 jun
4.11,40 Anders Grönvall -70 KFUM Örebro Jönköping 29 maj
4.15,22 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Göteborg 19 jun
4.18,76 Kjell-Arne Sjögren -61 Glanshammars IF Örebro 16 jun
4.27,68 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Västerås 1 aug

MÄN 3000 M
8.51,7m Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Norrköping 21 jul
9.02,3m Lars Jönsson -72 KFUM Örebro Norrköping 21 jul
9.05,11 Kjell-Arne Sjögren -61 Glanshammars IF Norrköping 15 maj
9.05,15 Anders Grönvall -70 KFUM Örebro Jönköping 2 jun
9.30,80 Fredrik Djupström -68 Glanshammars IF Eskilstuna 5 jun

MÄN 5000 M
15.20,37 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Örebro 23 jun
15.23,90 Lars Jönsson -72 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
15.25,49 Kjell-Arne Sjögren -61 Glanshammars IF Örebro 23 jun
15.34,20 Fredrik Grönvall -74 KFUM Örebro Örebro 23 jun
15.54,41 Mathias Pettersson -78 Kumla SF Örebro 23 jun
16.23,80 Mikael Kroon -67 IF Start Örebro 23 jun
16.47,67 Jan Sundelius -65 IF Spartacus Örebro 23 jun
16.56,85 Bertil Sundin -72 Örebro AIK Örebro 23 jun
17.08,67 Fredrik Djupström -68 Glanshammars IF Örebro 23 jun

MÄN 10000 M
32.46,82 Johan Stunz -76 KFUM Örebro Örebro 30 jul
33.22,92 Jonas Jonsson -74 KFUM Örebro Örebro 30 jul
33.34,49 Anders Grönvall -70 KFUM Örebro Örebro 30 jul
35.20,16 Bengt Björklund -65 IF Start Örebro 30 jul
35.28,64 Lars Johansson -55 IF Start Örebro 30 jul
36.01,87 Fredrik Djupström -68 Glanshammars IF Örebro 30 jul

MÄN HALVMARATHON
1.10.38 Stefan Gustafsson -66 Örebro AIK Tibro 21 aug
1.14.24 Lars Johansson -55 IF Start Göteborg 8 maj
1.14.57 Mathias Pettersson -78 Kumla SF Göteborg 8 maj
1.16.03 Bertil Sundin -72 Örebro AIK Stockholm 12 sep
1.17.30 Fredrik Djupström -68 Glanshammars IF Nora 18 sep
1.17.52 Jan Sundelius -65 IF Spartacus Mariehamn, FIN 24 okt
1.18.14 Miguel Martinez -53 IF Start Nora 18 sep
1.18.37 Tomas Eklund -67 Örebro AIK Nora 18 sep
1.19.24 Johan Hagerlund -67 Åsbro GoIF Göteborg 8 maj

MÄN MARATHON
2.35.12 Stefan Gustafsson -66 Örebro AIK Amsterdam, NED 17 okt
2.39.16 Lars Johansson -55 IF Start Stockholm 6 jun
2.50.57 Miguel Martinez -53 IF Start Stockholm 6 jun
2.52.39 Tomas Eklund -67 Örebro AIK Stockholm 6 jun
2.57.39 Patrik Thielebeule -68 Fellingsbro AIK Stockholm 6 jun
2.58.33 Fredrik Haglund -70 IFK Nora Stockholm 6 jun
3.02.58 Stefan Hellquist -78 Brevens IF Stockholm 6 jun

MÄN 3000 M HINDER
10.00,55 Lars Jönsson -72 KFUM Örebro Kvarnsveden 24 maj

MÄN 110 M HÄCK
14,91 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
16,21 Björn Sund -74 KFUM Örebro Örebro 16 jun
16,68 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Uppsala 4 jul
Medvind:
15,78 Björn Sund -74 KFUM Örebro Garphyttan 3 jul

MÄN 400 M HÄCK
52,45 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Helsingborg 9 jul

MÄN HÖJD
1,93 Tobias Björling -75 Frövi IK Uppsala 16 jun
1,93 Jerker Porat -78 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
1,85 Björn Sund -74 KFUM Örebro Örebro 23 jun
1,85 Erik Larsson -80 Vretstorps IF Örebro 23 jun
1,75 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 29 aug
1,71 Dennis Östman -82 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
1,69 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Västerås 11 sep
1,63 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
1,61 Patrik Haginge -85 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul

MÄN STAV
4,40 Kaj Eklund -82 Stocksäters IF Malmö 22 aug
3,70 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Örebro 30 jul
3,20 Kurt Eklund -47 Stocksäters IF Örebro 30 jul
2,75 Pär Eriksson -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug

MÄN LÄNGD
6,58 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Örebro 23 jun
6,42 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Örebro 23 jun
6,36 Mattias Örlén -83 IFK Nora Stockholm 19 sep
6,26 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Sköllersta 6 jul
6,23 Björn Sund -74 KFUM Örebro Örebro 23 jun
6,12 Per Larsson -84 Garphyttans IF Örebro 23 jun
6,00 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vedevåg 26 sep
5,80 Roy Doss -81 KFUM Örebro Örebro 23 jun
5,77 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Örebro 23 jun
5,65 Fredrik Enblom -77 KFUM Örebro Örebro 23 jun
Medvind:
6,80 Erik Henrysson -79 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
6,58 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
6,15 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug
6,15 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
5,95 Roy Doss -81 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
5,88 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
5,73 Dennis Östman -82 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug

MÄN TRESTEG
13,09 Björn Sund -74 KFUM Örebro Örebro 16 jun
12,70 Jan-Åke Andersson -69 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
12,60 Erik Larsson -80 Vretstorps IF Vretstorp 29 aug
12,54 Palle Storm -77 Glanshammars IF Örebro 16 jun
12,32 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Örebro 16 jun
12,14 Jerker Porat -78 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
11,90 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
11,68 Dennis Östman -82 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
Medvind:
13,35 Björn Sund -74 KFUM Örebro Kvarnsveden 24 maj

MÄN KULA
18,74 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Walnut, CA 18 apr
13,47 Mats Andréasson -73 Sköllersta IF Örebro 15 jun
12,95 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Örebro 15 jun
12,07 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Motala 13 maj
10,88 Fredrik Stenman -71 KFUM Örebro Vretstorp 11 sep
10,43 Johan Rosén -78 Glanshammars IF Örebro 15 jun
Obekräftat:
18,84 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Walnut, CA 30 apr

MÄN DISKUS
53,70 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Bottnaryd 18 jul
40,16 Mats Andréasson -73 Sköllersta IF Fjugesta 8 jun
39,20 Fredrik Roos -77 KFUM Örebro Motala 13 maj
33,67 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Örebro 15 jun
32,28 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Mora 3 jul
30,30 Jörgen Holm -57 Vretstorps IF Vretstorp 20 jul
Obekräftat:
55,80 Anders Holmström -78 KFUM Örebro USA 23 maj

MÄN SLÄGGA
59,00 Anders Holmström -78 KFUM Örebro San Francisco 14 maj
42,68 Mats Andréasson -73 Sköllersta IF Tranås 26 sep
36,65 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Tranås 26 sep
34,10 Fredrik Stenman -71 KFUM Örebro Vretstorp 11 sep
31,70 Patrik Anshelm -67 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
31,37 Kent Granberg -68 Vretstorps IF Vretstorp 20 jul

MÄN SPJUT
56,09 Vesa Rontti -72 Stocksäters IF Eskilstuna 5 jun
52,21 Fredrik Stenman -71 KFUM Örebro Vretstorp 11 sep
46,90 Patrik Anshelm -67 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
46,90 Pär Eriksson -82 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug
45,85 Per Lindberg -77 KFUM Örebro Örebro 16 jun
41,35 Roine Söderlund -78 Sköllersta IF Mora 3 jul
40,63 Mats Andréasson -73 Sköllersta IF Vretstorp 11 sep
39,60 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Linköping 28 sep

MÄN VIKT 15 KG
18,35 Anders Holmström -78 KFUM Örebro Sköllersta 6 jul
13,55 Mats Andréasson -73 Sköllersta IF Sköllersta 6 jul
12,52 Patrik Lööw -73 Sköllersta IF Sköllersta 6 jul

P18 60 M
7,85 Kaj Eklund -82 Stocksäters IF Örebro 30 jul
7,95 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Örebro 30 jul

P18 100 M
11,03 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Sundsvall 13 aug
11,66 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Örebro 23 jun
11,99 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj
12,29 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Kil 7 aug
12,30 Roy Doss -81 KFUM Örebro Örebro 23 jun
12,45 Kaj Eklund -82 Stocksäters IF Örebro 23 jun
12,52 Johan Roth -82 Stocksäters IF Örebro 23 jun
12,72 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
Medvind:
12,23 Roy Doss -81 KFUM Örebro Nyköping 12 sep

P18 200 M
22,16 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Västerås 31 jul
23,57 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Sollentuna 29 maj
23,87 Roy Doss -81 KFUM Örebro Sollentuna 29 maj
25,40 Johan Roth -82 Stocksäters IF Göteborg 20 jun
25,80 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
Medvind:
21,96 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Västerås 31 jul

P18 300 M
34,65 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Stockholm 13 maj
38,76 Roy Doss -81 KFUM Örebro Nyköping 12 sep

P18 400 M
48,83 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Norrköping 21 jul
52,89 Roy Doss -81 KFUM Örebro Kil 7 aug
53,75 Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj
Manuella tider:
52,9m Peter Eriksson -81 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
58,6m Thomas Andersson -81 Storådalens SK Mora 3 jul

P18 800 M
2.01,00 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Kil 8 aug
2.03,46 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Västerås 30 jul
2.10,80 Roy Doss -81 KFUM Örebro Örebro 15 jun

P18 1500 M
4.15,22 Björn Dahlgren -81 KFUM Örebro Göteborg 19 jun
4.27,68 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Västerås 1 aug

P18 5000 M
17.24,23 Thomas Andersson -81 Storådalens SK Örebro 23 jun
17.52,61 Andreas Pettersson -81 Kumla SF Örebro 23 jun

P18 110 M HÄCK
14,30 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Sundsvall 14 aug

P18 300 M HÄCK
36,94 Mikael Jakobsson -81 KFUM Örebro Sundsvall 15 aug

P18 HÖJD
1,71 Dennis Östman -82 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
1,63 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug

P18 STAV
4,40 Kaj Eklund -82 Stocksäters IF Malmö 22 aug
2,75 Pär Eriksson -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug

P18 LÄNGD
6,00 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vedevåg 26 sep
5,80 Roy Doss -81 KFUM Örebro Örebro 23 jun
5,77 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Örebro 23 jun
Medvind:
6,15 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
5,95 Roy Doss -81 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
5,88 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
5,73 Dennis Östman -82 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug

P18 TRESTEG
11,90 Mattias Bååk -82 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
11,68 Dennis Östman -82 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug

P18 KULA 6,25
9,44 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
9,15 Pär Eriksson -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
9,12 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug

P18 DISKUS 1,75
25,91 Patrik Lado -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
25,71 Pär Eriksson -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
25,70 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug

P18 SPJUT 800
46,90 Pär Eriksson -82 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug
32,52 Roy Lilja -82 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug

P16 100 M
11,69 Mattias Örlén -83 IFK Nora Stockholm 17 sep
12,05 Per Larsson -84 Garphyttans IF Göteborg 19 jun

P16 200 M
23,65 Mattias Örlén -83 IFK Nora Eskilstuna 5 jun
Medvind:
23,34 Mattias Örlén -83 IFK Nora Örebro 15 jun

P16 800 M
2.13,28 Erik Gustavsson -84 IFK Nora Härnösand 14 aug
2.13,30 Martin de Souza -83 KFUM Örebro Sollentuna 29 maj
2.20,13 Markus Hansson -83 Glanshammars IF Örebro 15 jun
2.20,26 Kristoffer Soldal -84 KFUM Örebro Helsingborg 9 jul

P16 1500 M
4.37,24 Martin de Souza -83 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj

P16 HÖJD
1,75 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 29 aug
1,55 Daniel Ståhl -84 Garphyttans IF Garphyttan 3 jul

P16 LÄNGD
6,36 Mattias Örlén -83 IFK Nora Stockholm 19 sep
6,12 Per Larsson -84 Garphyttans IF Örebro 23 jun
Medvind:
6,15 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug

P16 KULA 5,5
13,15 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug

P16 DISKUS 1,5
32,73 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug

P16 SLÄGGA 5,5
26,64 Per Larsson -84 Garphyttans IF Vretstorp 29 aug

P16 SPJUT 600
48,18 Per Larsson -84 Garphyttans IF Stockholm 19 sep

P14 60 M
7,93 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Örebro 30 jul
8,32 Daniel Doyle -86 Stocksäters IF Örebro 30 jul
8,52 Jonathan Waern -86 Stocksäters IF Örebro 30 jul
8,55 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Glanshammar 16 maj

P14 80 M
10,44 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug
10,53 Patrik Haginge -85 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
10,62 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
10,63 Fredrik Johansson -86 Fjugesta IF Västerås 11 sep
10,65 Daniel Doyle -86 Stocksäters IF Kil 7 aug
10,69 Johannes Soldal -85 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
10,98 Jonathan Waern -86 Stocksäters IF Västerås 11 sep
11,34 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
11,45 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Västerås 1 aug
11,54 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
Medvind:
10,76 Jonathan Waern -86 Stocksäters IF Katrineholm 13 jun
Manuell tid:
10,1m Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Fjugesta 21 aug

P14 100 M
13,01 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Glanshammar 16 maj
13,02 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,85 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Örebro 23 jun

P14 200 M
25,48 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Västerås 11 sep
26,93 Fredrik Johansson -86 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
27,67 Daniel Doyle -86 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug
27,75 Jonathan Waern -86 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug
29,26 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
Medvind:
26,57 Fredrik Johansson -86 Fjugesta IF Garphyttan 3 jul
27,11 Johannes Soldal -85 KFUM Örebro Garphyttan 3 jul
29,14 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Garphyttan 3 jul

P14 800 M
2.11,98 Johannes Soldal -85 KFUM Örebro Helsingborg 11 jul
2.31,70 David Åqvist -86 KFUM Örebro Västerås 11 sep
2.32,80 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Örebro 30 jul

P14 1000 M
3.26,9m Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Fjugesta 21 aug

P14 80 M HÄCK
13,08 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Göteborg 19 jun
14,43 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Västerås 31 jul
14,57 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug
14,94 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Västerås 31 jul
Medvind:
14,14 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Garphyttan 3 jul
14,67 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Garphyttan 3 jul

P14 HÖJD
1,69 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Västerås 11 sep
1,61 Patrik Haginge -85 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
1,50 Johan Andersson -86 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
1,48 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Glanshammar 16 maj
1,46 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
1,45 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Eskilstuna 6 jun
1,45 Jonathan Waern -86 Stocksäters IF Kil 7 aug

P14 LÄNGD ZON
5,61 Patrik Haginge -85 KFUM Örebro Helsingborg 9 jul
5,45 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Vedevåg 15 aug
5,23 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Glanshammar 16 maj
5,10 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Västerås 11 sep
4,85 Jonathan Waern -86 Stocksäters IF Västerås 31 jul
4,77 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Västerås 19 sep
4,49 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Garphyttan 4 jul
4,42 David Åqvist -86 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
4,40 Daniel Doyle -86 Stocksäters IF Katrineholm 13 jun
Medvind:
4,54 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
4,45 Daniel Doyle -86 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
4,45 David Åqvist -86 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug

P14 STAV
2,25 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vedevåg 21 sep
2,20 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Västerås 11 sep

P14 TRESTEG ZON
11,37 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
11,25 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
11,17 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj
10,62 Patrik Haginge -85 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
9,98 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
9,72 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Gävle 3 jul
Medvind:
10,00 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Gävle 3 jul

P14 KULA 4,0
11,45 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
10,43 Tim Greneby -85 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug
10,27 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Västerås 11 sep
9,21 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vedevåg 26 sep
8,13 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Gävle 4 jul

P14 DISKUS 1,0
31,55 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vedevåg 20 sep
27,90 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
26,65 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Västerås 11 sep
25,80 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Glanshammar 16 maj

P14 SLÄGGA 4,0
29,44 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug

P14 SPJUT 600
40,48 Niklas Gärdefors -86 KFUM Örebro Västerås 1 aug
35,45 Patrik Haginge -85 KFUM Örebro Helsingborg 11 jul
34,57 Torbjörn Sörman -86 Wedevågs IF Västerås 1 aug
30,10 Andreas Otterling -86 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
30,10 Mikael Lindberg -86 Wedevågs IF Västerås 19 sep
24,76 Andreas Pettersson -85 Garphyttans IF Garphyttan 4 jul

P12 60 M
8,64 Mattias Lundin -87 KFUM Örebro Kil 7 aug
8,88 Patrik Zetterman -87 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
8,95 Per Melin-87 IFK Nora Kil 7 aug
9,05 Tomas Bjurström -87 KFUM Örebro Norrköping 22 aug
9,30 Johan Gustavsson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 28 aug
9,31 Pontus Waern -88 Stocksäters IF Örebro 30 jul
9,35 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF Garphyttan 3 jul
9,36 Fredrik Taaman -88 Åsbro GoIF Motala 13 maj
Medvind:
9,25 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF Garphyttan 4 sep
9,31 Johan Stjernqvist -89 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun
Manuella tider:
8,9m Johan Gustavsson -87 Åsbro GoIF Åsbro 1 jun
9,0m Olle Larsson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 26 maj

P12 200 M
31,3m Patrik Zetterman -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
32,5m Peter Mårtensson -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
33,2m Pontus Waern -88 Stocksäters IF Fjugesta 21 aug
33,5m Johan Stjernqvist -89 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug

P12 600 M
2.03,13 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Motala 13 maj
2.04,7m Peter Mårtensson -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
2.08,80 Mattias Karlsson -89 Åsbro GoIF Motala 13 maj
2.08,8m David Greneby -88 Fellingsbro AIK Vedevåg 15 aug

P12 800 M
2.37,21 Tomas Bjurström -87 KFUM Örebro Norrköping 22 aug
2.39,19 Jacob Nilsson -87 IF Start Vretstorp 29 aug
2.43,60 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Norrköping 21 aug
2.46,98 Peter Mårtensson -87 Fjugesta IF Motala 13 maj
2.47,62 Carl Robin Åqvist -89 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
2.53,64 Mattias Karlsson -89 Åsbro GoIF Garphyttan 4 jul
2.53,80 Erik Matteisson -87 IF Start Glanshammar 16 maj
2.53,96 Mattias Lundin -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
2.55,46 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
2.58,11 Fredrik Taaman -88 Åsbro GoIF Motala 13 maj

P12 60 M HÄCK
12,56 Tomas Bjurström -87 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
12,65 Mattias Lundin -87 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
12,66 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
13,21 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug
13,29 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug

P12 HÖJD
1,32 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
1,32 Patrik Pettersson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 29 aug
1,28 Christian Andersson -87 Wedevågs IF Vedevåg 26 sep
1,27 Erik Matteisson -87 IF Start Glanshammar 16 maj
1,26 Peter Mårtensson -87 Fjugesta IF Vedevåg 15 aug
1,24 Rickard Sers -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
1,24 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
1,24 Mattias Lundin -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
1,22 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF Vedevåg 26 sep

P12 LÄNGD
4,54 Per Melin-87 IFK Nora Kil 7 aug
4,42 Mattias Lundin -87 KFUM Örebro Kil 7 aug
4,38 Robert Jonsson -89 Stocksäters IF Kil 7 aug
4,17 Pontus Waern -88 Stocksäters IF Kil 7 aug
4,16 Johan Gustavsson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 28 aug
4,11 Rickard Sers -87 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
4,02 Johan Stjernqvist -89 Fjugesta IF Garphyttan 4 jul
4,01 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Garphyttan 4 jul
Medvind:
4,36 Tomas Bjurström -87 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
4,19 Pontus Waern -88 Stocksäters IF Vretstorp 28 aug
4,18 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Garphyttan 4 sep
4,10 Olle Larsson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 26 maj
4,09 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF Garphyttan 4 sep

P12 TRESTEG
8,95 Rickard Sers -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
8,92 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
8,45 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
7,80 Mattias Karlsson -89 Åsbro GoIF Vretstorp 29 aug

P12 KULA 3,0
9,20 Patrik Zetterman -87 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
8,72 John Kankaanpää -88 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
8,03 Armin Beslagic -87 Åsbro GoIF Ljungsbro 19 sep
7,38 Pontus Waern -88 Stocksäters IF Vretstorp 26 maj
7,30 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Fjugesta 21 aug
7,13 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug
7,12 Rickard Sers -87 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug

P12 DISKUS 0,6
29,75 Patrik Zetterman -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
22,55 John Kankaanpää -88 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
20,09 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Glanshammar 20 jul

P12 SPJUT 400
26,43 John Kankaanpää -88 Fjugesta IF Vedevåg 15 aug
26,42 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
26,01 Rickard Sers -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
24,37 David Greneby -88 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
23,21 Oskar Wallströmer -87 Stocksäters IF Garphyttan 3 jul
21,10 Carl Robin Åqvist -89 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
20,85 Christian Andersson -87 Wedevågs IF Garphyttan 3 jul

P12 FEMKAMP
2686 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF Garphyttan 4 sep
2613 Tim Pohl -89 Fellingsbro AIK Garphyttan 4 sep
2536 Peter Mårtensson -87 Fjugesta IF Garphyttan 4 sep

KVINNOR 60 M
8,24 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Örebro 30 jul
8,39 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Göteborg 18 jun
8,41 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Örebro 30 jul
8,50 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Örebro 30 jul
8,56 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Örebro 30 jul

KVINNOR 100 M
12,21 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Göteborg 19 jun
12,42 Beatrice Hellgren -83 KFUM Örebro Enskede 22 aug
12,90 Hanna Melin -83 IFK Nora Kvarnsveden 21 aug
13,13 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Norrköping 15 maj
13,29 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,54 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,58 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Norrköping 15 maj
13,61 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Örebro 23 jun
13,74 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,90 Ingrid Jemt -84 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,94 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
Medvind:
13,05 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Norrköping 15 maj

KVINNOR 200 M
25,00 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Göteborg 20 jun
25,53 Beatrice Hellgren -83 KFUM Örebro Härnösand 15 aug
26,82 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Västerås 31 jul
27,23 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Västerås 31 jul
27,29 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
27,47 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
27,55 Hanna Melin -83 IFK Nora Kvarnsveden 21 aug
27,61 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Örebro 15 jun
27,78 Irene Persson -76 KFUM Örebro Örebro 15 jun
28,14 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Arboga 9 maj
28,81 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Helsingborg 11 jul
28,88 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 15 jun
28,97 Anna Rosenberg -85 IF Start Västerås 11 sep
29,00 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug
29,30 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
Medvind:
26,95 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Gävle 3 jul
28,11 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun
28,58 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Västerås 31 jul

KVINNOR 400 M
58,28 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 16 jun
61,05 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Örebro 16 jun
63,40 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Norrköping 21 jul

KVINNOR 800 M
2.19,77 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Oslo, NOR 13 jun
2.25,80 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Gävle 4 jul
2.29,79 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Västerås 11 sep
2.30,25 Malin Andersson -85 Glanshammars IF Västerås 11 sep
2.32,17 Sofia Wallmark -80 KFUM Örebro Enskede 22 aug
2.32,84 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
2.36,28 Rebecca Wennberg -86 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
2.41,46 Frida Vogler -86 IFK Nora Garphyttan 4 jul
2.45,29 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Garphyttan 5 sep
2.45,47 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
2.46,04 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 26 sep

KVINNOR 1500 M
4.55,96 Helene Nilsson -66 IF Start Västerås 1 aug
5.13,67 Gabriella Ragnerstam -75 IF Start Västerås 1 aug
5.44,38 Linda Eriksson -76 KFUM Örebro Enskede 22 aug
5.49,53 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Norrtälje 21 aug

KVINNOR 3000 M
10.30,63 Helene Nilsson -66 IF Start Eskilstuna 5 jun
10.42,33 Cecilia Erling -74 IF Start Eskilstuna 5 jun
11.01,8m Gabriella Ragnerstam -75 IF Start Stockholm 17 aug
12.25,39 Sofia Wallmark -80 KFUM Örebro Enskede 22 aug

KVINNOR 5000 M
18.48,73 Helene Nilsson -66 IF Start Örebro 23 jun
19.37,94 Yvonne Franzén -67 IF Start Örebro 23 jun
19.57,86 Gabriella Ragnerstam -75 IF Start Örebro 23 jun
20.24,21 Therese Gustavsson -78 IFK Nora Örebro 23 jun
20.26,35 Marine Rosenberg -60 IF Start Örebro 23 jun
20.57,32 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Norrtälje 20 aug
21.11,15 Rose-Marie Enmalm -54 Kumla SF Örebro 23 jun
21.15,44 Lillemor Högerås Rikner -63 Brevens IF Örebro 23 jun
21.17,76 Leila Johnsson -61 Storådalens SK Örebro 23 jun
21.23,09 Malin Hartman -72 Storådalens SK Örebro 23 jun

KVINNOR 10000 M
39.12,73 Helene Nilsson -66 IF Start Örebro 30 jul
41.56,67 Therese Gustavsson -78 IFK Nora Örebro 30 jul
42.31,60 Gabriella Ragnerstam -75 IF Start Örebro 30 jul
43.33,91 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Norrtälje 22 aug
43.42,58 Lotta Lennartsson -69 IF Start Örebro 30 jul
44.22,85 Leila Johnsson -61 Storådalens SK Örebro 30 jul
44.51,81 Lillemor Högerås-Rikner -63 Brevens IF Örebro 30 jul

KVINNOR HALVMARATHON
1.28.18 Helene Nilsson -66 IF Start Nora 18 sep
1.34.53 Lotta Lennartsson -69 IF Start Nora 18 sep
1.35.52 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Drammen, NOR 3 okt
1.35.53 Gabriella Ragnerstam -75 IF Start Nora 18 sep
1.36.09 Anette Olsson -67 IF Spartacus Mariehamn, FIN 24 okt
1.36.12 Jessica Jansson -73 Hällefors LK Köping 16 okt
1.36.14 Karin Djursvik -67 Lillkyrka IF Nora 18 sep
1.38.32 Rose-Marie Enmalm -54 Kumla SF Nora 18 sep
1.39.27 Lillemor Högerås-Rikner -63 Brevens IF Nora 18 sep
1.39.38 Karin Hildingsson -55 Örebro AIK Mariehamn, FIN 24 okt
1.39.44 Anette Olsson -67 IF Spartacus Nora 18 sep

KVINNOR MARATHON
3.35.42 Ing-Marie Hugosson -48 Örebro AIK Stockholm 6 jun
3.45.04 Lillemor Högerås-Rikner -63 Brevens IF Stockholm 6 jun
3.48.59 Monika Udd -49 Örebro AIK Stockholm 6 jun
3.54.05 Anna-Karin Eriksson -69 Fjugesta IF Stockholm 6 jun
3.57.07 Iréne Larsson -53 Kumla Stockholm 6 jun
3.58.15 Monica Stavem -55 Örebro AIK Växjö 16 okt
4.01.09 Ing-Liss Bryngelsson -58 Örebro Stockholm 6 jun

KVINNOR 100 M HÄCK
17,56 Linda Eriksson -76 KFUM Örebro Kvarnsveden 23 maj

KVINNOR 400 M HÄCK
70,79 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
72,86 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Enskede 22 aug

KVINNOR HÖJD
1,63 Linda Eriksson -76 KFUM Örebro Enskede 22 aug
1,58 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Örebro 15 jun
1,53 Emelie Berg -86 Garphyttans IF Göteborg 19 jun
1,46 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Helsingborg 10 jul
1,46 Ingrid Jemt -84 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
1,45 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
1,45 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Garphyttan 3 jul
1,44 Hanna Melin -83 IFK Nora Vretstorp 29 aug
1,42 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
1,42 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 25 sep
1,38 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
1,37 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Eskilstuna 5 jun
1,33 Petra Larsson -86 Garphyttans IF Garphyttan 3 jul

KVINNOR STAV
2,11 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Enskede 22 aug
1,96 Linda Eriksson -76 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
1,95 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Örebro 15 jun
1,90 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Glanshammar 16 maj

KVINNOR LÄNGD
5,30 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Västerås 1 aug
5,12 Irene Persson -76 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
5,08 Hanna Melin -83 IFK Nora Västerås 1 aug
4,63 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
4,62 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 16 jun
4,41 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
4,29 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Vretstorp 29 aug
4,27 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Glanshammar 20 jul
4,23 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
4,18 Ingrid Jemt -84 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
Medvind:
5,39 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Härnösand 14 aug

KVINNOR TRESTEG
10,62 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Örebro 23 jun
10,43 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Stockholm 19 sep
10,31 Irene Persson -76 KFUM Örebro Örebro 23 jun
10,28 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 23 jun
10,02 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
9,94 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Örebro 23 jun
9,59 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Örebro 30 jul
9,37 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 23 jun
8,96 Monika Pålsson -84 Glanshammars IF Örebro 23 jun
Medvind:
10,66 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Helsingborg 9 jul
10,48 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug
10,44 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug
10,40 Irene Persson -76 KFUM Örebro Kvarnsveden 24 maj

KVINNOR KULA
12,46 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Helsingborg 11 jul
11,94 Karin Jansson -78 KFUM Örebro Enskede 22 aug
7,72 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Sköllersta 12 sep
7,61 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Falun 23 sep
7,57 Helena Andréasson -80 Sköllersta IF Vretstorp 11 sep
7,56 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 15 jun

KVINNOR DISKUS
39,43 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Karlstad 13 sep
38,96 Karin Jansson -78 KFUM Örebro Enskede 22 aug
31,48 Erika Fahlström -84 Fjugesta IF Falköping 12 sep
25,20 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Sköllersta 12 sep
25,18 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Falun 23 sep
24,25 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug
23,02 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Eskilstuna 5 jun
22,98 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Glanshammar 16 maj
21,15 Helena Pettersson -80 Sköllersta IF Sköllersta 12 sep

KVINNOR SLÄGGA
39,75 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Gävle 10 jul
32,01 Sofia Johnson -78 Glanshammars IF Sköllersta 6 jul
31,40 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Garphyttan 23 jun
30,48 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Norrtälje 21 aug
30,38 Helena Andréasson -80 Sköllersta IF Garphyttan 23 jun
25,86 Karin Jansson -78 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
24,38 Cecilia Eriksson -74 KFUM Örebro Enskede 22 aug
21,78 Marianne Andréasson -56 Sköllersta IF Vretstorp 20 jul

KVINNOR SPJUT
35,12 Cecilia Eriksson -74 KFUM Örebro Enskede 22 aug
26,46 Maria Rietz -60 Fjugesta IF Sköllersta 12 sep
25,66 Karin Jansson -78 KFUM Örebro Uppsala 5 jun
23,70 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Kvarnsveden 21 aug
22,96 Beatrice Hellgren -83 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
19,85 Matilda Andersson -82 Glanshammars IF Glanshammar 16 maj
19,73 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Helsingborg 9 jul

F 18 100 M
12,21 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Göteborg 19 jun
13,54 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Örebro 23 jun

F 18 200 M
25,00 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Göteborg 20 jun
27,61 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Örebro 15 jun

F 18 300 M
46,21 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Nyköping 12 sep

F 18 400 M
58,28 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 16 jun
63,40 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Norrköping 21 jul

F 18 300 M HÄCK
49,24 Julianna Szabo -81 KFUM Örebro Stockholm 19 sep

F 18 LÄNGD
4,29 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Vretstorp 29 aug

F 18 TRESTEG
10,43 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Stockholm 19 sep
10,28 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 23 jun
Medvind:
10,48 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug

F 18 KULA 4,0
12,46 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Helsingborg 11 jul
7,61 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Falun 23 sep
7,56 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 15 jun

F 18 DISKUS 1,0
39,43 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Karlstad 13 sep
25,18 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Falun 23 sep
17,73 Emmelie Barenfeld -81 Glanshammars IF Örebro 15 jun

F 18 SLÄGGA 4,0
39,75 Cecilia Fernström -81 Wedevågs IF Gävle 10 jul
31,40 Karin Larsson -81 Garphyttans IF Garphyttan 23 jun

F 18 SPJUT 600
19,85 Matilda Andersson -82 Glanshammars IF Glanshammar 16 maj

F 16 100 M
12,42 Beatrice Hellgren -83 KFUM Örebro Enskede 22 aug
12,90 Hanna Melin -83 IFK Nora Kvarnsveden 21 aug
13,58 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Norrköping 15 maj
13,74 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,90 Ingrid Jemt -84 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,94 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
14,21 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Göteborg 19 jun

F 16 200 M
25,53 Beatrice Hellgren -83 KFUM Örebro Härnösand 15 aug
27,23 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Västerås 31 jul
27,55 Hanna Melin -83 IFK Nora Kvarnsveden 21 aug
28,81 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Helsingborg 11 jul
28,88 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 15 jun
Medvind:
26,95 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Gävle 3 jul
28,58 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Västerås 31 jul

F 16 300 M
43,56 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Kvarnsveden 21 aug

F 16 800 M
2.25,80 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Gävle 4 jul
2.45,47 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Uppsala 5 jun

F 16 100 M HÄCK
18,97 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Sollentuna 30 maj

F 16 300 M HÄCK
49,92 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul

F 16 HÖJD
1,58 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Örebro 15 jun
1,46 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Helsingborg 10 jul
1,46 Ingrid Jemt -84 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
1,45 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
1,45 Linda Pettersson -83 Garphyttans IF Garphyttan 3 jul
1,44 Hanna Melin -83 IFK Nora Vretstorp 29 aug

F 16 STAV
2,11 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Enskede 22 aug
1,95 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Örebro 15 jun
1,90 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Glanshammar 16 maj

F 16 LÄNGD
5,30 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Västerås 1 aug
5,08 Hanna Melin -83 IFK Nora Västerås 1 aug
4,63 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
4,62 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 16 jun
4,41 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
4,27 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Glanshammar 20 jul
4,23 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
4,18 Ingrid Jemt -84 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
Medvind:
5,39 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Härnösand 14 aug

F 16 TRESTEG
10,62 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Örebro 23 jun
10,02 Sara Fredman -84 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
9,59 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Örebro 30 jul
9,37 Petra Hansson -83 KFUM Örebro Örebro 23 jun
8,96 Monika Pålsson -84 Glanshammars IF Örebro 23 jun
Medvind:
10,66 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Helsingborg 9 jul
10,44 Lina Henriksson -83 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug

F 16 KULA 3,0
10,47 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Garphyttan 4 jul
8,99 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Västerås 1 aug

F 16 DISKUS 1,0
31,48 Erika Fahlström -84 Fjugesta IF Falköping 12 sep
24,25 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug
23,02 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Eskilstuna 5 jun
22,98 Frida Hilmersson -84 Glanshammars IF Glanshammar 16 maj

F 16 SLÄGGA 3,0
27,13 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
24,88 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
22,17 Monika Pålsson -84 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug

F 16 SPJUT 600
23,70 Maria Lagerson -84 Glanshammars IF Kvarnsveden 21 aug
22,96 Beatrice Hellgren -83 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
19,73 Katrine Larsson -84 Glanshammars IF Helsingborg 9 jul
17,27 Linda Hagberg -83 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
15,56 Monika Pålsson -84 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug

F 14 60 M
8,24 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Örebro 30 jul
8,41 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Örebro 30 jul
8,56 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Örebro 30 jul
8,92 Emma Thunell -86 Fjugesta IF Örebro 30 jul

F 14 80 M
10,59 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
10,66 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Kil 7 aug
10,75 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Arvika 24 jul
10,90 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Helsingborg 11 jul
11,18 Emmelie Norén -86 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug
11,20 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
11,32 Sara Lihagen -86 KFUM Örebro Helsingborg 11 jul
11,36 Anna Rosenberg -85 IF Start Västerås 11 sep
11,40 Emelie Berg -86 Garphyttans IF Vretstorp 28 aug
11,43 Camilla Stenberg -86 Glanshammars IF Västerås 11 sep
Medvind:
11,15 Anna Rosenberg -85 IF Start Garphyttan 4 jul
11,34 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Göteborg 18 jun

F 14 100 M
13,29 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Örebro 23 jun
13,61 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Örebro 23 jun
14,35 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Örebro 23 jun
14,51 Emelie Berg -86 Garphyttans IF Glanshammar 16 maj
14,73 Rebecca Wennberg -86 KFUM Örebro Örebro 23 jun

F 14 200 M
26,82 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Västerås 31 jul
27,29 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
27,47 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
28,97 Anna Rosenberg -85 IF Start Västerås 11 sep
29,30 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Göteborg 20 jun
29,99 Emma Thunell -86 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
30,11 Malin Andersson -85 Glanshammars IF Västerås 11 sep
30,13 Camilla Stenberg -86 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
31,16 Emmelie Norén -86 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
Medvind:
28,11 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun
29,99 Rebecca Wennberg -86 KFUM Örebro Örebro 15 jun

F 14 300 M
42,72 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Norrköping 21 aug

F 14 400 M
61,05 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Örebro 16 jun

F 14 800 M
2.19,77 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Oslo, NOR 13 jun
2.29,79 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Västerås 11 sep
2.30,25 Malin Andersson -85 Glanshammars IF Västerås 11 sep
2.36,28 Rebecca Wennberg -86 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
2.41,46 Frida Vogler -86 IFK Nora Garphyttan 4 jul
2.46,04 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 26 sep
2.59,52 Alexandra Nyman -86 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug

F 14 2000 M
7.16,91 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Västerås 1 aug

F 14 80 M HÄCK
12,64 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Västerås 11 sep
13,48 Emma Thunell -86 Fjugesta IF Garphyttan 3 jul
15,53 Rebecca Wennberg -86 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
15,56 Anna Jonsson -86 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun
Medvind:
12,58 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 25 sep

F 14 HÖJD
1,53 Emelie Berg -86 Garphyttans IF Göteborg 19 jun
1,42 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 25 sep
1,38 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
1,33 Petra Larsson -86 Garphyttans IF Garphyttan 3 jul
1,25 Anna Jonsson -86 Fjugesta IF Garphyttan 4 sep
1,25 Eline Fahlström -86 Fjugesta IF Garphyttan 4 sep
1,24 Isabelle Sandelin -85 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
1,20 Mimmi Thörnberg -86 Wedevågs IF Arboga 9 maj

F 14 LÄNGD
5,09 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 26 sep
4,88 Emelie Berg -86 Garphyttans IF Västerås 11 sep
4,68 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Västerås 11 sep
4,67 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
4,63 Mimmi Thörnberg -86 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug
4,59 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug
4,54 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
4,50 Emma Thunell -86 Fjugesta IF Garphyttan 4 jul
4,42 Milena Rosell -86 Fjugesta IF Västerås 11 sep
4,36 Petra Larsson -86 Garphyttans IF Garphyttan 4 jul
Medvind:
4,74 Jenny Persson -85 KFUM Örebro Göteborg 19 jun

F 14 TRESTEG
10,62 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Västerås 11 sep
10,38 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Örebro 30 jul
9,84 Emma Thunell -86 Fjugesta IF Västerås 11 sep
9,81 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
9,58 Emelie Berg -86 Garphyttans IF Västerås 11 sep
8,97 Petra Larsson -86 Garphyttans IF Halmstad 18 jul
8,92 Isabelle Sandelin -85 KFUM Örebro Västerås 11 sep
8,64 Malin Andersson -85 Glanshammars IF Helsingborg 9 jul
8,27 Alexandra Nyman -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
Medvind:
10,64 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug
10,00 Emma Thunell -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
9,85 Sofia Morsten -85 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
9,44 Milena Rosell -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
9,05 Isabelle Sandelin -85 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
8,40 Alexandra Nyman -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug

F 14 KULA 3,0
11,67 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Kil 7 aug
10,12 Eline Fahlström -86 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun
9,98 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
9,16 Lisa Kankaanpää -86 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
8,56 Mimmi Thörnberg -86 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug
7,45 Alexandra Nyman -86 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
7,30 Emmelie Norén -86 Glanshammars IF Västerås 11 sep
7,17 Caroline Larsson -86 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
7,06 Anna Jonsson -86 Fjugesta IF Garphyttan 5 sep

F 14 DISKUS 0,6
35,02 Sandra Höjer -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
34,88 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Katrineholm 13 jun
33,85 Eline Fahlström -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
29,97 Anna Jonsson -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
29,32 Lisa Kankaanpää -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
26,30 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Vretstorp 28 aug
22,00 Alexandra Nyman -86 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
18,03 Jenny Olsson -85 Glanshammars IF Vretstorp 28 aug

F 14 SLÄGGA 3,0
16,35 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Sköllersta 6 jul

F 14 SPJUT 400
34,03 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Norrköping 22 aug
27,06 Eline Fahlström -86 Fjugesta IF Vedevåg 15 aug
26,49 Ida Helmersson -85 Wedevågs IF Västerås 11 sep
22,27 Lisa Kankaanpää -86 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
16,28 Alexandra Nyman -86 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
16,19 Anna Jonsson -86 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
14,72 Sofia Kangedal -86 Glanshammars IF Vretstorp 29 aug

F 14 SEXKAMP
4286 Marie Barenfeld -85 Glanshammars IF Gävle 26 sep
2000 Eline Fahlström -86 Fjugesta IF Garphyttan 4 sep
1682 Anna Jonsson -86 Fjugesta IF Garphyttan 4 sep

F 12 60 M
8,39 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Göteborg 18 jun
9,07 Martina Gavelli -87 KFUM Örebro Göteborg 18 jun
9,13 Sandra Karlsson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 28 aug
9,14 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Karlstad 28 aug
9,15 Susanna Thunberg -87 Fellingsbro AIK Örebro 30 jul
9,17 Ida Karlsson-Nylin -87 Åsbro GoIF Motala 13 maj
9,19 Therese Wettler -87 KFUM Örebro Örebro 30 jul
9,21 Kristine Soldal -87 KFUM Örebro Garphyttan 3 jul
9,21 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Kil 7 aug
9,24 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Garphyttan 3 jul
Manuella tider:
8,7m Ida Karlsson-Nylin -87 Åsbro GoIF Åsbro 1 jun
8,9m Sandra Karlsson -87 Åsbro GoIF Åsbro 1 jun
9,0m Martina Lindblad -87 Åsbro GoIF Åsbro 1 jun

F 12 100 M
15,10 Martina Gavelli -87 KFUM Örebro Örebro 23 jun
15,15 Therese Wettler -87 KFUM Örebro Örebro 23 jun

F 12 200 M
29,00 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug
32,09 Therese Wettler -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
Manuella tider:
32,4m Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
33,0m Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug

F 12 400 M
1.13,82 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Karlstad 28 aug

F 12 600 M
2.06,7m Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug
2.10,8m Isabel Borg -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
2.11,38 Pernilla Sörman -89 Glanshammars IF Motala 13 maj
2.13,0m Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug
2.15,12 Sarah Vickman -89 Wedevågs IF Västerås 19 sep
2.19,4m Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug

F 12 800 M
2.32,84 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Helsingborg 10 jul
2.45,29 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Garphyttan 5 sep
2.48,04 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Garphyttan 4 jul
2.49,61 Martina Gavelli -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
2.57,12 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Garphyttan 5 sep
2.57,37 Isabel Borg -87 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun
2.59,61 Kristine Soldal -87 KFUM Örebro Garphyttan 4 jul
3.02,24 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Garphyttan 5 sep
3.02,66 Ann Hyvärinen -90 Fjugesta IF Kil 8 aug

F 12 60 M HÄCK
10,32 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Göteborg 19 jun
11,97 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
12,15 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Vretstorp 28 aug
12,36 Therese Wettler -87 KFUM Örebro Vretstorp 28 aug
12,54 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Västerås 31 jul
13,03 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Katrineholm 13 jun

F 12 HÖJD
1,42 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
1,37 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Eskilstuna 5 jun
1,28 Sandra Karlsson -87 Åsbro GoIF Ljungsbro 19 sep
1,26 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Kil 8 aug
1,26 Sara Thörnberg -88 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
1,26 Kristine Soldal -87 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
1,22 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Vedevåg 15 aug
1,22 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
1,22 Sofie Sälle -87 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
1,22 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Garphyttan 5 sep
1,20 Lina Johansson -87 Åsbro GoIF Åsbro 1 jun
1,20 Martina Gavelli -87 KFUM Örebro Göteborg 20 jun

F 12 LÄNGD
4,89 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Kil 7 aug
4,35 Sandra Karlsson -87 Åsbro GoIF Vretstorp 29 aug
4,19 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
4,18 Martina Gavelli -87 KFUM Örebro Norrköping 22 aug
4,15 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Kil 7 aug
4,13 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Karlstad 28 aug
4,10 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Vretstorp 29 aug
4,07 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Vretstorp 29 aug
3,97 Sofie Sälle -87 Wedevågs IF Västerås 19 sep
3,95 Therese Wettler -87 KFUM Örebro Norrköping 22 aug
Medvind:
5,07 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Vretstorp 26 maj

F 12 TRESTEG
10,42 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Örebro 30 jul
9,13 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Örebro 30 jul
8,67 Susanna Thunberg -87 Fellingsbro AIK Örebro 30 jul
8,53 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Örebro 30 jul
Medvind:
8,90 Susanna Thunberg -87 Fellingsbro AIK Örebro 30 jul
8,64 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug

F 12 KULA 2,0
9,90 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Kil 7 aug
9,51 Ida Karlsson-Nylin -87 Åsbro GoIF Vretstorp 28 aug
9,31 Anna Konradsson -87 Garphyttans IF Västerås 19 sep
9,02 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Vretstorp 28 aug
8,78 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Garphyttan 3 jul
8,77 Sara Thörnberg -88 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
8,41 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Garphyttan 5 sep
8,36 Elisabeth Brånsgård -89 Fjugesta IF Kil 7 aug
7,79 Sofie Sälle -87 Wedevågs IF Vedevåg 26 sep
7,64 Sandra Karlsson -87 Åsbro GoIF Åsbro 1 jun

F 12 DISKUS 0,6
22,76 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Kil 8 aug
20,87 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Vedevåg 20 sep
19,20 Kristin Sörman -88 Wedevågs IF Glanshammar 16 maj
18,07 Elisabeth Brånsgård -89 Fjugesta IF Kil 8 aug
17,24 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Glanshammar 16 maj
16,91 Sara Thörnberg -88 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug
16,42 Sofie Sälle -87 Wedevågs IF Vedevåg 20 sep
16,37 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Fjugesta 21 aug
15,43 Lisa Boholm -88 Fjugesta IF Fjugesta 21 aug

F 12 SPJUT 400
22,78 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
22,40 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Kil 8 aug
18,37 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Vretstorp 29 aug
17,49 Lisa Boholm -88 Fjugesta IF Vedevåg 15 aug
17,36 Sara Thörnberg -88 Wedevågs IF Vedevåg 15 aug
15,47 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Vretstorp 29 aug
14,96 Elisabeth Brånsgård -89 Fjugesta IF Garphyttan 3 jul
13,63 Susanna Thunberg -87 Fellingsbro AIK Vedevåg 15 aug
13,00 Moa Widström -88 Stocksäters IF Vretstorp 29 aug

F 12 FEMKAMP
3936 Sandra Sääw -87 Stocksäters IF Garphyttan 5 sep
3448 Lina Pohl -87 Fellingsbro AIK Garphyttan 5 sep
3147 Malin Hagberg -88 KFUM Örebro Garphyttan 5 sep
3088 Emma Mellgren -88 Wedevågs IF Garphyttan 5 sep
2973 Sanna Jansson -89 Wedevågs IF Garphyttan 5 sep
2620 Sabina Börjesson -87 Fjugesta IF Garphyttan 5 sep